Házipatika fórum: Interstitialis cystitis - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 13 Oldal +
  • « Első
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Interstitialis cystitis

#221 dalis76 2010. 10. 07. - 18:19:41

Üdv Erika! Én a Bonalact-os Pro+ biotikum-ot szedem. Nekem ez a probiotikum vált be a legjobban, ez egy magyar kapszula. Ebből napi 1 szemet szedek most már jó pár hónapja. Ha valami antibiotikumot kell szednem, akkor 2-t veszek be belőle. Nekem sajnos úgy tűnik, hogy az SP 54 nem válik be, de lehet, hogy kicsi a napi adag, azért nem jó. Most ki fogom próbálni, hogy emelek 3-ról 4 szemre, hátha. Én is úgy veszem észre, hogy ha nem eszek olyat, amit nem lehetne (pl. csokoládé), akkor nem fáj. De a tabletta nem ellensúlyozza ezeket. Akkor meg felesleges szedni, ha így is, meg úgy is csak a diéta válik be. Olvastam a többieknél, hogy a katéterezéses fecskendezések sem érnek sokat. Az a baj, hogy elég új ez a betegség, szerintem még mi vagyunk az a generáció, akin kísérleteznek, hogy mi használ, és mi nem. Állítólag Amerikában már régebb óta ismerik, ott van valami jódos tabletta, amit, ha beveszel, akkor vagy 3 napig nem fáj. Nekem szerencsére kibírható még a fájdalmam, reggelre görcsölök be egy kicsit jobban. De egész nap érzem, és hétről hétre rosszabb most. Viszont ez időszakosan változó, volt több olyan hónapom is, amikor szinte semmi bajom sem volt. Ami biztosan használt: tengervíz, talpmasszázs, lúgosítás (mivel a savasodást okozó dolgoktól jön a fájdalom). Most a homeopátia felé fogok tapogatózni, meg még másfelé is, ha van valami leírom ide. A Nitrofurantoint csak akkor veszem be, ha szükséges. Pl. ha kijön a hólyaghurut, vagy úgy érzem, hogy ki akar jönni. Ez sok mindenkinek házasélet után jön ki, én is megelőzésként használom. Végül is ez egy vizeletfertőtlenítő tabletta. Hosszú távon is lehet szedni (max. 1 év), és megúszhatod az antibiotikumot. A Macskakarom sajnos nagyon drága, és még nem próbáltam. Kisbabát szeretnénk, és terhesen sajna nem is lehet szedni. Ha te is tapasztalsz valamit, akkor szólj! Üdv: dalis

#222 erika1941 2010. 10. 07. - 14:07:25

üdv.Dalis...én egy uj iC-s vagyok bár akkor még nem szólhatok semmit mert csak 2 éve szenvedek. Már nem vagyok fiatal, de azért még szeretnék fájdalom nélkül élni. Én is végigjártam az orvosokat a leleteim negativok voltak illetve egy kevés fehérvérsejt volt de azt mondták hogy a nyálkahártya be van gyulladva.Se gomba se baci nem volt . A tüneteim szintén nem javultak semmiféle antibiora, a beleim is eléggé meggyötörtek,kérdezném milyen pro biotikumot szedsz.Én is olvastam a Nitrofurantoinról ezek szerint mit tapasztaltál ? Most rendszeresen a" Dietetika mindenkinek"az IC re vonatkozo ajánlásokat alkalmazom , talán a nagy fájdalmaim csökkentek,de gondolom hosszabb időnek kell eltelnie az eredményesség érdekében.Olvastam,hogy a "Macskakarom"kapszula is jó .Az SP 54 -t urologus irta fel? Neked az egész alsó részed is be szokott görcsölni? Voltam holyagtükrözésen is nem találtak semmit. Most várom a diéta hatását ...és ha időd engedi légyszives irjál nekem is a tapasztalataidról.Üdv erika 41

#223 cukipicicica 2010. 09. 01. - 08:06:50

köszi az infókat! :)

#224 dalis76 2010. 08. 30. - 16:59:17

Szia Cukipicicica! A neten találsz a patikáról infót, fel is hívhatod őket érdeklődni. Én úgy tudom, hogy a receptet is elfogadják, de jobb nekik, ha csak egy darab papírra írja fel az orvos, és pecsét , aláírás legyen rajta! De szerintem, jobb, ha felhívod őket előtte, úgyis meg kell rendelni. Kb. 5 nap, míg megjön a gyógyszer.

#225 cukipicicica 2010. 08. 30. - 10:14:08

még egy kérdés,ez ugye receptköteles?Szóval attól,hogy külföldről jön be a gyógszer nekem kell iratnom receptet?

#226 cukipicicica 2010. 08. 30. - 09:55:24

Hálám üldözni fog dalis76,nekem a nitrofurantoin az utolsó esélyem(obi van kenobi után:-D).Iratok akkor fel receptet és megyek is a patikába,csak tudnám miért vonták ki a forgalomból.... Mázlista vagy,hogy legalább haladsz a javulás felé,irígykedek :)

#227 dalis76 2010. 08. 29. - 20:51:13

Sziasztok! Én csak tegnap tudtam meg, hogy ez a betegségem....10 év után, már időszerű volt, hiszen eddig orvostól orvosig jártam, és hülyének néztek mindenhol. Azt mondták semmi bajom, higgyem el, minden eredményem negatív, pszichésen képzelem be magamba. Próbáljak nem foglalkozni vele. Mármint a fájdalommal. Még a közvetlen környezetem is azt hajtotta, hogy fejezzem már be, nincs semmi bajom!!! De én nem nyugodtam bele, mert ugye, ha nem is állandóan, de időről-időre előjöttek a fájdalmaim. Szerintem már BMW-m lehetne, annyi pénzem ráment! Sajnos nekem az IC folyamatosan felülfertőződik bacival, vagy gombával is, de a negatív vizeletnél sem szűntek a panaszaim. Sokáig hólyaghurutra kezeltek, rengetek antibigyót szedettek be velem, amitől persze jött a gomba. Gondoljátok el, 10 évig!!! Nekem ezeken most az utóbbi időben a Pro+ probiotikum segített, mert ilyenkor felborul a bélflóra is, és újra fertőződhetsz. Én kb. 2 hónapig folyamatosan szedtem, tőzegáfonyával párosítva. Ezen kívül nem férne ki az oldalra, hogy miket nem próbáltam még hasztalanul! 1 tipp: ha folyamatosan hólyaghurutja van valakinek, van Pesten egy patika: Pharma Express (Európa patika). Itt lehet kapni (külföldről rendelik) Nitrofurantoin-t. Ez egy vizeletfertőtlenítő tabletta, ami nálunk megszűnt. Ezt lehet szedni 1 évig is, vagy lehet, hogy elég csak házasélet után bevenni, vagy csak ha baj van. Nekem bevált! Jó tanács, hogy ne költsetek semmilyen csodaszerre, mert mind csak reklámfogás! Azért írom ezt le, hogy legalább más ne ölje mindenbe a pénzt, okos ember más kárán tanul... Nagyon sok mindent tudnék még írni, szívesen segítek mindenben. Én most el vagyok keseredve az IC miatt, de lagalább már tudom mi a bajom. Most SP 54-et szedek rá, remélem jó lesz. Üdv! Dalis

#228 hercsa 2010. 03. 03. - 20:30:15

Szia Bonnyka! Mostanáig nem voltam net közelben, azért nem tudtam válaszolni. Egy ici-picit talán jobban vagyok, de ennek a kezelésnek hosszú távon lesz állítólag eredménye. A gyógyszer folyamatosan hozza helyre a megsérült hólyagfalat. Az elmiront én nem ismerem. Nekem a curiosint fecskendezik be. Én is sokkal jobban vagyok, ha nem eszem semmit. Nekem a pisi néha csíp, néha nem. A hólyagom nekem is folyamatosan ég. Légyszi írd majd meg, hogy ha megkerested ezt a dokit. Kiváncsi lennék, hogy mire jutottatok. Mielőbbi gyógyulást kívánok. Üdv: Hercsa

#229 bonnyka 2010. 02. 20. - 10:23:48

Ja és még valami, nekem nem fáj a pisi, nem csíp. Ez nálad is így van? Mert a cistitisnél ezeket is írják. Nekem "csak " ég a hugycsövem nonstop:(

#230 bonnyka 2010. 02. 20. - 10:20:21

Lehet megkeresem én is ezt az orvost...és te jobban vagy azóta hogy kísérleteznek veled? Hallottam arról az elmiron nevű gyógyszerről, azt próbáltad már? Állítólag csak külföldről lehet rendelni. Nekem a katéteren keresztüli hólyagfeltöltéses kezelések nem használtak csak 1 hétig kb. De már ugy vagyok vele hogy csak akkor vagyok jól ha alig eszek valamit.

#231 hercsa 2010. 02. 19. - 14:25:21

Szia Bonnyka! Azért még nem biztos,hogy te is ebben a betegségben szenvedsz, ezt egy igazán hozzáértő orvos tudná csak megmondani. Egyébként azt olvastam, hogy az IC-s betegek közül sokan szenvednek bélproblémában is. Én is. Nem ehetek tejes dolgokat, állati zsiradékot és gombát. Van rá diéta. De ez sem gyógyít meg igazán. A lényeg az, hogy ha tiltott dolgot eszel, akkor felerősödnek a tünetek. Én erre vonatkozóan egy interneten válaszolgató dietetikus tanácsát kértem. Elég részletesen válaszolt, sőt a honlapjára külön menüpontként fel is vette ennek a betegségnek a diétáját. Ha rákeresel a "Dietetika mindenkinek" szavakat kell beírni. Nekem az ott leírt tanácsok eléggé bejönnek. Érdemes kipróbálni. Könnyíthet az életeden. A gyógyíthatatlanságról annyit mondhatok, hogy a dokimnak van olyan péciense, aki rendszeresen, 1-2 évig tünetmentes néhány kezelés után. Nem vagyunk egyformák, nem reagálunk egyformán a gyógyszerekre. Ha mielőbb elkezdődik a kezelés, annál nagyobb az esély a tünetmentességre. Üdv: Hercsa

#232 bonnyka 2010. 02. 18. - 21:02:17

Szia Hercsa! Megnyugtat hogy nem csak én szenvedek ebben a betegésgben, de boldogabb nem lettem tőle...és ez tényleg gyógyíthatatlan? És milyen diéta van rá? Mert nekem pl bélproblémáim is vannak, az miatt nem ehetek liszteset és tejeset. Van konkrét diétád rá?

#233 hercsa 2010. 02. 18. - 15:17:49

Sziasztok! Tremészetesen nem magamat akartam megszólítani az előbbi levelemben, hanem Bonnykát. Kapkodtam, mert elég lassú a gépem.

#234 hercsa 2010. 02. 18. - 15:09:39

Szia Hercsa! Igen, az én orvosom szerint is kevés urológus ismeri ezt a betegséget, ugyanis elég ritka. Senki sem tudja, hogyan, mitől keletkezik. Akkor nyanakodnak erre a betegségre, amikor már a többszöri egyéb vizsgálat negatív. Gyógyitani nem lehet, de a tüneteket a minimálisra, elviselhetőre lehet csökkenteni. Nekem bizonyos ételektől,italoktól még jobban fáj odalent. Azt figyeltem meg, hogy vannak jobb és rosszabb napok, de nem tudok rájönni, hogy ennek mi az oka. A szex az nálam is ki van zárva. A fájdalmam vándorló jellegű, hol a hólyagom, hol a hugycsövem ég. Egyszer a baloldalon, aztán a jobb oldalom, és van olyan, hogy mindenhol egyszerre. Természetesen én is rengeteget járok vécére. Általában a délelőttök az elviselhetőbbek. Egyenlőre kisérleti jellegű kezelést kapok, még nem igazán tudom, hogy használ-e. Dr. Lovász Sándorhoz járok a Jahn Ferenc kórházba. Üdv: Hercsa

#235 hercsa 2010. 02. 18. - 15:09:15

Szia Hercsa! Igen, az én orvosom szerint is kevés urológus ismeri ezt a betegséget, ugyanis elég ritka. Senki sem tudja, hogyan, mitől keletkezik. Akkor nyanakodnak erre a betegségre, amikor már a többszöri egyéb vizsgálat negatív. Gyógyitani nem lehet, de a tüneteket a minimálisra, elviselhetőre lehet csökkenteni. Nekem bizonyos ételektől,italoktól még jobban fáj odalent. Azt figyeltem meg, hogy vannak jobb és rosszabb napok, de nem tudok rájönni, hogy ennek mi az oka. A szex az nálam is ki van zárva. A fájdalmam vándorló jellegű, hol a hólyagom, hol a hugycsövem ég. Egyszer a baloldalon, aztán a jobb oldalom, és van olyan, hogy mindenhol egyszerre. Természetesen én is rengeteget járok vécére. Általában a délelőttök az elviselhetőbbek. Egyenlőre kisérleti jellegű kezelést kapok, még nem igazán tudom, hogy használ-e. Dr. Lovász Sándorhoz járok a Jahn Ferenc kórházba. Üdv: Hercsa

#236 bonnyka 2010. 02. 17. - 17:46:18

Sziasztok! Háát, folyásom van, de soha nem viszket sehol, egyszerűen csak ég a hugycsövem, minden nap, minden órában érzem, soxor kell mennem pisilni és rengeteg jön is. Sosem volt a vizeletem véres vagy ilyenek...Nemi életem abszolút nincs, mert utána csak felerősödik. Lehet gomba, nemtudom, bár soxor negatív lett. És Hercsa! Mit mondott az ICről az az orvos? És ki ő? Mert itt Győrben nagyon nincsenek tisztában ezzel a betegséggel.

#237 hercsa 2010. 02. 17. - 12:05:44

Szia Bonnyka, Ennek a betegségnek a másik neve a fájdalmas hólyag szindróma. Nekem nagyon régóta vannak tüneteim, de még mindig nem zsugorodott össze a hólyagom. Ezt egy gerincérzéstelenítésben végzett vizsgálat is kimutatta. Ennek ellenére az orovosom szerint nálam fennáll ez a betegség. A zsugorodás csak nagyon hosszú idő múlva következik be. Sokat lehet olvasni erről a betegségről az interneten. Én is innen tájékozódtam, mielőtt felkerestem egy IC-vel foglalkozó orvost. Üdv: Hercsa

#238 CateRina28 2010. 02. 14. - 17:41:39

Bonnyka! A krónikus hólyaghurut fórumon sokkal többen vagyunk, több tapasztalattal. Ha gondolod nézz át oda. Egyébként többünknél nem tenyészett ki sosem semmi, és az derült ki, hogy gombásodás okozza a bajainkat a sok antibiotikum beszedése miatt. Nem lehet hogy Nálad is ez a baj? Én szedtem gombaölőt és már jól vagyok, holott előtte folyamatosan égett a húgycsövem és picit viszkettem is kívül. Kicsit írj részletesebben a problémádról, hátha tudunk segíteni. Üdv, C.

#239 bonnyka 2010. 02. 14. - 16:40:11

Sziasztok! Nekem 3 éve kezdődtek a tünetek, a méhszájseb műtétem után. Égő érzés a hugycsőben, és folyamatosan, a nemi élet csak rátesz egy lapáttal. Nagyon szenvedek már tőle. Minden eredményem negatív az urulógián és a nőgyógyászaton is.... Hugom kint él Brazíliában, és ő hallott erről az interstitalis cystitisről. Viszont az urulógusom azt mondta hogy ha az lenne a bajom, akkor össze lenne zsugorodva a hugyhólyagom. Én nem tudom, de már lassan fel kell keresnem egy pszichológust, mert semmi nem segít, és félek hgoy a párkapcsolatom is rámegy. Jártam olyan kezelésre vele hogy katéteren át feltöltötték a hólyagomat ezüstnitrátos oldattal amit bent kellett tartanom fé óráig (ezt 6szor éltem túl), életem legstreszesebb időszaka volt, és semmit sem segített! Teljesen el vagyok keseredve! Nem tudják mia bajom én meg csak szenvedek.

#240 euscorpius 2010. 02. 10. - 23:10:09

szia! Hát,azt hiszem,akkor nekem nem olyanom van,inkább a genitális rendszeremmel függ össze a dolog. Az IC az nem egyenlő véletlenül a CPP-vel? Mert mintha tavaly azt olvastam volna,h.Amerikában a nők 15 %-a szenved a kórban és már asszem kezelhető. Sztem nézz utána: Chronic Pelvic Pain.

• 13 Oldal +
  • « Első
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: