Házipatika fórum: Idén lefogok fogyni! - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 4 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Idén lefogok fogyni!

#21 diazzz 2010. 01. 20. - 13:56:24

Szia Kati! Sors társak vagyunk! Én is ily mod viselkedem! Nappal egész jól bírom a szabályokat, de este egyszerűen nem tudom mi lesz úrrá rajtam rám jön a zabálhatnék. Tudom ez mind lelki eredetű. Sokszor elég egy rossz telefonbeszélgetés, vagy egy bántó mondat stb. Sokszor 1 hét munkáját képes vagyok tönkre tenni. Viszont azt is tudom míg szabályként kezelem a helyes táplálkozást addig nincs értelme! TERMÉSZETESNEK KELL LENNIE! Szoktad nézni a ZABAGÉPEK című műsort? Én csak ritkán látom, de tegnap pont egy ilyen " kényszerevő" csajszi volt benne. Kicsit magara ismertem benne, én is kb ezekkel a problémákkal küzdök! Szerintem azért beszél mindenki a sikereiről, mert egész biztos ők is tul vannak egy pár sikertelen próbálkozáson! Ez elég hülyén hangzik!!!!!!!!!! De amikor neked is lesz /nekem is lesz/ siker élményed, x kg-ban mérve hidd el ez fog előre vinni és erőt adni! És akkor már te sem azt mondod milyen nehéz volt, jé ez ilyen egyszerű? Csak rá kell jönni a hibákra amiket elkövetünk, de ami még fontosabb ezeket hogyan oldjuk meg, vagy hogyan kezeljük! Hidd el csak a kezdet nehéz! ÉN MÁR CSAK TUDOM KÜZDÖK, DE AZÉRT SEM ADOM FEL!

#22 HELKAT 2010. 01. 20. - 13:08:58

Sziasztok! Nagyon nehéz betartani az elhatározást, ezt látom egy-két hozzászólónál. Én is ebbe a kategóriába tartozom, sajnos. Az is látom, hogy erről kevés szó esik a fogyókúrás fórumokon, vagy csak én nem találtam meg ezeket. Nem vagyunk nagyon büszkék a hiányosságainkra, inkább a sikereinket szeretjük bemutatni, mint a valós problémát megvitatni, észrevettétek ti is? Csak a saját magam hibáit tudom megosztani veletek: egész nap rendben van az étkezés, kb. tudom, hogy mennyi az ami belefér. Aztán hazamegyek és néha mintha kisördög bújt volna belém, elkezdek nassolni! Ebből is egy falatot, abból is egy falatot és mire végig gondolom, hogy mit és mennyit kapkodtam be már vége, megszegtem az összes általam felállított szabályt! És ez sajnos nagyon sokszor előfordul. Tudom, most jön majd az, hogy ezek után hogyan akarok lefogyni???!! Igen, ezt a kérdést én is fel szoktam tenni magamnak és nem tudom a választ. Ilyenkor szoktam arra az álláspontra jutni, hogy kellene egy jó agyturkász, aki tudna segíteni. Várom a véleményeteket. Kati

#23 Lin23 2010. 01. 20. - 08:37:29

Sziasztok! Nah ma eljutottam végre edzeni....majdnem két hét után:) De szerencsére ez idő alatt is fogytam, a két hét alatt 1,7kg-t:) Aminek nagyon örülök, mivel kevés mozgással is sikerült. Jelenleg 6kg van hátra, szóval ha két hetente 1,5 akkor 8 hét és végeztem:) Juppi juppi:) De azért igyekszem most többet mozogni szal a 2 hét 2kg szerintem meglesz:) Mindenkinek kitartás- Fontos hogy az étkezésben mennyire figyelsz oda. Én az elmúlt két hétben pár alkalommal még a fagyit is megengedtem magamnak, természetesen valami helyett:) :p Kitartás. Szép napot!

#24 diazzz 2010. 01. 19. - 18:34:53

Sziasztok! Nekem is nehezen akar beindulni a fogyás! De legalább nem hízok! Már ez is valami. Naponta 2x tornázok, sajnos nem annyit mint szeretnék :( Sokszor ideje korán abba kell hagynom, nem hagy a kisfiam. Tudom azt írtam a hónapvégére 90 kg leszek, a cél adott, csak kicsit lassabban haladok. De nem adom fel! majd csak belejövök! Elkezdtem a fogyókúrás programot, igyekszem.

#25 kerekeskriszta 2010. 01. 18. - 14:40:42

Sziasztok! Sajnos,nálam nem akar beindulni a fogyás,pedig mindent betartok,ami 3 gyerek mellett nem egyszerű.Kicsit el vagyok keseredve!Örülnék,ha legalább egy minimális eredményt tapasztalhatnék.Azért,nem adom fel!Kitartást nektek is,és sok sok olvadó kg-ot kívánok!Üdv Kriszta

#26 HELKAT 2010. 01. 17. - 05:09:36

Sziasztok! Köszi a támogatást! Jó a cikk, elolvastam, ugyan ezt mondta az orvosom is! Havi 1 kg. szabad ledani, de azt minden hónapban! December közepe óta lement 3 kg és az nem jött vissza! Én ezt jó eredménynem tartom. Most ott tartok, hogy heti 5 nap 20-21 perc mozgás az elipszissel. Most pedig mától elkezdem az 5 hetes programot és beiktatom a javasolt mozgást is. Nagyon elszánt vagyok, de ugyanakkor nekem is minden hasonló gonddal küzdőnek, vannak rossz szokásim. Ezekkel tisztában vagyok, és küzdök is ellene, több-kevesebb ez az utóbbi van most még előnyben - sikerrel! Kerestem egy agyturkászt is, de 4. beszélgetés után is még a gyerekkoromnál tartottunk, ezért nem mentem többet! Jók a receptek a heti étrendben, végig fogom csinálni. Sok sikert mindenkinek. Kati

#27 Lin23 2010. 01. 15. - 09:57:48

Sziasztok! Szép napot mindenkinek. Én sajna a héten nem mentem edzeni, a BKVsztrájk miatt, viszont annyit sétálok naponta, hogy a konditeremben nem edzettem ennyit. Fogalmam sincs mennyi kg-nél tartok, nálam ugye már kevesebb a fogyás, én már a végét járom:) (nah azért remélem úgy nem):) Holnap költözködöm, szóval lesz izzadás. Ma szerintem rendelek valami fincsi salit ebédre, reggelre már megettem a joghurtomat. Egész jól bírom már! Sok sikert mindenkinek! ;)

#28 spir13 2010. 01. 15. - 00:28:39

HELKAT: Olvastad már ezt a cikket? http://www.hazipatik...90116125738;p=0 Talán hasznos lehet... üdv

#29 spir13 2010. 01. 14. - 23:47:46

Sziasztok! Erőt küldök mindenkinek a fogyáshoz!!!!!!! :-) Bocsi, h eltűntem én is... de nem volt túl sok időm.. Rólam annyit, h haladok lassan, de biztosan. Ahogy már korábban is írtam, én nem fogyókúrázom, így a fogyás valószínűleg lassú lesz... De elvileg tartósabb is. Igaz a Karácsonykor felszedett súlytöbblet már lejött rólam hála a nagy zabálások beszüntetésének, a nagy mennyiségű vízfogyasztásnak és a testmozgásnak. Jan 1-én 84kg Jan 7-én 82,3 kg Ma reggel pedig a legnyagyobb örömömre 81,6 kg-ot írt ki a mérleg. + jobban érzem magam a bőrömben! De ez csak az ún. karácsonyi háj volt. A 1,5 éve gyülemlő zsírréteget keményebb dolog lesz lefaragni. Én nem nevezek be ebbe a fogyókúra programba, úgysem tartanám be. Jobb, ha őszinte vagyok saját magamhoz :-) Inkább maradok a tervezett programomnál, amin még van mit csiszolni. Pl. Az étkezések utáni szisztematikus fogmosás még el-el marad... + a kávét még nem cseréltem le zöld teára. Na ez utóbbit nem azért mert problémát okozna a váltás (mindenféle teát szívesen iszok), hanem azért, mert még nem vettem teáskancsót.:p De elvileg hétfőn már zöld teával indítom a napot. :-) A programom többi részét betartottam (eddig). A napi étkezési napló írása jó dolog, mert szembesül az ember a bevitt kajamennyiséggel! Havi max-3 kg fogyást terveztem be a köv. 6 hónapra. Ez szerintem elég reális: 1,5kg/2hét. De megfogadtam, h nem stresszelek, ha csak kevesebb megy le!!!!!! A hangsúly az életmódváltáson van! LIN: Köszi, hogy feltöltöttél nekünk képeket. Jó dolog, látni, hogy a kitartás és az erőfeszítés jutalma az erdedmény ;-):d Csak így tovább és lemegy az a pár kiló is ami még zavar esetleg... DIAZZ: Szerintem ahhoz, hogy jól érezzük magunkat, mialatt fogyni próbálunk, nagyon fontos, h ne érezzük magunkat frusztrálva. Az már egy nagy dolog, hogy eljutottál odáig, hogy változtatni akarsz!!! Hány túlsúlyos ember van, aki képtelen erre akaraterő hiányában.. Próbálj eleinte csak kisebb célokat kitűzni magad elé és, ha elérted dicsérd és jutalmazd meg magad. Ha az segít, írj gyakrabban ide a fórumba, akar naponta többször is, talán ez másnak is erőt ad majd. Én nagyon szívesen bátorítalak, de lehet, hogy lesz majd olyan időszak, amikor neked kell majd engem noszogatni :-) Udv KEREKESKRISZTA-nak, BIBOCABIA-nak és HELKAT-nak is!!!! :-) :-) BONSAI TEKLA te merre vagy? Remélem jól...! Egyébként én is azért csatlakoztam a csapathoz, mert "sorstársakat", barátokat kerestem. örülök, hogy egyre többen vagyunk és bátorítjuk egymást. Most már gyakrabban fogok tudni írni, szóval jövök és ontom magamból a betűket :-) RETTEGJEN A HÁJ!!!!...... BYE :d

#30 diazzz 2010. 01. 14. - 14:32:23

Sziasztok! :) nagyon örülök hogy vagytok még!!!!!!!! Helkat ne csüggedj! van úgy hogy a mérlegnyelve nem megy lefelé, csak formálódsz izmosodsz. De ne add fel! Mondjuk az se árt ha átgondolod mit csináltál az elmult 2 hétben, esetleg miben hibázhattál, csak ne legyél kényszeres. Megnéztem a 5hét 5kg programot, nem tűnik rossznak. Most gondolkozom melyik menüt válasszam. Valószínű hogy az egyszerű, és könnyen beszerezhető hozzávalókból álló mellett döntök.

#31 HELKAT 2010. 01. 14. - 06:10:07

Sziasztok! Én biztosan valamit nagyon rosszul csinálok, de 2 hete nem ment le egy deka sem. A diabetesz miatt be vagyok állítva 170 gr ch-s étrendre, amit igyekszem az 1500-1800 kal mellett betartani. Naponta 20 perc elipsys tréner. A nadrágjaim kicsit lazábbak ugyan de bosszant, hogy a ktg. nem megy le. A dokim azt mondta nem szabad gyorsan fogyni, mert az visszajön. Igen de így előbb-vagy utóbb elmegy a kedvem, - tudom, mert már kb. 30 éve amióta a lányom megszültem szinte állandóan fogyózom. Sokszor leadtam, voltam 62 kg is, de mindig visszakúsztak a kilók! Arra vágyom, hogy egyszer s mindenkorra visszanyerjem a lánykori testemet. Most nagyon elszánt vagyok, sőt eddig még türelmes is! Csatlakoznék valakihez párba az 5 hétre, vagy csatlakozzon hozzám valaki, és csináljuk meg, egymást biztatva, biztos sikeresebbek leszünk! Üdv. Kati

#32 Lin23 2010. 01. 13. - 16:31:12

Sziasztok! Nem avgytok egyedül. Én étkezésben tartom magam teljes mértékben. sajna héten nem tudtam edzeni menni mert ugye "mocskos BKV sálálélálá"....és igy is a fele utat gyalog teszem meg és elkések a munkából. De a sétá miatt szerintem pótolok. Hétvégén költözködöm, szal biztos lesz meló vele....egy kis parasztkonditerem.:) Én most nem tudom hány kg avgyok, biztos nem vagyok több mint 1,5 hete, sztem kb 1kgvel lehetek kevesebb. Ha eljutok a konditeremben majd méreckedem. Én is neveztem erre a progira, majd belelesek hogyan is alakul, meg nem töltöttem ki minden adatot! Üdv, Lin

#33 kerekeskriszta 2010. 01. 13. - 16:20:46

Elfelejtettem: én is regisztráltam az 5 hét,5kg-ra!!Üdv mindenkinek!Kriszta

#34 kerekeskriszta 2010. 01. 13. - 16:19:17

Sziasztok!Csatlakoznék! Én 41 kg-tól szeretnék az idén megszabadulni.Sajnos orvosi segítség is kell hozzá.Tegnap kaptam meg a fogyibogyóm.Tornázni is kezdtem tegnap.Bíró Ica 5. dvd-jét csinálom,mert Máté ( alegkisebb fiam) még csak egy éves lesz,és itthon van velem.Szigetszentmiklóson lakom,és három babcim van.Jól jön egy kis bátorítás,így az embernek könyebben megy. ;) ;) ;)

#35 bibocabia 2010. 01. 13. - 15:25:26

Szia! Nem vagy egyedül. Itt vagyok... igaz, csak néha... Én is regisztráltam erre az 5 hét 5 kg-re... én is nagyon kíváncsi vagyok... picit félek, hogy az én életmódom mellett nem tudom majd követni teljesen. Jövőhéttől 3 nap suli és 2 nap meló... nem tudom... Így is nehéz betartani... bűnöztem is mostanában. :( A párom mellett nem lehet betartani egészen. Ha nálunk van, akkor nagyon nehéz. :S Tegnap gondolkodtam... (nem fogyós témában, más) tovább tanulás... OKJ után, ma itt van a nyakamon. HR vagy andragógia (művelődésszervező szakirány), inkább az utóbbi... közelebb áll hozzám :)... Persze csak is LEVELEZŐN, vagy estin... és munka mellett, ha egyátalán találok magamnak ebben a világban munkát... A lecke fel van adva most... :). Visszatérve az eredeti témára... fogyás: Hétfőn megyek újra tornázni, heti 2 alkalommal. Már nagyon várom. De mellette kellene járni, vagy úszni, vagy futni. hm... Én 20 kilótól szeretnék megszabadulni. Három havonta 5-6 kiló... ez úgy gondolom, hogy tartós is lesz. (persze, ha adódnak olyan hónap amikor több lemenne rólam, nem dőlnék a kardomba :D... ). Üdv.: bibocabia :)

#36 diazzz 2010. 01. 13. - 13:52:33

Sziasztok! Bár egyre úgy érzem egyedül maradtam! A kezdeti lelkesedés alább maradt, vagy csak nincs miről írni!? Kár pedig én azt hitte itt végre barátokat találhatok, minden hátsószándék nélkül! Mondjuk az is igaz nem mindenki tölti a napjait otthon. Azért én bízom benne hogy majd csak lesztek újra! Egyébként én is regisztráltam az 5hét 5kg programba. Nem tudom milyen lesz, még nem hallottam róla ezelőtt. Kíváncsian várom! Akinek van kedve nyugodtan írjon!

#37 Törölt felhasználó 2010. 01. 13. - 11:25:16

Kedves Fórumozóink! Aki idén szeretne lefogyni, ugye már regisztrált is ingyenes fogyókúraprogramunkra? :-) Ha még nem, itt megteheti: http://www.hazipatik...ices/weightloss Üdvözlettel: A HáziPatika.com szerkesztősége

#38 diazzz 2010. 01. 12. - 12:28:02

Sziasztok? Hol vagytok????????? Helkat nem lehet könnyű neked! Ma reggel végig csináltam a leg magic tornát, most már minden napot így fogok kezdeni. Azon is rajta vagyok, hogy minden délután vagy este tornázok legalább 20 percet!!!!!!!! mai menü: -reggeli. 2 db sajli, 2 szelet puffasztott búza -ebéd: 10 dkg csirkemell roston, főtt kelkáposzta. - puffasztott búza fűszeres túróval. Most már tudom a fogyásom menetét/ tervezett súly vesztését. 6x6! Azaz havonta 6 kg, 6 hónapon keresztül. Minden erőmmel azon vagyok és leszek hogy ezt megvalósítsam. Menetközben majd kitapasztalom hogyan is osszam be az időmet.

#39 diazzz 2010. 01. 11. - 14:20:05

Sziasztok! Elég elfoglalt voltam a 7végén, sajna nem tudtam írni. Az viszont jó dolog , hogy ami le ment a súlyomból azt nem híztam vissza a hétvégén! Tornázok, de még mindig nem az igazi. Többet is lehetne! Van még mit fejlődnöm táplálkozás és mozgás terén is! Lin valóban látványos az eredmény!!!!!!!!!! foly köv...

#40 HELKAT 2010. 01. 10. - 06:24:33

Üdv. Kedves Fogyózók! Szeretnék csatlakozni hozzátok, én is ebben az évben szeretnék lefogyni! Már sokszor próbálkoztam, de mindig sikertelen voltam. Sokszor depis is vagyok emiatt. 2. tip.diabéteszem lett a sok yo-yotól, és decemberben a doki rám ilyesztett, hogy inzulinozni kell, ha nem tudok lefogyni. Eddig lement 3 kg, azóta semmi. Jelentkeztem a fogyiversenyre is, ha van kedve valakinek társulni, tartson velem. Sajnos én egyenlőre jó tippet nem tudok adni senkinek, de most viszont elszánt vagyok!! " Csak magamat kell leküzdenem nap mint nap" Szép napot mindenkinek: Kati

• 4 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: