Házipatika fórum: Human Papiloma Vírus (HPV) - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 6 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

Human Papiloma Vírus (HPV)

#1 szaboorsoly 2013. 02. 13. - 00:55:35

sziasztok!

Szabó Orsi vagyok, utolsó éves klinikai pszichológus hallgató az ELTÉN. Végzős lévén épp szakdolgozatomon dolgozom, és a segítségeteket szeretném kérni. Tudom, hogy nem szokás Benneteket ilyennel zavarni, és én sem tenném ha nem érezném fontosnak a témát amit választottam, így egy kérdőív csomag kitöltésére szeretnék megkérni minden kedves hölgyet, ami alig vesz igénybe 10 percet.

http://kerdoivszabo.atw.hu/

Dolgozatom témája a HPV fertőzés életminőségre gyakorolt hatása.
Fontos lenne, hogy olyan személyek töltsék ki akik minimum 6 hónapja rendelkeznek diagnózissal. És amennyiben tudtok olyanról, aki szívesen kitöltené a kérdőívet, nyugodtan megosztható :) A kitöltés természetesen teljesen anonim módon történik. Köszönöm a rá fordított időt.

Szabó Orsi
sing

#2 tudatlan 2012. 06. 13. - 12:24:40

sziasztok kórtársak!...sajnos valaki írna nekem pár szót, hogy mire legyek felkészülve...tegnap volt a conisatio...két hét az eredmény...ki tudja mi lesz, mert már az is földhöz vágott h. hpv 16, 39 em van. magas kockázatú ugye mindkettő...és a 16ra még jó is az oltás, de a másikra nem...és ki tudja, h. még mi lesz a szövettan eredménye. a conisatio nem nagy gáz, attól ne féljetek.de mi lesz most? vitamin, imunerősítő meg minden ilyesmi....sokat olvastam róla, az alapdolgokat tudom is.... De mit tegyek még? Vagy tudna valaki válaszolni nekem, Valaki akinek hasonlók lettek az értékei. hogy mire számíthatok...mi lesz a legrosszabb lehetőségem? válaszotokat köszönöm előre is. kitartás mindenkinek!!!

#3 ksenicz 2012. 06. 04. - 09:57:24

JAAAAA és megkérdeztem a dokit a párommal kapcsolatban és azt mondta ez nem ping- pong ,hogy újra vagy ide oda fertőződjünk!DE ÉN MÁR BE VAGYOK OLTVA,,!!!!!!!!!!!!!!!Nem kell őt is beoltani,,kondom sem kell,,,,DEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE! !!,,nem használhatok,,pharmatex krémet és gumiból is csak speciálisat mert van bennük valami sperma ölő ami elősegíti,,a Hpv fertőzést,fogamzás gátlót sem javasolt csak ezt a speckó gumit! Remélem tudtam segíteni,,,,de mindenképpen orvost is KÉRDEZZETEK EZ NEM JÁTÉK! :)

#4 ksenicz 2012. 06. 04. - 09:48:37

Sziasztok Az én eredményem p2-es tehát negatív lett,, deeeee HPV gyanús :(Ki is mutatták.... Nagyon örültem neki gondolhatjátok 30 évesen, egy 7 hónapos babával! Az én orvosom HPV zseni (sztem,remélem)Dr.Koiss Róbert nála is szültem,,, a szülésemről ment előadást tartani a Hpv-ről külföldre,,,,tehát remélem jó kezekben vagyok!:)))) Ő azt mondta,hogy ne aggódjak HPV 33 ,,magas kockázatú de nem a legagresszívabbak egyike,,,és , ami segíthet rajtam az a Hpv elleni oltás!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!Ettől fog eltűnnniii :)A héten kapom a második szurit...most akciós 3* 15.900.- Persze vettem gyógygombát (Varga féle),,algát és multivitamint szedek,,bár eddig is figyeltem az egészségemre....!Sportolok stb.... NAGYON SOK EGÉSZSÉGET KÍVÁNOK NEKTEK KEDVES SORSTÁRSAK! Van kiút!!!!:)

#5 hahuze 2012. 06. 01. - 12:57:38

sziasztok, ma tudtam meg, hogy baj van... a dokim azt mondta, hogy több, mint valószinű, hogy műtét kell, de biztosat, csak akkor tud mondani, ha 2 hónap múlva megismételjük a rákszűrés eredményét? segitsetek, miért kell ennyit várni? hpv vizsgálat lesz majd jún 13án, hogy be tudja azonositani, melyik fajta... annyit mondott még, hogy "rákelőtti állapot" segitsetek! kinek van/volt hasonló? 3 gyerekem van s totál ideges lettem...azóta folyamatosan remeg a kezem és nem ettem még semmit...

#6 letti27 2011. 11. 30. - 16:10:24

Addig nem kell aggódnia, amíg az orvos nem kéri a HPV tipizálását, de akkor is lehet, hogy csak alacsony kockázatú lesz, ami könnyen gyógyítható.

#7 letti27 2011. 11. 30. - 16:02:04

Szia! Utána néztem a HPV vírusnak megbízható oldalakon, és több orvost is megkérdeztem, és azt mondták, hogy újra el lehet kapni a vírust, ha valaki meggyógyult, és lefekszik egy fertőzött személlyel. Egy HPV-s személy megfertőzhet másokat, és vissza is fertőzhetik. A meggyógyulással sajnos nem lehet védettséget szerezni ellene.

#8 horgaszjani01 2011. 10. 13. - 00:15:26

Sziasztok! -Ha valakit kezelnek HPV-vel sikeresen, akkor ha újra nemi életet él egy "hordozó" férfival, elkaphatja újra tőle a vírust? -Sok helyen írják hogy a nemi életet élők 80% találkozik a vírussal, ez azt jelenti, hogy a többség nem olyan súlyos virus-t kap el? Sokan írták, hogy P3 lett az eredményük, sikerült is kigyógyulni belőle?

#9 webturista 2011. 07. 20. - 12:38:49

Sziasztok! Most olvastam egy kezdeményezést, ahol a fiataloknak hívják fel a figyelmét a HPV vírus jelentőségére. https://www.facebook.com/pages/HPV-i nf%C3%B3/234410839915167?sk=wall Gondolom ti már sokkal többet tudtok erről a vírusról, de érdemes olvasgatni, a weboldalon is sok hasznos infó van. Mindnenkinek szép napot! webturista

#10 nubnub 2011. 04. 11. - 11:47:52

Sziasztok! Folytatom a sztorit. Szóval sok-sok P3-as eredmény után múlt héten megműtöttek. Loop conisatio műtétem volt, 15 perc volt körülbelül, az altatást szinte meg sem éreztem. Egy hét múlva kész a szövettan, 4-6 hét múlva kontrollra kell mennem. Itt tartok most és állati boldog vagyok, hogy végre túl vagyok rajta :) Sok-sok egészséget mindenkinek! Ha ír valaki szívesen válaszolgatok!

#11 niko72 2011. 04. 02. - 19:00:36

Sziasztok!nem rég írtam akkor vártam a hpv teszt eredményét mert volt két P3-as eredményem HPV gyanuval.Most meg van az eredmény HPV negatív,Most írtak fel KLION 100 kúpot azt ebben a hónapban kell használjam,a gimoflor hüvelytablettát meg a következő menses után.és júniusban kell megint mennem Rákszűrésre és ha azis P3-as lessz akkor lesz műtét.De legalább nincs Hpv-m.Nekem azt mondta a dokim ,hogy nyugi ha nincs HPV akkor nincs rák se.Valami gyulladás okozta ezeket az eredményeket,ezt kell most ki kezelni.Fel a fejjel,üdv niko72

#12 nubnub 2011. 03. 31. - 15:07:35

Szia! Én úgy tudom, hogy a P2 egy normális állapot, a nők többségének ilyen az értéke. P1 szokott lenni a kamasz lányoknak, akik még nem élnek szexuális életet. P3-nál lehet picit aggódni és fél évente érdemes újabb tesztet csináltatni, mert az valami olyasmit jelent, hogy nincs baj, de látnak valamit, amiről nem tudják még megállapítani, hogy mi. Azaz egy gyulladás is okozhatja a P3-at, amit ha kikezelnek, ismét P1-P2 lehet az eredmény. Ennyit hallottam ezekről orvosoktól, már az ötödiknél járok. De úgy láttam, hogy itt is van elvileg egy orvos, akinek lehet írni, én írtam, de választ nem kaptam. Így marad a fórumosok tapasztalata, véleménye. De szerintem mindenképp orvost kérdezz, ő szakszerűbben el tudja magyarázni. Szép napot! :)

#13 bdrgns 2011. 03. 28. - 22:18:01

Sziasztok! 19 éves vagyok.Most tudtam meg hogy HPV gyanúm van.Most jön majd még csak a tipizálás.Eléggé megijedtem mert a családban volt előttem rákos beteg és ez az egyik hatalmas félelmem.A lapomra az van írva hogy P2 de nem tudom hogy ez mit jelent mert az orvos nem mondta el én meg a nagy pánikban azt is elfelejtettem hogy fiú vagyok e vagy lány.Illetve hogy fel lehet e belőle gyógyulni mert itt csak negatív történeteket olvasok vagyis számomra negatív mert nem szeretnék évekig küzdeni vele.Eddig nem volt semmiféle szemölcsöm illetve tünete a dolognak egy egyszerű citológia alkalmával derült rá fény. Kérlek írjatok valami megnyugtatót is mert bizony nem tudok kiegyensúlyozott és stresszmentes lenni ilyen kilátásokkal :(:(:(

#14 nubnub 2011. 03. 23. - 10:49:19

Sziasztok! Novemberben írtam utoljára. Szóval azóta röviden: Beszedtem az Isoprinosine kúrát, ami semmit sem használt, mert ismét P3-as lett az eredmény, a HPV diagnózis is ugyana. A doki, (aki előtte azt mondta, hogy ha még egyszer P3 lesz, műteni kell), közölte, hogy akkor várjunk még, 6 hónap múlva találkozunk, addig legyek nyugodt, kiegyensúlyozott, stb. Haha! Úgyhogy gyorsan ismét orvost váltottam, immár az 5. orvoshoz járok, aki meglátta a leleteim és azt mondta, hogy mindenképp műteni kell. Végre!!! Mára voltam kiírva műtétre, de a mensesem nem jelentkezett, csak utána lehet elvégezni. Remélem hamarosan vége lesz ennek a mizériának, mert már nagyon unom...

#15 niko72 2011. 03. 21. - 13:47:50

Sziasztok!Nekem is van kettő darab P3-as eredményem és most várom a hHPV teszt eredményét.A dokik emlegetik a konizációt de nem tudom ,hogy csináljam tovább az immunerősitést és reménykedjek a jobb eredményben vagy döntsek a műtét mellet.?39 éves vagyok szülni már nemakarok.Tanácsokat várok,tapasztalatokat.Előre is köszi niko72

#16 buksi84 2011. 01. 23. - 20:47:53

Sziasztok! Az én történetem ott kezdődött, hogy (vidéki) nagylány révén, eljártam a nőgyógyász "bácsihoz" rákszűrésre minden évben. Kb. 5-6 éve, egy vizsgálat közben közölte, hogy méhszájsebem van, amit Ő most le is kezel. Rendben, gondoltam ezzel nem is kell majd többet foglalkoznom... Egészen 2009ig így is gondoltam. Akkor P3-as lett az eredményem, majd visszarendelt kontroll-ra, és újabb szűrésre, majd közölte, hogy ha ez is P3-as lesz, meg kell műteni. Lám... amilyen szerencsém volt abban az időben mindenben, P3-as lett az eredmény :( , de Ő nem ad ám beutalót, mert lehet, hogy abban a kórházban (Rókus), nem is fogadnak, mert nem oda tartozom. De kiharcoltam azért azt a beutalót, nem akartam másfele utazgatni. Felhívtam Őket, és szinte egyik napról a másikra a mostani doktorom rendelőjében találtam magam... :) ezután jött még egy rákszűrés, ami szintén P3-as lett, tehát a 3. P3-as eredményét tarthattam a kezemben, majd 2010. 02. 08.-án meg is műtöttek... a műtét kb. 40 percig zajlott, altatásban, azóta már kétszer csináltak rákszűrést, mind a 2 P2-es volt, most májusban kell újra mennem, és csak reménykedek, hogy végre minden rendben van. Azóta a vidéki orvosomat nem láttam... sőt, sokan panaszkodnak rá, illetve sokan eljöttek Tőle... mert én is úgy gondolom, hogy ha akkor, a méhszájsebemen normálisan elkezeli, talán nincs ez...

#17 mariett 2011. 01. 21. - 22:07:48

Sziasztok!! Sajnos nagyon sok téves megállapítást olvastam evvel a témával kapcsolatban, ezért gondoltam írok pár sort. Nem is tudom néhányan honnan szednek ilyen sok baromságot( már elnézést). A tudatlanság nem baj, hisz sokan vagyunk bizonytalanok ,és nem túl tájékozottak bizonyos betegségeket illetően, de az baj hogy másoknak olyan tanácsokat adunk és olyan megállapításokat írunk amik nem helytállóak. Mindannyian mások vagyunk, más központi problémákkal, és ebből adódóan másként is reagálunk. Ezeknek a fórumoknak csupán arról kellene szólniuk, hogy megoszthassuk próblémáinkat hasonló kiemelem hasonló gondokkal küszködőkkel. Én is próbáltam utánna nézni saját bajomnak, de sajnos okosat nem találtam, csak találgatásokat meg egymásnak tényleg rosz tanácsok osztogatását. És azt jó sokat. Én szivesebben olvasnék inkább arról hogy kivel mi történt és hogyan sikerült megszüntetni az elváltozásokat vagy éppen teherbeesnie pozítiv hpv és cytológiai lelet után stb.Mert az az igazán megnyugvás ha hasonló sorsok pozítív alakulását olvashatjuk. Lelki támogatásról kellene szólniuk, nem pedig téves diagnózis felállításáról. Elnézést azoktól akikre ez nem vonatkozik. De inkább ne irjunk olyan dolgokról amikkel nem vagyunk tisztában, mert mást (természetesen nem szándékosan) de félrevezethetünk, rossz irányba terelhetjük és azzal csak ártunk.......

#18 malmacska 2010. 11. 18. - 21:10:59

Spirulina alga, olvassátok el

#19 nubnub 2010. 11. 16. - 12:00:18

Sziasztok! Én is most találtam meg ezt a fórumot. Kb. 3-4 éve küzdök ezzel a vírussal és a rákszűrési ereményeimmel. Az elején nekem is beesett 1-2 P3, mire mondták, hogy lehet, hogy csak valami gomba miatt van, így kezelgettek, próbáltam egészségesen táplálkozni, nyugodt lenni, aminek nálam is meg lett az eredménye, P1-es lettem, aztán újra P2, P3, P2, stb. Volt kolposzkópia vizsgálatom és biopsziám is, a dokim pedig csak azt mondogatta, hogy még várjunk. De marhára elegem lett a várakozásból, mondván mire várjak? Egy P4-es eredményre? Szóval dokit váltottam, most én is Isoprinosine kúrán vagyok, napi 3x2 db gyógyszer egy hónapon át, majd egy havi szünet és újra egy hónap gyógyszer, aztán kontroll. Kb. 2 hét múlva megyek kontrollra, kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz az eredményem. Személy szerint a HPV-t egy nagyon alattomos vírusnak találom, ha picit nem figyel oda a fertőzött magára, akkor pillanatok alatt elhatalmasodik és jönnek a P3-as eredmények. Azért én is felsorolom, hogy én miket szedtem, amióta tudom, hogy HPV-m van. Nagy adag C vitamin tabletták, Nu Skin Lifepak, Isoprinosine és persze a sport is fontos! Azt olvastam még, hogy a D vitamin is segíthet, amit a napban találunk, úgyhogy nem kell rozsdásra sülni, de picit napozni, akár szolizni is érdemes. A HPV elleni oltást pedig nem sokan ajánlják, de azért ha valaki hisz benne, akkor csak hajrá! Ha nem gond, jó lenne még véleményeket olvasgatni, úgyhogy írjatok! Üdv: Mariann

#20 health78 2010. 09. 12. - 21:20:59

Sziasztok! Azért regisztráltam az oldalon, hogy segítsek a hasonló cipőben járó nőknek/lányoknak a HPV leküzdésében! 2010. májusában P3-as eredményt regisztráltak nálam, melynek következtében elvégeztettem a HPV szűrés a tipizálással együtt. Az eredmény magas kockázatú (35-ös típusú), hpv lett. Nagyon megijedtem, de megfogadtam hogy meggyógyulok. Az addig stresszes életemet megpróbáltam picit áthangolni, aminek meg is lett az eredménye, valamint beszedtem 2 doboz isoprinosin nevű immunerősítő gyógyszert. Minden nap kifacsartam legalább 1 citrom levét (kezdetben 2-3-at is), és azt megittam, valamint a WEMMA nevű táplálékkiegészítő italt ittam három hónapon keresztül minden nap. A végén pedig még kicsit megturbóztam az egészet egy kis béres cseppel és c vitaminnal, valamint nagyon odafigyeltem az étkezésemre, futottam és sokat ittam. Augusztus 10-én újra elvégeztük a méhnyakszűrést, az eredmény már P2 lett. Fél év múlva kontroll.

• 6 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: