Házipatika fórum: Idén lefogok fogyni! - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 4 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Idén lefogok fogyni!

#41 Lin23 2010. 01. 08. - 19:37:55

Sziasztok! Feltöltöm a mellékletbe a képet....hát az elsőről nemhiába vettem le az arcom:) Nah hát ezvan. Sajnso nehéz két olyan képet összeválogatni, de azért látszik. Az egyik nyáron készült, augusztusba a másik pedig karácsonykor. A két kép között 15 kg van. De majd igyekszem inkább a változásrol mellékelni. Két egyforma képet enmtok egymás mellé rakni...erre csak a photoshopos reklámokban van lehetőség:) Nem reklámozni akarok csak buzdítani. Mindent bele.

#42 bibocabia 2010. 01. 08. - 18:55:24

Sziasztok! Ne haragudjatok, hogy nem írtam eddig. Élek meg minden. A diéta megy. :) Tudom magam tartani. Mozogni viszont még nem jutottam el. Jövőhéten indul! Alig jutok ide... igyekszem többet jönni. :) Csak vannak, most más gondjaim is. :( Kitartás mindenkinek! Sikerülni fog! :)

#43 Lin23 2010. 01. 08. - 16:03:44

Sziasztok! Én szoktam enni update joghurtot (minden reggel ezt eszem), meg update pudingot. szerintem semmivel sincsen másabb ize mint a másikaknak. Viszont update étteremtől kivert a viz. Most őszintén! Ha én zabálni akarok, meg hamburgert eszem akkor hótra leszarom hogy honnan veszem....szerintem aki ilyen kaját eszik az nem a kalóriákkal foglalkozik. A legjobb. Csaj a mekibe "kérek szépen egy big mac menüt light kólával"...nah mondom ezzel aztán sokra mész:) Nah mindegy, vicces. Én is időponthoz kötöttem, nekem 80 volt a határ év végiáig, lényegében 75kg-vel zártam, most pedig a fogyókúra vége április 19 a születésnapom.....ahol minimum 68kgnak kell lenni.....lehet itt is 5kg-val kevesebb leszek...nah az már nem én lennék. Nekem jó a 68:) Szép szám szerintem:) Dolgozom a képeken csak nincs időm összevágni, de majd teszek fel a nacimról egyet, hogy mennyi hely van benne:) Akár bele is kakilhatok:) Nah jó, csak vicc volt:) Üdv, Szép napot! LIN

#44 diazzz 2010. 01. 08. - 15:54:23

Sziasztok! Mi a véleményetek az update termékekről, módszerről? Én már sok félét próbáltam belőlük, nekem egész finomak. Régebben is figyeltem a fogyókúrámnál a kódokat. Amúgy én mindig úgy csináltam rég hogy célokat tűztem ki pld: a szülinapomra ennyi kg leszek vagy karácsonyig ennyit fogyok, stb. A mostani célom 1-2 kg/hét. Jan. 31.-én 90 kg leszek, +/- 1kg. Kati nem gyenge egy napirend! Tudom 1-2 hét és már rutinként fog működi a dolog. Sok sikert! Most ennyi rem még leszek ma. pusza!

#45 spir13 2010. 01. 07. - 22:15:22

Kedves Bonsai-Tekla, Köszi a választ :-) A hozzászólásodat elolvasva az első reakcióm az volt, hogy WOW, én soha nem tudnék felkelni hajnalban, hogy sportoljak, ahhoz én túlságosan lusta vagyok! Szóval szerintem le a kalappal, mert nagy akaraterőd lehet, ha éppen Te is ?úgy akarod;-) Szerintem ebben a topicban mindenkinek problémája van az evéssel... velem az élen, szóval az írásodban magamra ismertem ermészetesen. Bár a sportolást még soha sem sikerült tulzásba vinnem... sajnos, annyira még nem pörgettem fel magam... Mint sport szerintem a tollaslabdázás, vagy a fallabda jó dolog lehet, csak párt kell találni hozzá, ez érdekelne esetleg. Bár azt hiszem nálam ez max a 3.végső fázisban lesz esetleg bevezetve, mint sport. A 3. fázis nálam a "végre megszabadultam a fölös kilóimtól, szétvet az energia, az egészség és az egészséges önbizalom" állapot elérése. :-) :-) Iszonyat önbizalomhiányban szenvedtem mindig is, és ez természetesen kihatott az élet minden területére...hat még mindig.Azt sajnálom csak, hogy amikor végre lefogytam 2 éve, nem jutott el igazán a tudatomig, h szinte teljes sikert értem el. A mai napig nem értem, miért hagytam, hogy visszahízzak, amikor olyan jól éreztem magam végre a börömben. De a sajnálkozással sokra nem megyek.... Szóval akkor beszélnék a jelenről és az elhatározásaimról: 1-- NAPLÓt vezetek arról, hogy mit eszem, mit sportolok, mennyi folyadékot iszom. 2-- MÉRLEGELÉS: Max. 2x /hét:Hétfőn délelőtt a konditeremben, csütörtökön otthon. 3-- SPORT: A héten 2 szer voltam már a konditeremben: hétfőn és szerdán (+ pénteken is megyek majd), rendesen végigcsinaltam a programomat: 5perc streching, bemelegítés bringán, 10 féle gyakorlat a gépeken 10x15ös ismétléssel, vmilyen aerob mozgás akár több féle gépen... annyit csinálok, amit bírok, aztán fekve több fajta hasizomgyakorlat +streching a végén, össz.kb. 2 óra/alk. + Kellene még vmi, esetleg torna dvd..? 4-- VÍZFOGYASZTÁS: Már évek óta min.1/2 pohár vizzel kezdem a napot. Eleinte nehéz volt, de most már hiányérzetem van, ha nem iszom, így soha nem marad el. Reggeli után +1 pohár (3dl), a délelőtt folyamán +2p --1 üveg vizet magam mellé téve, ebéd előtt-után +1+1p, délután +2p. Vacsi előtt-után 1-1p. össz: Kb. 2,5-3 liter/nap. 5--EGYÉB APRÓSÁGOK: úgymint a főétkezés utáni kihagyhatatlan fogmosás,azaz a "fogmosás után már nem eszünk" taktika. Zöld teával indítani a napot és inni belőle pár csészével Gyógyteát inni este.(azért nem lefekvés előtt :-)), STB. + Számomra ezek azok a dolgok, amelyek azt a bizonyos keretet adják a helyes táplálkozáshoz. Hogy úgymond be legyen skatulyázva, hogy ne tudjon megint elszabadulni a zabálógép... és ez az ami bevált amikor lefogytam anno... Egyfajta stratégiát próbálok kidolgozni saját magam részére, hogy túllépjek idővel a lustaságomon és a mértéktelenségemen... mert, ha idén lefogyok, NEM AKAROM VISSZASZEDNI A LEADOTT KILÓKAT!! ESZEMNÉl LESZEK AZ TUTI!! A TÁPLÁLKOZÁS részről írnék legközelebb... :-) Reménykedem abban, hogy szívesen olvassátok az eszmefuttatásomat... nagy örömmel folytatnám, ha nem csak magamat "szórakoztatom" ezzel... (?) ;-) Jóéjt mkinek

#46 bonsai-tekla 2010. 01. 07. - 19:45:23

amúgy te merre vagy, bibocabia, aki elindítottad a topicot? : )

#47 bonsai-tekla 2010. 01. 07. - 16:59:42

szia Kati, hátöö .. erről nem nagyon szeretek beszélni, de talán az a legegyszerűbb, ha röviden, de őszintén bevallom, h akadnak problémáim az evéssel. ebből adódott 4 évvel ezelőtt is, h rendkívül túlzásba vittem az aerobicot. itthon kidolgoztam magamnak egy mozgássort, ami remekül bevált később. csakhogy ezzel is - mint sok minden mással - átestem a ló túlsó oldalára és folyamatosan túlhajtottam magam. minden nap kínoztam magam a mozgással. volt olyan is, h bűntudat miatt éjjel 11kor kezdtem neki a kemény edzésnek, amit utána hajnali 2ig abba se hagytam .. és ezekre nem vagyok büszke .. a sportot előtte se nagyon szerettem, de így végképp megutáltam. szóval azóta többször is próbáltam már sportolgatni, de szinte sosem volt "második alkalom", az "elhatározás" megakadt az első mozdulatnál. ezt a 10 kilót, amit az utóbbi háromnegyed évben leadtam, ezt sem amagmnak köszönhetem, hanem magánéleti problémának. szóval igazából nekem ez a fogyókúra-dolog egy borzasztó nagy kihívás, mert igazából nem nagyon tudom kontroll alatt tartani a dolgaimat. és nagyon szeretném úgy csinálni, ahogy Melinda, de nekem úgy nem megy .. mert olyankor az amúgy is állandóan jelenlévő evési gondjaim még jobban felerősödnek és csak azt veszem észre, h már megint ugyanott tartok .. ahová mégegyszer nem akarok eljutni. szeretném magam úgy láni a tükörben, h azzal elégedett legyek. legalább azzal .. csak még erre sem érzem magamat képesnek. ezért próbálok változtatni, erőlködni, mert nem akarok egy gyáva, szerencsétlen, passzív sz.ar lenni. hanem végre boldog. és ehhez nem csak magamban kellene rendet tennem már vhogy /de hogyan ../, hanem kívül is. mert azzal is szeretnék elégedett lenni, mint mindenki más. hát bocsi mindenkitől ezért a lehangoló bejegyzésért. amúgy a hastánc az tetszik nagyon, meg sztem érzékem is van hozzá, csak nincs most erre keret,h eljárjak ilyen órákra. bár neten néha nézegetek ilyesmit, dehát az mégsem olyan. amúgy nem tudnék nagyon más sportot mondani, ami lekötne. esetleg a táncolgatás otthon : ) bulizni meg keveset járok, de olyankor nagyon szeretek táncolni. de az ugyebár nem nevezhető sportnak : ) nah mostmár átadom a lehetőséget nektek, én beszéltem eleget. üdv lányok

#48 spir13 2010. 01. 07. - 15:03:53

* Lin23: A "puding vagy,ha nem mész" biztatás nem rossz. :-) Én azt mondom magamnak, hogy nincs 2 opció, csak 1 azaz menni és csinálni kell. Ennek addig így kell lennie, amíg nem lelem ismét örömömet a sportolásban. Nagyon sok volt a kihagyás, úgyhogy elég hamar kifulladok, de szerencsére a súlyzós, a gépeken végzett gyakorlatokat könnyen csinálom (pont annyi súllyal, ami se nem kevés, se nem sok..) Általában 3x15 ismétléssel. 10 fajta gépen (alsó és felsőtestre egyaránt) Mivel már egyszer nagyon szuperul bevált ez a fajta edzés, már nem félek attól, hogy "izomagyú" leszek tőle :-) Teljesen igaz, hogy több izom, több kalóriát éget!!! Persze ez önmagában kevés a sikerhez.... *Bonsai-Tekla: Azt írtad, hogy megundorodtál anno a sportolástól. Miért? Melyik az sport, amit talán tudnál kedvelni és idővel redszeresen csinálni? Vagy már ismét belevágtál? Remélem, hogy jól értelmeztem az írásodat...

#49 Lin23 2010. 01. 07. - 14:11:04

Sziasztok! Köszönöm szépen a gratulációkat, jólesik. Hát igen, valóban a nehezén túl vagyok, és már hozzászoktam ehhez az életviztelhez, már nem igazán terhel meg. Bár munka elött járok edzeni, ezért néha nehezen megy a kelés 5:20kor, de ilyenkor mindig mondogaom magamnak "puding vagy ha nem mész":) Aztán legtöbb alkalommal felkelek. Tényleg nem könnyű elhatároznia magát az embernek....és sokkot kaptam a mérlegen állva, nekem ez elég volt elhatározásnak. Nekem most nap mint nap mondják,hogy jól nézek ki, menynit fogytam és ez erőt ad ténylegesen. Sokszor nézegetem magam a tükörbe (nem vagyok önimádó:), és ilyenkor elmosolyododok, és mondom "hu de franko vagyok":) Ezt csak igy lehet. Ne keseredjetek el. Nekem is volt olyan hogy minden nap mentem edzeni,és egész héten grammra ugyananyni kiló voltam....elkeseredtem, de tudtam hogy nem adhatom fel. Majd ha van lehetőségem keresek képet (régit és ujabbat), hogy esetleg másnak is adjak erőt! Üdv, Szép napot LIN

#50 diazzz 2010. 01. 07. - 12:37:36

Gratula lin23!!!!!!!!!!! Annyira jó hallani az örömödet! Már csak azért is mert ezt én is átéltem már, és tudom milyen jó! Hihetetlen milyen változásokat képes elindítani az emberben pár ledobott kg. Neked már 15 sikerült ha jól számolom. ÜGYES VAGY!!!!!!!

#51 diazzz 2010. 01. 07. - 12:30:18

Sziasztok! Annyira örülök, hogy megtaláltam ezt az oldalt, és mertem írni! alig várom hogy újra géphez jussak. Ugyan is a picurkámat nagyon érdekli a gép, tehát tőle nem igazán tudok írni. Egyébként naplót vezeték, bele írom az aktuális súlyom. általában reggel és este írok bele. Mik a terveim arra a napra este pedig kiértékelem. azt is leírom mit ettem az nap. A villám kúrám eredménye -1 kg. Nem egészen tartottam be, de így is ok.! Már kb egy hete nem kívántam őrülten az édességet, vagy ha igen ellen tudtam állni. Ma újabb elhatározást tettem: azt a pénzt amit nasira költöttem félreteszem. Erre a célra 1000ft/hét állapítottam meg. Az így összegyűlt pénzből még most nem tudom mit veszek, de biztos sikerül kitalálni! Sziasztok! "örülök a sok szimpatikus fogyi társnak"

#52 spir13 2010. 01. 07. - 10:54:18

Bonsai-Tekla és Lin-Melinda, gratulálok nektek az eddig elért eredményhez! Ti már ugymond a második fázisban vagytok :-) azaz félúton. Csak így tovább! Diazz neked pedig kitartás! :-) Bonsai Tekla kérdezted,hogyan terveztem megvalósítani az elképzeléseimet, nos már tavaly kb nov-decembertől programoztam magam az életmód váltásra. Rengeteget cikket, receptet olvastam a neten.... El is kezdtem normálisabban étkezni, nem vacsorázni heti 1x konditerembe járni, de Karácsony előtt már megint minden a régi volt. Igaz nem is erőltettem a dolgot, mivel büntetésként fogtam volna fel, h ha nem ehetek a finomságokból, és tuti, h most nem lennék kész a változásra. Az október-december közötti időszak okoz nekem ált. a legtöbb problémát a mértékletesség szempontjából. Ki nem állhatom a telet és a hideget. A januári kezdés szerintem jó dolog, mert a legközelebbi ünnep jó messze van még, ráadásul én innentől kezdve már a tavaszt várom, eshet a hó, fújhat a szél :d Most mennem kell... Folyt. köv

#53 Lin23 2010. 01. 07. - 08:51:19

Sziasztok! Akkro én is bemutatkozom. Melinda vagyok, 24 éves, 172 magas, jelenleg 74-74,5 kg körül:)89,5-ről indultam kb 3 hónappal ezelött. Mint írtam én felfograttam az eddigi életem, megváltam mindentől ami "káros". Jelenleg angyon jól érzem magam. Nekem nagyon fontosm volt hogy fogyjak ugynais asztmás vagyok....és egyre több súllyal egyre nehezebb volt, egyre rosszabb állapotba kerültem....de tudtam, hogy van és lesz kiút ebből, de ezt csak én teremthetem meg saját magamnak. Mondjuk köszönetet mondhatok az orvosomnak aki nagyon jó gyóügyszerekre állított be, hogy tudjak mozogni, ne dögöljek meg 2-3 perc után. Ezek eggyüttesen hozzásegítettek ahhoz hogy ma itt tarthassak. Illetve a párom és a családom is....mondtam nekik, hogy semmiféle lebeszélés ne legyen, illetve ne beszéljenek rá semmilyen kajája, ha én elsőre azt mondom hogy nem akkor ne kérdezzenek vissza mégegyszer. eleinte szerintem nem hittek benne, hogy ez sikerülni fog (mondjuk még nem sikerült a végleges súlyt elérni de jó uton vagyok, pislákol a fény az út végén). Én amúgy szerettem mozogni, versenyszerűen sportoltam kb 10 évig, ebből 3 évet eveztem, a többit focival töltöttem, eléggé izmos és erős alkatvagyok, ezért nem is vágyodóm azután, hogy deszka legyek, önmagamnak akarok megfelelni, önmagamnak akarok tetszeni. Tudom ez ilyen "önösen" hangzik, de rájöttem nem másoknak kell megfelelni. A párom és a családom plusz 15kgvel is szeretett, de az én önértékelésem ettől jobb lesz. Nekem amugy a hizásom pont fordítva következett be. Megismerkedtem a párommal 5 évvel ezelött (akkor jöttem fősulira pestre),Valahogy úgy éreztem van értelme az életemnek, van kiért élnem, van kinek kedveskednem ezért a páromnak elég sok alkalommal főzögettem (milánói, szecsuáni, sütik, tészták asmi belebér), természetesen abbol én is eszegettem. Boldog voltam, sokszor mentünk fagyizni, csokika és egyebek....aztán elkezdtem nőni. evesebbet fordítottam a mozgásra...aztán egy idő után smemit mivel elkezdtem dolgozni, egyszerűen kevésbé fért bele az időmbe, és inkább a mozgást adtam fel mint a párommal tölthető időt. Nem mondom hogy rossz választás volt, mert azóta is együtt vagyok, kiegyensúlyozott kapcsolat, de most rájöttem változtatni kell, többet kell magamra és a testemre fordítani, mert ha igy folytatom évek múlva elpártol tőlem a párom, mert talán külsőleg nem leszek vonzó számára....és hát hány jó 25-30 közötti csaj rohangál az utcákon. Ezért igy döntöttem, de mint leírtam sok dolog közrejátszott a döntésemben. A legfontosabb szeretnék egészséges, vonzó nő lenni (egyszer majdcsak sikerül). Amúgy én napról napra elégedettebb vagyok magammal, sokszor mikor ráállok a mérlegre meg körbemérem magam fülig ér a szám:) Ez napról napra több önbizalmat ad. Szóval kitartás mindenkinek! ;)

#54 bonsai-tekla 2010. 01. 06. - 21:24:40

kedves diazzz. sztem nagyon jól tetted, h ezt leírtad. és én meg is köszönöm, h megosztottad velünk. lehet, h hülyén hangzik, de átérzem a helyzetedet vmilyen szinten. remélem, ad némi lendületet majd neked, h irogatunk ide. bízom benne nagyon, h rendbe tudod hozni az életedet! az már egynegyed siker, h vannak elképzeléseid. fel a fejjel! és ha bármiről beszélgetni szretnél, akkor én állok rendelkezésedre.

#55 bonsai-tekla 2010. 01. 06. - 21:11:21

szia Kati, nagyon tetszik a hozzászólásod, van egyfajta kisugárzásod : ) örülök, h te is csatlakoztál a csapathoz. hogyan tervezted megvalósítani az elképzeléseket? amúgy télleg, én még be sem mutatkoztam normálisan; Anita vagyok, 20 éves, 163 centi és 64 kiló. nemrég még 76 voltam .. a célom 55. mindenkinek szép estét!

#56 spir13 2010. 01. 06. - 16:14:27

Sziasztok! Én is szeretnék csatlakozni a csapathoz :-) Rólam: kor: majdnem 30 éves nőszemély, 172cm/84kg cél: kb.6 hónap alatt leadni 15-20 kilót. Mióta az eszemet tudom, mindig volt rajtam némi felesleg, soha nem voltam elégedett a kinézetemmel. Sokat fogyókúráztam életemben, sok módszert kipróbáltam már, de még egyszer sem nem értem el velük tartós eredményt. Ráadásul kinszenvedés volt minden egyes kúra, mivelhogy imádok főzni és persze enni is:-) Pontosan 2 évvel ezelőtt megfogadtam, h soha többet nem fogyókúrázom!! Akkor is 84 kg voltam. Teljesen átértékeltem az étkezési szokásaimat és beiratkoztam egy fitnesszbe, ott összeállítottak nekem egy programot, amit én idővel a saját igényeimnek megfelelően módosítottam. hetente 3-5x edzettem (cardio + izomerősítés). 6 hónap alatt leadtam 18 kilót. Ahogy visszaemlékszem, gyorsan ment minden, gyorsan telt az idő, mert nagyon jól éreztem magam a bőrömben. A helyén voltak a dolgok: a fejemben és a magánéletben.... a 2008-as év nyarát imádtam¨! Nem voltam szupervékony, de nem volt rajtam sehol takargatni való zsírpaplan ill. párna. Aztán zajlott az élet és a fejben ill. a magánéletben a rendből rendetlenség lett.... azaz kb 1 év alatt visszaszedtem, ill magamraszedtem a leadott kilókat. Hogyan? No sporttal és rendszertelen étkezési szokásokkal. Itt az ideje a teljes életmódvaltasnak. Meg lehet csinálni, ha akarja az ember! Ugye? Én mindenesetre hiszek benne. Ha még igazi eltökélt társakra is találok itt, akkor talán még elszántabb leszek. Mert együtt könnyebb! Osszuk meg tapasztalatainkat, receptjeinket..stb stb üdv,Kati

#57 diazzz 2010. 01. 06. - 15:55:29

Szia Lin23! Teljesen egyetértek veled! Nekem is hasonló elvek alapján sikerült lefogynom. Anno nem akartam rövid idő alatt fogyni, inkább a lassabb tartósat választottam. Kerültem a szénhidrátokat, és a zsíros dolgokat. Tudod terhesség alatt nem lehet fogyokurázni, ez persze nem jelenti azt mindent két kézzel befelé! nekem a babám fontosabb volt az alakomnál! Gondoltam majd ha meglesz a pici majd sikerül ujra formába lendülni. Nem híztam túl sokat 14 kg t, szüléskor lement 8 kg. Nekem nem is ez volt a fő ok! Hanem amit attól az embertől kaptam akit mindennél jobban szerettem a világon! Azt hittem mi 3 an leszünk a legboldogabbak a világon. Sajnos ezek nagy része álom lett, azt az időt tette ezzel tönkre ami 1 anya életében az 1ik legszebb szakasz. Nagyon depressziós voltam!!!!!!!!!!! Szerintem ha nincs a kisfiam, már nem írnék. Amit kaptam az élettől még filmbe is sokkkkkk! Sajnos ha depi vagyok zabálok! 1 doboz keksz, chips, csoki és társai, hihetetlen mennyiséget fel tudok falni belőlük 1 nap alatt! Szóval szép lassú önpusztításba kezdtem. De ki lesz a fiamnak ha igy folytatom?! Ki tudja nálam jobban szeretni? Meg példát kell neki mutatni hisz azt akarom egészséges gyerek majd felnőtt legyen! Szóval a 2009 az önsajnálat éve volt. DE VÉGE! Bocsi a személyes dolgokért! Lehet olyanokat írtam amik nem igazán tartoznak másokra. De lezártam azt az időt lélekben, fejben. Már csak fizikailag és külsőleg szeretnék a régi lenni!!!!!!!!

#58 Lin23 2010. 01. 06. - 10:05:45

Sziasztok! A legfőbb probléam amit többenis elkövettetek, hogy a fogyókúrát ideig-óráig tartjátok be....tehát a fogyókúra tart 4-5-6 hónapoig és utána minden a régi. A lényeg hogy a fogyókúra nem egy szükséges rossz legyen amit muszály sinálni, hanem életforma legyen..! A fogyókúra nem arról szól, hogy most fogyok néhány kg-t aztán sikerült és minden franko. A fogyókúra során (aki jól csinálja és nem ide oda kapkod) az rászokik bizonyos ételekre amit többet eszik....és félretesz bizonyosoakat amit nem szabad. Ez egy állandósult életforma amit fel kell venni. Persze tudom hogy nehéz munka, gyerek, család mellett ezt követni. Sajnos én is ülőmunkát végzek tudom hogy mekkora átok ez az egész. A lényeg szerintem az hogy ne egyetekl zsíros és cukros dolgokat (nem azt mondom hogy egy csoki, fagyi, kis süti alkalmankénmt nem fér bele, de nem jó ha minden reggel pl kakaós csigával nyitod avgy zárod a napot). Enni kell sok gyümölcsöt (naponta almát, narancsot....ami nem cukros , pl ne banánt). Én minden nap eszem egy rumos-csokis müzlit amit tök fini Cerbona Night, ajámlom mindenkinek. Ebédre többnyire könnyű kaját fogyasztok a hét nagy részében (levesek, főzelékek,saláták, csirkes husik), este pedig joghurt vagy gyümi. Fontos azért a mozgás (ajánlom Norbi és Réka dvd-t, én nem szeretem őket viszont jó mozgássorok vannak), ha valaki nem szeretne beruházni dvd-re a youtubon vannak torna videok ilyen 6-8-10 percesek, igen hasznosak. Én konditeremben futópadozni szoktam, ritkán futok a legtöbb alkalommal 30 percet 14%-on és 6,5 es gyorsaságon sétálok, ez a legdurvább, illetve szoktam 20 percet sielőgépezni, felülni súlyokkal és lábemelőzni, meg vállra edzeni....attól függ kinek mire kell. Nah megyek megrendelem a salátámat:) Üdv mindenkinek és örülök, hogy egyre többen vagyunk és tudjuk támogatni egymást! Kitartás és nasimentes napot:)

#59 diazzz 2010. 01. 05. - 22:04:36

Szia bonsai-tekla! Én is szeretnék beleférni a régi ruháimba! nekem is volt 1 nagy fogyásom kb 5 éve. 40 kg ment le. most is azt az elvet szeretném követni. Úgy mond "saját elv", mindenhonnan egy kicsi bölcsesség. Minden nap torna-mozgás, kalória számlálás, mit mikor és mivel eszek, pékáru nagyon nagyon ritkán, édesség- nasi szintén, sok gyümölcs- zöldség, joghurt, és amit kivánok csak mértékkel. Sok buli és tánc 7végén. De ez utóbbi kimarad, mert van egy 14 hónapos kisfiam és nincs kire hagyni. Jelenleg azon vagyok hogy megtudjam valósítani a napi mozgást, ugyanis nem igazán tudok tőle tornázgatni. Nappal sincs ki vigyázzon rá. marad a reggel vagy este, amikor még alszik vagy amikor már alszik. Nagyon úgy érzem a reggel marad, láttam 1 műsort a reggeli testmozgás a leghatékonyabb. DE A LÉNYEG HOGY MOZOGJUNK. A villám kúráról meg annyit kíváncsi vagyok rá. Nem ettől várom feltétlen a fogyást, olyan ugyan is nincs amitől ilyen súlyfelesleg hirtelen le menjen. meg fontos az egészségem, a picurkám miatt is!

#60 bonsai-tekla 2010. 01. 05. - 19:05:52

nekem az a "tervem", h beleférjek a régi ruháimba és h elégedett legyek, amikor belenézek a tükörbe. egyszer már volt egy hatalmas fogyókúrám 4 évvel ezelőtt, az borzasztó eredményes volt, csak mint mondtam, utána képtelen voltam tartani az eredményt. azóta úgy telnek az évek, h állandóan fogyózom, amit igazából nem is nevezhetünk fogyókúrának, mert csak ide-oda kapkodok meg szenvedek : ( nem tudom tartani a kontrollt saját magam felett. és ez borzasztó érzés. vissza kéne állnom a rendszeres testmozgásra is, mint ahogy tettem 4 évvel ezelőtt is, de abban az időben annyira megundorodtam a sporttól, h ez is baromi néz. de be fogom bizonyítani magamnak, h igenis képes vagyok olyan dolgokra, amikről azt gondoltam, h nem és h sokkal erősebb vagyk, mint hinném. egy sikeres fogyás nemcsak arra lenne jó, h mosolyogva nézhessek a tükörbe és azt láthassam, amit akarok, hanem h bizonyítsak magamnak. nagyon rámfér ..

• 4 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: