Házipatika fórum: Uszodai nyílt titkok - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

Oldal 1 / 1

Uszodai nyílt titkok

#1 nanotech 2011. 01. 03. - 15:12:32

Szerintem nem kell parázni az uszodáktól és a medencétől, csak igényes úszóhelyet kell találnunk magunknak. Olyat, ahol takarítanak rendszeresen, a medence vizet tisztítják és legalább napi egyszer cserélik. Ez lehet, hogy kicsit borsos lesz, és drágább lesz, mint egy átlag strandbelépő, de biztos, hogy nem kapunk el semmilyen fertőzést vagy betegséget, és annyit úszunk, amennyit bírunk. Aki pedig irtózik az uszodától és a víztől, menjen strandra vagy vegyen medencét otthonra, és megspórolja az uszodabérlet árát. Számomra a futás után a második legjobb sport az úszás, sok izmot megmozgat és lélektanilag is kikapcsolja az embert. Egy úszósapka, szemüveg és egy úszódress. Ennyi szükséges, és már is megvan a sportolási lehetőség télen-nyáron.

#2 grebyn 2010. 12. 22. - 13:41:53

Én is hasonlóan vagyok ezzel... nem szeretem az uszodákat, mert folyton az lebeg a szemem előtt, hogy idegenekkel kell együtt áznom. Persze ez az épített standokra igaz főként, de uszodában is ki vagy téve a fertőzéseknek. Nem vagyok egy nagyon félős alkat aki minden kis bacitól fél, de már sikerült lábgombát összeszedni strandon/uszodában, papucs ide vagy oda... Szerencsére napok alatt felszámoltam, de akkor is kellemetlen volt. A természetes strandoktól kevésbé tartok, de oda sem szívesen megyek... inkább megspóroltam 4-5 évi uszoda és strand költségeit és csináltattam a hátsó kertünkbe egy medencét. Úszni nem nagyon lehet benne (amúgy sem szeretem) de a strandolás kiváltására abszolút alkalmas! :)

#3 Gaben01 2010. 12. 14. - 14:43:49

Tényleg hajlam kérdése, meg persze az sem mindegy, hogy milyen állapotban van az ember szervezete, mert ha legyengült vagy beteg, akkor hajlamosabb elkapni bármit, vagy ha stresszes, keveset pihen valaki, akkor szintén könnyebb megbetegedni. Igaz én nem szívesen járok amúgy sem, nem csak a gombák miatt, vagy a megbetegedések lehetősége miatt, hanem sokkal inkább azért, mert szimplán nem szeretek mindenféle idegenekkel egy vízben ázni - minden fertőzéstől függetlenül ez azért nem túl csábító körülmény...

#4 tibibp44 2010. 09. 29. - 13:47:42

Ez meg szerintem teljes mértékben alkat kérdése. Van olyan ismerősöm, aki bármilyen vízbe belemehet, bármilyen szennyezett a víz nem lesz baja, ez a ritkább. És van olyan ismerősöm is, aki ha ránéz egy nyilvános wcre már megbetegszik....

#5 agapao 2010. 09. 23. - 09:05:51

Sziasztok! Tudjuk, hogy vannak előnyei és hátrányai az uszodába járásnak. Most találtam ezt a cikket: http://homeomami.blo...sz_az_uszodaban Ha van, aki szintén parázik vízbe menni, annak ajánlom elolvasni, hasznos tanácsok vannak benne...

Oldal 1 / 1
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: