Házipatika fórum: Re: felfázás - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 4 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Re: felfázás

#21 aichwald 2011. 02. 06. - 14:12:03

sziasztok! Hátha tudok segíteni: Ha valaki, hát én könyvet írhatnék a hugyúti fertőzésekről. Nincs talán szakirodalom, amit nem olvastam volna el e témában több nyelven is. Évekig voltak szörnyű hólyaggyulladásaim, vérvizeléssel, szörnyű fájdalommal. Minden esetben antibiotikumot kaptam, amik átmenetileg segítettek ugyan, de a kiváltó okot nem szüntették meg. Végül egy urológus megtükrözött és kiderült: gomba. Sajnos megijeszettt, hogy ez milyen makacs és nehezen kezelhető betegség, így ettől a tudattól pánikbeteg lettem, olyannyira, hogy már vizelni is féltem kimenni. A vizeletből a gomba nem mutatható ki. Vérvizsgálattal ugyan van rá mód, ilyenkor un. "Ig" faktorokat néznek, azaz, hogy termel-e az immunrendszer gombaellenes anyagot, de ez sem megbízható. A hólyagban a gombát elsősorban gombaellens szerrel kell kiölni, ezek szisztémásan hatnak. A gomba a bélben eredzik, a normális bélflórához tartozik, csak ha felborul az egynsúly -mint pl. antibiotikum szedésekor- szaporodik el. Innen gyerekjáték átmennie a hüvelybe, onnan a hólyagba. Nagyon fontos, hogy cukrot nem szabad enni, mert a gomba ezekből táplákozik. Természetesen a szénhidrátokkal is ez a helyzet. Nem használ az élesztő sem, sütik, sör, pezsgő kerülendő! Nincs csodaszer, ne hagyjátok, hogy termékmanagerek megfejjék a pénztárcátokat. Én is ittam Aloét, szedem a mai napig a tőzegáfonyát, biztos, hogy van áldásos hatása, de a gomba ezektől nem fog megszűnni. A legfontosabb talán a sok folyadékivás, hogy soha ne pangjon vizelet a hólyagban és ne legyen mód a kórokozóknak felszaporodniuk. Olcsó szerek segítenek: kamilla, csalántea, zsurló, nem kell hangzatos, több tízezerforintos szereket venni. Én is bedőltem, vagyonokat csesztem el ezekre és divatos "candida orvosokra". Szedjetek bélflóra regenarálót folyamatosan, hiszen az ételeink is elég antibiotikumot tartalmaznak már önmagukban is ahhoz, hogy a gombák elszaporodhassanak bennünk. (állatok tartása, tej...) Házasélet után fontos, hogy kiürítsétek a hólyagot. Intim torna segít abban, hogy edzétek a hólyag izmait, ellássátok vérrel. ha van kérdés, szívesen válaszolok. üdvözlettel: amy

#22 cukipicicica 2011. 01. 27. - 16:29:45

ez a fórum nem azért jött létre,hogy mindenféle csodaterméket ránk sózzanak.Ha már ennyire promotálod akkor lécci írd le,nem priviben,hogy mi ez a termék,milyen hatóanyaga van,engedélyszámot,hiteles orvosi véleményt a hatásmechanizmusáról(a tőzegáfonyát is elismerik az orvosok,sőt ajánlotta is nekem urológus.Remélem te is ilyen termékkel házalsz).Elég ronda dolog lenne,hogy mások nyomorát esetleg meglovagolva szép kis haszon reményében gyógyulással kecsegess másokat,hogy aztán nagyot koppanjanak.Az nekem nem elég,hogy neked volt ilyen bajod és most már meggyógyultál.Messziről jött ember azt mond amit akar.És ezen ne bántódj meg lécci.

#23 zsu630 2011. 01. 27. - 13:08:57

Nem haragszom egyáltalán! Viszont fel sem merült bennem senkit sem átverni, hiszen abszolút jóhiszeműen kerestem fel ezt a fórumot, hogy hátha segíthetek azoknak a lányoknak, akik ugyanazon problémával küszködnek évek óta, mint én és nem találják a megoldást... Nyilvánvaló, hogy ezt a terméket elkezdtem forgalmazni, mert mélységes meggyőzödésem, hogy ha nekem segített az segíthet másoknak is. Gyógyszertárakban, bioboltokban még egyenlőre nem kapható, nagyon új termék! Nem sajnáltam energiát - időt - pénzt az utánajárásának, hogy megtaláljam a termék gyártóját (USA),képviseletét...a napokban dölt el, hogy forgalmazhatom, gondoltam elkezdem a fórumokon felkelteni az érdeklődést. Úgy gondoltam evvel senkit sem verek át, hiszen, ha valaki hozzá szeretne jutni egy termékhez, annak van ellenértéke. Mivel más elérhetőséget nem tudtam adni a termékhez, csak a sajátomét, ezért írtam email címet, a telefonszámot is szívesen megadom, ha bárkinek szüksége van rá, csak azt nem tudom, hogy itt szabad-e. (nem vagyok nagy fórumozó, csak most kezdtem) Sajnálom, ha Caterina28 úgy érzi, h át akarom verni és mindenki mást,aki itt van, csak arra kérem, hogy ne vedd el a kedvem ennek a termék promotálásától, hiszen csak csodákat zenghetek róla... Előre is köszönöm, ha megtisztelsz a válaszoddal!

#24 CateRina28 2011. 01. 27. - 12:32:25

Ez már a kamuszöveg, már ne is haragudj, kedves zsu630! Aki tényleg segíteni akar, az egyből ide írja, mi a megoldás szerinte, nem pedig email címeket írogat... Lányok, be ne dőljetek már az ilyesminek!!

#25 zsu630 2011. 01. 27. - 12:26:44

Kedves Lányok! Én megtaláltam a "csodaszerét" a felfázásnak ill. a húgyúti fertőzésnek, amennyiben E. coli baktérium okozza a bajokat. ( Általában 10-ből 9 esetben erről van szó,14 évig szenvedtem én is ettől) Ha érdekel Titeket a megoldás nyugodtan keressetek meg, 100% természetes alapanyagú :) email címem: eros.zsuzsi@gmail.com

#26 CateRina28 2011. 01. 16. - 00:30:06

Szia Erika! Röviden a megoldás: gombaölő gyógyszer szedése hosszú ideig (kb fél évig minden héten egy szem). El van gombásodva a hólyagod, emiatt a bacik könnyen megtelepednek, ami miatt állandóan felfázol. Tehát az okot, a gombát kell megszüntetni. Olvass utána a hólyaghurut fórumokban is! Üdv, C.

#27 e_rika93 2011. 01. 15. - 21:42:06

Sziasztok! 17 éves vagyok másfél éve van folyamatos felfázásom. Elején nem foglalkoztam vele bízva abban h majd elmúlik csak felfáztam kicsit viszont egyszer véreset pisiltem akkor nagyon megijedtem és rohantam az orvoshoz. Azóta antibiotikumok ezreit kaptam már de nem tudok kigyógyulni a betegségből!!!Minden létező dolgot próbáltam már hátha segít de újra újra visszajön a fájdalom.Megfigyeltem h szex után lesz csak igazán elviselhetetlen a fájdalom ezért a barátomnak is felírtak antibiotikumot. De ez sem segített. Nőgyógyászatok ezreinél voltam már és egyszerűen már teljesen kivagyok mert már nem bírok mit csinálni :(( Jövő7en megyek orvoshoz aki elvileg csak gyógynövényekkel gyógyít mert közöltem h én több antibiotikumot nem vagyok hajlandó már beszedni. KÉRLEK HA TUDSZ SEGÍTS NEKEM AKÁRHOGY MERT MÁR NAGYON BELEFÁRADTAM EBBE AZ EGÉSZBE!

#28 kiscsillag88 2010. 12. 17. - 19:56:26

Sziasztok! Annyi fórumot olvastam már, gondoltam itt hozzászólok. Én is több éve felfázással küzdök, szex után jön ki mindig. Mostanában egyre gyakrabban, mert összeköltöztem a pasimmal, és hát nincs menekvés...:) A héten hétfőn jött ki, volt nálam Sumetrolim, az mindig van, h ha gáz van bevehessem. Többször próbáltam, anyukám nyaggatására, h ne vegyek be rögtön antibogyót, mert az rossz meg minden, ezt így nem lehet életem végéig csinálni. Legfőképp nekem ez már lelki alapon is nagyon rossz. Ha felfázok, összeomlok lelkileg, elfog a depi, és élni nem akarok. DE! Hétfőn belefáradtam, és nem vettem be gyógyszert. mert muszáj újra megpróbálnom. Olvastam valahol, h a szódabikarbóna milyen tuti, meg hogy a lúgosító gyógynövények (zsurló, csalán, medveszőlő) csak lúgos környezetben fejtik ki antibakteriális, meg minden tuti hatásukat. Eddig ezt nem csináltam, hanem csak úgy megittam őket magába. De most raktam bele szódabikarbónát, sőt naponta 3x ittam vízzel is egy kis kanálnyit. A medveszőlő tea segített, Már az első nap végére nem volt fájdalmam csak a végén csípett picit, és három nap múlva semmi bajom nem volt. El sem hittem, ki sem mondtam hangosan, hogy ú anyám végre sikerült. És belegondoltam, hogy antibiotikummal nekem a gyógyulás hosszabb ideig tart. Csak ajánlani tudom a medveszőlőt, még a héten iszok reggel-este egy egy pohárral, egy kúrát csinálok. Nagyon örülök. Egyébként szedem az áfonyakapszulát is, az is nagyon jó. Gondolom, ha gyógyszer nélkül legyűrtem a kis bacikat, most erősebbnek kellene lennem ott. Nem tudom. de legalább nem pusztítottam magam még jobban. Tényleg megéri kicsit tűrni, mert a gyógyteák jobbak, eddig én sem hittem, de igaz.

#29 mokuci09 2010. 12. 10. - 13:55:24

Sziasztok! Hát sokmindent olvastam..most már én is írnék akkor.... Nekem sokszor előjön ez a felfázás, hol kicsit hol jobban....Régebben nekem is volt méhszáj sebem, azóta azzal nincs gond, de mióta "hozzám nyúltak" műtétileg, azóta hajlamosabb vagyok a bacikra.Most is nem olyan rég, felvoltam fázva, 3keresztes genny volt a vizeletemben....most meg párnapja annyi történt hogy pár lépést tettem cipő nélkül és kész már éreztem h többet járok pisilni, és kellemetlen a szex is....annyir amost nen vészes ez, mert nem véres mlg, nem csíp annyira csak ingerem van állandóan, kellemetlen fáj az alhasam, és a szex sem az igazi....Mostantól mindig elmegyek szex után wc-re, a bacik miatt... Már nagyon elegem van, ennyire hajlmaos legyek a felfázásra...???Komolyan folyamatos jelleggel van vmi nála..félek hogy isten ne adja nem lehet gyerekem ha igy folytatom.. Ezek szerint nincs soha jól kikezelve...vagy nem tudom..... Tanácstalan vagyok...:(((((((

#30 KKriszta28 2010. 10. 21. - 14:02:14

Szia Niki! Azt ugye tudod, hogy a Monural is antibiotikum? Sajnos mindannyiunknál ugyanez a helyzet. Antibiotikum dögivel... gombára. Most már hogy átlátom ezt az egészet, rosszul vagyok, hogy mennyire hülyék az orvosok, vagy mennyire néznek minket hülyének ki tudja melyik az igaz. Nálam kb. ugyanez a helyzet. Sok éve szenvedek már. Egy éve tudom mi a bajom, hogy Candidás vagyok, de eddig egy orvos sem tudott segíteni. Már elfogyasztottam az elmúlt évek alatt kb. 60-70-et.... Így te elég szerencsésnek mondhatod magad, hogy rögtön a második nőgyogyi képben volt. Megadnád a nőgyógyásznak az elérhetőségeit, akit említettél? Nem sokan látják be, hogy létező betegséggel állnak szemben. Nagyon örülnék, ha megírnád, hogy a "fertőzés kezelése" miből áll. Előre is köszönöm! Kriszta

#31 riccio 2010. 10. 21. - 11:46:10

sziiaa:D megtudnád adni ennek a 2dik nőgyógyásznak a címét? a problémám sterintem ugyanaz,. .

#32 niki05 2010. 07. 07. - 14:31:34

Sziasztok :) Én 3éve küzdök felfázással. először elküldtek kórházba ahol volt vesefestésem és katéterem is.. Minden eredményem pozitív lett így hát nem tudták megmondani mi bajom, felírtak egy csomó antibiotikumot h. az majd jó lesz.Folyamatosan vissza kellett járni ellenőrzésre.Hol több,hol kevesebb gyógyszert kaptam és nagyon untam már ezt az egészet. rájöttem h a partnerrel való együttlét után jön ki a felfázás ami csípő vizelettel,éles fájdalommal jár(nem csak pisilés közben) sokszor egész nap, tehát alhasi fájdalom, ritkán véres vizeletig fajult a dolog. Csak akkor nem éreztem h. fáj amikor bent feküdtem egy kád forró vízben.A kamillás fürdő az tényleg jó de, szerintem ha meginnád teaként jobban járnál vele mert így belsőleg csökkenti a gyulladást. Elmentem nőgyógyászhoz nem is egyszer. Ő is azt mondta minden rendben ,de ha tényleg így lett volna nem fájt volna semmim. Kicsit megpróbáltam együtt élni a helyzettel ez persze lehetetlen. Így hát elmentem egy másik nőgyógyászhoz. Egyből meg is lett a baj forrása. Kiderült h méhszájsebem van és együttlét után begyullad és fertőzésem lesz a hüvelybe( Candidas Albicans)..Azzal h antibiotikumokat szedtem rontottam a dolgon..Nem csak a szervezetem egészségén, hanem ezek a fertőzések részben ezekből élnek.az anibiotikum csak látszatra szünteti meg a panaszt. Szerintem elég durva h. az előző nőgyógyász ezt nem vette észre. Hiszen ma is ugyanazokkal a tünetekkel fordultam orvoshoz. Úgyhogy most először lekezelik a fertőzést majd a méhszájsebem és véget ér a szenvedésem.. Ha valakinek sürgősen kell gyógyszer mert elviselhetetlen fájdalmai vannak akkor ajánlom a MONURAL-t. Ez 3nap alt teljesen át tisztítja a vesét és már az első napon határozottan észrevehető a gyors javulás. szerinte ez a leggyorsabb.. Valamit én kipróbáltam a NANO SILVER-t (ezüstkolloid) Bár nem konkrétan erre a betegségre van de amíg iszod fix h elkerülnek a bacik.. Ráadásul nem antibiotikum, érdemes utána nézni. Ha ilyen tüneteitek vannak ne szedjetek antibiotikumot. Nem éri meg. Keressetek egy jó nőgyógyászt. Sok szerencsét kívánok mindenkinek a gyógyuláshoz.

#33 adrienn0829 2010. 06. 25. - 10:04:01

sziasztok! az én problémám kb 3.5 éve kezdödött!elöször csak felfázzással.otthol állandoan kamilla fürdöbe ültem.mivel azt mondták ez tuti hat.hát legyen.orvoshoz nem mentem el,mert gondoltam egy ksi felfázás miaz nekem. hát igen kb fél évig voltam felfázva.de még ekkor sem mentem el orvoshoz( rosszul tettem!) ez a sok felfázás után jött 2.5 évnyi gombás fertözés :s hát senkinek nem kivánom.orvostol orvosig jártam.már nagyon kellemetlennek éreztem h na megint itt vagyok.1.5 év után tehes lettem.nagyon örültem végrenem lesz menstruáciom nem lesz gombás fertőzésem.ahogy én ezt elgondoltam! minden egyes honapban volt problémám.menstruálni nem menstruáltam de napra pontosan jött ismét a fertőzés.nagyon féltettem az én kis babimet:( megszültem utánapontosan 1 évig semmilyen problémám nem volt!!! de nagyon örültem.. de ma itt ülök 1év után keseregve,mert ma ismét fel vagyok fázva! jo multhéten már mondták h kismedence gyulladásom van...ettől lehetek felfázva?? köszönöm h elolvastátok az én történetem. sziasztok

#34 roxely 2010. 06. 24. - 18:40:34

szija CateRina! Szóltam anyunak h vegyen nekem ojan gyógyszert amit javasoltál, és elmegyek urológushoz mindenképpen...köszönöm szépen a segítségedet!!

#35 CateRina28 2010. 06. 24. - 15:29:58

Ja mégvalami! A gomba csak nagyon ritkán mutatható ki a vizeletből. Legjobban hólyagtükrözéskor látszik, mégpedig a húgycső és a hólyag találkozásánál (úgy nevezik, hogy trigónum) van egy fehéres felrakódás, lepedék. Úgyhogy ha azt mondják neked a dokik hogy ha van gomba, akkor kimutatható a vizeletből, akkor azt NE HIDD EL!!

#36 CateRina28 2010. 06. 24. - 15:27:42

Kedves Roxely! Először is ajánlom figyelmedbe a hólyaghurutos fórumot, sokan szenvednek ezzel, akik ott tartják egymással a kapcsolatot. A másik, hogy ki kellene tenyészteni, hogy mi van a vizeletedben: pontosan milyen baci, vagy esetleg gomba és célzottan arra kellene kapnod gyógyszert. Ezzel mindenképp urológushoz menj, ne pedig háziorvoshoz vagy nőgyógyászhoz!!! A másik, hogy nagyon sok lánynak az addig szedett sok antibió miatt elgombásodott a húgyhólyagja, és amiatt tért nekik vissza a felfázás állandóan. Erre mindenképp gondolni kell, mert 80 %-uknak ez volt a fő baja, nem is a bacik. Ha olvasgatod a fórumot, akkor majd meglátod te is. Megelőzésképpen tőzegáfonyát szedj, én szinte folyamatosan szedem. A fájdalmaid csökkentésére most gyorsan esetleg bevehetsz valami gyulladáscsökkentőt. Gyógyulj meg mihamarabb és menj urológushoz! Most valószínűleg antibiót fog neked felírni, de ha legközelebb is visszatér a panaszod, akkor valószínűleg a gomba is ludas, és annak járj majd utána mindenképp!!!

#37 roxely 2010. 06. 24. - 13:52:40

szijasztok! körülbelül 4napja elkezdtem azt érezni h felvagyok fázva...kiskorom óta nagyon könnyen felfázok, és nehezen gyógyulok ki belőle, de ijen még nem fordult velem elő.. 4napja szenvedek vele, eszem a supradint meg iszom az aranyvessző teát...meleg vízben fürdök, felvagyok öltözve rendesen, és mégsem múlik...véreset is pisiltem de az az egy már elmúlt..de a többi fájó érzés nem akar csökkeni és múlni : a fojtonos pisilési ineg, és fáj nagyon :S kérlek titeket segítsetek nekem, mert nemtudom h mit kéne még tennem a javulsához : előre is köszönöm a segítségeteket!

#38 andifeher 2010. 05. 14. - 09:27:45

Sziasztok! Olvasom, hogy hány helyen jártatok úgy mint én, a fene se tudja a dokik miért nem hajlandók felismerni hogy a hólyaggyulladás mögött gomba lakozik és hogy a gomba kérdést miért nem veszik komolyan. Velem is ez volt. De mondjuk én végül magamnak kezeltem ki és találtam a megoldásra, de addigra már annyi gyógyszert adtak hogy ki tudja meddig élek még :D Szóval én ha már egy kicsit is érzem hogy lesz valami vagy egy kellemetlenebbet pisilek máris eszem a candid plust bárhol lehet kapni és nekem mindig rögtön segít, és a másik a fokhagyma, kissé szagos de ez van. Mindenkinek gyógyulást! ;)

#39 michelle4150 2010. 02. 22. - 18:38:19

Kedves Mindenki! Nálam csak 4-5 napja kezdődött a baj, én pedig egyből a netre mentem fel, hogy utánanézzek, így akadtam rá erre a fórumra. Először is nagyon köszönöm mindenkinek a sok tapasztalatot, tanácsot, különösen b.e. kommentjét, mert megfogadtam mindent, és első reakcióm ellenére nem szaladtam az orvoshoz antibiotikumért. Hál'Istennek nem volt még ezzel a szörnyűséggel dolgom eddig. Most viszont úgy érzem, nagy baj van. Csütörtök este jöttek ki a felfázásos tünetek, ami a szokásossal, fájdalommal, alhasi nyomó érzéssel és persze állandó pisilhetnékkel járt, de véreset nem pisiltem. Megfogadtam az itt leírtakat, tőzegáfonya-kapszula, petrezselyem forrázva, sok folyadékkal próbáltam kezelgetni. Péntek estére el is múlt majdnem minden tünet, kivéve a gyakori vizelési ingert. Szombat reggel kezdődtek azok a tüneteim, amiktől már lassan megőrülök, és ami bebizonyította az itt leírtakat, miszerint nőgyógyászati gondról van szó. Úgy érzem, mintha csikiznének odabennt, magyarul viszketek belülről. :s Délután már nem bírtam, irrigáltam egyet, amitől nagyon jól lettem estig, de akkor megint jelentkezett a tünet. Megint elő a fórum, látom írjátok, hogy gomba a baj, na akkor próbáljuk ki a Canesten kúpot. Ez már ma reggel volt, de nem érzek változást, és sajnos abban sem vagyok biztos, hogy ez a helyes megoldás. Nőgyógyászhoz félek elmenni, mert 1. nem szeretném, ha antibiotikumot próbálna rám sózni, 2. annyira görcsben vagyok lennt, hogy ma reggel alig tudtam feltenni a kúpot, nemhogy megvizsgáljon a doki. De közben meg nagyon félek, hogy rosszabbodik az állapotom, és hosszabb távon fogok ezzel szenvedni, úgy, mint itt sokan. Ja, és a dolog szépsége még az, hogy egy héten egyszer, szerdán rendel az orvosom, magyarul ha most nem megyek el hozzá, szenvedhetek jövő hétig. Aki már ebben jártasabb (sajnos), vagy úgy érzi, tudja, kihez kellene fordulnom/mit kellene csinálnom, megtenné, hogy megírja nekem? Előre is nagyon köszi!!!! Michelle4150

#40 csajszee05 2010. 02. 21. - 12:54:36

Nem fogom hagyni magam. elmegyek a háziorvosomhoz kérek beutalót felirtam a gyógyszer nevét amit mondtál.És addig nm fogom hagyni amig ki nem kezelnek!! Nem birom nagyon fáj ráadásul ugy hogy most még meg is jött :S:S mit csináljak most h nefájjon ennyire? A sok folyadék tisztitja valamennyire húgycsövet?

• 4 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: