Házipatika fórum: Késedelmes menstruáció - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

• 13 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

Késedelmes menstruáció

#1 rrlaka 2013. 05. 25. - 10:34:51

Sziasztok!15 vagyok és még nem voltam fiuval..kiszámoltam holnap kellene megjönnie..görcsölni csak kicsit görcsölök de félek h késni fog...lehet ez a stressztől is?segitsetek...

#2 aagi89 2013. 04. 13. - 19:52:10

Sziasztok! Nekem olyan problémám van,hogy nem jön meg a menstruációm. Egyenlőre két hetet késik,tegnap előtt viszont megjött legalábbis én azt hittem,de csak halvány rózsaszínes "vérzés". Nem értem miért... Terhességi tesztet csináltattam,nem vagyok terhes,ha az lennék minimum egy hónapos lehetnék tehát a tesztnek ki kellett volna mutatnia. Beteg voltam az utóbbi időben,nem sokkal azelőtt kezdtem el szedni a Xorimax nevű gyógyszert mielőtt meg kellett volna jönnie. Létezhet az,hogy a gyógyszer miatt késik,de akkor most miért csak rózsaszínes és nagyon csekély??? Kérlek titeket,ha valaki tud segítsen nekem ebben a témában írjon! Előre is köszönöm!
sing

#3 bea001 2013. 03. 17. - 19:33:05

SZIASZTOK KÉRLEK SEGITSETEK MERT MÁR MINDENT MEG PRÓBÁLTAM 22 ÉVES VAGYOK PÁRKAPCSOLATBAN ÉLEK DE NEM JÖN MEG A MENZIM MÁR 1 ÉVE ÉS 4 HÓNAPJA ÉS ÉS AJÁNLOTTAK 2 FAJTA TEÁT CICKAFAROK ÉS A PALÁSTFÜ TEÁT DE NEM TUDOM MIT TEGYEK VAGY VAN OLYAN GYOGYSZERT AMI HAT MERT MÁR 5 ÉVE SZEDEM A FOGAMZÁSGÁTLOT HOGY MEG JÖJÖN DE MOST ABBA HAGYTAM DE NEM JÖN MEG KÉRLEK TITEKET VÁLASZOLJATOK LÉCIKE JÓ ELLŐRE IS KÖSZÖNÖM SZÉPEN
sing

#4 meiahh 2012. 06. 12. - 13:17:32

Szia! Melyiket írta fel a nőgyógyász? (Gondolom a Diane 35-öt). Milyen a lányod testalkata? Mert ha picit hajlamos a hízásra, vagy ha nem is, gondolni kell az inzulinrezisztenciára, ami összefüggésben áll a PCOS-sel, ami úgynevezett policisztás petefészkeket okoz. Ez okozhatja a többhónapos vérzéskimaradást. A diagnózishoz kell egy kismedencei ultrahang, meg egy cukorterheléses vizsgálat, majd endokrinológiai kezelés (pl metformin, diéta), vagy amennyiben még persze nem szeretne gyereket, szedhet fogamzásgátlót, de az csak elfedi ezeket a tüneteket, amit abbahagyja, ugyanezekkel a problémákkal fog szembesülni.

#5 timisz70 2012. 06. 12. - 12:57:59

Szia! Lányomról lenne szó aki most 17 éves , 14 éves korában jött meg a menszesze .Azóta 3-4 havonta jön meg neki ami eléggé megviseli hányás és erőssen görcsöl ami tart 1-2 napig , utána abba marad . Sajnos arca eléggé pattanásos és ugy gondolom , hogy a rendszertelen vérzés miatt nem tisztul.2-3 havonta jár kozmetikushoz ahol széppen megtisztitják az arcát , de egy pár nap elteltével megint csúnya lesz .Voltunk bőrgyógyászaton ahol kapott kenőcsőt amit a mai napig is használ. Utána elmentünk a nőgyógyászhoz ahol kaptunk egy olyan gyógyszert ami állítólag 1-1,5 év szeddése után beállítja a menszeszét . De félek, hogy ez a gyógyszer csak árt a szervezetének mint , hogy használna. Mi tévő legyek?

#6 gogolja 2012. 05. 04. - 18:13:44

Sziasztok! A menstruáció nem egyszerű dolog és sok minden kiválthatja annak elmaradását, felsorolnék néhányat: -stresszes élet helyzet ( vizsga drukk, szorongás egy életünkben kialakult helyzet miatt mely minden kinek egyéni) - túlzott aggodalom -egy betegség mely kapcsán erős gyógyszereket szedünk és szervezetünk védekező mechanizmusa arra koncentrál, vírus fertőzés ehhez kapcsolható -Hormonális változások, klimax, vagy esetleg szülés után felboruló hormonális egyensúly vagy pubertás kori zavarok is elő idézhetik - szexuális aktust követően ha az együttlét alatt óv intézkedés nem történt az együttlét kiteljesedésének kapcsán( :) ) - ciszta, mióma mely a ciszták másik formája ez is idézhet elő a ciklusban érdekes változást Hát röviden ennyi a lényeg. A fontos az , hogy az agyban dől el minden. Nagyban hozzá járulunk ciklusunk ki -ki maradásához avval is ha sajátságos elgondolásokat szövünk melyek negatív irányba változtatják meg az evvel kapcsolatos normálisnak mondott ciklusunk idejét. Üdvözlettel G

#7 icesziv 2012. 04. 29. - 17:22:03

Sziasztok:) Olyan problémával fordulok hozzátok,hogy 2hete abbahagytam a fogamzásgátló szedését.(3évig szedtem Lyndinette20-at,2évig Sensoentte-t)babát tervezünk a párommal,hát egyből bele is vágtunk:) pár napja (pontosabban 3 napja) tapasztalok ilyeneket: általában ugyanabban a napszakban tapasztalok szédülést,hányingert,alhasi fájdalmat,fejfájást....gyenge vagyok,aludhatnékom van...furán érzem magam:)van mikor olyan a hasam mintha meglennék puffadva,közbe alig eszem valamit. Mitévő legyek???ez csütörtökön jött először,aztán pénteken vettem egy tesztet negatív lett,rá másnapra tapasztaltam egy egyszeri zselés,barna folyást a bugyimon,de se szaga se semmilyen nem volt,akkor egyszer fordult elő.Azóta a tünetek megmaradtak,ugyanazok napról napra. Mit tegyek???? Segítsetek nekem:)

#8 minakcska 2012. 04. 18. - 14:50:27

Szisztok! :) Én 12 éves vagyok és megjött már egy pár hónapja.. :| És a tegnapi napon megjött és azóta nagyon görcsöl a hasam mitcsináljak? :O

#9 normaflora 2012. 04. 02. - 16:27:12

Talán venned kéne egy terhességi tesztet, vagy elmenni nőgyógyászhoz. A védekezés fontos! Tessék védekezni, ha nem akarsz terhes lenni és a másik fontos dolog, a fertőzések elkerülése végett.

#10 mackocsok 2012. 04. 02. - 15:59:31

Es meg egy dolog az utobbi idoben nagyon stresses voltam vajon ez is befojasolja vagy tenyleg terhes vagyok szeretnek valaszt aki tud segitsen koszonom.

#11 mackocsok 2012. 04. 02. - 15:57:08

Az a legnagyobb bajom hogy voltam egy fiuval menstruaciom utan es az nem vedekezett utana meg voltam a menstruaciom elott egy masik fiuval aki viszont vedekezett es most nem jott meg a menstruaciom mar 2 napja es nem tudom hogy mi tortenik szerintem terhes vagyok de nem tudom biztosan mit csinaljak szeretnek tanacsot kerni 17 eves vagyok kerem aki tud segiteni irjon valaszt elore is koszonom

#12 sz_dorcsi 2012. 03. 21. - 22:29:36

Sziasztok! Mint mindenkinek, nekem is a tanácsotokra lenne szükségem! 17 éves vagyok, eddig mindig pontosan jött meg a menzeszem, nem volt semmi gond. A múlt hónap elején együtt voltam a barátommal. Rá 1 héttel és 1 nappal, a szokásos pontossággal, megjött a menzeszem. Minden jónak tűnt, nem aggódtam. Viszont most már 6 napja késik és nem tudom,h miért!?? Elolvastam pár írásotokat, és láttam,hogy sokszor említitek,hogy a stressz miatt is késhet. 2 héttel ezelőtt beteg voltam és 1 hétig antibiotikumot szedtem. Ez is befolyásolhatja? Én a múlt héten minden nap csak pár órákat aludtam és idegeskedtem is. Ez is lehet a késés oka?? Az alvászavar, kialvatlanság?? Vagy nagyobb a baj? Fájdalmaim nincsenek! Meddig "megengedett",h késsen?? Kérlek mondjatok véleményt, segítsetek! Előre is köszönöm! :)

#13 messybaby 2012. 02. 19. - 18:03:07

Sziasztok! Én csak a tanácsotokat szeretném kérni. fogamzásgátlót szedek. elfogyott egy levél gyógyszer. s miután elfogyott nem jött meg. már 3.napja nem jön meg. s nemtudom h mit csináljak :( tudnátok nekem segíteni?

#14 izabellla 2011. 12. 27. - 17:51:44

Sziasztok 14 évres vagyok és az lenne a problémám hogy múlt hónapban azaz 2011.november 16.-án megjött az első mensesem. 4 napig tartott és azóta semmi...:/ miért lehet mit tanácsoltok? Lehet hogy még nem állt be rendesen és ez okból késik?:/

#15 katilyn 2011. 12. 10. - 22:25:54

Szia! Nekem fél év volt a leghosszabb idő amíg nem jött meg. És én két dolgot próbáltam ki rá, amit ezen a fórumon olvastam. Egyik volt a cickafarkfű tea a másik ami sztem nagyon hatásos volt az Aviva torna. A teát sokáig ittam és elég rossz ízű volt, de a tornát kb 3szor megcsináltam szabályosan és kb 1 hétre rá megjött végre. Ezt mindenképpen ajánlom! Ha megjön utána pedig tanácsos lenne fogamzásgátlót szedned, mert sokkal jobban fogod te is érezni magad és nem lesznek ilyen komoly puffadásos problémáid! Jobbulást!

#16 klaybaba 2011. 12. 07. - 18:49:29

Sziasztok/Szia Lenne egy olyan kérdésem hogy 13 éves vagyok és már 2-3 hete nem jött meg. Ennek mi lehet az oka?

#17 ginababa26 2011. 11. 29. - 02:51:45

Sziasztok! Megmondom őszíntén, hogy sokat gondolkodtam azon, hogy irjak-e,,, Nem tudom, hogy jó helyen járok!?,, mivel láttam, hogy 12-17 éves lányok irnak segítségért.. 26 éves vagyok Tehát, nekem is lenne egy olyan jellegű problémám, hogy 1o. hónapja nem jött meg, legutolsó mestruációm Januárban volt, amikor majdnem 3 hetet nem tudtam dolgozni mert tenyérnyi nagyságú alvadt v.r darabok jöttek.. Január előtt 7 hónapig nem volt meg, teljesen feldagadtam, a hasam akkora volt mint egy dinnye, begörcsöltem és jött a "szülés". Most meg mégnagyobb és feszül, fáj a hasam alja és nem rendszeresen de szoktam görcsölni is. Orvosnál voltam és mindent RENDBEN talált.. Olvastam a poloskavész-ről, szerintetek segítene rajtam? már sokminden kipróbáltam a házipatikából de sajnos nincs eredménye. Voltam többféle nőgyógyászati vizsgálaton és ultrahangon is többször. (ez már a 2. orvosom) Választ előre is köszönöm!

#18 szandra8423 2011. 10. 27. - 21:37:30

Hello!Nekem 1 hónapja késik,és a párommal szerettünk volna öxxehozni kisbabát de negativ lett a teszt!vixont valamikor faj a mellem vagy meg enyhen vixket!szerintetek mi lehet?lehet azert lett negativ mert kesett es nemtudtam teherbe esni?légyszi válaxoljatok! :(

#19 pillangolany 2011. 10. 12. - 18:11:00

Én azt szeretném kérdezni h voltam a btommal ugy h menstruiáciom első napján.a menstruáciom 7 napig tartott.csináltam tesztet negativ lett.2 napja késik de viszont ilyen barnás sötétbarnás kicsi vérzésem volt már.ilyenkor mi van?lehet megfázás miatt gondolom akkor majd beindul?

#20 kovacsrita18 2011. 08. 31. - 10:32:52

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem. Július 22-én veszítettem el a szüzességemet és július 27-én meg is jött a menstruációm.Viszont ebben a hónapban már 5napja késik. Használtunk gumit, szóval terhes remélem hogy nem vagyok. De azóta voltam külföldön is 3 hetet , és eléggé bestresszeltem azon hogy még nem jött meg. A stressz lehet az oka? Érdemes tesztet vennem, vagy inkább várjak? Mivel a szüleimmel nem tudok ilyenekről beszélni, fontos lenne hogy válaszoljatok! Köszönööm. :)

• 13 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Topik megosztása: