Házipatika fórum: Felfázás - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3

Felfázás

#21 gida2000 2009. 06. 04. - 00:55:27

Sziasztok! Mindenkinek csak ajánlani tudom az UROGIN nevezetű vény nélkül is kapható cseppet (ez növényi eredetű) és minden féle felfázásra és hüvelygyulladásra is megfelelő!!!!Már napi 2X ,ha isztok belőle teával összekeverve, akkor már javulás érezhető 1nap után!!! Próbáljátok ki nem bánjátok meg!! ;) :) Üdvözlettel : Csilla

#22 Sz.Szabina 2009. 04. 26. - 10:44:46

Szia! Segítséget szeretnék kérni, nekem is ezek a panaszaim már 1-2 éve rendszeresen felfázok én is. Nem tudom hogy ha rendesen felöltözök hogyan? Bár tudom elég egy kis fuvallat és előjön, bár azt is észrevettem hogy szex után többször is előfordult, hogy előjött az alhasi fájdalom és sűrű vizelési inger.... Nagyon félek attól hogy már 28 éves vagyok, és nem állapot hogy mindig antibiotikumot szedjek rá...nagyon félek hogy később nem lehet gyerekem emiatt!? Általában ilyenkor kamilla, csalán és hársfateát iszok, Urogint /gyógynövény szirup/ szedek és végső esetben Monural /antibiotikum/ és Nospa a fájdalom ellen. Ma hajnalban kezdődött. Sürgős segítségedet kérem! Előre is nagyon szépen köszönöm! Szabina

#23 britgett 2009. 01. 26. - 20:34:43

Szia gikoo.. Gyere a Krónikus hólyaghurut-heveny hólyaggyulladás fórum oldalra,ott rengteg infót olvashatsz! Jobbulást.. egy sorstársad :d

#24 gikoo 2009. 01. 24. - 16:01:39

...és ha lehet mielőbbi választ szeretnék,mert nagyon rosszul vagyok :'(' Köszönöm még egyszer előre is! U.i.:gikoo@freemail.hu az e-mail címem,lehet oda is írni:)

#25 gikoo 2009. 01. 24. - 15:38:26

Sziasztok! Nekem is ilyen panaszaim vannak:(2éven belül 8 vagy 9.alkalommal fáztam fel:(Elmentem orvoshoz és persze a szokásos..szedjek antibiotikumot..:(Mennem kell nőgyógyászhoz is,mert mondta,hogy köze lehet a szexhez,most hallottam erről először,és gyorsan rákerestem neten és ezt az oldalt találtam:)Én 18 leszek 2hónap múlva.Nagyon rossz érzés,csíp,állandó vizelési ingerem van meg gyakran véres is.Ha tudtam volna előbb róla,hogy a szex miatt van,akkor előbb találtam volna ki valami ellenszert,orvoshoz fordultam volna egyből!!!De nem értem mi köze van hozzá teljesen..Hallottam úgynevezett E.coli baktériumról is,hogy az váltja ki a felfázást illetve húgyúti fertőzést.Erről mit tudtok?Annyira bántja barátomat a dolog,hogy miatta van,de mondtam neki,hogy ez nem így van,ne vegye magára..Tudtok valami hatásos ellenszert?Mit kell tennünk/vagy nem kellene csinálnunk/,hogy ne legyen többet ilyen felfázásom/húgyúti fertőzésem??? Köszönöm előre is a tippeket,majd írok,hogy mit mondott a nőgyógyász! Sziasztok!Egy teljesen elkeseredett lány:'(

#26 evelin003 2009. 01. 14. - 20:35:05

Sziasztok! Nekem is egy évbe 4-5 alkalommal előjn a felfázásom! Már jártam orvosoknál de mindig csak úgyan azt mondják öltözzek fel és nem lessz ien problémám!Mindig rendesen vagyok felöltözve és mégis...Még csak 17 éves vagyok...Álltalába antibiotikumot írnak fel,de olvastam hogy nem egéségges ezzel kezelni mert az élő florákat elpusztitja és egy idő után nem véd majd a szervezetet.A leghatátosabb nekem eddig a vesetisztító tea volt.Sok mennyiségbe fogysztó.Mikor már érzem hogy fáj a vesém egyből elkezdem innin,mindenkinek ajánlom!!!!! Mindenkinek jó egézséget és gyógyúlást!

#27 Lidababa 2008. 07. 31. - 18:56:23

Kedves Sorstársak! Régóta küzdök felfázással én is... milliónyi kivizsgáláson voltam már nőgyógyásztól az urologusig, és állítólag semmi bajom, ám mégis mindig visszatér az alhasi fájdalom... Egyetértek azokkal akik nem javasolják a folyamatos antibiotikum-szedést. Ezért szeretnék megosztani Veletek 2 dolgot, ami nekem bevált. Amint érzem, hogy picit szúr alul, forróvízzel teleengedem a kádat és kamillatea füvet szórok bele. Továbbá van egy pannonhalmi vesetisztító teakeverék, ami nagyon jó. A megelőzésre pedig vesevédő tea. Ezek természetes gyógymódok és nagyon hasznosak, bajunk pedig nem lesz tőlük! Mindenkinek jó egészséget!

#28 szimone44 2008. 04. 23. - 09:09:17

Szeretnék valami tanácsot kérni orvostól vagy esetleg attól akinek már voltak ilyen tünetei. Két napja érzek a hüvelyembe sokszor beszúró szinte cikázó hirtelen fájdalmat ami két -háromszor ismátlődik és egy icipici fehér váladékot ami kicsit halszagra emlékeztet.Mi lehet ez?Kb 20. éve volt utoljára gombás fertősésem azóta semmi.Monogám kapcsolatban élünk a párommal. Mi lehet ez és mivel kezelték? :'('

#29 Rituscica 2007. 11. 25. - 14:07:00

Tisztelt Házipatika! A problémám hasolnó, felfáztam, az évben legalább 3-4szer. Az ügyeletes orvos azt mondta hogy vizsgáltassam ki magam, mert ez már nem normális.Nem vérzek viszont állandó fájás,szúrásokat érzek...és annyira rosszúl élem meg ezt a fájdalmat hogy teljesen depresszióba esek. Önök szerint csak én verem nagy dobra, vagy tényleg urológusra/nőgyógyászra bizzam a kérdést. Köszönettel Ritus

#30 tottika 2007. 11. 21. - 22:10:50

Nekem is elégszer van felfázásom, de tuti nem vennék rá antibiotikumot! legalábbis amíg nem muszáj! mivel azzal csak annyit érek el a legtöbb esetben hogy kiszelektálódik pár rezisztens faj, ami utána elszaporodik, és kezdhetnék egy újabb antibiotikumos kúrát előről ! Ráadásul az antibiotikum a saját , "jó" bacikra is negatív hatással van, holott az lenne nekik a céljuk, hogy az általuk termelt anyagokkal(tejsav,propionsav) a többi kórokozó baktériumot gátolja! szóval , inkább azt teszem hogy immunrendszeremet erősítem, 2000 mg C vitamin, rendgeteg teát iszok és gyakran megyek pisilni, hogy átmossam a hugyhólyagom!meg vannak természetes gyógynövnyekből "gyógyszerek"! MIndnekit óva intek a felelőtlen antibiotikum használatától, mert nagyobb kárt okoz mint használ!ha már kell tényleg muszáj a pontos mennyiséget pontos időben kell bevenni! És utána mindig kell normál bélflórát tartalmazó baktériumokat szedni! hogy az elpusztultak heléyre visszakerüljenek, nehogy kórokozók foglalják el a helyet! De a Candida elszaporodásának veszélye ilyenkor is gyakran fenn áll! Ez egy mikrobiológus véleménye volt

#31 bea0205 2007. 10. 25. - 07:41:49

Tistelt Doktor Úr! Már lassan egy éve küzdök a felfázással.Nagyon sok gyógyszert kaptam de mindig visszajött.Nőgyógyásznál is voltam .Hüvelygombám volt.Kaptam kúpot és használt is.lehet hogy a hüvelygomba és a felfázás összefügg egymással?A vizeletem mindig 3 keresztes volt.Utoljára 4 fajta gyógyszert kellett szednem egymás után, olyan vizsgálatot is csináltak velem hogy vénásan kaptam valamilyen folyadékot és röntgenen nézték hogy megy a vesémhez és hogyan dolgozza fel.A barátom és az én vizeletemet felküldték Budapestre.Minden vizsgálat jó lett azóta semmi bajom nincs.Nemrég lefeküdtem a barátommal (furcsán éreztem magam) másnap ugyanolyan fájdalmat éreztem mint amikor nagyon fel voltam fázva.Reggel elmentem vécére és nagyon fájt gennyes volt és enyhén véres.Nőgyógyásznál még nem voltam de úgy érzem hogy hüvelygombám van. Kérem segítsen. Válaszát előre is köszönöm.

#32 nono89 2007. 09. 30. - 14:00:19

kedves T. Krisztina.megkérdezhetem,h mit mondtak a betegségére,mert nekem is hasonlóak a panaszaim. előre is köszönöm.

#33 zsike1981 2007. 08. 29. - 13:37:10

Sziasztok! Én folyamatosan küzdök a felfázással. Eddig azt hittem, csak antibiotikum segíthet. Most azonban nem volt időm elmenni orvoshoz, mert folyamatosan dolgoznom kell. Azt találtam ki, hogy éjjel felhúzom óránként az ébresztőmet és mindig megiszom egy pohár vizet, ill. elmegyek WC-re, hogy éjjel is folyamatosan tisztítsam a vesémet. Egyelőre bevált, mert másnap nem görcsökre ébredtem és a véres vizelet is megszűnt. Amint időm engedi, elmegyek orvoshoz, de addig is ez rengeteget segített. Próbáljátok ki ti is, ha nem akartok fájdalmakat!

#34 2007. 05. 10. - 14:05:30

sziasztok! én egy 16 éves lány vagyok. az lenne a problámám hogy már vagy 4 napja folymatosan nyilal a púpomtól kb. 3-4 cm rre. és néha iszonyatosan fáj. ha megyek vagy éppen futok belenyilal. én még soha nem voltam felfázva és nem tudom mért fáj.:( a barátnőim azt mondták h felfáztam... kérlek irjatok mi bajom lehet? :(

#35 2007. 02. 15. - 16:47:32

nekem olyan panaszom van hogy most megjött és nem tudjuk anyukámmal hogy felfáztam e vagy csak azért van a pisilés közben a fájdalom mert megjött !!! soha nem volt még ilyen !!! de ha elmúlik a menstruációm, és ha még mindig fáj elmegyünk nőgyógyászhoz! milyen gyógyszert lehet szedni vagy mivel lehet gyógyitani!!

#36 2007. 01. 10. - 18:52:03

Én is hasonló cipőben járok. Egyre sűrűbben vagyok felfázva egyik felfázás jön a másik után pedig vigyázok magamra. Elszomorít az a tény hogy mindig csak ugyanazt hallom, szedje be ezt és ezt a gyógyszert az utolsó szemig és igyon sok folyadékot. És a probléma újra és újra előjön. Ez nagyon bosszant.

#37 Törölt felhasználó 2006. 09. 15. - 09:28:16

Kedves Látogatóink! Amenyiben szakorvos válaszát szeretnék olvasni kérjük, hogy használják "Kérdések" szolgáltatásunkat, ahol szakterületenként tudnak válogatni az orvosaink közül. Ezt az oldalt felhasználóink inkább az egymás közötti tapasztalatcserére használják. http://www.hazipatika.com/services/faq Üdvözlettel: A HáziPatika.com szerkesztősége

#38 2006. 09. 14. - 10:29:27

Tisztelt Doktorúr! Sajnos rendszeresen felfázok... Hol enyhulnek a tunetek, hol ujra elojonnek, nagyon eroteljesen. (erős vizelési inger, ego, csipo erzes, viszketes) Junius ota nogyogyaszatra jarok ahol 2 alkalommal Semicilin kapszulat irtak fel. (2*40), Semicilin huvely kupot es Canestent is hasznaltam. Aztan irtak fel egy S-betuvel kezdodo tablettat de a teljes nevere nem emlekszem. Az jo volt. 1 honappal kesobb ujra jelentkeztek a panaszok, akkor azt mondtak mar nem gombas fertozes. Ciprobay tablettat irtak fel, reszben hasznalt. Most ujra eroteljesek a tunetek es Tarivid tablettat szedek, de nem erzem a valtozast. Mit lehet ennek az oka? Elore is koszonom a valaszat.

#39 2006. 06. 19. - 09:46:05

T. Doktor Úr, 2-3 hete hüvelygyulladás gyanuja miatt elmentem nőgyógyászhoz, aki felírt egy gombaellenes gyógyszert (szájon át bevehetőt) ill. egy széles spektrumon ható kúpot. kb 10nap után megszűntek a panaszaim, azonban most visszatért egy felfázásnak tűnő hugyúti fertőzés erős vizelési inger, stb. Nem lehet, hogy a gombaölőszerrel nem csak a gombát irtottam ki, de felborult a flóra egyensúlya és most baktériumok szaporodtak el? Teljesen el vagyok keseredve, fél/egy évenként visszatérő probléma ez számomra és nem tudom hogyan szabaduljak. Mostanában rendszeresen használok laktózos irrigálót is. Köszönettel, Anikó

#40 Törölt felhasználó 2005. 07. 27. - 16:12:14

Kedves "Szandybaba"! Amenyiben szakorvos válaszát szeretné olvasni, kérjük, használja "Kérdések" szolgáltatásunkat, ahol szakterületenként - jelen esetben Dr. Elek Csaba, nőgyógyász - tud válogatni az orvosaink közül, mert ezt az oldalt inkább a felhasználóink egymás közötti tapasztalatcseréjére ajánljuk. Üdvözlettel: HáziPatika.com szerkesztősége

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: