Házipatika fórum: Térdprotézis-műtétre várva - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3

Térdprotézis-műtétre várva

#1 tjutka50 2015. 10. 24. - 10:25:18

SZIASZTOK.Nekem november 20.-án fogják műteni Székesfehérváron a térdemet,teljes térdprotézist kapok. Kérdésem,mennyi ídő múlva állhatok lábra műtét után,s mennyi a gyógyulási idő. Köszönöm .Julcsi

#2 manyici 2013. 11. 02. - 16:01:41

Sziasztok!Segítséget,infót szeretnék kérni akinek volt térdprotézis műtétje és a Karolina úti Orthopéd klinikán csinálták,kérlek javasoljatok nekem itt orvost.Köszönettel:Manyi

#3 katicaben 2013. 05. 08. - 16:46:01

Szia Femara!Én is ugyanabban a cipőben járok ,m int te.Illetve még nem tartok ott.Kb.3 éve kezdődtek a térdpanaszaim , amikor derült égből villámcspásként jött a hír,hogy " a következő lépés a térdprotézis".Az azóta eltelt időben pedig természetesen egyre jobban érzem az elváltozás jeleit.Fájdalom ,gyengülés, labilitás, stb.Leginkább attól félek ,hogy nem tudok dolgozni.Te a műtét előtt dolgoztál? Kb.mennyi idő telt el a panaszaid kezdetétől a műtétig? Kaptál-e hialuronsavas inj-t?Mennyi időt kellett várnod , amíg a műtétre került a sor (várólista)?Lenne még egy jó sor kérdésem . Örülnék ha válaszolnál nekem.Email címem: kataben21@gmail.com
Szia:Kata

#4 katicaben 2013. 05. 08. - 16:26:52

Idézve: femara - Dátum: 2012. március 18. - 16:53:16

Szia stubi!!Köszönöm, hogy válaszra méltattál és köszönöm a biztatásod. Már én is túl vagyok a műtéten, 4 hete, hogy ide haza vagyok. Hál istennek semmi komplikáció nem volt, a doki mondta, hogy csinált nekem egy príma térdet. Lehet az volt a szerencsém, hogy nem tudtam senkivel sem beszélni, mert ha elmondják, hogy ez mivel jár, lehet meggondolom magam?! De így már utólag könnyű, hiszen már nagy fájdalmaim voltak, minden lépésem nyomán. Erősödni kell!! Ahogy te is ajánlod, jár a gyógytornász, akinek a szakértelme most nagyon sokat számít. Érzem mindennapra jut valami apró kis mozgás, mozdulat amire azt mondhatom, naaa már ezt is meg tudom csinálni. Én járókerettel közlekedem, még terhelni egyáltalán nem szabad. Igen én is ezt tudom mondani, igazából nem fáj, csak nem úgy mozog, ahogy kellene. Szinte fogja valami, és ezeknek még fel kell oldódnia, izmoknak, ereknek helyre kell igazodnia.Egyre szebben kezd sütni a nap is, jó kidugnom az orromat az ajtón, vagy épp kiülök egy kicsit a teraszra. Neked is ezt kívánom, örülj minden apró kis jelnek, ami egy kis könnyebbséget hoz. Nézd a napot, szépen süt és milyen meleg, szinte jó nagyot sóhajtani, nagy levegőt venni. Kitartás és szorgalom a tornához, és hidd el minden rendben lesz. Erősödj, vigyázz magadra.

#5 femara 2012. 03. 18. - 16:53:16

Szia stubi!! Köszönöm, hogy válaszra méltattál és köszönöm a biztatásod. Már én is túl vagyok a műtéten, 4 hete, hogy ide haza vagyok. Hál istennek semmi komplikáció nem volt, a doki mondta, hogy csinált nekem egy príma térdet. Lehet az volt a szerencsém, hogy nem tudtam senkivel sem beszélni, mert ha elmondják, hogy ez mivel jár, lehet meggondolom magam?! De így már utólag könnyű, hiszen már nagy fájdalmaim voltak, minden lépésem nyomán. Erősödni kell!! Ahogy te is ajánlod, jár a gyógytornász, akinek a szakértelme most nagyon sokat számít. Érzem mindennapra jut valami apró kis mozgás, mozdulat amire azt mondhatom, naaa már ezt is meg tudom csinálni. Én járókerettel közlekedem, még terhelni egyáltalán nem szabad. Igen én is ezt tudom mondani, igazából nem fáj, csak nem úgy mozog, ahogy kellene. Szinte fogja valami, és ezeknek még fel kell oldódnia, izmoknak, ereknek helyre kell igazodnia. Egyre szebben kezd sütni a nap is, jó kidugnom az orromat az ajtón, vagy épp kiülök egy kicsit a teraszra. Neked is ezt kívánom, örülj minden apró kis jelnek, ami egy kis könnyebbséget hoz. Nézd a napot, szépen süt és milyen meleg, szinte jó nagyot sóhajtani, nagy levegőt venni. Kitartás és szorgalom a tornához, és hidd el minden rendben lesz. Erősödj, vigyázz magadra.

#6 stubi67 2012. 03. 12. - 22:42:49

Szia! Nekem 5 hete volt térdműtétem (osteotomia) mankóval közlekedtem már a műtét után, most kezdtem a gyógytornát, de csak részleges terheléssel és már 1 mankóval járok. Igazából nem fáj, de nyilván nem úgy mozog még mint előtte. Ez még pár hét. Attól is függ mit csinálnak veled, nekem a dokim mindent elmondott, hogy mi várható. Ha tényleg nagy fájdalmaid voltak gondolj arra, hogy a műtét után jobb lesz, igaz lesznek azért fura helyzetek pl. fürdés, de túl leszel ezen is... viszont érdeklődjél a gyógytorna felöl is. Hát kitartást kívánok neked, és ne félj..

#7 femara 2012. 02. 18. - 18:21:15

Valakinek műtött- e már dreceni dr Ryb H doktor úr?

#8 femara 2012. 02. 18. - 18:14:21

Nagyon üres ez a fórum. Talán felfigyel valaki, aki ugyszintén érintett. Műtét előtt állok a térdemmel. Már évek óta fenálló fájdalmaim miatt muszáj volt rávenni magamat. Igen,nagyon félek tőle. Drecenben fogják műteni. Jó lenne tudni, beszélni olyan személlyel aki már túl van ezeken a dolgokon. Hogy sikerült? Mire számíthatok, hány nap mire lábra tudok állni. Na, de nem folytatom, talán bekukkant valaki, nagyon várlak.

#9 vamaka 2011. 11. 21. - 22:48:09

Nem tudom mikor lesz,lehet már elkéstem a válasszal "térd arthroscópia "ügyben? Altatással.vagy spinalis érzéstelenitésben történik.Műtőorvosoddal előzetes megbeszélés alapján. Egy nap kórházi bentlét után,segédeszköz nélkül hagyhatod el a kórházat. Nem nagy beavatkozás .1-2 hét és már munkába lehet állni. Gyógytorna javasolt. Engem dec 16 -án mütöttek és már a karácsonyi sütés-főzést végigcsináltam. Remélem időben volt még válaszom,ha még valami kérdésed van szivesen válaszolok. Üdvözlettel: Magdi

#10 vamaka 2011. 11. 21. - 22:48:05

Nem tudom mikor lesz,lehet már elkéstem a válasszal "térd arthroscópia "ügyben? Altatással.vagy spinalis érzéstelenitésben történik.Műtőorvosoddal előzetes megbeszélés alapján. Egy nap kórházi bentlét után,segédeszköz nélkül hagyhatod el a kórházat. Nem nagy beavatkozás .1-2 hét és már munkába lehet állni. Gyógytorna javasolt. Engem dec 16 -án mütöttek és már a karácsonyi sütés-főzést végigcsináltam. Remélem időben volt még válaszom,ha még valami kérdésed van szivesen válaszolok. Üdvözlettel: Magdi

#11 vamaka 2011. 11. 21. - 22:48:03

#12 kerdezo 2011. 10. 14. - 22:11:12

Kedves Mindenki! Tud nekem valaki infót adni arról, hogy milyen az térd arthroscopia? Hogy zajlik a műtét? Utána szükség volt segédeszközre? Mennyi idő volt a gyógyulás ...stb. Nem lesz nagy beavatkozás, csak a feszes térd inammal csinálnak valamit, mert nagyon feszül, ha hajlítva van a térdem. Előre is köszönöm a válaszokat.

#13 szkronika 2011. 10. 04. - 12:42:32

kronikus fajdalom fibromyalgia a FB-on. Ez egy Autoimmun betegség ami sok ebmert erint megis kevesen beszelnek rolla mivel az orvosoknak is nehez diagnosztizalni. Ha szeretned megosztani erzeseidet kerdeseid vannak vagy csak egyedul erzed magad es ha hasonlo koru emberekkel szeretned megosztani tapasztalataidat mindennapjaidat akkor keresd Kronikus fajdalom fibromyalgia a Facebook-on

#14 hanketekla 2011. 07. 06. - 09:57:11

Kedves Andrea! Engem is a Böröcz Tanár Úr fog műteni térdprotézissel, azért is örülök, hogy rátaláltam a leveledre. Sok jót olvastam és hallottam róla, de nagyon szeretnélek megkérni, hogy adjál valamilyen tájékoztatót a műtétről, valamint a hálával kapcsolatos dolgokról. Az én műtétem is az Országos Gerincgyógyászati Központban lesz. Ha nem veszed tolakodásnak, nagyon szeretnék Veled telefonon bővebben beszélni, ha úgy gondolod, akkor kérlek add meg a számodat és felhívlak. Az én számom 407-0083 és 06-20-5354877. Egyébként 70 éves vagyok, eredeti szakmám külkereskedő, majd ingatlanszakértőséget szereztem a rendszerváltozás után. Remélem Te már teljesen rendben vagy, nagyon várom válaszodat és üdvözöllek Tekla

#15 katicaben 2011. 03. 30. - 20:50:27

Szia Judit! Igaz hogy már nagyon régen írtad ezt az üzenetet és igazából nem is ehhez szeretnék hozzászólni ,hanem kíváncsi vagyok ,hogy mi történt veled 2008 óta. Én 41 éves vagyok ,szintén egészségügyis és nekem is fiatalon távolították el a meniscusgyűrűt a térdemből.Azonban csak most mesélték el mi történt velem akkor és hogy az az előrehaladott kopás ami jelenleg fenn áll nálam ,ez abból adódik. Sajnos a következő lépés nekem is a térdprotézis lesz.Bár azt mondják az még azért odébb lesz.Hogy mennyivel , nem tudják. Nagyon el vagyok keseredve. Légyszíves írj pár sort az elmúlt 3 évedről ,ill.hogy mi van veled most! email:kataben21@gmail.com Előre is köszönöm :Kata

#16 uncsik2 2011. 03. 29. - 07:17:51

Sziasztok Éva vagyok, 63 éves, vidám. / pörgős voltam / Sajnos tavaly egy rossz elfordulásomból, mint utóbb kiderült, porckopás vette kezdetét. Hosszas orvostól orvosig járás után rátaláltam az uzsokiban egy jó dokira./ biztos több is van, nekem őt ajánlották /. Idén januárban volt a térd műtétem, két kis lukon keresztül csinálták. Nem voltam fent éppen azért, hogy ne haljak semmit. Amikor felébredtem minden már a szobába voltam. Semmi nem fájt nekem, csak a cső ahol kijött a felesleges váladék, de azt másnap kivették és utána napról napra jobb lett. Engem figyelmeztettek előtte / privát ismerős / hogy otthon 10-12 napot sokat pihenjek, feküdjek. Betartottam, de azért lakáson belül lassan de mentem. Nekem még egy kicsit nehezen megy a menés, szerintem én vagyok bátortalan, mert nem merek még mindig teljesen a sarkamra állni. Tudok már kis sámlira ülni stb. Sajnos nekem az volt írva a zárójelentésemre, hogy erős porckopás és következő lépés a PROTÉZIS. Én ettől nagyon félek, ezért kipróbálom előtte / 65.000.-ft/ egy gél szerű anyagot fecskendeznek majd belém, amivel meghosszabbítom ill, eltolóm a műtét idejét. Ha valaki már túl van térd protézis műtéten kérem írjon a tapasztalatairól. buzasi2@freemail.hu Köszi Egy nagyi

#17 hungarym 2011. 01. 24. - 18:56:55

Kedves Suzy! Téged hol műtöttek Budapesten és hogy sikertült a műtét? Édesanyámnak fáj a lába az egyik orvos szerint műteni kellene, de nem csak előjegyezték.(kb. 1 év) Az Uzsoki úti kórházról sok jót hallottam, ott új fajta térdprotézis műtéteket végeznek. Előre is köszönöm válaszod. Bubi

#18 babamama47 2011. 01. 18. - 19:03:27

Üdvözlök mindenkit! Térdprotézis műtétre megyek februárban. Évek óta várok, egyszer le is mondtam a műtétet! Aktív dolgozó vagyok.Sajna mondhatom igen korlátoz mozgásomban mostmár az állapotom.Nemtudok kerékpározni, magasabbra fellépni ill. alacsonyabra leülni stb. Állandó fájdalommal élek évek óta. viszont iszonyatosan félek a műtétttől. Írjon aki nemrég esett átt ilyen műtétten!Mikor tudok újból dolgozni ? Rengeteg kérdésem lenne. Üdvözlettel: Judit

#19 suzy. 2010. 11. 15. - 18:54:21

Kedves "hejjus" http://www.hazipatik...ltetes?ftid=614 Itt csipőprotézis műtétesek vannak az ország minden részéből és egy nagyon szuper pörgő kis fórum. Próbáld meg,valószínű ott tud valaki segíteni. Nekem térdprotézis műtétem volt egy éve és rengeteg segítséget kaptam tőlük, örök hála nekik. Én Budapesti vagyok. Sok sikert Suzy

#20 hejjus 2010. 11. 02. - 16:39:51

Kedves hozzászólók! Édesanyám elő volt jegyezve egy térdműtétre Szekszárdon, de a napokban kapott egy értesítést, hogy a kórház kerete ezekre a műtétekre elfogyott, így az idén nem fogják megműteni. Arra a kérdésére, hogy esetleg jövőre, az volt a válasz, hogy még azt nemtudják megmondani. Neki már az egyik térde lett műtve, de most már a másik is nagyon fáj és alig tud járni vele. Szeretném megkérni, ha valaki tudna információval szolgálni, hogy Baranya megyében hol csinálhatnak még ilyen műtétet, vagy esetleg a környező megyékben. Kérem ha valaki tud segítsen nekem, vagy írjon nekem az e-mail címemre. Címem: hejja.erzsebet@freemail.hu Válaszukat előre is köszönöm.

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: