Házipatika fórum: Interstitialis cystitis - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 13 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »

Interstitialis cystitis

#41 renka1118 2012. 11. 29. - 20:50:07

Kedves Erika!

Köszönöm szépen a válaszodat. Eléggé bizonytalan vagyok, hogy mi lehet ez. Nekem többet fáj a derekam a jobb oldalon, a hasam csak ritkábban, de mégis olyan égő, gyulladásos az érzés. Hideg hatására általában rosszabbodik a helyzet. Néha olyan mintha a hideg váltaná ki az egészet. Van amikor gyakrabban kell mennem pisilni, néha egész ritkán. A hüvelyem is elég gyakran be van gyulladva és mintha a húgycsövem is gyulladt lenne. Igazából gombás fertőzésre is gondolok, de nem nagyon tudom melyik lehet inkább.

Van valaki akinek ilyen tünetei vannak? Nagyon megköszönném ha írnátok.

Renka
sing

#42 hercsa 2012. 11. 24. - 02:06:47

Kedves Renka!

Én diagnosztizált IC-és vagyok. Sajnos a tünetek nem olyan egyértelműek. Nekem, hol a hólyagom, hol a húgycsövem ég vagy csíp. Időnként mind a kettő egyszerre. A fájdalom intenzitása is változó. Időnként pisilés közben is fájdalmat érzek. Van, hogy gyakran kell mennem pisilni, van hogy több óráig nem. Teljesen hullámzó az egész tünet együttes.

ÜDVÖZLETTEL:
Erika.

#43 hercsa 2012. 11. 24. - 01:56:29

Üzenet megtekintéseIdézve: renka1118 - Dátum: 2012. november 22. - 18:54:28

Kedves IC-s betegek!

A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy milyen tüneteitek vannak. Én is gyakran küzdöm hólyaghuruttal, de az utóbbi időben úgy érzem semmi antibiotikum vagy más szer nem használ. A vizeletem a gyógyszerek után negatív, a kenettenyésztés is negatív bár úgy érzem a folyásom erősebb mint kellene. A gyakori sürgető vizelési inger megvan, a vizelés nem fáj. Az lenne a legfontosabb kérdésem, hogy ezt az égő érzést hol érzitek pontosan? Én a hasam jobb oldalán érzek égő érzést, de nem tudom eldönteni, hogy ez a hólyag ami oda sugárzik ki, vagy a petefészek vagy esetleg a húgyvezeték? Néha égő, néha szúró a fájdalom. Nekem a húgycsövem nem fáj. Menstruáció alatt égő viszkető érzést érzek a nemi szervemen is, ami talán gombás fertőzést jelent, de ezt sem mutatták ki.
Kérlek segítsetek, akinél diagnosztizálták ezt a betegséget az hol érzi a fájdalmat?
Nagyon köszönöm ha válaszoltok, nagyon kétségbe vagyok esve.

#44 renka1118 2012. 11. 22. - 18:54:28

Kedves IC-s betegek!

A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy milyen tüneteitek vannak. Én is gyakran küzdöm hólyaghuruttal, de az utóbbi időben úgy érzem semmi antibiotikum vagy más szer nem használ. A vizeletem a gyógyszerek után negatív, a kenettenyésztés is negatív bár úgy érzem a folyásom erősebb mint kellene. A gyakori sürgető vizelési inger megvan, a vizelés nem fáj. Az lenne a legfontosabb kérdésem, hogy ezt az égő érzést hol érzitek pontosan? Én a hasam jobb oldalán érzek égő érzést, de nem tudom eldönteni, hogy ez a hólyag ami oda sugárzik ki, vagy a petefészek vagy esetleg a húgyvezeték? Néha égő, néha szúró a fájdalom. Nekem a húgycsövem nem fáj. Menstruáció alatt égő viszkető érzést érzek a nemi szervemen is, ami talán gombás fertőzést jelent, de ezt sem mutatták ki.
Kérlek segítsetek, akinél diagnosztizálták ezt a betegséget az hol érzi a fájdalmat?
Nagyon köszönöm ha válaszoltok, nagyon kétségbe vagyok esve.
sing

#45 erika1941 2012. 11. 22. - 11:15:49

Szia rekabothazi ! Csináltass vizelet mikrobiologiai vizsgálatot, az kimutat sokmindent. A vizeléskor csip és fáj is?esetleg javasolnám, hogy olvass IC betegséggel kapcsolatban tájékozódásképen. szerintem magadtól ne szedjél gombaölőt. üdv. erika 1941

#46 rekabothazi 2012. 11. 14. - 19:39:15

Szia, elnezest, hogy zavarlak, de nagy segitsegre lenne szuksegem, roviden elirom a tortenetem. Lassa ket eve csipos a vizeletem, eloszor talaltak ureaplasmat a huvelyemben (de ellegge hihetetlen ugyanis nem volt akitol elkapjam), de arra kaptam antibiotikumot ami persze nem segitett a csipos vizelet megmaradt, hol erosebbek hl gyengebbek voltak a tunetek. Amikor mar a 3.ik fele antibiot irta fel akkor feladtam es nem mentem vissza a nogyogyaszhoz, probaltam teakkal de nem hasznaltak. Most ismet vissza mentem a nogyogyaszhoz, ismet mintakat vett (ureaplasma, mycoplasma, chlamydia) minden eredmenyem negativ a vizelet is negativ, mondtam neki, hogy lehetsegese a gomba de o azt mondja, hogy nagyon ritka, hogy a hugyholyagban telepedjen meg. Nos most ugy all a helyzet, hogy holnap megyek urologushoz de nem tudom mit teszek ha ujra antibiotikumot ir fel. Ha orvosi eloiras nelkul megprobalnam szedni a gombaolo gyogyszert az szerinted veszelyes lenne? Mar nagyon el vagyok keseredve :((
Nagyon megkoszonnem ha valaszolnal vagy barki aki olvassa!!!!
23 L
sing

#47 henriett80 2012. 07. 02. - 10:30:57

Köszönöm Erika! Heni

#48 erika1941 2012. 07. 01. - 15:45:04

Kedves Heni ! Azt tudom tanácsolni ,hogy olvasd el az Interstitialis cystitis oldalakat a neten (Dr Lovász) és ha magadra ismersz akkor a Jahn Ferenc kórház urológiai osztályán dolgozik a Főorvos Úr, Remélem segítettem. Údvozlettel Erika

#49 henriett80 2012. 06. 28. - 11:22:43

Sziasztok! Én lassan 5 éve szenvedek állandó hólyagfájdalomtól.Ég a hólyag, meg mintha valami irritálná. Egy kis időre néha elmúlik (kb. 2 hét) de addig fájdalmat érzek a húgycsőben, a húgycsőnyílásnál,és körülötte. Már próbáltam rengeteg krémet, de még egyik se csökkentette ezt a fájdalmat. Mintha egy ideg fájna. Ideggyógyásznál is voltam, de ő se tudott semmit mondani.Baktériumot, gombát sose mutattak ki, ezért nem értem már az egészet,Természetgyógyász is ajánlott cseppeket, teákat, de mintha be se vettem volna. Már nem látom az egészből a kiutat. Ezért ha valaki már átment ezeken a problémákon és kigyógyult belőle, örülnék ha megosztaná és tanácsot adna, hogy merre induljak. Köszönöm:Heni

#50 CateRina28 2012. 06. 26. - 17:22:19

Szia! Kb fél évig szedtem Diflucant, heti 1 szemet a 150 mg-osból. A diétát annyiban tartottam, hogy nem ettem cukrosat és fehér kenyeret sem. A gombát sosem tudták kimutatni, de tudtam, hogy az a baj, vagyis az urológus tudta a tüneteim és a sok antibiós előzményem alapján. Pontosabban mondva a hüvelykenetben mikroszkóp alatt látszott a gomba, kitenyészni nem tenyészett ki sosem.

#51 sastimi 2012. 06. 26. - 08:33:02

szia Caterina28! azt szeretném még kérdezni, hogy meddig szedtél diflucant, ill. hogy tartottál-e candida diétát egyáltalán. És még annyit hogy végül mivel mutatták ki a gombát? (még mindig nem tudom mi okozza, de még egy hónapot kell várnom a dokiig). köszönöm!

#52 sastimi 2012. 06. 24. - 15:19:18

sziasztok! lenne pár kérdésem a IC betegséggel kapcsolatban hozzátok: a menstruáció ideje alatt a tünetek enyhülnek vagy erősödnek? illetve hogy a hólyagfájást okozhatja-e gomba? plusz voltak-e nektek tünetmentes napjaitok és ha igen, meddig/ milyen gyakran? akinek gomba okozta a tüneteket, annak ugyanezekre a kérdésekre mik a válaszai? nagyon köszönöm előre is: én külföldön vagyok, egy hónap múlva megyek haza és addig nekem kell kitalálnom mi is okozhatja...mert az itteni orvosoknak fogalmuk sincsen. kitartást mindenkinek!

#53 vircijujszika 2012. 06. 23. - 10:08:31

Sziasztok! Én egy 25 éves lány vagyok. Hat éve küszködöm ezzel a betegséggel. Három éve derítette ki Dr. Tenke Péter, hogy nekem ez a betegségem van. Kaptam rá heparin+lidokain intravesicalis kezelést. 15 alkalommal kaptam ezt a beöntést. Ez körülbelül egy évig teljesen tünetmentessé tett. A második évben kezdődtek el ismételten a panaszaim, de kibírható szinten. Maximum hetente néhány alkalommal éreztem fájdalmat, azt is csak egy-két óráig. Most azonban egy fél éve úra előjött teljesen a problémám. Visszamentem a dokihoz. Azt mondta, hogy van egy új módszer ami sokkal hatásosabb mint az eddigi kísérleti próbálkozások. Ez a következő: lézerrel leégetik a sebeket. (ezt olvastam néhányotoknál) Azonban ezzel nem áll meg a mutatvány. Miután a sebeket leégetik, bevezetnek egy katétert ami akkorára felfújható mint a húgyhólyag. Mielőtt ezt bevezetnék, egy curiosa nevű anyagot fecskendeznek be. Majd ezzel a katéterrel belenyomják azt a szövetekbe. A doki azt mondta ez egy nagyon jó módszer és külföldön sem dolgoznak még vele. Nos én ilyen műtétre készülök augusztusban. Akinek van tapasztalata műtötték vagy van kérdése ezzel kapcsolatban nyugodtan írjon nekem. Ez a betegség egy szörnyű átok a sorstól...de hiszem, hogy meg lehet gyógyulni kellő hittel, bizalommal és ezt a műtétet kiegészítve agykontroll segítségével. Írjatok nyugodtan! Anna

#54 CateRina28 2012. 06. 11. - 19:41:44

Szia! Az égető, csípő érzést pontosan hol érzed? Reggelre enyhül, aztán napközben erősödik? Pisilési ingered is van? Írj priviben, ha gondolod. Szia, C.

#55 sastimi 2012. 06. 11. - 09:29:39

szia CateRina! Először is köszönöm a választ, akkor előbb a gombát vizsgáltatom ki, remélem tényleg az a bajom és nem más. Azt szeretném kérdezni, ha neked is ez volt, hogy neked is hólyagfájásod volt plusz az égető, csípő érzés....nem kifejezetten csak pisiléskor de úgy általában? Csak hogy tudjam egyeznek -e a tüneteink. (mert az egyszerű bacis hólyaghurutnál pisilés után ég, fáj stb...de itt napközben inkább.) Viszont csak annyi aggaszt hogy az első hólyagfájás előtt gombám nem volt, meg felfázás előtt sem...csak micoplasmám. Na de arról nem tudok okozhat-e hólyagfájást vagy bármi mást. És te melyik dokihoz mentél? mert itt sok van aki félrekezel már 2 hete. Köszönöm és neked is minden jót! :)

#56 CateRina28 2012. 06. 10. - 16:47:34

Szia Sastimi! Nem IC-d van, az biztos, mivel egyszerű felfázással indult. Szerintem ha tudod, gondolkozz vissza, hogy az első felfázás körül volt-e hüvelygombád. Ha igen, akkor arra az antibiók csak rátettek, és a gomba felment ahólyagodba is. De ha nem, akkoris lehet gondolni gombára a beszedett antibiók miatt. A legjobb ellene a Diflucan, de ezt is probiotikumkkal együtt kell szedni! Jobbulást, egy ex-beteg, aki ma már teljesen gyógyult! :) Hallgass rám, minden jót!

#57 sastimi 2012. 06. 09. - 15:04:42

Köszönöm szépen Erika! Felkeresem!!! :) Biztosan meggyógyulok! :)

#58 erika1941 2012. 06. 09. - 11:19:03

Szia sastimi ! Ajánlom olvasd el Lovász interstitialis cystitis c.írását és ha magadra ismersz a tünetek alapján mielőbb keresd fel, hogy segíthessen rajtad. Dr Lovász Sándor főorvos a Jahn Ferenc kórház Urológiai Osztályán dolgozik. Ne halogasd mert jobb nem lesz csak rosszabb. Üdv: erika

#59 sastimi 2012. 06. 08. - 12:56:00

Sziasztok! 26 éves lány vagyok és most alakult ki valamiféle állandósult hólyagfájásom. Ehhez párosul a pisilés előtti és utáni kellemetlen érzés a húgycsőben: csíp, szúr, de van amikor tisztára olyan mintha sóder marná belülről. Vagy csak szimplán fáj az egész a hólyagtól egész végig lefelé. Nem kívánom senkinek ezt a mindennapos kínt. Először nekem évi 2-3-4 felfázással indult, amit az antibiotikum mindig helyretett és utána volt hogy fél évig elő sem jött. Egészen most februárig amikor is több dolog együttes hatására ( hideg autóban ülés, vizes fürdőruha és nedves türcsiben való megfázás, szex) sikerült masszívan megmaradnia immár 4 hónapja. Eddig 3 doboz antibiotikumot szedtem be idén! Mert a vizeletem is véres volt, de most egy szem baci nincs benne: most jövök az orvostól és vizeletvizsgálat negatív, mint ahogy a hasi ultrahang is. Erre kaptam fájdalomcsillapítót ami nyilván csak a tüneteket enyhíti de azzal sokra nem megyek. Szóval aki felismerte bennem saját tüneteit és valamilyen úton-módon sikerült felülkerekedni ezen a makacs és életminőség-rontó nyavalyán...AZ KÖNYÖRGÖM ÍRJON ÖTLETEKET..mert én így nem kívánom leélni az életemet mikor messze nem vagyok nyugdíjas korban hogy ilyenekkel kelljen foglalkoznom nap mint nap. A gombára is gondoltam a kommentek olvasása után de melyik bogyó a legjobb rá? mit irassak fel? milyen vizsgálat mutatja ki a gombát? meg nem is lehetek biztos a gombában max az antibiotikumok miatt, mert a hólyagfájás egyértelműen a -17 fokban indult :( Ja és mit toltam eddig magamba? kereskedelmi mennyiségű áfonyakapszulát, levet, medveszőlő, csalán és cickafark teát. c-vitamint, citromos vizek tömkelegét és persze a szex utáni pisi, zuhany, néha öblögetés. blabla. minden. nekem az enyhítette a fájdalmat picit, csak picit mikor 3 napig elhagytam kávét alkoholt, tablettákat, tejtermékeket, és kb csak halat ettem rizzsel meg citromos vizet teákkal, szigorún cukor nélkül. stb. de hát jó kis élet az ilyen ahol kávé nélkül indul a nap és majd le ragad a szemem :) Szóval akli tud valami profi módszert a kellemetlen érzésekre az kérem írjon és örök hála, életet ment! :) Győzzük le együtt a kórt mert mit képzel hogy ilyen fiatalon jön elő nálunk?!!! ;)

#60 erika1941 2012. 04. 17. - 10:25:19

Szia szilvuska80! Miután több helyen jártam ,mivel a hólyagommal is van baj, és tovább mentem az altesti fájdalommal is , a Körúti Orvosi Centrum-ban kötöttem ki dr. Máté Szabolcs -nál aki végül is a vizsgálatok alapján vulvodyniát állapított meg .A javaslatára Neurológiára mentem és ott írtak fel "Gordius 400 " kapszulát Azt szedem 3x1 adagban ,a fájdalmat csökkenti, de nem gyógyítja. Próbáld meg ezt az utat. Egyébként ez a doki írt is erről a betegségről. Talán segítettem neked. Üdvözlettel Erika

• 13 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: