Házipatika fórum: PREMENSTRUÁCIÓS TÜNETEK MEGOLDÁSA............ - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

Oldal 1 / 1

PREMENSTRUÁCIÓS TÜNETEK MEGOLDÁSA............

#1 Niko8 2008. 02. 24. - 23:38:33

Tisztelt Doktor Úr, Egyre inkább kezdek a saját analizálásoba belekeveredni,ezért kérném az Ön segítségét. Én 28 éves vagyok,nemrég házasodtam, és szeretnénk babát férjemmel. Ennek megfelelően április végén vettem be az utolsó fogamzásgátó gyógyszeremet. Azóta voltam természetesen töbször nyőgyógyászati vizsgálaton, és kiderült, hogy majdnem minden rendben is van, csak el küldött az orvosom labor vizsgálatra és cukorterhelésre, a papíromon ez állt. PCOS gyanus. utána néztem természetesen a neten,mert a sok latin mondatából nem értettem, hogy mennyire is súlyos a dolog. a menzeszem 2 havi kihagyással jött meg kb. egészen okt. végéig, végre elmentem a laborra, a cukorterhelésre, majd visszavittem a leleteket az orvosomnak (közben én már persze itthon az internetről, osztottam szoroztam, hogy mi is lehet a helyzet) az összes értékem jó lett, kivéve az LH/FSH arányom LH: 12 mIU/ml FSH:4.77 mIU/ml, glukóz 5,5 mmol/L glukóz 120 perc elteltével 5,0 mmol/L Ezek az értékek Ön szeritnt mire utalnak? Inzulinrezisztencia szintet nem néztek,mert a Váci korházban nincs rá lehetőség. Majd erre a diagnózisom az lett, hogy enyhe PCOS-es, és kaptam Clostilbegyt-et 3 hónapra, majd ha ez nem jönne be, hormonális kezelés, amitől bevalom teljesen elzárkózom, bármi mást,természetgyógyászt vagy bárkit felkeresek,de a hormonos dologba nem megyek bele. A fő baj csak az, hogy a 3. menzesz napon kéne elkezdenem szedni a gyógyszert és lassan 4 hónapja nem jött meg, két hete nagyon érzékenyek lettek a melleim, az alhasam hullámzó szakaszokban nagyon fájt, ingerlékeny voltam, mivel régen is elég fájdalmas tünetekkel éltem meg a menstruációimat a fogamzásgátló szedése előtt, gondoltam ez normális is,de azért ilyen sokáig nem szoktak "elő" tüneteim lenni, ezért elmentem az orvosomhoz ismét, hogy nehogy baj legyen, hisz nem ismerem ezt a PCOS-dolgot. Olyan érzésem volt a tüneteim alatt,mint ami meg akar jönni,de valami módon gátolva van. Az orvosom, annyira figyelmes volt, hogy foggalma nem volt, hogy milyen problémát állapított meg novemberben nálam a leleteim alapján, hablatyolt, hogy inzulinrezisztenciát kéne nézetni nálam, aztán ennyiben is maradtunk,nem küldött sehova, és egy kicsit összezavarodtam,mert úgy tűnt, hogy én többet tudok a saját bajomról,mint ő. Megállapította ultrahanggal, hogy nem termelődik sárgatest, a "méhlepény"?! azt hiszem erről beszélt, hogy teljesen normális vastagságú, és erre kaptam egy menzeszt meghozó gyógyszert, amit már 3. napja szedem és mégnagyobb alhasi fájdalmaim vannak, barna pecsételéseim is megjelentek, még van 2 napom hátra a szedésből, ás állítólag utána majd megjön, és elkezdhetem a clostilbegitet szedni. Szóval most jobban utána keresgéltem a dolgoknak, és nem lehet, hogy nálam csak ("túlélő") tüsző szindrómával (folliculus persistens) van dolgom?! mert arra is nagyon hasonlítanak a tüneteim, és beszélt is erről az orvosom, hogy a sárgatesteim nem termelődnek, csak fürtökben lógnak a meg nem ért cisztáim. Se endokrinológushoz nem küldött,sem semmi, és úgy érzem, nincs elég fontossággal kezelve az ügyem, és nem szeretném, ha félrekezelnének. Előre is köszönöm, ha tudna valami biztos és jó megoldást javasolni a számomra. Köszönettel Niko8

#2 2007. 06. 05. - 11:27:32

Tisztelt Doktor Úr! Olvasgattam a fórumot és a kérdéseket, de még nem találtam választ a saját problémámra. Én 26 éves vagyok, még nincs gyermekem. Olyan problémával küzdök, hogy a menstruációm előtt 1-1,5 héttel elkezd fájni és felpuffad a hasam, a melleim megduzzadnak, nagyon fájnak, érzékenyek, és ez nagyon feszélyez mind a mozgásban, mind a mindennapi életben is. Ezen kívül a szőrnövekedésem is igen intenzívvé válik a testem minden pontján :( Ilyenkor nagyon ingerlékennyé is válok, hajlamos vagyok depresszióba esni, ha bármilyen negatív élmény ér, sírva fakadok, és még szexet sem kívánom. Ezekben a napokban sokkal fáradékonyabb vagyok, képes lennék napi 10-11 órát is aludni. A menstruációm első napját pedig csak cataflam-mal élem túl. Kérem adjon tanácsot, hogy hogyan lehet ezeket a tüneteket megszüntetni, illetve mérsékelni. Válaszát előre is köszönöm!

#3 2007. 03. 03. - 16:17:22

Tisztelt Doktor Úr ! 39 éves vagyok, spirállal védekezem.A spirál 2006 Októberben lett cserélve. Előtte volt egy kis gyulladás,levették a régi spirált mert mestruációs zavarokat is okozott. Kuppal és antibiotikumos kezeléssel lett kezelve.Kicsit renszertelenek tünt a mestruáció ideje. Majd Decemberben Januárban végre úgynézet ki rendes időben jött meg. Erre Februári hónapban meg volt a mestruációm 6 napig majd ami időbe jött, Elmúlt egy hét , megint meg jött, tartott 5 napig. Kb egy hete mellfeszülést érzek,fáj és érzékeny a mellbimbóm.és a bimbóudvar. Mitől lehet ez a kellemetlen érzés.?Hasam nem fáj ,nem feszüll, nincs hányingerem,folyásom semmi más. Vajon mitől van ez a tünet ? Kérem segítségét ! Köszönettel Katalin

#4 Törölt felhasználó 2004. 05. 19. - 09:49:25

Tisztelt Asszonyom! Első kérdésére a válaszom IGEN. A tabletták ugyanis védenek a PMS-sel szemben. Második kérdésére is igennel tudok válaszolni. Ahhoz, hogy állapotát kellően gondozni tudja, személyesen is találkoznunk kellene egy terápiás protokoll felállítására. Amennyiben személyesen is lehetek segítségére, kérem, hívjon fel: 06 209 56 25 13 Tisztelettel: dr. Elek Csaba szülész-nőgyógyász szakorvos, humángenetikus

#5 2004. 05. 16. - 00:39:30

Tisztelt Doktor Úr, 29 éves vagyok és egy éve 2 hónapig szedtem fogamzásgátló tablettát, de egészségügyi okokból abba kellett hagynom és azóta a menstruációm kezdete előtt kb. egy héttel jelentkeznek a tipikus PMS-ák, vagyis szédülés, fáradékonyság, mellfeszülés, depresszió, idegesség, stb. A kérdésem az lenne, hogy ezek a tünetek kapcsolatba hozhatók-e azzal, hogy fogamzásgátlót szedtem 2 hónapig és abbahagytam? Esetleg létezik hormonok nélküli gyógyszer/kezelés ezeknek a tüneteknek az enyhítésére? Válaszát köszönöm: Kata

#6 2004. 05. 16. - 00:39:30

Tisztelt Doktor Úr, 29 éves vagyok és egy éve 2 hónapig szedtem fogamzásgátló tablettát, de egészségügyi okokból abba kellett hagynom és azóta a menstruációm kezdete előtt kb. egy héttel jelentkeznek a tipikus PMS-ák, vagyis szédülés, fáradékonyság, mellfeszülés, depresszió, idegesség, stb. A kérdésem az lenne, hogy ezek a tünetek kapcsolatba hozhatók-e azzal, hogy fogamzásgátlót szedtem 2 hónapig és abbahagytam? Esetleg létezik hormonok nélküli gyógyszer/kezelés ezeknek a tüneteknek az enyhítésére? Válaszát köszönöm: Kata

#7 Törölt felhasználó 2004. 04. 20. - 08:49:14

Tisztelt Asszonyom! A Femoden alkalmas lehet a PMS javítására, de mellette érzett lábszárfájdalom miatt Önnél szigorúan kontraindikált. A progeszteron pótlása mellett szükség van agyi ingerületávivő, eredetileg depresszió ellen kifejlesztett gyógyszerek valamelyikánek szedésére is. amennyiben személyesen is lehetek rendelkezésére, kérem, hívjon fel: 06 209 56 25 13 Tisztelettel: dr. Elek Csaba szülész-nőgyógyász szakorvos, humángenetikus

#8 c77 2004. 04. 17. - 17:51:11

Tisztelt DR Úr! 40 évhez közeledek, 3 hónapja a menstruáció előtti napokon a hideg ráz, feszül a méhem, aludni sem nagyon tudok, majd elkezdődik a menstruáció, de alig tart 2-3 napig vége (korábban 5-6 napig tartott). Korábban a menstruáció végével a fájdalom is elmúlt, de most az alhasi fájdalmak, égő érzés a hüvelyben megmaradtak a menstruáció után is (már egy hete). A nőgyógyászom a múlt hónapban felírta a Femoden fogamzásgátlót, de a használati utasítást látva elbizonytalanodtam... (visszerek, trombózis) anno a gyerekek szülése után próbálkoztam a Marwelonnal, de úgy begyulladtak a lábaim a 2.hónapban, hogy nem tudtam ráállni, akkor feladtam a fogamzásgátlókkal való próbálkozást... Korszerűbb-e a Femoden, a 90-es évek közepe óta mennyivel korszerűbbek, ezek a készítmények? (trombózisveszély, visszerek?). Ön szerint javítana a tüneteken a Femoden? Válaszát köszönöm!

#9 Törölt felhasználó 2004. 02. 03. - 11:02:31

Tisztelt Asszonyom! Időpont-egyeztetés céljából, kérem, hívjon fel: 06 209 56 25 13 Tisztelettel: dr. Elek Csaba szülész-nőgyógyász szakorvos, humángenetikus

#10 SZMARCSI 2004. 02. 01. - 13:51:00

Nagyon köszönöm hogy foglalkozik velem. A leírtakban sok igazság van, de a félelmeimnek is megvan az oka ,mivel az orvosok már 2x majdnem eltettek láb alól, mindkét trombózisomat félrediagnosztizálták,és már a lábam is veszélyben volt a 2. szülésem után közvetlenül.. a nőgyógyászomnak is már évek ota minden vizsgálatkor elmondom a problémáimat/maszek rendelésen/ de semmit nem reagál a panaszaimra. Számomra úgy tűnt,hogy erre nincs semmiféle megoldás ezért is fordultam már ide ehhez a fórumhoz.kérem ha önnek van magánrendelője szívesen elmennék ,és megbeszélném ezeket a gondjaimat, mivel úgy látom ön komolyan, hozzáértően kezeli a problémámat..most írtam egy másik címmel ide a női részbe de ide is bemásolnám hogy most megint mi az új probléma amit találtak nálam. De ezt már egy onkológus dr.nő, mivel a nőgyógyászomban már nem bízom annyira. 3 CM-ES FOLYADÉKKAL TELI CISZTÁT DIAGNOSZTIZÁLTAK NÁLAM ,A MÉHEN BELÜL A NAPOKBAN.MI A TEENDŐ ILYENKOR? EZ FELTÉTLENÜL MŰTÉTET IGÉNYEL, VAGY VAN MÁS MEGOLDÁS IS? HA MŰTÉTET AZ MILYEN ,ÉS MILYEN FOLYAMATBAN ZAJLIK? 2 évvel ezelőtt a rákszűrésen a nőgyógászom már tapintotta, meg is jegyezte hogy van egy kis cisztája" de ezzel nem kell törődni."tehát már 2 évvel ezelőtt is meglehetett ez. nem is foglalkoztam vele máig, de mivel most már az ultrahang is kimutatta aggódni kezdtem. Köszönöm válaszát.

#11 Törölt felhasználó 2004. 01. 29. - 10:51:09

Tisztelt Asszonyom! Dícséretes, hogy tisztában van a női testtel. Némi új információval, azonban, biztosan szolgálhatok. Ilyen pl., hogy a leírt tünetek hosszú időn keresztül fennálló peteérési rendellenességre utalnak. Ilyen esetben (folliculus persistens), a tüsző megérik, de nem reped meg, így szervezetében csak tüszőhormonok termelődnek, de progeszteron nem. Ez 45 kortól fokozottabban lesz így, hiszen lassan belép a prémenopauza időszakába. A folliculus persistens jellemzően stresszbetegség, a nőgyógyászati menedzserbetegségek közül a leggyakoribb. Fontos megértenie, hogy ez a hormonstátusz számos prospektív veszélyt hordoz (endometriózis, méhtestrák, myoma, fibrocisztás emlőbetegség, emlőrák, kismedencei gyulladás, stb.). Ezért az ösztrogén/progeszteron egyensúlyának helyreállítása LÉTFONTOSSÁGÚ lehet. A gyógyszerek önmagukban elégségesek lehetnek, de Ön egy túlracionalizált, túlszabályozott és túlkontrollált személyiség benyomását kelti bennem, ami speciális "minor pszichoterápiát" tesz szükségessé, mivel az obszcesszív-kompulzív szorongásos betegségek (régebbi nevén kényszerneurózisok) talaján, vagy mechanizmusa által jöhetnek létre. Ezt olyan nőgyógyásztól kaphatja meg, aki ért a pszichoszomatikához. amennyiben személyesen is lehetek segítségére, kérem, hívjon fel: 06 209 56 25 13. Pszichológusok, pszichiáterek ehhez az összefüggéshez éppúgy nem értenek, mint a nőgyógyászok. Tisztelettel: dr. Elek Csaba szülész-nőgyógyász szakorvos, humángenetikus

#12 SZMARCSI 2004. 01. 27. - 19:20:50

t. DR.ÚR Köszönöm válaszát, de ezek a tünetek már több éve megvannak nálam,ahogy írtam mióta menstruálok azóta ,de most fokozottabban. ami kb 10 évet jelent ezért nem gondoltam a változó korra még. Tisztában vagyok a testemmel és a női változásokkal amit a kor hoz, de ez nem az. A mellem gigantomasztopátia miatt , és gerincproblémák mitt meg is lett plasztikázva, mivel olyan nagy méretű volt, hogy helytelen tartásom miatt porckorogsérvem lett.80 dkg-ot vettek ki. Azután pár évig kb.3 nem is fájt, ez volt 1997 .-ben, de utána ismét előjött. Az éjszkai izzadás és remegés pedig már félidőben is sokszor meglep. várom válaszát...a mellfájdalom mivel küszöbölhető ki? hormongyógyszereket nem szedehetek mert a volt trombózisom miatt fel sem írják. Sportolok heti 3x 1500m úszás, egészségesen élek sem cigi se kávé , csak fehérhúsok, zöldségek gyümölcsök magvak.akkor mi tudok még tenni? várom válaszát: Marcsi

#13 Törölt felhasználó 2004. 01. 07. - 11:46:08

Tisztelt Asszonyom! Az Ön állapotát úgy hívják, hogy változókor, és hormonhiány okozza. Ennek megfelelően a változokor hormonpótló gyógyszerek segítségével történő pótlásával gyógyítható. Ezt azért is érdemes alkalmazni, mert a hormonhiánynak egyéb, akár súlyos, sőt életveszélyes szövődményei lesznek, idővel. A megfelelő gyógyszer kiválasztása természetesen felelősségteljes szakorvosi feladat. Az Ön állapotáról is írtam egy könyvet: Elek Cs: A változás kora. megkapható (utolsó információm szerint) www.fokuszonline.hu . Ebben minden kérdésére választ kap. Amennyiben személyesen is lehetek segítségére a gondozás beállításába, kérem, hívjon fel: 06 209 56 25 13 Tisztelettel: dr. Elek Csaba szülész-nőgyógyászszakorvos, humángenetikus

#14 2004. 01. 06. - 17:24:03

Szia! A tüneteid nagyon-nagyon ismerősek. Én is pontosan ezektől szenvedtem ezidáig. Szülés óta (7 éves a lányom)állandó mellfájdalom gyötört, nekem is már félidőtől kezdődött. A férjem már unta maszírozni, mert éppen addig amíg csinálta jobb volt. Addig jutottam, hogy elmentem mammográfiára is, szerencsére semmit sem találtak, de fájt tovább. És persze "szép" nagyok! A felével is megelégednék. De elmúlt. Pontosan nem tudom neked megmondani, hogy mitől. Elkezdtem egy kicsit diétázni, nagyon nem erőltetem meg magam. Viszont tornázok sokat, amit eddig nem tettem és iszok egy fogyasztó teát. Én úgy gondolom, hogy ennek a teának vízhajtó hatása van és legfőképpen ennek köszönhetem, hogy megszüntek a panaszaim. Szerintem klasszul kihajtja a vizet és így nem tart vissza vizet a szervezetem, ami általános a menstruáció előtt mindenkinél. Biztos a torna is rásegít. Nem sokat segítettem neked, de én magam is meglepődtem, hogy nem fáj és erre gondolok.

#15 SZMARCSI 2003. 12. 16. - 19:07:55

45 éves nő vagyok,és mióta menstruálok minden hónapban iszonyúan megvisel. Már a félidőtől elkezdek dagadni a mellelim vagy csak úgy érzem, de olyan mintha két gennyes daganatot cipelnék,és mivel bővében vagyok ezeknek, ez borzató fájdalmas, alig tudok aludni éjjel mert nyomnak.napközben pedig a melltartóban iszonyúan érzem magamat. Ettől a hónapjaim fele már teljesen rossz közérzetben telik, már a családom is megérzi,mert ilyenkor borzasztó igerült ,és ideges vagyok.Ne vagyok egy magamat elhagyó típus így sokat sportolok, és próbálom elterelni erről a figyelmemet, de egyre rosszab a helyzet, már jelentkezik sokszor a menzesz előtti 2-3 napban az éjszakai izzadás és aalvászavar is. Ha valaki tud valami jó homeopátiás vagy egyé módszert ezek csökkentésére akkor kérem jelezze nekem.. köszi Marcsi

Oldal 1 / 1
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: