Házipatika fórum: Proktologiai gond - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

Oldal 1 / 1

Proktologiai gond

#1 snn3179 2015. 10. 08. - 07:05:38

Aranyér kezelése -http://bit.ly/16ru5Kk

#2 admina 2012. 04. 15. - 18:12:19

Üdvözlök mindenkit!Bár ahogy látom jó ideje nem írt ide senki!A problémám a következő!Raynaud szindróma betegséget állapítottak meg nálam lassan 3 éve!Hónapról hónapra egyéb bél problémáim akadtak!Rohamszerű hasmenés amik éjszaka is rám törnek éjszaka!Vagy pedig több napig is tartó szorulás!Sajnos ez utóbbi oda vezettet hogy szó szerint egyik na szinte szültem a wc-én!Aggodtam is most anábban hogy ez így sokáig nem lesz jó!Hogy hol a hasfogó sem segít és be vagyok zárva a lakásba a wc-re!Hol eddig nem tudok nagy wc-zni!Hát meg is lett az eredménye! E-miatt aranyerem lett! :( :( Amit kezelek is krémmel!Pedig rostokban gazdag ételeket fogyasztok gyümölcsöket zöldségeket eszem! :(

#3 Törölt felhasználó 2005. 09. 13. - 08:54:24

Kedves "Dejudli"! Amenyiben szakorvos válaszát szeretné olvasni, kérjük, használja "Kérdések" szolgáltatásunkat, ahol szakterületenként tud válogatni az orvosaink közül, mert ezt az oldalt inkább a felhasználóink egymás közötti tapasztalatcseréjére ajánljuk. Üdvözlettel: HáziPatika.com szerkesztősége

#4 Törölt felhasználó 2005. 08. 02. - 07:57:00

Kedves "Dejudli"! Amenyiben szakorvos válaszát szeretné olvasni, kérjük, használja "Kérdések" szolgáltatásunkat, ahol szakterületenként tud válogatni az orvosaink közül - jelen esetben Dr. Kökény Zoltánt ajánljuk, aki hamarosan válaszol a kérdésére, mert ezt az oldalt inkább a felhasználóink egymás közötti tapasztalatcseréjére ajánljuk. Üdvözlettel: HáziPatika.com szerkesztősége

#5 Dejudli 2005. 08. 01. - 19:06:34

Tisztelt Doktor úr! Tudom nem itt kell kérdezni, és a fórum is elég régen "kihalt" Azzal a problémával fordulok Önhöz , hogy végbél panaszom van. Konkrétan székletürítésnél vérzés tapasztalható, igen sok vér. Voltam ezzel a panaszommal orvosnál, ahol megviszgáltak (kb:5perc) és megállapította az adott orvos, hogy van egy sebem olyan 10mmes. Amire adott hámképző krémet. Az állapotom nem javult, sőt, talán rosszabbodott fájdalom terén, a vérzés nem múlt el. A kérdésem a következő lenne, hogy mit lehetne tenni? Hamarosan vissza kellene mennem kontrollra de nem érzem úgy hogy az adott orvos teljeskörűen kivizsgált volna. Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel:

#6 2003. 09. 03. - 04:55:55

Tisztelt Doktor Ur! Koszonom gyors valaszat. Az allergiaval kapcsolatban mar biztosan tevedtem, a veletlenek szerencsetlen egybeesese okozta a leirt "mellekhatasokat", igy valoszinu tenyleg nem vagyok erzekeny a Detralexre. (A szemhej duzzanatat valoszinu fertozes, a nyakamon levo izuleti duzzanatot egy 2 hettel ezelotti allkapocs kiakadas okozta). A diagnozissal kapcsolatban is biztosan Onnek illetve az engem megvizsgalt szakorvosnak van igaza. Csak azt furcsalltam, hogy az orvos nem kozolte vegulis velem, hogy mi bajom. Az orvosi ellatasra amugy nem panaszkodom, korrektek voltak velem, az allitolagos allergiaval kapcsolatos korulmenyeket is kivizsgaltak es tisztaztak. Koszonom!

#7 Törölt felhasználó 2003. 09. 02. - 08:50:25

Tisztelt Kérdező! A leírása alapján inkább az a valószínű, hogy gyulladt, trombotizált aranyeres csomói vannak, ami általában kúppal, kenőccsel és a fent említett gyógyszerrel kezelhető. Noha nem láttam az elváltozást, meg kell bízzunk a szakember, a proktológus véleményében! Tályog ritkán alakul ki párosával. Aranyeres csomóból viszont több is jelentkezhet egyszerre. Valóban, a tályog gyógymódja annak felnyitása. De a tályog által okozott tünetek (pl. láz, fájdalom) az idő előrehaladásával romlanak, míg Ön azt írta, a kezelésre panaszai csökkentek. Ez sem tályog mellett szól. De mégegyszer hangsúlyoznom kell, az elváltozást nem láttam, és az információ sem elegendő ahhoz, hogy látatlanban megítéljem a betegségét. Vélhetően a Kolléga helyes diagnózist állított fel, és megfelelő kezelést kezdett. A gyógyszerérzékenységről sem tudok egyértelműen nyilatkozni. A Detralex természetes hatóanyagot tartalmazó, narancsból készült kivonat, olyan anyag, ami számos, mindennap fogyasztott ételünkben, de a szőlőben és a borban is megtalálható, csak jóval kisebb mértékben. Épp ezért ritka rá az efféle túlérzékenység. És a gyógyszerallergia nem szokott nyirokcsomó duzzadással járni. Természetesen bármilyen gyógyszerre lehet érzékeny, akár a tablettára, akár a kenőcsre, vagy ha szedett valamilyen fájdalomcsillapítót vagy kúpot, akkor arra. A tanácsom, hogy az esetleges allergiás tünetek miatt mielőbb keresse fel háziorvosát vagy a proktológus kollégát. Tisztelettel: dr. Kökény Zoltán

#8 2003. 08. 31. - 23:18:30

Kedves Doktor Ur! Egy hete kezdodott vegbel problemam, elso naptol meglehetos fajdalom kinzott. Ismerosom ajanlott ra kenocsot, ami a tuneteket jelentosen enyhitette, par nap mulva azonban itt a Hazipatikaban megleltem mi a lehet a bajom; talyogot diagnosztizaltam magamnal. Ezutan kertem beutalot az uzemorvostol, a proktologiai szakrendelesen meg is vizsgaltak, talaltak 2 duzzanatot, majd javasoltak az adott kenocs tovabbi hasznalatat, illetve gyogyszert -Detralex- irtak fel. Kerdesem az, hogy a talyog kezelese megoldhato-e gyogyszerezessel, mert a cikkben azt olvastam, bemetszessel es fertotlenitessel gyogyitjak. Azert is fontos ez a kerdes mert ugy nez ki a felirt gyogyszerre allergias tunetek jelentkeznek rajtam (szemhej feldagadas, nyaki nyirok csomo megnagyobbodas). Koszonettel varom valaszat!

Oldal 1 / 1
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: