Házipatika fórum: Krónikus hólyaghurut - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 229 Oldal +
  • « Első
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • Utolsó »

Krónikus hólyaghurut

#161 anettkalozi 2012. 01. 10. - 17:18:19

Sziasztok! Nekem 8éve tart ez a betegségem,rengeteg orvosnál jártam,urológia,nőgyógyászat senki nem tudott rajtam hosszútávon segíteni,volt hogy 2-3 hetente antibiotikumot szedtem,de olyan fájdalmaim voltak,hogy muszáj voltam pedig többször megfogadtam,hogy nem veszek be több mérget inkább megpróbálom természetes készítményekkel (pl: urogin,gyógyteák) rendbe tenni magam,de nem értek semmit. Szedtem minden féle antibiót: ciprobay,cifrán,nitrofurantoin,monur ál por,mindegyik gyorsan mulasztotta a fájdalmam ideig óráig,szóval ez a betegség egy átok,pedig a fájdalomküszöböm elég nagy,de ezt nem bírom elviselni. Kamillába ülök addig is amíg nem hat a gyógyszer,mert nem bírom,annyira csíp meg fáj.Azon csodálkozom,hogy nem készítette még ki a gyomrom a sok gyógyszer,mert olvastam,hogy valakinek igen. 24 éves vagyok még gyermekem sincs,nem tudom hogy így hogy lesz egyáltalán,pedig vágyom már rá,de hát ilyen gyógyszerek szedése mellett esélytelen, Volt hogy dolgozni sem tudtam menni,mert reggeli pisinél beütött a krakk...annyira elvagyok néha keseredve,hogy elmondani nem lehet. Felvetettem a páromnak az óvszer használatát,hála istennek nagyon megértő velem,és most azzal próbálkozunk. Tudom,hogy az sem megoldás,de már így 3hónapja tünetmentes vagyok.Nem olyan a szex nyilván,de inkább ez mint az állandó para ,hogy megint orvos,gyógyszerek stb. Bízom benne,hogy egyszer lesz erre megoldás,mert jelenleg nincs szerintem,ez az urológia keresztje.Valakinek a szülés után elmúlt,mert megváltozik a hugycső állása,de én nem tudom,h fogok odáig egyáltalán eljutni. Ami szintén rémisztő,hogy egyre több nőnek vannak ilyen tünetei,érdekes,a mamám szerint régen ilyen nem volt,ő is értetlenül nézi. Az én történetem röviden ennyi,szívből kívánok Nektek gyógyulást. Ha valakinek valami segített kérem írjátok le,mert mindenre vevő vagyok,kivéve az antibióra. Köszönöm Anett :)

#162 ntma22 2011. 12. 27. - 14:46:12

sziasztok, ahogy agica333 is írta nekem is hasonló a probléma...minden a szex után kezdődik újra és újra...bár nekem főleg a téli időszakban jellemző..és az antibio tényleg csak ideig óráig jó..sőt tavaly hónapokon át kaptam én is mindenfélét ám többet árt mint használ.. addig is maradnak a tünetek kezelésére a gyógynövények a teák és a gyógynövényes bogyók na meg az elővigyázatosság..de ez egy kínszevedés akkor is.. ha valakinek hasonló tünetekkel van megoldása kíváncsian várom énis..:)

#163 csaford 2011. 12. 27. - 14:20:32

Szia Ágica! Mi babát szeretnénk, úh nem védekezünk. Kivételesen most nekem a férjemet is megvizsgálták, és találtak is bacit. Nekem antibió után vettek kenetet, ami negatív volt, de vszínűleg nálam is lehetett vmi még antibió előtt. Én Caterinta verzióját tartom valószínűnek, a gomba elméletet. Szerintem a PCO is hajlamosíthat a gombásodásra a cukor miatt. Januártól kezdem a szigorított PCO diétát candida diétával fűszerezve. Jobbulást! Csaford

#164 agica333 2011. 12. 24. - 21:21:39

Sziasztok! Van egy elméletem a rendszeres felfázásra és a visszatérő gombafertőzésre...nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, nekem rendszerint szex után kezdődik a rémség, most direkt nem voltam 1ütt a párommal 1 hónapig, meg is gyógyultam, visszanyertem a normális hüvelyflórám, erre szex...2 napra rá ..felfázás, folyás...remek..úgyhogy közösen kellene megtalálnunk a probléma forrását..ezért tenném fel a kérdést, hogy ki mivel védekezik? Mert nemrég azt is olvastam h a spermicid anyagoktól veszti el a hüvelyflóra a vmit:)...amitől elfertőződik, majd átkerül a húgyhólyagba és jön a felfázás...Mit gondolt erről? És ki mivel védekezik? Az antibiotikumot szerintem mindenki elfelejtheti...azzal csak az orvosok tudnak le minket, h ürüljön a váró... Köszi a választ! Kitartás lányok!:S:)

#165 CateRina28 2011. 12. 21. - 08:36:34

Szia Csaford! Nekem igen, már több mint 2 éve nem volt hólyaghurutom, de szerintem csak diétával nem lehet ezt elérni. Illetve ha mégis, akkor azt valószínűleg nagyon szigorúan be kellene tartani, ami nem biztos, hogy egészséges, legyengülhet a szervezeted. Én már nem diétázom, de mégsem újult ki a betegség. Nem olyan bonyolult betegség ez, csak mivel a dokik másképp akarják kezelni, mint ahogy kellene, így a beteg sokáig beteg, és ezért felnagyítódik az egész betegség. Persze én is nagyon jól tudom, mennyire rossz tud ez lenni, de azt is tudom, hogy meg lehet belőle gyógyulni. A férjednél valószínűleg találnak bacikat, ez nálunk is így volt. Ne tévesszen meg, attól még a gomba a fő baj, de a férjed szedjen antibiót, ha lesz benne baci, mert a ha a te gombádra rámegy az ő bacija, akkor gyulladsz be. Mielőbbi gyógyulást kívánok! C.

#166 csaford 2011. 12. 20. - 09:51:05

Szia Caterina! Most megyek majd vissza a dokihoz, kíváncsi leszek, h a laborvizsgálatban lesz-e vmi. (bár antibió után megint, úh vszínűleg negatív lesz.) Te mennyi ideje vagy tünetmentes? Jól emlékszem, hogy 2,5 éve??? :-D Még mindig diétázol? Szerinted csak diétával /gyógyszer nélkül /el lehet érni ugyanezt az eredményt? Valakitől olvastam itt /nem emlékszem h ki volt/ hogy gyógyszer nélkül csak diétával is tünetmentes. Ja, most először kértek a férjemtől is mintát. Annak péntekre lesz meg az eredménye. Kíváncsi vagyok, h nála találnak-e valamit. Mindenkinek tünetmentes napokat! Puszi Csaford

#167 CateRina28 2011. 12. 20. - 09:29:57

Szia Csaford! Én teljesen jól vagyok hólyagügyileg, de nem csak a diéta miatt, én gombaölő gyógyszert is szedtem. Neked is gyógyulást kívánok! Szia, Caterina

#168 csaford 2011. 12. 19. - 11:55:33

Sziasztok kedves Sorstársaim! Sajnos szintén "zenész". Az első felfázásom 95-ben volt, egy fincsi kis hólyaghurut, vesemedence gyulladással egybekötve. Persze mindig antibiotikumot kaptam rá. Már kétszer megcsináltam az Urowaxom kúrát is, ami mindkét esetben kb. fél évig volt hatásos. Hetek óta olvasom a fórumot, sok erőt adott, köszönöm Mindenkinek! Nálam is összefüggés van a szex és a 'felfázás' között. Együttlét után kb 20-24 órával felfázásos tünetek jelentkeznek, utána MINDIG véres, görcsös vizelet, s irány az urológia . Persze a szokásos / a szex körüli mizéria /pisi, mosdás, ivás..stb. betartásával. Sokszor úgy érzem, hogy mindegy volt az éjszakai virrasztás a sok ivás és sok pisilés, úgy is előjön a DÖG.  Idén már 5. alkalommal látogattam az urológiát... Azt megfigyeltem, hogy minden alkalommal van valami hüvelyi fertőzésem is, csak arra nem jöttem rá, hogy mi volt előbb a tyúk vagy a tojás? Általában akkor vagyok 'rendben', ha a hüvelyflórám helyreállt, bár akkor is a frász van rajtam szex után 1-2 napig... de szerintem ismeritek az érzést.... Feltűnt, hogy többen inzulin rezisztenciában szenvednek, többek közt én is, és a húgom is, akinek ugyanilyen szex utáni 'felfázása' szokott lenni. Nem lehet, hogy ezzel van összefüggésben a dolog???? Vagy esetleg tényleg hajlamosabbak vagyunk a candidára, mivel a szervezetünk a cukrot nem tudja rendesen feldolgozni? És ismét beigazolódik a 'gombaelmélet'? Vagy a hormonok miatt borul fel mindig a hüvelyflóra, és amiatt jön elő mindig a DÖG? Mit gondoltok? Vagy együtt a kettő? KKriszta28, Hugibogi, Andifehér és Caterina28 ti a diéta óta teljesen jól vagytok? Semmi tünet? Gviki a cukordiétával is teljesen tünetmentes vagy? (ami ugye nem olyan szigorú, mint a candida diéta, mert engedi a tejtermékeket) Többiek hogy vannak? Köszi előre is a válaszokat!

#169 cickomicko 2011. 12. 14. - 15:02:18

A Lapacho fa kérgét az inkák számtalan betegség kezelésére használták. Dél-Amerikában most is gyógyszerként tartják számon, a nyugati orvostudomány számára azonban csak a XX. század második felétől vált ismertté. Az utóbbi évtizedek során Észak-Amerikában a gyógynövény egyre ismertebbé vált, Európában viszont még mindig nagyon kevesen ismerik. Sokan azt állítják, hogy a Lapacho egy olyan csodagyógyszer ami akár rákos betegségek gyógyítására is alkalmas, míg mások csak látszagyógyszernek tekintik. A Lapacho fa kérgéből készített tea mint rák elleni gyógyszer a mai napig éles vita tárgya. A fa kérge aktív hatóanyagokat tartalmaz, melyek gyógyító hatásúak a rákos megbetegedések kezelésében, az erős Lapacho teának és az intenzív kezelésnek azonban komoly mellékhatásai vannak. Megfázás Influenza Malária Gombás fertőzések Vírusos fertőzések Bakteriális fertőzések Gyulladásgátló Izzasztó hatású Fájdalomcsillapító Nyugtató Vérnyomáscsökkentő Vízhajtó Rovarcsípések gyógyítására Sebek tisztítására Pikkelysömör kezelésére Emésztés serkentésére Lapacho tea kezelés A Lapacho gyógykezelés fokozott odafigyelést igényel, ugyanis fennáll a túladagolás veszélye. Nem szabad túl sok Lapacho teát inni, a kúra maximum 6 hétig tarthat megszakítás nélkül. Terhesség esetében a tea csak külső használatra ajánlott. A Lapacho tea elkészítése: 1 liter vízhez elegendő 2 teáskanál Lapacho fakéreg. 5 percig főzzük, majd 15 percig hűlni hagyjuk, csak ezután lehet inni. A javasolt Lapacho kúra: 1 liter tea naponta, legtovább 6 hétig, ezután 4 hét szünet. Ezek a korlátozások nem vonatkoznak a főzet külső felhasználására: kézöblítésre, fürdőkre, borogatásokra. A Lapacho fa kérgéből balzsamot is készítenek. Tudnivalók a Lapacho fáról A Lapacho fa Dél-Amerika esőerdeiben él, olyan országokban, mint Argentína, Paraguay és Brazília. Örökzöld növény, vörös, vagy lila virágokkal. Bizonyos területeken akár 700 évig is elélhet. A kéreg belső részét használják gyógyszerként. A kéreg többi része nem tartalmazza a már említett aktív hatóanyagokat.

#170 enixma0423 2011. 12. 14. - 13:21:38

Szia Mimoza! A Lapacho tudtom szerint nem gomba, hanem egy fának a kérgéből van. Szerintem érdemes kipróbálni. A szódabikarbóna, szerintem csak annyiban segít, hogy lúgosít így a tüneteket a fájdalmat enyhíti, megszünteti, végleges megoldásnak nem jó sztem, annyiból csak h olyan közeget teremt amiben nem tudnak annyira szaporodni. Amúgy lehet, hogy nem így van, ez csak saját vélemény, mert annyira nem néztem utána. Szóval ha hülyeséget beszélek ne kövezzetek meg :) Ami tuti, hogy nekem a fájdalmat enyhítette. Üdv: Enixma

#171 CateRina28 2011. 12. 12. - 13:49:51

Szia! A laborvizsgálat biztos, hogy nem fogja tudni kimutatni a gombát, nálam sem mutatta ki, pedig az okozta a bajomat. Én kimondottan gombaölő gyógyszert szedtem, csak az segített. A lúgosítás jó dolog, sokminden másra is jó. Minden jót, C.

#172 mmonika_1228 2011. 12. 12. - 06:19:32

Szia! Igen tegnap olvastam róla,és elkezdtem keresni gombaölő élelmiszereket,mert sem gyógyszert sem gyógyhatású készítményt nem ismerek ilyet. Ma szándékozom beutalót kérni laborvizsgálatra,remélem a héten meg lesz a válasz arra,hogy gomba okozza-e vagy más.Igaz nem tudom,hogy kimutatható-e,mert utoljára mindenre negatív lettem. Addig is lúgosítok és gombaölök ezerrel. Neked beváltak a gomba elleni készítmények?

#173 CateRina28 2011. 12. 11. - 21:02:19

Szia Mmonika! Gombaölőt szedtél már emiatt? Hallottál már olyanról, hogy gomba is okozhatja ezt?

#174 mmonika_1228 2011. 12. 11. - 20:30:59

Szia Adri! Én szeretném a segítségedet kérni,mert már három éve küzdök ezzel a betegséggel és most pénteken telt be a pohár,mert roszabbodott az állapotom. Már egy ideje nem éreztem semmit,minden happy volt,szedtem a tőzegáfonyát ,ittam a vizet,amennyit csak tudtam. Most december elején újra jelentkezett az alhasi fájdalom,aminek nem tulajdonítottam nagy jelentőséget,mert el is múlt viszonylag hamar.Most csütörtökön viszont már fájt a húgycső vége is a pisilás utolsó szakaszában.Pénteken 13:00 után,amikor nincs már háziorvos,urulógus a Földnek ebben a szegmensében betetőzött véres vizelet és nagy fájdalom közepette a tetőpont. A kórház belgyógyászat "nőbeteg" osztályán a szocreál és zöld csempés váró közepén,mikor vártam vagy 15 percet(az orvos és a nővér tanácskozott,hogy megvizsgáljon vagy mi legyen)a doktornő első kérdése az volt,hogy "a Nospa nem segít?" Aztán mégis megvizsgált és széles spektrumú antibiot adott és mehettem vissza dolgozni,mert mindez munkaidőben történt. :s Január 27-re van időpontom a klinikára Szegedre,s a héten kérek beutalót teljes vér és vizelet vizsgálatra,de már úgy érzem,hogy minden lehetőséget meg kell ragadnom. Ezért szeretném kérni,ha lehetséges a segítségedet! Előre is köszönöm. Móni

#175 cukipicicica 2011. 12. 06. - 10:35:24

Szia anemon! Én is ezt írtam már rég óta,hogy változtatni kell az étkezési szokásainkon.Én ugyan nem lettem teljesen tünetmentes(nem is leszek sajnos),de nagyon sokat javult az állapotom,szóval már külföldre is elmertem menni nyaralni mióta az IR-miatt diétáznom kell. Mi teafa olajos sikosítót használunk,szóval ha valaki babát tervez és nem akar védekezni akkor ez is alternatíva. :)

#176 anemon 2011. 12. 06. - 01:58:20

Olvasgatom a történeteiteket és borzasztó rossz emlékek törnek rám, újra átérzem azt a kétségbeesést ami rajtam is uralkodott az idő alatt amíg beteg voltam. Az állandó reménykedés h nah majd ez az orvos meg nah majd ez a gyógyszer, ez most már tuti..ez most már biztos h segít.... Az előző bejegyzésemhez szeretném még hozzáfűzni hogy az orvosok és antibiotikumok ezen a betegségen szerintem nem tudnak segíteni, maximum ideig óráig. A baktériumok ellen a szervezetünk nem tud védekezni, mert azok az ételek és italok amiket manapság eszünk és iszunk nem tartalmaznak megfelelő mennyiségű vitamint, ásványi anyagot, enzimet és sorolhatnám. Még az sem táplálkozik helyesen, aki napi szinten főz otthon, mert már maguk az alapanyagok is vegyszeresek, kínaiak, a csirkék az életükben füvet nem láttak, arról nem is beszélve h a megfőzött-sütött zöldségfélék tápanyagainak nagy százaléka elveszik a hő hatására. Ezért nagyon fontos, hogy vegyetek egy ilyen centrifugát, és kezdjetek el zöldséglevet inni. Ha valakit érdekel, megadom az email címem és leírom részletesen h melyik zöldségben mi van, mit mivel érdemes, stb, az utóbbi időben nagyon beleástam magam:)

#177 anemon 2011. 12. 06. - 01:39:33

Sziasztok! Én kb 1,5 évig szenvedtem folyamatos hólyaggyulladástól, jártam nőgyógyásznál, urulógusnál, majd újabb nőgyógyász, újabb urulógus, majd másik urulógus és így tovább,és persze rengeteg antibiotikum, míg végül megelégeltem, és a saját módszeremmel sikerült megszabadulnom tőle. Szeretném veletek megosztani, hátha máson is segít, én már lassan egy éve tünetmentes vagyok. A módszerem a következő volt: 1. Nem szexeltem 3 hónapig egyáltalán. Tudom, hogy nehéz kibírni annak, aki párkapcsolatban él, de mégis muszáj elhatározni és véghezvinni. A 3 hónap letelte után pedig teafaolajas óvszert használtunk. Ez egy olyan természetes olaj, ami baktériumölő hatású, google-ban mindenki könnyen megtalálja. 2. Vettem egy zöldségcentrifugát, és nekiálltam zöldségevet gyártani. Semmit nem ittam, ami cukros vagy szénsavas volt. Még legelőször, amikor hólyaggyulladással mentem orvoshoz, ott azt a tanácsot kaptam a dokitól, hogy mindegy hogy mit, akár kólát is, de igyak minimum napi 3 liter folyadékot. Nahát ez volt talán a legnagyobb baromság amit a 1,5 évem alatt hallottam. Nem szabad ilyeneket inni, mert savasítanak, és annyi kémiai dolgot tartalmaznak, hogy a szervezet nem tud harcolni a betegség ellen. Nah szóval megvettem a présem, és azóta is minden nap elkészítek és megiszok minimum egy pohár zöldség- és gyümölcslevet. Most lehet, hogy azt gondoljátok páran, hogy dehát ez milyen drága, de ha belegondolsz abba, hogy mennyi pénzt költöttél már orvosra meg gyógyszerekre, egyáltalán nem sok. Egy liter levet akár 500ftból is ki lehet hozni. Ki kell tapasztalni, hogy minek mennyi leve van, az íze elsőre tuti nem lesz nyerő, de hozzá lehet szokni. Az elején csak zöldségekből készítettem, mert igyekeztem lúgosítani a szervezetem, de ma már simán teszek bele gyümölcsöket is. Mostanában a lilakáposzta, sütőtök, citrom grapefruit kombináció a kedvencem:) Napi kb fél órát vesz igénybe mire megpucolom, lepréselem és el is mosogatom a centrifugát, de mára már az egész családot befogtam és az esti híradózás alatt közös program a zöldségszeletelés:) Nah szóval zöldségléből megittam napi min. egy litert, ez mellé jött még kb 2-3 bögre tea, zsurló, csalán, cickafark, fehér tea, stb., minden nap váltogatva, plusz 1-1,5 liter szénsavmentes ásványvíz. Az első 3 hónapban a kávét is elhagytam. 3. Az étrendemen nem változtattam két kivétellel. A korábban napi szintű csokimajszolásomat leredukáltam amennyire tudtam, persze volt, hogy elgyengültem és megettem 1 szeletet, de táblásat azóta sem vásárolok, és nem napi szinten tömöm magamba a csokit. A másik pedig, hogy száműztem a konyhámból a fehér cukrot. Ahelyett ma már steviat illetve barna cukrot használok. Kenyérből pedig igyekeztem napi 1-2 szeletnél nem többet enni, illetve ha lehetett akkor a rozsosat választottam 4. Sosem szerettem a hagymát, de legyűrtem az undorom. Ha volt olyan nap, amikor nem kellett emberek közé mennem, akkor megettem annyi lilahagymát amennyit csak tudtam, emellett pedig az első hetekben napi szinten, kb a 3. héttől pedig 3-4 naponta ettem fokhagymát. 2-3 nagyobb gerezdet összetörtem mozsárban majd kiskanállal bekaptam mintha kanalas gyógyszer lenne, és megittam rá egy nagy pohár citromos-grapefruitos ( nem flakonos citromleves!!) vizet. Folyamatosan kérdezgettem a családot, barátokat nem éreznek-e rajtam fokhagyma szagot, de mivel csak lenyeltem, nem rágtam, és citromos vizet ittam rá, így semmi szaga nem volt. A fokhagyma az egyik leghatásosabb természetes baktérium ölő! Ezzel a módszerrel gyógyszer nélkül elértem azt, hogy 3 hét múlva napközben már nem éreztem h fáj a hólyagom, 1 hónap elteltével pedig már a pisiléssel sem volt gondom, kivéve az első reggelit. Kb 2,5 hónap telt el, mire az egyik reggel megértem azt, hogy az első pisilés sem fáj, és nem csíp egyáltalán. Azóta sem jött elő.Lekopogom. Szerintem érdemes belefogni, akár a gyógyszeres kezelés mellett is, ártani biztos hogy nem árt. Ha valaki kipróbálja és használ neki ez a módszer, légyszi szóljon, nagyon kíváncsi vagyok, hogy más mire megy vele, én nagyon drukkolok! üdv, Adri

#178 mimoza112 2011. 12. 05. - 18:30:36

Kedves enixma! Én már három éve szenvedek a hólyagbajtól, nekem kiderült, hogy gomba van a hólyagomban, az csinálja a bajt. Most nystatinos oldattal mossák át a hólyagomat hetente egyszer, ami a gombán valamennyit segített, de mostanában úgy érzem, mindig befertőződik a vizeletem baktériummal( sokszor kell pisilni, csíp, fehér váladék a vizeletben), ami eddig nem volt. A lapacho tea miből készül? Nem gombából? Én is kipróbálnám, de ha gombából van, lehet,hogy nem merem. A másik: a szódabikarbónás víz baktérium ellen is segített? Előre is köszi: Mimóza

#179 Regina37 2011. 11. 26. - 20:02:41

Szia bgombi! Próbáld meg itt: http://www.laboratoriumkft.hu/ Mikrobiológia címszó alatt vannak megyénként az elérhetőségek. Árlista is fent van.

#180 bgombi 2011. 11. 26. - 19:13:23

Szia! Szeretném megkérdezni,hogy hol lehet ilyen microbiológiai vizsgálatot csinálni magán úton.Mert Sztk alapon csak állandóan vért fehérjét néznek,de hogy milyen bacim van azt nem . köszi

• 229 Oldal +
  • « Első
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: