Házipatika fórum: Raynaud szindróma - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 15 Oldal +
  • « Első
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Raynaud szindróma

#261 kankalin15 2009. 02. 15. - 18:54:37

Szia, Immunológust keressetek. Legalábbis többnyire az immunológia foglalkozik a Raynaud diagnosztikával és kezelésével, én is ott szoktam az infúziókat kapni rá. Sajna Győr környékén nem tudom mik a lehetőégek. Üdv, Kankalin

#262 mary001 2009. 02. 15. - 18:11:33

Sziasztok! Örülök hogy megtaláltam ezt a fórumot ahol erröl a betegségröl beszélni lehet.egy hete voltam a 15 éves fiammal a Győri érsebészeten,Raynaud sindrómát diagnosztizáltak.Ami az elkeserítő hogy ezzel az ügy be lett fejezve,semmi vérvétel,további vizsgálatok nélkül. Tud valaki segíteni hova forduljak,ahol az erre iráynuló vér elemzést megcsinálják?Nem szeretném megvárni amig kisebesedik a keze,sajnos rossz emlékek vannak bennem.Csúnya tud lenni sajnos....

#263 vargachicho 2009. 02. 09. - 23:17:50

Sziasztok! 16 éves lány vagyok Nekem az a problémám, hogy ha fázok télen, akkor elfehéredik egy-két ujjam vége. Van amikor a lábujjaim is. Szerintetek mi lehet ez? Talán raynaud szindróma? vagy az komolyabb dolog mint az enyém? Légyszi segítsetek ebben..kíváncis vgagyok rá! KÖSZI

#264 tavaszka 2009. 01. 20. - 18:02:33

Sziasztok! Ami nekem segít Raynaud szindrómára: napi 3-szor 1 Bano fokhagyma + galagonya + fagyöngy kapszula, 1000mg C-vitamin, Mg+B6 Vitamin. Emellett folyamatos Bioptron lámpázás napi 3-szor legalább 6-10 perc a kritikus ponton. És persze melegen tartás (már amennyire lehet télen...) vérkeringésjavító torna (futás, kerékpár stb.) és mellette masszázs. Ezektől nekem enyhültek a tünetek. Persze én is próbáltam a gyógyszeres kezelést (Pentoxyl, Naftilong stb.), de ezektől csak rosszul voltam, de nem segített. Szerintem kár erőltetni... Remélem tudtam segíteni!

#265 adonaj86 2009. 01. 15. - 21:28:58

sziasztok! Nekem meg 3 hete 3 lábújjam le van lilulva, melegebb hőmérsékletnél pirosas színű és nagyon fáááj a hőmérséket változásnál. Eddig azt mondták , hogy Raynaud sy., de még alsó végtagi ultragangra és kapillomikroszkópos vizsgálat áll előttem , illetve a véreredmények. Nem is szeretek kimozdúlni sem itthonról. Nektek nem szokott viszketni???? sziasztok, várom válaszotok Bütyök ;)

#266 kankalin15 2009. 01. 15. - 08:15:14

Szia, Nekem már régóta van Raynaudom, kb. 3 éve. Többször kaptam már miatta infúziót, de a hatása csak ideig óráig tart. Tényleg csak 1-2 hétig. Pedig 8-10 napig szoktam kapni a pentoxiphyllin infúziókat. Gyógyszert nem szedek rá, mert nekem teljesen hatástalan volt. Inkább próbálom a kezem és a lábam állandóan melegen tartani.

#267 carry23 2009. 01. 14. - 12:36:08

Sziasztok! Már írtam ide én is tavaly, még igen elkeseredetten. Azóta is elvagyok,hogy hogyan lehetek ilyen "szerencsés" kiválasztott egy ilyen kezelhetetlen betegségre!:S Viszont az idei télre találtam vmi gyógynővény készítményt,ami elviselhetővé teszi a telet...még eddig:) Nekem is ajánlották, ez egy lekvár, amiben csak piros, bordó és kék gyümölcsöknek a levét sűrítik össze.Ezek a gyümölcsök köztudottan serkentik a vérkeringést,csökkentik a magas vérnyomást,az elhízás mértékét,és a cukorbetegség veszélyének kialakulását, ami nekünk egyik sem hiányzik.Szóval én sem hittem benne, de eddig bevált,nem lilul annyit a kezem,és nem is fáj annyira. Kérdezni szerettem volna, hogy van köztetek debreceni?Vett már fel vki infúziós kezelést?Használ vmit? Mindenkinek fel a fejjel! Üdv

#268 mosolyalbum 2009. 01. 09. - 17:26:08

Sziasztok! Ma közölte orvosom, hogy valószínű Raynaud szindrómám van. Jövő héten megyek vizsgálatokra. Valaki elmondaná, hogy gyakorlatban mit takar ez a betegség az érezhető tüneteken kívül, amit tapasztalok? ( hideg és lila ujjak, amik olykor már nagyon fájnak...) Előre is köszi a segítséget :d

#269 pepper11 2008. 11. 26. - 11:56:56

Sziasztok! Kérlek segítsetek abban, hogy Pécsen hol/melyik orvost javasoljátok raynaud szindróma vizsgálatra/kezelésre. Sürgős és fontos lenne, segítségeteket előre is nagyon köszönöm, Ákos

#270 gyopy26 2008. 11. 12. - 09:46:39

Szia! Nekem most diagnosztizaltak raynaudot Pecsen,meg igaz kell varjak 3 hetet a vervizsgalat eredmenyeire,de nekem is neztek pajzsmirigy mukodest.Neked milyen gyogyszert irtak fel mert nekem pentoxiphylint de kicsit szedulok tole.Nekem egy eve volt pajzsmirigy tulmukodes vajon ettol lenne?

#271 nikol5 2008. 10. 30. - 15:51:32

Sziasztok! Nálam ma diagnosztizálták a raynaud szindrómát, aháziorvosom szedetett velem pentoxyl-t, de nekem sem használ igazán, próbáljátok ki a ginkgo biloba kapszulát én most kezdem majd el szedni, az eredményről majd beszámolok!Állítólag jó, ugyan az a hatása mint a perifériás értágítónak, de ez legalább természetes dolog és nem gyógyszer!!! Írjatok, ha ti tudtok v.mi új és hatásos módszert! Niki

#272 kishori 2008. 08. 26. - 14:56:51

Sziasztok! Nekem végre 2 hónap után megjött a genetikai, meg mindenféle vérvétel eredményem, és képzeljétek nem találtak semmit, de a betegség tuti, hogy Raynaud, csak azt nem tudják egyenlőre, hogy mi okozza! Annyit mondott a doktornő, akit mindenkinek csak ajánlani tudok, mert nagyon értheti a dolgát, és iszonyú kedves, hogy magnézium hiányom az tuti van, és hogy kísérleteztek ilyen betegeken , és a magnézium szedése jótékony hatással volt a betegségre! Abban maradtunk, hogy ősszel, ha bejön a hideg idő, visszamegyek, és úgy fogja megnézni a lábam, és majd másfajta gyógyszert kell szednem!

#273 Katiee13 2008. 08. 22. - 19:42:48

szia. Nekem úgy történt ez az egész h elkezdtek elfehéredni az ujjaim hideg hatására.De már vagy 6 éve ez van.Egy éve mentem el dokihoz és ott mondták h ez a bajom.Szedek gyógyszert rá,de nem nagyon használ.Te voltál már dokinál?Ha csak fázik a lábad nem feltétlen h ez a betegséged.

#274 Katiee13 2008. 08. 22. - 19:38:24

Sziasztok. Nekem kb. 6 éve kezdődött a betegségem és 1 éve szántam rá magam h el kéne mennem orvoshoz.Ott állapították meg h Raynaud-syndromám van.Azóta szedek télen és ősszel vérhígítót és értágítót meg 3 havonta infúziós kezelésre járok de úgy érzem nem sok eredménnyel. tüneteim:Kezeim és lábaim a hideg hatására elfehérednek zsibbadnak majd ha már nem vagyok a hidegen kililul és utána bevörösödik. Nagyon kellemetlen ez az egész és sok rosszat hallottam a későbbiekről.

#275 Szinyo 2008. 08. 18. - 11:57:57

Hali! Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy hogyan diagnosztizálták nálatok a Raynaud szindrómát?!?! Vérvételből, vagy csak a tüntekből? Vagy érfestés? Mert nekem is folyamatosan fázik a lábam- egy ideje, s még éjjel is 2 zokniban, meg a dunyha alatt tartom a lábam, különben felébredek, hogy fázik a lábam! Pedig a testem többi része meg izzad, s eszméletlen melegem van! De nappal is fázik, nyári kánikulában is zokniban vagyok! Ez lehet a Raynaud szindróma-tól?!?!?! A kezem egyenlőre tünetmentes! Előre is köszi a válaszokat. :) :)

#276 carry23 2008. 07. 24. - 10:31:03

Sziasztok! Ma találtam meg ezt az oldalt, és nagyon örülök neki, hogy végre vannak olyan enberek, akikkel tudok beszélgetni erről a betegségről.Nálam 9 éve diagnosztizálták a raynaud szindrómát, de még most sem tudom pontosan, hogy mire számíthatok később ezzel a betegséggel kapcsolatban, vagy mi lenne megfelelő kezelés rá. Kedves VULITALIANA!!!! Láttan, hogy Te debreceni vagy, és szinte ugyanazokat a kezelesékete írták ki neked is, mint nekem. Neked használtak?A trentalt szedted? Szokott zsibbadni a kezed, vagy fájni? Infúziós kezelésen voltál vele?? Én most télen vettem észre először hogy fáj a kezem, mikor nagyon hideg van, kinn egy sms-t nem tudtam bepötyögni a telefonba. De most pár napja elkezdett zsibbadni a bal karom, és nagyon megijjedtem. Nem tudom attól lehet e, de tényleg fel kellene keresni az orvost, mert én is elhanyagoltam :$ Nekem mondtak tippeket, hogy mivel lehet segíteni, vagy javítani a helyzeten,m télen próbálgattam, jó is volt, de csak kevés ideig. Kérlek, ha fellépsz, válaszolj!Köszönöm!

#277 jegestea 2008. 06. 24. - 11:42:46

Sziasztok! Csak annyit tudok mondani, ne keseredjetek el. Nekem mióta az eszemet tudom jég hideg kezem lábam. Tizen éves koromban feltűnően elkezdett romlani, már állandóan fáj a kezem, hamar elfárad, finom mozdulatokat ilyenkor nem nagyon tudok csinálni, de egy pohár víz felemelése is problémás. Most mondta ki először orvos hogy Raynaud syndroma-m van, eddig sehol nem vettek komolyan. Segítséget nem nagyon kaptam úgy látszik még gyerekcipőben jár ennek a tünetegyüttesnek a kezelése (gyógyításról álmodni sem merek), de egy nagyon kedves orvosnő arra biztatott hogy próbáljak javítani az állapotomon, vagy legalábbis szinten tartani életmódváltoztatással, még többet mozogjak, úszást, biciklizést, futást ajánlott, mindent ami segítheti a hajszálerek munkáját, vagy legalábbis késleltetni az elsorvadásukat. Egy kolleganőm a mindennapos úszással hasonlóan fájdalmas és nehéz betegségét tartja karban hosszú évek óta, izomsorvadással bajlódik, és mégis 60-on túl is egész jól tartja magát. Szóval fel a fejjel, próbáljatok ki minden amiben egy kis reményt is láttok. Legutóbbi infóm az áfonya-készítmények jótékony hatásáról szól, én kipróbálom, ártani nem árthat, végül is természetes anyag, gyümölcs. + állítólag a mindennapos zsálya-tea fogyasztás is jótékonyan hathat. Meglátjuk, mindenesetre próbáljatok nem elkenődni, én megyek úszni. Ha bármi segítséget sikerül kapnom orvosoktól a pozitív tapasztatokat megosztom itt veletek, kérlek ti is tegyetek hasonlóképp, hátha sikerül kicsit uralnunk a nyavalyánka. Puszi J

#278 kishori 2008. 05. 23. - 13:14:18

Szia! Remélem nem zavarlak a levelemmel, de te hátha tudzs nekem egy-két információt adni. Pár napja diagnosztizálták a Raynaud szindrómát nálam, és amit a neten olvastam róla, hát eléggé megilyesztett. Egyáltalán milyen kivizsgálásokra számíthatok, mennyire járnak fájdalommal? Nekem mindkét lábam lilul, és az egyik kezem szokott fehéredni, lilulni, és persze fázni! Jó pár éve tart, de a helyi orvosok azt mondták születési rendellenesség, most kerültem fel Pestre, és ott mondták az okát, hát kicsit kiakadtam. Pár éve tart, de iszonyúan utálom, már utálok nyáron papucsot felvenni. Megköszönném, ha írnál nekem valamit ezzel kapcsolatban! Üdv: Ági.

#279 kishori 2008. 05. 22. - 10:09:54

Sziaztok! Én egy Esztergom környéki lány vagyok. A tegnapi nap folyamán diagnosztizálták Pesten a SOTE-n, hogy Raynaud szindrómám van. Nem sokat tudok még a betegségről, de elkezdtem utána nézni a neten, és megdöbbentem. Megtudná mondani valaki, hogy milyen kivizsgálásokra számíthatok? Nekem a lábam a rosszabb., az már évek óta szeder színűvé válik, ha fázik, az ujjaim csak fehérednek, de sokat fáj már a lábszáram, és nagyon utálom ezt az egészet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!! Tavaly előtt meg is fagyott a lábam, de jól helyre jött a dolog egy bőrgyógyásznak köszönhetően. Várom válaszaitokat! Üdv: Ági

#280 derien 2008. 05. 17. - 22:09:06

Szia kankalin15!Köszi szépen,hogy válaszoltál!!!Hála az égnek nekem még nem fájnak a végtagjaim!!!Amugy te h éves vagy??Mi a neved??Neked már iylen súlyos??Nekem azért még nem!!De remélem nem lesz rosszab!!!Írjál ha bent leszel Szia Derien.

• 15 Oldal +
  • « Első
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: