Házipatika fórum: Felfázás - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3

Felfázás

#41 2005. 07. 09. - 00:30:05

Tisztelt Doktor úr!! Pár hete(kb. 2) enyhén felfáztam... nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget,de az utóbbi napokban elég sokszor van vizelési ingerem. Nincsen erre valami házi praktika,amivel kicsit lehetne enyhíteni a tünetemen,amíg elmegyek orvoshoz?? Válaszát előre is köszönöm!!!!

#42 greenflower 2005. 02. 06. - 14:29:50

Tisztelt Doktor úr! Én is felfáztam a napokban,annyira szerencsére nem súlyos,de szintén kaptam antibiotikumot.Fájdalmam már nincs. Azt szeretném megkérdezni,hogy a felfázástól késhet e a menses? Mert hónap eleje van és most már lassan megkéne jönnie, Mihamarabb várom válaszát. Köszönöm.

#43 Törölt felhasználó 2004. 12. 18. - 13:26:05

Kedves "Szabina"! Amenyiben szakorvos válaszát szeretné olvasni, kérjük, használja "Kérdések" szolgáltatásunkat, ahol szakterületenként tud válogatni az orvosaink közül, mert ezt az oldalt inkább a felhasználóink egymás közötti tapasztalatcseréjére ajánljuk. Üdvözlettel: HáziPatika.com szerkesztosége

#44 Szabina16 2004. 12. 16. - 23:46:49

Tisztelt Doktor Úr! Nyáron felfáztam, mégpedig úgy, hogy vizes törölközőt raktam magamra... illetve a lábaimra. Néhány nappal e műveletem után, elkezdődött a gond. Fájt a petefészkem, és égető csípő érzésem volt a hüvelyemnél. Vizeletmintát vittem orvoshoz, ahol kétkeresztes gennyet találtak. Antibiotikumot írtak fel, amit beszedtem, de a problémám visszatért. Újból vizeletminta... és egy másik fajta antibiotikum. Nem segített. Elmentem nőgyógyászhoz, hüvelygombám volt. Kaptam rá hüvelykúpot, és szerencsére hatott,de néha még mindig van enyhe viszkető,csipő érzésem, főleg ha hidgre lépek, vagy kivan a hasam, akár csak egy picit is. És most enyhe fájást érzek a petefészek környékén, mivel reggel kimentem a minusz 4 fokba, nyári cipőbe. Ön szerint, hogy kellene teljesen megszüntetnem a fájást,viszketést? Várom válaszát Köszönettel: Kőváry Szabina

#45 Törölt felhasználó 2004. 05. 10. - 11:17:41

Tisztelt Asszonyom! Nagyon valószínű, hogy az ovulációja nem következett be, így a tüsző (immár cisztává fajulva) folyamatosan nagy mennyiségű ösztrogént termel, ami nem hagyja a méhnyálkahártyát lelökődni. A tartósan magas ösztrogénszint miatt a nyakcsatorna bőven termel tojásfehérjére emlékeztető váladékot, amely nomrális esetben, a spermiumok felvezetését szolgálja.A normális tüszőérés rendezésével a problémája könnyen megoldható. Amennyiben személyesen is lehetek segítségére, kérem, hívjon fel: 06 209 56 25 13 Tisztelettel: dr. Elek Csaba szülész-nőgyógyász szakorvos, humángenetikus

#46 2004. 04. 23. - 17:51:17

Tisztelt Doktorúr! 2002 szeptemberében jött meg először a menzeszem,egy darabig normálisan is jött,majd felfáztam,kétszer is,utána még párszor megjött,de immár 7 hónapja nem jött meg,és kezdek nagyon aggódni,hogy ebből baj lesz!:'( a petefészkemnél néha picit fájni szokott,és mióta lefeküdtem a barátommal /úgy nagyjából egy hete/furcsa fehéreskés folyásom van! ez normális?előre is köszönöm válaszát! Leonida

#47 Törölt felhasználó 2004. 04. 07. - 08:02:23

Tisztelt Asszonyom! Az Escherichia coli és a Pseudomonas aeruginosa a bélflóra részei, ezáltal a hüvelyben is gyakorta megtalálhatók minden következmény nélkül, vagy csak egyszerűen a vizelet mintavétel során kerülnek a vizsgálati anyagba. Ezért a tenyésztésből kiindulni nem szerencsés, mer jóllehet, nem a kórokozót fogjuk kiirtani. A felfázás sem egy betegség, számos megjelenési formája ("manifesztációja") lehetséges. ezért inkább tartanék szükségesnek egy személyes vizsgálatot (a kislányban természetesen semmilyen "kárt" nem téve, hogy a valódi kórismét beazonosítsuk. Amennyiben személyesen is lehetek segítségére, kérem, hivjon fel: 06 209 562513-as mobilszámon. Tisztelettel: dr. Elek Csaba szülész-nőgyógyász szakorvos, humángenetikus

#48 2004. 04. 06. - 12:51:11

Tisztelt Doktor Úr! Köszönöm, hogy válaszával megtisztelt. Már voltunk ilyen vizsgálaton, aerob tenyésztéssel E. coli baktérium és Pseudomonas aeruginosa (sok telep)tenyészett ki. Psed Aer. E. coli ampicillin - R piperacillin E - amoxci. - E piperaci. E - Cefprozil - E Cefuroxim - E Ceftazidim E - Cefoperazon E - cefepime E - Gentamicin E E Netilmicin E - Amika. E - Imipenem E - Meropenem E - Tetracyclin - E sumetrolim - E Sarjadzó gomba nem teny. ki. Az ÁNTSZ is vizsgálta a vizeletet, szintén E. coli, fehérjével zsúfolva és pálcika alakú baktériumokkal tele.Ultrahang - neg. A felírt gyógyszerek egyike sem hozott sok eredményt. Várom válaszát, maradok tisztelettel

#49 Törölt felhasználó 2004. 04. 05. - 11:03:41

Tisztelt Asszonyom! Az Ön kislányánál minden bizonnyal a kórokozó beazonosítása nem volt pontos. Pedig ehhez elegendő egy mikroszkópos vizsgálat a hüvelybemenet törléséből. Amennyiben személyesen is lehetek segítségére, kérem, hívjon fel: 06 209 56 25 13 Tisztelettel: dr. Elek Csaba szülész-nőgyógyász szakorvos, humángenetikus

#50 2004. 03. 31. - 09:05:34

Tisztelt Doktor Úr! Lányom 7 éves, folyamatos felfázással küzd (++++).Túl vagyunk már több antibiotikumos kezelésen jelenleg zinnat+urovaxom-ot kap.Nem tapasztalok javulást,Válaszát előre is köszönöm

#51 Törölt felhasználó 2004. 01. 07. - 11:47:38

Tisztelt Asszonyom! A hüvelygyulladás eredménytelen kezelése az alábbi okokra vezethető vissza: 1. Az antibiotikus kezelés hatására elpusztult tejsavbacilus-flóra is elpusztul, ami miatt a hüvely tartósan védtelenné válik. 2. a partnernél áll fenn ivarcsatorna-fertőzés (pl. prosztata-gyulladás), mely a problémát fenntartja. Amennyiben a panasza tisztán húgyúti eredetű, atípusos kórokozók jelenlétére gondolunk. Az említette állapotok elkülönítése nem nehéz, csak kellő tapasztalatot és problémalátó képességet igényel. Amennyiben személyesen is lehetek segítségére, kérem, hívjon fel: 06 209 56 25 13 Tisztelettel: dr. Elek Csaba szülész-nőgyógyász szakorvos, humángenetikus

#52 2004. 01. 05. - 21:07:14

Tisztelt Doktorúr! Sajnos rendszeresen felfázok... Kb. havonta-kéthavonta előjön a probléma. :'( A háziorvosom a Ciprobay 250mg készítményt szokta felírni, aminek hatására 2-3 nap alatt el is múlik a probléma, ám sajnos minden "óvintézkedés" ellenére rendszeresen visszatér. Mit lehet ennek az oka? Mit tudnék tenni a megelőzés érdekében még? Segítségét köszönöm.

#53 Törölt felhasználó 2003. 11. 05. - 09:43:30

Tisztelt Asszonyom! Nyilvánvalóan a diagnózis nem stimmel valahol. Sajnos ezt revideálni csak személyes találkozásunk esetén vagyok képes. Amennyiben személyesen is lehetek rendelkezésére, kérem, hívjon fel: 06 209 56 25 13 Tisztelettel: dr. Elek Csaba szülész-nőgyógyász szakorvos, humángenetikus

#54 2003. 11. 03. - 17:25:08

Egy strandolás után felfáztam.A háziorvosom Nitrofurantoint írt fel.De a tünetek nem múltak el.Ez után 2 db nagyon erős gyógyszert,majd antibiotikumot kaptam.Ezek sem segítettek!Mit tegyek? Előre is köszönöm a választ!

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: