Házipatika fórum: Interstitialis cystitis - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 13 Oldal +
  • « Első
  • 11
  • 12
  • 13

Interstitialis cystitis

#241 hercsa 2010. 02. 08. - 22:19:12

Kedves Euscorpius! A hólyaggyulladásos fórumon is írtam erről a betegségről, csak más felhasználó néven. Lecseréltem azt a nevet mert nem tetszett. Gondoltam indítok egy új fórumot, mert a másikon nem ez az igazi téma és ott többszöri próbálkozásra sem találtam olyan beszélgető társat akivel közös lenne a gondunk. A lényeg az, hogy minden lelet negatív, évek óta. A tünetek nem csak a szex után jelentkeznek, hanem állandóan fennállnak. Egy pillanatra sem lesz jobb. Bizonyos ételek, italok fokozzák a fájdalmat. A szokásos h.hurutra ajánlott tőzegáfonya, gyógyteák kifejezetten felerősítik az égő érzést. Ez esetleg lehet egy próba, hogy az IC-re gyanakodj. A tükrözés nálam például az átlagosnál fájdalmasabb. Ha nem egyértelműek a tünetek, akkor altatásban végzett hólyagtágításos eljárással lehet biztos diagnózist felállítani. Én az interneten keresztül találtam olyan kórházi urológust, aki ismeri az IC-t és kisérleti terápiájával foglalkozik, miután évek óta fölöslegesen szedették velem az intibiotikumokat, A sok orvosom közül senkinek sem jutott eszébe az IC-re gyanakodni. Fogalmam sincs miért. Még nem tudom, hogy a gyógyszer, amit kapok hatásos-e az én esetemben, mert a kezelés elején tartok. Vannak, akiknem már bevált. Szerintem érdemes lenne az orvosodnak felvetni ezt a kérdést. Az interneten rengeteg írás van erről. Egyik írás sem akar semmilyen magán rendelőbe csalogatni és csodaporokat, csodabogyókat szedetni velünk. Azt gondolom, hogy az internet teljesen átfertőződött ezekkel. És sajnos mi betegek elkeseredésünkben bedőlünk. Üdv: Ercsa

#242 euscorpius 2010. 02. 08. - 16:29:31

szia! nekem évek óta van hólyaghurutom, valószínűleg honeymoon cystitis, de vizeletből semmit nem tudtak kimutatni,csak vért,mikor nagyon be volt gyulladva. ha olyan nehéz kimutatni,honnan tudjam,hogy nincs-e olyanom? neked mik a tüneteid?

#243 hercsa 2010. 02. 08. - 14:49:00

Kedves Fórumozók! Azért indítom ezt a témát, hogy akik ezzel a betegséggel élnek megoszthassák tapasztalataikat az életmód és a gyógykezelések sikeressége területén. Én lassan 4 éve szenvedek ebben a kórban. A tünetek kisértetiesen hasonlítanak a krónikus hólyaghurut tüneteihez, de nem az az igazi ok, hanem a hólyagfal sérülése valamilyen oknál fogva. A betegek labor leletei rendre negatívak. Nem minden urológus ismeri ezt a betegséget, ezért sokunkat félrekezelnek. Ha valaki hasonló cipőben jár beszéljük meg, hátha tudunk egymásnak segíteni. Üdvözlettel: Hercsa

• 13 Oldal +
  • « Első
  • 11
  • 12
  • 13
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: