Házipatika fórum: Hídcsere és fogfájás - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

Oldal 1 / 1

Hídcsere és fogfájás

#1 shade33 2010. 03. 29. - 21:03:00

Tisztelt Fogorvos Úr A problémám a következő. Gyökérkezelték a fogam, majd csap és korona került rá, de ezután folyamatosan be volt gyulladva. Kiderült hogy van egy repedés a fogamon a 2 gyökérszár között, a csap alatt. Emiatt pedig tályog alakult ki a gyökér végénél, begyulladt és kellemetlen szagú lett az ínyem a fognál és meglazult a korona. A fogorvosom kitágította a gyökércsúcsot és újra kezelte, de közölte hogy nem ér el tágítással sem teljesen a gyökér csúcsáig, a ragasztás pedig a folyamatos nedvességtől engedni fog, így a végleges megoldás a húzás. Én el szeretném kerülni a fogam elvesztését, milyen megoldást tudna javasolni?

#2 rezeske 2009. 08. 10. - 21:04:05

Kedves Fórumozók! Nem nagyon értem a mai eü rendszerben a fogászatot. Szóval, kellene nekem is elég nagy hídcsere, meg más is, ahogy itt nézem az árakat, nagyon költséges lenne. Megkérdezem, tudtok olyanról, hogy TB alapon talán olcsóbb? Ott is lehet találni még jó fogorvosokat, ha van ilyen lehetőség. Köszi, ha Házipatika fogdoktor válaszol! Ő biztosan tudja! üdv.: rezeske

#3 Laura86 2008. 08. 29. - 11:16:24

Sziasztok! ÉN tudok ajánlani egy nagyon jó fogorvost, ahol nagyon kedvesek, korrektek, garanciát vállalnak és még sorolhatnám! Clinident Fogászati Centrum A www.clinident.hu oldalon mindent megtalálsz róluk! Részletfizetési lehetőség is van nálunk! Tényleg ajánlom őket!

#4 DentalKing 2008. 07. 20. - 23:15:17

Szevasz baden! Ki kell józanítsalak, 10 000 ft a porcelán korona technikai ára, az orvosok álltalában minden fogpótlást a fogtechnikai ár 3x-án adnak el, olyanok mint a kereskedők, esetleg a szerényebbje 2x-es áron adja. Na és elnézést, de a porcelánt a kerámikus rakja a hídvázra egy laborban a fogorvos nem csinál fogpótlást, a cipőboltos sem csinál cipőket csak kereskedik vele, ilyen a fogorvos is, azt se tudja hogyan készülnek a potlások! Ez van!

#5 thomasmavero 2008. 07. 02. - 09:39:39

Mavero Recruitment, a leading medical recruitment firm, is currently looking for dentists for the UK. We will be in Budapest on 14th August. Please contact us now! We offer: - Excellent rates of pay - average earnings total £60,000 per year PLUS private work. - 6 weeks paid holiday - A superb relocation package which includes:- * travel to the UK * accommodation for your first 21 days in the UK * a training course before you start work * the opening of a bank account with a £1,000 overdraft * an interest free loan * free mobile phone and pre-paid sim card * a free book on the NHS system in the UK We will: - Give you a choice of where you can work - Help you register with the GDC and the PCT - Help you to get your National Insurance number - Test your English - these tests are officially accepted by the Department of Health - Always be available to support you while you are in the UK We always: - Make sure we answer your questions - Keep you informed - Keep our promises Your next step: Please send your CV to thomas@mavero.co.uk, or call us on +36 (21) 25 24 294, or visit our website - http://www.mavero.co.uk.

#6 doctord 2008. 04. 15. - 08:26:41

Találtam egy új fogorvosos blogot: http://www.doctordent.hu Lehet kérdezni a dr. pedig megválaszolja a kérdést. Speciel most fogszabályozás volt a téma.

#7 kovtom 2007. 12. 17. - 16:03:25

Nekem terepkerékpározás közben akadt egy kis gondom. Egy esés után a metszőfogaim elég csúnyán letörtek. Az érzés sem volt kellemes. A fogorvosom nagyon rá akart beszélni a koronára, de azért biztos, ami biztos elmentem pár helyre (ingyenes konzultáció). A Madách Dentálnál végül megcsinálták, egy szép héjat kaptam. Fel sem tűnik a különbség, egy beüléssel meg is volt! Csak annyit tanácsolok azoknak, akik koronát akarnak csináltatni, hogy azért kérdezzenek meg más orvost is! Tamás

#8 flower117 2007. 09. 21. - 11:58:43

Segítséget szeretnék kérni! 1hete elkezdett fájni a fogam,majd rá 4napra beteg lettem!Amíg beteg voltam,köhögtemstb.nem fájt,majd most hogy kezdek kikeverdeni megint fáj a fogam,ill.nem is a fogam,hanem a kihúzott fogam helye,az ínyem!Ez összefügghet azzal,hogy beteg voltam?Mitől fájhat az ínyem,mikor nincs ott fog!Mi a teendőm?Mit tudnak ezzel csinálni?Előre is köszönöm segítségét!

#9 2006. 07. 19. - 21:38:41

A fogpotlással kapcsolatban lenne kérdésem.Porcelánt szeretnék rakatni.Írjon nekem,aki tud olyan fogorvost,aki 10 000 Ft./db árba csinálja. A válaszokat előre is köszönöm.

#10 2005. 11. 28. - 10:08:17

Én találtam egy szuper jó megoldást a hidcserére, ma már két ilyen fogmű is van a számban és maximálisan elégedett vagyok vele. Nem kell csiszolni semmit a fogakon, teljesen fájdalom-mentes, azonnal elkészül, igy nem kell fogatlanul, illetve érzékeny fogakkal szaladgálni, azonnal lehet használni és nem tartalmaz a pótlás fémet. Emellett gyakorlatilag olcsóbb, mint egy kerámia korona. A neve: Ribbond fogpótlás és aki nekem készitette: DR. Sárossi Benedek. A rendelő Tatán van, a honlapját itt találjátok: www.drsarossi.hu Az orvos maga egy tünemény, nagyon lelkiismeretes és kedves, megnyugtató ember, mindenkinek ajánlom! Ha bármi kérdésetek van, szivesen válaszolok: anus.bogus@freemail.hu-ra irhattok.

#11 2004. 06. 24. - 14:29:21

Kedves Gabi! A történet vége az ilyenkor szokásos: fogorvost váltottam miután 1 hónapig szenvedtem. De nem ment símán, az utolsó csepp a pohárban az volt, amikor egy este végül belátta hogy gyökérteleníteni kell a két lecsiszolt fogat. Majd nekifogott adni az érzéstelenítő injekciókat. Csodálkozott mikor a 4. hatástalan után felálltam és azt mondtam, nekem ebből elég volt. Hogy ne menjek, még bead egyet, ugyis 7-t szabad, addig még van. Mondtam neki, hozzám többet ne nyúljon. Másnap felkerestem egy másik kedves fogorvosnőt, aki 3 napos antibiotikum kúra után szépen gyökértelenített, majd felragasztotta az új hídat. Sajnos az a vadállat fogorvos - jobb szót nem találok rá - utólag láttam mennyire lecsiszolt egy teljesen egészséges fogat is jobboldalt azért, hogy a fölötte lévő korona jól bepasszoljon a számba. Majd utána az alsó, egészségesben tömést cserélt és arra fogta, hogy végül gyökérkezelni kellett. Az új hídam pedig egy helyen meg van csiszolva, ezt is azért tette, hogy bepasszoljon a fogak közé, és úgy megcsiszolta, hogy alatta látszik egy kis helyen a fém. Pedig mikor hozzá mentem mondtam, hogy egy ilyen miatt váltottam fogorvost:( Szóval több rosszat csinált mint jót:(( Remélem a férje mégiscsak megússza komplikációk nélkül, de ha akár egy kis gyanúja is van, hogy az orvos nem hozzáértő, inkább keressen fel mást:( Minden jót kívánok!

#12 bgbogabi 2004. 06. 24. - 05:45:04

Kedves Ermioni, igaz már sok idő eltelt azóta, de kíváncsi lennék,mi lett a történet vége, mert hasonló problémával küzd a férjem, bár neki új hidat csináltak, de a fájdalmak teljesen úgy néznek ki, ahogy Ön is írta. Üdvözlettel

#13 Törölt felhasználó 2003. 11. 12. - 09:16:49

Kedves Szilvia! Azt ajánlom, beszélje rá férjét, hogy menjen el az Ön doktornőjéhez, aki, ha látja, biztosan meg tudja mondani, mit lehet tenni. A híd valóban használható megoldásnak tűnik, évek múltával, ha probléma van, el lehet távolítani. Erről is felvilágosíthatja a fogorvos a férjét és meg is tudja nyugtatni. Üdvözlettel Dr. Gács Marianna fogszakorvos

#14 2003. 11. 08. - 13:47:28

Tisztelt Doktornő ! A férjem teljesen el van keseredve, az ínye nagyon visszahúzódott és a felül a fogai eléggé mozognak. Mit lehet tenni vele ? Ő nagyon fél elmenni, én megkérdeztem az én doktornőmet, aki azt mondta, hogy hidat kell feltenni. Az örökké ott marad már, vagy valamivel lehet erősíteni a fogínyét, s a későbbiekben le lehet venni? Nagyon várom válaszát . Bár kedden én megyek megint kezelésre, akkor megpróbálom a férjem is magammal vinni. De ha addig tudna válaszolni, valamivel megnyugtatni a férjem, annak örülnék. Nagyon várom válaszát. Üdvözlettel : Szilvia

#15 Törölt felhasználó 2003. 10. 22. - 08:40:06

Tisztelt Ermioni! Szeretném megnyugtatni. Megpróbálok kérdéseire az Ön által írt sorrendben válaszolni. Amikor kicseréljük a töméseket, azt azért tesszük, mert vagy mellé, vagy alászuvasodott a fog. A csere alkalmával derül csak ki, hogy milyen mélyen van a lyuk. Sokszor megpróbáljuk betömni, de kiderülhet, hogy már nem lehet, csak úgy, hogy meggyökérkezeljük. A 20 éves híd levételének éppen ideje volt. Mivel a híd ilyen sokáig a szájban volt, már nem zárhatott rendesen, amit Ön is látott. Ahol nem zárt, ott el tudott szuvasodni a fog. Ameddig nem zárt a híd, nem fájtak a fogak, de amint az új híd rákerült, fájni kezdett. Ez sajnos elég gyakran fordul elő. Lehet, hogy a híd tartó fogakat meg kell gyökérkezelni, erre elmúlik a fájdalom. A régi fém hidakhoz nem kellett ilyen sokat elcsiszolni a fogakból, mert kisebb hely kellett a híd anyagának. A porcellán hidakhoz több fogszövetet kell lecsiszolni, szükség van helyre a ragasztócementnek, a fémnek és a fémre égetett porcellánnak is. Remélem, hogy válaszom eloszlatja kétségeit. Üdvözlettel Dr. Gács Marianna fogszakorvos

#16 2003. 10. 15. - 12:07:43

Kedves doktor/-nő! Teljesen kétségbeesve próbálok mindenfele érdeklődni a problémám felől, amit a következőkben leírok. Júniusban kezdtem az egész fogsorom felújítását. Ez azt jelenti hogy töméseket cseréltem, koronát raktam letört fogra, stb. Időközben ahogy a munkálatok folytak, újabb tömésekre és idegölésekre (egy ezekből gyanúm szerint az orvos hibájából, de nem lehetek benne biztos) is sor került. A jobb oldalam lassan de biztosan kész lett. Augusztusban vissza kelett mennem mert a jobb alsó 6-os zápfogam fájdogált. Ebben kicserélte júniusban a tömést, majd mikor a felette lévő fogra híd került az alsóba belereszelt. Nekem azt mondta hogy csak a tömést reszeli, de én a laikus szememmel úgy látom a fog formáján hogy magába a fogba is belereszelt, jócskán. Hacsak amit én látok nem a több mint 20 évnyi kopás, ezt nem tudom de sejtésem szerint nem mert elég lapos a fog teteje. Szóval ebben a fogban idegölést kelett végeznie augusztusban, mert a júniusi reszelés és töméscsere után fájdogált és érzékeny maradt. Ha az idegölés a reszelés következtében lett elengedhetetlen, akkor az ő hibája, de hát ezt nem tudom bebizonyítani:( Utoljára hagytam a bal oldalamon, alól lévő őskori, vagyis 20 évvel ezelőtti fémhídat ami alatt már a fogíny lehúzódott és különben is fém volt, ideje volt szép porcelánra cserélni és úgy gondoltam, ez lesz a legegyszerűbb, hisz leveszi, lecsiszolja majd felteszi az újat. Problémám a régi híddal nem volt, csak meg akartam előzni azt hogy alatta esetleg a fogak romlásnak induljanak. Ha tudtam volna mibe kezdek, eszembe nem jutott volna:(((( A hídat október 2-án leszedték, miután előzőleg megröntgenezték a hídat tartó fogaimat és azokat rendben lévőnek tartották (utólag emlékeztem vissza hogy az orvos mondta hogy nem látszanak jól a gyökerek a képen, és valóban így van:((). Nehezen jött le, kopácsolás, rugdosás után és előszőr történt meg hogy az injekcióra nagyon rosszul reagáltam, elkapott egy pánikérzés és rettenetesen reszkettem, tachikardiám is volt. Ekkor lefektetett a székben, a fejem lennebb volt a testemnél és pár perc múlva jobban éreztem magam. 1,5 órát dolgozott az orvos rajta, miután leszedte legalább fél órát csiszolt, miközben megjegyezte hogy a régi híd alatt nem voltak jól lecsiszolva a fogak(?). Kinnt időközben vártak a betegek így ahogy megvolt a csiszolás felállított és azt mondta másnap menjek tegyen ideiglenes hídakat rájuk, mert érzékenyek lesznek a csiszolt fogak. Mikor viccesen nyafogtam neki hogy másnap megint oda kell menni, azt válaszolta ha nem fáj, vagy kibírható akkor ne menjek. Hát másnap, pénteken nagyon is kibírható volt, így nem mentem vissza. Harmadnap, október 4-én, mikor vidéken tartozkódtam kellett előszőr bevegyek fájdalomcsillapítót a bal felemre egészen felkúszó, élesen hasogató fájdalom miatt. Hétfőn (október 6-án)vissza is mentem az orvoshoz, amire megjegyezte hogy így jár az aki nem megy vissza mikor mondják. Erre én bátorkodtam megjegyezni hogy ő mondta ha nem fáj nagyon, ne menjek, de nem válaszolt. Kértem adjon injekciót, nem akart. Vékony fémlemezből kivágott két pótkoronát, amiket felhelyezett a fogaimra, de mivel azok rettenetesen fájtak, így nem tudta rendesen megcsinálni őket. Miután hazamentem olyan fájdalmaim voltak hogy rendesen csillagokat láttam és szédültem, még a szemem sem tudtam nyitvatartani, sírtam és a férjem kétségbeesve hívta fel az orvost (utólag ezen is szórakozott, ami nekem borzasztó rosszul esett, de nem mondtam neki). Ekkor bevettem egy erős fájdalomcsillapítót ami 500 mg Mefenamic Acid-ot tartalmaz. Kb. 3/4 óra múlva hatott. Másnap (október 7) egész nap kínlódtam a nyelvemet kínzó fájdalomtól, mivel a rosszul és sietve felrakott vékony fémlemezkoronák belül rendesen felvagdosták a nyelvem:( Érdekes módón a fogaim nem fájtak aznap (egyetlen nap!), vagy nem éreztem a nyelvem fájása miatt:(. Visszamentem délután, az orvos nem vette komolyan a fájdalmam:(, csak hajtogatta viccelve hogy nahát, minek kell bevenni fájdalomcsillapítót:(, a fémkoronát a hídat tartó hátsó fogamon megreszelte kicsit és valóban a nyelvemet kínzó fájdalom megszünt. Szerdán (október 8), miután a hátsó fémkorona által okozott vágások miatti fájdalom teljesen eltűnt a nyelvemből, vált világossá hogy az első ideiglenes korona is teljesen felsértette a nyelvem, afta szerű fehér hólyagot képezve rá, a fájdalmat nem éreztem előző nap valszeg a hátsó fém által okozott fájdalom erőssége miatt. Vissza megint az orvoshoz, reszelés, jobb lett de a fogfájás újra nagyon előállt és szedtem a fájdalomcsillapítókat. Ekkor kialakult hogy a Mefenamic hatása 7 órát, a Paracetamol 4 órát tartott. Közben az orvos magatartása számomra egyre dűhítőbbé vált, végig azon "szórakozott" hogy én "nyafogok" és minek veszem a fájdalomcsillapítókat mikor a csiszolás miatti érzékenységet amúgy is levédte a pótkoronákkal, nem fájhat az úgy:( (persze könnyű annak beszélni akinek nem fáj) Csütörtökön (október 9) estére igérte az új hídat és én remélve, hogy megszabadulok a fájdalmaktól este 9-re odamentem és fél órát vártam még mire a technikus elhozta a hídat. A szokásos jelenet, injekció, reszketés, lélegzetvevés, az első injekció nem elég, mégegy, megint reszketés, végül felpakolta a hídat ragasztó nélkül és azt mondta így hagyja pár napot, mindenkivel így csinálja, ezalatt a híd elhelyezkedik kicsit (valóban a férjemnek is így csinálta). Azt ígérte már nem fogok fájni annyira. Ahhoz képest a gyógyszerek váltakozása melett valahogy kibírtam másnap, péntek estig (október 10), ekkor odamentem és sírva mondtam neki hogy nem érdekel mit csinál de legyen szíves komolyan venni hogy fájok és csináljon valamit. Ekkor kikérdezett részletesen hogy milyen a fájás, elkérte a röntgen felvételt. Több felvételt adtam oda mert júniusban is csináltam egyet, majd augusztusban kettőt és októberben a hídról, de mindegyikre azt mondta nem az. Utólag felfedeztem, hogy bizony a hídat is megnézte, nem értem miért mondta nem az mikor nekem laikusnak is nyilvánvaló, hogy melyik a hídról készült röntgenkép, ami valóban borzalmas minőségű és nem látszanak jól a gyökerek rajta:(( Elmagyarázta, hogy ez a fájdalom azért van mert nagyon érzékenyek a fogak és nincsenek légmentesen elzárva a nyáltól, ételtől, víztől és ha felragasztja a hídat akkor el fog múlni de lassan lassan, lehet egy hétbe is beletelik. Ha azt akarom hogy ideget öljön akkor megteszi, de elveszíthetem a fogam 15-20 év múlva mikor lekerül a korona, próbáljuk megmenteni. Injekció után (reszketés, stb.) levegővel ráfújt a két reszelt fogra és azok persze fájtak, mondta hogy na látom élő fogak, azért fájnak. Azt ígérte saját költségén fogja leszedni a hídat ha valami nem megy jól, de neki nagy a tapasztalata és egy a millióból az esély hogy erre sor kerülhet. Akkor beleegyeztem hogy felragassza a hídat (nem tudtam hogy orvosi képesítésem kéne nekem is legyen hogy kitaláljam mit kéne neki mondanom:() Másnap, szombaton (október 11) mintha kevésbbé fájt volna, ekkor nagy reményekkel a szívemben kezdtem a napot. Aztán végül mégis be kelett vennem Paracetamolt, de azzal egész nap elvoltam estig, éjjelre muszáj volt még egyet bevennem, nem tudtam aludni. Tegnap, vasárnap (október 12) megint napi 2 gyógyszerrel voltam, plusz az éjjeli Paracetamol ami csak 3 óra nyugalmat biztosított. Ma reggel (október 13) hősiesen bírtam 11 óráig, úgy éreztem csökken, bírható a fájdalom de majd szétment a fél fejem:(, még a fülem, szemem is fájt és képtelen voltam gondolkodni, akár a számítógépen írni, a billentyűket ütni, így bevettem egy Voltarent (Diclofenac Sosium, 100 mg) ami nem pont erre való, de mivel gyulladáscsökkentő is van benne meg más mint az eddigiek, gondoltam vegyem ezt. Persze ez nem hatott, így 2 órára rá megint jöhetett a Mefenamic:( Még azt leírom hogy a híd a bal alsó 5-ik és 7-ik fogon vannak (hiányzik a 6-os), valamint hogy a 7-esen láttam mikor lekerült a híd hogy van egy fehér tömés, amit most az orvos nem nyitott ki. A hídlevevés előtt nem volt semmi probléma az említett fogaimmal. Tegnap (okt. 14) délelőtt 11-kor vettem be a Mefenamic-ot majd 5-kor délután Mesulidet. Délután hívtam az orvost és mondta hogy már nem kéne fájdalomcsillapítót szedjek, mondtam neki hogy nekem is ez a vágyam. Ma délután megyek, azt mondta meg akarja nézni. Csak tudnám mit akar nézni, semmi nem változott külsőre a fogon. Ma (okt. 15-én) már reggel 9-kor kezdtem a Mefenamic-al majd déli 2-kor kelett a Paracetamol. Déli 12-től már fájt és próbáltam tűrni, de lehetetlen azzal az éles, hasogató fájdalommal élni, gondolkodni. Ma délután megyek az orvoshoz és nem tudom milyen állásponton legyek. Nem tudom felmérni mennyire normális ez hogy teljesen fájdalommentes fogakkal egy hídcsere miatt két hete ennyit szenvedjek és ennyi gyógyszert szedjek be? Nem tudom értékelni az információkat mivel nem értek hozzá és nem értem mennyire hibás az orvos? És most mi lesz a felragasztott drága porcelánhíddal? Ugyan ő mondta hogy leszedi ha kell, de szerintem ezt annak hitében mondta hogy nem fog probléma adódni. Olyan lelkiállapotba kerültem amilyenben életemben nem voltam, már az orvos gondolatára is kiráz a hideg és lassan érzem a gyomrom sem örül a sok gyógyszernek. Szeretnék egy hozzáértőbb véleményt hallani erről az egész dologról, ami nekem teljesen hihetetlennek tűnik:( Előre köszönöm Ermioni

Oldal 1 / 1
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: