Házipatika fórum: IBS - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 11 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »

IBS

#41 kanyasi 2012. 02. 08. - 16:00:32

Szia Netti! Sajnos nem gyógyultam meg, de jobb lett. Sőt, ha be tudnám tartani a teljesen lisztmentes diétát, még jobb lenne, de már undorodom a puffasztott rizstől és társaitól. :) Úgy hallottam, hogy a Voll tesztnek van komolyabb és drágább változata is. Jó kutakodást! Maya

#42 nettizs 2012. 02. 08. - 15:22:58

Szia! Húú azt hittem a levél nem az üzenőfalra megy, hanem személyesen neked:) Köszi, hogy így is válaszoltál! Éppen most keresem a neten a Voll-féle allergia tesztet. és te teljesen meggyógyultál szimplán a diétától? Még egyszer köszi szépen! netti

#43 kanyasi 2012. 02. 08. - 13:39:57

Szia! Ha tőlem kérdezed én IBR System-es rendelésre jelentkeztem be Debrecenben. Az állapotfelmérés része volt egy Voll-módszeres allergia vizsgálat is. Nem nagyon hittem benne, mert kimutatta a búza, rozs, árpa, zab, túró, tejszín, tojássárgája allergiát. (Még a betegségem előtt vérvétellel csak a tojássárgáját mutatták ki.) De végül igazolódott, mert amikor abbahagytam a kenyérevést, nem éreztem a hasamban az egész napos görcsöt. IBR System-es állapotfelmérés, kezelés szerintem sok helyen van már, keress rá a neten! Maya

#44 nettizs 2012. 02. 08. - 13:18:33

Szia! Lehet tudni a gyógyszer nevét? Köszi!

#45 nettizs 2012. 02. 08. - 13:13:37

Szia! Szeretném megkérdezni, h. rendeződtek-e a panaszaid? Esetleg meg tudnád adni a magánklinika elérhetőségét? Köszönöm szépen!

#46 nettizs 2012. 02. 08. - 11:56:48

Szia! Azt hittem csak én velem eshet meg, hogy lassan 12 éve szenvedek gyomor problémákkal. Már a létező összes vizsgálaton voltam és amit tudtam ki is próbáltam. Teljesen eredménytelenül. Ezért reménnyel töltött el, hogy van végre valaki akinek sikerült utána járnia a probléma okának és kívánom, hogy újra egészséges legyél! Ezzel kapcsolatban szeretném tőled megkérdezni, hogy milyen típusú allergia vizsgálaton voltál, továbbá hol végezték el? Próba-cseresznye alapon kipróbálnám.... Előre is köszi!

#47 kanyasi 2012. 02. 07. - 12:01:29

Kedves Petya! Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan lehet eljutni ételintolerancia vizsgálatra? Ki adhat beutalót? Nekem is IBS-em van már 5. éve, bár gyanús, mert nem azok a tipikus tüneteim vannak, amit a neten és itt olvasni lehet. 4 éve Voll módszerrel mutattak ki hasonló allergiákat, mind neked, de az orvosok azt nem veszik komolyan. Mit eszel pékáru helyett? (Ez a kérdés még lehet hogy korai. :) ) Neked sem sok választási lehetőséged van! Üdv.: Maya

#48 gabor_l 2012. 02. 03. - 13:21:23

Tisztelt IBS társaim! 2 éve szenvedek IBS-ben. Azóta jónéhány gyógyszert kipróbáltam, eredménytelenül! Azonban... Kb. 2 hete elkezdtem szedni Dr. Chen Probiatikum Forte kapszulát (60 db-os) napi 3*1 dózisban! És láss csodát...elmúltak a panaszaim! Megfigyeltem, hogy ha tejes jelleggűt eszem, illetve összejövetelekkor alkoholt iszom csak is akkor jelentkezik minimális puffadás, de ezenkívül semmi! Próbáljátok ki, kb. 2.400 - 2.600 Ft!

#49 ibs1971 2012. 01. 28. - 21:40:26

Kedves Betegtársak! Néhány hónapja írtam ide elég elkeseredetten az évek óta tartó IBS-panaszaimról. Egy szónak is száz a vége, azóta kiderült, hogy nem IBS-m van, hanem egy igen erős laktóz-intoleranciám. El kellett hagynom a tejtermékeket, és úgy tűnik, hogy még a laktózmentesnek írt termékeket sem bírja a szervezetem. Azonban ha ilyet sem fogyasztok, a következő napom már szinte teljesen normálisnak mondható, akár csupán egy székletürítéssel "megúszom", nincs puffadás, hasi görcsök is csak mérsékelten. Az érdekes az, hogy pár éve kizárták a laktózérzékenységet, de úgy látszik, hogy az a teszt hibás volt, mégiscsak erről volt szó. Tehát a tanácsom mindenkihez az volna, hogy menjen utána a tejcukor-érzékenységnek, hiszen az általa okozott panaszok megegyeznek az IBS-ével, de sokkal egyszerűbb azokat megoldani. Az már megint egy újabb kérdés, hogy a tejben lévő ásványi anyagokat (kálcium) máshonnan pótolni kell, én pl. kálciumtartalmú rizsitallal iszom meg a reggeli kávémat, és napközben is fogyasztok egy-egy pohárral a rizsitalból. Mindenkinek minél előbbi gyógyulást kíván: IBS 1971.

#50 toth_om 2012. 01. 23. - 21:29:20

2 éve van IBS-em.Sajnos a stressz hatására alakult ki,és jön elő.Könyvelő vagyok,ÁFA bevallás után jelentkezik szinte mindig. Nekem bevált a napi 2*1,5dl kaukázusi kefír+1evőkanál búza vagy zabkorpa keveréke.Rost dús étkezés,kevés főtt étel.Meglehet szokni. Javulást mindenkinek!

#51 randall 2012. 01. 22. - 23:55:59

Szia Kedves "beteg" Társam. Szinte magamról olvasok, pánikbetegség, pici gyermek, boldog élet, és mégis. Ráadásul a munkám is rátesz. Én járművezető vagyok. El tudod képzelni? Így vezetni sokszor 8-9 órát. sehol egy Wc. Én csak magamról tudok beszélni, de a legjobb szándék vezet.Így őszinte leszek, nagyon sokat számított az én hibás gondolkozásom. A negatívumok amikkel bombáztam az agyam. Ez nem segített a múltban így a jövőben sem fog. Elkezdtem a gondolkodásomon változtatni. Olvastam 30-40 könyvet, de a lényeg amire rájöttem az az hogy hogyan élünk meg dolgokat. Javult az állapotom, mert nem hagyom hogy legyőzzenek. Elég volt az önsajnálatból, és a sírásokból, talpra állok, oké lehet hogy nemsokára elvesztem az állásomat. Oké valószínűleg nem én vagyok az egyetlen ember akivel ez megtörténhet. Nincs ok nélkül semmi. Csak a nyugalom és a béke segíthet. Ez a gyógymód, csak ez javíthat, és javít is. Rengeteg problémám volt van, de hát kinek nincs? Biztos Te is így vagy, de teremts Magadban rendet mert akkor a test is rendben lesz. Nem állítom hogy nekem minden 100% működik de sokat-sokat javultam. És ha kevest javultam akkor Én csináltam nem más akkor tudom tovább is........ Fordítsuk meg, épp léleknek épp a teste. Nem csodálkoztam mikor írtad a gyomorbajok később kezdődtek. Én is így voltam, felelősség stressz, mások hibáztatása, ilyen is csak velem fordulhat elő, bezzeg másnak jobb és barátai, megtették hatásukat. A gyomor jelzi a lélek állapotát. Itt egy video: Lehet hogy sokan butaságnak tartják de nem az! És ez csak a felszín teteje. Nem akar vallásra és semmire rábeszélni. Ja igen, és a meditáció ami sokat, javít! Nagyon remélem, hogy ez segít neked valamit. Őszintén drukkolok!

#52 jh8ris 2012. 01. 22. - 08:31:37

Szia! Ez elég ok lehet a kialakulásra. A borsmentaolajtól kellemesen fogod magad érezni de érdemeben nem fog segíteni ahogy valószínűleg a probiotikum kúra sem... Ha úgy érzed hogy a stressznek komoly szerepe van a dologban akkor kezdj el sportolni táplálkozz rendesen és keress fel egy dilidokit. Ezek sokkal többet érnek mint a sok hókuszpókusz... Ha van olyan kaja amire különösen érzékeny vagy akkor érdemes elmenni egy ételintolerancia vizsgálatra is...nekem ez lett a megoldás... Üdv. Petya

#53 gabor_l 2012. 01. 21. - 15:29:51

Sziasztok! Én is már több, mint 1,5 szenvedek az IBS-től. Próbáltam már mindenfélét, de igazán jól és sokáig semmi sem hatott. Esetleg kirpóbálnám a borsmentaolaj kapszulát, de sehol sem tudok rendelni! Esetleg vki tud vmi linket, személyt? A másik: Véleményem szerint nekem a sok antibiotikum fogyasztása, illetve a stressz miatt alakult ki ez a betegség. Ha visszagondolok, hogy az elmúlt 5 évben minden évben legalább 2 antibiotikum kúrát bevettem, elképzelhető, hogy attól alakult. Ti is szedtetek gyógyszert? Kérlek minél többen írjatok, elég csak 1 mondatos megerősítés, ugyanis a fő ok megkeresése mindennél fontosabb! Ugyanis lehet, hogy egy brutális probiatikum csomag bevétele visszaállítaná a roncsolt bélflórát. Gábor

#54 jh8ris 2012. 01. 17. - 13:39:52

Sziasztok! Igen fontos dolog történt ma az életemben ami lehet hogy mások számára is fontos lehet úgyhogy gondoltam megosztom. Ahogyan korábban is jeleztem 2006 óta szenvedek az IBS tüneteitől...már szinte mindent kipróbáltam de az utóbbi időben egyre rosszabb lett így kezdtem arra hajlani hogy a fejemben van a baj. Szerencsére úgy tűnik nem... Két hete voltam egy igen komoly ételintolerancia vizsgálaton amiről ma kaptam meg az eredményt...sokkolt... Allergiás vagyok: tej,tojás,árpa,rizs,búza,kukorica,ba b,borsó,élesztő,sör... Úgy néz ki megtaláltuk a hasmenés okát...aki eddig nem volt ilyen vizsgálaton annak mindenképpen javaslom. Remélem egy drasztikus étrend változtatással minden megváltozik majd. Üdv: Petya

#55 rixidetti 2012. 01. 16. - 18:03:17

Sziasztok! Jelenleg az IBS-t kutatom, hogy egy kicsit közelebb kerüljünk ehhez a komplex jelenséghez, ezáltal lehetővé válik, hogy hatékonyabb kezelési módszereket dolgozzunk ki. Ha van kedvetek kitölteni egy ezzel kapcsolatos kérdőívet, akkor most itt a lehetőség: www.kerdoivem.hu/kerdoiv/517858329/ Előre is nagyon köszönöm a segítséget, és minden jót kívánok!

#56 puderpamacs 2012. 01. 13. - 18:49:13

Kedves zozousa! Engem nagyon érdekelne ez a gyógyszer!

#57 andifeher 2012. 01. 13. - 13:13:00

Sziasztok! Feltettek ide egy IBS tesztet nézzétek meg:http://vitaminkosar.hu/

#58 onanita 2012. 01. 13. - 11:53:15

Közben bele olvasgattam a régebbi levelkbe is . Nem semmi , tényleg mennyien vagyunk így , hasonló tünetekkel,és félelmekkel a betegséggel kapcsolatban . :( Nekem is rémálom volt mikor dolgozni jártam.A busz indulása előtt több mint 1 órával előbb fel kellett kelnem hogy elvégezzem a dolgomat,persze indulások előtt otthoni reggelizés kilőve.Volt hogy vissza kellett fordulnom a buszmegállóból ,és 1 órával későbbi busszal mentem be ,miután hazamenve dolgom végezve,hasfogót bevéve ujra elindultam.A buszmegálló szerencsére nem volt messze,de az út a munkába jó fé óra volt.Akkor,mikor még szórakozni jártunk, nyugodtam sose tudtam elindulni itthonról.Rémálom. Mint ahogy még régebben iskolába is ez volt kb. Most még itthon vagyok ,4 éves a kisfiam,de az oviba indulás gondot okoz sokszor.Ráadásul most költöztünk el anyuéktól,messzebb is van az ovi. Úgyhogy rémálom ez az egész funkcionális bélbetegség :(

#59 onanita 2012. 01. 13. - 11:32:56

Sziasztok! Én is évek óta szenvedek hasmenéstől.Évekkel ezelőtt jártam belgyógyásznál,labor,uh. Semmi elváltozás,idegi alapon van az egész.Nem is foglalkoztam tovább a dologgal.Szedtem a hasfogókat,a probiotikumokat.Tünetek továbbra is tartanak ha megyek ,indulok itthonról ,előtte 2*tuti mennem kell wc-re.És beadobok hasfogót,hogy el merjek nyugodtabban indulni itthonról.Ha itthon vagyok,és tudom hogy nem is megyek sehová,akkor is megy a hasam.Kaja után van hogy rögtön .Gondoltam valami ételallergiára is . Mostanában elmentem gasztroenterológiára,mert ez nem állapot,kisgyerek mellett.Mindjárt IBS-t állapított meg minden féle vizsgálat nélkül.Szedem a Dicetelt,amit előtte már a házi orvos által is szedek.Kínzásnak nem akar kitenni ,próbáljuk még a dicetelt,ha nem segít,ízekre szed azt mondta,elkezd vizsgálatokat,de hogy megnyugodjak azért csinálnak egy labort TSH-val.Jövő kedden megyek. És minden estre kipróbálom az orbáncfű teát,és a kálmos gyökeret.Én még a tv-ben az édes gyökeret láttam ilyen esetekre. Remélem valami beválik végre.

#60 jh8ris 2012. 01. 12. - 08:09:49

Szerintem a leírtakból a legfontosabb hogy te ott vagy mellette minden körülmények között és ez erőt ad neki...ha olyan a környezeted hogy nem érzed magad egy csődtömegnek az segít a legtöbbet...

• 11 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: