Házipatika fórum: Re: felfázás - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 4 Oldal +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4

Re: felfázás

#61 Orsi1982 2008. 12. 30. - 17:23:24

jah és mégvalami: cickafarkfű tea: tisztán, szigorúan forrázva, és nem áztatva, napi fél liter: minden nőgyogyis gyulladást lehúz: így a szex utánit is.. terhesen nem lehet fogyasztani!:(

#62 Orsi1982 2008. 12. 30. - 17:19:55

szia! nekem 5 évig volt ez a problémám: szörnyen megkeserítette a szexuális életem, az orvosok egyre erősebb anitbiotikumokat írtak fel: igaz én kértem őket, mert a fájdalom néha már elviselhetetlen volt..Kétségbe voltam esve: 2 hét gyógyszer, egy hét nélküle.. Mindent végig próbáltam, bőgtem, hogy selejtes vagyok: tajgetosz pozitív:) A probléma lényege: kidörzsölődsz! Profán dolognak tűnik, nem is gondolt rá egyik orvos sem: de nálam bejött a síkosító belső, ill külső használata. + ha nagyon elővesz a dolog, egy fél szumetrolim, ha már tutira érzem, hogy baj van. Így a szinte mindennapos gondokból a negyed-évente egy- két szem bogyihoz jutottam. Most terhes vagyok: ez majd befolyásol a szervek állásán, ergo lehet megszűnik szülés után a probléma: igaz, most a picitől kell pisilni járnom: iszom is, mint egy teve: de a régi félelem még mindig bennem van:( rossz emlékek ne hagyd, hogy pszihésen produkálj tüneteket:+ próbáld ki a síkosítót: nem egy vagyon/pl:1150 és sokáig elég/, és szorítok!:)

#63 nityi 2008. 11. 11. - 16:12:00

Sziasztok! Én 20 éves vagyok és 6 éve küszködöm vese elégtelenséggel és húgyuti megbetegedésekkel, kórházban is kezeltek ezzel a problémámmal, olvastam a levelek között, hogy sokan nem tudnak ellene mit tenni és nem múlnak a tünetei! Szeretném nektek ajánlani egy természetes anyagokból álló tinktúrát amit csak herbáriákban vagy természetgyógyászati boltokban kapható: UROGIN a neve! Igaz nem olcsó, de sokkal jobb mintha antibiotikumokkal kezeltetnétek magatokat, miután azt tudjuk egy idő után nem hat a szervezetre és tönkreteszi a bélflórát! Én pár éve használom ezt a szert és ilyenkor ősszel és télen nincsenek tüneteim el tudom kerülni a felfázás kellemetlen 3 napos ágyba döntő kellemetlen "részeit"! AJÁNLOM MINDENKINEK, MEGÉR EGY PRÓBÁT,HIGYJÉTEK EL ÉN MÁR MINDENT MEGPRÓBÁLTAM,DE EZ BEVÁLT ÉS SEMMIÉRT NEM SZEDNÉK GYÓGYSZERT!

#64 bobci80 2008. 08. 04. - 12:23:36

Sziasztok!ÉN most kezdek rájönni,hogy mi is lehet a problémám,vagy legalábbis mi okozhatja.Azt hittem hogy sorozatosan fel vagyok fázva,holott megfigyeltem,hogy az együttlétek után irritáció lép fel.teljesen olyan mintha felfáznék,de nem.Szörnyű érzés,olyan mintha mindig pisilnem kellene,csíp és égető érzést is hoz magával.Éppen ebben szenvedek most is,iszom a kamilla teát,de úgy érzem kevés.Mit tegyek?Köszönöm a tanácsokat előre is. ZIzi

#65 k.cseri 2008. 03. 25. - 14:42:29

Nekem igen komoly gondjaim voltak a felfázással,de megtaláltam a megoldást.Antibiotikummentes,mindenf éle csodaszermentes módon sikerült megszabadulnom tőle.Ha tanács kell: k.cseri@freemail.hu Szívesen segítek nektek. ;)

#66 bane22 2007. 10. 21. - 19:58:26

Kedves Tímea, Nekem is hasonló problémáim vannak már 6 éve. Sajnos nekem ráment a 6 éves kapcsolatom erre a problémára, mert ugye nekem mindig előjöttek a problémáim a nemi együttlét után. A sok vizsgálatom egyik eredménye az volt, hogy a sok antibiotikum, amit a hugyhólyag gyulladásra szedtem, teljesen tönkre tette a bélflórámat és a hüvelyflórámat. Ha még mindig meg vannak a panaszaid, akkor érdemes lenne elgondolkodni azon, hogy a hüvelyflórád rendben van-e. Nekem nagyon gyakran hüvelygombám volt (van). Viszont, amikor az rendben van, akkor rendben van a hugyhúlyagom is. Üdvözlettel BN

#67 bane22 2007. 10. 21. - 19:46:39

Kedves Hilda! Igen, két éve írtam azt a levelet és sajnos azóta is vannak panaszaim, de talán már láttom a kiutat. Azóta rengeteg vizsgálaton vagyok túl. Most ott tartok, hogy a sok antibiotikum teljesen tönkre vágta az immunrendszerem, a bélflórám, hüvelyflórám, stb. Most ezt próbáljuk helyre állítani hüvelygomba kezelés, étrendkiegészítő kapszulák, stb. Egy jó hír van, ezen a téren kezdek gyógyulni és a panaszaim is - gyulladás- ritkultak. Járok természetgyógyászhoz immunrendszer erősítés céljából, főleg így tél előtt a félelmeimet is agyilag próbáljuk megszüntetni. Sajnos erre a problémámra ráment a 6éves kapcsolatom, de mióta nem élek szexuális életet, azóta nem is szedtem antibiotukumot (5hónapja). Most reménykedem, hogy ha helyrejönnek a fentebb említett bajaim, akkor újra fogok tudni normális életet élni. Én a Mátyásföld Klinikára járok, csak ajánlani tudom. Végre egy hely, ahol komolyan vették a problémáimat és nem csak felírták az antibiotikumot. Ezen az oldalon ajánlották nekem a NITROFURANTOIN tablettát is, a tünetek kezelésére nekem jó volt, de véglegesn nem szüntette meg a bajaimat. Nekem most tényleg úgy van, hogy a hüvelyflórám okozza a legnagyobb gondot és amikor ez rendben van, akkor a hugyhólyagom is rendben van. Ha bármi kérdésed van keress nyugodtan! Jobbulást neked is:)

#68 biborka2007 2007. 10. 20. - 16:47:11

Kedves bane22! Nekem 20 éve vannak hasonló panaszaim , a mai napig küzködök vele, az utóbbi időben havonta jelentkezik, már rettegek amikor érzem az első tüneteket. Az orvosok nem tudnak segiteni, értetlenül néztem rám meg a problémára. Látom ezt a levelet 2 éve irtad azt szeretném megkérdezni azóta sikerült-e találnod valamilyen gyógymodot ami javulást erdményezett. Köszönöm ha válaszolsz Hilda :)

#69 fanni89 2007. 07. 11. - 18:45:05

felfázásra a medveszőlő, és a mezei zsurló teák nagyon hatásosak! higyjetek a gyógynövényekben, mert tényleg hatnak!

#70 Wyky 2007. 07. 06. - 18:26:04

Az lenne a kérdésem,hogy a felfázás befolyásolhatja a menstruációt?Késleltetheti: :s :| Köszönöm!

#71 2007. 06. 22. - 09:57:47

üdv! ma reggel nekem is a felfázáshoz hasonló kellemetlen tüneteim voltak, de ezeket én korábban soha nem tapasztaltam. ebben az esetben milyen orvoshoz kell fordulni (háziorvos vagy nőgyógyász) és ti otthon mivel próbáltátok enyhíteni ezeket a tüneteket? ha ez egyáltalán lehetséges..

#72 2007. 06. 06. - 17:41:42

Tisztelt Dr. Úr, 22 éves lány vagyok, és nagy problémát okoz az állandó felfázás. most is elkeseredettségemben írok önnek, remélve, hogy valami jó gyógymódot ajánl nekem. legutóbb 3 hónapja hólyaghurutom volt, de a kisebb felfázások igen gyakoriak. rengeteg féle gyógyszert, teát, tinktúrát kipróbáltam. rengeteget iszok, így 10 percenként járok pisilni. Van egy olyan érzésem , hogy az ún. felfázásaimat nem mindíg a hideg okozza. nemi együttlét után is előfordulhat ilyen, úgy tudom. kérem mondjon valami tippet, hogyan lehet ilyen esetben elkerülni ezt a kellemetlen állapotot. Segítségét előre is köszönöm. Tisztelettel Tóth Tímea

#73 2006. 09. 03. - 18:14:38

Mennyi időnként vizel egy felfázott ember? Köszi!

#74 2006. 09. 03. - 18:12:35

Mennyi időnként vizel egy felfázott ember? Köszi!

#75 Törölt felhasználó 2005. 04. 12. - 13:59:35

Kedves "Kata"! Amenyiben szakorvos válaszát szeretné olvasni, kérjük, használja "Kérdések" szolgáltatásunkat, ahol szakterületenként tud válogatni az orvosaink közül, jelen esetben Dr. Elek Csabát, mert ezt az oldalt inkább a felhasználóink egymás közötti tapasztalatcseréjére ajánljuk. Üdvözlettel: HáziPatika.com szerkesztősége

#76 2005. 04. 12. - 13:07:15

Tisztelt Doktor Úr! Már lassan egy hónapja fáj a pisilés! Nagyon kellemetlen érzés....:( Már próbáltam ülőfürdőket (kamillás melgvíz, sós melegvíz) de nem igazán használnak...tegnap az orvosom gyulladás csökkentőt (Sumetrolin)-t írt fel reggel+este 2*2 még csak egy napja szedem de már mondjuk érzem a változást...megmég írt fel ilyen vesetisztítót (nem tudom a nevét) azt majd ma este kell beszednem...de nem itt van a probléma..vizelettartási gondjaim is vannak (annyira nem súlyosak de kellemetlenek.nagyon:()...normális ez ilyen esetben hogy kevésbé tudom tartani a vizeletet?? Válaszát előre is köszönöm! REmélem tud valamit javasolni...(nem igazán szeretnék orvoshoz menni azt szeretném ha valami ülő fürdőt javasolna) Előre is köszönöm válaszát mégegyszer!!! Kata

#77 bane22 2005. 02. 24. - 22:20:30

Tisztelt Doktor Úr! Nekem is hasonló problémám van, mint az elöttem szólónak. Nálam már 3 éve kezdődött és minden télen szenvedek, néha nyáron is. Eddig minden alkalommal elmentem urológushoz és kaptam antibiutikumot. Megnéztük a vesémet ultrahanggal, azt mondták semmi bajom. A vizelet tenyésztésem mindig negativ volt, se baktérium, se gomba. Idén télen decembertől teljesen el se múltak a panaszaim és kb 3 hete értem el a csúcspontot, mert olyan szinten begyullad a húgyhólyagom és a vizeletem, hogy az orvos azt mondta még ilyet nem látott, mondanom se kell milyen fájdalmaim voltak. Hogy ezt enyhítsük katéteres kezeléssel kimosták a húgyhólyagom. A vizelet eredményem továbbra is negatív és már nagyon kétségbe vagyok esve. Most már 3. hete antibiotikumot szedek, 2 hétig erőset, most gyengébbet. Szeritnem nagyon nem jó a legjobb ez a sok gyógyszer. Múlt héten elmentem természetgyógyászhoz, aki azt mondta nincs baja a vesémnek és csak egy kis gyulladást érez a hólyagomban. Ajánlotta, hogy szedjek Propur tabletát és igyak sokat, de én nem látom a kiutat. Azt is mondta, hogy a legnagyobb baj az agyamban van, mert már annyira félek ettől az egésztől, hogy magamban gerjesztem az egészet. Mondjuk az igaz, hogy amikor már érzem, hogy elő fog jönni teljesen bepánikolok és ideges vagyok. Nyáron is mindig akkor jön elő, amikor megyek nyaralni, mert annyira azon vagyok, hogy csak most ne, hát persze, hogy előjön. Szóval ez az én rövid történetem és arra lennék kiváncsi mi a véleménye, mi tévő legyek? És mi a bajom? Mi okozza ezt nekem? Mert fel nem fázok, én vagyok az, aki minden ruhadarabbot magára vesz, csak hogy meg( fel) ne fázzak. Már nem járok télen a munkán kívül sok helyre, mert este hideg van és már ettől is kiakadok. Szedjem hetekig az antibiotikumot, hát ha vesém is megsínyli ezt az egészet. Megtudok ettől valaha szabadulni? És ha szedem a gyógyszert és eszek előflórás kefirt és szedek immunválaszt serkentő gyógyszert jobb lesz nekem is? Előre is köszönöm! Remélem Ön tud valami biztatót mondani! :)

#78 Törölt felhasználó 2004. 01. 08. - 12:45:43

Kedves Kérdező! Önnek idült húgyhólyaggyulladása van, mely valóban nehezen gyógyítható, de gondos odafigyeléssel, alapos kivizsgálással lehet segíteni a betegségen. Cél a betegséget fenntartó, leggyakrabban baktérium teljes kiírtása, a panaszok felszámolása és az esetleges fenntartó anatómiai és élettani elváltozások megszüntetése. Az antibiotikum kezelésnek célzottnak kell lennie és akár több hétig is eltarthat. Javasolt továbbá 3 hónapig immunválaszt serkentő gyógyszer szedése, mely a húgyhólyaggyulladást leggyakrabban okozó kórokozók legyengített és elölt formáját tartalmazva, a gazdaszervezetet ellenállóbbá teszi újabb gyulladások kialakulásával szemben. Ezáltal a húgyúti gyulladások előfordulási gyakoriságát, továbbá az antibiotikum rezisztenciát (érzéketlenséget) is csökkenti A gyógyulás prognózisa függ a korábbi kezelések számától és a betegség fennállásának idejétől. Javasolt életmódi tanácsként élőflórás joghurtok fogyasztása. Amennyiben lehetőség van rá, akkor áfonyalé ivása is javasolt, melyet az egyik legjobb probiotikumnak (antibiotikum hatású természetes élelmiszer) tartunk. Amennyiben ezt követően is vannak kérdései várom levelét! Tisztelettel: Dr. Nyirády Péter urológus

#79 animani 2004. 01. 03. - 13:51:31

Tisztelt Doktor Ur!16éves lány vagyok.2003 nyarán nagyon felfáztam a Balatonon.Azota folyamatosan ilyen problémákkal fordulok orvoshoz.Sok gyogyszert beszedtem mar,Urologiai teákat is iszom,de mégis visszatér ez a kellemetlen betegség.Ha már egy kicsit hidegebbet iszom,vagy lehulés van,rogton megérzem.A legrosszabb akkor volt,amikor gennyes volt a vizeletem és elmondhatatlanul fájt.Szinte járni nem tudtam.Azota 1x volt ilyen sulyos,de enyhébb tunetek gyakrabban is elofordultak.nagyon el vagyok keseredve.A menstruáciom teljesen osszezavarodott,székrekedési és noi problémáim egyarínt vannak azota.Azt hallottam,ez már az életemben végig fog kísérni.Mit tegyek?hogy erositsem meg az immunrendszerem?Egyáltalán elmulhat ez valaha? Elore is koszonom válaszát,Tisztelettel:K.Anita :(

• 4 Oldal +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: