Házipatika fórum: IBS - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 11 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »

IBS

#21 hencee 2012. 07. 08. - 17:15:49

Jo lenne ha lenne valami megoldás erre én egy éve szenvedek 19éves vagyok és megőrülök nem birom elviselni azt tervezgetem hogyan nyírjam ki magam mert én így nemfogok tudni élni...:(

#22 joska777 2012. 04. 05. - 01:22:04

http://loveteszt.hu/szerelem-teszt.php szerelem

#23 hope21 2012. 03. 14. - 15:07:20

Sziasztok! Még új vagyok itt. Nem tudom biztosan, hogy IBS-em van-e. Légyszi segítsetek :) Úgy kezdődött, hogy 1-2 hónapja elkezdtem puffadni, sok bélgázt is éreztem, és azt vettem észre, hogy rendszertelenül járok budira. Volt hogy háromszor, négyszer, aztán olyan is, hogy 1-szer is csak nehezen, de hasmenés még nem volt. Aztán megjött a menzeszem, és azzal egy időben hasmenésem lett, és volt, hogy 9-szer kellett....másnap 6-szor stb, és ez 5 napig így ment. Ha meg izgultam vmi miatt, egyből futottam... Viszont most meg ez elmúlt, de a hasam továbbra is puffadt szinte állandóan, és étvágyam sincs túl nagy, wc-re is rendszertelenül járok 2-3-szor. Tehát nálam nem a hasfájás dominál, inkább a feszülés, teltségérzés és diszkomfort. Mikor hasmenésem volt, akkor görcsölt egy kicsit. Várom a véleményeiteket! :) Nagyon köszi!

#24 jh8ris 2012. 02. 28. - 14:19:13

Szia! Én nem erőltetném a dolgot...próbáltam de nagyon nem volt sikeres...egy doboz még mindig a hűtőben van:( Üdv: Petya ui:Ha gondolod azt elküldöm:)

#25 niki1990 2012. 02. 28. - 13:54:07

Sziasztok! Olvastam az egyik hozzászólásban, hogy a fermentált papaya koncentrátum állítólag segít. Tudja valakki, hogy hol lehet ilyet szerezni olcsón? Bioboltban kersetem, de nem jártam sikerrel :( Előre is köszönöm!

#26 niki1990 2012. 02. 26. - 16:06:35

Sziasztok! Új vagyok a fórumon és örülök, hogy rátaláltam. Nekem világéletemben gond volt a gyomrommal, talán kicsit idegesebb típus vagyok, de a gimnázium utolsó évében minden elromlott. Szabályosan pánikrohamom volt az összes órán, görcsölt a hasam és egész délelőtt nem ettem, mert attól féltem, hogy baj lesz. Szörnyen lefogytam, majd egy évig nem volt semmi érdekes módon, aztán az egyetem alatt újra kezdődőtt minden, csak sokkall durvábban. Reggeli hasmenés, ebéd utáni hasmenés, egyre kevesebb órára jártam be. Most ott tartok, hogy alig van barátom, mert teljesen magamba fordultam. Azt szeretném kérdezni, hogy van-e olyan, aki már meggyógyult ebből a betegségből? tudom, hogy mindenkinek egyéni, de legalább lenne remény, hogy meg lehet gyógyulni. És én is nagyon örülnék egy személyes összejövetelnek, mert számomra is erőt adna, hogy nem vagyok egyedül!

#27 natura2000 2012. 02. 21. - 16:11:32

A hasad melyik részén érzed a nyomást (mintha egy nagy kő lenne benne), az alhasban vagy felül a bordák alatt? Azért kérdezem, mert nekem eddig nem volt ilyen tünetem, de az utóbbi időben azt tapasztaltam, hogy időnként feszít a bal bordaív alatt (ülőhelyzetben). A puffadás nem kifejezetten az alhasban, hanem inkább a rekeszizom magasságában okoz kellemetlen érzést.

#28 panni56 2012. 02. 20. - 16:56:16

Hát igen, a gyógyulás érdekében áldoz az ember nem kis pénzeket az ilyen-olyan étrendkiegészítőkre, aztán még betegebbek leszünk tőlük. Javaslom, hogy a google-be üsd be a foodmad-t. Angolról egy gépi fordító segítségével meg lehet nézni, milyen ételeket szabad enni.

#29 kanyasi 2012. 02. 20. - 08:07:02

Vettem Protexin Candid Plust, hétvégén kipróbáltam. Még szerencse, hogy nem hétköznap, mert borzalmasan sok szelet csinált. Gondolom a benne lévő fokhagyma is rátett egy lapáttal. Nem lehet, hogy ettől voltál olyan mint egy lufi? Esténként elszedem, alvás közben nem szenvedek a széltől. :)

#30 panni56 2012. 02. 18. - 06:39:16

Kedves Silentheart! Konkrétan miben éreztél jó hatást a Protexin Candida Plusnál? Köszi!

#31 panni56 2012. 02. 17. - 16:48:08

Nekem gyermekkoromban székrekedésem volt, 20 éves koromtól 30-ig erős hasmenés (reggel olyan 5-6-szor), de bármilyekhez szívesen visszatérnék, mert ez a mostani állapot maga a pokol. Bélgázosodás... Széklet rendesen van.Szakemberhez régen nem járok már. Magam próbálgatok ezt-azt,nem sok sikerrel. Ezt csak azért írtam, hogy akik az első kettőtől szenvednek, nem biztos, hogy a legrosszabb helyzetben vannak.

#32 kanyasi 2012. 02. 17. - 08:31:22

Az utifű maghéjat gyógynövény boltokban lehet kapni. Kb. 1200 Ft egy havi adag, 100 g-nyi van a dobozban. Két teáskanálnyit kell elkeverni 3 dl meleg vízbe és éhgyomorra meginni, utána gyorsan még 3 dl meleg vizet meginni. Hasmenésre, szorulásra, puffadásra, az érzékeny belek tisztítására, nyugtatására ajánlják.

#33 silentheart 2012. 02. 16. - 18:43:54

Oh, még arról nem is hallottam! Azt hol lehet kapni és mégis milyen formában?? Bár bevallom engem a szorulás része sem igazán érdekel ennek a nyavajának, mert mostanában az sem olyan durva, hanem a bélgázosság...az nagyon ciki. Vannak napok amikor szinte mindentől, aztán van olyan hogy csak a zöldségektől. De durva mindenhogy. Olyan vagyok olyankor, mint egy lufi. :( Persze egy jó adag pukizás segítene rajta :D ...de olyat nem szabad sem a munkahelyen sem az utcán...igazából mindenhol kínos. Így meg feszít és nagyon fáj. :( Stressz a munkahelyen is az egész. Valami ki kell találnom. Most még kísérletezek a probiotikumokkal. Amikor szedtem a protexin candid plus-ot, akkor majdnem hogy jól voltam. A székletem is beállt mindennaposra. De az nagyon drága, havi 5400Ft kb. :(

#34 kanyasi 2012. 02. 16. - 14:05:19

Próbáltad már az utifű maghéjat? Szorulásra jó sok folyadékkal. Nekem abban is használt, hogy mivel sokszorosága dagad a bélcsatornában, felfogja a gázokat is. Nincs annyi szélgörcsöm, viszont a hasam ettől is csak nő. Nekem a kenyérféléktől van olyan érzés a hasamban, mintha egy nagy kő lenne bennem bal oldalt, egész nap nyom, nincs bélmozgásom, borzalmas. És így kell ülnöm a munkahelyemen egész nap és mosolyogni mindenkire. Általában kihagyom a kenyeret, de csak csipegetek egy kis kekszet stb. és akkor másnap jön a szenvedés. :( Meg lehet próbálni a nyákosra főtt rizst. Az nagyon jó gyomorkímélő, gyulladásra is jó, de pl. nekem szorulást csinált. Amikor akkupunktúrára jártam, akkor kellett ennem. Különböző főtt gabonák evését is ajánlotta a doktornő. Próbálkozz, hátha használ valami!

#35 silentheart 2012. 02. 15. - 20:42:44

Hát el kell hogy mondjam, nekem idén januárjában állapították meg hogy IBS-em van. Pedig ezekkel a tünetekkel már küzdök kb. 12 éves korom óta, csak hol jobban, hol kevésbé. Arra már rájöttem, hogy az idegi állapotom nagyban befolyásolja ezt a betegséget. De sajnos ebben a világban és helyzetben nem tudok teljesen nyugodt maradni. Egyszerűen lehetetlen. Mostanában rosszabbul vagyok, ezért fordultam orvoshoz. De nálam sem a hasmernéses tünet jön el, sosem volt úgy, hanem inkább a puffadás, székrekedés. A puffadás az nagyon durva mértékben. Néha elég ha csak egy joghurtot eszem meg, és már vége mindennek. Nagyon tud fájni az alhasam, a beleim bekeményednek és szinte mint akit hasbaszúrtak... :( Nagyon nagyon rossz érzés, kiegyenesedni sem bírok rendesen, nagyon bezavar ez a hétköznapjaimba. De vannak jobb és rosszabb időszakok. Egy biztos, ha zöldséget eszem, szinte garantáltan végem, az egyetlen amitől nem, az a paradicsom. :) Abból ehetek bármennyit. Ezt az orvos is furcsálta, de hát így van! :) A gyümölcsöket sem bírom, mondjuk egy alma még nem gáz, de ha már kettőt eszek, végem. A banánt még bírom, de a barackot meg a többi gyümölcsöt egyeltalán nem. Érdekes módon a husokkal nincs bajom, de azokat meg nem szeretem...Sajnos el vagyok keseredve olyan szinten, hogy már nem tudom mégis mit egyek, hogy jó legyen. Ebben kérném tanácsotokat. Mert itt olvastam olyan durva dolgokat, hogy ne egyek zöldségeket, sem gyümöcsöt, sem tejet, sem kenyérféléket. De könyörgöm, akkor mit egyek???? Ötletem sincs már. :( Szedtem én is Dicetel-t, de hát az is csak kis mértékben csökkentette a tüneteket, meg hát nem lehet ezeket örökké szedni nem? Protexin IBS floreát is szedtem, de az nem használt semmit sem...a Prodtexin Candid plus viszont jó volt, de ha abbahagyom minden visszatér a régiben. :( Ötletek?

#36 kiraly4750 2012. 02. 15. - 19:34:18

Probáljátok ki a Tefadin teát meg a Körömvirág teát. Ismerek olyat akinek használt. :) Megszünt a hasmenése.

#37 kanyasi 2012. 02. 15. - 14:37:32

Elég ilyesztő, hogy ilyen régóta szendvedsz a betegségtől. Én még "csak" 4 évnél tartok és még mindig reménykedem, hogy találok megoldást. Nekem nem hasmenésem van, mint ahogy sok hozzászólónak, hanem inkább a szorulás volt jellemző (erre használt az utifűmag héj), és erős puffadás. Már pár korty víztől is azonnal felpuffadok, pedig még le se ér a belekbe. Ezt a folyamatot nem értem és nagyon idegesít. Két tippem van, vagy a gyomoridegesség, vagy az emésztőrendszer folyamatos gyulladássa okozhatja. Sok mindent kipróbáltam, utolsó reményem a jóga. Ha ez sem segít.... A hagymával én is megjártam, jó lecke volt. :) Alig lehet valamilyen zöldséget enni, minden puffasztó hatású. Majdnem egy évig agyonfőtt rizsen éltem, de ez a kóros reakció semmit sem javult. Ha valaki hasonló problémával küszködik és van valami jó tanácsa, szívesen venném!

#38 panni56 2012. 02. 15. - 07:29:12

Több évtizede szenvedek ettől a dögtől. Most arra jöttem rá, hogy hagymát enni semmiképpen nem szabad! Semmilyen hagymát, sem vöröset, se pórét, se medvehagyát, foghagymát, még az "ártatlan" snidlinget sem, se semmilyen hagymát! (Csak mellékesen: nálam a gép meg sem említette, hogy a hagyma tilos!) Még levesben sem, az ízét is kerülni kell. Persze vannak még jócskán tiltott étkek, mint hüvelyesek, jó pár gyümi alma, körte stb.stb. Utána kell nézni, és főként magadon próbálgatni. Ugyanis még a jóindulatú szakember sem tud segíteni! Ez a tipikus segíts magadon, az Isten is megsegít esete. És fiatal barátaim: vigyázzatok, idejében kell megoldást találni, de az étrendben. Mert ha már az idegrendszer is kikészül, akkor elszáll az élet! Utolsó tanács: kiméljétek meg magatokat - lelketeket, pénztárcátokat - a pszichológustól, általában a lélekgyógyászoktól, mert bekerültök egy sötét erdőbe!

#39 kanyasi 2012. 02. 13. - 09:44:51

Kedves Petya! Köszönöm, hogy válaszoltál. Közben kutakodtam a neten és találtam egy központot, ahol végeznek ilyen vizsgálatot, elég drágán. Ahol nekem kimutatták a búza, rozs, árpa, zab allergiát, nem tudták megmondani, hogy gluténmentes kenyeret ehetek-e,vagy sem. Mert hogy ez nem lisztérzékenység, nem jár hasmenéssel... Ezért nem is próbálkoztam vele. Ki fogom próbálni! Minden jót neked!

#40 jh8ris 2012. 02. 12. - 19:41:30

Kedves Maya! Az Endomedix központban végeztettem el a vizsgálatot. A durva az hogy korábban egyik orvos sem vett komolyan...most viszont azonnal elküldtek még további vizsgálatokra...a héten lesz eredmény. Elég drasztikusan változtattam az étrenden és azt kell mondjam hogy érzem a javulást...a kenyeret otthon sütjük gluténmetes lisztből. Remélem tartós marad! Sok sikert neked is!

• 11 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: