Házipatika fórum: Krónikus hólyaghurut - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 229 Oldal +
  • « Első
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • Utolsó »

Krónikus hólyaghurut

#121 eszter0810 2012. 03. 28. - 09:56:42

Kedves KKriszta28! Légyszi mond meg, hogy kivel sikerült feliratni gombaölőt. Beszéltem az urológusommal és azt mondta mivel a vizeletből nem tenyészi ki gomba Ő nem ír fel gombaölőt, csak antibiotikumot. 11 éve szenvedek, most már olyan szinten vagyok, hogy el sem múlik, folyamatosam van. Hiába szedek rá gyógyszert. Én Győrben élek, de bárhová elmegyek, ha van olyan orvos aki ezt felírja. Illetve az lenne a kérdésem, hogy pontosan milyen vérvizsgálat kell a candida kimutatásához. Két hét mulva megyek vérvételre, akkor megpróbálnám elintézni. Persze a te példádat látva lehet, hogy negatív lenne. Már mindent kipróbáltam, százezreket dobtam ki az ablakon, de nem gyógyultam meg. Most Ökonet-es candida diétába kezdek, de lehet, hogy gyógyszer is kéne! Köszönettel: Eszti

#122 KKriszta28 2012. 03. 27. - 12:12:04

Szia Malmacska! Nálam is volt rá példa, hogy a rosszul felépített kúra alkalmával amikor szedtem a gombaölőt csomóstól hullott a hajam. Mostanra azonban rájöttem, hogy az nem is volt kúrának nevezhető. Jelenleg szedek a gyógyszer mellé májvédőt, ami nagyon fontos és minden olyan vitamint és ásványi anyagot amelyből éppen hiányt mutat a szervezetem. Így tud csak regenerálódni, ha meg kap mindent, amire a gyógyuláshoz szüksége van. És az egy nagyon téves elgondolás, hogy előbb szedni kell hosszú ideig a gombaölőt és majd a végén pótlunk mindent, mert a gomba úgy is feléli... Na ilyenkor nem lesz eredményes a terápia. Személy szerint most elmondhatom, hogy jó ideje nem volt ennyire megerősödve a hajam, mint most. Fésülködésnél alig jön ki pár szál, nem úgy mint az előtt. Most kezdtem a 7. hónapot el gyógyszerszedés ügyileg. Ráadásul Orungalt szedek, ami a legerősebb. Véleményem szerint felesleges minden más csodakészítményre pénzt adni, itt a gomba a felelős mindenért, ezt kell visszaszorítani és újra felépíteni az egészséges flórákat, immunrendszert.

#123 malmacska 2012. 03. 26. - 21:42:33

Sziasztok! Régi vagyok már itt de nagyon régóta nem jelentkeztem. Csak néhány bejegyzést olvastam vissza. Kriszta, gratulálok, ahhoz h ilyen sikerre vitted a gyógyításod és drukkolok, hogy a végére érj. Én már 2-3 éve szembesültem azzal h mindennek az oka a candida, diétáztam is, nekem már az is csodát tett. Kriszta, azt szeretném kérdezni, h a szájon át szedett gombaölőktől nincsenek egyéb panaszaid. Csak mert rémlik nekem h annak indején baranka írt olyasmit, amikor már hónapok óta szedte a gombaölóket, akkor el kezdett hullani a haja. Csak érdeklődöm, mert nekem is lassan valami drasztikus kúrába kell kezdenem. 10 éve vagyok krónikus hólyaghurutos, ez mindig társul gombával, de 5 éve vagy terhes vagyok vagy szoptatok, így nem igazán van tökéletes megoldás a számomra. De lassan ennek az időszaknak is vége és akkor végre én i skigyógyítom magamat. Amúgy sztem aaz orvosok kóklerek és csak a sötétben tapogatóznak. Még vmi... valaki próbálta az urzinolt? Tapasztalat? Én most hallottam róla először, nem tudom érdemes-e belőle tartani itthon baj esetére. Köszi lányok, minden jót!

#124 KKriszta28 2012. 03. 24. - 18:04:32

Sziasztok! Csütörtökön voltam a szokásos havi kontrollon. Ez azért volt fontos dátum, mert immár fél éve kezdtem el a Candida kúrát-kezelést ebben a formában. Gondoltam megosztom veletek a történteket, hiszen igen tanulságos lehet ez mindenki számára. Számomra pedig óriási érzés, hogy valóban minden úgy történt, ahogy azt az eddigi tanulmányaim során kispekuláltam. Korábban már kétszer végeztettem anno vértesztet Candidára. Az első akkor negatív lett, a második pedig meghatározhatatlan. Fontos tudni, hogy soha semmilyen kenetből nem tenyészett ki nálam gomba, viszont baci igen, amire tömérdek antibiot szedtem. Aztán rájöttem, hogy a bacikat a gomba okozza, hiába szedem az antibiokat, illetve nem hiába, mert csak egyre jobban elásom magam a föld alá. Én már két éve tudtam, hogy a Candida a bajom, de mindenki elküldött, hogy a negatív az negatív. Igen ám, csak közben utána olvastam és megtaláltam a megoldást, hogy miért is lett negatív eredményem. Az immunrendszerem már annyira lepukkant állapotban volt, hogy nem termelt ellenanyagot (immunglobulint), így hát az nem is volt kimutatható a vérből. Most egy fél év folyamatos gombaölő gyógyszer szedés (2 hónap Nizoral, 4 hónap Orungal) lett a tesztem pozitív!! Nem tévedés, valóban az. Ráadásul egy közepesen fertőzött értéket kaptam. Először talán azt hihetné az ember, hogy most kétségbe kell esni. De igazából az az állapot lehetett kétségbeejtő amikor nem mutatkozott már semmi a vérben. Mondta is a természetgyógyász hölgy, hogy te jó ég, akkor mennyi lehetett, mikor elkezdtük a kúrát, hát csoda, hogy élek! Ez most azt jelenti, hogy végre el kezdett dolgozni újra az immunrendszerem, így közelebb vagyok az egészséges állapothoz, mint valaha. Tovább folytatom a gyógyszert és az egyéb kiegészítőket egészen addig, amíg a normál értéket el nem érjük. Egyébként legbelül még éreztem, hogy továbbra is szükséges lesz szintetikus gombaölőre, hogy nem lesz elég a fél év, ami sok embernél talán már elégséges. Még nem vagyok teljesen gyógyult, de a kezemben a kulcs a megoldáshoz és végre van partner benne aki segít. Ez a legjobb kúra, hihetetlenül jól fel van minden építve. Megérte kutatni éveken keresztül! Fontos lenne, hogy megértsétek ami már annyiszor elhangzott itt. Ami pedig nem más mint az, hogy nem a bacikat kell hajkurászni. Az, hogy bakteriális fertőzések léptek fel nálunk valaminek a következménye. Hiába fogjuk nyakra főre szedni a sok antibiót, egyre rosszabbul leszünk, mert az ráadásul táptalaj a gombának, ami kiváltója ennek az egésznek. Nekem személy szerint papírom van az IC-ről, volt baj a tüdőmmel, szívemmel, az egész kismedencémmel, volt asztmaszerűm, allergiáim, minden amit el lehet képzelni. Mára a tüneteim 99 %-a elmúlt. Újra tudok szexelni, igaz, még használok kúpot, de akkor is működök 6 év után. Próbáljátok megérteni, hogy ezek a betegségek, mint a krónikus hólyaghurut valaminek a következménye és nem az alap betegségünk. Az alap a Candidiázis szisztémás formában, hiszen ha több szervet is megbetegít akkor már sajnos arról van szó. És van kiút belőle. Erre én vagyok a példa. Még magam sem hiszem, de látom a fényt az alagút végén. :)

#125 labello23 2012. 03. 24. - 17:16:08

sziasztok! Az én problémám kb.8évvel ezelőtt,az első együttlét után kezdődött.Akkor úgy gondoltam biztos felfáztam,az orvosok is azt mondták h mindig ki van a hasam,ennyivel elintézték.Folyásom nagyon sok van,fehér tejszerű,nem kellemetlen szagú,nem viszket,de olyan nagy mennyiségű h sokszor tisztaságit kell használnom. A vizeletemből colit,enterococcus faecelis ami leggyakrabban kitenyészik.Pedig ügyelek a higiéniára,nagy dolog után zuhanyzás,intim törlőkendő,mindig tiszta törölköző... Szex után kb.1-2nap elteltével fáj,ég,csíp,10percenkénti pisilés,sokszor azt érzem h a wc-ig sem tudok kiérni,az utolsó csepp néha véres is.Antibiók,gyógyszerek,teák,vitamin ok,nőgyógyászok,természetgyógyászok kb. a fizetésm erre megy rá:-( Nekem a Nitrofurantoin nagyon jó volt szex után csak sajnos betiltották.Kb.1évvel ezelőtt megfogadtam h soha többet nem veszek be antibiót,ki is bírtam egy pár hónapig.Szex után pisilés 3x,3 liter víz,D-Mannose, áfonya egy marékkal és sokszor nem jön elő(sztem a D-Mannose nagyon jó a colira,de más baktériummmal szemben hatástalan)de 2hónapja be kellett mennem az ügyeletre mert 5napig nem múlt el,nem akartam gyógyszert bevenni,de muszáj volt,kaptam egy vese-medence gyulladást,úgy fáj a vesém nem birtam megmozdulni 39fokos lázzal vittek kórházba.Vér és genny volt a vizeletemben.A hüvelyváladék tenyéstés kimutatta az streptococcus agalactiet.Azóta kicsit magamba fordultam,a barátomal kb.1hónapban 1x szexelünk és akkor is másnap rettegés. Olyan sokatok írja a gomba dolgot,de nekem soha nem tenyészett ki a hüvelyváladékomból se a fizeletemből sem. Viszont a sok folyás lehet attól van???Nektek mi a tapasztalatok?

#126 cukipicicica 2012. 03. 23. - 15:26:22

Hali! De akkor a tüneteid is elmúltak? Tehát ilyen szinten is érzed a javulást ezek szerint? Sajnos nem vagyok fent a facebookon,de majd otthom megpróbálom így is megnyitni hátha engedi a böngésző.(nem szeretnék felmenni semmilyen közösségi izére,nem vagyok pártolója).

#127 KKriszta28 2012. 03. 23. - 07:51:14

Sziasztok! Tegnap gondoltam egy nagyot és létrehoztam egy Facebook oldalt azzal a szándékkal, hogy segítsek receptekkel hasznos tippekkel tanácsokkal az egészséges életmód művelésében, ami a kulcs az EGÉSZSÉG visszaállításában. Minden itt kezdődik. Fogadjátok szeretettel. http://www.facebook.com/EGESZsegEDD

#128 KKriszta28 2012. 03. 22. - 22:03:39

Sziasztok! Tegnap voltam a szokásos havi kontrollon. A tegnapi azért volt fontos dátum, mert immár fél éve kezdtem el a Candida kúrát-kezelést ebben a formában. Gondoltam megosztom veletek a történteket, hiszen igen tanulságos lehet ez mindenki számára. Számomra pedig óriási érzés, hogy valóban minden úgy történt, ahogy azt az eddigi tanulmányaim során kispekuláltam. Korábban már kétszer végeztettem anno vértesztet Candidára. Az első akkor negatív lett, a második pedig meghatározhatatlan. Én tudtam, hogy ez a bajom, de mindenki elküldött, hogy a negatív az negatív. Ige ám, csak közben utána olvastam és megtaláltam a megoldást, hogy miért is lett negatív eredményem. Az immunrendszerem már annyira lepukkant állapotban volt, hogy nem termelt ellenanyagot, így hát az nem is volt kimutatható a vérből. Most egy fél év folyamatos gombaölő gyógyszer szedés (2 hónap Nizoral, 4 hónap Orungal) lett a tesztem pozitív!! Nem tévedés, valóban az. Ráadásul egy közepesen fertőzött értéket kaptam. Először talán azt hihetné az ember, hogy most kétségbe kell esni. De igazából az az állapot lehetett kétségbeejtő amikor nem mutatkozott már semmi a vérben. Mondta is a természetgyógyász hölgy, hogy te jó ég, akkor mennyi lehetett, hát csoda, hogy élek! Ez most azt jelenti, hogy végre el kezdett dolgozni újra az immunrendszerem, így közelebb vagyok az egészséges állapothoz, mint valaha. Tovább folytatom a gyógyszert és az egyéb kiegészítőket egészen addig, amíg a normál értéket el nem érjük. Egyébként legbelül még éreztem, hogy továbbra is szükséges lesz szintetikus gombaölőre, hogy nem lesz elég a fél év, ami sok embernél talán már elégséges. Még nem vagyok teljesen gyógyult, de a kezemben a kulcs a megoldáshoz és végre van partner benne aki segít. Ez a legjobb kúra, hihetetlenül jól fel van minden építve. Megérte kutatni éveken keresztül!

#129 cukipicicica 2012. 03. 22. - 09:12:59

Szia Kriszta! Lassan én is rászánom magam,hogy megkurkásszanak bár nekem mindig van baci a kenetemben szóval lehet,hogy ami neked a gyógyulást jelentette nekem semmit nem fog.Ettől függetlenül ha tudod küld el nekem a csodadokikat,hátha előrébb jutok én is egy lépéssel. Köszi!

#130 cukipicicica 2012. 03. 22. - 09:11:25

Szia! Nekem csak egy rövid terhességem volt(10.héten missed ab.),de érdekes módon a tüneteim csökkentek arra az időre.Sok mindent olvastam erről,volt akinek csak a terhesség idejére csökkentek a tünetek,volt aki jópár évre megszabadult tőle,volt aki szülés után visszaesett.. Ha nincs bakteriális fertőzés szerintem szülés után próbáld te is megkeresni a megoldást.Így is lehet éldegélni de én már nagyon unom.(nagyon hullámzó az én állapotom is.Néha jó,néha romlik)

#131 katalin79l 2012. 03. 21. - 09:58:03

Kedves hozzaszolok! Meg regebben olvastam a topikban, hogy egyeseknel elmultak a tunetek szules, illetve terhesseg utan. Van-e valaki ebben a helyzetben, mikor tortent a javulas? En jelenleg 7 honapos terhes vagyok, de nem tapasztaltam semmi valtozast a kronikus holyaghurutomon(rosszabbra sem fordult, de jobbra sem).2008 ota allandosult nalam a holyaghururut. Vajon maga a szules valtoztathat-e meg rajta vagy a terhessegi hormonvaltozasoknak kellett volna...? Koszi, Kati

#132 KKriszta28 2012. 03. 20. - 19:28:15

Jó felé tapogatóztunk, valóban a Candida a kiváltó oka ennek az egész mizériának. Csak elég nehéz megtalálni azt, aki valóban össze tudja rakni a megfelelő és mindenre kiterjedő kúrát. Nekem 3 évembe telt. Most viszont nagyon boldog vagyok, végre látom az alagút végét! Ha kérdésetek van írjatok, amint tudok válaszolok, ill. elküldöm a "megmentőim" elérhetőségét. Jó egészséget mindenkinek! Kriszta

#133 labello23 2012. 03. 12. - 18:01:14

szia! De jó végre valaki:-) és hogyan sikerült?

#134 KKriszta28 2012. 03. 09. - 09:25:40

Sziasztok! Jó ideje nem látogattam ezt a fórumot. Sajnos úgy látom még most is sokan és sokat írtok sajnos. Amiért most mégis billentyűzetet ragadtam az az, hogy szeretném megosztani veletek, hogy megtaláltam a helyes utat. Több, mint 6 év után újra van szexuális életem és jól vagyok. :) Már nagyon kevéske hiányzik a teljes egészségességhez. Alig hiszem el, de tényleg így van. Szóval lányok, van megoldás. :)

#135 CateRina28 2012. 02. 22. - 12:48:19

Szia! Jut eszembe, az első 2 hétben, nekem is napi 200 mg-ot kellett szednem, és csak utána a heti 150-et. Szóval nem hülyeség, ami a betegtájékoztatóban van.

#136 orsianyu 2012. 02. 22. - 08:39:35

Köszönöm szépen! Na, most fel lett adva a lecke, mert én azért kezdtem utánanézni ennek az adagolás-kérdésnek, mert a betegtájékoztató, de mindenféle professzionális anyag az interneten (FDA prescription information, stb.) teljesen mást mond húgyuti gombás fertőzére, tehát nem heti 150 mg-ot, hanem napi minimum 200-at, 1-2 héten át. Szóval nem jön össze, de a Tied meg egy harmadik fajta (persze csak annyiban, hogy hosszabb ideig). Köszi ismét! :-)

#137 CateRina28 2012. 02. 21. - 20:27:19

Szia! A Dermyc azt hiszem fluconazole hatóanyagot tartalmaz, én is ilyen hatóanyagú gyógyszert szedtem. Én nagyobb dózisban, és hosszabb ideig. Közel fél évig kellett szednem, 150 mg-osból heti egy szemet. De ezt az orvosoddal kell megbeszélned, hogy ő mit javasol. Szia, C.

#138 orsianyu 2012. 02. 21. - 10:56:52

Kedves Cate Rina! Légyszi írd le részletesebben, hogy az a bizonyos gombaellenes szer, ami Neked használt, mi volt, és főleg milyen dózisban, adagolásban, meddig szedted. Fontos lenne, mert nálam épp most diagnisztizáltak a fórumon felsoroltakhoz hasonló tünetekkel gombát a hólyagban (hólyagtükrözéssel, kitenyészni nem tenyészett ki), és 4 hétig heti 1 kapszula Dermyc-et kaptam rá (ennek a kúrának még nincs vége), de mindjárt mondta is a doki, hogy szerinte nem lehet kiirtani, ez csak visszaszorítja majd!!! Mi??? Nagyon szeretném onnan kiirtani a kis rohadékot! Szóval Neked mennyi volt az annyi, ami használt? Előre is nagyon köszönöm a segítséget! Orsi

#139 fruzsi22 2012. 02. 07. - 09:14:22

Sziasztok! Miután minden létező dolgot kipróbáltam, amit találtam, és semmi nem használt 1 éve, ezért elmentem pszichológushoz. Nagyon izgalmas dolgokat mondott tegnap. Ha a szervezet egy bizonyos helyzetben egy bizonyos módon reagál (szex után begyullad a hólyag), hajlamos ezt megtanulni és bár már nincs ott baci vagy gomba, ugyanazt a tünetet produkálja. De ezt át lehet "programozni". A hipnózist alkalmazza terápiában. Már 2x vettem részt ilyen kezelésen. Tegnap fájt a húgycsövem, el kellett képzelnem, hogy milyen a fala, színe stb. majd gondolatban átkentem egy rózsaszín folyadékkal amely megnyugtatta stb. Hihetetlen, felfoghatatlan, ámulatba ejtő boldogság: nem fáj. Nem vettem be gyógyszert. Nagyon-nagyon-nagyon drukkolok ennek a dolognak. Szorítsatok.

#140 labello23 2012. 02. 06. - 18:10:47

Szia! légyszi küldd el E-mail címed,szeretnék privátban kérdezni erről a betegségről.Előre is köszönöm! Üdv:Betti

• 229 Oldal +
  • « Első
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: