Házipatika fórum: pánikbetegség - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 4 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

pánikbetegség

#1 bankyerika 2014. 12. 06. - 16:54:36

A pánik betegség hátterében legtöbbször a stressz áll. A pánikroham kialakulásának valószínűsége nagyobb, ha van olyan közeli rokon, aki pánikbeteg, esetleg a családban egyéb szorongásos betegség fordul elő gyakrabban. Előfordulhat, hogy valamilyen más betegség áll tünetek hátterében. Esetleg nincs akivel megoszthatjuk örömünk, bánatunk és magunkban hordozzuk a problémáinkat.

Itt segítenek:
Lelkisegélyszolgálat

#2 evi522 2014. 05. 06. - 10:14:23

Én is pánikbeteg voltam, szeretek múltidőben beszélni róla.. Habár, még néha akadnak olyan helyzetek, amikor nem vagyok a helyzet magaslatán, de ez nagyon ritka.. :S A nagy-nagy nehezén már túl vagyok.. Szőrnyű volt! Igazából nem is tudom, hogy telejsen helyreállhat e az ember, aki hajlamos rá..
Nekem kineziológus segített és én is fogyasztottam a Bach-virágcseppeket.. :) Nekem bevállt. Engem borasztó, agorafóbia gyötört.. szerencsére idejében elkezdtem vele foglalkozni, így fél év alatt túl lettem rajta.. :)
Én amondó vagyok, hogy először mindenki próbálja meg gyógyszer nélkül kezelni a hasonló problémáit és legyünk türelmesek magunkkal szemben... A gyógyszerek csak a tüneteket kezelik a valódi problémát nem! :)

#3 piroskata 2013. 02. 22. - 08:46:55

Pánikbetegség, depresszió, stressz kezelésére nagyon hatékony segítséget nyújtanak a Bach virág cseppek.
Bővebb információ olvasható a linkre kattintva.

Bach virágokról

Hosszabb távon is szedhetőek,nem okoz függőséget.
Amennyiben kérdése van írhat nekem a weboldalról, szívesen válaszolok.

#4 andyka2011 2012. 11. 07. - 18:00:26

hello! én is pánikbeteg voltam de engem helyrehoztak a gyógynövények és vitaminok! ne szedjetek gyógyszereket , mert az nem elörébb vezet csak placebo, meg roszabb lesz tőle! akit érdekelnek terrmészetes alapú minőségi gyógynövény kapszulák és jó minőségű vitaminok, az irjon!: kissviki30@freemail.hu
sing

#5 jupiter80 2012. 10. 31. - 22:45:00

Pszichológusként dolgozom, és nem vagyok mély barátságban a gyógyszerekkel. Nem jelentenek igazi megoldást, ráadásul káros mellékhatásaik vannak, tompítanak, tartósabb szedésük esetén egészségügyi problémákat vagy akár függőséget is okozhatnak.
Ismerek néhány olyan természetes anyagokból készült, gyógynövényalapú terméket, amelyeket nagyon jó eredménnyel használnak a depressziós, szorongásos betegek is, de valójában bárkinek ajánlhatók, aki stresszhatásnak van kitéve a mindennapjaiban. És ki mentes manapság a stressztől?
Szívesen megismertetem az érdeklődőkkel ezeket a termékeket. Hangsúlyozom, hogy nem csodaszerek, de jótékonyak, természetesek, szedésük nem durva beavatkozás a szervezet egyensúlyába.
Más panaszokra, egészségügyi problémákra is vannak nagyon jó gyógynövényalapú készítmények.
Akit érdekelnek, ide írhat: globalmind88@gmail.com
sing

#6 marfer0917 2012. 08. 04. - 19:15:06

Üzenet megtekintéseIdézve: katalinrottekn5 - Dátum: 2012. augusztus 04. - 13:13:59

Szia!Mivel nem írtad meg a keresztneved,sajnos nem tudlak máshogy megszólítani.Sajnos a pánikos fórumok nem nagyon látogatottak,legalábbis itt.Csak pár mondatban válaszolnék,mivel az a tapasztalatom,hogy ha valaki véletlenül ide keveredik,szoktam válaszolni,de utána nagy szünet,és az illető eltűnik.22 éve kezdődött a pánikbetegségem,rengeteg gyógyszert kipróbáltak nálam,volt,amelyiket évekig szedtem.Voltak tünetmentes időszakaim/volt,hogy évekig/pedig akkor semmi gyógyszert nem szedtem.aztán történt valami az életemben,és kezdődött minden előlről.Jelenleg kb.3 éve generalizált szorongással küzdök,xanaxot szedek általában 3*1/2-et a 0,5-ből.Sajnos ezektől a gyógyszerektől valóban lehet hízni,nálam még a pajzsmirigy alulműködés is nagyon bejátszik.Egyetlen módszerrel tudtam lefogyni kb.7 éve,az Atkins diétával.5 hónap alatt 13 kg-ot.2-3 évig tartottam is a súlyom,aztán szép lassan kezdtek vissza jönni a kilók.jelenleg 10 kg jött vissza a 13-ból a 7 év alatt.Nagyon kemény diéta volt,de hatásos,a férjem is 25 kg-ot fogyott vele.ma már nincs erőm újból végig csinálni,elfogadtam magam ilyennek.Ennyit tudtam segíteni.
Sok sikert a továbbiakban!
Szia Kati

Köszönöm a választ!

#7 marfer0917 2012. 08. 04. - 19:13:05

Üzenet megtekintéseIdézve: babi58 - Dátum: 2012. augusztus 04. - 16:29:45

Szia! '96 óta vagyok pánikbeteg, sokszor én is úgy éreztem meghalok, megfulladok, infarktusom van. Rajtam is rengeteg féle gyógyszert kipróbáltak. Évekig xanaxon és anafranilon éltem. Sokszor kötöttem ki én is az éjszakai ügyeleten, egy nyugtató szuri, és mehettem. Idővel rájöttem, hogy nem fogok meghalni, nem kapok infarktust, próbáltam lassan, nyugodtan lélegezni - persze amennyire ez ilyenkor sikerül. Esetleg próbálj meg relaxálni zenére, vagy anélkül. Igaz nekem ez sem sikerült. Jógát is ajánlják, még nem próbáltam.
Lefogyás: húsz kilót úgy fogytam le, hogy rengeteg ásványvizet ittam. Pl. étkezés előtt megittam két pohárral, kicsit eltelített, és nem ettem annyit. Mindennap főztem, de sokszor csak néztem, hogy eszik a családom. Sokszor du. 3 után már nem ettem, csak ittam az ásványvizet. Próbáltam a délelőtt gyümölcs, de az nem jött be, mert a gyomrom nem bírta. Igazság szerint attól nem hízunk, amit nem eszünk meg. Sajnos alattomosan visszakúsztak a kilók, úgyhogy már nem próbálkozom fogyókúrával, de van, hogy egy nap megeszek egy banánt, eltelít, és du. egy joghurtot.

Köszi a választ!

#8 babi58 2012. 08. 04. - 16:29:45

Szia! '96 óta vagyok pánikbeteg, sokszor én is úgy éreztem meghalok, megfulladok, infarktusom van. Rajtam is rengeteg féle gyógyszert kipróbáltak. Évekig xanaxon és anafranilon éltem. Sokszor kötöttem ki én is az éjszakai ügyeleten, egy nyugtató szuri, és mehettem. Idővel rájöttem, hogy nem fogok meghalni, nem kapok infarktust, próbáltam lassan, nyugodtan lélegezni - persze amennyire ez ilyenkor sikerül. Esetleg próbálj meg relaxálni zenére, vagy anélkül. Igaz nekem ez sem sikerült. Jógát is ajánlják, még nem próbáltam.
Lefogyás: húsz kilót úgy fogytam le, hogy rengeteg ásványvizet ittam. Pl. étkezés előtt megittam két pohárral, kicsit eltelített, és nem ettem annyit. Mindennap főztem, de sokszor csak néztem, hogy eszik a családom. Sokszor du. 3 után már nem ettem, csak ittam az ásványvizet. Próbáltam a délelőtt gyümölcs, de az nem jött be, mert a gyomrom nem bírta. Igazság szerint attól nem hízunk, amit nem eszünk meg. Sajnos alattomosan visszakúsztak a kilók, úgyhogy már nem próbálkozom fogyókúrával, de van, hogy egy nap megeszek egy banánt, eltelít, és du. egy joghurtot.

#9 babi58 2012. 08. 04. - 16:18:56

Üzenet megtekintéseIdézve: marfer0917 - Dátum: 2012. augusztus 04. - 12:34:39

Sziasztok! Úgy döntöttem én is bejelentkezem ebbe a fórumba mert pánikbeteg vagyok már 15 éve. Az én környezetemben nincs ilyen ember (legalábbis nem tudok róla) ezért nem is értik meg a problémámat. Most 27 éves vagyok. Először 12 éves koromban kezdődött. Nem kaptam levegőt, bepánikoltam stb.. Nagymamám elvitt egy pszichológushoz aki megállapította a betegsém. Aztán szednem kellett nyugtatót járnom kellett hozzá évekig. Egyszer csak elmúlt, olyan 18 éves korom körül. Azt hittem megszabadultam ettől a betegségtől. Tévedtem. Azóta van egy élettársam és szültem egy gyönyörű szép kisfiút aki most 3 éves. Azt hittem elmúlt a betegségem. Semmit nem szedtem 18 éves korom óta, jól is voltam. A terhességem alatt sem volt gond, sőt még szülés után sem voltak problémáim. Majd eljött az az időszak amikor idő előtt vissza kellett mennem dolgozni, mert anyagi gondokkal küszködtünk. 2009-ben szeptemberében szültem 2011 januárjában mentem vissza dolgozni ahol a főnökasszonyom egy olyan ember mint a börtön őr. Ha tehetné gumibottal verne minket egész nap. Onnantól kezdve vissza jött a betegségem. Először nem tudtam a dolgot mire vélni amikor éjszaka arra ébredtem, hogy szakad rólam a víz 140-et ver a pulzusom. Azt hittem infarktusom van. Állandóan az ügyeletre szaladoztam ahol nyugtató injekciót adtak. Ismétlem ez volt 2011 januárjában. Aztán eltelt egy kis idő és magamtól rájöttem, hogy vissza jött a pánikbetegségem. Először elmenetem a háziorvosomhoz aki frontint írt fel 0,25-et egy nap egyszer este. De már nem segített.Később ez év februárjában elmentem egy pszichiáterhez aki azt mondta, hogy nagyon jó a frontin de egy olyan betegnek mint amilyen én vagyok a 0,25-ös egy nap olyan mint a cukor. Az adagomat megemelte 0,5-re naponta 3-szor. Azóta elvagyok. Már nincsenek olyan gyakran rosszulléteim. Ami most nagyon zavar, hogy felszedtem azóta mióta szedem a gyógyszert 16 kg-ot. Kövér vagyok. 164 cm és 76 kg vagyok most. Engem ez borzasztóan zavar. Próbáltam a képosztaleves diétát de gyógyszer mellett ilyen drasztikus fogyókúrát nem alkalmazhatok. Aztán próbáltam a 90 napos diátát de ott reggelre csak gyümölcsöt lehet enni, ami megint nem jött be mert annyira felvitte a gyomorsavam hogy hánytam. Dietetikusokat kérdeztem neten keresztül, hogy mi a megoldás de senki nem válaszolt a levelemre. Szóval én azért is írtam ide ha tudtok valami jó fogyókúrát ami kíméli a gyomrom( és a pénztárcám :) ) És le is írnátok nekem azt nagyon megköszönném. Tisztelettel mindenkinek aki válaszol a levelemre!!!!!!!!!!

#10 katalinrottekn5 2012. 08. 04. - 13:13:59

Szia!Mivel nem írtad meg a keresztneved,sajnos nem tudlak máshogy megszólítani.Sajnos a pánikos fórumok nem nagyon látogatottak,legalábbis itt.Csak pár mondatban válaszolnék,mivel az a tapasztalatom,hogy ha valaki véletlenül ide keveredik,szoktam válaszolni,de utána nagy szünet,és az illető eltűnik.22 éve kezdődött a pánikbetegségem,rengeteg gyógyszert kipróbáltak nálam,volt,amelyiket évekig szedtem.Voltak tünetmentes időszakaim/volt,hogy évekig/pedig akkor semmi gyógyszert nem szedtem.aztán történt valami az életemben,és kezdődött minden előlről.Jelenleg kb.3 éve generalizált szorongással küzdök,xanaxot szedek általában 3*1/2-et a 0,5-ből.Sajnos ezektől a gyógyszerektől valóban lehet hízni,nálam még a pajzsmirigy alulműködés is nagyon bejátszik.Egyetlen módszerrel tudtam lefogyni kb.7 éve,az Atkins diétával.5 hónap alatt 13 kg-ot.2-3 évig tartottam is a súlyom,aztán szép lassan kezdtek vissza jönni a kilók.jelenleg 10 kg jött vissza a 13-ból a 7 év alatt.Nagyon kemény diéta volt,de hatásos,a férjem is 25 kg-ot fogyott vele.ma már nincs erőm újból végig csinálni,elfogadtam magam ilyennek.Ennyit tudtam segíteni.
Sok sikert a továbbiakban!
Szia Kati

#11 marfer0917 2012. 08. 04. - 12:34:39

Sziasztok! Úgy döntöttem én is bejelentkezem ebbe a fórumba mert pánikbeteg vagyok már 15 éve. Az én környezetemben nincs ilyen ember (legalábbis nem tudok róla) ezért nem is értik meg a problémámat. Most 27 éves vagyok. Először 12 éves koromban kezdődött. Nem kaptam levegőt, bepánikoltam stb.. Nagymamám elvitt egy pszichológushoz aki megállapította a betegsém. Aztán szednem kellett nyugtatót járnom kellett hozzá évekig. Egyszer csak elmúlt, olyan 18 éves korom körül. Azt hittem megszabadultam ettől a betegségtől. Tévedtem. Azóta van egy élettársam és szültem egy gyönyörű szép kisfiút aki most 3 éves. Azt hittem elmúlt a betegségem. Semmit nem szedtem 18 éves korom óta, jól is voltam. A terhességem alatt sem volt gond, sőt még szülés után sem voltak problémáim. Majd eljött az az időszak amikor idő előtt vissza kellett mennem dolgozni, mert anyagi gondokkal küszködtünk. 2009-ben szeptemberében szültem 2011 januárjában mentem vissza dolgozni ahol a főnökasszonyom egy olyan ember mint a börtön őr. Ha tehetné gumibottal verne minket egész nap. Onnantól kezdve vissza jött a betegségem. Először nem tudtam a dolgot mire vélni amikor éjszaka arra ébredtem, hogy szakad rólam a víz 140-et ver a pulzusom. Azt hittem infarktusom van. Állandóan az ügyeletre szaladoztam ahol nyugtató injekciót adtak. Ismétlem ez volt 2011 januárjában. Aztán eltelt egy kis idő és magamtól rájöttem, hogy vissza jött a pánikbetegségem. Először elmenetem a háziorvosomhoz aki frontint írt fel 0,25-et egy nap egyszer este. De már nem segített.Később ez év februárjában elmentem egy pszichiáterhez aki azt mondta, hogy nagyon jó a frontin de egy olyan betegnek mint amilyen én vagyok a 0,25-ös egy nap olyan mint a cukor. Az adagomat megemelte 0,5-re naponta 3-szor. Azóta elvagyok. Már nincsenek olyan gyakran rosszulléteim. Ami most nagyon zavar, hogy felszedtem azóta mióta szedem a gyógyszert 16 kg-ot. Kövér vagyok. 164 cm és 76 kg vagyok most. Engem ez borzasztóan zavar. Próbáltam a képosztaleves diétát de gyógyszer mellett ilyen drasztikus fogyókúrát nem alkalmazhatok. Aztán próbáltam a 90 napos diátát de ott reggelre csak gyümölcsöt lehet enni, ami megint nem jött be mert annyira felvitte a gyomorsavam hogy hánytam. Dietetikusokat kérdeztem neten keresztül, hogy mi a megoldás de senki nem válaszolt a levelemre. Szóval én azért is írtam ide ha tudtok valami jó fogyókúrát ami kíméli a gyomrom( és a pénztárcám :) ) És le is írnátok nekem azt nagyon megköszönném. Tisztelettel mindenkinek aki válaszol a levelemre!!!!!!!!!!

#12 aliz881020 2011. 11. 10. - 12:43:15

Sziasztooook! Rátok találtam, gondoltam leírom a bajom...:) Több éve küzdök pánikkal, ami már elég durván eluralkodott rajtam, a lehető összes fizikai tünetet is produkálom, elég nehezen indulok el itthonról... Mit ajánlotok? Pszichoterápia? Agykontroll? Mi a legjobb? Illetve, ha egyedül vagyok itthon, még jobban behúzódok és akkor gyakrabb a rosszullét, mivel tudom oldani? Köszi szépen! Kitartás Mindenkinek!!!!!!!

#13 dxntoto 2011. 09. 22. - 00:03:14

Sziasztok! Szeretettel ajánlom a lenti linken található információkat! Hasznos lehet!! Mindenre van megoldás! Kicsit összefoglaltam.. Üdv, Tamás

#14 babi58 2011. 07. 19. - 15:16:57

Sziasztok! Pánikbetegekkel és depressziósokkal szeretnék beszélgetni, mert engem sajnos mind a kettő érint.

#15 tuncyy 2011. 07. 14. - 16:39:49

De igen van,írj!!! :)

#16 babi58 2011. 07. 14. - 14:59:06

De jó, hogy írtál. Már lelkiismeretfurdalásom volt, hogy nem kértem írd meg mi történt. Most én is megnyugodtam. Nincs kedved levelezni?

#17 babi58 2011. 07. 14. - 14:59:06

De jó, hogy írtál. Már lelkiismeretfurdalásom volt, hogy nem kértem írd meg mi történt. Most én is megnyugodtam. Nincs kedved levelezni?

#18 tuncyy 2011. 07. 14. - 14:37:07

Voltam a kórházban sürgősségin, csináltak ekg-t, megtapogatta a Hasamat, a nyakamat, a szívemet, nyakamon az eret meghallgatta. Testsúlyt mért, azt mondta minden normális, az extrával nincs teendő!!! Adott beutalót vérvételre, pajzsmirigyet és elektrolitot néznek, de azt mondta nem hiszi, hogy gond van vele!!! Most megnyugodtam!!!

#19 tuncyy 2011. 07. 14. - 08:37:47

Köszönöm szépen a válaszokat!!!

#20 babi58 2011. 07. 14. - 08:34:23

Kórházban a sürgősségin kötelesek megvizsgálni. Én már hívtam a háziorvost rendelési időn kívül nem haragudott meg, épp már úton volt beteghez.

• 4 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: