Házipatika fórum: Krónikus hólyaghurut - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 229 Oldal +
  • « Első
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • Utolsó »

Krónikus hólyaghurut

#141 angel74 2012. 02. 01. - 14:00:15

Sziasztok! Eddig úgy gondoltam, hogy csak nekem van ilyen jellegű problémám, de sajnálattal olvasom, hogy nem. 2003 ban egy melegvizes fürdőben összeszedtem a Canidát. 3 évembe telt mire kikezeltek: (3 orvos, kúp hegyek, gombaölő kapszulák, diéta.) Egyenlőre nem jött elő olyan drasztikusan. A szervezetemben benne van, de nem olyan formában mint előtte. 2010ben megváltozott a családi állapotom, és új partnerem lett. Az együttlétek száma heti 4-5 alkalom lett. Egyszer csak beütött a ménkő. Vizeletürítés és pengét pisiltem. Elmentem orvoshoz, szokásos antibiotikum. Használt is. Aztán egyre többször előjött, és mindig az együttlétek után. Gyógyszert még abba sem hagytam már kezdődött előről minden. Elég lett, és elmentem urológushoz. Az összes lehtséges vizsgálatot elvégezte. Az urólógus katéterrel vett le vizeletet. Minden negatív lett, kivéve a kenet: Candida volt a vizeletben. Előtte a nőgyógyászom elintézte és vett le többször vizeletet kémcsőbe. Abban volt Candida és Coli is. Kaptam egy halom gombaölő kapszulát. és elküldött isten hírével. A nőgyógyászom vett le a hüvelyből kenetet Cóli és Candida volt benne. Kúp, kenőcs. Természetesen semmi változás. Aztán a neten találtam a D-Mannost és nekem bevált. 1 hónapig szedtem. Égő, csípő vizeléseim már nincsenek több mint 1 éve. Deeeee: ha csokit eszem három napig sugárzik kifelé a fájdalom a hüvely és a hugycső felől. Utánna megszűnik. Ha sósabbat eszem iritálja a hólyagomat. De miután kipisilem mintha elvágták volna. Hozzá kell tennem hogy napi 2 és fél-3 liter folyadékot iszom. Nem eszem cukrosat, élesztőt, a gomba miatt. Szedem a tőzegáfonyát, de lehet hogy abbahagyom, mert úgy érzem hogy kicsit savas a vizeletem tőle. De viszont szedem grapefruitmag olajat a gomba ellen. Olvastam hogy a Coli is szereti a cukrot. Vannak a gyógynövényes boltokban speckó cukrok, akiknek ilyen jellegű a bajuk. Sokat gondolkodtam, és szerintem a Candida okozza sokunknál a gondot és nem kifejezetten a Coli. Azzal zárnám a hozzászólásom, hogy én is mint bárki más ezen az oldalon, mindent megteszek azért, hogy rendbe jöjjek. Deeeeee: és őszintén bevalom, nagyon sokat stresszelek, idegeskedek, sok lelki fájdaom ér. Tehát addig, amíg ezeknek az okozóját nem szűntetem meg, addig nem lesz változás. A Candida legnagyobb táplálója a stressz. azért ezen gondolkodjon el mindenki. Kívánok mindenkinek és magamnak is, hogy gyógyuljunk meg mihamarabb. És kiegyensúlyozott, vidám, boldog életet tudjunk élni. :)

#142 alexa_77 2012. 01. 26. - 14:53:39

ne félj, nem tehetsz erről. és van rá megoldás is. nézd meg ezt a videót és menj el orvoshoz. :) Jobbulást!:)

#143 patti_p 2012. 01. 26. - 14:37:42

nem tudom, hogy mit csináljak, ezért innen kérek tanácsot. múlt évben nagyon felfáztam és eléggé heveny hólyagyulladást kaptam, amivel hónapokig szenvedtem. pár hete viszont egy olyan problémával szembesültem, hogy nagyon sűrűn kell elmennem pisilni, és nagyon nehezen tudom visszatartani. van, hogy pár csepp be is megy, mert egyszerűen nem tudom visszatartani. annyira cikinek érzem. direkt betéteket teszek be, hogy az felszívja a becsöppent pisit. ez már mindig így marad? félek elmenni a dokihoz is....

#144 candy888 2012. 01. 23. - 19:30:23

Sziasztok! Valaki tudna esetleg nekem adni olyan pesti nőgyógyász elérhetőségét, aki hajlandó elismerni hogy a hólyaghurutot gomba okozza és fel is írná rá a lejjebb említett gombaölő szert és alaposabban megvizsgálna??? Köszönöm!!!

#145 candy888 2012. 01. 19. - 20:00:46

Sziasztok! Most voltam urológián, elküldtek vizelet laborba, ha lesz benne E.coli akkor célzottan arra kezelnek, ha nem akkor azt mondta a doki nekem is, hogy ez az én alkati érzékenységem és az immunrendszerem kellene erősíteni. Megnézett uh-val, megtapintott, semmit nem talált és azt mondta a hólyagtükrözésnek se látja értelmét, mert anatómiailag rendben vagyok...úgyhogy nem lettem előrébb sajnos.

#146 Regina37 2012. 01. 19. - 18:07:30

Nekem ez az antibiotikum profilaxis egyenlőre bevált. 7 hónapja nem jött elő, 7 év kínlódás után. Ennek az a lényege, hogy minden este egy kis adag antibiotikumot kell bevenni. Lehet váltott antibiotikummal is, pl. Sumetrolim majd Cifran, régebben Nitrofurantoin is volt. Én is minden Antibiotikum kura után jól voltam a következő szexig és kezdődött minden előlről. És nem a páromtól kaptam, mert óvszerrel is előjött. A saját kórokozóm megy bele a húgycsövembe szexnél. Sőt! Több alkalommal a párom is elkapta tőlem. Szenvedett ő is rendesen. Ahogy a filmen is mondták, a hüvelyben a normál flóra megváltozása miatt és a gomba miatt ott tapadnak meg a baktériumok és szex alkalmával kisodródnak és be a a húgycsőbe /saját magaméba és a pároméba is/, szóval két embert fertőzök egyszerre.

#147 anettkalozi 2012. 01. 18. - 22:56:33

Szia Regina! Megnéztem a videókat. 4éve volt szerencsém dr.Tenkéhez,azóta is ugyanitt tartok,pedig sokáig kezelt,nem kevés pénzért. :(

#148 Regina37 2012. 01. 18. - 18:47:57

http://videoklinika....szex_utan_urell

#149 Regina37 2012. 01. 18. - 18:28:49

Egy másik video: http://videoklinika....ut_noknel_urell Ha a keresőbe beirod, hogy felfázás, több videot is meg tudsz nézni a témával kapcsoaltban.

#150 Regina37 2012. 01. 18. - 18:06:31

Egy video, érdemes megnézni: http://videoklinika...._felfazas_urell

#151 anettkalozi 2012. 01. 18. - 16:51:04

Szia! Én úgy érzem,hogy valami velem nem stimmel. Eddig minden partneremnél előjött,nem csak a mostaninál,ez előző párommal partnerterápián is voltunk,ami azt jelentette,hogy mind a kettőnket kezeltek antibiotikummal,én mégis újra és újra elkapom. Az egyik orvos a sok közül,tán ő volt velem a legőszintébb,azt mondta,hogy ez egy természetes baktérium ami a férfiakban van amit én nem bírok és begyulladok. Azt mondta,h nem tud rajtam segíteni,ez az én érzékenységem,tulajdonképpen a migrénhez hasonlította,hogy gyógyítani nem tudják teljesen,csak egy két tippet mondott a megelőzésre pl: szex előtt -után pisi,tampont,tangát ne erőltessem,sok folyadék stb. A jelenlegi páromat is elcipeltem magammal az urológiára,állításuk szerint neki semmi baja. Azt mondták nekem se,csak éppen akkor mikor gyulladásba vagyok. Nem értem.

#152 candy888 2012. 01. 17. - 14:04:32

Most jövök a dokitól, semmit nem talált, főleg hogy volt labor kivizsgálásom is és gomba negatív ezért nem is adott gombára semmit, nem érti mi a bajom, azt mondta gondolkodjak el a pszichés részén a dolgoknak. Megnézett UH-val, labor és semmi...

#153 cukipicicica 2012. 01. 17. - 09:49:51

Egyetértek.Főleg mert ha valaki nem csak szökőévente szexel az tul.képpen az egész életében végig szedhetné az antibiotikumot.(amire úgyis rezistens lesz a baci).Ez nem megoldás csak tűzoltás.Saját tapasztalatom szerint bár a hólyagom tele van e.colival,de normális folyadék beosztással és azzal,hogy kerülök bizonyos ételeket/fűszereket egész jól elvagyok.(+inzulin rezistencia miatti diéta CH érték folyamatos alacsony szinten tartása szintén nagyon jót tesz!Szinte tünetmentes vagyok) Viszont a szex érdekes módon jó hatással van a tünetekre(mivel hüvelygyulladásom is van),utána két napig szinte nincs is tünetem:-D A sok szex jó:-D

#154 candy888 2012. 01. 16. - 21:55:51

Szia! Köszi a tanácsot, csak úgy gondolom az a kevés Sumetrolim se tesz jót, amit te használsz, szeretnék végleg lemondani a bogyókról, ezért keresek alternatív megoldást a kiújulás ellen, viszont mindig van itthon tartalék doboz antibiotikum. Most olvastam neten, hogy a Renol cseppek is nagyon hatásosak. De holnap doki és hátha okosabb leszek. Kicsit kezdek besokallni a több doboz antibiotikumtól amit az utóbbi három hónapban beszedtem.

#155 Regina37 2012. 01. 16. - 18:50:39

Sziasztok! Én 7 évig kinlódtam ezzel a bajjal. Eleinte én is szedtem az antibiotikumokat. Majd pár évig tőzegáfonyával elvoltam, bár soha nem voltam tünetmentes. Tavaly nagyon előjött, nagyon fájd, tele volt E.colival a vizeletem, Cifran kurától rendbejöttem. Itt is olvastam már, valaki irta, hogy 2 tbl Sumetrolimmal és forró fürdővel kezeli magát szex után, így előzi meg a baj előjövetelét. Én itt a neten orvostól is hallottam egy kis filmen, hogy akinek ilyen krónikus hólyaghurutja van, és szex után hajlamos rá, annak minden nap este kis adag antibiotikumot kell szedni. Nekem tavaly május óta nem jött elő. Ennyit teszek: szex előtt bekenem Betadine kenőccsel a hüvelyem és húgycsőnyilás környékét, majd szex után beveszek 1 tbl. Sumetrolimot és következő nap este is egyet. Néha még egyet beveszek, ha valami rendelleneset érzek ott alul. Amúgy gombám is van időnként, egyszer vagy kétszer használtam Canesten hüvelykúpot, elmúlt tőle, de aztán újra visszajön. Canesten kenőcsöt is szoktam használni. A lényeg, hogy az akut hólyaghurutot ki kell kezelni /az esetek nagy részében baktérium, főleg Escherichia coli okozza/ és utána tenni ellene, hogy visszajöjjön. Erre nekem bevált a Betadine+Sumetrolim. Háziorvossal fel lwhwt iratni.

#156 candy888 2012. 01. 16. - 10:11:58

Kedves Cate Rina! Visszamegyek a nőgyógyászomhoz holnap és mindenképp megemlítem neki, nagyon remélem nem fog hülyének nézni és felírja. Most az antibiotikum átmenetileg segít, de tudom ez nem megoldás. Most direkt semmi cukrot nem fogok enni, sok folyadék és tőzegáfonya, normaflore, és elkezdtem a gynophilus hüvelykapszulát is használni. Azt a doki tudni fogja akkor hogy milyet irasson fel? Ha a nőgyógyászom nem írja fel, majd az urológósuomnál is próbálkozom. Köszönöm, próbálok pozitívan hozzáállni és nem fogom feladni. Kitartást nektek is!

#157 CateRina28 2012. 01. 16. - 09:54:53

Sziasztok Candy és Krisztike! Már nagyon sokszor leírtam, én mitől gyógyultam meg, és hogy mi okozhat ilyen panaszokat amiket leírtatok. Ráadásul Candy te még a következőket is írtad, idézem: "az antibiotikum legutóbb úgy elszúrta a hüvelyflórám, hogy viszkettem meg folyásom lett,de elég durva szinten". Ezt a viszketést és folyást a gomba okozta, ami a hólyagodban is ott van már. Mivel gombás a hólyag, ezért sokkal könnyebben felszaporodnak ott a bacik is, amik a hólyaghurutot okozzák. Viszont ha nem lenne ott a gomba, akkor nem tudnának a bacik felszaporodni, és nem éreznétek a nyomást meg pisilési ingert sem.És az, hogy nem tenyészett ki nálatok gomba, még semmit nem jelent, mivel a gombát igencsak nehéz kitenyészteni, nálam sem tudták 1x sem, mégis az okozta a bajaimat. Szóval mindenképp próbáljatok meg gombaölőt felíratni, de ne csak 1 szemet, mert az édeskevés lesz. Még 1 másik dolog is okozhat folyamatosan pisilési ingert: ez pedig a vulvar vestibulitis nevű betegség, de szerintem nálatok nem ez a probléma, hanem a gomba. Annak járjatok először utána. Jobbulást! C.

#158 candy888 2012. 01. 16. - 04:31:43

Sziasztok! Azért írok mert én is pontosan ebben a cipőben járok és jelenleg annyira el vagyok keseredve, hogy élni nincs is kedvem...Nekem volt pár éve hólyaghurutom, akkor Sumetrolimmal sikeresen kikezeltek. Most ősszel, miután abbahagytam a fogamzásgátló szedését lett egy nagyon durva akut hólyaghurutom, véres vizelettel, pokoli fájdalommal, azt két hónapja Ciprinollal kezelték. Jobban is lettem, de azóta is visszamaradt ilyen enyhe diszkomfort érzetem minden pisilés után,de azt elfogadtam. Viszont két napja együtt voltam óvszerrel egy sráccal (nem tudok gumi allergiáról) és ma kijött megint....gyakori inger, kevés pisi, pokoli fájdalom. Annyi a szerencsé, hogy volt itthon az urolúgustól Cifran tablettám és most kezdtem el szedni, de mivel két hónapon belül ismétlődik, rettegek hogy így fogom leélni az életem és folyamatosan antibiot kell szednem, mindezt úgy hogy beszedtem egy doboz tőzegáfonyát és emellett kijött most megint. Csináltam gynoflor hüvely kezelést, normaflort , sokat iszom, irtó melegen öltözködöm, egyszerűen lila gőzöm nincs mi hozza elő,de már bőgtem egy sort ma...most reggel megint doki,de utom,hogy csak tömni fognak antibioval, azon meg még sem élhetek életem végig.....olvasgatom hogy miket írtatok, csak a sok tanács között nem tudom mivel kéne kezdenem. Nőgyógyásznál voltam egy hónapja, megnézett egy csomó mindent kenetből, pl gombát és negatív....trichomonas neg, gonorrhea negatív.....ha nem gomba akkor mi lehet?? Lehet hogy lelki alapon hívom elő magamnak? Szingli vagyok és mostanság nem épp a leg pozitívabb hangulatban. Rettegek ettől a nyavalyától és elment minden életkedvem.....az antibiotikum legútóbb úgy elszúrta a hüvelyflórám, hogy voszkettem meg folyásom lett,de elég durva szinten...,ezt két havonta nem akarom csinálni...esetleg homeopátiával próbálkozott valaki???

#159 krisztike67 2012. 01. 11. - 15:12:47

Sziasztok! Olvasgatom ezt a fórumot már egy jó ideje,nagyon jó,hogy ennyien vannak akik megosztják itt a tapasztalataikat. Azt azonban nem gondoltam volna,hogy ennyien küzdenek mindenféle hólyag-problémákkal. Tanácstalan vagyok,így segítséget szeretnék kérni Tőletek. Az Én problémám kb. 8 hónapja kezdődött,mikor elkezdtem fogamzásgátló tablettát szedni. Azelőtt párszor volt hólyaghurutom,banális,1 nap alatt antibiotikumtól elmúlós típus és nem is volt már évek óta. Viszont mikor elkezdtem szedni ezt a fogamzásgátlót már az 1. hónapban kijött,majd a másodikban,a harmadikban és a negyedikben 2x. Klasszikus hurutos tüneteim voltak,amik antibiotikumra hamar elmúltak. (4 hónap alatt 5 doboz antibiotikum).Az utolsó hurutnál viszont nagyon nagy fájdalmaim voltak és vér is volt a vizeletben,így egyből urológiára mentem. Kaptam erős antibiotikumot,amitől az akut panaszok hamar elmúltak,de visszamaradt egy furcsa diszkomfort érzet. Ez azóta is megvan. Mintha folyton pisilnem kellene,de nem sürgetően vagy kínzóan,belenyílal a hólyagomba időnként,főleg pisilés előtt,és egy hólyagtáji nyomás érzésem van szinte állandóan. Amikor az utolsó hurutnál az urológián voltam genny volt a vizeletben,de semmi nem tenyészett ki,se gomba,se baci,UH rendben volt. Elküldtek nőgyógyászatra is,de ott is minden negatív volt. Viszont mondtam a dokinak,hogy csak azóta vannak ilyen panaszaim,mióta a fogamzásgátlót szedem,mondta hagyjam abba és védekezzünk óvszerrel. Abba is hagytam a gyógyszert és tapasztaltam is javulást,de már eltelt 4 hónap és még mindig nem az igazi. A panaszaim ha enyhébben is,de megvannak. A nőgyógyász pár hónap után megint nem talált semmit,felírt probiotikumot és uro-waxomot. Nem igazán segítettek,a panaszaim azóta is maradtak. Szedek vörösáfonyát,gyógyteákat,c-vitamint, de sajnos nem sok minden változott az elmúlt hónapokban. Így nem tudom mit kellene kipróbálnom vagy kihez kellene fordulnom. Egy olyan urológust keresek,aki nem nevet ki a gomba-teória miatt és nem akar elintézni megint csak antibiotikummal és teával.Ha valaki tapasztalt ilyet vagy lenne valami ötlete nagyon megköszönném! Minden jót kívánok Mindenkink!

#160 cickomicko 2012. 01. 11. - 12:04:34

Szia! Amondó vagyok, hogy ha az óvszerrel tünetmentes vagy, akkor a párodnak nem ártana kivizsgáltatnia magát, mert ezek szerint nála lehet valami bibi.

• 229 Oldal +
  • « Első
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: