Házipatika fórum: Fruktóz intolerancia - Gyümölcscukor enzimhiány - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 13 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

Fruktóz intolerancia - Gyümölcscukor enzimhiány

#1 gerybaba 2016. 01. 21. - 16:43:43

Üzenet megtekintéseIdézve: nyuszianyu - Dátum: 2011. január 03. - 19:19:53

Köszönöm a segítséget.Szeretnék olyan anyukát találni aki hasonló cipőben jár mint mi. mert a tej, tojás diétát gond nélkül vettük, de ez a fruktózzal kombinálva rettenet.
Szia !
Mi most járunk ebben a cipőben kinőtte a gyereked írj nekem valami biztatót.

#2 gerybaba 2016. 01. 21. - 09:32:46

Üzenet megtekintéseIdézve: juditfeltser - Dátum: 2014. szeptember 26. - 08:35:09

Sziasztok!

Nagyon jó a fórum, szinte az egészet végigolvastam, és sok kérdésemre választ kaptam!
Iker fiaim majdnem 3 évesek, és most derült ki, (tudom, jó későn!, sajnos)hogy a folyamatos hasmenéseik, nehéz súlygyarapodásuk hátterében fruktóz malabsorptio és tejfehérje érzékenység áll. 2 nagy testvérüknél most derült ki genetikai vizsgálatból, hogy laktóz intoleránsak, így az ikrek nagy valószínűséggel szintén azok.
Szóval, sok minden van...

Már 3 hónapja tej- mentes diétán vannak, ez jelentős javulást hozott. A fruktóz diétát 2 hete csináljuk, de még mindig híg a székletük. (bár már kevésbé, mint az elején) Persze az sem segítette a dolgot, hogy a gasztroenterológus olyan tápszert írt fel nekik, ami szintén fruktóz tartalmú (Milumil Pepti Plus 2). Új tápszer beszerzése folyamatban van! Beszereztünk Xilosolv nevű enzim gyógyszert is, de az adagolása kicsit nehezen érthető. Az az érzésem, hogy nem működik tökéletesen. Már 3-szor adtam nekik ezzel együtt gyümölcsöt. Annyi igaz, hogy nem jön ki belőlük rögtön híg formában a gyümölcs (mint eddig), de másnap szintén híg, savanyú szagú a székletük. Próbálta valaki ezt a gyógyszert? Mik a tapasztalatok? Csak én nem értem az adagolást?

Mennyi idő idő után áll helyre a bélflóra? Mikor számíthatok végre normális székletre?

Bocsánat, hogy ennyi kérdésem van! Előre is köszönöm, ha ír valaki!

Judit: egy fáradt, de még nem elkeseredett anyuka! :)))

#3 gerybaba 2016. 01. 20. - 15:40:21

Sziasztok !Az én kisfiam 5 éves lesz születésétől kezdve nem volt jó a széklete hasfájós volt néha kiütései voltak de jó
étvágyú jól fejlődő kisbaba de soha nem tetszett a széklete jeleztem a doktornőnek de mindig megnyugtatott hogy nincs komolyabb baj amikor elkezdtük a hozzá táplálást még rosszabb lett hiába mentünk gasztróra ott sem mondtak semmit elhagytam a tejet (igaz rövid időre most már tudom )akkor sem volt változás .Elkeseredésembe elmentünk egy termgyhoz ő ajánlotta candida diétát.Bele vágtam egy 18 hó gyerekkel az orvosok nem helyeselték de a gyereknek napi 1 normál széklete lett nagyon boldog voltam de ahogy elhagytuk a diétát minden kezdődött előröl .El kezdtem étkezési naplót vezetni és rájöttem ha több gyümölcsöt édeset eszik a széklet darabszáma több ahogy elhagytuk a cukrokat jó lett széklete elmondtam a dokinőnek nem igazán mondott rá semmit amikor kérdezem tőle nem -e veleszületett fruktóza van "á nem "volt a válasza de vizsgálatra nem küldött sehová látom köztetek vannak akiknek vele született van Nálatok milyen vizsgálattal derült ki hogy milyen típusú ? Mi nagyon diétázunk stiviát használok gyüm :citrom,grefuit.Zöldségek közül a cékla sütőtökre hasmenése van amúgy szépen fejlődik jó étvágyú vidám nem beteges kisfiú csak aggaszt hogy nem tudom hogy milyen fokba kell tartanunk a diétát nehogy évek múlva derüljön ki hogy komoly bajt okozott az hogy nem teljesen szorítottuk ki a cukrot mondjátok meg hogy hova menjünk akár magán rendelőbe aki pontosan kiderítené hogy milyen erős diétát tartsunk

#4 juditfeltser 2014. 09. 26. - 08:35:09

Sziasztok!

Nagyon jó a fórum, szinte az egészet végigolvastam, és sok kérdésemre választ kaptam!
Iker fiaim majdnem 3 évesek, és most derült ki, (tudom, jó későn!, sajnos)hogy a folyamatos hasmenéseik, nehéz súlygyarapodásuk hátterében fruktóz malabsorptio és tejfehérje érzékenység áll. 2 nagy testvérüknél most derült ki genetikai vizsgálatból, hogy laktóz intoleránsak, így az ikrek nagy valószínűséggel szintén azok.
Szóval, sok minden van...

Már 3 hónapja tej- mentes diétán vannak, ez jelentős javulást hozott. A fruktóz diétát 2 hete csináljuk, de még mindig híg a székletük. (bár már kevésbé, mint az elején) Persze az sem segítette a dolgot, hogy a gasztroenterológus olyan tápszert írt fel nekik, ami szintén fruktóz tartalmú (Milumil Pepti Plus 2). Új tápszer beszerzése folyamatban van! Beszereztünk Xilosolv nevű enzim gyógyszert is, de az adagolása kicsit nehezen érthető. Az az érzésem, hogy nem működik tökéletesen. Már 3-szor adtam nekik ezzel együtt gyümölcsöt. Annyi igaz, hogy nem jön ki belőlük rögtön híg formában a gyümölcs (mint eddig), de másnap szintén híg, savanyú szagú a székletük. Próbálta valaki ezt a gyógyszert? Mik a tapasztalatok? Csak én nem értem az adagolást?

Mennyi idő idő után áll helyre a bélflóra? Mikor számíthatok végre normális székletre?

Bocsánat, hogy ennyi kérdésem van! Előre is köszönöm, ha ír valaki!

Judit: egy fáradt, de még nem elkeseredett anyuka! :)))

#5 blankanyuszi 2014. 08. 08. - 17:27:16

Szia Emese!

Látom már régen volt hozzászólás. Szeretném megkérdezni, hogy kiderült-e mi okozta kisfiad problémáját? Mi is hasonló cipőbe járunk, valami cukorbontási zavar van az biztos, reflux és nem bírjuk valami oknál fogva a probiotikumot, pedig már több félét is kipróbáltam. :(

#6 blankanyuszi 2014. 08. 08. - 17:23:43

Üzenet megtekintéseIdézve: sebokemese - Dátum: 2012. december 19. - 15:04:01

Kedves Gliadin,
ma volt fruktóz kilégzési tesztje a kisfiamnak, nem jöttek ki magas értékek, de a doktornő szerint az értékei már pozitívnak számítanak.
Ezentúl a székletéből candida tenyészett ki.

Üdv:

Emese

#7 sebokemese 2012. 12. 19. - 15:04:01

Kedves Gliadin,
ma volt fruktóz kilégzési tesztje a kisfiamnak, nem jöttek ki magas értékek, de a doktornő szerint az értékei már pozitívnak számítanak.
Ezentúl a székletéből candida tenyészett ki.

Üdv:

Emese
sing

#8 bandamari 2012. 12. 14. - 13:36:17

Kedves Emese!

Az email címem: andoannamari@gmail.com.
Ide írj légyszives. Ki az orvosotok?
Minket is mélyen érint ez a téma azért vagyok ilyen kíváncsi.
Annamari
sing

#9 sebokemese 2012. 12. 13. - 19:53:31

Üzenet megtekintéseIdézve: bandamari - Dátum: 2012. december 13. - 08:00:27

Kedves Emese!

Megkérdezhetem,hogy ki a gasztroenterológusotok? Budapestiek vagytok?
Mik voltak a refluxos tünetek?

köszönöm.
Annamari

Bocsánat, nem tudom, hogy kell privátban írni.
A kicsi fiamnak tipikus tünetei voltak, savas visszabüfögések evés után órákkal is, nagyon erős hasfájás, ami csak függőleges helyzetben és testmelegre enyhült, vízszintesen 2 hós koráig kb nem is tudott feküdni, egyszerre keveseket tud csak enni most is (1 évesen 130ml átlagosan az adagja). Éjjel pedig rengeteg ébredés, nem tud aludni, feszíti a fejét, pedig meg van emelve az ágya.
A nagyobb fiamnál állandó torokproblémák, torokköszörülés, krákogás, nátha nélküli szipogás volt a tünet, illetve mindkettő gyereknél a fogak "olvadása". Nem romlik a foguk, hanem törik, s a vége áttetszővé válik és szépen egyre kisebb lesz, ahogy szétmarja a sav :(
sing

#10 sebokemese 2012. 12. 13. - 19:49:52

Üzenet megtekintéseIdézve: bandamari - Dátum: 2012. december 13. - 08:00:27

Kedves Emese!

köszönöm.
Annamari

Írok privit, hogy ne offoljam a topikot.

Gliadin, szerdán megyünk a fruktózkilégzési tesztre. Ha pozitív eredményt kapunk, akkor arra jár az emelt családi már 1 éves gyereknél is (tejfehérje allergiára 2 évtől van csak)?
sing

#11 bandamari 2012. 12. 13. - 08:00:27

Kedves Emese!

köszönöm.
Annamari
sing

#12 sebokemese 2012. 12. 11. - 14:10:53

Köszönöm. Megnéztem a honlapot, nagyon klassz, sok hasznos infoval!

A picim a cékla is meghajtotta, megnéztem a fruktózértéke nagyon magas zöldségek között is. Voltunk ma a gasztroenterológusunknál, holnap kér nekünk fruktózkilégzésre időpontot. Azt beszéltük meg, hogy a neocate tápszer azért egy biztos pont, próbálok abban bízni, hogy ha se fehérje, se szénhidrát, legalább akkor se hal éhen.
A motílium helyett megpróbáljuk a Losecet addig is.
Egyenlőre ennyi. Köszönöm a segítséged!

Üzenet megtekintéseIdézve: gliadin - Dátum: 2012. december 07. - 16:35:42

Kedves Emese!

A Fruktóz felszívódás zavara haspuffadásal és híg széklettel jár.

A Stivia, Xillit használható a fruktóz diétában!

A Xillitet ajánlanám mert egyben fogbarát is.

Bővebben honlapomon találsz erről: liszterzekenyseg.in

sing

#13 gliadin 2012. 12. 07. - 16:35:42

Kedves Emese!

A Fruktóz felszívódás zavara haspuffadásal és híg széklettel jár.

A Stivia, Xillit használható a fruktóz diétában!

A Xillitet ajánlanám mert egyben fogbarát is.

Bővebben honlapomon találsz erről: liszterzekenyseg.in

#14 gliadin 2012. 12. 07. - 16:31:27

Üzenet megtekintéseIdézve: sebokemese - Dátum: 2012. december 07. - 10:17:20

Kedves Gliadin!

Látom, hogy sok mindenhez értesz, nem tudom, mi a foglalkozásod, de nagyon kiterjedt tudással bírsz. Azonban nem várom és nem is volt célom, hogy neten látatlanban meg tudja majd mondani valaki, hogy mi a kisfiam baja, arra nagyon jó gasztroenterológusunk van. Azért is írtam már az első bejegyzésemben, hogy nagyon bonyolultak vagyunk, s csak arra a 2 kérdése szeretnék választ. A többit összerakom én, ha nem lesznek hiányosak az ismereteim.
Csak azt szerettem volna tudni, hogy ha én nem látom puffadtnak de ha cukrosat vagy fruktózosat kap, akkor nagyon híg lesz a széklete (s ez független a motíliumtól, mert annak a mennyisége állandó!), ez is lehet-e fruktóz malabszorpció. Tudom, hogy a teszt mutatná ki egyértelműen, de itt is olvastam és a doktornőnk is megerősített abban, hogy ha megcsináljuk a tesztet és leterhelem a fruktózos oldattal, az tovább ronthatja a helyzetet. Tekintve, hogy komplex fehérjeallergiája is van, akkor végképp nem tudnék neki enni adni. Ezért próbálom mérlegelni a lehetőségeket.
Egyébként azt olvastam, hogy a reflux is lehet fruktózfelszívódási zavar tünete, ezesetben is keletkezik gáz, s az hat a gyomorra. Tehát lehet, hogy mégis puffad, de én csak azt látom, hogy erősödik a refluxa.

2 napja kapott a gyerek proetxint, amiben frukto-oligoszacharid van, éjjel nem aludt, másnap reggel össze...sta magát. Azóta nem kapott protexint és ma egész jó állagú volt a széklete és jobb volt az éjjele is. Direkt próbáltam ezt így ki neki, enyhébb megterhelésnek érzem, mint kifújós tesztre vinni.
Tudom, bonyolult vagyok, de az allergiák miatt marhára félek tőle, hogy komoly mennyiségű fruktóz terhelésnek vessem alá, talán ezt megérted.

2 kérdésem van még. Valaki itt belinkelte a blogját, ahol láttam, hogy xilittel süt. Az mehet a fruktóz-malabszorpcióban? És a stevia?
Köszönöm a segítségedet! Ha kiderült valami, jelentkezem!

#15 sebokemese 2012. 12. 07. - 10:17:20

Üzenet megtekintéseIdézve: gliadin - Dátum: 2012. december 06. - 22:48:59

Kedves Emese

Fontos információk a Motilium egyes összetevőiről
A gyógyszer 54,2 mg laktóz-monohidrátot (tejcukrot) tartalmaz. Amennyiben kezelőorvosa korábban már figyelmeztette Önt, hogy bizonyos cukrokra érzékeny, keresse fel orvosát, mielőtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert.

Miért kapja ha LAKTÓZ intoleranciás, ez tuti híg széklet!!!!!!!!!

Kedves Gliadin!

Látom, hogy sok mindenhez értesz, nem tudom, mi a foglalkozásod, de nagyon kiterjedt tudással bírsz. Azonban nem várom és nem is volt célom, hogy neten látatlanban meg tudja majd mondani valaki, hogy mi a kisfiam baja, arra nagyon jó gasztroenterológusunk van. Azért is írtam már az első bejegyzésemben, hogy nagyon bonyolultak vagyunk, s csak arra a 2 kérdése szeretnék választ. A többit összerakom én, ha nem lesznek hiányosak az ismereteim.
Csak azt szerettem volna tudni, hogy ha én nem látom puffadtnak de ha cukrosat vagy fruktózosat kap, akkor nagyon híg lesz a széklete (s ez független a motíliumtól, mert annak a mennyisége állandó!), ez is lehet-e fruktóz malabszorpció. Tudom, hogy a teszt mutatná ki egyértelműen, de itt is olvastam és a doktornőnk is megerősített abban, hogy ha megcsináljuk a tesztet és leterhelem a fruktózos oldattal, az tovább ronthatja a helyzetet. Tekintve, hogy komplex fehérjeallergiája is van, akkor végképp nem tudnék neki enni adni. Ezért próbálom mérlegelni a lehetőségeket.
Egyébként azt olvastam, hogy a reflux is lehet fruktózfelszívódási zavar tünete, ezesetben is keletkezik gáz, s az hat a gyomorra. Tehát lehet, hogy mégis puffad, de én csak azt látom, hogy erősödik a refluxa.

2 napja kapott a gyerek proetxint, amiben frukto-oligoszacharid van, éjjel nem aludt, másnap reggel össze...sta magát. Azóta nem kapott protexint és ma egész jó állagú volt a széklete és jobb volt az éjjele is. Direkt próbáltam ezt így ki neki, enyhébb megterhelésnek érzem, mint kifújós tesztre vinni.
Tudom, bonyolult vagyok, de az allergiák miatt marhára félek tőle, hogy komoly mennyiségű fruktóz terhelésnek vessem alá, talán ezt megérted.

2 kérdésem van még. Valaki itt belinkelte a blogját, ahol láttam, hogy xilittel süt. Az mehet a fruktóz-malabszorpcióban? És a stevia?
Köszönöm a segítségedet! Ha kiderült valami, jelentkezem!
sing

#16 gliadin 2012. 12. 06. - 22:48:59

Kedves Emese

Fontos információk a Motilium egyes összetevőiről
A gyógyszer 54,2 mg laktóz-monohidrátot (tejcukrot) tartalmaz. Amennyiben kezelőorvosa korábban már figyelmeztette Önt, hogy bizonyos cukrokra érzékeny, keresse fel orvosát, mielőtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert.

Miért kapja ha LAKTÓZ intoleranciás, ez tuti híg széklet!!!!!!!!!

#17 gliadin 2012. 12. 06. - 22:47:40

Üzenet megtekintéseIdézve: sebokemese - Dátum: 2012. december 06. - 21:29:43

Köszönöm a választ!
A diétáját leírtam, semmi mást nem kap, tojást még soha nem evett..., szóval ezek a dolgok kiesnek. Gyógyszert csak motíliumot kap.
Megpróbálom kifigyelni, pár napig gyümölcs, répa, krumplimentesen, hogy változik-e. Jövőhéten beszélek a gasztroenterológussal.
Köszönöm!

#18 sebokemese 2012. 12. 06. - 21:29:43

Köszönöm a választ!
A diétáját leírtam, semmi mást nem kap, tojást még soha nem evett..., szóval ezek a dolgok kiesnek. Gyógyszert csak motíliumot kap.
Megpróbálom kifigyelni, pár napig gyümölcs, répa, krumplimentesen, hogy változik-e. Jövőhéten beszélek a gasztroenterológussal.
Köszönöm!

Üzenet megtekintéseIdézve: gliadin - Dátum: 2012. december 06. - 20:19:19

A fruktóz malapszorció megállapítása nagyon egyén függő. Amit jól tolerál az egyik beteg az nem biztos hogy bírja a másik.

Ezért erre 100%-os recept nincs ,egyéni tapasztalat,megfigyelés kell!

Ami biztos: a fruktoz betegeknek: TILOS alma, barack, burgonya napi 100-150 gr.
Répa.

Akár főzve vagy nyersen gondot okoz!!!

Mivel itt hasmenésről beszélünk és nincs puffadás ismétlem kell a fruktóz teszt!!

Szerintem egyébként diéta hiba lehet nála!

A tojásra allergiás betegeknél nagyon ritkán a csirkehús fogyasztása után is allergiás tünetek jelentkezhetnek. Ez megközelítőleg az esetek tíz százalékában észlelhető. Az oka a keresztallergia, melynek hátterében az anyagok kémiai szerkezetének hasonlósága áll.

A tojás esetében ritkán keresztallergiát okozhat a csirkehús, illetve bőrérintkezés esetén a szárnyasok tolla is.
A tyúktojásra allergiás személyek esetenként fürj- és pulykatojást fogyaszthatnak, azok alacsonyabb mértékű
allergizáló tulajdonsága miatt.

Fontos tudni, hogy bizonyos oltóanyagok, például a 15 hónapos korban kötelezően beadandó MMR oltás
is komoly tüneteket okozhat, mert az oltóanyagot csirkeembrióban állítják elő, illetve a lizozim tartalmú
szemcseppek is veszélyesek lehetnek.

Szinte majd minden gyógyszer tartalmaz tej származékot is!!!

Megfigyelték, hogy aki két-háromnál több táplálékra allergiás, 85 %-ban légúti allergénekre is reagál. Ez utal a táplálék és légúti allergia szoros kapcsolatára.

sing

#19 gliadin 2012. 12. 06. - 20:19:19

Üzenet megtekintéseIdézve: sebokemese - Dátum: 2012. december 06. - 18:55:14

Még az is eszembe jutott, hogy miután cukrot, készételeket, péksütiket...stb semmit nem kap, az is lehet, ha kapna, akkor egyértelműbbé válna a tünete, ha fruktóz a gond... ?

A fruktóz malapszorció megállapítása nagyon egyén függő. Amit jól tolerál az egyik beteg az nem biztos hogy bírja a másik.

Ezért erre 100%-os recept nincs ,egyéni tapasztalat,megfigyelés kell!

Ami biztos: a fruktoz betegeknek: TILOS alma, barack, burgonya napi 100-150 gr.
Répa.

Akár főzve vagy nyersen gondot okoz!!!

Mivel itt hasmenésről beszélünk és nincs puffadás ismétlem kell a fruktóz teszt!!

Szerintem egyébként diéta hiba lehet nála!

A tojásra allergiás betegeknél nagyon ritkán a csirkehús fogyasztása után is allergiás tünetek jelentkezhetnek. Ez megközelítőleg az esetek tíz százalékában észlelhető. Az oka a keresztallergia, melynek hátterében az anyagok kémiai szerkezetének hasonlósága áll.

A tojás esetében ritkán keresztallergiát okozhat a csirkehús, illetve bőrérintkezés esetén a szárnyasok tolla is.
A tyúktojásra allergiás személyek esetenként fürj- és pulykatojást fogyaszthatnak, azok alacsonyabb mértékű
allergizáló tulajdonsága miatt.

Fontos tudni, hogy bizonyos oltóanyagok, például a 15 hónapos korban kötelezően beadandó MMR oltás
is komoly tüneteket okozhat, mert az oltóanyagot csirkeembrióban állítják elő, illetve a lizozim tartalmú
szemcseppek is veszélyesek lehetnek.

Szinte majd minden gyógyszer tartalmaz tej származékot is!!!

Megfigyelték, hogy aki két-háromnál több táplálékra allergiás, 85 %-ban légúti allergénekre is reagál. Ez utal a táplálék és légúti allergia szoros kapcsolatára.

#20 sebokemese 2012. 12. 06. - 18:55:14

Még az is eszembe jutott, hogy miután cukrot, készételeket, péksütiket...stb semmit nem kap, az is lehet, ha kapna, akkor egyértelműbbé válna a tünete, ha fruktóz a gond... ?

Üzenet megtekintéseIdézve: sebokemese - Dátum: 2012. december 06. - 18:39:30

Lemaradt, hogy zöldséget csak főzelékben kap, darabosat egyáltalán nem eszik, mindent főzök, főzlével turmixolok, neocate tápszerrel és rizzsel vagy kölessel vagy krumplival sűrítek. Fűszert se használok, max nagyon pici só vagy petrezselyem.
Amiket eszik: tök, sütőtök, répa, fehérrépa, brokkoli, cukkini, krumpli, alma, barack, rizs, köles, tápszer. Ennyi, semmi más. Új ételt 3 hete nem vezettem be, mert ahogy írtam, hiába tűnt úgy, hogy a fehérjediétával javul, újra kezdődött a hasmenéses széklete, ami azóta jobb, hogy nem kap protexint, de így se szilárd.

sing

• 13 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: