Házipatika fórum: Egyél rendesen! Vagy visszajonnek a kilok! - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 5 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »

Egyél rendesen! Vagy visszajonnek a kilok!

#21 maddi 2003. 10. 18. - 18:05:43

Megpróbálom újra elküldeni (már ha nem töröltem ki én is). Egyébként sikerült beállítani a gépemen, hogy kapjak visszajelzést, ha átvételre kerül a levelem. Sajna csak azután, hogy neked írtam. De most már talán működik. Ha megkapod, jelezd, légyszi!

#22 2003. 10. 18. - 11:25:21

Nincs uj levelem jelenleg.. vagy nem jott meg, vagy veletlen letoroltem a reklamlevelek irtasakor (ilyen ritkan fordul elo.. marmint hogy torlok mas levelet:) az irtas az gyakori:() Anyuval minden oke, egyebkent...

#23 maddi 2003. 10. 16. - 05:22:32

Szia Crusoe! Írtam Neked tegnap előtt, de mivel nem jött válasz, feltételezem, hogy nem kaptad meg. Inkább arra gondolnék, mint arra, hogy édesanyáddal vannak gondok. Megpróbálom újra elküldeni. Üdv.: Magdi

#24 2003. 10. 07. - 19:46:01

Ez a topic egyebkent nem az 5hetesrol szol, de engem nem zavar ha itt beszelitek meg:p Persze nem vagyok feldobodva miatta{h} Crusoe

#25 zoknispagyi 2003. 10. 07. - 14:33:20

maca58! Jól írtad. Elhatározás és nem kemény, hanem ésszerű diéta vezet a fogyáshoz. És nem rögtön. Adj a testednek átállást, ne add fel, és menni fog.

#26 2003. 10. 07. - 12:04:28

Sziasztok! Én most csekkoltam be erre az 5 hetes-re.Kérdezem a tapasztaltabbaktól, hogy akinek 20 kg többlete van sikeresen lehet vele fogyni, vagy csak az elhatározás és kemény diéta betartásával érhetünk el eredményt. Köszi!

#27 2003. 10. 06. - 19:11:56

Villonek megint! Ja igen, es szerintem vegig egymas mellett beszelunk el:s Az 5hetest nem ismerem, de ha arrol szol, hogy 5het egeszseges kajalassal megismertetni az embereket az egeszseges kajakkal, es javasoljak, hogy unana is ilyeneket egyel, akkor teljesen jo lehet! Egy rossz szavam nincs ra :$

#28 2003. 10. 06. - 19:09:01

Kedves Villo! Szerintem hagyjuk abba, mert ertelmetlen a vita:) Ugyanaz a ketto dolog lenyege, egyszeruen csak arra akartam felhivni a figyelmedet, hogy mindenkire maskepp hat ugyanaz a kura (egy egeszsegesebb etrend persze valoszinyuleg mindenkepp javit, de) nem feltetlenul fogysz le tole. Szoval nem art szemelyesen is elmenni egy (jo!) dietetikushoz, mert akar karokat is lehet okozni a hirtelen fogyassal... nem tudom olvastad-e 1 korabban leirt tortenetet, amikoris 1 holgy 1 ilyen "tomeges" fogyokuraprogrammal leadott 20-30 (nemtom pontosan mennyi) kilot 2 honap alatt alatt, es ugyan nem latszott kivulrol de a belso szervei koruli izomszovetek nem erosodtek meg elegge.. a zsir meg eltunt.. igy hat nem "tartotta" semmi a szerveit... es 1 egyszeru esestol (ahol rossz esetben egy labtoressel megussza az ember) leszakadt a veseje... Isten ments! Leszolni nem akarom az 5hetest... Csak annyit mondok, hogy 25-30 kilotol csak ugy megszabadulni.. jobb ha errol orvos is tud (Unokatesom is futassal/dietaval 2 honap alatt eladott vagy 35 kilot.. a dietetikusom majnem szivbajt kapott tole.. es meguzente Balazsnak hogy jobb ha elmegy orvoshoz, mert komoly baja eshet) Udv: Crusoe {H}

#29 2003. 10. 06. - 09:02:35

Bocsánat a dupla küldésért! Villő

#30 2003. 10. 06. - 09:01:46

Kedves Crusoe! Látom, nem egészen értetted meg, amit írtam. Az öt hét és az utána következő időszak nem különbözik annyira, mert az öt hét elég arra, hogy az ember megismerje, megkedvelje és elkezdje tanulni, hogyan lehet egészségesen élni. Sajnos nem tudok a többiekről, de az én súlyom nem változott úgy, ahogy te írod, nem híztam közben vissza, nem tapasztaltam jojóhatást. A 25 kilót én nem most adtam le, hanem kb. másfél éve, az utóbbi egy év alatt jött vissza az 5 kiló, és ennek jórészt lelki oka volt. További sikeres fogyást kívánok! Üdvözlettel: Villő Ui.: Nem tartom tisztességesnek, hogy a HáziPatika honlapján leszólod azt a kúrát, amit ők készítenek, és ráadásul te nem ismered. És nem ismersz olyanokat, akik végigcsinálták és segített nekik. (vagy nem segített) Ezen kívül az itteni módszernek nem csak a kúra a lényege, hanem a közösség hatása, a megbeszélés lehetősége, amit te használsz is.

#31 2003. 10. 06. - 09:01:42

Kedves Crusoe! Látom, nem egészen értetted meg, amit írtam. Az öt hét és az utána következő időszak nem különbözik annyira, mert az öt hét elég arra, hogy az ember megismerje, megkedvelje és elkezdje tanulni, hogyan lehet egészségesen élni. Sajnos nem tudok a többiekről, de az én súlyom nem változott úgy, ahogy te írod, nem híztam közben vissza, nem tapasztaltam jojóhatást. A 25 kilót én nem most adtam le, hanem kb. másfél éve, az utóbbi egy év alatt jött vissza az 5 kiló, és ennek jórészt lelki oka volt. További sikeres fogyást kívánok! Üdvözlettel: Villő Ui.: Nem tartom tisztességesnek, hogy a HáziPatika honlapján leszólod azt a kúrát, amit ők készítenek, és ráadásul te nem ismered. És nem ismersz olyanokat, akik végigcsinálták és segített nekik. (vagy nem segített) Ezen kívül az itteni módszernek nem csak a kúra a lényege, hanem a közösség hatása, a megbeszélés lehetősége, amit te használsz is.

#32 2003. 10. 05. - 21:45:29

Bobecs, szia!! :d :d De jo ujra latni :d . Nem feledkeztem am el rolad :d . Es az anyagcsee-gyorsito tanacsaidat is szivesen latom, tudod, egyszer ajanlottad, batran forduljak hozzad :d. Igaz, most egesz oksin mennek a dolgok (kop-kop-kop). Pusz!!

#33 2003. 10. 04. - 13:19:46

Szia Crusoe! Van receptkönyvem de azzal csak a nem egészségeseket tudom jól előadni.(de azt nagyon). Köszönöm a segítségedet,és gratulálok az elért eredményedhez. :d :d :d Kipróbálom de edíg is ezt tettem kevés sikerrel. Légyszives küld el emil-ben a nővérke címét ha nem tudo nekirugaszkodni a közeljövőben akkor felkeresem. Tudom,hogy az akarat erőt ő se tudja pótolni,de lehet,hogy valami másban meg tud segíteni. Szia és további sok sikert. Figyelemmel foglak kisérni. bobecs.

#34 2003. 10. 04. - 10:31:27

Nem is mondtam,pár napja már minden reggel 87.-87.4 korul mozog a sulyom:) 2 es fel het "acsorgas" utan megint megindult lefele :) Crusoe

#35 2003. 10. 04. - 10:29:38

Bobecs, te nem kaptal hozza receptkonyvet? Na mind1.. ha ugyanaz a sutonk van akkor jo, ezzel a sutovel 1 - 1.5 - 2 font sulyu kenyeret lehet sutni. Rozsos kenyeret, mint olyat, konkretan nem tudok rola hogy sutottem volna... A feherkenyer receptje szerint csinalom mindig, csak annyi kulonbseggel hogy a lisztfajtakat varialom. Igy lehet kapni feher/felbarna/tonkolybuza kenyereket, illetve ezek variacioit:) peldaul felig felbarna felig feher;) kenyeret Szoval a recept, en altalaban 1.5 font sulyut sutok, annak jegyeztem meg a receptjet, de kicsit atalakitottam, kevesebb cukorral es kevesebb vajjal sutok, hogy lightosabb legyen (egyebkent igy is finomra sikerul:)) Szoval a recept amit en hasznalok: -1 1/2 meropohar viz -1 csapott teaskanal cukor -1 csapott teaskanal so (neha picit tobbet teszek.. mindig sosan szerettunk enni) -1-2 darabka vaj (mondjuk kb mint 2 husleveskocka) ->ezt eddig margarinnal csinaltam vaj helyett:P -4 meropohar liszt, ezt lehet tobbfelekeppen varialni feherlisztbol, felbarna lisztbol, tonkolybuza lisztbol stb... arra kell csak figyelni hogy ha olyat sutsz, akkor a legfejlebbb 1/4-resze legyen tonkolybuza liszt a tobbi resze valami mas fajta, mertazt nem szabad tomenyen.. nem lesz belole jo kenyer -eleszto (receptkonyv szerint 1.5-2 kaveskanal vagy mennyi) ezt en szemre rakom bele, meg mar kikiserleteztem, hogy mennyi a jo.. ha tul sok akkor nagyon elesztoszagu lesz a kenyer es nagyon laza :) a szerkezete... ha meg keves akkor nem emelkedik fel elegge.. lehet vele kiserletezni, en olyan 2-3 csipetet teszek bele -soksok mag:) vettunk annakidejen, a sutogep melle a tescoban 3 felet:) napraforgo, lenmag es szezammag:) mindbol szoktam tenni 1-2 pupos teaskanalnyit, neha tobbet.. foleg szezammagbol es lenmagbol:) Szoval en igy sutom, es szerintem ez a recept barmilyen fele liszttel jo, hat ha van ilyen hogy rozsliszt? akkor biztos azzal is jo, bar lehet ott is ugy van mint a tonkolybuza lisztnel, hogy csak 1/4 vagy resznyi kell belole, vagy ilyesmi...:| Crusoe

#36 2003. 10. 03. - 17:37:03

Szia Crusoe! Egyik nap kértem tőled rozsos kenyér receptet.Ha nem láttad akkor most megint megkérlek.emilben küldjél ha tudsz egy olyan bevált receptet amit anyukád már kipróbált.Kenyérsütőm van. köszönöm előre is a fáradozásod. bobecs.

#37 2003. 10. 03. - 13:32:48

Villo! A ket dolog teljesen ugyanarra epul, jo etrend, eletmodvaltoztatas. Csak a kulonbseg az hogy ez nem 5 hetes, nem egy ropke fogyokura... es pont ebben van a lenyeg... Mi ertelme minden evben 3-4-5 vagy akarhany alkalommal fogyokurazni? Hogy aztan tovabb edd a rossz kajakat, es meg rosszabb a szervezetnek, mintha le se fogynal... Allandoan fogyni-hizni .. fel-le... megerolteto es felboritja az anyagcseret Velemenyem szerint vagy atallsz normalis eletmodra vagy nem... A ketto kozott nem nagyon van jo megoldas. Dupla tempoval megy a visszahizas, ha ahhoz szoktatod hozza a testedet, hogy idonkent beraksz egy ilyen 5 hetes alacsonykalorias dietat, utana amikor visszaadod neki a kajat, 2x ugy radrakodik az a fagyi vagy sor.. En szinten 20 kilot fogytam, es meg hatra van 12-13... de a nehany honapos kura folyaman tobbszor megszegtem (10 napos nyaralas, tobb 3-4 napos utazassal) a sajat etrendem es 1etlen dekat nem hiztam vissza!:d Crusoe

#38 2003. 10. 02. - 12:07:10

Kedves Crusoe! Sajnos a nagyon hosszú üzenetekhez nincs türelmem, ezért nem szoktam végigolvasni. :-( (a fórum beszélgetésre való, nem tudományos cikkekre) Lehet, hogy még nem vetted észre, de ez a bizonyos öthetes évente többször is van, és elég sokszor írtunk már arról, hogy nem is kell kúrának hívni, ahogy ezt te is mondod a te általad ajánlott módszerről. (Amiről én nem mondtam, hogy sanyargatós lenne, de van itt olyan csevegés, ahol egyéb ilyen módszereket ajánlanak.) És hogy a HáziPatikának a módszerét ajánljam, ismét elmondom, hogy ha az ember komolyan veszi, és tanul belőle (étrendösszeállítás, új receptek, szokások), azaz egészségesebben él utána, akkor nem jönnek vissza a leadott kilók. Az induló súlyomhoz képest 20 kilóval vagyok könnyebb, igaz, néhány visszajött az eredetileg leadottból, de nem a nagyobb hányada. És mivel a mozgás nagyon fontos eleme ennek a módszernek, erre is sikerült rászokni. Mivel nem ismered ezt a módszer, elég nehéz érvelni, de ahogy én látom, a tiéd az étkezés tekintetében alapvetően hasonlít. (De miben is különbözne két dietetikus jó munkája? Természetesen, a te menűsorodnak az előnye, hogy személyreszabott, de némi fantáziával és tapasztalattal Pilling Robi menűjét is saját igényeimhez tudom igazítani.) Az egészet csak azért írtam, mert azt írtad, nem érted, miféle öthetest emleget valaki, és a HáziPatika csapata ennyit legalább megérdemel, hogy egy eredményes résztvevőjük tájékoztasson téged és értékelje munkájukat a saját honlapjukon. (nem kapok pénz érte ;-)) Örülök, hogy eredményesen fogysz, további sikert kívánok! Üdvözlettel: Villő

#39 2003. 10. 02. - 11:39:46

Kedves Villő! Ertem mirol beszelsz, es ha elolvastad volna az elso nehany felirast.. esetleg a temakor cimet:s akkor tudnad hogy ez pontosan nem arrol szol hogy sanyargasd magad... Az fo kulonbseg talan ezzel az 5 hetessel szemben az, hogy ez vegleges, vagyis nem 5 kilo fogyas aztan 3 het alatt visszahizod:'(, ez hosszutavu kura, 1 evig legalabb kell csinalni, arra epit, hogy huzamosabb idore beallitsa a sulyodat:|, aprankent fogyva es egyes sulyokon hossazbb ideig allsz is (aranyosan a hizasodkor is hogy mennyit alltal egy sulyon) ezt a "modszert" gyakorlatilag nem is fogyokuranak kell hivni, hanem csak siman egy egeszseges etrendet allitanak ossze neked... amit valojaban is kellene enned ha nem akarnal hizni, es ezt nehanyszaz kaloriaval csokkentik + eletmodvaltas ajanlott (de nem feltetlen szukseges eloiras.. ugyis magatol megvaltozik! mint nekem.. sokkal tobbet mozgok azota hogy lement ez a kb 20as) Crusoe ui.: megjegyeznem hogy mar csak par deka hianyzike es kereken 20 kilot leadtam:) Egesz mas ember vagyok, fel sem ismernek nehanyan {h}

#40 2003. 10. 02. - 08:13:02

Kedves Crusoe! Aki itt egy ideje levelezik, az már ismeri a HáziPatika fogyókúrás módszerét, amit röviden öthetesnek szoktunk hívni. Ez a módszer több dologból áll, természetesen egy étkezési előírásból, ami többféle menűsort jelent, ezt Pilling Róbert dietetikus állítja össze. Rendszeresen végzendő tornagyakorlatokat is ajánlanak, amit most Schobert Norbi készített, így még ,,trendik" is leszünk. Amitől pedig igazán különleges ez a kúra, hogy egyszerre veszünk részt benne nagyon sokan, hetente töltjük ki az egyéni adattáblázatunkat, amiben magasság, súly, körméret - több helyen mérve - szerepel. És közben a fórumokon megosztjuk a tapasztalatainkat, kérdezünk egymástól, tanácsokat adunk. Jó esetben az 5 hét alatt 5 kilót is lehet fogyni. Ennek a kúrának azonban nem az a lényege, hogy nehezen betartható, sanyargatós étkezésre kényszerítve apassza súlyunkat, hanem hogy megtanítson egészségesen étkezni, rászoktasson a rendszeres mozgásra. Ha figyel az ember, rengeted ötletet kap arra, hogyan változtassa meg a szokásait anélkül, hogy különösebben nehezére esne. Egyébként lehet, hogy a te általad ajánlott kúra is hasonló, nem tudtam elolvasni a hosszú leveleidet. (nem tudom, a tiédben a mozgásnak van-e szerepe) Üdvözlettel: Villő

• 5 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: