Házipatika fórum: IBS - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 11 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

IBS

#1 addalk 2015. 05. 18. - 09:24:59

attis! Először is kellene egy másik orvos :) IBS szerintem viszonylag megfoghatatlan, de a Dicetel és a Protexin IBS Florea nálunk bevált. Azt hogy ki mit bír megenni, hát az totál egyedi szerintem. Neked kell kitapasztalnod és nálunk ez még változik is. Hol ezt bírjuk hol amazt. Folyton kísérletezünk.

#2 attis75 2014. 12. 06. - 15:25:33

Szép napot mindenkinek.

Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek. Hátha valakinek van valamilyen jó ötlete vagy megoldása.

Először is bemutatkoznék. Attila vagyok 39-éves Budapesti apuka. Egy 3-éves kislány édesapja.

Idén Március 26-án kezdődött az én történetem. Akkor voltam fogászaton,ahol Augmentint írtak fel nekem íny gyulladásra. Szedtem 10-napig ahogyan azt kell,majd a 11-napon este nagyon rosszul lettem. Véres híg széklet,pokoli hasi görcsök. Azonnal ügyelet,akik injekció (algopiryn-nospa-cerucal) majd mondták,hogy Klion-t szerezzünk nagyon gyorsan,mert nekik nincs. A párom gyorsan éjjel patika,vásárolt egy dobozzal. Beszedtem,majd reggel 7-re már pokolian fájt a hasam a beleim. Mentők-irány Bajcsy kórház. Ott a sürgősségin 3-órát vártam,majd vizsgálgattak. Az Uh-megvastagodott,vastag belet mutatott. Az osztályra nem akartak fel venni,mert nincs megindokolva. Igen ám,de a fájdalomtól össze estem,akkor gyorsan osztályra vittek. Ahol infúziók és gyógyszereket kaptam. 5-napig voltam bent,addig csináltak széklet tenyésztést és vér vizelet vizsgálatot. Ez volt a max. A vastagbelemet azért nem tükrözték meg,mert gyulladásban volt. Előjegyeztek rá két hétre tükrözésre. El is mentem,csak hát a Professzor úr-Dr Hamvas-nem jelent meg a vizsgálaton. Így hiába koplaltam 3-napig előtte. Majd újabb időpont,akkor megjelent és közölte velem: ha nem tiszta a bele nem csinálom meg. Még fel sem nyúlt hogy megnézze. Utána amilyen erővel lehetett felnyúlt,ordítottam a fájdalomtól. Majd közölte: Ha ezt nem bírja akkor mit akar tükröztetni?? Különben is nem tiszta a bele és nem csinálja meg. Adott újabb időpontot,amire természetesen ezek után én nem mentem el. Szedtem közben Normix-ot-ami ideig jó volt,majd fájdalmat okozott. A hasmenések megszűntek,de a fájdalom állandó maradt. Majd 2-hónap múlva találtam egy régi ismerős orvost. Aki a Rókus kórházban fő orvos. Dr Török Attila-úr. Egy jó doki mert mindent megvizsgáltatott rajtam,de majd erre a végén vissza térek. Na szóval ő hozzá mentem utána,ő megcsinálta a colonoscopiát bódításban( Semmit nem éreztem) Talált 2db polypust-amit rögtön le is vett a bélfalról. Szövettan-NEGATÍV- Majd utána gyomor tükrözés-Ott sajna Helicobacter priory ^-talált. Erre és a sok savamra kaptam Apofamoditint. Azt mondta,hogy ezt majd ki kell irtani a gyomorból. De majd később,mert az antibiotikumok,tönkre tették a beleimet. Jöttek a következő vizsgálatok: Vérvételek( minden jó) Étel allergia vizsgálat ( mind oké) H2 kilégzési teszt-Itt az első nap-amikor nem tudom már mit ittunk (szemcsés por volt a vízben) Ez kegyetlen hasmenést csinált. A második napi fújás-Itt laktóz érzékenységet néztek. Itt is ittunk valamit-ennél nem volt hasmenés,és fájdalom sem. A doki is csodálkozott,hogy kitűnőt fújtam ennél a vizsgálatnál. Jöttek a további vizsgálatok-hasi UH-(negatív) Hasi CT-ez ilyen izotópos injekciós dolog volt. Nem találtak semmit. Majd jött a jelenlegi utolsó vizsgálat-Vékonybél passage vizsgálat-Ez egy sűrű fehér folyadék lenyelésével történő vizsgálat. Ahol azt nézik,folyamatosan gépen,hogy ürül a gyomor a bélbe,esetleg van valami seb vagy valami. Hát az eredmény drasztikus lett-mert az ottani orvos azt mondta-A gyomor 3-óránként ürül-nekem 50-perc alatt végig szaladt a szervezetemen a dolog. Véleményezése a dologról: A vékonybél passage transport ideje lényegesen lerövidült. Az átlagosnak egyharmadára. Enterities rielef nem ábrázolódik. A vékonybelek területén HYPERPERISTALTICA LÁTHATÓ. MECKEL DIVERTICULUM NEM ÁBRÁZOLÓDIK. Ez volt a véleményezése. Nos mint írtam vissza térek az első vizitre a Török Attila főorvos úrnál. Amikor elsőre jártam nála,az június volt, addig fogytam 12-kg-ot- A vékonybél vizsgálatig még fogytam 7kg-ot. Jelenleg most plusz 3-kg felment,étvágyam ha nincs fájdalom akkor hatalmas. Az utolsó vizsgálat óta,alkalmanként szedek Mezym Forte 10000-et-3x1-nospa és az apofamoditint-napi 1-et. A fájdalom megmaradt,hasmenés heti 1-2-nap max. Ami napi max 1-10 max. Van amikor szorulásom van de ez 1-nap. Állandó hasi köldök körüli fájdalom van. fogyás NINCS. néha hasmenés az van. De szinte független attól amit eszem. Mert tejet ihatok,ehetek oldalast, de a pisztácia és meggyes süti vagy puding az gondot okoz. Az végül is a problémám,amiért is rabolnám az időtöket. (Elnézést kérek érte) Hogy a dokim nem mond semmit sem, és nem tudom most mi lehet a bajom. ? Lehet ez IBS ? Hiába kérdezem nem mond semmit sem. Már nekem is kínos a dolog hogy mindig kérdezgetni tőle. Van valakinek valami ötlete? Mert ez a bizonytalanság és a fájdalom kikészít. A másik hogy ez miatt a munkahelyemet is elvesztettem ezért. Már nem tudok mit kitalálni. Ha valaki esetleg tudna vagy szakítana időt arra,hogy elmagyarázzon nekem 1-2 dolgot. Azt megköszönném. Akár facebook-vagy telefonon is,nekem ez sokat jelentene. Természetesen vissza hívnám. Most elégé ki vagyok lelkileg,ez miatt,hogy se egészség-se munka-és a család meg nem tud mit tenni. Ja és nem iszom nem dohányzom-semmilyen káros dolog-max a csoki :) Mindenkinek köszönöm,aki ezt végig olvasta. Ha valaki esetleg egy kis ötletet is adna,minden segítséget megköszönök.

Legyen szép napotok.

üdv: Attila

#3 fbarbus 2014. 06. 17. - 12:58:02

Idézve: krebanheni - Dátum: 2014. február 27. - 16:04:22

Én most már gyógyultnak mondhatom magam!És ami ebben segített az a Dicetel volt. Első 1 hónapban nem éreztem a hatását,de bebizonyosodott,hogy nekem használt,csak egy kicsit később! Az sincs kizárva,hogy egy másik környezetbe kerültem,ahol sokkal jobban érzem magam,és emiatt gyógyultam meg. Higyjétek el, ha az ember nem érzi jól magát és állandóan feszültségben él,nem is fog meggyógyulni! Pozitív hozzáállás kell,és a tej,káposzta kerülése.Legalábbis nálam ezek az ételek erősítették fel az IBS tüneteit. Ezeket még mindig óvatosan fogyasztom.

Sok erőt és kitartást kívánok azoknak akik szenvednek ettől az aljas betegségtől ! :)

Szia! Barbis vagyok! Én nekem is a házi orvosom a Dicetelt írta fel,még 1-hónapja se szedem,de használni fog szerinted,ne hagyjam abba a használatát? Valamennyire jobban vagyok ahogy elkezdtem szedni,de még mindig van híg székletem,igaz van benne kemény is,akkor ez használ? A hasi panaszok is enyhültek! Köszönöm a válaszod! :)

#4 krebanheni 2014. 02. 27. - 16:04:22

Én most már gyógyultnak mondhatom magam!És ami ebben segített az a Dicetel volt. Első 1 hónapban nem éreztem a hatását,de bebizonyosodott,hogy nekem használt,csak egy kicsit később! Az sincs kizárva,hogy egy másik környezetbe kerültem,ahol sokkal jobban érzem magam,és emiatt gyógyultam meg. Higyjétek el, ha az ember nem érzi jól magát és állandóan feszültségben él,nem is fog meggyógyulni! Pozitív hozzáállás kell,és a tej,káposzta kerülése.Legalábbis nálam ezek az ételek erősítették fel az IBS tüneteit. Ezeket még mindig óvatosan fogyasztom.

Sok erőt és kitartást kívánok azoknak akik szenvednek ettől az aljas betegségtől ! :)

#5 wandepol 2013. 11. 01. - 12:36:43

Szia Márk! Írtam mailt!! Köszi a segítséget!

#6 mark79 2013. 11. 01. - 11:49:12

Üdv! Korábban már írtam a saját hasmenéses IBS problémámról, ami eddig "csak" annyiban merült ki, hogy 4-5 éve napi kb.3-10 (ritkán még több) alkalommal látogatom meg a WC-t. Igazából semmi egyéb (bár ez is bőven elég), nagyon ritkán talán egy kis puffadás. Az odafigyelt étkezésnek, meg talán egy pár gyógyhatású szernek köszönhetően az elmúlt hónapokban „már csak” napi max. 5-6 alkalommal kellett WC-znem. Ez volt kb. 2 héttel ezelőttig, amikor is sikerült belefutnom egy gyomorrontásba, azóta megemelkedett a hasmenések száma (a legrosszabb a reggeli-délelőtti órákban), valamint megjelentek olyan új tünetek, amelyek eddig nekem nem voltak: hasfájás (1 hétig a teljes hasfalam/hasam fájt, azóta csak a jobb oldalon, vakbél tájékon), szintén 1 hétig a gyomrom éjjel-nappal, megállás nélkül zuborgott, emellett intenzív gázosodás is megjelent (na ez kellemes volt), egész napos hasi diszkomfort érzés, sokszor hidegrázás is. Hányinger, hányás nekem szerencsére nem volt.
A vizsgálatok közül nekem még a H2 kilégzéses teszt, meg az ételintolerancia teszt maradt ki, ezeket most akarom megcsináltatni.
Amit jelenleg is szedek, főleg a tünetek romlása, a gyomorrontás megjelenése óta:
A 2. doboz Normix; puffadás és gázosodás ellen Buscopan, vagy Anaflat; hasfogónak nekem –ahogy szinte az összes IBS-esnek- eddig csak a loperamid származékok: a Lopedium és az Enterobene használt valamit; ezeken kívül borsmentaolaj kapszulát; utifű maghéjat; a probiotikumok közül pedig most épp a ProGastro825-öst szedem. Egyik sem tesz csodát, csak valamivel elviselhetőbbé teszi a mindennapokat.
A borsmentaolaj kapszulát én ajánlom minden IBS-ben szenvedő embernek, nekem legalábbis pozitív tapasztalataim vannak vele (főleg a gyomorrontásom előtti időszakban hatott igazán, miután bevettem néha még a kávét is meg tudtam inni gond nélkül, megnyugtatta a bélrendszerem, és minimálisan csökkentette a WC-zések számát). Az IBS-t megszüntetni biztosan nem fogja, de valamennyire csökkenti a kellemetlen panaszokat, -pedig én eddig csak a „mezei”, 800Ft-os verziót használtam, Angliából rendeltem egy online patikából (+1400 Ft szállítási költség, kb. 10 nap alatt van itt, -ha érdekel valakit, privátban elküldhetem a honlap címét, itt nem akarok reklámot csinálni-)-. Viszont a héten ugyanonnan megrendeltem egy doboz 100db-os Colpermint is, kíváncsi vagyok, hogy mennyivel tud többet, mint az, amit most használok.

Pszichés készítmények: más IBS fórumokon sok pozitív tapasztalat olvasható az SSRI gyógyszerek hasmenéses IBS-re gyakorolt „jótékony” hatásairól. Mivel nem javul, hanem romlik az állapotom, hamarosan én is ki fogom próbálni valamelyik SSRI gyógyszert, ehhez találni kell egy megfelelő pszichiátert, vagy inkább egy neurológust, aki hajlandó is felírni, mert tudtommal jelenleg Mo.-on nem elfogadott az IBS kezelése ezekkel a gyógyszerekkel. Annyit tudok még a témáról, hogy kb.4-5 hét folyamatos szedés kell ahhoz, hogy ezek a gyógyszerek kifejtsék hatásukat.

Amit még sokan leírtak, és néha én is alkalmazom őket „vészhelyzet” esetén (DE!!! Senkinek nem ajánlom, csakis saját felelősségre, mivel nem tudni, hogy mik a rövid/hosszútávú mellékhatásaik!)
Szóval vészhelyzet esetén (pl. ha muszáj mennem valahová: hosszabb út, állásinterjú, stb.) egy fél 0.25-ös Xanaxot szoktam bevenni, (ez magában még nem veszélyes) de ha nagyon meg kell fogni a hasam, akkor a fél Xanaxot 1 Lopediummal kombinálom, ez sokszor megfogja a hasam, akár egy teljes napra is. Vagy, amit most használok: fél szem, vagy egész szem Coderit N köhögéscsillapító (a benne lévő kodein miatt, aminek erős hasfogó hatása van –Ámerikában, meg Angliában kapható tiszta kodein-foszfát tabletta, nálunk persze ezt sem lehet kapni, mivel a kodein amúgy kábítószer alapanyag. Itthon egyenlőre csak a Coderit N-ben található meg, -amíg azt is be nem tiltják-). Persze ezeket nem rendszeresen, hanem csak ritkán, akkor szedem, ha nagyon muszáj.

Amit javasolni tudok, ha bebizonyosodik, hogy tényleg IBS-ed van: keresni kell egy jó gasztroenterológust (aki nem nézi elmeroggyantnak az IBS-es betegeket, mint pl. ahogy az én egyik dokim is tette), vezetni kell egy étrendi naplót (ezzel kiszűrni, hogy mik azok az ételek, amik leginkább kiváltják a hasmenést és a gyomorpanaszokat), és keresni kell egy jó dietetikust, aki ennek alapján megpróbál összeállítani egy diétás étrendet, mert minden IBS-ben szenvedőnek más és más kaja okozhat panaszokat. Én például a tojástól felfordulok, pedig sokaknak egyáltalán nem okoz gondot. Gasztróst meg dietetikust én is keresek, aki tud normálisat ajánlani Borsodban (IBS-hez is értőt), azt nagyon megköszönném.

Kaja: én két hete, a panaszok felerősödése óta csak húslevesen, zöldséglevesen, meg pirítóson, illetve diétás szendvicsen élek (és így is szenvedek), de előtte sokkal több dolgot is meg tudtam enni. Sokan ajánlják, hogy a fehérlisztet zabpehelylisztre érdemes cserélni (zabpehelylisztes pogácsa, palacsintatészta készíthető belőle).
Zöldségek közül a sárgarépát, illetve a cukkinit eszem (párolva), paradicsomot magozva-héját leszedve. Céklát, meg fekete olívát is szoktam néha enni, bár ezek nem biztos, hogy jók. Gyümölcsöt szinte alig eszem, néha reszelt almát, banánt, a többi nagyon be tud tenni (pl. a szőlő).
A nem teljes értékű táplálkozás miatt kieső vitaminok és ásványianyagok pótlására multivitamint szedek.
„Röviden” ennyi, ha valakinek kérdése, vagy ötlete van a probléma enyhítése kapcsán, mindkettőt szívesen veszem. (e-mail-em: ibsmarkk@gmail.com)
Jobbulást mindenkinek!

#7 wandepol 2013. 10. 30. - 17:57:36

Sziasztok!

Nagyjából 4 hónappal ezelőtt kezdődtek a problémáim, napi többszöri székeléssel (2X3X) és fájdogált a jobb oldalam , sokszor volt napközben székelési ingerem szinte állandósult és hányingerem is sokszor volt majd később többször hánytam is! Nagy figyelmet nem is fordítottam rá az első 1,5 hónapban, mert előfordúltak előtte is ilyen esetek, hogy rosszabbul voltam, de mivel nem akartak múlni a panaszok ennyi idő elteltével sem , elmentem egy gasztroenterológushoz, majd mégegyhez, majd mégegyhez, mivel minden leletem negatív lett MINDEN, csak a UH mutatott folyadékot a hasüregben,( ekkor már elég rosszul éreztem magam vakbélgyanúsan fájt a hasam a jobb oldalon a köldök mellett,) nyomtak egy 9 napos Normix kúrát + 5 napig jegeltem és le volt tudva az egész! Mondanom sem kell, hogy kb 1 hétig elég jól éreztem magam ezután, újra tudtam enni, picit fájt az alhasam de úgy gondoltam majd elmúlik, ez már csak utóhatás lehet... Hát nem így lett, kezdődött minden előröl... Csináltattam egy ételintolerancia vizsgálatot, és tej, tojás, búzalisztre kiemelt intoleranciát mutatott ezen kívül még kb. 40-50 összetevőre amelyeket azóta is próbálok teljes mértékben kerülni. Melette szedek probiotikumot a Protexin IBS-t és még pár homeopátiás készítményt. Mivel 100%-osan nincs megállapítva , hogy IBS-em van, mert még egy orvos sem mondta ki konkrétan, így puhatolózok . Szeretném megkérdezni, hogy a mindennapjaitokban Ti milyen tüneteket produkáltok??? Mik azok az ételek, édesség, gyümölcs , bármi amit nagyon kerülni kell??? Melyek azok a készítmények amelyek segítettek nagyban a harcban? gondolok itt pszichés készítményekre is! Főleg gyógyszermentesség érdekelne... Olvastam a Borsmentaolaj kapszuláról itt!!! Tényleg annyira jó mint amennyire írja a srác? Ki hol tudja ezt beszerezni?? Válaszokat előre is nagyon köszi!!! Tünetmentes napokat mindenkinek!

#8 krebanheni 2013. 08. 23. - 08:06:56

Szia.Van facebookod? ott sztem sokkal jobb lenne beszélgetni.:) Minden segítségnek nagyon örülnék.:)

#9 krebanheni 2013. 08. 23. - 08:05:13

Üzenet megtekintéseIdézve: esztikee - Dátum: 2013. augusztus 07. - 22:13:25

Szia! Sajnos nekem is hasonlóak a panaszaim. :/ Amúgyis elég gázos, de suli miatt különösen para (pláne lányként). Van pár tippem amivel szerintem enyhíthetők a tünetek, ha van kedved dumálni róla add meg az e-mailed és rád írok :)

#10 esztikee 2013. 08. 07. - 22:13:25

Üzenet megtekintéseIdézve: krebanheni - Dátum: 2013. június 20. - 00:07:14

Sziasztok!

Nekem is Ibs-em van kb fél éve. :\ Hiába rohangáltam orvosról-orvosra,vagy semmit nem tudtak mondani,vagy kb 1-2 hónapba telt mire időpontot kaptam.Próbálkoztam addig mindenféle gyógyszerrel és egyéb hasfogókat szedek én is,ha mennem kell valahova.Eddig minden sikertelen...
Baráti kapcsolataim vannak,de a találkozásokat próbálom kerülni. Még fagyizni sem tudok elmenni a családdal vagy épp nyaralni sem..Hiába mondja mindenki azt ,h ne szorongjak,meg ne gondoljak rá..egyszerűen nem megy. Busszal való közlekedést is kerülöm,mert vagy indulás előtt kezd el menni a hasam,vagy a buszmegállóban türelmetlenül állva kezd el megfájdulni a hasam. Nagyon reménykedek abban,h esetleg érettségi után elmúlik vagy legalább enyhül.Ezzel nem tudok hosszú távon együtt élni. Igaz,hogy elég stresszes az életem,és minden apróságon felszalad az agyvizem,de hiába próbáltam nyugodtabban élni,valahogy nem sikerült sosem.. Étkezés után pedig szörnyű hasfájásaim vannak és az állandó zübörgés kikészít(próbálkoztam diétával is)..de ahogy olvasgatom,úgy látszik h másoknak sokkal erőteljesebb és rosszabb a helyzet.Azoknak is nagyon sok kitartás!! És ha esetleg valaki tud valami bevált módot,az legyen szíves jelezze. :)

Szia! Sajnos nekem is hasonlóak a panaszaim. :/ Amúgyis elég gázos, de suli miatt különösen para (pláne lányként). Van pár tippem amivel szerintem enyhíthetők a tünetek, ha van kedved dumálni róla add meg az e-mailed és rád írok :)

#11 ggabor07 2013. 07. 19. - 10:34:51

Sziasztok! Én sok jó tapasztalatot tudok, egy bizonyos Colpermin borsmenta olaj kapszulával kapcsolatban! Keressetek rá neten! Nem régiben én is vásároltam ilyet, saját felhasználásra , mert azt hittük IBS-em van, de kiderült ,hogy Crohn betegség ezért nem is nagyon használt, de a neten sok IBS-ben szenvedő beteg írta, hogy nagyon sokat javitott az állapotán és külföldi forumokban is dícsérik. Sajnos Magyarországon nincs forgalomban! Én is külföldről rendeltem!
Igazából ez nem gyógyszer, borsmentaolaj ami olyan kapszulába van ami csak a bélben oldódik, ezért ott fejti ki a hatását ahol kell!

Nekem még megvan 60 db kaszpszula: Ha valakit érdekel itt megtalálja: http://tinyurl.hu/Feif/

#12 krebanheni 2013. 06. 20. - 00:07:14

Sziasztok!

Nekem is Ibs-em van kb fél éve. :\ Hiába rohangáltam orvosról-orvosra,vagy semmit nem tudtak mondani,vagy kb 1-2 hónapba telt mire időpontot kaptam.Próbálkoztam addig mindenféle gyógyszerrel és egyéb hasfogókat szedek én is,ha mennem kell valahova.Eddig minden sikertelen...
Baráti kapcsolataim vannak,de a találkozásokat próbálom kerülni. Még fagyizni sem tudok elmenni a családdal vagy épp nyaralni sem..Hiába mondja mindenki azt ,h ne szorongjak,meg ne gondoljak rá..egyszerűen nem megy. Busszal való közlekedést is kerülöm,mert vagy indulás előtt kezd el menni a hasam,vagy a buszmegállóban türelmetlenül állva kezd el megfájdulni a hasam. Nagyon reménykedek abban,h esetleg érettségi után elmúlik vagy legalább enyhül.Ezzel nem tudok hosszú távon együtt élni. Igaz,hogy elég stresszes az életem,és minden apróságon felszalad az agyvizem,de hiába próbáltam nyugodtabban élni,valahogy nem sikerült sosem.. Étkezés után pedig szörnyű hasfájásaim vannak és az állandó zübörgés kikészít(próbálkoztam diétával is)..de ahogy olvasgatom,úgy látszik h másoknak sokkal erőteljesebb és rosszabb a helyzet.Azoknak is nagyon sok kitartás!! És ha esetleg valaki tud valami bevált módot,az legyen szíves jelezze. :)

#13 mark79 2013. 05. 09. - 12:17:49

Sziasztok!

Az előző hozzászólókhoz hasonlóan én is szeretném megosztani az IBS-el kapcsolatos tapasztalataimat, észrevételeimet. 33 éves férfi vagyok, nálam kb. 4-5 éve kezdődött a dolog, bár előtte is az átlagosnál gyakrabban jártam WC-re, (ez napi 2, igen ritka esetben 3 alkalmat jelentett akkoriban, de ez még az egészséges kategóriába sorolható). Szóval kb. 4-5 éve kezdődött, nálam nagyon lassan kezdett el kialakulni, pontosan nem tudom a kiváltó okát, először egyszerű hasmenésre gyanakodtam. Ha visszagondolok, ami biztosan nem válthatta ki a betegséget az a: kávé, cigi, alkohol (mert nem fogyasztom őket, vagy csak igen kis mértékben). Ami pedig (véleményem szerint) kiválthatta, az a: stressz, a helytelen táplálkozás, felborult étrend, a gyógyszerek (én is elég sok gyógyszert szedtem/szedek, allergiára, derékfájásra, aranyérre, régebben igen gyakran volt mandulagyulladásom is, arra is csak a legerősebb gyógyszerek voltak hatással).

Az elején, a munka és az egyetem mellett időm sem volt rá, hogy komolyabban foglalkozzak vele, …először csak reggel okozott problémát a többszöri, 2-3-4 alkalmas WC-re járás, hónapokkal később ugyanez átterjedt az esti időszakokra is, kb. 1-1,5 év eltelte után pedig már egész napos problémává nőtte ki magát. (én nem hasmensének hívom, inkább gyakori WC-re járásnak, mert nem hasonlít a tipikus hasmenéshez). Szerencsére (lekopogom) az éjszakákkal nincs gond. Mivel valamivel szorongóbb, stresszesebb vagyok az átlagembernél, már az elején gyanakodtam arra, hogy talán részben emiatt alakulhatott ki a betegség, amiben az orvosok csak megerősítettek. Nem sorolom fel, hogy mennyi-fajta gyógyszert, gyógyhatású készítményt, (+ terápia, pszichomókus, stb.) próbáltam már ki eddig (eredmény= 0). A gyomortükrözést kivéve minden vizsgálat megvolt, az még ez után fog következni, bár kissé fölöslegesnek tartom, mert majdnem biztos, hogy semmit nem fognak találni (max. laktózérzékenységet, de tejet nem fogyasztok kb. 12 éve). Az IBS-ben szenvedők közül én még a „szerencsésebbek” közé tartozom, mert hasi fájdalmam, görcsöm nincs, egyedül „csak” a napi 4-12 alkalommal történő WC-re járás.
Hozzátok hasonlóan az én életem is teljesen tönkretette a betegség, otthonról csak akkor mozdulok ki, ha nagyon muszáj, emiatt a baráti kapcsolataim is megromlottak, utazni nem tudok, nyaralni sem tudok elmenni, munkahelyem meg főként a betegségem miatt nincs (bár lehetne, de számos ajánlatot kellett visszamondanom, mert nem sok helyen tűrnék el azt, hogy az ember a napi munkaideje alatt akár 5-6, vagy még több alkalommal is a budira szaladgáljon, amikor épp rájön). Azzal meg nem kezdhetem az állásinterjút, hogy: „bocsi, de én notórius WC-re járó vagyok, remélem nem probléma, és megfelelek így is.”
Ahogy a neten fellelhető cikkeket olvasom, az orvosok egy része is inkább csak „kellemetlen állapotnak, beidegződésnek” tartja, mint betegségnek (ha idézni akarom az egyik IBS-ről cikkező internetes lapot: „korunk hisztériája”. Gratulálok nekik.). Igaz, hogy (elméletileg) komoly betegség nem alakulhat ki belőle, de az ebben szenvedők életvitelét igen jelentősen befolyásolja, megnehezíti. Jobban, mint gondolnák, a kívülállók. Bár ezt tényleg csak az tudja átérezni, aki ebben a betegségben szenved.
A hasfogók közül nekem egyedül a Lopedium segít valamelyest, …amikor el kell mennem otthonról, akkor előző este (késő délután) beveszek pár szemet (2-4, ritkán 5-6 db), ez időnként használ …de nem minden esetben. Hasfogót viszont nem szedhetek minden nap, főleg nagy mennyiségben nem, mert az idővel igen komoly gondokat okozhat. Alkalmanként, de nem rendszeresen Xanaxot is szedek, van amikor az is javít a dolgon egy kicsit. Nagyon minimális hatását éreztem a Spasmomen nevű gyógyszernek (ez nagyjából annyit jelent, hogy 1 hét folyamatos szedés után mondjuk napi 7 helyett csak 6-szor mentem WC-re, de ez egyáltalán nem biztos, hogy ennek a gyógyszernek tudható be). Ezen gyógyszerek mellett jelen pillanatban a puffadás, a hasi diszkomfortérzés csökkentésére Anaflatot szedek (alkalmanként, nem állandó jelleggel), valamint körömvirág-, citromfű-, borsmenta teákat iszom, meg mindenféle drágábbnál-hatástalanabb probiotikumot, mindezt igen kevés pozitív eredménnyel. Szóval ezekkel nagyon minimálisan enyhíteni lehet a problémát, de megszüntetni nem. A gyógyszereket (Lopedium, Xanax, Anaflat) nem akarom rendszeresen szedni (nincs is sok értelme, meg nem is túl egészséges). A probiotikumok meg a gyógyteák biztos jó hatással vannak a gyomorra, bélflórára (kipucolják azt a sok káros vackot, E-betűt a szervezetből, amit magunkba zúdítunk), de a betegséget nem fogják megszüntetni, mivel ha jól tudom az IBS az agy és a bélrendszer közötti idegkapcsolat nem megfelelő/rendellenes működése, vagy valami hasonló (azt hiszem valami stresszfehérje-hormonokkal is összefüggésbe hozták az utóbbi időben, de ez már nagyon nem az én asztalom).
Tehát valószínűleg teljesen más gyógyszer fog a dolgon segíteni, mint a mostaniak, …ha egyszer feltalálja valaki, (remélem minél hamarabb) …addig meg marad minden a régiben. Az előző hozzászólóhoz hasonlóan már én is egyre kevesebb reménnyel próbálom ki az újabbnál-újabb gyógyszereket, gyógyhatású készítményeket, az eddigi kudarcok miatt.

Ebben a betegségben a reménytelenség, meg a tehetetlenség mellet még az a legrosszabb, hogy semmilyen tipikus jellemzője nincs, próbáltam valami összefüggést találni az IBS, az étkezés, meg a stressz között, de ez sem járt eredménnyel. Amikor még jártam pszichológushoz (nem láttam túl sok értelmét, úgyhogy abbahagytam), az ő javaslatára egy táblázatot vezettem arról, hogy: mikor ettem, mennyit ettem, mit ettem, mikor WC, hányszor WC. Ezt a mai napig vezetem, hátha egyszer majd segít előrébb jutni a betegség megoldásában, nekem, vagy esetleg másnak. A táblázatból annyit sikerült kiderítenem, hogy a reggeli és a késő délutáni/esti órákban a leggyakoribb a hasmenés. A másik, ami kiderült, hogy számomra mik azok az ételek és alapanyagok, amelyeket hanyagolnom kell, mert a szokásosnál is durvább hasmenést okoznak (tojás -bármilyen formában-, szalonna, babfélék, habart dolgok, tarhonya, bundás kenyér, májkrém, pizza (?), töltött káposzta. Szinte mindenféle gyümölcs, de főleg az alma, banán. Tej, kávé, rostos gyümölcslé alkohol –főleg sör, bor, házipálinka-). Amit leginkább meg tudok enni: kétszersült, melegszendvics, húsleves, zöldségleves. Száraz, sült, vagy grillezett húsok, de leginkább a csirkehús. Rizs, burgonya, száraz felvágottak, szalámi, tésztafélék. Tea, szénsavmentes ásványvíz.)
Ahogy a többieknek, nekem is megvan a szokásos menetrend: ha megyek valahová, indulás előtt minimum 2 órával fel kell kelnem. Van amikor elég ez az idő, van amikor nem. Van amikor csak arra elég, hogy épp eljussak A-ból B-be, és van amikor meg kell szakítanom az utazást és le kell szállnom a buszról, keresni egy illemhelyet. (ha lehetséges, kerékpárral közlekedem, mert érdekes módon akkor jóval panaszmentesebb az utazás).
A hasmenés és a stressz között se nagyon találtam összefüggést, talán annyit (de ez egyértelmű), hogy ha idegesebb vagyok valami miatt, vagy izgulok, akkor jóval nagyobb esély van rá, hogy menni kell a kétbetűs helyiségbe (pl.: vizsgák, állásinterjúk, sorbanállás, utazás nagyobb távolságra, stb.). Viszont sokszor volt olyan is, hogy egy teljesen nyugodt napomon 10-12 alkalommal is mennem kellett.
Szóval semmivel nincs semmi összefüggés, amit ráadásul az is bonyolít, hogy egyénenként teljesen különbözőek a tünetek, ahogy olvasom (van akinek hasmenés, másoknak székrekedés, teljesen eltérő lehet a problémásabb ételek csoportja, stbstb.). Nem csoda, hogy az orvostudománynak fogalma sincs arról, hogy hogyan gyógyítsa, vagy legalább enyhítse a tüneteket …mert én már annak is nagyon örülnék, ha enyhülne valamelyest. De azért reménykedem benne, hogy rövid időn belül sikerül valami megoldást találni a problémára.

Addig is kitartást mindenkinek!

#14 zizike7 2013. 05. 02. - 22:57:10

Sziasztok!
Jó sok idő eltelt az utolsó hozzászólás óta, de csak most találtam meg ezt az oldalt.. Jó volt olvasni, hogy mások is küzdenek ezzel a problémával, nem csak én egyedül. Hatalmas vigaszt jelentett. Nem tudom, olvassa e még valaki egyáltalán ezt a fórumot, de megragadom az alkalmat és kiöntöm én is a szívem... ha már egyszer a környezetemben úgysem beszélhetek senkinek erről. :(
Nekem 7 évvel ezelőtt, 17 évesen kezdődött az IBS és tönkretette úgyszolván az életemet. Egyszer csak azt vettem észre, hogy órákon hangosan kutyorog a hasam és csomószor kell wc-re mennem. (Én is a hasmenéses típusba tartozom). Persze ez a gimiben rémálom volt. Orvoshoz fordultunk, de a vizsgálatok után nálam sem találtak semmi szervi elváltozást, így rámondták, hogy lelki eredetű és elküldtek pszichológushoz, aki xanaxot és még valami antidepresszánst írt fel. Közben már majdnem az érettséginél jártam. Azt, hogy IBS-em van, nem is mondták meg a dokik, a neten keresgélve találtam rá, és ahogy olvastam a tüneteket, egyből tudtam, hogy igen, ez az én bajoom is. :( A nyugtatótól olyan voltam, mint akin átment az úthenger, és amikor az első órákon rendszeresen majdnem elaludtam, a tanárok többször is megkérdezték, mit csináltam éjjel? Anyám ettől egy idő után kiakadt, és leállított a xanaxról (szerencsére). Nagy nehezen, de leérettségiztem. Persze lefogytam én is, előtte sem voltam egy telt alkat, de érettségi táján 165 cm-hez 40 kg voltam, és az egyetemre is így mentem. Amikor fel kellett költöznöm egy új városba 3 ismeretlen emberrel egy szobába, azt hittem, beleőrülök, annyira aggódtam, hogy mi lesz velem. (Azt mondanom sem kell, hogy gólyatáborba, előkészítőkbe nem mentem.) Nekem a reggel a legkínosabb időszak, akkor 4-5-ször is el kell mennem rövid időn belül egymás után wc-re, de a beleim nem nyugszanak, és ha eszem, nap közben is fél órán belül ki kell mennem. Egyetem alatt szerencsére rájöttem, hogy tudok magamon segíteni, hisz nincs az a kényszer, hogy ha rosszul vagy, ha nem, ott kell lenni az előadáson.. csomószor hiányoztam. Ez persze a tanulmányi eredményemre is elég durván rányomta a bélyegét. Normális baráti kapcsolatokat sem tudtam kialakítani, mert persze sehova nem mentem el, ahova hívtak. A közös tanulásoktól egyenesen felállt a hátamon a szőr - néha muszáj volt 1-2 ilyenben részt venni. A hasmenést próbáltam megelőzni azzal, hogy nem ettem semmit, de a beleimből folyamatosan hülye hangok jöttek, és ez baromi ciki volt. A zh-kat, vizsgákat is üres hassal ültem végig, de végül nagy nehezen sikerült némi csúszással végeznem, és most munkát keresek január óta. Nekem is volt/van kialakult "menetrendem", ahogy már többen mások is írták. Ha nagyon muszáj valahova elmennem, megvan a reggeli rutin, hogy el bírjak indulni, (a koleszban kb. 1,5 órával korábban keltem hajnalban, mint a többiek, hogy legyen időm lefutni a wc-s köreimet) megvan, hogy mit eszek nap közben, de így is alig tudok olyan helyet mondani, ahol megfordultam életemben, de a mellékhelyiséget ne próbáltam volna ki :( A folyamatos készenléti állapottól és idegeskedéstől mindig kimerült vagyok. A tompa hasfájást már megszoktam, és a hascsikorgást is, csak ne legyen senki hallótávon belül. Az keserít el a legjobban, hogy nem tudom, mi lesz így később... Eddig azzal voltam elfoglalva, hogy el bírom e végezni a sulit, de így, hogy ez sikerült, új távlatok nyíltak, és attól rettegek, hogy lesz így munkám, férjem, gyereket hogy tudok vállalni egy ilyen betegséggel? Mert én ezt annak élem meg sajnos, nem csak egy múló állapotnak, mivel már annyi mindnet kipróbáltam (többféle probiotikumot, nyugtató-stresszoldó gyógyteákat, hasfogót, masszázst, jógát, kül. relaxációs technikákat), de semmi nem segített igazán. Az életem rettentően körülményes. Nem tudom, van e olyan ember, aki képes ezt minden egyes nap tolerálni a másiknak, és egy munkahelyen is tuti, hogy kiderül. Nagyon sok cikkben írják, hogy az IBS "az életminőség romlásával jár". Ez elég enyhe kifejezés. Pozitívuma is van, mert legalább arra megtanított, hogy az ember sokkal többet kibír, mint azt gondolná... Még nem halt meg teljesen a reményem, hogy egyszer elmúlik, de jóval kisebb lelkesedéssel állok neki az új dolgoknak amikor kipróbálok valamit, hogy ne legyek olyan csalódott, ha nem használ. Nagyon sok kitartást, erőt kívánok minden sorstársamnak, aki ebben szenved, és ha valaki még olvassa ezt a fórumot és van további pozitív tapasztalata, ne habozzon megosztani!

#15 angyal19 2012. 10. 22. - 07:26:36

Idézve: Lunaa - Dátum: 2007. február 12. - 15:12:49

Sziasztok!

Én azt szeretném tudni hogy az IBSel járó hasmenés enyhitésére tudtok e valami jo bevált módszert? Ha stresszelek, csak egy kicsit is rögtön felfordul az emésztésem és nem marad meg bennem semmi. Nagyon örülnék ha tudna vki nekem egy jó tippet ez ellen.
Köszi: Luna

SZIA.HA ESETLGE TUDNÁNK ERRÖL BESZÉLNI,AKKOR IRJ AZ EMAILEMRE.KÖSZÖNÖM angyalka0102@citromail.hu
sing

#16 angyal19 2012. 09. 19. - 14:03:28

Sziasztok.Látom nem vagyok egyedül ezzel :( Nekem lassan fél éve kezdödtek a panaszok.Az elsö 1 honapban naponta 5-6 szor ki kellett mennem Wc-re.Most 2-3 hónapja,hol elöjön hol elmulik.Most már csak reggelente kell mennem ,d.u.-ra pedig kemény .De most 4 napja kellett mennem megint.Ma már kemény volt.Orvos nem küldött el semmire.Csak gyogyszert irt ki.De nem szedem,Csak a normafloret iszogatom.Szóval nekem "tökmindegy" mit eszek a zsiros füszeres ételeken kivül,van mikor szaladnom kell,de vannak napok mikor kemény.Rendesen étkezem.Dohányzom is.19éves vagyok.Remélem elmulik majd.Sokszor megkeseriti a reggeljeimet,akkor diétázom.Ki az akinek igy váltakozik?És mit szoktatok enni?Mit vontok meg magatoktol?
sing

#17 anett_27_ 2012. 09. 19. - 13:13:44

Szia!

Az a baj,h lassan már 2 éve kezdődtek a tünetek!! Hirtelen jött egy gyógyszeres kezelés után. Rögtön minden nap, napi 5ször volt hasmenésem...meg ezek a kurtyogások...puffadások.....fúúúú...szörnyű!!!:( Aztán már az utcára se mertem kimenni,m mindig rám jött...szerintem már áttértem pánik betegségbe. Több,mint fél évig éltem ezzel vagy kicsit több..és jártam orvosokhoz...Ugye a diagnózis Ibs. Hát én ebbe nem nyugodtan bele..sőt még most sem. Szóval elhatároztam, hogy utána járok...kutattam mindent a neten..am. már teljesen befordultam,h mi lehet a bajom. :( Sírtam..már utáltam magam....és fogytam is az alig 50 kg-ból. Most kezdem visszaszedni a kilóimat.
Szóval kutattam..próbáltam mindent kipróbálni, kivéve a gyógyszereket! Nekem nem kell több gyógyszer. Am. se érnek semmit. És tudom,h az én hibámból volt mindez!! Rengeteg gyógyszert szedtem be,ha már fájt egy kicsit a torkom vagy bármi...szó szerint gyógyszermániás voltam. Ha ezt előbb átgondolom,akkor most nem itt tartanék. :/
Szóval...először azt hittem,h a fogamzásgátló miatt van...és igen az is közrejátszik. Abbahagytam. Hát javulás csak pár napig talán. Aztán gyógyteák...citromfű, borsmenta. Próbáltam elhagyni a nehéz kajákat,de hát azokat szinte nem is ettem. Voltam lisztérzékenységi teszten..negatív...tejcukor terheléses teszten..negatív...
Már mindenre gondoltam,h bolond vok...depressziós...pánikos....stb.
De aztán egyszer hirtelen rátaláltam a Hummel Gélre. Ezt azért reklámozom,m nekem ez segített elkezdeni a gyógyulást! Csak 2 üveggel ittam meg belőle. Az első üvegnél már az 1 hét után javulásom volt és napi 2szer mentem wc-re és az már formáltabb volt. Szóval ez nekem sokat segített.
Am. az is sokat segített,h utáltam a munkahelyemet és végre felmondtam...(előbb kellett vna).
Stresszes voltam mindig mindenért...meg leálltam az edzésekkel.(szerintem ez is kiváltó ok volt).
Szóval a Hummel géltől jobban lettem és akkor már jobban is éreztem magam. Utána olvastam a körömvirágról és az is nagyon sokat segített. Még most is iszom. Am. nem teljesen gyógyultam meg. De már nem félek kimenni...mrá nincs ilyen bajom,h rámjön...egyszer járok wc-re reggel és basszus a körömvirágtól újra normális kemény, formált székletem lett. :) Bocsi,h így irom,de ez nekem akkora öröm!!! Olyan,mint régen!!! :))
Néha..ritkán van lágyabb székletem,de ez a belső feszültség miatt van,amikor am. aznap érzem! Ez havonta egyszer vagy kétszer fordul elő.
Jaaa..és visszatértem az itthoni edzésre..napi fél óra vagy 2naponta. Tök mindegy mit csinálsz,csak legyen meg a mozgás...stressz levezetése. :) Sok gyümölcsöt is eszem! Minden nap probiotikumot szedek! Joghurtot is. Meg igazából mindent, de kacérkodom a paleo-val is,de még nem vettem rá magam ill. nekem az sokba kerülne azt az életmódot folytatni. Ha végre kilábalok a tartozásokból. :)
Am. sokan dicsérik a körömvirágteát. Olvass utána. Szóval a helyedben ezzel kezdeném...meg a sporttal vagy séta...ill. probiotikumot is szedj!! De ne normafloret..abba csak egyféle bélbaktérium van. Ja és kitartást! Biztos lesznek jobb napok és rosszabbak is....de higyj magadban!! Ja és szeressétek magatokat!!!! Ajánlom: Louise L. Hay: Éld az életed című könyvét!!! A betegségek akkor jönnek,ha a lelked nincs rendben!! Én hiszek ebben,m tényleg mindig akkor jött nekem vmi!!

Nyugodtan kérdezz,ha van még kérdésed!! Szívesen válaszolok!! ;)

#18 andifeher 2012. 09. 15. - 15:21:49

Sziaszok!

Barátnőmnek is IBS-e van bár az orvosok eléggé nehezen állapították meg, véglegesen ki sem mondták. Nagyon szenvedett tőle, nem mert sehova semmenni, sőt tudtaosan próálta megszkítani az emberi kapcsolatait, tiszta depressziós lett. Sokáig mondogattam neki hogy biztos van megoldás vagy legalább olyan segítség hogy élhető legyen az élete. Meg tudjátok nézni a neten az IBS probiotikumot amit szed, és van leírás a neten a paleolit diéta áldásos hatásairól a neten érdemes elolvasni!

#19 bors21 2012. 09. 11. - 07:53:05

Idézve: anett_27_ - Dátum: 2012. július 12. - 17:05:11

Szia engem érdekelne, ha leírnád.

Nekem ikerterhesség után jött ki. Az orvosok mai napig nem akrják komolyan venni, mindenféle antibiotikumot írnak fel. Először puffadás, aztán minden nap hasmenés, iszonyú morgások a hasamban, és ekcéma a kezemen. Rendeltem a patikából egy Food-detective nevű tesztet, interneten megtalálható, ezzel elég sok élelmiszerre kijött, hogy allergiás vagyok. Többek közt glutén, tejtermék, tojás, paprika, élesztő. Most diétázom, így sokkal jobb, de még nem tökéletes, az ekcémám még megvan. Érdekes, hogy tegnap pl pörköltet ettem, ami ugye paprikát tartalmaz, ma megint szaladtam a vécére. Még további élelmiszereket kéne elhagynom, de iszonyú nehéz. Már 12 kilót fogytam, mindenki szörnyülködik.
Kíváncsi vagyok a történetedre.

sing

#20 anett_27_ 2012. 07. 12. - 17:05:11

Ezt nézzétek mit találtam!! Elvileg van megoldás az Ibs-re!!!! Am. nekem lassan 2 éve kezdődtek a tüneteim...gyógyszerszedés után minden nap hasmenésem volt naponta többször....bármit ettem rögtön utána wc-re futás....már ott tartottam,hogy boltba se mertem bemenni,mert szerintem akkor már bemeséltem magamnak és rögtön rohanhattam a wc-re!!! Szörnyű volt...sírtam mindig és fogytam is,az amúgyis vékony testalkatomból. :((( De most,h ezt a cikket elolvastam rájöttem,hogy magam csináltam ezt a betegséget. 5 évig fogamzásgátlót szedtem....bármikor éreztem,h talán beteg vagyok gyógyszert szedtem. Sokszor ..nagyon sokszor antibiotikumot...csak úgy magamtól( a hülye fejemmel). Nagyon megbántam,mert tuti az miatt lett ez az egész. Meg ugye a fiatalkori drogok kipróbálása.....ááááá ha újra kezdhetném az életemet soha nem próbálnék ki semmit és nem vennék be gyógyszereket és akkor nem lett vna bajom se. :(( Azért beszélek már múlt időben,mert én viszonylag meggyógyultam. Már kb. 7 hónapja egyre jobban vagyok és hiszem,h sikerül egyszer újra véglegesen tünetmentesnek lennem. :) Naaa..nem írok regényt, ha valakit érdekel,hogy sikerült ideig eljutnom, akkor szívesen leírom ide. ;) jaaa..és itt van amit találtam:(hátha segíit valakinek vagy kipróbálta már valaki?) http://www.vita-bios...gyensuly-zavara Sziasztok!! És nem szabad feladni!!!!

• 11 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: