Házipatika fórum: szénhidrát mentesen? - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 37 Oldal +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Utolsó »

szénhidrát mentesen?

#81 kea 2004. 02. 19. - 17:57:40

Szia Timus ! Úgy tűnik, egyedül maradtunk :( Ez persze jó hír, ha mindenki más már elérte a bombasztikus formáját :) . A mai állás szerint - 3 kiló. Nem sok ez egy héten szerinted???? Ma nem reggeliztem, de délben ettem pár szelet sonkát 2 kockasajttal és néhány db. olivagbogyóval, nemrég 8 dkb. zöldborsos téliszalámit, pár kocka mackó sajtot. Este pedig eszem két szelet natur husit céklával és csalamádéval. Szerinted ez jó így? Igazából annyira nem számolhatom a gr.okat, lehet, hogy még kevés is, amit eszem?

#82 2004. 02. 18. - 12:44:11

Érdekesség még a könyvből, hogy a zöldségekből készült salikhoz ajánl zsíradékot (olajat) vagy fehérjét. Így lassabban került be a vérbe a szénhidrát. Én mindig szoktam egy kis sajot reszelni a salikra.

#83 2004. 02. 18. - 12:06:21

Szia Andi! :) Hát igen meglepődtem, amikor leírtad, hogy mit vacsiztál. :o De így a korrigálással már joban hangzik :) A befőttekhez én mindig láttam szénhidrátot írva. Tudod minek nincs? Az alma kompótnak!!! Az más, mint a befőtt.

#84 kea 2004. 02. 18. - 08:51:05

Bocsi, tanultam az esetből. Eztán nem kezdek írni, mielőtt a második kávémat meg ne ittam volna :d :d :d . Nem tíz db sajtot ettem vacsira, hanem 10 dekát. Nem az lep meg, hogy a befőttekben több a szénhidrát mint a friss gyümölcsben, hanem, hogy kevesebb :$ :$ Azt hiszem, ma már tartózkodnom kéne az írástól {H}

#85 kea 2004. 02. 18. - 08:48:10

MInden jel arra mutat, hogy az a 3 kiló az agyamból ment le :d :d Szóval, a mondat helyesen: vagy ma van pont egy hete, hogy elkezdtem, vagy holnap lesz egy hete :$ :$

#86 kea 2004. 02. 18. - 08:46:43

Jó reggelt Mindenkinek !!! De leginkább a koránkelőknek :-) Én is olvastam a könyvet, alig tudom letenni. 3 kilót fogytam amióta csinálom, ha jól emléxem, pont ma egy hete kezdtem, de lehet, hogy tegnap. Ami engem nagyon megdöbbent, hogy kifejezetten azt mondja, hogy nyugodtan egyek csak zsírokat, mégis fogyni fogok ! És tényleg igaz, de az összes elméletem megdőlt, amit eddig a táplálkozásról tudtam :( Azért van néhány dolog, amit nem értek :| :| Több helyről szedtem össze a táblázatokat, az egy dolog, hogy van némi eltérés közöttük. Belefér. De szerintetek tényleg elképzelhető, hogy a befőttekben több a szénhidrát, mint a friss gyümölcsben??? Illetve, amit a body.builder.hu rólt öltöttem le, aszerint az alma befőttben 20,20 gr. szénhidrát van, míg máshol 0%-ot írnak. Mondjuk ezt ma reggel vettem észre, miután tegnap 10 db sajtot, 2 koviubit, 3 szelet pulyksonkát és fél üveg almabefőttet vacsiztam. Lehet, hogy a dupláját ettem annak vacsira, mint amennyit egész nap kellett volna????? :o .

#87 2004. 02. 18. - 07:22:00

Sziasztok! :( Látom már megint egyedül maradtam :'( Miért nem jöttök mostanában? Ugye nem adtátok fel? :( Zsanett mit szólsz a könyvhöz. Szerintem nagyon szuper! Akinek bármi kétsége is van az Atkins diéta iránt, olvassa csak el. Meg lesz győzve, az tuti. Egy érdekesség belőle, amit tegnap olvastam. Alapból a szénhidrátokat kell számolni, de nem a táplálék össz szédhidrátját, hanem a rostokkal csökkentettet. Így jóval többet lehet enni. Rengeteg kutatás is bebizonyította, hogy aki a kalóriákat számolja az fele annyit fogy, mint az aki a szénhidrátokat. Aki az Atkins csinálja, szinte 100%-ban zsírt éget, bizonyos folyamat miatt, viszont aki pl. böjtől a leadott kilók felét izomból veszti el. És még számos sok-sok jó dolgot ír, ami meggyőzi az embert, na és az eredményeim is magáért beszélnek. Jelentezzetek!!!! :@

#88 fereglabu 2004. 02. 17. - 11:05:26

Sziasztok! Úgy látom egy kis társaság irogat ide, remélem nem baj, ha megzavarlak titeket. Olvastam, hogy Zsanett, Te tudsz valami Norbi féle táblázatról. Igazság szerint nem tudom miről van szó, de mivel nagyon sokan kérték Tőled, nem lehet rossz. És ha segít valamit abban, hogy le tudjak fogyni, állok elébe. Elolvastam pár hozzászólást az elejéről. Gratulálok mindenkinek, akinek sikerült lefogynia, ráadásul ilyen sokat. Ilyen szempontból nem igazán illek ide, mert én most 168 cm vagyok és 66 kg, amit szeretnék levinni 59-re. Állítólag ez az ideális súlyom. Majd meglátjuk. Már egy hónapja járok konditerembe, hetente 3-4 alkalommal, de eddig nem fogytam egy dekát sem. Sőt, egy centit sem csökkent sem a comb, se a derék bőségem. Ez egy cseppet szomorú. Én is gondolkodtam azon, hogy kipróbálom ezt az Atkins diétát, de olvastam egy újságban, hogy vannak negatívumai. Ezért nem mertem eddig. De ha nektek sincs semmi bajotok tőle, akkor nekiállok talán én is. További minusz kilókat mindenkinek, és kitartás! Pusz!!! fereglabu@freemail.hu

#89 2004. 02. 17. - 07:13:13

Szép Jó Reggelt Mindenkinek! Örömmel jelentem, hogy 10 kg 20 dkg fogyásnál tartok :) A vasárnapi bűnözésemet tegnap ellensúlyoztam egy kis léböjt nappal, bár nem sokat ittam, mert egész nap rohangáltam, nem volt időm semmire. Remélem március végére már 100 kiló alá tudok menni. Most 107 kg 50 dgk vagyok. Te Sank??? She-devi te, hogy állsz? El vagy tünve mostanában :'( Tegnap nekem is meghozta a futár az új Atkins könyvet, na ez már egy emberes könyv (556 oldalas). Este 70 oldalt elolvastam belőle, de muszáj volt letteni, mert már összemosódtak a betük. Ma is egész nap a könyv olvasását tervezem. Tök szuper! Ajánlom mindenkinek! Na további Szép Napot! Várom jelentkezéseteket!!!! ;)

#90 2004. 02. 17. - 07:02:46

Kedves Zsanett! A napokban jelent meg Atkins könyve a könyvpiacon. 2000 Ft-ba kerül,és jó vastag,minden csodával tele. Üdv! :) :d

#91 kea 2004. 02. 16. - 14:06:04

Sank, megnyugtatlak, ha azt a kenyeret az én orrom előtt sütötte volna a nejed, háááát, szerintem én se nagyon álltam volna ellen. Úgyhogy össze is csomagoltam a kenyérsütőt és eldugtam a kamrában ;)

#92 kea 2004. 02. 16. - 14:04:39

Sziasztok ! Jelentem, csütörtök óta - 2 kg. )Itt röpködök fel, s alá. Különösen azért, mert tegnap ebéd helyett két szelet tortát ettem. Úgy döntöttem, hétfőtől szombatig nagyon jó leszek, vasárnap pedig azt eszem, amit éppen kívánok. Persze ésszel. Azt hittem, hogy ez a két szelet süti romba döntött mindent, ehhez képest nem. Sőőőt, ez a két kiló kevesebb mint egy hét alatt minden várakozásomat felül múlta. Timus, ne furdaljon a lelkiismeret, pont az a három szelet torta hiányzott ahhoz, hogy a kitartásod erre a hétre meglegyen :) A családom és a barátaim persze úgy néznek rám, mint egy ufóra. Eddig nem voltam hajlandó húst enni, gabonákon és zöldségeken, zabpelyhen éltem, most meg mint egy ragadozó :) :) :) .

#93 SANK 2004. 02. 16. - 08:22:50

Szia Timus ! Hát én legalább ekorát bűnöztem. Tegnap nem volt kedve a feleségemnek főzni, de friss kenyeret sütött a kenyérsütő géppel. Megettem a végét, és még három szeletet (persze fél szelet az a szelet). De nagyon jól esett. Szerintem ezzel nem rontjuk el a dolgot. Úgysem akarunk életünk végéig ezen dolgok nélkül élni. Továbra is bízom, hogy még tizenkilóktól fogok megszabadulni ! Ja, ma nem reggelizem, és csak virslit fogok ebédelni.

#94 2004. 02. 16. - 07:25:09

Sziasztok! Merre vagytok??? Sank! Tegnap a megybor elmaradt, viszont ettem helyette 3 szelet feketeerdő tortát :$ Nem is merek ráállni ma a mérlegre :$ Úgy voltam vele, hogy úgy is kijön belőlem. Ha eszem is valamit, egy órán belül rohanok a wc-re. Ez most is így volt. Most pedig főzőm a salaktalanító teát, megpróbálok ma léböjt napot tartani.

#95 SANK 2004. 02. 14. - 19:05:00

Timus ! Az a megybor nagyon édes volt, szerintem tele volt cukorral. Normálisan elkészített megyborból nyugodtan ihatsz. De inkább maradj a száraz boroknál szerintem, abból is a vöröseknél !

#96 2004. 02. 14. - 10:21:55

Ma ugyebár valentin nap van. Nekünk is van itthon féltve örzött jó kis meggyborunk, gondoltam is, hogy este romantikázhatnánk egy kis bor mellett, de persze István példájából tanulva, ezt sem tehetem meg :'(

#97 2004. 02. 14. - 10:20:38

Holnap lesz a sógornőm szülinapja. Tudjátok torta, süti, pezsgő..... És sajnos meg kell, hogy álljam, mert a párom nagyon mérges, ha ilyeneket szeretnék enni. persze jogosan, de mégis olyan szar érzés ott ülni az asztalnál és pont semmiből nem ehetek, csak azt nézhetem, hogy tömik a többiek a fejüket :(

#98 SANK 2004. 02. 14. - 09:37:21

Szerintem is ! De szerintem ezt nem is kell bűnözésnek venni, ha úgy döntünk a "bűnözés" is belefér a diétába ! :d :d

#99 2004. 02. 14. - 09:12:33

én úgy vettem észre, hogy ha az ember bűzözik is egy kicsit, nem látszik meg a kilókon. azt olvastam a body billder lapon is, hogy ők 5 napik szénhidrátmentesen esznek, majd a két napban rengeteg szénhidrátot esznek. Mondjuk ők azt izommá dolgozzák át, azért van rá szükségük.

#100 SANK 2004. 02. 14. - 09:03:40

Szia Timus ! Kössz hogy megértéssel vagy ! Nem akarok én kenyeret enni, csak nem határozom el, hogy nem. Nem akarok lelkiismeret fordalást, ha valamit megkívánok. Én hiszek a kis mennyiségek hatásában is. Persze a legfőbb alapelveket továbbra is betartom !

• 37 Oldal +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: