Házipatika fórum: Pikkelysömör a makkon? - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

Oldal 1 / 1

Pikkelysömör a makkon?

#1 eva9173 2017. 05. 11. - 04:57:17

Krém pikkelysömör ellen - leadbit.biz/FE1V

#2 moli40 2008. 11. 26. - 18:29:43

Ica vagyok,pikelysömörös egy éve.Fényterápiára járok és eddig 15 kezelésen voltam,de eddig nem nagyon láttok javulást.Sőt egyre több aprót találok magamon.Elkeztem szedni a fényterápia mellet az ÖKONET OMEGA 3-6-9-et,mert úgy halottam hogy ez jó.Kérdésem igaz-e hogy ez hatásos és,milyen tusfürdőt és kozmetikumokat használhatok a bőrömre?Mit ajánlanak hogy tünetmentes legyek?Várom segítőkész válaszukat!Előre is köszönöm a segítséget!

#3 ljozsefne 2007. 10. 26. - 09:01:52

Kedveseim! Olvasgattam itt az elkeseredett hozzászólásokat, fiatal emberektől. Szeretnék segíteni, mert ha az embertől az örömet is elveszi valami, az nagyon megnehezíti az életet egyéb területeken is. Fiúk, gondoltatok-e már arra, hogy valamilyen fertőzést kaptatok. Szeretném felhívni a figyelmeteket arra, hogy már ősidők óta együtt élünk egy rendkívül fertőző vírus családdal, aminek közel 100 fajtája van. Főleg nemi úton terjed, de egyéb módon is hozzá lehet jutni, például uszodában, vagy csak együtt fürdőzés alkalmával. Ez a vírus család okozza a nőknél a méhnyak rákot is. Ez nem más, mint a HPV., vagyis a humán pappiloma vírus. Ma Magyarországon ez a betegség az orvostudomány által nem gyógyítható. Felírnak ugyan különböző szereket, de ez csak tűzoltás. Ideig-óráig talán enyhülést hozhat, de el nem múlik. A fiatal lányoknak kifejlesztettek egy védőoltást, de ez csak akkor hat, ha még nem éltek nemi életet, nincs széles körben propagálva, és ez a már kialakult fertőzéseken mit sem segít. Az a tapasztalatom, hogy egyre több embernél üti fel a fejét. A tanácsom az, hogy nézzetek utána, hogy igazat mondok-e? Akár itt az Interneten. Utána menjetek el orvoshoz, és kérjétek a HPV. vizsgálatot. És ha bebizonyosodik a HPV. jelenléte, írjatok nekem. Lehet, hogy tudok segíteni. Lantos Józsefné Címem: lantosjozsefne@gmail.com

#4 2005. 03. 24. - 12:04:50

Segítség: www.kqnviz.fw.hu

#5 Tamas86 2005. 01. 26. - 18:38:18

Kedves Doktorúr/Doktornő 18 éves férfiú vagyok, Makom hegyén (hugycső torkolata) böri elváltozást tapasztaltam, A "Mak"-e részén a bőr elpuhult, (Kb:0,3Cm sugarú körben) , smeglehetősen érzékeny. Az elváltozás Kb: 1-2 éve meglévő de eddig nem okozott problémát. ezenkívül a "Mak" e része kicserepesedik mint a "kiszáradt ajak", !!!böri hámlás nélkül!!! Nemi aktus után égetö, viszkető kellemetlen érzést tapasztalok mely 1-2 nap mulva magától elmúlik de rendszeresen visszatér nemi aktus után, s egész nap kellemetlen érzéssel kel küszködnöm, Jártam már több Orvosnál, Itthon és külföldön de senki sem tud érdemi megoldást találni problémámra, -feltételezték hogy valami krém megoldaja a problémát használom is de ezzel valahogy csak rosszabodik a helyzet, szóval most- jön az ösi kérdés -Mi tévő legyek? Kérem segitsenek, kiutat találni tanácstalan helyzetemből...

#6 ifju 2005. 01. 24. - 16:37:33

Kedves Házipatika! Én egy 16 éves fiu vagyok. A hímvesszömön, és lassan a makkomon is apró pici fehér "kiütéseket" találok, melyek legjobban arra hasonlít, amikor libabőrös az ember bőre, és azok a szőrtüszők kidudorodnak. Pont olyan. Mi lehet ez? már egy ideje ott van. És mit használjak?? Köszönöm segítségét...!

#7 Törölt felhasználó 2004. 11. 29. - 13:37:44

Kedves "Adrienn32"! Amenyiben szakorvos válaszát szeretné olvasni, kérjük, használja "Kérdések" szolgáltatásunkat, ahol szakterületenként tud válogatni az orvosaink közül, mert ezt az oldalt inkább a felhasználóink egymás közötti tapasztalatcseréjére ajánljuk. Üdvözlettel: HáziPatika.com szerkesztősége

#8 2004. 11. 28. - 17:45:33

Hajas fejbőrön van pikkelysömöröm de sajna megjelent a könyökömön és a lábszáramon is mit hasznaljak rá?egyébként minden más testrészemen endogén ekcémám van.előre is köszi a választ . A fejemre diprosalic oldatot használok.KÖSZI

#9 Törölt felhasználó 2004. 11. 22. - 12:00:16

Kedves Drevil! A megújult fórumaink ezentúl elsosorban felhasználóink, betegtársak és hozzátartozók egymás közötti beszélgetését, tapasztalatcseréit szolgálják. Kérjük, szakorvosainknak szóló kérdéseivel használja "Kérdések" szolgáltatásunkat. HáziPatika.com szerkesztősége

#10 2004. 11. 20. - 10:07:06

Üdv! Lenne egy (remélem kis) problémám.Valamivel több mint fél éve apró, bőrszínű elváltozások jelentek meg a makkom peremén.Leginkább merev állapotban lehet látni őket.Kicsit kiemelkednek,mintha apró szemölcsök lennének.Az érintett terület enyhén ki van pirosodva,s érintésre fájdalmas. Azt szeretném tudni hogy mi ez,és hogyan lehet gyógyítani? Előre is köszi!

#11 Törölt felhasználó 2004. 08. 02. - 10:09:05

Kedves Kérdező! Könnyen előfordulhat, hogy makkon is megjelent a pikkelysömör, de ezt csak bőrgyógyászati vizsgálaton tudják megállapítani. Esetleg megpróbálhatja a más területeken használt krémet a makkon is, de először csak kis területen próbálja ki. Tisztelettel: Dr. Nyirády Péter

#12 L.L 2004. 07. 14. - 20:42:08

A Chlamydia fertozés nagyon gyakori, a magyar népesség 20%-a érintett. uszodában éppúgy el lehet kapni, mint nemi aktussal. Ennek nincs is jelentosége. fontos, hogy a megfelelo gyógyszer kapja meg Ön és a partnere is. Ez pedig a Sumamed S tabletta. Egy alkalommal kell két tablettát bevenni, ennek hatása kb. 14 napig tart. Ma pl. az Egyesült Államokban az ebszolút alsoként választandó kezelés. 10 napig csak óvszerben lehetnek együtt, az orális szexet is kerülve, mert gyakori az ún. ping-pong effektus

#13 L.L 2004. 07. 14. - 20:32:19

Hi! Szerintem Chlamydia. Ez altalában egy tunet nélküli betegség.

#14 2003. 12. 10. - 10:35:59

Tisztelt Doktor Úr! 37 éves, nős férfi vagyok. Kb. fél éve a makkomon apró, nagyon kicsi, piros pöttyök jelentek meg, amelyek főleg merev állapotban vagy ha megfeszítem a bőrt a makkon akkor láthatóak. A makk bőre ráncos, száraz jellegű. Semmilyen fizikai panaszt (viszketés, égő érzés) nem okoz. Illetve a húgycső végében apró piros folt van, ami vizeléskor enyhe égő érzést okoz. Voltam bőrgyógyászaton (aki vizsgálat nélkül!) azt mondta, hogy enyhe gomba, vagy allergia, vagy faggyú túlműködés, kenegessem. Az egészhez hozzátartozik, hogy 15 éve pikkelysömöröm van, de eddig még a hímvesszőmön nem vettem észre. Az elmúlt hónapokban kezeltem Canesten, Candibene, Lamistil kérmekkel ill. többször vettem be gombaölő kapszulát, de a panaszaim nem múltak el. Mi tegyek? Félek, hogy nehogy a páromat is elfertőzzem, vagy ez fertőző egyáltalán? Lehet, hogy pikkelysömör? Ha igen mivel kezeljem? A válaszát előre is nagyon szépen köszönöm.

Oldal 1 / 1
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: