Házipatika fórum: Thrombocytopenia - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

• 4 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Thrombocytopenia

#21 Era77 2008. 11. 15. - 17:54:58

Helló Mindenkinek! Látom itt az ITP- ről beszélgettek. ( Most külföldön élek, de az eset Magyrországon történt, és a leleteim nincsenek velem ) Már nem emlékszem pontos adatokra pl. mennyi volt az a thrombocyta számom ( bár , ha jó az emlékezőtehetségem úgy 10000 környékén lehetett)..., de én is túlestem ezen az egész ceremónián. Kb. 5 éve történt, minden előzetes jel nélkül, kék-zöld foltok a lábamon, amelyek egyre csak szaporodtak minden ok nélkül... ekkor mentem el az orvoshoz. Persze nem is gondoltam, hogy ez valami komoly betegség lehet. Orvos meglátta, rögtön hematológia... csontvelőt vettek... aztán közölték, hogy ITP... hmmm az meg mi? Kérdezgettem én is, olvasgattam.. okosabb lettem. Hónapokig steroidok... nem volt látványos javulás, néha úgy tűnt van egy kis remény, de újra visszaesett a thrombocytaszám. Már nem emlékszem pontosan, de talán 8 hónap után az orvosom azt mondta, nincs más lehetőség, a lépet el kell távolítani. Persze ok, és akkor mi lesz????? az úgy oké ? élünk lép nélkül???? igen, igen tudom, sokan élnek lép nélkül, de mégis... az igazat megvallva annak örültem, hogy nem kell tovább steroidokkal tömnöm magam, mert ugye annak is megvan a maga mellékhatása, ami nem is olyan elhanyagolható... Műtét megvolt... nincs lépem... kb. 5 éve. Élek, egészséges vagyok, hogy nincs lépem annak eddig semmiféle formában nem éreztem hatását... Persze azt nem tudom megmondani, ha újra kialakul ez a betegség nálam ( ha egyáltalán újra kialakulhat) akkor mit fognak tenni...??????? Akkor kb. 25 éves lehettem.... Erika

#22 Adrika24 2008. 10. 22. - 13:26:32

Szia Eszter! Ne haragudj, bedöglött az e-mail-em... Sajnálom, hogy ilyen korán belekeveredett a kisgyermeked... Nekem nincs allergiám. Tőlem amikor 8 éves voltam megkérdezték, hogy van-e macskánk. Azóta elkerülöm. Nálam kiváltja -legfőképpen a stressz. Végzős vagyok egy műszaki egyetemen, vizsgaidőszak általában kritikus. De az ember nem tudja elkerülni, akárhogy is nézzük.Ha infulenzás voltam, utána mindig lement a thr. 0-ra, egyik napról a másikra. Így arra törekszem, hogy legalább az infulenzát elkerüljem. Én esküszöm az Aloe gélre, mivel ha vitamint szedtem(Actival, Béres, Supradyn stb..)azután mindig lement a thr-ám.közel 4 éve még csak náthás sem voltam. Neo citrántól és a coldrextől is lement a thr. Most újabban Céklalevet iszom, és Aloe méregtelenítő teát(ez utóbbit már régóta), muszáj valahogy a Medrol okozta mellékhatásokat elkerülni, illetve csökkenteni. Nekem változó, hogy mikor lesz rossz a vérkép. Volt úgy, hogy 2évig is tök jó volt, van úgy hogy havonta rossz, vagy félévente. Medrolt csak akkor szedek, ha rossz, mert hál'Istennek én jól reagálok a gyógyszerre vagy infúzióra. amikor kicsi voltam, nekem nem ajánlották a lépkivételt, mert reagálok a gyógyszerre. Bár ha most megyek kontrollra, mindig megkérdezik, hogy nem akarom-e kiszedetni. Én nem engedem, mivel nem 100%-os. Ha adhatok egy jótanácsot, akkor mindenképp figyelj, hogy állandóan szedjen valamilyen probiotikumos készítményt(Lactiv, Protexin, Normaflore) mert amikor én 16 évvel ezelött elkezdtem szedni a Medrolt, senki nem figyelmeztetett, és a gyomrom állapota mára kriminális(hozzáteszem, nekem volt epekövem, így kiszedték az epém már 17 évesen) Ha nekem szóltak volna talán ma nem így lenne.... Szóval volt minden. Csontvelőt is vettek, de semmi kóros, volt már cisztám, azt is megműtötték. Úgyhogy mindenképp ajánlom, hogy figyelj a gyomorra, meg valamilyen méregtelenítőre( Nekem az aloe tea vált be, mást nem merek kockáztatni)-Egyébként állandó jelleggel hüvelygombám van, ezt is okoz(hat) a Medrol. Én a Colostrumot még nem próbáltam. Az őssejt kapszulát meg nem ajánlják, mivel orvosilag nincs tesztelve. Nem tudják a mellékhatásokat. Egyébként sokszor elkeseredem, felnőtt fejjel más mint gyerekként. Végzek a sulival, dolgozni szeretnék, és családot, és fogalmam sincs hogy vállalhatok-e gyermeket. Bár nagyon bizakodó vagyok.Mindig mosolyognak az orvosok, mert azt mondják, rajtam nem látszik semmi. 60 kg vagyok (170 cm) az arcbőröm szép,(a Medrol nem kínzott agyon), és mindig mosolygok. Ezért írtam, hogy sokmindent jelent a hozzáállás. Ennyi idő után az ember megerősödik(bár közben vannak nehéz napjaim is) De én bízom -ha nem is a gyógyulásban- de a tünetmentességben. Most jól betankolok mindenből( aloe, tea, cékla stb..) így várom a telet....Nektek jobbulást, és persze mindenkinek. Ha van kérdésetek szívesen segítek, az e- mail-em átmenetileg rossz, de itt a fórumon megtaláltok. Pussz mindenkinek

#23 Zolka 2008. 10. 21. - 12:46:50

Szia! A betegséget megelőző vírusfertőzés nálam is megvolt. Sokat voltam influenzás, szedtem is rá mindenféle recept nélkül kapható csodaszert. Meg az allergia is segíthetett az ITP kifejlődésében - esetleg a beszedett sok aspirin (aspro c forte). Akkoriban stresszből is sok jutott. De ez utóbbi egy normál családban élő 2 éves gyereknél szerintem nem nagyon fordulhat elő. Az immunrendszert erősítő készítményekről az a tapasztalatom, hogy erősebb immunrendszer = kevesebb vérlemezke. Nem csak az oda nem való dolgokat pusztítja, hanem a thrombocytákat is. A béres cseppel is ez volt a tapasztalatom, valamint a C-vitaminnal is. Ez utóbbival megpróbálkoztam nagy adagban történő szedéssel, de a thrombocytopéniára nem volt számottevő hatása. üdv. Zoli

#24 pintereszter 2008. 10. 21. - 10:48:04

Szia! Lányomnál egy vírusfertőzés következménye lett a thrombocytopenia. 2 éves volt akkor. Egyetlen egyszer hányt és volt egy kis láza. Ez január végén volt. Februárba tele lett a lába kék foltokkal. Ahogy beütötte, egyből bekékült. Aztán elpattant egy ér a lábába, akkor vittem el orvoshoz, de kis naivan, csak azért, hogy írjon fel valami krémet, hogy gyorsabban elmúljon. Azt mondta,hogy ez valami komolyabb lesz. Elküldött vérvételre. Az eredmény 12.000 thromby szám. Azonnal kórház, szteroid.... Ami ideig-óráig jó volt, de ahogy csökkentették a szteroid adagot, csökkent a thromby is. Ez kb. 1,5évig ment. Kapott immunglobulint is ami jó volt,de a másodiktól meg allergiás sokkot kapott. Aztán közölték velünk, hogy csak a lépkivétel a megoldás. Abba akkor nem egyeztem bele. Lassan-lassan, nagyon lassan le lett csökkentve a gyógyszerre és most kb 4éve nem szed gyógyszert. A thromby száma nagyon lassan kezdett emelkedni és megállt egy 60 000 -120 000 szinten. De az utobbi fél évben 30 000 -50 000 közötti lett. Most így élünk és 2-3havonta vérvételre járunk. és bízzunk hogy jobban nem esik le. Allergia nála is kialkult, amiből asztma is lett. Szed allergia gyógyszert, járunk úszni (versenyszerűen is) és nem csüggedünk. Tehát én is úgy gondolom, hogy az allergia, asztma meg a thrombyba van közös. Gyenge immunrendszer. Hibás immunrendszer. De hogy mitől, hogyan azt nem tudom, és az orvosok sem tudják. Amúgy a stressz is közrejátszik a thrombocita szám leesésében. Lányomnál legalábbis így van. A láz meg visszahozza. Betegesnek nem beteges, mivel állandóan vitamint szed. (muszály, mert ha nem szedné, ősszel, télen, tavasszal mindig hörghurutja lenne.) Ha tudtok valami csodaszert amit érdemes kiprobálni írjátok meg. Bár szerintem mi már lassan mindent kiprobáltunk. Hú, de hosszúra sikeredet. Ha valakit érdekel még valami nyugodtan kérdezhet. Lassan profi leszek e témában. eszter

#25 Zolka 2008. 10. 19. - 21:59:07

Sziasztok fórumozók! Sajnos lassan klubot alapíthatunk, kezdünk annyian lenni. Vajon ez is valami új civilizációs ártalom, mint az allergia? Nem vagyok orvos, de mintha valami közös lenne a két betegségben. Arra lennék kíváncsi, kinek hogyan kezdődött, illetve lehetett valami olyan fertőzése - pl. influenzája - ami kiválthatta ezt a betegséget. Vagy esetleg depresszió? jobbulást: Zoli

#26 Adrika24 2008. 10. 10. - 13:32:00

Sziasztok! Én most írok először. 24 éves vagyok, nálam 16 éve állapították meg az ITP-t. Rengeteg dolgon keresztül mentem, csontvelővétel, cisztám lett, epekövem lett, ezekkel meg is műtöttek, rohamosan híztam. Nekem régen azt ajánlotta a prof-om, (István Lajos-Isten nyugosztalja) hogy ne szedessem ki a lépem. Nekem egy évben 1-2 alkalommal jelentkezik az alacsony thr. szám, ami egyik napról a másikra 240.000-ről 0- ra csökken. Ilyenkor Medrolt kapok, általában nagy dózisban. Az emésztésem tönkre ment, hasmenésem van,azóta rengeteget fogytam, az izületeim annyira nem fájnak, de nagyon érzékeny vagyok, megviselte már az idegeimet. Az orvos, akihez most járok feleslegesnek tart minden alternatív gyógymódot.De én szedek Aloe verás termékeket, gélt, stb...Már kis korom óta.Ezek nagyon jó immunrendszer erősítők, talán ezeknek köszönhetem, hogy ilyen "jó" állapotban vagyok még, így 16 év szteroid kezelések után. Mindenkinek ajánlom. Kb. 3-4 éve még influenzás sem voltam. Nem tudtok ezeken kívül még immunrendszer erősítőt? Szívesen kipróbálnék más temékeket is!Én hiszem, hogy a megfelelő hozzáálással, ha nem is gyógyítható, de sok múlik rajta. Egy percre sem lehet elkeseredni, bár sokszor iszonyú nehéz. Egyébként a szülők hozzáállásán is rengeteg múlik,(legalább is nálam) egy percig sem szabad, hogy azt éreztessék,hogy "beteg" az ember!! Kívánok én mindenkinek jó egészséget és kitartást! És nem szabad elkeseredni! Sziasztok!

#27 etka81 2008. 08. 21. - 16:01:20

Szia Szandi! Én 27 éves vagyok, én is ezzel küszködök, nekem a szülés váltotta ki.4000és 30000 között ugrál de inkább a kevesebbik felé. Kaptam gyógyszert infúziós kezelést nekem nem jött be, sajnos. most lépkivétel előtt állok de ne ijedj meg mindenkire másként hatnak a kezelések ,szerintem. A szervezetem olyan ellenanyagot termel ami elpusztítja a vérlemezkéket, ennél jobban és egyszerűbben nem nem lehet elmagyarázni. További sok sikert, majd írok még de a net- en utána lehet nézni Én is ott próbálkoztam sokkal okosabb mondjuk nem lettem. thrombocytopenia vagy ITP címen google ban

#28 Szandii 2008. 08. 15. - 08:00:14

Én egy 20 éves lány vagyok és most derült ki,h beteg vagyok.Nem rég kerültem korházba a trombocitám száma 6000-re esett le.Érdeklődni szeretnék h valakinek elmondták e h miért alakul ki vagy mitől alakulhat ki ez a betegség,mert választ nem kapok csak sejtelmeket!Köszönettel Szandii

#29 Zolka 2008. 07. 28. - 20:26:28

Szia TiMA és fórumolvasók! Nálam '97-ben diagnosztizáltak egy rutin vizsgálat során a thrombocytopeniát. Átestem a szokásos eljárásokon: csontvelő vizsgálat, szteroid (medrol) a végén intravénásan kaptam. Na ettől aztán rendesen lebetegedtem, járni is alig tudtam, a kinézetemről nem is beszélve. Kaptam egy rendkívüli lehetőséget is egy tesztprogramban való részvételre, egy új gyártó immunglobulin kipróbálásával. A vérlemezkeszámom ettől a hírtől rögtön egy olyan értéket vett fel, hogy kiraktak a kórházból, mert kívül kerültem a kísérlethez megállapított tartományon. Így nem maradt más megoldás mint a lépműtét. Akkoriban már volt internetem és módomban állt körülnézni a témában. Én azt választottam, hogy az összes terápiát abbahagytam (lassan 0-ra lecsökkentve a szedett medrol adagját) és megtagadtam a rámváró lépműtétet. Azóta inkább az 5000-es érték alatt van a thrombocyta számom, néha egy vérvétellel ellenőrzik. Voltak kiugró esetek is: egy alkalommal a százezres álomhatárt is átlépte. A helyzet változatlan, 2 és 5 ezer környékén maradt. Ha valaminek nekiütöm magam lesz egy nagy kék folt, amely pár hét után felszívódik, de igyekszem magamra vigyázni. Ezt az állapotot a stressz számlájára írom, észrevehető a romlás vagy javulás a hangulatommal párhuzamosan. A kezelések megtagadását senkinek nem ajánlom, ez az én választásom volt, nem teljesen veszélytelen így az élet. Csak a történetemet szerettem volna megosztani veletek. Jobbulást mindenkinek! Zoli

#30 renata77 2008. 02. 17. - 14:28:24

Sziasztok, 1 éve tart nálam a 60.000 alatti rombocita szám, a legkevesebb decemberben volt: 38.000. Az orvos úgy döntött, hogy vegyük ki a lépemet,azzal indokolva, hogy szteroidot nem szívesen adna, hiszen nemsoká kisbabát szeretnék. Szerintetek megúszhatom a műtétet a Colostrummal? Előre is köszi!

#31 istvanfy 2008. 01. 14. - 22:13:00

Szia Tima! Hát borzasztó az amit kislányként és félig felnőttként is megéltél. Mi a gyerekkel jártuk ezt végig. Nem tudom, hogy miért hagyták, hogy csontritkulásig fajult a helyzet Nálad? Nem vetették fel az orvosok a lépkivételt, vagy nem egyeztek bele a szüleid, vagy Te? Az azért megoldja ezt a problémát, és kevesebb rossz élményed lett volna. Rettesetesen nehéz döntés volt a műtétbe beleegyezni, de az én gyerekemnek 1000 (egy ezer) volt a trombocytája. Azt mondta a doki, hogy éjjel néha ébresszem meg, hogy vesz -e még levegőt, mert ha elpattan a fejében az ér, akkor a légzőközpontot is eléri , és egy reggelre nem ébred fel. Rengeteget sírtam Kiborultam. Azt hittem én sem épülök fel soha. De most jó a trombocyta. Egy éve volt a splenectómia. Tudom, hogy a lép is egy fontos szerv, de ha nincs más választás. Érted? Ha nincs más...Ha 10 000 alatt volt a trombocyta örökké. De mostmár erről nincs szó sem. Hála az égnek, jól vagyunk, és ezt kívánom tiszta szívből Neked is. Mary

#32 istvanfy 2008. 01. 14. - 20:56:05

Szia Edit! Szerintem is jó a colostrum. Én megvettem. 16000 Ft volt, de egy hét alatt 75000 ről a 370000 lett athr. Lehte, hogy nem csak ennek köszönhető, de én hiszem. Üdv: Mary

#33 istvanfy 2008. 01. 14. - 20:43:19

Szia Virág! Minnél fiatalabb a kislányod, annál nagyobb az esélye, hogy nem krónikus lesz az ITP. Amikor leesett a thr az én kislányomnál akkor azonnal megjelentek a pöttyök. Mi 6 évesen lettünk ITP-ek, és nagyon sokat szenvedtünk. rettenetes adagban kaptuk a szteroidot (250 mg naponta) vénásan. Ez segített, de a thr a szteroid megvonása után leesett. Kaptunk immonglobulint kétszer, ez is jó volt, de a kezelés után leesett a trombocyta. Nekünk 1000 (egy ezer ) volt a THR. Ezzel már nem lehetett élni. Sajnos 2007-ben ki kellett venni a lányom lépét. Ezt egy éves kezelés után szokták , de mi nem várhattunk annyit. Rettenetesen nehéz döntés volt. Én úgy gondolom, hogy az orvosaink a legjobban döntöttek. Azóta 200 000-400 000 között van a THR. Én úgy gondolom, ha ezt tudom, hogy a splenectómia (lépkivétel ) segít, akkor hamarabb beleegyezek. Teljesen tönkrement a lányom a rengeteg szteroidtól. A mája, a vérképe, a súlya. Meghízta a testsulya 50%-át 6 hónap alatt. Mindezt látta saját magán. A retinámba teljesen beleégett a trombocytás bevérzés jelei, mind a bőrön, mind a szájban. Még élek el nem felejtem. DE! Fel a fejjel. Ha más nem a lépkivétel SEGÍT. Ez az ITP egyetlen kuratív módja. Ha van kérdésed, megkereshetsz emailben hnim@citromail.hu vagy telefonon is. Azt megadom ha írsz emailt. Mielőbbi gyógyulást Nektek, és mindenekelőtt KITARTÁST. Üdv: Mariann

#34 Timmy 2007. 10. 31. - 17:12:53

Sziasztok! Nekem egy kérdésem lenne. Nálam 5 éve állapították meg a thrombocyopeniat. Most 22 éves vagyok. A férjemmel természetesen tervezünk gyerekeket és az lenne a kérdésem, hogy tudtok e mondani egy webcímet vagy valami lehetőséget, ahol érdeklődni tudok. Ha ez csak orvosnál lehetséges, akkor persze az orvosomnál érdeklődök, de jó lenne, ha lenne egy tágabb érdeklődési lehetőség. Egy könyv, vagy webhely, ahol részletesen utána tudok olvasni. Segítségetek előre is köszönöm! Üdv, Timmy

#35 TiMA 2007. 10. 08. - 21:09:38

Szép estét minden olvasónak! Én egy 22 éves fiatal lány vagyok, és nekem gyermekkoromban diagnosztizálták ezt a betegséget, amit így hívnak rövidítve ITP. Olvastam jó pár levelet, és gondoltam, megosztom önökkel, veletek az én történetemet! A kicsik szeretnek játszani, sokszor beütik magukat, kék-zöld foltokat szerezvén a testükre. Sok ember és szülő azt hiszi ez természetes, én is csak szídást kaptam érte az édesapámtól, mivel mindig is izgága gyerkőc voltam elmondásuk szerint! 13 éves koromban egyre több lila foltom keletkezett a testem több területén, és megjelentek a bőröm felszínén a piros bevérzések. Azonnal orvoshoz fordultunk. Megvizsgáltak, és azt mondták az orvosok, egy fajta vérszegénység betegségem van, ez az ITP. Nem értettem semmit sem, csak arra emlékszem, rá pár napra a kórházban feküdtem. Volt mellettem egy velem egyidős lány, akinél szintén ezt a betegséget diagnosztizálták. Emlékszem, október, november lehetett, az ősz közepén járhatott az idő. Hogy ez miért írom le? Mert ennek az én életemben jelentősége van! rengeteg gyógyszerre emlékszem, amit egy nap bekellett szednem! Steroidot kaptam igen nagy mennyiségben, a dózisra nem emlékszem már pontosan! A mellettem fekvő lány is szintén steroid kezelést kapott. Eltelt egy hét, és vártuk az eredményeket, a javulást. Javult is az állapotom, de nem eléggé. Ő hazamehetett, nekem tovább kellett maradnom. Rá még két hétre a steroidtól a vérlemezkéimnek a száma elérte250.000-et. Nem telt el egy-két hónap, és újra lebetegedtem. MEgint kórház, kezelések sora! Nem javult az állapotom, és az orvosaim esetleges leokémiás betgségre gyanakodtak! Megtörtént a csontvelő vétel. Az eredmény negatív lett. Ekkor már nagyobb volt a remény számunka, hogy idővel kinövöm a betegségem! Akkor voltam 13 éves, most vagyok 22 éves, és rossz visszagondolni mind ezen élményekre! A történet sajnos itt nem ért véget. 20 éves koromig folyamatosan kísértette az életemet ez a betegség. Sok mindenen mentem keresztül azóta. Kaptam tisztított vérlemezkéket más emberi szervezetből, kétszer is átestem csontvelő vizsgálaton, és többször állt fenn az agyvérzésnek az esélye. Akinek alacsony a vérlemezke száma, és sír, vagy stressz éri, agyvérzést is kaphat.Mmondta a kezelőorvosom. Volt, hogy csak 2000 db vérlemzkém volt. Szörnyű volt!Sokat szenvedtem a steriod mellékhatásaitól. 15 éves koromra olyan fokú csontritkulásom lett, mint egy középkorosztályú embernek! Azóta néha nehézkes a járás is.Sokat híztam tőle, ami lelkileg is kihatott, és a mai napig kihat az életemre! LEgutóbb két éve, hogy kórházba kellett lennem a betegség miatt! Akkor is nagyon kevés volt a vérlemezkéim száma! Kaptam ismételten steroidos kezelést, mint már sokszor,intrvavénásan. A gyógyszer mellékhatásától felpuffadtam mindig, begyulladtak az izmaim, és fájdalmaim voltak, pszichés zavarok, sírás, nevetés, miegymás. Észrevettem egy hét eltelte után, nem jöttek ki ezek a mellékhatások rajtam, inkább csak viszkedett a bőröm tőle. Hazaengedtek, az eredményeim kielégítőek voltak! Örültem, túl vagyok rajta. Tévednem kellett, másnap arra ébredtem, szúr a szívem és a mellkasom, és alig kapok levegőt. Egyből visszavidtek szüleim a kórházba, és megvizsgáltak. A thrombocyta számommal nem volt probléma, viszont a sok gyógyszer miatt embóliagyanú lépett fel a tüdőmben! 20 évesen amikor ezt meghallottam, nevettem csak egyet, gondoltam, ez butaság, ez nem lehet! Akkor fogtam fel a dolgot, mikor a nővérem sírva jött be hozzám a kórterembe, és átölelt. Féltem, rettegtem minden egyes mozdulattól, nehogy rossz legyen, és bajom essen. Halálfélelmem volt akkor! Kaptam injekciókat két napig, és megelőztük evvel az embóliát! Azóta voltak kisebb legyengülések, kis mennyiségű steroid, de jó ideje jól vagyok!Vannak kisebb elgyengüléseim a mai napig is, és félek ismét, itt az ŐSZ! Mindig ősszel, vagy tavasszal jelentkezik nálam a betegség. Tudom, szomorú a történetem, de még is bizakodjon mindenki, mert úgy néz ki, valóban kinövi az ember. Én már jól vagyok, évről-évre jobbak az eredményeim!Én hiszem, elmúlik ez mindenkinél, idővel. Dietetikusnak tanulok a PTE Egészségügyi karán, és sokat tanultam a táplálkozás fontosságáról. Javaslom, saját tapasztalatomból is, ha gyermekük ebben a betegségben szenved, figyeljenek oda, mit adnak neki enni. Nekem akkor édesanyám megvett mindent. MEg is lett az eredménye! Figyeljenek oda arra, hogy gyermekük kiegyensúlyozott legyen , és egészségesen egyen! Már ez, egy előrelépés a gyógyulásban, hiszem én ezt! Próbáljanak tenni azért, hogy szebben fogja fel a dolgot, amennyire csak lehet. Ez volna az én kis történetem, úgy éreztem, meg kell osztanom mindenkivel aki ezt a rovatot olvassa.. Köszönöm, hogy elolvasták kis levelemet... Kitartást mindenkinek! :d

#36 2007. 06. 13. - 18:11:02

Az én kisfiam is februárban lett ITP-s - előtte hasmenése volt. Immunglobulint és utána Prednisolont kapott. Sajnos egy hónap után - mikor kezdtünk leállni a steroidról - újra visszajöttek a "pontok". Azóta egyfolytában steroidon vagyunk hol nagy - hol kis adagban. Általában inkább nagyon, mivel elég rossz a thr. értéke. Szinte minden kis fertőzés leviszi. A piros kis foltok akkor jelennek meg nála, amikor már 20-30 ezer alatt van az érték. Ha 20 alatt van akkor már kórházba is befektetnek. A steroidtól szegénykém úgy néz ki, mint egy felfújt lufi - főleg az arca. Szerintem nagyon durva egy betegség ez, mert sem gyógyítani nem lehet, sem egy normális gyógyszerrel kezelni. Már egy amerikai immunológussal is felvettük a kapcsolatot, de ott sem tudnak többet, csak ők nem használnak egyből steroidot, csak 20 ezer alatt. Most próba alatt van a lentiekben említett Colostrum, bár a hematológusunk csak legyintett rá. Majd írok róla, hogy segített vagy sem. Remélem csak jót tudok írni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#37 2007. 06. 02. - 05:38:52

Sziasztok! Nekem a 3 éves kislányom lett itp-s februárban, 6000 ezer volt a thrombocyta száma mikor a kórházba kerültünk! Immunglobint és szteroidot kapott, mindenre jól reagált, és most csak reménykedek, hogy soha többé nem jön elő ez a betegség! Mielőtt itp-s lett, beteg volt egy hétig, és félek ha megint elkap valamit, megint leesik a thr szám! Egyfolytában aggódok, hogy ez vajon akut vagy krónikus betegség lesz nála!? Ti mikor leeste a thr szám mindig látattok bevérzést a gyerekeiteken? Remélem benéztek még ide! Üdv:Virág

#38 2007. 03. 06. - 08:33:58

Én elhiszem, hogy csodálatos készítmény a kolosztrum, de gondoljunk már bele. Amióta kialakult a nagyüzemi szarvasmarhatenyésztés, a kisborjút 5 nap múlva elveszik a mamájától. Éppen azért 5 nap, mert addig hozzájut a számára létfontosságú kolosztrumhoz. Ez a nagyüzemi emberi kolosztrunfogyasztás számomra gyanús. :( Elég lenne végszükség esetén alkalmazni az embereken. Az élővilágot már éppen eléggé kizsékményoltuk.

#39 2007. 01. 27. - 17:19:53

Öt éve vagyok nagy Colostrum hívő és nagyon bánt, hogy itt senki sem ismeri ezt a szuper motyót. Egyszer próbáld ki egy patikában, úgy néznek rád, mintha egy szemed lenne és az is a homlokod közepén. Az összes ismerősömnek hintem a kultúrát, néhány év alatt már gyűltek tapasztalatok. A Colostrumot Németországban egyébként egy szomorú esemény kapcsán volt szerencsém megismerni, édesapámnál hasnyálmirigyrákot diagnosztizáltak, máj, tüdő és csontáttéttel. Mire hazaértem a Colostrummal, fagyöngykivonattal és még kb. 15 csoda vitaminnal, már csak két és fél hete volt hátra. Azóta is nyomaszt, hogy mi lett volna ha... Egyébként nem sűrűn mondják, hogy feledékeny lennék, de valószínűleg én is öregszem. Üdvözlettel Kriszti

#40 jolan0301 2007. 01. 21. - 19:26:50

Kedves Kriszti! Más fórumon is olvastam, hogy barátnődnek colostrumot javasolt az a német természetgyógyász akihez Te vitted el évekkel ezelőtt. Most a barátnőd fia lett beteg, akinek az orvos édesapja egy amerikai oldalon fedezte fel a colostrumot. A magamfajta laikus ember ha nagy bajban van olyan emberektől szeretne érdeklődni, akiknek ténylegesen van is tapasztalata egy-egy szer kipróbálásáról. Sajnos több fórumon lehet ugyanazokkal a levelezőkkel találkozni, akik nem érintettek csak megpróbálják így reklámozni a terméket. Remélem Te nem tartozól közéjük, csak feledékeny vagy ? Egyébként holnap utazom B.pestre és felírtam, hogy melyik patikában vásárolhatok a cseppekből. Üdvözlettel Joli

• 4 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Topik megosztása: