Házipatika fórum: Hüvelygomba - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 34 Oldal +
  • « Első
  • 32
  • 33
  • 34

Hüvelygomba

#661 Törölt felhasználó 2005. 07. 27. - 16:19:13

Kedves "Tűzleány"! Amenyiben szakorvos válaszát szeretné olvasni, kérjük, használja "Kérdések" szolgáltatásunkat, ahol szakterületenként tud válogatni az orvosaink közül, mert ezt az oldalt inkább a felhasználóink egymás közötti tapasztalatcseréjére ajánljuk. Üdvözlettel: HáziPatika.com szerkesztősége

#662 Törölt felhasználó 2005. 07. 27. - 16:15:02

Kedves "csaken20"! Amenyiben szakorvos válaszát szeretné olvasni, kérjük, használja "Kérdések" szolgáltatásunkat, ahol szakterületenként tud válogatni az orvosaink közül, mert ezt az oldalt inkább a felhasználóink egymás közötti tapasztalatcseréjére ajánljuk. Üdvözlettel: HáziPatika.com szerkesztősége

#663 2005. 06. 27. - 17:34:03

Tisztelt Doktor Úr/Doktorno! Azzal a keressel fordulok onhoz hogy van egy kellemetlen feher folyasom mejnek szaga is van ami a baratomnal is megvan marmint az hogy neki is ojan szagu a nemiszerve....s nalam meg az is hogy ojan mintha nem torolnem meg rendesen (ojan feher).Kaptunk volt ra kenocsos es gyogyszeres kezelest nekem meg kuppom is volt...utanna kimaradt ez a probleme de sajnos megint jelentkezett es mikor eggyutt vagyunk nem mindig de van hogy nekem utanna viszket es eg....mit tetszik ajanlani ra? Esetleg azt is hogy mitol lehet? Elore is koszonom megtisztelo valaszat!

#664 Törölt felhasználó 2005. 06. 20. - 10:06:18

Kedves "Tuzleany"! Amenyiben szakorvos válaszát szeretné olvasni, kérjük, használja "Kérdések" szolgáltatásunkat, ahol szakterületenként tud válogatni az orvosaink közül, mert ezt az oldalt inkább a felhasználóink egymás közötti tapasztalatcseréjére ajánljuk. Üdvözlettel: HáziPatika.com szerkesztősége

#665 2005. 06. 17. - 11:45:45

Kedves Doktor Úr! Sajnos nekem is évek óta folyásom van (Candida gomba), ami rövidebb ideig szünetelhet a gyógyszerektől (antibiotikumoktól után súlyosbodni szokott a helyzet), de végleges megoldást nem adnak! Azt hallottam, hogy ennek köze van a magas szénhidrát tartalmú táplálkozáshoz (Igaz ez?). . . ezért is próbálkozom minél kevesebbet bevinni belőle a szervezetembe már két hete ( kenyér helyett exrudált kenyér, null. tészta, sajt, alkohol, édesség, cukor stb. ) viszont annál többet enni citrusféléket, almát, zöldségeket, levest, főzeléket, élőflórás joghurtot. . . de a mennyiséget ígyis egy bizonyos szint alatt tartom. . . mint egy egészséges diéta! Azt figyeltem meg, hogy kb. egy hete a fehér folyás színe barnába ment át. . . nem tudom ez jó hír e vagy sem! Valahol talán egyszer olvashattam, mert így rémlik, hogy ez a gombatelepek pusztulásakor figyelhető meg, vagy talán a kedvezőtlenebb körülmények miatti betokozódásnak köszönhető. . . nem tudom! Ön szerint mi lehet a magyarázata, kedves Doktor Úr? Folytassam tovább a diétat? Mit ajánl még? Ilyenkor szükséges Ön szerint Lactacidos irrigálás és ha igen, milyen sűrűn? A barna folyás eddig enyhe viszkető és savas hatást fejtett ki a bőrömre! Mindenképp ellátogatok az orvosomhoz egy héten belül (előbb nem tudok)...ezért is kérdezem Önt, mennyire lehet súlyos a helyzet? Köztes vérzésre nem gyanakszom, mert nem jellemző és a színe sem olyan! Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel.

#666 2005. 05. 03. - 19:19:57

Tisztel Doktor úr! Azzal a kérésl fordulok önhöz hogy legyen szives tanácsot adni a hüvely folyásomra nekem van mikor sárga de van mikor átlátszo és nyulos ez mitöl lehet válaszát elöre is köszönöm Zsuzsanna

#667 2004. 11. 09. - 16:56:25

Tisztelt Doktor Úr! 18 éves vagyok, Lindynette 30-at szedek. Nyár óta nagy mennyiségű folyásom van, sűrű, többször sárgás, (ritkán viszket is). Június végén voltam nőgyógyásznál, mondta hogy hüvelygyulladásom van, kaptam rá klion d100 hüvelytablettát, meg 2 db mycosist-gyno tablettát gombára. A párom 2 diflicant, meg kenőcsöt kapott, ugyanis piros pöttyök jelentek meg a nemiszervén. A kezelés után egy ideig jó is volt, de szeptembertől megint nagyobb mennyiségű folyásom van. A páromon megint jelentkeztek a piros pöttyök. Voltam orvosnál, kaptam Zanacint, meg 2 mycosist-gyno tablettát. (A párom ugynazt kapta mint múltkor.) A zanacint mind beszedtem és a másikból egyet ( a következőt nov 14-én kell). A folyásom azóta alig ( szinte semmit sem) csökkent, ugyanugy sürü és több alkalommal is sárgás, kellemetlen szagú. A doktor úr mit tanácsol, milyen gyógyszerre lenne szükségem? Mi bajom van, mitől van ez? Mit tehetek az ellen a folyás ellen? Válaszát előre is köszönöm! Kati

#668 2004. 11. 09. - 11:26:21

Tisztelt Doktor Úr! A terhességem 6. hetében vagyok, és kaptam valami gombás fertőzést, ami nálam nem ritka. Szeretném megkérdezni, hogy mit javasol ez ellen, illetve, hogy a Tantum Rosa és a Lactacyd Femina irrigálószerekkel való hüvelyöblítés árthat-e a magzatnak. Sajnos orvoshoz legfeljebb a jövő héten tudnék eljutni. Válaszát előre is köszönöm! Mickey25

#669 Törölt felhasználó 2003. 12. 16. - 09:41:35

Tisztelt Asszonyom! Az ecetsav testidegen, tehát semmiképp nem javasolnám a hüvely pH-értékének helyreállítására. Ehelyett élettani 3% tejsavat használunk (1 evőkanállal 1 liter vízhez, vény nélkül is kapható), vagy vannak kényelmesebb kiszerelésű irrigálók is (Lactacyd femina). A Gynoflor csak megfelelő ideig tartó tejsavas irrigálás után lehet hatásos. Az ecetet felejtse el! Amennyiben személyesen is lehetek segítségére, kérem, hívjon fel: 06 209 56 25 13 Tisztelettel: dr. Elek Csaba szülész-nőgyógyász szakorvos, humángenetikus

#670 libra 2003. 12. 12. - 15:19:00

Tisztelt Doktor úr! Szeretném megkérdezni, hogy felborult hüvelyflóra visszaállítására valóban alkalmas-e az egyszerű 10%-os ecetes irrigálás, és a gynoflor tabletta szedése?! több vizsgálat után (tisztasági fok, tenyésztés) javasolta ezt a módszert a nőgyógyászom. De valóban az ecet ilyen hatásos lenne? Válaszát előre is köszönöm!

#671 Törölt felhasználó 2003. 11. 20. - 10:13:22

Tisztelt Asszonyom! A hüvelygyulladás kezelésének sikertelensége általában két okra vezethető vissza: 1. A hüvelygyulladás antibiotikus kezelését követően nem pótolják a kezelés során elpusztult védő tejsavbacilusokat. Azok kipusztulása a hüvelyt a fertőzésekkel szemben tartósan védtelenné teszi. 2. Meg kell vizsgálni a szexuális partner ondóját is mikroszkóp segítségével. előfordul gyakorta, hogy a férfinél fennálló pl. prosztata-gyulladás tartja fenn a hüvelygyulladást. Amit Önnél tenni kell: kombinált antiszeptikus hüvelykezelés után először a tejsavat, majd a tejsavbacilusokat kell pótolni. Amit a partnerénél tenni kell: Az ondó mikroszkópos vizsgálata. BÁRMILYEN rendellenesség a krónikus hüvelygyulladás mellett bizonyítja a férfi ivarcsatorna-fertőzését. Ilyenkor akár 2-3 havi antibiotikus kezelésre is szükség lehet. Amennyiben személyesen is lehetek segítségére problémája megoldásában, kérem, hívjon fel: 06 209 56 25 13 Tisztelettel: dr. Elek Csaba szülész-nőgyógyász szakorvos, humángenetikus

#672 szabhajni 2003. 11. 18. - 19:49:17

Sajnos nekem is gombás fertőzésem van.Először 3 éve jelentkezett,azóta félévenként.Legutóbb a nőgyógyászom nem írt fel kúpot,csak kenőcsöt és a mycosyst-gyno kapszulát.Hamarosan megjött a menstruációm. Elmúltával nem jött elő az égő érzés,viszont a színtelen folyás megmaradt,és a hasam alja is fáj.Az étrendemen változtattam,intim mosakodó gélt is használok,fürdőbe nem járok(sajnos,mert szeretnék úszni).Mit lehetne tenni,hogy többet ne jöjjön elő?

#673 Törölt felhasználó 2003. 11. 05. - 15:07:20

Tisztelt Asszonyom! A hüvelygyulladás kezelésének elégtelensége általában két okra vezethető vissza: 1. Az antibiotikus kezelés során kipusztítják a hüvely védelméért felelős tejsavbaktériumokat, és "elfelejtik" visszatelepíteni. 2. a vizsgálatnak olykor ki kell terjednie az ondó mikroszkópos vizsgálatára is (vagyis a partnert is be kell vonni), mert lehet, hogy nála van a baj pl. egy prosztata-gyulladás formájában. Önnél ami teendő: antiszeptikus hüvelykezelés után a tejsavbacilusok visszatelepítése. Ha a partnere beteg, olykor 2-3 havi antibiotikus kezelésre is szükség lehet. Amennyiben személyesen is lehetek rendelkezésére, kérem, hívjon fel: 06 209 56 25 13. Tisztelettel: dr. Elek Csaba szülész-nőgyógyász szakorvos, humángenetikus

#674 2003. 11. 04. - 15:07:47

T. Doktor Úr! Évek óta visszatérő problémám a hüvelygombásodás. Rendszeresen járok orvoshoz, korábban helyileg kezelték, de miután ez hatástalannak minősült, kb. 4 hónapja egy gyógyszeres kúrát kaptam. (sajnos a gyógyszer nevére nem emlékszem). 8 szemet kellett közel 4 hónap alatt bevennem, de sajnos nem hozott eredményt. A mai napig megvan a problémám, és őszintén szólva már nem tudom, hova forduljak. Kérem, amennyiben tud vmi más fajta gyógymódot ennek kezelésére, tájékoztasson. (Esetleg az orvosommal megpróbálnám megbeszélni) Segítségét előre is köszömön. Tisztelettel: Henriett

• 34 Oldal +
  • « Első
  • 32
  • 33
  • 34
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: