Házipatika fórum: allergia - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 12 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »

allergia

#41 longcat 2010. 09. 03. - 11:50:00

Placebo-hatás...miket tud meg az ember:) Amúgy én is megnéztem az oldalt és jó sok videó van, nagyon sokan szeretnének elutazni. Amúgy minden nap kerül fel új videó, sztárokról is vagy már annyira nem? Én inkább a szavazásnál maradok...ott legalább anonim maradok,nem látszódom, és ugyan úgy nyerhetek egy utazást:)

#42 kerno0 2010. 09. 03. - 09:10:58

Igen, ezt jól tudod, csak a hajlam öröklődhet. Ugyanugy mint a szenvedélybetegségekre való hajlam, és hasonló rondaságok kialakulására való hajlam. A rhinot én még nem próbáltam pedig már elég sokan ajánlották, lehet teszek majd egy próbát. Hát én kezdő allergiás vagyok -elég sokáig semmi ilyen problémám nem volt aztán egyszercsak puff, egy csomó mindentől kijött az allergiám- ugyhogy ez az oldal számomra elég hasznosnak bizonyult, kár, hogy nincs rajta ehhez hasonló fórum. Az orvos válaszol funkciót pedig ki fogom használni, páratlan lehetőség szerintem!

#43 hottkam 2010. 08. 30. - 12:53:24

Én ugy tudom hogy csak a hjlam az ami örökölhető. A rhino egyébként nekem is bevált. A homeopátiásban én sem hiszek. Az hogy hinni kell benne és akkor beválik azt ugy hivják, hogy placebo-hatás.. Megnéztem az orrmonologos oldalt, hát azért vannak hasznos dolgok, kezdő-allergiásoknak. A videók viszont tényleg poénosak :)

#44 grebyn 2010. 08. 30. - 09:42:29

Én csak a macskákra vagyok allergiás de csak nagyon kicsit, a szemem szokott pirosodni meg az orrom folyik néha, de ezen kívül más komolyabb bajom nincsen. Általában orrspray-t használok...a Rhino az tényleg elég jó tud lenni. A homeopátiás szerekben én nem hiszek, de sokan igen és van akinek tényleg működik. Nekem azt mondták hogy hinni kell benne és akkor működni fog, nah de ez nem megy nekem...:) Sok jó oldalt linkeltetek ide ami tényleg érdekes, és hasznos. Az orrmonolog-os oldal meg inkább vicces mint hasznos. Megéri megnézni meg esetleg szavazni, háta nyer az ember valamit. Az allergiához visszatérve az allergia az örökölhető vagy csak a hajlam?

#45 renatavip 2010. 08. 20. - 11:23:12

Sziasztok! Allergia szezon van. Akiket érdekel és eddig még semmi nem használt, akkor itt egy oldal , ami segíthet az allergia kezelésében. http://www.allergiakezelese.hu

#46 drit01 2010. 08. 17. - 17:41:03

Nem csak orrspray létezik :) Van egy jó link az allergia lépcsőzetes kezeléséről. http://jobbulast.com...eno-es-a-szezon meg arról, hogy a diprophos az egy lórúgás szteroid, és nem allergiagyógyszer: http://jobbulast.com...host-allergiara Jobbulást mindenkinek :)

#47 tibibp44 2010. 08. 17. - 15:19:59

A homeopátia az körül belül annyit ér mintha gyógyszer formájú szöllőcukrot vennél be. Hatása nincs de egy kicsit jobban érzed magad tőle. Az igazi gyógyszerek azok általában károsak szóval az sem nyerő ötlet. De ha kell akkor kell. Inkább a gyógyszer mint a szenvedés. Szóval allergiára marad az orrspary.

#48 kkriszti24 2010. 08. 12. - 12:27:56

Nekem igazából sohasem jöttek be a homeopátiás csodaszerek... Szóval allergiával már ki sem próbálom. Nagy valószínűséggel az is csak pénzkidobás. Gyógyszereket sem szívesen szedek de van amikor már nem bírom és akkor azért én is megtörök...

#49 liliom12 2010. 08. 12. - 10:26:57

Szia! Mindenféle allergiás kellemetlenségre (is) tudom ajánlani a homeopátiás szereket. Nemrég találtam egy nagyon szimpatikus oldalt, ahol nagyon emberközeli megfogalmazásban sokminden fenn van a témáról. Többek között allergiáról is ír (mellesleg nagyon szórakoztatóan) :-) http://homeomami.blog.hu/tags/allergia Mielőbbi gyógyulást neked! Lili

#50 subudubi 2010. 08. 12. - 09:56:00

megelégednél? Nekem csak az kellene! Én a többivel lennék elégedett, de a párizsi utat akarom! :D Nem vagyok most elég kreatív, de folyamatosan kísérem az oldalt, hogy ötletet merítsek! :)

#51 nanotech 2010. 08. 12. - 09:05:43

Jah jó arc, de különben több híres magyar színész is részt vesz a videóban, csak sajna pár másodpercre. Nah mindegy fel kell tölteni a videókat és majd mi leszünk híresek :D Mondjuk Én megelégednék a párizsi úttal is :)

#52 mogyiera 2010. 08. 11. - 13:23:42

Na én is orrspray-t használok, bár rhino-t még nem próbáltam, van tapasztalat valakinek ezzel kapcsolatban? Nekem hálistennek a tipikus szénanátha tünetek közül csak az orrdugulás próbálja megkeseríteni a mindennapjaimat, orrspraynek köszönhetően sikertelenül. bár jobb lenne végre tünetmentesítés helyett a probléma gyökereit kitépni. :p Videók klafák, amik az oldalon vannak, Kálloy Molnár Péter amúgy is gyenge pont nálam :)

#53 tibibp44 2010. 08. 11. - 12:36:04

Nagyon utálom azt ha tele van az orrom, azt meg főképp ha úgy kell beszélnem... Pedig sokszor kell beszélnem a főnököknek és ilyenkor nyáron amikor elindul a pollenszezon akkor szinte állandóan van valami bajom... Most már kitalálhatnának rá valami gyógyszert, mert nekem még a tüneteket se szokták csillapítani. És igazából az hogy ismertebb emberekkel is promotálják az allergia elleni küzdelmet az külön egy dicséretes dolog

#54 angelikakaranics 2010. 08. 11. - 09:47:02

jah, az kell is, mert beszélni se lehet normálisan eldugult orral. Pont a rhinospray csinált egy oldalt, ahol híres színészek próbálnak elmondani valamit, de iszonyú orrhangon, nagyon jó :) http://orrmonolog.hu/fooldal

#55 petrusss 2010. 08. 05. - 15:35:26

Igen, Pesten keresek orvos, mert otthon nincs lehetőség elmenni. Köszönöm a tanácsot, nekem a szellőztetés eszembe sem jutott így, bár ebben a melegben azért gyakrabban van nyitva az ablak is.

#56 subudubi 2010. 08. 05. - 10:12:44

Félreértetted marina, itt akar elmenni orvoshoz, nem vidéken. :) Orvost nem tudok ajánlani, nem voltam még vele, saját diagnózisom az hogy nagy valószínűséggel a parlagfűre vagyok allergiás, hisz kísértetiesen annak virágzásakor lép fel ez az enyhe allergia, amire felírtam magamnak egy kis rhinospray-t. :D

#57 tmarina 2010. 08. 05. - 09:23:44

Hát pestről lejárkálni vidékre orvoshoz az tényleg érdekes lehet:) Sokan inkább pestre járnak fel orvoshoz nem fordítva:) Enyhíteni esetleg úgy tudnád az allerigiát ha a szellőztetést úgy oldalád meg hogy esti órákban vagy mikor esik egy kis eső utána, akkor kisebb a pollenkoncentráció a lvegőben. Orrsprayt én inkább megfázáskor szoktam használni, de nagynéném allergiakor is használja és jó neki, nyugtatja a nyálkahártyát az orrában és nem tüsszög annyit mintha nem használna semmit.

#58 petrusss 2010. 08. 05. - 08:34:02

Nem nagyon vagyok járatos Budapesten, tanácsot szeretnék kérni tőletek. A párom mostanában szinte folyamatosan tüsszög, viszket az orra és a szeme is, ráadásul már tiszta piros neki a sok dörzsöléstől. Minden bizonnyal allergia, mert más dolgok kizárva az ilyen tünetek mellett. (szerintem) Mivel nem vagyok idevalósi (meg ő sem), és otthon lehetetlen időpontot megbeszélni, így itt keresek valami jó dokit, aki másnak is bevált már, vagy esetleg valamit, ami megfelel tünet kezelésre (orrspray, szemcsepp) amíg eljutunk orvoshoz. Előre is köszönöm!

#59 kkriszti24 2010. 08. 02. - 15:16:31

Én is orrsprézek, az kíméletes és jó megoldás, emléxem még az első antihisztaminokra, bevettem egy egészet azt egy napon át aludtam :) Ellenben az allergiát ugy elfujta mintha nem is lett volna :) Csak volt 100 mellékhatása, egyik se jó...

#60 subudubi 2010. 08. 02. - 13:57:37

Nekem hál'Istennek enyhék az allergiás tüneteim, csak ha olyan helyen tartózkodok huzamosabb ideig, ahol nincs leirtva a parlagfű (pl. túrázok) akkor viszek magammal orrspray-t. :) Viszont minden más esetben ruhazsepi. Rendületlenül fújom az orrom. :D

• 12 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: