Házipatika fórum: Archív - 2002. december 19. - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 347 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »

Archív - 2002. december 19.

#21 Juhaszne 2002. 12. 10. - 12:05:28

Kedves Attila! Elnézést, hogy megint hozzászólok a véleményedhez. Nem akarom az üzletedet rontani, de úgy érzem nyomatékosan fel kell hívnom MINDENKI figyelmét arra, hogy "amit megeszel, abból Te leszel". Vagyis ehet az ember bármilyen agyondicsért táplálék kiegészítőt, az önmagában még nem mentesít az egészséges táplálkozás, a csökkentett energia bevitel és a hangsúlyozott napi, de legalább heti 3-4 alkalommal végzett min. 30 perces testmozgás alól. Tehát azok az igéretek, esetenként félrevezető kijelentések hogy "közben ettem a kedvenc ételeimet", és "Most én nevetek rajtuk, hogy ennyire hitetlenek voltak:)" mert a csodaszer használata mellett nem kell semmin sem változtatni, így nem fedheti a valóságot. Ha bevittem a kedvenc ételeimmel (mennyiségben és minőségben) a fölös kalóriákat, akkor az bent is van (mármint a szervezetemben) Ha nem mozgom le, akkor ehetek én bármilyen csodaszert (világviszonylatban elismertet is) akkor is engem hízlal a fölösleg. Az a mondat pedig a végén az az amivel az igazság kimondatott: "Persze, ha egészségesen étkezünk és mozgunk, akkor még látványosabb az eredmény." Akkor meg minek a drága, ellenőrizhetetlen szerekből, és még a legjobb ha csak placebo álló csodaszer. Lehet, hogy csak a hit erejével segíti a már olyan sokszor csalódott, önmagában nem hívő embert. Ezt sugallja a következő mondatod is: "Majd rájönnek a többiek is, ha a fogyókúrájuk kudarcba fulladt, vagy ha később visszaszedik a leadott kilóikat." Mi itt nem fogyókúrázni akarunk, hanem örök időkre szóló életmódváltást tanulunk. Miért szednénk vissza azokat a kilókat, amik a rossz beidegződés mellett autómatikusan rakodtak fel. Azok, a helyes életmód mellett ugyanolyan autómatikusan hagynak el minket ahogy jöttek, és nem erőltetve, a szervezetet tönkretéve (3 hónap alatt 21kg, ne mondd, hogy ezt a bőröd követni tudta) Mégegyszer elnézést, hogy a véleményemet a hozzászólásod hozta ki, ez nem személyed ellen szól. Üdvözlettel:

#22 2002. 12. 10. - 08:43:11

Kedves egoid! Szerintem jó ötlet a kenyérsütés, én javasolnám a kenyérsütő gépet, nekem április óta van azóta csak kétszer kényszerültünk bolti kenyeret enni, mondhatom nem izlett.A mai napig finomabbnál finomabb kenyereket sütök természetesen teljes kiörlésü lisztet keverek sima fehér tönköly liszthez, mint tudjuk a tönköly nagyon értékes liszt, sok lenmagot teszek bele ami szintén nagyon hasznos a szivnek és még sorolhatnál mi mindennel izesitek. Egyszóval kevés ráforditott munkával nagyon finom kenyeret lehet sütni. Ajánlom kiprobálásra. Üdv:

#23 2002. 12. 09. - 10:39:14

Kedves Attila! Nagyon, jó, hogy neked is bevált, sokaknak másoknak is. De nem ez az egyedüli módszer az egészséges étkezéshez, a fogyáshoz. Akinek van rá pénze és nem idegenkedik az ilyen poroktól, próbálja ki, nem árt vele, csak használ. De nem szabad úgy beállítani, mintha enélkül nem lehetne egészségesen élni. Én porok és minden egyéb csodaszer nélkül fogytam 23 kilót és nem híztam vissza több mint egy éve. És nem vagyok ezzel egyedül itt a levelezőtársak között.

#24 2002. 12. 09. - 10:35:14

Kedves Egoid! Igen, ez a nagy kérdés számomra is, én Budapesten lakom, a Délihez közel. Szolgálati lakás, kicsi a konyha, de megoldható többekkel egy bemutató. Már csak időpont kellene... Villő

#25 2002. 12. 09. - 10:30:18

KÖszönöm a receptet! Nemsokára ki is próbálom:)) Remélem nem szúrom el:) Én szívesen megnézném a bemutatót, csak az nem mindegy hol vagy, én Budapesten:)

#26 2002. 12. 08. - 20:49:36

Szia!:) Én voltam az a "valaki":) Sok sikert kívánok neked a Herbalife programhoz. Sikerülni fog, csak higgy önmagadban és a tanácsadódban.Engem is kinevettek az elején és nem hitték el, hogy le fogok fogyni. Most én nevetek rajtuk, hogy ennyire hitetlenek voltak:) 21 kg-ot adtam le 3 és fél hónap alatt, közben ettem a kedvenc ételeimet. Ez a program a világon egyedülálló. Majd rájönnek a többiek is, ha a fogyókúrájuk kudarcba fulladt, vagy ha később visszaszedik a leadott kilóikat. Persze, ha egészségesen étkezünk és mozgunk, akkor még látványosabb az eredmény. Üdv: attila

#27 2002. 12. 06. - 11:11:53

Kedves Egoid és Csilla! Kétféle kenyeret szoktam sütni, élesztőset és kovászoltat, abban nincs élesztő. Az előbbi az egyszerűbb és gyorsabb. A tésztát én kedvem szerint és érzésre állítom össze, az alaposan kigyúrt (géppel csinálom) tészta nem túl kemény (a kalácstésztánál kicsit keményebb) és szinte nem tapad már a kezemhez, amikor belenyúlok. Gyúrás után kb. két órán át kelesztem (az edényt folpackkal zárom le, ha nem kelesztőedényben csinálom) vagy egy éjszakán át hűtőben áll. A lisztezett (esetleg zsírozott is, vagy sütőpapírral bélelt) formába teszem, hagyom kicsit (30-60 perc) pihenni. A tetejét bevágom, hogy sülés közben ne repedjen szét. A sütőbe alulra vizet teszek egy tepsiben, hogy gőz legyen bent. Forró sütőben, majd 15-20 perc után kicsit lejjebb véve a gázt még 20-30 percig sütöm. Meg szokott pirulni, a belsejét pedig hústűvel nézem meg, kész van-e. Formák: kerek tortaforma, hosszúkás gyümölcskenyér ill, őzgerinc; vagy kis bucikat csinálok. Hozzávalók: különféle lisztek, magok és hasonlók ízlés szerint; só; víz; élesztő Egy összetételt leírok, ezt egy sütés alkalmával jegyeztem le: 50 dkg rozsliszt 40 dkg simaliszt 2,5 kávéskanál só 4 evőkanál búzacsira 4 ek. búzakorpa 3 ek szezámmag 3 dkg friss élesztő (belemorzsolom) 6,5 dl víz Van papíron részletes leírásom mindkét féle kenyér készítéséről, azt el tudom küldeni bárkinek postán. Sőt azt is vállalom, hogy nálunk egyszer bemutatóval egybekötve elmondjam a kenyérsütés titkait. Van kedvetek hozzá?

#28 2002. 12. 06. - 10:42:38

Sziasztok! Lassan egy hónap telt el, mióta elhatároztam, hogy változtatok eddigi étkezési szokásaimon.Mindent csak szépen lassan,apránként változtatok meg,hogy a szervezetemnek a legjobb legyen. Sok gyümölcsöteszem,a kenyeret időnként Hamlettel helyettesítem,s ahogy csak tudom kerülöm az édességet stb.Sikerült 3kg-tól megszabadulni,ami talán nem sok,de én úgy vagyok vele,hogy lassan,de biztosan!A legfőbb gondom a sportolással van,mert a tanulás mellett nem sok időm jut rá,csak heti 2X-i aerobik. De igyekszem, s máris jobban érzem magam!

#29 2002. 12. 05. - 18:47:00

Kedves Villő! Én is szívesen próbálkoznék a kenyérsütéssel. Megírnád?

#30 adamkoj 2002. 12. 05. - 16:46:03

Villo, igazat is adok Neked es nem is. Pillanatnyilag anyukammal ketten osztjuk meg a haztartas minden nyuget. Ahogy nekem, ugy neki is vannak sulyproblemai es mivel o 50 even keresztul azt evett es akkor amikor akart, igy nagyon nehezen tudom ravenni az uj dolgokra. Ha barna kenyeret veszunk, azt mondja, hogy az a szegenysegre es a haborura emlekezteti. Ha egy pillanatra szem elol veszitem - ez persze csak jelkepes - akkor hurkat vesz, abarolt szalonnat es hasonlokat, a kenyeret is kenyerrel eszi es meg sorolhatnam. Tudja, hogy igazam van, hogy nem kellene ilyesmit ennie, de megsem hallgat ram. Csak nagyon fokozatosan tudunk elore haladni. De azert nem remenytelen...:-) Amit a tamogato hatterrol irt valaki az is nagyon igaz. En egyedul csinalom az eletmodvaltast, egyedul jarok fitness terembe, pedig neha nagyon hianyzik, hogy valaki biztasson es atsegitsen a kritikus pontokon. Erdekes, hogy en ezt jobban tudom masoknak biztositani, mint masok nekem. Egyebkent be kell vallanom oszinten, hogy ki fogom probalni a Herbalife programot. Nem akarok olyasmi felett halalos iteletet kimondani, amit nem ismerek. A helyes taplalkozas es mozgas mar igy is szerves resze lett az eletemnek. Az eredmenyrol es a tapasztalatokrol tajekoztatni foglak benneteket. Villo, a kenyer keszites nagyon is erdekel, bar en eleg batortalanul mozgok a konyhaban. Ha van kedved, tarthatnal egy kis "izelitot" a reszleteket pedig szemelyesen megbeszeljuk. Udv es kitartas mindenkinek, judit

#31 2002. 12. 05. - 13:32:50

Kedves Villő! Engem érdekelne, miképpen kell sütni házilag kenyeret! Leírnád nekem a receptet illetve a folyamatot? Köszi!

#32 2002. 12. 05. - 11:19:02

Kedves Judit! Én nem hiszem, hogy annyival nehezebb az egészséges étkezés, mint ahogy írod. Abban igazad van, hogy minél több dolgot szokik meg valaki gyerekkorban, annál jobb. (pl. édesanyám lisztes, rántásos főzelék helyett párolta a zöldbabot, így én mindig is szerettem a párolt zöldséget) Hogy ne csak a levegőbe beszéljek, írok néhány példát: Nem bonyolultabb megenni egy banánt, mint egy csokit vagy süteményt. Nem bonyolultabb tepsiben zsír nélkül sütni a krumplit, mint olajban. Rizs helyett párolt zöldséget (eredetileg mirelit) készíteni a sült hús mellé. Vajas sütemény helyett egy kevésbé kalóriadúsat választani a cukrászdában vagy olyat készíteni. Majonéz helyett kefíres öntet készíteni. Nem sorolom tovább, ezeket mindenki a saját ötleteivel bővítheti, amik igazodnak a szokásaihoz. És azt is elárulom, nem bonyolult kenyeret (rozsos, teljes kiőrlésű liszttel, magokkal) sütni, az eredmény és a sikerélmény pedig utólérhetetlen. Ha gondolod, majd elmondom, hogy megy. Szeretettel: Villő

#33 2002. 12. 04. - 20:47:44

Szerintem akkor nem érted a lényegét a Herbalifenek, ha zaklatásnak veszed, ha kéri egy Herbalife tanácsadó a telszámodat. Ő csak segíteni akar neked. Ez azért kell,mert általában a fogyókúrázót a környezete nem segíti, sőt lebeszéli. Ha nincs mögötted senki aki tartja benne a lelked, akkor hamar feladod. Ő viszont már kipróbálta a terméket, tudja mikor vannak a kritikus pontok, elmondja neked hogy mire figyelj, elmagyarázza neked, hogy miért vannak napok amikor a súlyod nem változik, stb, stb. Ezért lett a cég elsőszámú a világon a testsúlykontroll területén. Az emberek értékelik a törődést, ebben a rohanó világban. Ez egy plussz szolgáltatás a cég részéről. Nagyon sok ember úgy tudott lefogyni, hogy mögötte ott volt egy tanácsadó. Vegyük pl. a testépítést. Ott is ha eredményt akarsz elérni, akkor megkérsz egy személyei edzőt, hogy állítson össze neked egy programot. Sokkal egyszerűbb és biztonságosabb, mintha te próbálnál valamit rögtönözni. Sok sikert kívánok neked. Ui: a kapcsolattartás telefonon szokott történni egy hónapon keresztül, kivétel az indulásnál amikor egy egészségállapot felmérési lapot együtt töltötök ki.

#34 adamkoj 2002. 12. 04. - 17:59:41

Udv Mindenkinek, tulajdonkeppen mindig megdobbenek, amikor hosszu hallgatas utan felpezsdul az elet a hazipatikan es ennyi ertelmes ember leirja mindazt amit tud, gondol, aminek utanajart es kiprobalt. Az az erzesem, hogy mi elmeletben szinte mindent tudunk arrol, hogyan lehet egeszsegesen elni:taplalkozni es sportolni. De folyton - legalabbis en - akadalyokba utkozom, mert a peknel nem lehet barna-, rozs- vagy egyeb reformkenyeret kapni, sot neha kifejezetten felhivtak a figyelmemet, hogy barna kenyeret vasarolok, a nagy szupermarketekben is igencsak kutatni kell az egeszsegesebb dolgok utan, kicsi a zoldseg kinalat, es fozocskezni is csak az egymasnak eljuttatott receptek alapjan tudunk. Szoval egeszsegesnek lenni csak nagyon nagy nehezsegek aran tudunk - stresszeseb mint megvenni azt a kilo kormot es koromporkoltet kesziteni belole. Talan ezert az egyert lennek hajlandok igazan jo taplalekkiegeszitot kiprobalni. Kerdem en: ha ezen a fogyokuran kb 6000 ember vesz reszt, pedig azt gondolom, hogy sokkal tobb embernek kellene valtoztatni az eleten, akkor hogyan varhatjuk el, hogy ez konnyu legyen. Talan a gyerekeinknek vagy unokainknak mar konnyu lesz, mert eleve ezeken az elveken nonek fel, de addig mi vivjuk meg a csatakat. Kenytelen vagyok itt befejezni, bar meg tudnek irkalni, mert nincs eleg hely...:-) Villo, igen meg mindig Egerben tanyazom, de a kovetkezo honaptol mar szeretnek Bp-en dolgozni... Egyebkent a Te futkarozasod inspiralt arra, hogy en is elkezdjem...erre azert buszke vagyok...mert meg 6 honappal ezelott a ket perc kocogas is problemat jelentett. Bar nem gondoltam volna, hogy egy kethetes torokgyulladas mennyire vissza tud vetni a fejlodesben. Ezert mindenki legyen ovatos ezzel a fura idovel! Villo, tudod az emilemet, ertesits, ha erre jarsz! Udvozlettel: Judit

#35 2002. 12. 04. - 09:46:17

Szia Trovare! szerintem itt a forumon mindenki segíteni fog hogy ne legyél anorexiás és drukkolunk, hogy sikerüljön. Szerintem keress valami olyat, ami eltereli a figyelmedet a combodról meg a fenekedről (egyébként nézd meg a Jennifer Lopez-t micsoda kerek popsija van és egy grammot nem hajlandó fogyni belőle)keress valamit amit szeretsz csinálni, vagy mindig is ki akartál próbálni és koncentrálj arra. A sport mint látom kiesik, de lehet kerámiázni, vagy varrni, iratkozz be egy nyelvtanfolyamra,fotózz...stb., valami amit annyira élvezel, hogy azt is elfelejted hogy mi az a BMI :-) Én akkor szoktam rádöbbenni mennyire nem számít, hogy kinek mekkora a feneke, mikor pl. bámulom a havas tájat, vagy az éjszakai Balatont és úgy érzem, hogy a pillanat tökéletes...ha megleled a belső egyensúlyodat és a nyugalmadat, sokkal kevésbé fognak zavarni ezek a dolgok. Légy jó S

#36 2002. 12. 03. - 13:53:51

Kedves Trovare! Elsőként a véleményemet mondanám el: szerintem nem érdemes tönkretenni magadat azért, hogy úgy nézz ki esetleg, mint a csontsovány modellek a kifutón. Az első kérdés, amit fel kellene tenned magadnak, hogy miért csinálom? kinek akarok tetszeni?. Én azt javasolnám neked megoldásként, hogy keress fel egy dietetikus szakembert, aki talán tud segíteni. Fordulj a Semmelweisz Egyetem Általános Orvostudományi Kar kettes számú Belgyógyászati Klinikához: 1088, Bp., Szentkirályi u. 46. Telefon: 2660926 Remélem felkeresed őket, nagyon jó szakemberek vannak ott, szerintem tudnak neked úgy segíteni, hogy ne essél bele az anorexiába! üdv:

#37 2002. 12. 02. - 21:39:10

Én azt hiszem kipróbálom ezt a Herbalife-ot.. Nagyon utánanéztem mindenféle keresőkben érveket és ellenérveket kutattam, konzulltáltam a férjemmel, egy hete jó és rossz pontokat irogatunk ezügyben. Egy valami nagyon nem tetszett, hogy mindenképpen személyesen akarnak engem követni. Hát most rátaláltam egy cégre, ahol, normális vásárlóként bemegyek, nem akarják megtudni a telefonszámomat, meg a címemet, de még azt sem, hogy mi a nevem, viszont megvehetem a problémámra ajánlott terméket.. Azért ez így már normalizáltabb formája számomra a vásárlásnak. Azt is jól átbeszéltük a férjemmel, hogy ez csak úgy fog menni, ha közben folytatjuk életmódátalaító projectünket:)) lásd: reformkaják+torna mindennap. Azt hiszem így van esélyem arra, hogy ez a szer meggyorsítsa kicsit a fogyás menetét, viszont, ha abbahagyom majd, nem szaporodnak vissza a kilók sem, mivel életmódot is változtattam. Az biztos, hogy ebben az egészben csak és kizárólag mint fogyasztó szeretnék benne lenni, mert erőssen Amway szagú, vagyis piramis játéknak néz ki, és egy ilyenbe biztos nem megyek bele. Úgyhogy ne tartsatok attól, hogy majd én is jövök a reklámszövegemmel...legfeljebb majd az eredményekről beszámolok, no meg tapasztalatokról, ha valakit érdeklek még akkor is:))) Remélem bejön..igaszság szerint kicsit izgulok..lehet, hogy pont most esek bele a kihasználható "pancserbalek" mélységes vermébe? Ki tudja meglátjuk.. azért drukoljatok:) Üdv:

#38 Hatsepsut 2002. 12. 02. - 17:05:24

Kedves Judit és Villő! Mélységesen egyetértek veletek. Az egyik barátnőm is beszállt a Herbalife programba, és le is fogyott, jobban is érzi magát tőle, én mégis idegenkedtem a "finom italportól". Korábban próbálkoztam néhány kevésbé hatékony ilyesmivel, de ott romlottak meg a polcon, mert ahhoz nem volt akaraterőm, hogy mindig azt egyem, akár csak a reggeli helyett is. Pedig jó ízük volt... Hiába, én már csak maradok a tojásnál, müzlinél, zöldsalátánál vagy zöldszendvicses reggelinél - azokat is állandóan variálva, hogy ne legyen unalmas. És ami a legjobb hír: az öthetes fogyókúrákkal (hárommal), és kicsit rendbe hozott táplálkozási szokásokkal, így is közel 28-ról 23 alá esett a testtömegindexem. Vagyis azok számára is van remény, akik nem szeretnének táplálékkiegészítőket használni evés helyett.

#39 2002. 12. 02. - 13:36:06

Kedves Judit! Nagyon örültem a véleményednek! Én a hagyományos, természetes dolgokat szeretem, azaz nekem az az étel, amit pl. rágni lehet, számtalanféle íze, szine, formája lehet. A porból készült italok csak vész esetére valók szerintem, amig van más, természetesebb megoldást, addig én azt választom. Azaz számolom a kalóriát, magam keverek salátát, sütöm a kenyeret attól függő összetételben, hogy éppen mi van otthon és mihez van kedvem, a menüt a szezonális zöldségekre, gyümölcsökre alapozva állítom össze, stb. És nem figyelek túl sokat az aktuálisan divatos diéta szabályokra, mert hamarosan úgyis újabb jön... a szervezet és a józan ész meg legtöbb esetben jelzi, mire van szüksége. (Ha többet mozgok, több fehérjét kívánok, pl.) És nincs kedvem táplálkozástudós szintjén ismerni pl. a proteinek útját a szervezetben. Erre sajnálom az időmet. Akkor inkább regényt olvasok. (Ugye te egri vagy? Ha van kedved mini találkozót tartani, szólj, gyakran járok arrafelé mostanában.) Szeretettel: Villő

#40 2002. 12. 02. - 10:35:12

Kedves EvChris! Örülök a gyors válaszodnak. Mindenképpen elismerésre méltó, aki már úgy döntött, hogy valóban le akar adni a súlyából és ezért tesz is valamit. Figyelmedbe ajánlom a szervezet anyagcsere-egyensúlyát, melyet nem szabad felborítani, mert így szabadítják el a "fogyókúra ördögi körét", gyorsan és többet híznak vissza, mint amit leszenvedtek (ezek az igazán drága fogyókúrák, a semmiért, sőt plussz kg-ért). Ezekből alakul ki szépen a depresszió, a önbecsülés csökkenése - mindenki kövérnek lát, stb. és újra nekirugaszkodnak, hasonló eredménnyel. A szervezet az életműködéshez min. 1.000 kcal felhasznál és marad 4-500 kcal a napi munkához, életvitelhez + amit a zsírlebontásból nyer. Ennyit oda kell adni, mert büntetlenül nem zsigerelhető ki a szervezet: csak dolgoztatom, hajtom és ehhez egyre kevesebbet üzemanyagot (élelmet) adok. Nem véletlen, hogy ennyi ember küszködik a fogyással nemcsak nálunk, hanem világszerte és szembekerül a valósággal: minél többet fogyókúrázik, annál kövérebbre hízza vissza magát. Tudod említést tettem már róla, hogy elég sok pénzért nagyon-nagyon sokat tanultam az elmúlt évek alatt, hogy pontosan megértsem, tudjam, hogyan működnek a dolgok, mit és miért tesz úgy a szervezet, ahogy, mit jelent pontosan a szervezet táplál(koz)ása és mire kell igazán figyelni. Enélkül nem lehetnék jó abban, amit csinálok. Amikor láttam a különleges eredményeket, sokkal inkább érdeklődéssel fordulam a téma felé, mert előtte én is abban nőttem fel, hogy ha valami bajom van (elhízásban is, lásd a fogyasztó gyógyszereket), elmegyek a dokihoz és rendbehoz. Azzal is szembekerültünk, hogy véges a dokik lehetősége, a többit gyorsan, látványosan, szinte a csodával határos módon megtette a saját szervezetünk, ehhez "csak" ezt a komplex kaját kellett elfogyasztani mindennap, hiszen a szervezet táplálása, az egészség és a testsúly is egy folyamatot eredménye. Neked is szükséged van középkorúként is az 1.500 kcal-ra és ezt nagyon jól be lehet állítani a programmal. A magad módján történő sportot ne hagyd abba, mozgasd az izmaidat, arra való. Komoly elhatározás nélkül egy fogyókúra sem sikerülhet, hiszen itt is igaz: a "kecske is jól lakjon, a káposzta is megmaradjon" nem működik. Valamit valamiért, vagyis a nagy mennyiségű, túl kalóriás ételek helyett át kell térni a kevesebb de jobb minőségű, kevés kcal tartalmazó étkezésekre. Ez a fogyás alfája és omegája. Örökös téma az elhízás, a fogyókúra világszerte. Lehetőségből is van sok, mindenki azt veszi igénybe, amelyik mellett dönt. A legfontosabb, hogy tegyen önmagáért valamit, mert csak ebből lehet végre olyan testsúly, olyan alkat, amivel igazán jól érzi magát a bőrében. Arról beszéltem, hogy van egy lehetőség arra, hogy egyszerűen, hatékonyan szenvedés nélkül lefogyjon az, aki komolyan akarja. Mindenkinek sok sikert és jó döntéseket a "hogyan"-hoz. Az ünnepekre már sokkal jobban nézhet ki az eredménnyel fogyókúrázó nő-férfi, hogy örömmel üljön az asztalhoz és a fogyókúra ellenére tudjon enni az ünnepi finomságokból is. Szeretettel üdvözöllek Maya

• 347 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: