Házipatika fórum: alvászavar - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 9 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »

alvászavar

#21 bella128 2010. 10. 30. - 14:34:46

Keedves Emese! Az az igazság, hogy keveset alszom és sohasem vagyok álmos vagy fáradt, tele vagyok energiával a baj csak az, hogy idegesít a tény mert nem alszom eleget. Köszönöm a tanácsot. Hol lehet beszerezni ezt a kávét? U.i.nem találtam meg ezt a fórumot, szerencsére elmentettem a kedvencekhez. Üdvözlettel gyné

#22 bella128 2010. 10. 29. - 08:09:57

kedves sorstársak! Én rendkivül rosszalvó vagyok van ,hogy 3-4 órát alszom, mivel lehet magyarázni, hogy tele vagyok energiával, soha nem vagyok álmos.78 éves vagyok mindennap 1/2 -1.órát sétálok, szerdánként 1-2 órát ping- pongozok,Bp-i fesztiválokra, egészség szűrésekre /városliget/járok. Az igaz,hogy öt éve elkezdtem járni a Ceragem-be eleinte mindennap ma már csak egyhéten csak 2x3x megyek. Mindenkit szeretettel üdvözlök bella

#23 alexandra2 2010. 10. 25. - 10:53:25

Én is inkább a homeopátiás szereket preferálom. Nem szívesen veszek be gyógyszert, ha nem muszáj. Elég sok ezzel foglalkozó honlapot is olvasok, és az egyiken nemrég megjelent egy cikk az alvászavarról. Ajánlom figyelmetekbe: http://homeomami.blo..._elment_sorozni

#24 permirtill 2010. 10. 15. - 14:36:36

Nagyon sok embert érdekel ez a téma, mivel elég sokan szenvednek ma a világon alvászavarral. Ennek leggyakoribb kiváltó oka a stressz lehet. Ahhoz, h nyugodt éjszakáink legyenek először meg kell szüntetni stresszet és annak okát. Nekem a homeopátiás készítmények segítettek a leginkább. Többet is kipróbáltam, most jelenleg a Sedatif pc gyártmányát használom. Eddig csak jó véleményem van róla, és hál' Istennek mellékhatások sem jelentkeztek eddig.

#25 grebyn 2010. 10. 15. - 13:07:31

Szerencsésnek mondhatom magam, hogy nekem segített a homeopátia. Stresszre szedtem a Sedatif nevezetű szert, ami rendbe hozta az életem. Persze erről nem csak a gyógyszer tehet, hanem én is, mert kialakítottam magamnak egy napirendet, nem nagy elvárásokkal. És most még a főnök csipkelődései is lepörögnek rólam :)

#26 jutka107 2010. 10. 08. - 13:51:56

Igen, megér egy próbát, én is megtettem fejfájás kapcsán, a világon semmit nem ért, így nálam a homeopátia megbukott. És még egy jó pár alternatív gyógymód. És akkor én itt vagyok meglőve:-(

#27 kavics4 2010. 10. 08. - 12:57:38

Bizony egyetértek az előttem szólóval. Egy bizonyos kor eljövetelével nem biztos hogy a sport, illetve a mozgás elegendő megoldás a feszültség levezetésére. Sajnos az én esetemben az élet is bőven megajándékozott problémákkal, és a gondoknak köszönhetően jött az alvászavar, a koncentráció hiány, ezek pedig vonzották magukkal a további gondokat. A rakás pedig csak nő és ha nem találok valami megoldást könnyen az idegrendszerem láthatja kárát. Szerintem egy próbát megérnek a homeopátiás szerek, ha már természetes és nem kell félnem a mellékhatásoktól.

#28 jutka107 2010. 10. 08. - 11:57:51

Kedves Medial! Azért ezt a problémát jelentősen leegyszerűsítetted, mindamellett, hogy egyetértek veled. De kérdezem én, ha mondjuk a változókor miatt vannak alvászavaraim vagy csak alapból egy szorongó ember vagyok akkor azért nem olyan egyszerű a megoldás. Ezeket nem oldja meg egy jó könyv vagy séta. Sajnos tapasztalatból mondom, kiegyensúlyozott, boldog élet mellett persze napi apró problémákkal is évek óta rosszul alszom, a fent felsorolt dolgok miatt.

#29 medial 2010. 10. 08. - 10:28:37

Kedves Tibi! Én nem hiszek a homeopátiás szerekben, és az orvos által felírt pirulákban sem. Persze néhanapján beveszek egy fájdalomcsillapítót, de mást nem. Hálistennek komolyabb betegségem még nem volt, amire nagyon erős gyógyszereket kellett volna szednem. Én abban hiszek, hogy az embernek ne csak a teste, hanem a szelleme is fáradjon el a nap végére. Persze ezt nehéz úgy véghez vinni, ha pl. irodamunkát végez az ember, ahol robotol, mint egy gép. De munka után lehet nézelődni picit a városban, játszani a gyerekekkel, ha valakinek családja van, lehet olvasni, fejleszteni magunkat ilyen-olyan területen, este meginni egy pohár bort, és máris tudunk aludni.És ezek a dolgok még nagyon hasznosak is tudnak lenni. Szerintem nem kell a szervezetet még jobban leterhelni ilyen szerekkel, a sok káros élelmiszer, túlcukrozott üdítők, és még sorolhatnám még mi mellett.. Ja, és ha nem tudok aludni, akkor iszok egy citromfű teát, ami szintén nagyon hatásos, lenyugtatja az idegeket!

#30 tibibp44 2010. 10. 06. - 11:48:36

na látom,hogy akkor a sedatif nem csak nekem segitett:)azt azért hozzátenném,hogy aki az ilyen szerekben nem hisz az miben hisz???csak az orvos által felirt pirulákban???nagyfater esete jo erre,ugye neki is voltak stressz és alvásproblémái,méghozzá elég komolyra is fordult,igy elment pszichologushoz,felirt neki X gyogyszert,napi4 szemet,egy jo 3 honap mulva olyanfoku gyomorpoblémái lettek,hogy abba kellett hagynia...ha másért nem az ilyenek elkerülése végett is érdemes kiprobálni az általunk ajánlottakat!

#31 nanotech 2010. 10. 06. - 10:15:55

Az akupunktúrának van hatása, és ezt tudományosan is bebizonyosították. Szerintem nagyon hatásos.Ezenkivül fontos a megfelelő táplálkozás...ebben a rohanó világban az emberek nem igazán figyelnek oda az étkezésre, pedig fontos a kiegyensúlyozott élethez. Sok mentális betegségben és a stressz leküzdésébe segíthet a vitamindús táplálkozás. És persze a pozitzív gondolkodás...Én ebben hiszek....

#32 zsanif 2010. 10. 06. - 09:06:21

A munkám nagyon sok stresszel jár, amire sajnos a párkapcsolatom is ráment, bár utólag belegondolva nem segített az akkori párom, talán jobb is, hogy így történt. A szüleimet is betegség érte, és a munkahelyemen is egyre rosszabbá vált a helyzet, így jött a depresszió. Aludni sem tudtam, nagyon szenvedtem. Először csak ismerősök tanácsaival próbálkoztam, különböző gyógyteákat ittam, de ezek is csak egy-két napig használtak. Beláttam, hogy nincs más, mint orvoshoz kell mennem. A doki nyugtatókat és altatót akart felírni nekem, de én nem akartam ilyenekkel tömni magam, erőt vettem magamon, és egyedül próbálkoztam kikezelni magam. Egészségesebben kezdtem enni, sportoltam, nagyon sok vitamint vittem be a szervezetembe, szedtem homeopátiás szert is - sedatif - odafigyeltem a kapcsolataimra, és minden egyre jobb lett. Ez egy hosszú folyamat, és sok erő kell hozzá, hogy leküzd a depressziót, de én már látom ennek az egésznek a végét, és most nagyon jól érzem magam. :)

#33 bobolya 2010. 09. 30. - 13:14:01

Hát úgy látom hogy a link itt rákattintva nem működik. A keresőben dr Alexander Sztrasnij-t beírva bejön az oldalának a találata.

#34 bobolya 2010. 09. 30. - 13:06:52

itt a fülakupresszúra elérhetősége:http://www.astra-lit.com/Termeszet/akupresss.htm. Sok más érdekes dolog is van itt.

#35 bobolya 2010. 09. 30. - 11:41:42

Mostanában érdeklődöm a természetgyógyászati dolgok iránt. A stresszre, depresszióra, pánikbetegségre ajánlom próbáljátok ki a fülakupresszúrát. Én is a neten találtam rá egy kínai természetgyógyász honlapjára /ez nem a reklám helye/, és kipróbáltam magamon akkor, amikor már olyan állapotban voltam a stressz miatt, hogy depis tüneteim jelentkeztek, viszont nem akartam antidepr. gyógyszert szedni. Reggel felkelés előtt kb 10 percet, este lefekvés kor 10 percet szánjatok az időtökből, próbáljátok ki. Ha nap közben valamin felhúzom magam, alkalmazom a módzsert, és tényleg segít. Meg fogom keresni az oldal címét ahol meg lehet nézni, vagy az emailomra ha írtok, elküldöm a leírást:vbobolya@gmail.com

#36 bobolya 2010. 09. 30. - 11:34:03

Én is évek óta nem tudtam az éjszakát átaludni, az utóbbi években már egy, aztán kétféle altatóval sem. Mikor a harmadikat is fel akarta írni az orvos, gondoltam elég, magam járok utána a dolognak. Elmentem egy állapotfelmérésre, mert ugye kivizsgálni nem akartak, csak minidg ujabb gyógyszereket felírni. Az áll.felmérésen a term.gyógyász doki azt mondta hogy nagyfokú Bvitamin hiányom van. Hiába szedem be a "gyógyszeres" multivitaminokat, nem tud kellően felszívódni. Ekkor utánanéztem a neten miben találhatok jó sok B vitamint? a mogyoróra esett a választásom. Elkezdtem esténként mindennap enni egy jó maroknyit, szedtem ugyan még hozzá MagneB6-ot , és Bvitamin komplex készítményt. Ha magamon nem tapasztalom a hatást, lehet hogy másnak nem hittem volna el én sem. Kb. 1 hét után, olyanokat aludtam, amilyenre már nem is emlékeztem. Kb. 2 hét után saját magam elkezdtem csökkenteni az altató adagot fokozatosan. 1 hónap után már nem szedtem altatót, és azóta sem szedek. A mogyorót hetente még most is többször eszem, és többféle olajos magvakat is. Vettem egy bicót magamnak, hetente 2-3 alkalommal estefelé kerekezek fél órákat. Mióta sokkal jobban alszom, mintha kicseréltek volna, napközben is sokkal jobban vagyok, jobban bírom a stresszes helyzeteket is. Bárhol meglátom a mogyorót, mindenkinek elmondom, hogy az egy csodaszer. Mindenkinek ajánlom, próbálja ki.Veszíteni valója nincsen. Jobbulást nektek, és jó alvást.

#37 tibibp44 2010. 09. 29. - 13:41:35

Sok hatásvadász cikket olvasgathatsz :D Én maradok az egyszerűbb módszereknél... a mese habbal kategória nem az én műfajom, de ahogy már említettem család szinten túl vagyunk pár készítmény kipróbálásán és többségük bejött (nem a gyógyszerekre gondolok). Sokat számít, hogy miben hiszünk, ez tény, de ennyi erővel hősök terén található koszt is szippanthatnánk orrba. :d Üzenem azoknak, akik hitetlenek és úgy hitetlenek, hogy még nem próbálták, tegyenek egy próbát és azután nyilatkozzanak ezen készítményekről ;)

#38 Gaben01 2010. 09. 29. - 10:05:44

nanotech: Én is olvastam már a pirula formájú szőlőcukorról, a holdfényes vízről, meg a hígított berlini fal darabkáról, de ahogy a modern orvoslásban, úgy ebben is vannak csalók. A homeopátiát kár lenne összekeverni a placebók alkalmazásával, ide tartoznak a több ezer éves hagyománnyal bíró gyógyfüvek vagy teák... sokszor a modern gyógyszerek is ezeknek a gyógynövényeknek egy bizonyos kivonatát tartalmazzák, csak azokhoz számos vegyszert is kevernek. A szűklátókörűség mindenkinek jár! De azért próbáljunk meg nem csak a bulvár médiából tájékozódni egy adott témában...

#39 Gaben01 2010. 09. 29. - 10:01:46

Nem bántásnak mondom, de pont csak egyetlen hozzászólást kellett volna visszaolvasnod, pont említettem egy "csodaszert" amit én is használok. Bár csodaszerek nem léteznek, de vannak amik segítenek ilyen helyzetekben, hogy "öngyógyító" módon, magad tudj átlépni a kisebb-nagyobb akadályokon! Mónika: Ez rád is vonatkozik, bár ha nem váltak be a homeopátiás szerek akkor nem tudok mit mondani. Nálam működtek/működik és alig tudok ismerőst akinek nem.

#40 jutka107 2010. 09. 29. - 08:59:01

Hát nálam még a hit sem segített:-(((

• 9 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: