Házipatika fórum: Thrombocytopenia - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 4 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

Thrombocytopenia

#1 nemethnora 2013. 09. 25. - 13:24:45

Sziasztok. Én több mint 2 éve vagyok thrombocytpéniás. Az érték nem túl alacsony nekem olyan 60-80 ezer között mozog. Az orvosaim nem akarnak semmit csinálni, nem is foglalkoznak velem. Eltiltottak minden testmozgástól és csak közlik velem az eredményeket. Én lassan már í germek vállalásba gondolkozom, de nem tudom hogy merjem e ezzel a betegséggel...
kérlek ha tudtok javasolni orvost vagy valamit, segítsetek nekem. Előre is köszönöm

#2 mariannahegymeg 2013. 01. 25. - 13:25:33

Sziasztok!
Az Én történetem 1983-ban kezdödött.Akkor 13éves voltam a diagnozis ITP.Trombocita szám a kórházba kerülésemkor tizezer alatt volt az orvos az állapotom akkor kritikusnak nevezte .Én három hónapig szedtem a prednisolon nevezetű steroid származékot ,majd az orvos a szüleimmel közölte hogy talán ha kivennék a lépem megoldodna a probléma..A család is konziliumot hivott össze mert Én még ekkor kiskorú voltam.Hamarosan megszületett a döntés mérlegelve azt hogy a steroid nagyon ártalamas arrol nem is beszélve hogy ez alatt a három hónap alatt teljesen eltorzúltam ettől a gyógyszertől.Helyesbitek orvosságtól mert esetemben ez nem gyógyzser volt.....A lépem hamarosan eltávolitották és csodák csodája a mütétet követő órákban már rendezödött is a trombocita számom ami 220 ezres lett.Gyógyszert azóta nem szedek ma 44 évesen elmondhatom semmivel sem vagyok betegesebb mint aki léppel êl.Bicajozok ,turázok ,görkorizok,,uszni járok nevelgetem a gyrekeim.Kell ettől teljesebb élet?
sing

#3 mariannahegymeg 2013. 01. 25. - 13:21:32

Sziasztok!
Az Én történetem 1983-ban kezdödött.Akkor 13éves voltam a diagnozis ITP.Trombocita szám a kórházba kerülésemkor tizezer alatt volt az orvos az állapotom akkor kritikusnak nevezte .Én három hónapig szedtem a prednisolon nevezetű steroid származékot ,majd az orvos a szüleimmel közölte hogy talán ha kivennék a lépem megoldodna a probléma..A család is konziliumot hivott össze mert Én még ekkor kiskorú voltam.Hamarosan megszületett a döntés mérlegelve azt hogy a steroid nagyon ártalamas arrol nem is beszélve hogy ez alatt a három hónap alatt teljesen eltorzúltam ettől a gyógyszertől.Helyesbitek orvosságtól mert esetemben ez nem gyógyzser volt.....A lépem hamarosan eltávolitották és csodák csodája a mütéte követő órákban már rendezödött is a trombocita számom ami 220 ezres lett.Gyógyszert azóta nem szedek ma 44 évesen elmondhatom semmivel sem vagyok betegesebb mint aki léppel êl.Bicajozok ,turázok ,görkorizok,,uszni járok nevelgetem a gyrekeim.Kell ettől teljesebb élet?
sing

#4 brigi141 2012. 05. 07. - 10:31:58

Szia! Elég későn irok,nem tudom,hogy döntöttél! Én 2004 óta vagyok ITP-s,nagyon ingadozó a tct-m. Nem engedtem kivetetni a lépem,a medrolt is 30 tct alatt szedtem be. Sok alternativ dolgot kipróbáltam,egyik sem segitett. Több orvossal beszéltem erről a betegségről,a végeredmény mindig a lépeltávolitás volt. Betegekkel is beszéltem,ott változó volt a válasz. Én úgy döntöttem nem vetetem ki a lépem! Igy nem vagyok sokat beteg,ha el is kapok valamit könnyebben kilábalok belőle. Most 30-80 között van az eredményem,ezzel lehet élni. A döntés a te kezedben van/volt,a vélemények közül csak neked megfelelően szelektálni kell! Szia

#5 kkati1976 2012. 02. 14. - 01:16:10

sziasztok! Lassan 10 éve vagyok trombocytopéniás és azóta folyamatosan szedem a Medrolt, amiből már nagyon elegem van. A vérlemezke számom 2 alkalommal volt már 0, 4 éven belül, akkor kórházban is voltam, mert összeomlott a vérkeringésem, és nagyon véreztem, nem állt el a vérzés, csak nagy dózisú Medrol adásától, amitől nagyon rosszul voltam és keményen felpuffadtam. Nem rég hallottam csak az orvosomtól, hogy a lép kivételével megszünhet ez a betegségem. Tudni kell még, hogy SLE beteg vagyok, a trombocytopéniám ennek következtében alakult ki, mint másodlagos betegség, ami nálam, sajnos elég súlyos. Azt szeretném kérdezni, hogy van-e közületek valaki, akinek ezek miatt kivették a lépét? És, ha igen használt-e? És milyen az élete lép nélkül? Jó lenne, ha tudna valaki segíteni e kérdésben, mert döntés elött állok, hogy kivetessem-e a lépem vagy ne? Az orvosom szerint nem veszélytelen a dolog, félő hogy utána össze szedek valamilyen vírust, amibe a lép hiány miatt bele is halhatok. Ha tudtok e kérdésben segíteni nagyon megköszönném! Kata

#6 miara 2011. 08. 21. - 15:47:55

Szia ! Az én fiam átesett a lépkivételen,akkor azt mondták a haematológusok, azoknál szinte biztos megoldás, akik a szteroidokra jól reagáltak/ vagyis amikor szedték a szterot, akkor emelkedett a thr /.De....ha a thr. nem is emelkedik a normális szintre a lépkivétel után, akkor sem kell attól tartani, hogy elvérzik a beteg. Tudom , tapasztaltam, hogy mit szenvedtünk évekig 10-12 ezres thr-val éltünk, rettegtünk állandóan, ha köhögött be ne vérezzen a tüdeje stb. Mindettől megóvhattam volna a fiamat, és magunkat is, ha előbb belemegyünk a műtétbe.Csak mi is azt vártuk, hogy amilyen váratlanul jött ez az egész, egyszer ugyanúgy elmúlik magától. Sajnos nem így lett. miara

#7 cintikee 2011. 08. 19. - 08:39:24

Szia! Nálam 2010 Januárjában jött elö ez a betegség, akkor 6e thr-el kerültem kórházba. Ott kaptam infúzióban medrolt és thrombochitát és még vért is. Aztán még májusig szednem kellett a medrolt, abbahagytam és aztán minden jó volt egy darabig, mert most májusban megint lement a thr-em 78-ra aztán csak egyre lejjebb ment, pedig szedtem közben a rutascorbint amit az orvos írt. Aztán Aug. 17.-én be kellett mennünk a kórházba mert az elözö eredményem 25e volt... Aztán csináltak egy vérvételt és 30e lett a thr-em, de azt mondta az orvos hogy újra szednem kell a medrolt 32mg-ot. Nagyon elkeseredtem. De azt is mondta az orvos, hogy van még egy "megoldás" a lépkivétel! Én félek ettöl a műtéttöl, mert azt olvastam, hogy nem mindenkinél jön be... Neked mi a véleményed erröl a mütétröl?? Ha akarsz írj az e-mail címemre nyugodtan! Válaszodat elöre is köszönöm!

#8 cintikee 2011. 08. 19. - 08:37:50

Szia! Nálam 2010 Januárjában jött elö ez a betegség, akkor 6e thr-el kerültem kórházba. Ott kaptam infúzióban medrolt és thrombochitát és még vért is. Aztán még májusig szednem kellett a medrolt, abbahagytam és aztán minden jó volt egy darabig, mert most májusban megint lement a thr-em 78-ra aztán csak egyre lejjebb ment, pedig szedtem közben a rutascorbint amit az orvos írt. Aztán Aug. 17.-én be kellett mennünk a kórházba mert az elözö eredményem 25e volt... Aztán csináltak egy vérvételt és 30e lett a thr-em, de azt mondta az orvos hogy újra szednem kell a medrolt 32mg-ot. Nagyon elkeseredtem. De azt is mondta az orvos, hogy van még egy "megoldás" a lépkivétel! Én félek ettöl a műtéttöl, mert azt olvastam, hogy nem mindenkinél jön be... Neked mi a véleményed erröl a mütétröl?? Ha akarsz írj az e-mail címemre nyugodtan! Válaszodat elöre is köszönöm!

#9 takiimi 2011. 04. 27. - 14:48:34

Örülj neki hogy ilyen sok... (Bár a minimumtól még ez is messze van) nekem 5 éve megvan ez a betegség és már éves óta szedem a szteroidokat jól el is híztam ( amugysem voltam karcsu de most :@ ) nekem a legalacsonyabb a 6e volt..... és nekem csak mostanság került szó a lépkivételre... (melyik kórházba jársz kontrolokraa??)

#10 susi7910 2009. 10. 04. - 09:28:20

Sziasztok! Nekem 2 hónapja derült ki, hogy alacsony a thr-em (41e). Azóta volt csontvelő vizsgálat stb., semmit nem találtak. Hetente járok vérvételre, a szám változó, a legkevesebb 22 volt, de volt már 64 is. Múlt héten orrvérzésem volt (thr. 44e), a doki azt mondta nem várunk tovább, elkezdjük a Medrolt. Két napig szedtem (80 mg-ot), szédültem, zsibbadtam, hányingerem volt. Azóta nem szedtem, 3 nap múlva megyek dokihoz. Kiváncsi vagyok, mit mond. A gyógyszertárban ahol kiváltottam a Medrolt, azt mondták, hogy a Flavin lekvár állitólag használ. Van tapasztalat ezzel kapcsolatban? Ahogy olvastam ekkora thr. számmal senkinek nem kellett sztreodit szednie. Mi a véleményetek?

#11 angi17 2009. 08. 19. - 20:17:12

Sziasztok! Nekem is ez volt a betegségem. 2008 dec. 3-án(a szülinapomon) jött ki a kezemen 1 lila folt. Elmentünk az orvoshoz, prednisolont írt fel, napi 8 tablettát. Mellékhatásként 10 kg-t híztam, de gondoltam megér ennyit az egészségem. Azt mondta az orvos, hogy heti 1 tablettával kell kevesebbet szednem, amíg meg nem gyógyulok. 4 tablettáig jutottam, akkor már megint rossz volt a vérképem és kezdhettem elölről. Aztán egy péntek délutáni napon, csörgött a telefon, hogy hétfőn menjek kórházba, mert ki kell venni a lépemet. Ez meg is történt, aztán 1 hétig ínyekcióban vérhígítót kaptam. Most már jól vagyok, a műtét ápr. 2-án volt. (Azért nem javasolják az orvosok a lépkivételt, mert remélik, hogy a gyógyszer mindent megold, brutális beavatkozás nélkül.) Én örültem volna, ha rögtön ezzel kezdik, 10 kg-tól kíméltek volna meg:))

#12 helga32 2009. 05. 04. - 11:07:48

Sziasztok! Nekem is ez a betegségem volt 1988-ban, sokáig nem tudtak vele mit kezdeni.Kb. másfél évig kezeltek mindenféle gyógyszerekkel mire Bp.-en a Semmelweiss II.sz. Gyermekklinikán kivették a lépemet.Azóta semmiféle bajom nem volt. A vérképem teljesen rendben van.Amíg nem tudták a gyógymódot, addig állandó bevérzéseim voltak a bőrömön csomókkal a közepén.Apró pici piros pöttyök voltak a lábszáramon.A műtét után még kaptam valmilyen injekciót ami Hollandiából jött,de már nem emlékszem a nevére és egyszeri alkalom volt. Azóta teljesen egészséges vagyok, semmilyen gyógyszert nem szedek.Fel a fejjel, az orvosok mért nem javasolják a hasonló betegségben szenvedőknek a műtétet? Helga

#13 Adrika24 2009. 01. 26. - 22:05:04

Szia! Ez a betegség szerintem fura. Valakinél egyszer jön elő, többet soha, nálam már 17 éve van, akkor csak 8 voltam. Most 3 havonta van gond, de volt, hogy évekig sem jött elő.Kezelhető gyógyszerrel, ha használ a gyógyszer! De majd a kontrollon kiderül.Reméljük! Én a szerencsésebbek közé tartozom azt hiszem, mert reagálok a gyógyszerre. Még az orvosok sem tudják mitől alakul ki, sajnos találgatnak, nálam a stressztől van, legalábbis még mindig volt attól! Vizsgaidőszak nálam =a rossz Thr-val. De akkor is ha infulenzás emberekkel találkozom.De lehet, hogy csak spontán jön..Sajnos ennyi idő után sem derült ki. Mindig csak bizakodom. Szerintem a gyógyszertől fáj a mellkasa, nekem szokott. A bőröm is fáj tőle, meg az izületeim, kipirul az arcom, meg nagyon ideges leszek, aludni nem tudok.Ilyenkor nehéz elviselni.Meg a Prednisolontól én rengeteget híztam. Hova jártok orvoshoz? Ha gondolod, írj az e-mailemre, írok az orvosos tapasztalataimról...itt az oldalon nem akarok neveket említeni. Ne legyetek elkeseredve! Nem szabad! Sziasztok, nyugodtan kérdezzetek! Szívesen segítek! Üdv:Adri

#14 Gorduin 2009. 01. 26. - 20:40:27

Szia! Köszönöm, hogy válaszoltál! A Quamatelt a gyomrára szedi, azt mondja az orvos. A kezelőorvosa nem tudja biztosan, de a leveleket olvasva rájöttünk, hogy valószínűleg a megfázás miatt, mert elötte meg volt fázva. Amikor elment a háziorvosához akkor azt mondta a doki hogy reumás csomója van, mert volt valami duzzanat a kezében, meg hogy menjen el bőrgyógyászatra, de utána elmentünk egy magánorvoshoz, ő meg azonnal azt mondta, hogy azonnal hematológia... ha 2 nappal később történik ez, hát be sem fejezném. A mai nappal kezdődően már csak 5-öt kell szednie, és hetente 1-gyel csökkenteni az adagot. Február 12-én kell vérvételre menni, és akkor majd kiderül.... Most jó a THR-e, remélem, hogy így is marad.... Most csak annyit kérdeznék, hogy ez a betegség gyógyítható? Vagy csak kezelni lehet? Vagy ezt embere válogatja? Ja, és még valami... előfordul, hogy a mellkasában, vagy a tüdejében érez szorító, nyomó fájdalmat... Nem tudod véletlenül, hogy mitől lehet? Te már éreztél ehhez hasonlót? A kedvesem 17 éves. És mégegyszer köszönöm, hogy írtál! Üdv Gorduin

#15 Adrika24 2009. 01. 26. - 16:03:55

Szia! Olvastam a leveled, a Prednisolon erős gyógyszer, ráadásul sokat kap, ezért szerintem gyomorvédőt próbáljatok.Többfélét, és amelyik jobb.Majd kitapasztaljátok. Bár a Quamatelt nem ismerem annyira. Én kiskoromban szedtem Prednisolont, nagyon megviselt. Remélem Nálatok jobb a helyzet. Mi történt?-mi okzhatta?-mit mondott az orvosotok? Az Aloe tea mérgtelenítő, a neten rendelhető, de nagyon jó az Aloe gél, mint immunerősítő. Most mi a helyzet?Mennyi gyógyszert kell szedni? Őszintén remélem, hogy hamar helyre jön a Thr. szám!És soha többé nem jön vissza!Ilyen is van. Én már 17 éve így vagyok, de mindig reménykedem. Ha bármiről kérdésed lenne, szívesen segítek, és leírom a tapasztalataimat!Mennyi idős a párod? Szia, Adri

#16 Gorduin 2009. 01. 25. - 21:03:50

Üdvözlet minden kedves olvasónak! Szóval... a kedvesemnek is ilyen betegsége van, decemberben vettük észre, hogy a lábán és kezén lilás foltok vannak. Ezután elment kivizsgálásra és 6000 volt a thromby-ja. Ezután Prednisolont, meg Quatamelt kapott. 8 db Prednit szedett, majd felugrott 100 000 körülire, majd az orvos levette 4-re és megint rossz lett. Ezután ismét 8, és most 180 000 a thromby-ja. A doki hetente 1-gyel csökkenti. Most a helyzethez képes jól van, de gyakran hasfájásra panaszkodik. Olvastam, hogy az Aloe tea kicsit segít... Azt szeretném kérdezni, hogy ez mindenkinél enyhít valamelyest? És hogy hol lehet kapni, patikában vagy valahol máshol? És melyiket érdemes használni? Remélem tud valaki segíteni.... Előre is köszönöm! Üdv Gorduin

#17 Adrika24 2008. 12. 09. - 16:35:11

Szia! Az nagyszerű, hogy ennyit ugrott a thr. szám! Reméljük így is marad! Utoljára én is a Colostrumról olvastam, de még nem próbáltam ki. Lehet az lesz a következő. Bár én nagyon félek új és új dolgokat kipróbálni, hiszan ha nem tesz jót, akkor szteroid, amit nehezen viselek. Úgyhogy én nem nagyon kísérletezgetek, vagyis nem nagyon merek, inkább a bevált dolgok. Örülök annak ami van, hisz lehetne sokkal rosszabb is.. Nagyon jó, hogy nektek nem kell gyógyszert szedni! Talán "elnövi", mert olyan is van! Igazság szerint az ember nem tudja, hogy mi miért van, mi tesz jót ill. rosszat. Én azóta sem tudom pontosan, csak a tapasztalat, ami 16 év alatt gyűlt össze, de az is kevés. És a gyermeked hogy viseli lelkileg? Kívánok Nektek nagyon sok thr-t, és maradjon is így! Szia

#18 pintereszter 2008. 12. 09. - 14:44:20

Szia Adri! Loretta lányom már kb 4 éve semmilyen gyógyszert nem szed! Kívéve az allergiájára. Hála az égnek nem kell szteroidot szedni. Neki nagyon-nagyon lassan állt be egy szintre, ami általában 60 000 thrombocytat jelent. Ezzel él. Most nyáron esett le neki nagyon, akkor 28 000 volt, (de előtte beteg volt, aznap hányt), majdnem kaptunk szteroidot, de én kértem,hogy még várjunk vele. Egy hét múlva mentünk vissza, és akkor már 40 000 lett. Ő ekkora thrombyval él. De most múlt héten csoda történt. 211 000 lett a thromby. Ennyi nem volt neki az elmúlt 6 évben soha. (még a gyógyszertől sem igen) Úgyhogy most egyenlőre nagyon boldogok vagyunk. Az elmúlt 2 hétben (vérvétel előtt) elkezdtem vele szedetni a magne B6-ot. Meg a Flavin lekvárt szedi úgyanúgy. (igaz múltkor mikor írtátok, hgoy a vitamin nem tesz jót, abba akartam neki hagyatni, de jó, hogy mégsem tettem) Valami jót tett nek, hogy mi az rejtély. Majd 3hónap múlva kiderül, mikor legközelebb megyünk, hogy akkor mi lesz a vérvétel eredménye. Mi kiprobáltuk a Colostrum tablettát is. Ki tudja meglehet, hogy most jött ki a hatása. Nagyon drága volt (16 000Ft) de meglehet, hogy megkockáztatunk még egy dobozzal. Zöldségeket nemigen eszi meg. CSak a sárgarépát, salátát, paprikát. MÉregteleníteni nemigen hiszem hogy lehet neki, mível még csak most lesz 8éves. Eszter

#19 Adrika24 2008. 12. 02. - 13:32:57

Szia! Igen, nekem egyszerre kell gyógyszert szednem, mert egy nap allat a 300-as thr leesik 0-ra. Magától nem emelkedik. De hál' Isten én soha nem szedtem hetekig vagy hónapokig. Max egy hétig, és újra 300-as lesz a thr. Remélem ez így is marad, általában hónapokig így marad, de volt már 2 év is, aztán ismét 0. Én már nem tudom, hogy mitől, de a stessz és/vagy a vitaminok után biztos leesik a thr számom. Az Aloe gél pontos neve Aloe Berry Necktar. Azt hiszem pontosan ez, de most nincs itthon flakonom. A menstuációmmal miden rendben, nem befolyásol semmit. Teljesen normális. Nem lesz se több, se kevesebb a thr. Nem tudom, hogy ez másoknál hogy van. És a Te gyermekednél marad a thr egy bizonyos szinten, és nem esik le? Mikor kell gyógyszert szedni?És mennyit? Én a mai napig szedek Normaflore-t és Lactivot,mert a Medrol nagyon megviselte a gyomrom, és ezeket bátran ajánlom, ártani nem árt, a bélflórának meg jót tesz. A gyermeked a céklasalátát sem eszi meg? Én most is azt mondom, hogy közbe egy hétig használjatok méregtelenítő teát, a vesék, epe meg a máj miatt. Ebből is Aloe méregtelenítő teát ajánlom, az ilyen kínai nevesincs teákban nem bízom, és nem is vennék. De az Aloe tea jó, meg kell a méregtelenítés! Nem tudom mi lenne a jó, 16 éve kísérletezem... Szép napot! Szia: Adri

#20 pintereszter 2008. 12. 01. - 12:57:18

Szia! Köszönöm, hogy válaszoltál. Nekem sem volt jó a net, azért csak most írok. Szóval úgy gondolod, hogy a vitamin nem igazán tesz jót? Meglehet, hogy van benne valami, de azért nem gondoltam volna. Én meg csak tömöm szegény lányt vitaminnal, hogy ne legyen beteg. És tényleg a thromby száma egyre kevesebb. Legalábbis a 2 évvel ezelőttihez képest sokat esett. Bár akkor is szedett vitamint. Mindegy. nem értem, hogy működik ez. Ha leesik a thrombyd mindjárt kell szedned a medrolt? Magától nem indul meg felfelé? Lányom hála az égnek nem szed gyógyszert már kb3-4 éve. "CSak" 1,5évig szedte, de akkor szinte szünet nélkül. Van egy kérdés ami nagyon foglalkoztat. A menstruációval mi van? Ettől félek, hogy ez hogy lesz. Igaz, hogy még "messze" van. (annyira azért nem, van aki már 9-10évesen menstruál) Az én lányom a cékláról hallani sem akar, nem issza meg a mézet, teát is csak ritkán. Kényes, finnyás... Aloe verából melyik fajtát iszod? Azt még nem probáltuk ki. Előre is köszia válaszod szia eszter

• 4 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: