Házipatika fórum: orr probléma - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

Oldal 1 / 1

orr probléma

#1 Daphne15 2009. 02. 09. - 17:15:04

Elnézést kérek, de nem tudom a korábbi hozzászólásaimat törölni! Vegyétek úgy, mintha nem írtam volna semmit! Köszönöm a türelmet!

#2 Daphne15 2009. 01. 14. - 21:28:22

Amúgy az orromnak ez a baja: Rhinitis sicca anterior A chronicus rhinitis egyik formája. Az orrbemenetben szárazságérzés és pörkösödés jelentkezik, amely gyakran orrvérzéssel kombinálódik. El kell különíteni az atrophiás rhinitistôl. Legtöbbször sérülés, orrvakarás, az elülsô mucosának a műtéte vagy traumás sérülése okozza. Az orr elülsô része a nyálkahártya és a bôr határán általában száraz pörkök jelentkeznek. Néha még ki is fekélyesedhet, akár perforálódhat. A kezelése az orrkenôcsök és orrolajok alkalmazása. Én nemrég kezdtem el Coldastop orrolajat használni rá.

#3 Daphne15 2009. 01. 14. - 21:00:47

Köszi scorpio, ez még jól jön, mert van még más fül-orr-gégészeti problémám is.

#4 scorpio1984 2009. 01. 09. - 11:00:29

Sziasztok! Korábban már olvastam egyszer ezt a fórumot, mert az apukám bajára kerestem megoldást, neki is sűrűn vérzett az orra orrfújás közben. Akkor még senki nem írt hasonló problémáról, most látom, többen is küzdötök ezzel... Nekünk nagy szerencsénk volt, találtunk egy nagyon jó, alapos orvost, aki segített. Szívesen leírom ide a nevét, hátha tudok segíteni másoknak is! Dr. Brajnovits Tamás - az Alfa-Med Klinikán rendel Pasaréten. Fent van a neten, meg is lehet nézni, azt hiszem kép, és leírás is van hozzá! www.alfa-med.hu Mi ezen a számon tudtunk időpontot kérni: 30/ 472 23 40 Nekünk nagyon sokat segített. Azóta már a család több tagja is járt nála különféle problémákkal, (fül, arcüreg, horkolás) és mindenkinek segített a megoldásban! Remélem, tudtam segíteni! Jobbulást kívánok mindenkinek!

#5 erdandrea 2009. 01. 07. - 11:13:52

Köszönöm szépen, a tünetek hol elmúlnak, hol előjönnek, megpróbálom amit írtál. Szia

#6 Daphne15 2009. 01. 06. - 17:48:39

Hello! Biztos kaptál már valamit az orrodra, tekintve, hogy már jó pár hónapja írtál ide a házipatika fórumba. Én is hasonló problémával küszködök. 3 fül-orr-gégésznél is jártam már. Az egyik ezt az orrcseppet írta fel: Nasogutta argenti proteinici- ez nem volt rossz. Egy másik azt javasolta, hogy naponta 3-4x tömjek az orromba egy nagy kupac vazelint, és fél-1 órára dugjam be vattával, előbb az egyik oldalt, majd később a másikat. A harmadik ugyanezt tanácsolta Azulenol kenőccsel. Ezek a kenőcsös megoldások se rosszak, csak hányingerem támad tőlük. Pár napja azonban a gyógyszertárban a gyógyszerész javasolta a Coldastop nevű orrolajat. Ez A- és E vitamint is tartalmaz. És nekem eddig ez a legjobb. Gondoltam megírom neked is. Hátha segít. Vagy ha már kaptál hatásos segítséget, akkor talán másvalakinek még segíthet, aki idetalál a fórumra. Jobbulást kívánok!

#7 erdandrea 2008. 09. 16. - 15:28:55

Üdvözlöm, a problémán a következő: orrfújás közben állandóan vérzik az orrom. Ha a seb begyógyult, akkor utána az orrfújás miatt megint kifakad a seb. Nem tudok vele mit csinálni, kérem adjon tanácsot mitől van, mit tehetnék ellene. Azt nem mondanám, hogy erősen fújom az orrom, allergiás sem vagyok. Köszönöm szépen Andrea

#8 zsusa 2008. 04. 26. - 18:04:18

Szia Moni! Ez valamilyen gyulladásos folyamatra utal, ami nem feltétlenül jár lázzal. Legyél szíves minél előbb orvoshoz menni a problémáddal, akár a körzeti orvosodnak is mondjad el a bajodat. Ha a kapott gyógyszertől nem múlik el a bajod, akkor szakrendelésre irányít. A vizitdíjat nem kell fizetni. Fizetni csak akkor kell, ha nincs biztosításod. Zsuzsa

#9 moni1634 2008. 04. 24. - 10:41:57

Kérem segítsen! 3-4 honapja az orromból sűrű váladék folyik ,aminek kellemetlen szaga van.Nem tudo mitől,vagy mi lehet ez. Orvosnál még nem voltam,mert egy kicsit félek. Szertném ha válaszukkal segítenének. Előre is köszönöm, Ficzay Attiláné.

Oldal 1 / 1
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Topik megosztása: