Házipatika fórum: Térdprotézis-műtétre várva - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3

Térdprotézis-műtétre várva

#41 Ramen 2008. 02. 19. - 10:55:26

Szia Mindenki! Múlt hét pénteken, már emeletet is másztam. Haza ugrottunk a lakásomra ami a másodikon van, és remekül ment a lépcsőzés. Igaz még egyik mankóval segítettem, de semmi fájdalmat, vagy kellemetlen érzést nem éreztem utána. Engem az Országos balesetin műtöttek, de már az is a Péterfyhez tartozik. Nati! Elvileg már egyedül lehet hagyni egy hét után anyukádat, mert mindehová eltud jutni. (persze függ a többi izületeinek állapotátpl is) De a gond az, hogy nem igen tud semmit sehová vinni, mivel még mind a két kezére szükség van a mankózáshoz, illetve járókeretezéshez. Mondjuk wc-re eltud menni, csaphoz odatud menni, hogy igyon, de pl a kaját, hogy odavigye az asztalhoz, hogy egyen, az bajos. Esetleg, ha a járó keretre szereltek valami tálcát... Amint haza értek minnél hamarabb intézétek a gyógytornászt, mert akkor gyorsabban erősödik. Mivel én ép karácsonyra kerültem haza, csak az új évre tudott beütemezni a tornász. Ja és eleinte nem árt megmagasítani az ülőalkalmatosságokat, wc-re lehet kapni magasítót, de az ágyra székre is érdemes valamit kitalálni, de ne szivacsot. mert az puha és besüpped és még nehezebb felkelni belőle. Mi plédeket hajtottunk össze megfelelő magasságúra és az elég kemény is volt. Nekem "teljes felszínpótló" protézis volt és a szalaggot is cserélték, mer már nagyon elvolt deformálódva. Neekem is fém és müa. kombinációja egyébként. Egyébként az én műtétem nagyon hasonlított a korábbi hozzászólásomban írt web címen látható animációra. (Azon az oldalon egy csípőprotézis műtétről is van bemutató.) További gyógyulást mindenkinek! Zsolt

#42 szafi2004 2008. 02. 14. - 21:44:55

Kedves Éva! Nem derült ki számomra, hogy mikor fognak műteni. Lehet már túl is vagy rajta? Ígértem beszámolok kicsit bővebben a műtétről, hátha valakinek segít. Ahogy említettem a Péterfiben tegnap reggel műtötték anyukámat. Állítólag a kórház legjobb sebészéhez kerültünk, igaz, ajánlották nekünk is. Az elmúlt 3 napban azt láttam, hogy kedvesek a nővérek, a beteghordók, az orvos is. Az őrzőben, ahova a műtét után vitték anyukámat, szigorúak voltak, de ez a feladatuk. Tegnap kb 8:15kor tolták be a műtöbe anyukámat, és maga a műtét 3 órás volt. Az epidurálist elsőre jól beadták, és nem élte meg rosszul, hiába kellett végighallgatnia a dolgokat. Megszenvedte az orvos, mert kemény a csontja a kora miatt, és csúnya is volt nagyon, már deformált, és nagyon régóta csak behajlítva volt neki a lába. Doktor úr azt mondta, hogy kiegyenesítették neki, és jobban fogja tudni már kinyújtani a lábát, de ez már nem lesz tökéletes. Végigizgultam az egész műtétet, de nagyon jó volt látni, hogy mikor kitolták kicsit mosolygott. Utána az örzőben beengedtek hozzá, hogy megnyugodjunk. Akkor még nem érzett semmit, de mikor pár óra múlva visszamehettem hozzá, nagyon szenvedett. A mozdulatlanságtól, a lába zsibbadt, pokoli volt, a csipője is nagyon fájt. Nagyon szenvedett, nem is tudott aludni. Reggel már lehozták a szobályába, ahol kicsit már magasabban lehetett, és kicsit oldalra is tudott fordulni, és kisebb támasztékot kapott a lába alá. És a reggeli fájdalocsillapító még este is hatott, így nem kért többet. Holnap szedik ki a csövet, katétert, és jön a gyógytornász, és még két napig csak a szobában mozoghat. Ma estére kicsit lázas lett, de ez természetes. Biztos fájni fog neki nagyon a lábra állás, de remélem ügyes lesz. Majd fokozatosan terhelheti jobban. Kicsit aggódom amiatt, hogy ha kiengedik majd, csak 1 hetet tudtam megoldani a munkahelyemen, azt is alig engedték, hogy segítsek, de utána csak munka után tudok kimenni hozzá, és ott aludni. Sajnos egyedül él. Zsolt, Nálad hogy volt, 1 hét után már jobban ment egyedül a menés, a minden napi kis dolgok? És még nehéz évek várnak rá, mert a másik térde is csúnya, és az egyik csipője is nagyon fáj neki. Nem tudom, hogy mitől alakul ki egy ilyen erős kopás valakinél, és ahogy olvasom még fiatalabban is. Az egészségügyben dolgozni nagyon megterhelő, a minden napi robotolás nagyon nehéz. Mivel hosszúra sikerült a kis beszámoló, elköszönök. Remélem nézitek az oldalt, hogy mindenki írjon pár sort magáról, hogy hogy van. És milyen protézist kaptál Zsolt? Erről nem sokat beszéltünk az orvossal, a műtét után tudtam meg, hogy műanyag és fémmel van rögzítve. És mennyi idő után derül ki, hogy befogadja-e a szervezet? Üdv mindenkinek, és kitartást! Mi is nagyon féltünk, és most is félünk, de a műtéten és az első nehéz napon, éjszakán már túl vagyunk! :) Nati

#43 szafi2004 2008. 02. 14. - 16:37:17

Sziasztok! Most találtam rá erre a pár írásra, én is a csípősöknél jártam eddig. :) Az édesanyukámat tegnap műtötték a térdével, most a balt, de fél év múlva a jobbot, majd a csípő jön. Este beszámolok a műtétről, de most rohanok hozzá be. A Péterfiben Dr. Kiss László műtötte. Ő is egészségügyben dolgzott 30 évig, most 53 éves. Írok majd! Nati

#44 Judit43 2008. 02. 05. - 15:39:40

Szia Zsolt! Nagyon örülök, hogy jobban vagy! Nekem kicsit bővült a gondom, Főiskolára akarnak küldeni! ( 45 éves vagyok 2 nagy (szintén tanuló) gyerekkel! És it ez a nagy műtét előttem. Bocsi , hogy más gondokkal is terhellek! Egyébként nagyon fáj már a másik lábam is. Nem is tudom melyikre álljak(Bedurrant a bokám és a vádlim a másik lábamon. Elvagyok keseredve. Őszintén: várom a műtétet, bízom jobb lesz utánna!Azért írj még ha NET-hez férsz! Üdv Judit

#45 Ramen 2008. 02. 05. - 11:42:02

Szia Judit! Na vagyok újra. Sajnos Otthon megszünt az internet, ezért csak, ha bemegyek a melóhelyre akkor tudok írni. Múlt héten voltam kontrollon és minden oké. Már csak egy mankóval járok, de fokozatosan azt is el lehet majd hagyni. Remélem te is jól vagy. Üdv: Zsolt

#46 Ramen 2008. 01. 25. - 16:00:04

Szia Judit! Örülök, hogy segithetek! Megértem az izgalmadat és a félelmedet. Nekem 6 éve amikor a csípőprotézist csinálták az volt az első műtétem és én is nagyon féltem. A vérnyomásom az egekben volt alig bírták lenyomni. De most sokkal nyugodtabb voltam. Most el sem aludtam a műtét alatt. Gondolom téged is gerinc érzéstelenitéssel műtenek, ez azt jelenti, hogy ébren lehetsz míg operálnak. Igaz adnak nyugtatot ami elámosít és el is alhatsz, ha akarsz. A csípőnél én is úgy voltam, hogy inkább az alvás, de most kiváncsi voltam, hogy hogy zajlik a műtét. Látni ugyan nem láttam semmit, mert egy lepel volt előttem, de hangokra emlékszem és az jobban hasonlított valamilyen műhelyre, ahol fúrnak-faragnak, mint egy operációra. Tegnap este eset le az utolsó nagyobb var darab a sebemrő, ami most már egészen barátságosan néz ki. Egyébként egy S alaku vágás van ami kb 12-15 cm hosszú és a térd előre néző részén van. Ja ami még kellemetlen az a katéter behelyezés, fájni ugyan nem fáj, de szégyellős vagyok. :) A katétert és a vért, váladékot elvezető csövet is a 2. napon kivették. Innetől már nagyobb volt a mozgási szabadságom és ez jó volt. Egyébként mire haza engedik az embert már sok mindent tud csinál csak a járkáláshoz mankó kell, de ülve nyugodtan tehetsz-vehetsz. Segít ség azért kell mert még nem tudja az ember behajlítani teljesen a térdét és így nehéz pl befáslizni ami a felkeléshez és a járkáláshoz elengedhetettlen. Most befejezem, mert jöttek hozzám. Írni is csak lehet, hogy jővőhéten tudok, de addig is csak nyugi! Zsolt

#47 Judit43 2008. 01. 24. - 19:48:45

Szia! Én is gondolkodtam hogy a szüleimhez költözöm egy rövid ídőre. ( Ők is kertesházban élnek) De itt a kislányom és az idős beteg apósom.. Na mindegy . Valahogy majd csak lessz! DE Nagyon Félek! Azért írd meg a javulásod menetét: Legalább nagyjából, tudom mi vár rám! Sokat segítettél.Köszi a válaszokat és kérlek írj még! Szia

#48 Ramen 2008. 01. 24. - 12:14:36

Szia Judit! Én is alap esetben a 2.-on lapkom, de most a szüleimhez költöztem, mert ők családi házban laknak. Nekem olyan a munkám, hogy itthon is tudom csinálni. Főleg számítógépes munka. Azt komolyan mondom, hogy minden nap van valami amivel többet tudsz csinálni az elöző napnál, és ez siker élménnyel tölt el. Először a műtött lábamat segítség nélkül nem tudtam letenni az ágyról, de rájöttem, hogy a másik lábbammal alányulok és azzal segítve sikerült. Egyszer csak sikerült segítség nélkül letettni, de ekkor a felemeléséhez még kellett segítség, de két nap múlva már felfelé is ment. És ekkor még gyógytornász se járt, mert az ünnepek meg az év eleje miatt csúszott a jövetele. Amikor el kezdet tornáztani akkor pláne gyorsan fejlődtem. Most már egy mankóval is tudnék akár menni, mert pár lépéssel már kipróbáltam és nem fájt, de a tornász azt mondta ezzel még várjuk meg a kontrolt ami jövő héten szerdán lesz. Ja, a WC-hez szerezzetek be magassítót, sokat segít. A székről, ágyról sem volt egyszerű felkelnem ott is mindig párnákon ültem eleinte, most már normál ülőalkalmatosságról feltudok kellni. Most ennyit, de ha van még kérdésed írj bátran. Ui: a küldött linkkel jutottál valamire?

#49 Ramen 2008. 01. 24. - 11:51:31

Szai eva! Nekem is volt a csípőmmel is gond. Azt kb 6 éve csinálták, és eddig nagyon megvagyok elégedve vele. Ott a műtét után nem is éreztem fájdalmat, viszont 6 hónapig tartott a teljes gyógyulás, és az első honapbban abszolót nem lehetett terhelni. A térdnél 3 hónapot mondtak és a második napon már rálehetett lépni, igaz még mankóval, de már ennek is örültem.

#50 Judit43 2008. 01. 23. - 13:49:01

Szia! Az én térdem is befelé dől és nyúltak a szallagok. az inj-ről tudok. Én is irtózom tőle.Békéscsabán ortopédián fognak műteni! Minden rosszra fel vagyok készülve! Ja és még ráadásul 3. em. lakom. És nem bírom a hosszú bezártságot. Te dolgozol vagy otthon vahgy egyébként? Azért jó hogy irogatunk. Kicsit megnyugtatsz. Nincs olyan nap , hogy ne jutna eszembe és olyankor a gyomrom görcsbe rándul a félsztől. Most milyen az állapotod ennyi ídő után? Köszi a választ

#51 eva1944 2008. 01. 23. - 13:31:05

Sziasztok! Látom már beindul itt is a fórum. Csípőprotéziseseknél már csak úgy forog. Több ezer hozzászólás van. Nekem sajnos a csípőmmel és a térdeimmel is probléma van. Jelenleg kórházat és orvost keresek, aki mindkét problémámat megtudja oldani. A csípősöknék nagyon jó gyógyulásokról számoltak be sokan-sokan. Azt már megtudtam, hogy a térdprotkóval valamivel hosszabb és nehezebb a gyógyulás, mint a csipőprotkónál. Mivel mindkét térdem nagyon fájdalmas, valószínű mindkettőt műteni fogják. Remélem, aki már túl van a térdprotkó műtéten az pozitív élménnyel tud beszámolni. Üdvözlök minden fórumost. Éva :o :)

#52 Ramen 2008. 01. 23. - 12:38:17

Szia! December 13-án műtöttek, és pont karácsonyra engedtek haza. Első napokban inkább a család segítségére lesz szükségen, mint hogy ők várják a munkád:) Nem elkeserítés képpen, de a hasba adandó injekcióról tudsz? Azt én nagyon utálom. Az én térdem is csúnya volt nagyon, már teljesen befelé állt, de a műtéttel egyenesbe hozták. A szalagokat is azért kellet cserélni, mert rosszul voltak nyúlva és a fajdalmaim is abból adódtak, hogy az izomzat is rosszol fejlődött a térd állása miatt és amikor rendbe rakták meg kellett nyújtani őket. Ez hosszadalmas és sok tornát igénylő munka. De, ha ápolónő vagy akkor tudod, hogy a betegnek is sokat kell "dolgoznia" a gyógyulásért" Engem az Országos Balesetin műtöttek, téged hol fognak? Kitartás!

#53 Judit43 2008. 01. 22. - 20:42:44

Köszönöm a választ! 17 éves korormban eltávolítottáka porcot a térdemből. (baleset miatt) Teljes a kopás! kb 5 éve állandó fájdalommal élek. Egyébként ápolónő vagyok krónikus osztályon. Még szeretném utána folytatni a munkám.Azt hogy milyen protezis lesz nem tudom. Az orvos azt mondta ha felnyitja akkor látja! (De nagyon csúnya) Mikor is műtöttek pontosan? Választ köszönöm! ui: Ja és itthon férj após és 2 gyerek is várja a munkám!

#54 Ramen 2008. 01. 22. - 16:23:54

Bocs, de valamiért felvitelkor a végén betesz egy szóközt a "kn" és "ee" közé, és ezért nem jó oldal jelenik meg. A lényeg, hogy ott ne legyen szóköz. Remélem érthető voltam :)

#55 Ramen 2008. 01. 22. - 16:19:48

http://www.edheads.org/activities/kn ee/ így a helyes a link

#56 Ramen 2008. 01. 22. - 16:17:55

Először is nyugi:) Az igaz, hogy műtét utánk kb. kéthétig erősen gondolkoztam, hogy érdemes volt-e belevágni, da ma már inkább bizakodó vagyok, pedig csak féúton vagyok a gyúgyulással. Voltak fájdalmaim is, de végül is (a fájdalom küszöbtől függően) el lehetett viselni egy kis fájdalomcsillapítóval. Igazán ami kellemetlen volt, hogy az elején nem tudtam csak hanyat feküdve aludni és azt én nagyon nem szeretem. (Ez is inkább csak személyes probléma) A műtét után ijesztően nézett ki a lábam a dagadástól és a véraláfutásoktól, a lábujak is úgy néztek ki mintha kalapáccsal rávertek volna, totál feketék voltak. Ezeket nem ijesztgetés képen mondom, hanem azért hogy felkészülve érjenek a dolgok és ne legyél úgy megijedve mint én, akinek senki nem szólt ilyenekről és első látásra rémisztő volt. Most már a seb szépen begyógyult, igaz még estére bedagad a lábam, de minden nap van valami amivel többet tudok csinálni a lábammal és ez sikerélmény ad. A műtét utáni második napon már talpra állítottak, és ez azért is jó volt, hogy az ember legalább WC-re eltudott menni. Egyébként milyen jellegű protézis lesz? Az enyém teljes felszinpótló protézis és a szalagokat is pótolták. A következő linken az orvos által mondott "start"-ra kattintva egy animációt lehet látni a műtétről. Igaz, hogy egy kis angol nyelvtudás kell hozzá, de én megoldottam néküle is. http://www.edheads.org/activities/kn ee/ Jó egészséget kívánok. Ha még van kérdésed írj bátran!

#57 Judit43 2008. 01. 22. - 12:27:02

44 éves nő vagyok. térdprotézis műtétre várok. Rosszak a tapasztalai talán? Válaszát várom. (Nagyon félek a műtéttől!)

#58 Ramen 2008. 01. 19. - 10:28:59

Örülök, hogy senkinek nem volt eddig ilyen műtétje, de ha valakinek a jővőben lesz én most már (sajnos) tudok adni tanácsokat.

#59 Ramen 2007. 10. 17. - 17:22:29

Ha esetleg valakinek volt ilyen műtétje kérem írja le tapasztalatait. Előre is kösz az infókat.

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: