Házipatika fórum: Depresszió - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 34 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »

Depresszió

#21 dani12 2012. 05. 25. - 14:41:21

Csak sajnos ez ideig óráig működik de utána visszaesik ugyanabba a hangulatba a szenvedő fél. Nem árt megtalálni a probléma okát és azt megoldani,átbeszélni. Tényleg sok múlik azon hogy kihez mész. Bemagyarázza neked a rossz diagnózist, vagy helyesen jár el.

#22 lightsun 2012. 05. 25. - 13:52:05

Azért fontos tudni, hogy a pszichológus/pszichiáter kiválasztásán nagyon sok múlik. Vannak, akik belédmagyaráznak dolgokat, olyanokat, amikre magadtól nem is gondoltál volna, és a végén el is hiszed. Néha egyébként ha barátoknak beszélsz a problémádról is lehet olyan hatásos mint egy szakember, mert megkönnyebbülsz azzal is hogy kimondod

#23 aranyosnik 2012. 05. 25. - 13:01:28

igen és az a személy lehet akár a pszichológus is...persze ha olyan embert választasz akiben meg is tudsz bízni...és az is sokat számít ha mondjuk hétköznapi "kötelezettségeket" vállalsz...gondolok itt arra h barátokkal találkozni vagy ilyesmi...csak tényleg nem szabad magad feleslegesnek érezni

#24 dani12 2012. 05. 25. - 12:12:55

Segítség nélkül nem lehet megoldani. Ez tény. A támasz amit adhat egy személy és megkönnyebbülést a beszélgetés az sokat számít nagyon. Illetve fontos hogy az ember ne érezze magát fölöslegesnek. Én is inkább a vény nélkül kapható természetesebb anyagokat részesítem előnyben. Kinek mi használ ugyebár. Ezt kell megállapítani...

#25 aranyosnik 2012. 05. 25. - 11:50:33

szerintem is nyilvánvalóan csak úgy lehet kilábalni a depresszióból hogy teszünk is érte...de még mindig azt mondom hogy kell vki akivel megbeszélheted a dolgokat és segít meggyógyulni...szóval amellett hogy szedsz vmit annak érdekében h jól legyél kell a mástól érkező lelki támogatás is...legalábbis nekem biztos

#26 lightsun 2012. 05. 25. - 11:42:59

Magyarán ezek amiket felsoroltál, nem megoldják a problémádat, hanem biztosítják a tiszta elmét ahhoz, hogy magad feldolgozhasd, így mindjárt más ;) Sokan azt hiszik, a depresszióból úgy is kilehet jönni, hogy maguk nem tesznek érte semmit, beveszem a tablettát és minden ok... Pedig az ember bizonyos értelemben magának csinálja a depressziót, így maga is tud kijönni belőle, de csak ha akar..

#27 zolka707 2012. 05. 25. - 10:55:05

Sziasztok! Azon gyógyhatású készítmények amelyeket ajánlottam,nem vénykötelesek.Bármelyik nagyobb drogériában megkaphatók,mellékhatás,elvonási tünet nincs!!!Az hogy ez sok lenne nem mondanám,hiszen mindegyiknek más a feladata,illetve egyik hatékonyabbá teszi a másik munkáját.A gyógyszerekkel az a tapasztalat,hogy amennyit adnak ,ugyanannyit el is vesznek.Sokat nem érek azzal a gyógyszerrel ami javítja a hangulatomat,de már gondolkozni alig tudok mellette.A depresszióból való kilábalás,a minket ért trauma MEGÉRTÉSÉN,ÉS FELDOLGOZÁSÁN alapszik,ez tompa fejjel nem megy,a legjobb orvos mellett sem!Ezek a vitaminok stabilizálják az idegrendszered,és hatalmas szellemi energiával látnak el,ezzel hatékonyabbá válik a pszichológusi illetve a pszichiáteri kezelés is. Zolka

#28 aranyosnik 2012. 05. 25. - 10:33:31

igen én is pont ezért kérdeztem hogy emellett még járt-e szakemberhez vagy ez ilyen egyéni terápia...mindenesetre én ilyen adag mellett lehet hogy már félnék a mellékhatásoktól

#29 lightsun 2012. 05. 25. - 09:51:38

zolka707 Jesszus mennyi mindent felsoroltál :O Nem sok 10 különböző kapszulát szedni? Nem vagyok egyébként gyógyszer/antidepresszáns ellenes, de ilyen ipari mennyiséget én nem szednék be

#30 dani12 2012. 05. 25. - 08:50:56

Sziasztok! Meg szeretném osztani veletek a meglátásomat, miszerint az antidepresszánsok nem gonosz dolgok. Nem véletlenül találták ki, és nem véletlenül írják fel a depressziós eseteknél. A különbség annyi hogy nem gyorsan fejti ki hatását, tehát egy megfelelően beállított diagnózis, a megfelelő gyógyszerhasználattal hónapokat vesz igénybe. Sőt akár egy éven is túlmehet a gyógyulási idő. Nem szabad lebecsülni ezt a betegséget. Türelmesnek kell lenni a gyógyulással kapcsolatban és nem pár nap alatt várni a hatást. Ez nem így működik, ugyanis az idegi receptorok közötti kapcsolatot javítja. Emellett vannak gyógyszereket befolyásoló tényezők is, mint például a koffein, amely stresszes állapotot is idézhet, emellett egy antidepresszánsra megivott kávé hatásának ideje megnégyszereződik akár. Túlpörgeti a szívet, nyugtalanságot, álmatlanságot okozhat.

#31 aranyosnik 2012. 05. 25. - 08:27:09

szia nekem az lenne a kérdésem hogy amellett hogy szeded ezeket a gyógyszereket/vitaminokat, te jársz vagy jártál korábban pszichológushoz? És ha igen akkor az neked mennyit segített?

#32 zolka707 2012. 05. 24. - 16:48:45

Sziasztok! Sajnos magam is depressziós beteg vagyok,azon embereken szeretnék segíteni,akik maguk is gyógyulni AKARNAK! Nem vagyok gyógyszergyári ügynök,nem érdekem mást gazdagítani.Erre az oldalra azért írok mert annak idején elég sokat lógtam ezen a fórumon,rengeteget tanultam a hozzászólóktól,betegtársaimtól,siker ült szembesülnöm azzal mi is juttatott ide,és hogyan is kezeljem a dolgaimat.Ha meg nem is gyógyultam tőle,de a kezdő löketet megadta,és ennek rendkívüli módon örülök.Szerencsémre én már legalább kifelé tartok ebből a pokolból! A depresszió egy aljas, alattomos betegség,minek leküzdéséhez,rengeteg lelki erő,és szellemi energia szükséges.Leírom azt hogy én mit szedek azért,hogy elviselhetővé tegyem az életemet,kezelhetővé tegyem a betegségem. Antidepresszánsok,szellemi serkentők,KÖTELEZŐ!!! Gingko Biloba 80mg. Ashwagandha kapszula 300mg-os. Ginseng kapszula(bármelyik megfelel). Lecitin kapszula 1200mg. Nagy dózisú B vitamin,az idegrendszer stabilizálásáért: Stress B-complex,olcsó,bevált. Magnézium tabletta 375mg (ez az alap). Q10 kapszula 60mg vagy nagyobb! Vas tabletta,én az Iron all-t szedem. Sok C vitamin,napi 1000-1500mg,ez még nem nyírja ki a veséd! Ezeket lehetőleg úgy szedd,ahogy a dobozra van írva,abból bajod nem lehet,itt elvonási tünet nincs,de mellékhatás sem,ha nem szeded,lelked rajta.Sajnos nem olcsó de egy hét múlva,már észlelhető a javulás ami meglehetősen radikális lesz.Ezen vitaminok segítenek a gondjaid feldolgozásában,erőt adnak a depresszió leküzdéséhez,és egy jobb életminőséget garantálnak! Zolka

#33 lightsun 2012. 05. 24. - 15:09:24

Számomra teljesen hitelesnek tűnt és használhatónak a kapott vélemények/tanácsok. Jó dolognak tartom, hogy így kényelmesen otthonról a nyugodt körülmények közt is lehet segítséget kérni képzet szakeberektől.

#34 aranyosnik 2012. 05. 24. - 14:19:40

nyilván mindenféle segítség jól jön:)...nem is azért kérdeztem mert vmi bajom lenne az online módszerrel...sőt örülök h van egyáltalán ilyen is....csak az egész hitelességére voltam kíváncsi

#35 babi58 2012. 05. 24. - 14:17:10

Van olyan oldal, hogy várószoba.hu vagy betegszoba.hu Oda is tudsz írni. De ha már régebben fennáll a depresszió lehet személyesen kellene felkeresned egy pszichiátert, vagy pszichológust. Minél előbb, mielőtt még mélyebbre süllyedsz! Sajnos tudom miről beszélek!

#36 kinga_cgs 2012. 05. 24. - 14:00:59

Véleményem szerint minden segít, ha csak egy picit is, de biztos, hogy jó, ha megerősítést kapsz egy szakembertől. Bár ha nagyon súlyos a probléma, akkor úgyis személyes kezelésre fog utalni. Diagnosztizálásra biztos, hogy tökéletesen megfelel. Javaslom! :)

#37 lightsun 2012. 05. 24. - 13:30:11

Szerintem mindenféleképpen segít. De ha esetleg mégsem tud így online segíteni akkor személyes találkozót már sokkal könnyebb egyeztetni.

#38 aranyosnik 2012. 05. 24. - 11:22:04

csak az érdekelne a dologban hogy az online dolog csak akkor segíthet a depresszió kezelésében ha valamilyen általános/"nem olyan súlyos" dologról van szó vagy akkor is ha esetleg komolyabb, hosszabb ideje húzódó problémáról?...ezért lenne fontos egy korrektebb válaszadás...

#39 kinga_cgs 2012. 05. 24. - 10:30:56

Én is írtam ilyen oldalakra. Nagyon jó, ha nehéz időszakod van, rosszabb fázist élsz meg, de gátlásos vagy és nem tudsz beszélni senkivel. Ide arc nélkül, név nélkül beírhatsz. Mindenféle gátlás nélkül. Általában hamar kapok választ is. És már csak az is jó, segít, ha kiírod magadból a gondod, bajod. Leírod, s letisztázod magadból.

#40 lightsun 2012. 05. 24. - 10:24:23

Igen, szerintem érdemes. Én is fenntartásokkal fordultam hozzá de teljesen korrekt választ kaptam. Igaz egy "levélből" ha nem vagy túl bőbeszédű akkor csak általánosságban tud beszélni. De ha kifejted és esetleg több levelet is írsz akkor teljesen használható lehet... :)

• 34 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: