Házipatika fórum: tejcukor érzékenység - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 5 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

tejcukor érzékenység

#1 davidka16 2015. 10. 09. - 12:47:05

Nálam is az állandó puffadás és hasfájás jelezte a bajt. Nekem is a cseppet ajánlotta az orvos, de később jobban utánanéztem a lehetőségeknek és többféle laktázos terméket kipróbáltam. Nekem a millandjoy vált be leginkább, semleges íze van és nem áztatja el az ételt.

#2 marianna_5cd 2015. 08. 28. - 11:06:50

Évek óta laktózérzékeny vagyok,megtanultam vele élni.Nem tudtam hogy adókedvezményre is jogosult vagyok emiatt.Tud valaki olyan szakambulanciát ahol elfogadják a genetikai teszt eredményét?Nincs semmi kedvem,sem időm a H2 kilégzéses tortúrát végigcsinálni,de csak szakambulancia adhat ki adókedvezményhez igazolást első ízben.Utána már adhatja a háziorvos,de a "megállapításkor" csak ambulancia. :( Remélem tud valaki segíteni.Előre is köszönöm.

#3 szaszjul 2015. 08. 26. - 21:07:51

Pár hónapja folyamatos puffadásaim és hasgörcseim voltak. Elég sok tejes dolgot eszem és reméltem hogy nem a tejcukorral van gond. De aztán az orvos tanácsára figyeltem arra mit eszem és iszom és enyhültek a tünetek. Nem szerettem volna kiirtani az életemből a tejet, így a lactase comfort cseppet kezdtem el használni. ennek köszönhetően most uyganúgy tudok tejcukros ételt enni és inni, mint az előtt, hogy érzékeny lettem volna.

#4 kgedig 2015. 08. 17. - 14:37:12

Laktózérzékenység miatt kezdtem el a lactase comfort cseppet szedni. Egyszerűen lehet alkalmazni és nincs se íze, se szaga.

#5 laszko34 2015. 08. 10. - 10:05:51

Nekem is vannak gondjaim a tejcukorral, de ami átsegít ezen az a lactase comfort csepp. Olcsóbb mint a rágótabletta és sokkal egyszerűbb az alkalmazása.

#6 laszlo1956 2015. 06. 30. - 10:39:55

Rólam felnőttként derült ki, hogy laktózérzékeny vagyok. Mondanom sem kell, férfiember lévén a diétázás szóba sem jöhet! A feleségem hozott a gyógyszertárból egy Milljoy nevű rágótablettát, amit étkezés előtt kell bevenni. Én azért szeretem, mert nem kell felíratni, és el tudom vinni magammal a munkahelyre is. Tízórai előtt pár perccel elrágcsálom, azán jöhet a vajas, sajtos, kolbászos szendvics! Na abba hogy csepegtetnéd a laktázt???

#7 karolinaszabo 2014. 11. 09. - 18:16:28

Kedves Fórumlátogatók!

Szakdolgozatomat a táplálékallergiások éttermi látogatásának és vásárlási szokásainak kutatásával írom, a Táplálékallergia, mint egy, a vendégélményt negatívan befolyásoló tényező címmel. Kérem, ha van egy kis idejük (pár perc) töltsék ki a kérdőívem, melyet az alábbi linken találhatnak meg: http://goo.gl/forms/9IbqFECUQG

http://goo.gl/forms/9IbqFECUQG

Előre is köszönöm az idejüket,

további szép napot kívánok.

Sz.K.

#8 patika0 2014. 04. 05. - 15:52:10

Tejcukor érzékeny vagyok, és meg vannak már a megszokott laktózmentes termékek , amiket mindig vásárolok, enzimet nem is használtam. Egyik ismerősöm mutatta a Lactase Comfortot pár hete, de én szkeptikusan fogadtam, mivel eddig egyik laktáz enzim sem vált be nekem igazán. Ehhez képest ittam olyan tejet, amit ezzel az enzimmel tettek laktózmentessé és nem követte hasmenés, azóta többször kipróbáltam otthon kíváncsiságból és teljesen meg vagyok elégedve eddig. Végre egy jó kis termék :)

#9 mathilda77 2014. 03. 04. - 16:53:00

Sziasztok!

Bár én nem vagyok kifejezetten laktóz érzékeny, de Crohn betegségem miatt én sem bírom a tejet. Nem tudom, hogy veletek előfordult-e már, mert velem igen, hogy nem minden kávézóban van laktóz érzékenyeknek való tej, tejszín vagy azt helyettesítő egyéb termék. Én tejjel tudom csak a kávét meginni és előfordult, hogy emiatt nem tudtam kávézni. Szerencsére találkoztam egy olyan termékkel, megoldást jelent számomra/számunkra. Több, az egészségre jótékonyan ható tulajdonsága mellett, ez a kávé növényi tejszínport tartalmaz, bárhová magunkkal vihetjük, így nem kell lemondanunk a kávézás öröméről. :)
Ha szeretnétek kipróbálni vagy többet megtudni erről, akkor a honlapomon minden információ a rendelkezésetekre áll. :)

www.jokave.hu

Remélem, hogy ezzel is segíthettem egy kicsit! :)

Jó egészséget és szép napot kívánok mindenkinek!

#10 admina 2013. 10. 02. - 19:44:51

Sziasztok!8 éves kisfiamnál még csak folyamatban vannak a tejcukor érzékenység vizsgálata!De kérdezni szeretnék valamit,ami nem hagy nyugodni! Okozott-e bárkinél a taj allergiája pszihés próblémát?Fúra viselkedést?

#11 pandur 2013. 10. 01. - 21:42:14

Kedves Tejcukorérzékeny társaim!

Szeretném felhívni a figyelmeteket egy laktáz enzimre, Lactase Comfortnak hívják, csepp formájú, ezért sokkal könnyebben adagolható mint a régi tabletta. Akár a háziorvos felírhatja, nem kell ezzel a gastroenterológushoz szaladgálni, és minden patika megtudja rendelni, vénnyel 2119 Ft-ba kerül és nincs semmi mellékíze, szerintem messze felülmúlja a többi enzimet.

Remélem ezzel a az információval pár ember életét könnyebbé teszem :)

#12 kodnevmisha 2010. 08. 06. - 15:18:59

Szója- és gabonatej készítő automata eladó! Tej- és laktózérzékenyek részére kíválló! A gép alkalmas szójatej, rizstej vagy más gabonatejek előállítására, sőt még tofut is lehet vele készíteni, a leírása tartalmaz minden útmutatást! Ár: 22.000 Ft Érd: 0630/680-2424

#13 gliadin 2010. 06. 18. - 16:07:38

Kedves miara Örülök hogy segíteni tudtam.Nekem van egy 14 éves lánykám, pár hónapja jártuk végig mi is ezt az utat. Tényleg semmi rettenet nincs a vizsgálatban. Egy készülékbe kell belefújni.Elötte laktázt itatnak majd, na az kicsit töményen édes, vigyetek citromot úgy olyan mint a limonádé. Zsófi lányom nem lactoz érzékeny, viszont Cazein (tejfehérjére lett pozitív. Drukkolok nektek. ;)

#14 miara 2010. 06. 18. - 15:23:07

Szia Gliadin! Köszi a választ, kicsit így meg tudom nyugtatni a fiacskámat is, hogy ne parázzon annyira! miara

#15 gliadin 2010. 06. 17. - 18:17:52

A tejfehérje allergiát nem szabad összekeverni a tejcukor érzékenységgel (a laktóz intoleranciával), mert eltérő étrendi kezelést igényelnek. A tejallergia diéta szigorúbb a tejcukorszegény étrendnél.

#16 gliadin 2010. 06. 17. - 18:02:02

Bejabeja szia! Nos a Hidrogén kilégzési eredményed valóban negatív,nem vagy lactoz érzékeny. Viszont a tüneteid Cazein allergiára (tejfehérje) utalhat. Tovább kell vizsgáltatnod magad. Kérned kell egy IgE étellalergia vizsgálatot. Teljes ételsorra. Ez kb 40 féle Táplálék allergén kiszürése. Üdv : www.liszterzekenyseg.in csapata Honlapunkon több infót olvashatsz illetve kérdezhetsz tőlünk!

#17 bejabeja 2010. 06. 17. - 13:54:25

Sziasztok! Ma reggel voltam ezen a csodás kilégzéses teszten, amivel a laktóz-intoleranciát vizsgálták... Nekem nem mondták, hogy az előtte való napon nem lehet "tejes" termékeket fogyasztani. Úgyhogy nálunk sóskafőzi volt, laktózmentes dolgokból. Na a mai tesztem meg negatív lett (vagyis a legnagyobb értékem a 12 volt), így azt mondták menjek haza, nem vagyok tejérzékeny. Akkor miért van hasmenésem még attól a kenyértől is, amiben tejsavó vagy tejpor van?? Lehet, hogy befolyásolta a mai eredményemet az, hogy laktáztartalmú tejcit ettem előző nap?? Vagy ez hülyeség? Vagy ez a 12-es érték is mutat valamit? Tudna valaki valami okosat mondani nekem? Előre is köszi

#18 gliadin 2010. 06. 15. - 15:42:23

Szia miara Kérdéásedre válaszolva: A hidrogén-kilégzéses vizsgálat során egy éjszakai böjtöt követően 50 gramm, vízben oldott laktózt kell lenyelni. Amennyiben a laktóz nem kerül megemésztésre, akkor ezt a bélrendszer baktériumai bontják le, melynek során hidrogént termelnek. Ezt a metánnal együtt a kilélegzett levegőben a klinikai gázok mérésére szolgáló kromatográffal ki lehet mutatni. A vizsgálat 3 órát vesz igénybe. Vizsgálat előtt: LAKTÓZ (X)H2 Kilégzési vizsgálat H2 Kilégzés vizsgálat előtt az alábbi utasításokat kell betartani!! 1.DIÉTA:A vizsgálatot megelőző napon puffasztó ételeket,zöld fözeléket,olajos magvakat, gyümölcsöt nem szabad fogyasztani!! /pl:bab,borsó,káposzta,napraforgó,tö kmag,mogyoró stb...../ 2.A Vizsgálatra éhgyomorral kell menni,és nem szabad fogatmosni. A vizsgálat fájdalommentes,de hosszú /3 óra/ Karorát vigyen magával! Tanácsot adta: www.liszterzekenyseg.in csapata Jó egészséget kívánunk!

#19 miara 2010. 06. 05. - 17:05:13

Sziasztok! Olvasgatom itt aa fórumot, és szeretnék segítséget kérni!Június végén kell a 13,5éves gyermekemet Dr.Arató profhoz vinni. A feltételezett diagnózis : laktóz intolerancia. Szeretném megkérdezni, hogy ilyenkor milyen vizsgálatokra kell számítani?És éhgyomorra kell menni? Mert semmit nem mondtak, amikor az időpontot adták! Köszi, ha valaki válaszolna Egy aggódó anyuka

#20 gliadin 2010. 04. 16. - 18:24:43

Szia mókus 26 Keress minket a liszterzekenyseg.in Honlapunkon. Készségesen segítünk. http://liszterzekeny...unena&Itemid=71

• 5 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: