Házipatika fórum: Raynaud szindróma - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 15 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

Raynaud szindróma

#1 brigia 2013. 11. 18. - 19:25:04

Kedves Fórumozók!

Egy kicsit más típusú hozzászólással fordulok Önökhoz/Hozzátok, egyben szeretném felhívni figyelmüket az alábbi pszichológiai vizsgálatra!

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Pszichológia Intézetének kerete között tudományos vizsgálatot végzünk, melyben érzelemszabályozási mintázatokat tárunk fel speciális csoportoknál. Ehhez a vizsgálathoz keresünk résztvevőket. Az alábbi linkre kattintva elérhető az online (természetesen anonim) kérdőív, és a hozzá tartozó pontos tájékoztató. Kérjük, amennyiben idejük engedi szánjanak 20-25 percet a kérdőív kitöltésére. A kapott (kizárólag összesített) eredményeket szeretnénk rehabilitációs és prevenciós célokra felhasználni.

A kérdőív itt található: https://docs.google....hY8LHw/viewform

Előre is köszönjük fáradozását!

#2 admina 2013. 09. 06. - 11:43:42

Sziasztok !
Elég csend van itt de attól próbálkozom hátha valaki tud tanácsot adni!
Raynaud szindrómám van négy éve diagnosztizálták!Hol jobb hol elég erősen jelen vannak tüneteim!Két éve voltam útoljára immunologiai vizsgálaton!Ahol annyit volt a leletemre írva!Nincs másik betegség jelen!De az is óda volt írva Lupus gyanúja áll fent!Lassan egy éve vissza térő izületi fájdalmaim vannak!A ball lábbam az ami megkeseriti minden napjaimat!Olyan görcsös állapótban van hogy csak lábujon vagyok képes rajta járni!E mellet pedig a bal kezem könyöknél gyengébb zsibbadt!Azt meg állapította a neurologus hogy a bal oldalam gyengébb!Kb.kéthónapja kaptam Hotemin injekciot a gerincembe az valamelyest hozott javulást!Előtte meloxepett szedtem napi két szemet!Most kéthete ismét meloxepet szedeg napi kétszemet plusz suralid tabletátt!De nem sokat segítenek!A cataflán is csak egy órára szünteti meg a fájdalmaimat és most már a meloxep is!Támaszték segítség nélkül járok de a reggeli be merevedet lábaim miatt és az egésznapos fájdalom izomgyengeség miatt félek hogy ebből elesés lesz! :( Fényre kis piros viskető pötyök jelennek meg!A szájpadlásomon fájdalmas gümök vannak!Fényérzékenyek a szemeim csak szeművegben hagyom el a lakást!Volt vagy van valaki hasonló helyzetben?Kérhetem az orvosomat had menyjek újjabb immunológiai vizsgálatra?Köszönöm aki tud valamilyen tanácsot adni!

Ikon jelentése

#3 admina 2013. 04. 29. - 07:59:36

Sziasztok!Nagyon nincs most élet itt a fórumon!Lábbam valamelyest rendbe jött!Intezív injekciós kúrát kaptam!Fény derült arra hogy nyitott gerincem van plusz van egy ciszta térdemben amit nem lehet műteni!Mert vissza nőne!Még rosszalkodott a lábam nagyon mikkor munkaügyi központban voltam!Mondanom sem kell a lépcsőket amik magasak és volt néhány kín volt felmenni rajta lejönni sem volt valami jó érzés!Ez még azóta is fent áll!Nehezen tudok lépcsőzni!Nos meglátot az ügyintéző és közölte ebben az állpótban sajnos meg kell hogy szüntesse a kiskönyvemet!:( Mert ilyen állapótban lévő személyt senki sem alkalmaz!Úgyan is ülni sem bírok sokáig!Így most nem kapok semmilyen támógatást!:S Van köztettek esetleg olyan személy aki Raynaud szindrómájára kap valamilyen támógatást?És ha igen milyet? Bármilyen tanács jól jönne hogy hová fordulhatok!:( Köszönöm

#4 admina 2013. 04. 01. - 19:03:43

Szia jomagam!
Nálam tavaly nyáron kezdődött azt hiszem!Alig bírtam járni csak a lábújhegyen tudtam menni, mert nem tudtam kihajlítani a ballábam!Akkor Aflamint írtak fel!Szedtem egy párnapig majd abba hagytam mert nem éreztem fájdalmat!Aztán 4-5 nap és újra fájt!Volt egy kéthónapnyi fájdalom szünet!És azóta ingadózik hol intenziven fáj úgy hogy leízadok hol pedig éppen hogy!De nálam is az van ami nálad hogy nincs olyan nap amikor ne fájna!De nálad már el van hatalmasódva!:( Lehet segítene az is ha esetleg tudsz úszni vagy vízitorna!:S A mai nap külőmben jóval gyengébb a bal lábam!Lehet az időjárás is befolyásolja!Azt is észere vettem hogya cipő is befolyásolja!A könnyebb lábbeliknél nem annyira intenziv a fájdalom!

#5 jomagam5 2013. 04. 01. - 16:55:28

Üzenet megtekintéseIdézve: admina - Dátum: 2013. április 01. - 10:19:11

Nálad miótta kezdődött ez a dolog? Fokózatosan jelentkezett?Vagy időnként fájt aztán elmút majd ismét előjött? :unsure:

Novemberben kezdődött. Azóta fokozódik. Nem volt nap, hogy ne fájjon. Az utóbbi időben már elviselhetetlen.
sing

#6 admina 2013. 04. 01. - 10:19:11

Nálad miótta kezdődött ez a dolog? Fokózatosan jelentkezett?Vagy időnként fájt aztán elmút majd ismét előjött? :unsure:

#7 jomagam5 2013. 04. 01. - 08:35:00

Üzenet megtekintéseIdézve: admina - Dátum: 2013. március 31. - 20:50:06

Szia!Nálam is jelentkezett a Meloxep szedésénél szédülés!Tapasztltam én is hogy jobb amikkor mozgok!Sajnos hogy közben van ez a Raynaud elég hamar elfáradok! :blink: Nem lehet nevetséges olog a hastánc!Az embernek bármit kikel muszály ki probálnia!Minthogy gyógyszerekken éljen amiktől ráadásul lehet még rosszabbul van!Téged hová küldtek kivizsgálásra ezzel a panaszóddal?Engem nem küldtek sehová sem csak felírták a tablettát!Végig olvasva a betegséget nálam a gerincemnél a 8-dik csigolyámnál van valamien eltérés!Lehet az miatt is alakult ez ki!:S És azt is észre vettem!Lehet nem kéne ide kirnom de van sajnos hogy alig bírom a vízeletett vissza tartani vagy pedig baleset történik!:( Így a legtöbször sötét nadrágban és betéttel mozdulok ki itthonról!Köszönöm szépen a tanácsodat!

Szia! A kivizsgálás nálam egy gerincröntgenből állt. Ez le is tudták a kivizsgálásom. A vizeletvisszatartási problémád valóban a gerinc miatt. A gericnbe "csatlakoznak" be a szervek, és, ha pont azzal a csigolyával van gond, ahová a vese is "befut" akkor ez a probléma oka.
Részemről már tényleg csak a csontkovácsban bízok, csak sajnos nagyon sokára kaptam időpontot. :(
sing

#8 admina 2013. 03. 31. - 20:50:06

Szia!Nálam is jelentkezett a Meloxep szedésénél szédülés!Tapasztltam én is hogy jobb amikkor mozgok!Sajnos hogy közben van ez a Raynaud elég hamar elfáradok! :blink: Nem lehet nevetséges olog a hastánc!Az embernek bármit kikel muszály ki probálnia!Minthogy gyógyszerekken éljen amiktől ráadásul lehet még rosszabbul van!Téged hová küldtek kivizsgálásra ezzel a panaszóddal?Engem nem küldtek sehová sem csak felírták a tablettát!Végig olvasva a betegséget nálam a gerincemnél a 8-dik csigolyámnál van valamien eltérés!Lehet az miatt is alakult ez ki!:S És azt is észre vettem!Lehet nem kéne ide kirnom de van sajnos hogy alig bírom a vízeletett vissza tartani vagy pedig baleset történik!:( Így a legtöbször sötét nadrágban és betéttel mozdulok ki itthonról!Köszönöm szépen a tanácsodat!

#9 admina 2013. 03. 31. - 20:41:45

Üzenet megtekintéseIdézve: jomagam5 - Dátum: 2013. március 31. - 13:20:31

Szia!
Ezek pont ugyanazok a tünetek, mint amik nálam jelentkeznek. Nekem is napi két szemet írt fel az orvos, holott a tájékoztatójában nagybetűkkel benne van, hogy a napi 15 mg-ot ne lépje túl. Én szédültem tőle, ekkor néztem meg mi van a leírásában. Az ülőmunka váltja ki ezt a fájdalmat. Én se tudtam kinyújtani a lábam mikor lefeküdtem, annyira fájt. Próbálj tornázni mindenképpen, és még ha nagyon fáj is ne feküdj vele sokáig. Semmi köze nincs az időjáráshoz, az én dokim azt mondta, hogy ülőideg zsába. De nem különösen figyelt arra, amikor soroltam a panaszaimat. Lehet nevetségesen hangzik, de sokat segít rajta a hastánc torna változata. Ezen a linken van egy 20-25 perces gyakorlat, nem megerőltető, de nekem segít. Rajtad múlik, hogy kipróbálod-e.

#10 jomagam5 2013. 03. 31. - 13:20:31

Üzenet megtekintéseIdézve: admina - Dátum: 2013. március 30. - 19:44:56

Szia!
Én is meloxepet kaptam rá,amit napi 2-szer kellene szednem!De nálam nem használt!Sajnos engem nem küldtek semmilyen ki vízsgállásra!Röviden le írom milyen kellemtelenségeket érzek:ami bíztos hogy fáj,ülnöm is nehéz,fekvő helyzetben nem tudom kinyújtani lábomat éjszakára két párnát kell lábam alá tenni, probáltam maszírozni de rosszbb volt útána!Reggelente van kicsit jobban tudok járni!De ha be járodik a lábam akkor előfordul hogy támlásszékkel tudok a konyhában járni!:( Fájdalom jelentkezik ha valami hozzá ér!És azt a lábamat gyengébbnek is érzem!Pedig csak 27 éves vagyok!Tegnapi nap folyamán fel kerestem a másik dokimat!Hát meg sem nézte a lábamat rá sem figyelt mikőzben panaszomat mondtam!Mondandom alatt közzbe szólt az aszszisztense abba hagytam a mondanivalómat!Aztán miútán ők be fejezték,kezembe adta a receptett és elküldtek haza!:S Erre írt fel fagyásra kenőcsött.holott most nincs fagyásom!:(
Pedig érdemes lenne gy érvizsgálatott csinállni ilyenkor!
UI.:múlthéten írták fel a meloxep tabletátt!A háziorvosom annyit mondott hogy a rossz ídő miatt van!

Szia!
Ezek pont ugyanazok a tünetek, mint amik nálam jelentkeznek. Nekem is napi két szemet írt fel az orvos, holott a tájékoztatójában nagybetűkkel benne van, hogy a napi 15 mg-ot ne lépje túl. Én szédültem tőle, ekkor néztem meg mi van a leírásában. Az ülőmunka váltja ki ezt a fájdalmat. Én se tudtam kinyújtani a lábam mikor lefeküdtem, annyira fájt. Próbálj tornázni mindenképpen, és még ha nagyon fáj is ne feküdj vele sokáig. Semmi köze nincs az időjáráshoz, az én dokim azt mondta, hogy ülőideg zsába. De nem különösen figyelt arra, amikor soroltam a panaszaimat. Lehet nevetségesen hangzik, de sokat segít rajta a hastánc torna változata. Ezen a linken van egy 20-25 perces gyakorlat, nem megerőltető, de nekem segít. Rajtad múlik, hogy kipróbálod-e.
sing

#11 admina 2013. 03. 30. - 19:44:56

Szia!
Én is meloxepet kaptam rá,amit napi 2-szer kellene szednem!De nálam nem használt!Sajnos engem nem küldtek semmilyen ki vízsgállásra!Röviden le írom milyen kellemtelenségeket érzek:ami bíztos hogy fáj,ülnöm is nehéz,fekvő helyzetben nem tudom kinyújtani lábomat éjszakára két párnát kell lábam alá tenni, probáltam maszírozni de rosszbb volt útána!Reggelente van kicsit jobban tudok járni!De ha be járodik a lábam akkor előfordul hogy támlásszékkel tudok a konyhában járni!:( Fájdalom jelentkezik ha valami hozzá ér!És azt a lábamat gyengébbnek is érzem!Pedig csak 27 éves vagyok!Tegnapi nap folyamán fel kerestem a másik dokimat!Hát meg sem nézte a lábamat rá sem figyelt mikőzben panaszomat mondtam!Mondandom alatt közzbe szólt az aszszisztense abba hagytam a mondanivalómat!Aztán miútán ők be fejezték,kezembe adta a receptett és elküldtek haza!:S Erre írt fel fagyásra kenőcsött.holott most nincs fagyásom!:(
Pedig érdemes lenne gy érvizsgálatott csinállni ilyenkor!
UI.:múlthéten írták fel a meloxep tabletátt!A háziorvosom annyit mondott hogy a rossz ídő miatt van!

#12 admina 2013. 03. 30. - 19:31:16

Üzenet megtekintéseIdézve: jomagam5 - Dátum: 2013. március 30. - 16:46:12

Szia! Sajnos ismerős a problémád, én már hónapok óta küzdök vele, már röntgenen is voltam. Én is meloxep-et kaptam, de már nem szedem, mert nem ért semmit, ráadásul a mellékhatásai is jelentősen kijöttek rajtam. Igazából nem nagyon haszálnak rá sem a gyógyszerek, sem a kenőcsök. Ami nekem bevált, az a torna, de nem mindegy, hogy milyen. A gerinctornát próbáld ki, a youtube-n talász kedvedre valót. Ami ront a helyzeten, az a masszírozás, és a fekvés. Mozogni kell minnél többet. A fájdalmat - már ha Nálad is ugyanaz okozza, mint nálam - egy becsípődés, vagy elmozdult porc okozza, ami miatt a többi izom is begörcsöl. Én már bejelentkeztem egy csontkovácshoz, más reményt nem látok a gyógyulásra, mert az orvosom nem tud segíteni. Remélem tudtam picit segíteni. Mielőbbi jobbulást!

#13 jomagam5 2013. 03. 30. - 16:46:12

Üzenet megtekintéseIdézve: admina - Dátum: 2013. március 20. - 18:41:31

Sziasztok!
Remélem valaki válaszolni fog!
Szokot valakinél előforduli gyulladás a lábban?
Nálam két napja jelentkezett!Olyan mértékűre szökött fel a fájdalmam hogy az aspirin nem hatot!Aztán probálkoztam a catafam tablettával!De az csak éppen hogy tompitotta a fájdalmam!Ma orvoshoz fordultam kin szenvedés volt az eljutás!Ráadássul lépcsőznőm is kellet! :( Írt fel meloxep névre halgaó pirulát!
Ha valakinél fordult elő hasonló dolog!Meg tudná írni nekem hogy esetleg milyen modszerekkel tudott javítani állapotán!!Nagyonszépen köszönöm!

Szia! Sajnos ismerős a problémád, én már hónapok óta küzdök vele, már röntgenen is voltam. Én is meloxep-et kaptam, de már nem szedem, mert nem ért semmit, ráadásul a mellékhatásai is jelentősen kijöttek rajtam. Igazából nem nagyon haszálnak rá sem a gyógyszerek, sem a kenőcsök. Ami nekem bevált, az a torna, de nem mindegy, hogy milyen. A gerinctornát próbáld ki, a youtube-n talász kedvedre valót. Ami ront a helyzeten, az a masszírozás, és a fekvés. Mozogni kell minnél többet. A fájdalmat - már ha Nálad is ugyanaz okozza, mint nálam - egy becsípődés, vagy elmozdult porc okozza, ami miatt a többi izom is begörcsöl. Én már bejelentkeztem egy csontkovácshoz, más reményt nem látok a gyógyulásra, mert az orvosom nem tud segíteni. Remélem tudtam picit segíteni. Mielőbbi jobbulást!
sing

#14 admina 2013. 03. 20. - 18:41:31

Sziasztok!
Remélem valaki válaszolni fog!
Szokot valakinél előforduli gyulladás a lábban?
Nálam két napja jelentkezett!Olyan mértékűre szökött fel a fájdalmam hogy az aspirin nem hatot!Aztán probálkoztam a catafam tablettával!De az csak éppen hogy tompitotta a fájdalmam!Ma orvoshoz fordultam kin szenvedés volt az eljutás!Ráadássul lépcsőznőm is kellet! :( Írt fel meloxep névre halgaó pirulát!
Ha valakinél fordult elő hasonló dolog!Meg tudná írni nekem hogy esetleg milyen modszerekkel tudott javítani állapotán!!Nagyonszépen köszönöm!

#15 admina 2013. 03. 14. - 07:36:11

Kedves alaszom!
Nekem ilyen problémám még nem volt!Lehet jót tenne neki egy nem is meleg de nem is hideg gyulladáscsökkentő tea ( kamilla)!Vagy lehet az is segítene neki hogy gurguláznád a kamillát!Mielőbbi jobbulást kívánok neked!

#16 aloszam 2013. 03. 10. - 22:18:54

Sziasztok!

Jelentkezett esetleg nálatok nyelőcsőgyulladás a Naftilongtól? Nem vagyok túl jól. Kicsit böngésztem a mellékhatásokat és erre ráillik. Meg vagyok én áldva ezekkel a gyógyszerekkel. Az egyiktől majdnem kinyiffanok, a másiktól meg elmegy a kedvem a kajálástól. :(
Van valakinek ilyen, hogy oldottátok meg?

Köszi: Aloszam
sing

#17 nusika82 2013. 03. 03. - 15:13:36

Üzenet megtekintéseIdézve: agnusdei - Dátum: 2013. február 27. - 19:46:56

Sziasztok!
Nektek van ilyenetek?
Hidegebbre menve ( télen ki, nyáron be a légkondis helységbe) vagy ha felidegesedem, izgulok, szorongok, izgatott vagyok:
nyelv és ajak bizsergés, olyan, mintha zsibbadna, de inkább olyan, mintha apró görcsöcskék lennének, ezer tűvel szúrkálnák
ugyanez az orr és a felsőajkak között egy ujjnyi területen
két szemközt és a homlok közepén
szemem sarkában
orrocskám mellett
Tapasztaltok ilyesmit?
Köszönöm!
Ági

Szia Ági!
Olvastam az előző hozzászólásaidat! Arra lennék kíváncsi, hogy az éjszakai zsibbadás megszűnt-e már, és hogy immunológián voltál-e?
Nálam ilyen tünetek nincsenek,viszont már nem csak éjszaka hanem nappal is zsibbadok főleg a karom és néha a tarkóm környékén.
Válaszodat előre is köszönöm!
Anna
sing

#18 agnusdei 2013. 02. 27. - 19:46:56

Sziasztok!
Nektek van ilyenetek?
Hidegebbre menve ( télen ki, nyáron be a légkondis helységbe) vagy ha felidegesedem, izgulok, szorongok, izgatott vagyok:
nyelv és ajak bizsergés, olyan, mintha zsibbadna, de inkább olyan, mintha apró görcsöcskék lennének, ezer tűvel szúrkálnák
ugyanez az orr és a felsőajkak között egy ujjnyi területen
két szemközt és a homlok közepén
szemem sarkában
orrocskám mellett
Tapasztaltok ilyesmit?
Köszönöm!
Ági
sing

#19 nusika82 2013. 02. 20. - 15:49:42

Sziasztok!
A múlt héten voltam bőrgyógyásznál mert a lábamon kijött nalami folt, ami igen fájdalmas volt és a lábujjaim is bedagadtak. Közölte, hogy nem csodálkozik a fájdalmon hiszen fagyás jelei láthatók a lábomon. Megdöbbentem.Tovább beszélgettünk és kiderült, hogy pikelysömöröm, a szédülések és az apró fekete pontok a szemem előtt, meg persze a kéz és lábujjak hirtelen elfehéredése a raynaud-szindrómára utalnak.
Jelenleg angiológiára, szemészetre és neurológiára kaptam beutalót, de az az érzésem ez csak a kezdet...
Chinotal tablettát kaptam, ami elég érdekesen hat. Néha észre sem veszem, hogy beszedtem, máskor meg úgy le vagyok lassulva, hogy el tudnék aludni bárhol.
Ez tényleg csak a kezdet?
sing

#20 agnusdei 2013. 02. 13. - 09:47:43

Sziasztok!
Szia Solya!

Elnézést, elromlott a gépem utána meg a jelszavaim felejtettem el csak most tudtam bejelentkezni és írni.
Még nem haladtam semmire sem előre. Viszont éjjelente zsibbadásra ébredek. Olyan, mint az alagút szindróma. Nálatok van összefüggés az alagút szindróma és a raynaud között?
Te, hogy vagy most ebben az időben?

Budapesten vagyok. Szerintetek hol van itt jó immunológia, ahol érdemben foglalkoznak és nem küldöznek más intézményekbe?

Köszönöm!!!!

Ági

Szia Ági!

Kérdésedre a válasz, érdemes felkeresni a háziorvosod, mert Ő fog továbbküldeni. Én a tüneteknél felkerestem, akkor 2005-ben vagy 2006-ban elküldött a Hematológiára (Budapesten a Szabolcs utcai kórházba) ott kiderítették, hogy Anyukámtól örököltem a Leident, azaz a trombozis hajlamot. Erre fogták és ezzel bezárult akkor a kör. Aztán tavaly egy nagyon rossz pillanatomban, idegileg kimerültem, akkor kezdett a fehér lábujjam lilulni. Akkor kórházba kerültem és ott kiderült, hogy már jó ideje, valószínüleg 2005 óta Raynaud van.
Immunológiára is el fog szerintem küldeni, mert jelenleg én is onnan várom az eredményeket. Engem most küldött el újra, hogy a problámát kiderítség, vagyis az okot, ami okozza. Szívultrahang, cardiológia, immunológia, angiológia itt jártam már...
Hol laksz? mert ha van ott egy jó háziorvosod, akkor keresd fel ezzel, ha nincs, akkor körbekérdezek...
[/quote]
sing

• 15 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: