Házipatika fórum: Egyél rendesen! Vagy visszajonnek a kilok! - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 5 Oldal +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5

Egyél rendesen! Vagy visszajonnek a kilok!

#81 2003. 09. 03. - 23:23:40

Ma leszurt a diatetikus noverke. Tudtam elore, hogy ez lesz, mivel az anyunak (aki 90 kilo korul volt mikor megkapta) keszult 1400 kalorias etrendet hasznaltam. Ez pedig messze nem felel meg egy 107 kilos ferfinek. Az anyagcsererol elmondott egy-ket erdekes dolgot, ami bennem maradt azt megprobalom felidezni. Az anyagcsere, hogy is zajlik? A taplalekban levo dolgokat 5 csoportra bontotta: zsirok, feherjek, szenhidratok, asvanyi sok, vitaminok. Most ebbol a zsir,feherje, szenhidrat resz erdekes. Ezek ugyanis a szervezetben miutan vegighaladnak a szokasos emesztorendszereken: gyomor, belrendszer, a majba kerulnek, ami felbontja molekulakra, s vegul visszaalakitja ember szamara hasznalhato feherjekke zsirokka, cukorra. Normalis esetben a veraramon keresztul eljut a sejtekig a tapanyag, es ott felhasznalodik. Ha nehanyszaz kaloriaval kevesebb jut be naponta, akkor a szervezet folyamatosan, aprankent potolja az elraktarozott zsirokbol az energiat es szepen elkezdunk fogyni, es hosszu ido alatt beall az egeszseges egyensuly. De mitol lehet ez nem normalis? 1. ha tul sok a bevitt kaloria, vagy rossz a zsir-feherje-szenhidrat arany, ezt nem kell ecsetelnem ezt hivjak rossz taplalkozasnak.. ettol ugye elhizhatsz 2. ha altalaban tul keves bevitt kaloria? erdekes, hogy ettol is elhizolhatsz, mert a szervezet folyamatosan azt az informaciot kapja hogy "keves keves raktarozni raktarozni" es ha igy taplalkozol, szoval keveset.. akkor minden egyes barmilyen kicsike extra tapanyag (egy fagyi amit megkivansz, vagy egy sor neha, vagy egy kis nass) szoval minden olyan tapanyag amire nem szamit elore a szervezet, azonnal elraktarozza. 3. ha rossz idokozonkent eszel? ettol is hizhatsz, mert a szervezet megintcsak nem kapja meg allandoan azt az informaciot, hogy "nyugi van mindig eleg minden szuksegesbol, szenhidrat, zsir, feherje), hanem azt az infot kapja, hogy "most delelott keves a kaloria, delutan sok.. " akkor "delutan raktarozok"... En a 2-es peldat megtapasztaltam, bar meg jelenleg jol allok -15 kiloval, de peldaul nyaralas alatt ugy visszajott 3 kilo, hogy ihaj. Vagy nemreg egy haverommal elmentem negy napra egy kicsit bulizni es ott is kapasbol feljott az a par kilo, pedig figyeltem, hogy rendesen probaljak enni, ne sokkal lepjem tul az etrendet, csak azzal a 2-3 sorrel amit megittam naponta. Kaloriaban nem volt sokkal tobb (talan kevesebb is) mint amit a szervezetemnek el kellene hasznalnia, megis hiztam. Szoval most kaptam egy 1900-as etrendet, mivel az 1400at tul drasztikusnak talalta... az 1900on is gondolkodott, mert o inkabb 2000rol inditott volna. Beszelgettunk a bioritmusrol is, es erdekes hogy ez is nagyon kapcsolodik a "hizashoz". Mivel a biologiai orank szerint minden napszakban mas es mas szervunk dolgozik jobban, koztudott ugye hogy pl az esti kalajas jobban hizlal. De! Ha nem eszel este az megintcsak nem megoldas, hisz ejjel kepzodik a salakanyag, es a reggelre szukseges energia akkor szivodik fel, szoval ha nem eszel, megintcsak (bocs hogy ismetlem maga) azt az informaciot kapja a szervezet hogy "keves, keves, raktarozni kell" Szoval este muszaj enni, csak megfelelo mennyiseget. Vegul valami konkretat is had irjak, amit nem biztos, hogy mindenki fel tud hasznalni, mert egy 91 kilos 26 eves 178 magas ferfinek keszult ez az etrend es csak a fogyokura elso 2-3 honapjara (utana majd ujat allit ossze), de talan az aranyokat es a beosztast ki lehet belole olvasni. Ezt majd a kovetkezo uzenetben irom mer mar igy is szerintem 43 oldalas lesz az uzi:) Crusoe

#82 2003. 09. 03. - 11:38:04

Szió Crusoe! Nagyon rendes vagy, hogy ennyi energiát fektettél bele, hogy leírd a tapasztalataidar. Különösen találva éreztem magam anyukád barátnője fagyizásával kapcsolatban (úgy is mondhatnám, mintha magamat látnám). Duplán szimpatikus, hogy nem is kell túl sok mozgás hozzá. Köszi a tapasztalatokat!

#83 eriki 2003. 09. 03. - 11:15:43

Szia Crusoe! Köszönöm, hogy idelátogattál. Nagyon jó, kedvemre való, ahogy és amiről írsz! Várom a folytatást!

#84 2003. 09. 03. - 10:51:59

Sziasztok! Sajnalattal olvasom a rossznal rosszabb tanacsokat... , mindenfele szuper fogyokuras receptek, tablettak ajanlatait. A fogyas nagyon szemelyre szabottan mukodik, mindenki maskepp reagal. Lehet, hogy valakinek segit egy 2 hetes tojasevo vagy egy sajtevo kura, de a tobbsegnek nem. Ha le is adnak 3-4 kilot, hamar visszaszedik, mert minden szervezet maskepp reagal... Egy diatetikus nover erdekes fogyasi modszert dolgozott ki, es tobb ev alatt le is teszteltek. Tobbek kozott en es az edesanyam es az o baratnoje, szoval mi harman is elkezdtuk a modszeret es az elso 2 honapban, kozosen leadtunk 30 kilot (fejenkent 10-et). A cel persze tobb lett volna, de anyu baratnoje nem birta megallni, hogy ne terjen vissza a fagyievesre, sutizesre... ennek ellenere azota is tartja az uj sulyat, ahogy a nover megigerte tartos a fogyas. Meg mielott elmondanam a modszer lenyeget, hozzatennem, hogy en eddig 17 kilotol szabadultam meg valamivel tobb mint 4 honap alatt.:) Tehat az etrend lenyege: Az emberi szervezet raktaroz. Megpedig olyan dolgokat raktaroz, melybol nem kap eleget. Nem eszel eleg A vitamint? Neszeneked.. raktarozzuk el. Mi kell egy zsirban oldodo vitamin elraktarozasahoz? Zsir:(. Nem eszel eleg szenhidratot? Nincs eleg energia. Raktarozzun meg zsirt... Folytathatnam a sort, mi az ami miatt zsirokat halmoz fel a szervezet:(. Es hogy mi a megoldas? Hat, a szervezetnek kapnia kell eleg vitamint, szenhidratot, feherjet, zsirt. Ha mindezt hosszu idon at, es minden nap megkapja, akkor atall a szervezet arra, hogy kiuritse a felesleget.:) Nagyon erdekes nezopont, es en szinte teljesen egyetertettem vele, amig nem kezdtem el csinalni... Amiota latom a hatasat (alig mozgok es mennek le a kilok szepen lassan, de biztosan) azotan hiszek is benne. Ezekutan a diadetikus nover, osszeallit egy olyan, (szerinte) szemelyre szabott etrendet, ami hosszu tavon, de tartosan fogyaszt le, beallit az idealis sulyodra es onnan nagyon nehezen, nagyon rossz taplalkozassal tudsz csak ujra elmozdulni rossz iranyban... Azert irtam zarojelben hogy szerinte, mert en peldaul sosem voltam nala, csak lattam anyam milyen finomakat eszik, es nem birtam ki, hogy ne csatlakozzak hozza. Eddig nalam is bevalt az etrend, es ha valakit erdekel akkor fel is fogom ide irni. Roviden azert egy-ket szot elmondanek rola meg. Az etrend lenyege, hogy mindig legyen valami a hasadban (sose legyel nagyon ehes), eppen ezert gyakran kell enni (napi 6-szor), es erdekes hogy meg este 9-kor is van egy kajalas. A masik erdekessege, hogy peldaul barmilyen kihagast megenged az etrend... ehetsz fagyit, ihatsz kolat. Barmit amit megkivansz. De termeszetesen nem ilyen egyszeru, ha valami pluszt eszel, akkor szamolgatni kell a kaloriajat es utana megprobalni visszafogni valahol. Es arra is figyelni kell, hogy megfelelo legyen a szenhidrat-feherje-zsir aranya (Erdekes peldaul, hogy a fogyashoz tobb feherje kell, nem hittem el hogy olyan sonkas szendvicseket kell enni ahol a sonkareteg olyan vastag mint a kenyer, vagy meg vastagabb is:)) Szoval az etrend nagyon jo, nekem az elso 2 napon tunt kevesnek az ebed resze, de 1-2 het utan mar a tizorait is alig tudtam legyurni, de tudtam, hogy muszaj enni, ha nem adom meg ami kell a szervezetnek, hizni fogok... Valtozatos, valasztekos a kaja, van benne minden. Sonka, sajt, gyumolcsok, joghurt, virsli, fozelekek, levesek.. szoval minden.. gyakorlatilag nehany kaja van csak kizarva (panirozott dolgok, meg a nagyon zsirosak). Ha valakit bovebben erdekel, felirom ide majd azt az 1400 kalorias etrendet, es a "hasznalati utasitasat" :) es nehany tanacsot hozza amit az elso 2-3 honapra talalt ki a nover... Na, be is fejeznem, mert mar kezd kisregeny lenni, a tobbit majd uj felirasokban. Crusoe

• 5 Oldal +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: