Házipatika fórum: Krónikus hólyaghurut - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 229 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »

Krónikus hólyaghurut

#21 liliom1 2014. 03. 23. - 15:56:10

Szia Dorothy!

Épp most találtam erre a bogyóra más okból kifolyólag. Örülök, hogy erre is jó. Mennyit szedtél az elején és mennyit szedsz most?

Üdv: Lili

#22 cukipicicica 2013. 12. 04. - 14:59:09

na voltam kivizsgáláson Lovász doktor úrnál,és úgy tűnik kezdődő IC-m van,most járok a kezelésekre,remélem javulni fog a helyzet.(minden negatív lett,a vizelet és a nőgyógyászati kenetek)

#23 labello23 2013. 09. 23. - 18:10:04

Idézve: CateRina28 - Dátum: 2013. július 24. - 06:04:36

Kedves Mirazs!

Ezeket a tüneteket a gomba okozza. Az antibiótól elgombásodtál, és azért nem hatott teljesen a gyógyszer. Ha a gomba már ott van, akkor kevés baci is olyan gyulladást tud okozni, hogy a falat tudnád kaparni. A gomba a hólyag és a húgycső találkozásánál (trigónum) megtelepszik, és gyulladásban tartja a hólyagot. Ha erre még jön egy kis baci is, akkor mégjobban begyullad. De ha a gombát kiírtják, akkor a baci sokkal nehezebben tud megtapadni, mivel a vizelettel lemosódik, illetve az immunrendszered is védekezik ellene.

A gombát egyébként elkaphattad valamelyik strandon is, és most annak iszod a levét. A hüvelyedben is van gomba, csodálkoznék, ha nem lenne semmi folyásod. Biztos hogy van gomba ott is.

A lényeg, hogy gombát kell kiölni, de az ellen hosszú ideig kell szedni gyógyszert, hogy végleg kipusztuljon. Kevés urológus mondja ezt el sajnos...Nyíregyházán van egy jó doki, engem ő gyógyított meg, ugyanilyen bajaim voltak. Más orvosok tömtek antibióval, és azoktól még rosszabb lett. Aztán elmentem a nyíregyi dokihoz, és ő tudta, hogy gomba okozza, aztán szednem kellett hetekig gombaölőt,és azóta semmi bajom. Ennek már vagy 2,5 éve. Ha gondolod, megadom az elérhetőségét priviben, de ha a közelben találsz jó orvost, az is jó.

Mégvalami: ha nem gomba ellen fognak kezelni, mindig ki fog újulni a bajod, egyre gyakrabban.

Jobbulást!

Üdv, C.
!
Kedves CateRina!
Közel 10éve szenvedek hasonló nőgyógyászati problémával.Megadnád az e-mail címed,lenne pár kérdesem ezzel a betegséggel kapcsolatban!
Előre is köszi!
Üdv:labello23

#24 labello23 2013. 09. 23. - 17:37:06

Kedves Mirazs!

Ezeket a tüneteket a gomba okozza. Az antibiótól elgombásodtál, és azért nem hatott teljesen a gyógyszer. Ha a gomba már ott van, akkor kevés baci is olyan gyulladást tud okozni, hogy a falat tudnád kaparni. A gomba a hólyag és a húgycső találkozásánál (trigónum) megtelepszik, és gyulladásban tartja a hólyagot. Ha erre még jön egy kis baci is, akkor mégjobban begyullad. De ha a gombát kiírtják, akkor a baci sokkal nehezebben tud megtapadni, mivel a vizelettel lemosódik, illetve az immunrendszered is védekezik ellene.

A gombát egyébként elkaphattad valamelyik strandon is, és most annak iszod a levét. A hüvelyedben is van gomba, csodálkoznék, ha nem lenne semmi folyásod. Biztos hogy van gomba ott is.

A lényeg, hogy gombát kell kiölni, de az ellen hosszú ideig kell szedni gyógyszert, hogy végleg kipusztuljon. Kevés urológus mondja ezt el sajnos...Nyíregyházán van egy jó doki, engem ő gyógyított meg, ugyanilyen bajaim voltak. Más orvosok tömtek antibióval, és azoktól még rosszabb lett. Aztán elmentem a nyíregyi dokihoz, és ő tudta, hogy gomba okozza, aztán szednem kellett hetekig gombaölőt,és azóta semmi bajom. Ennek már vagy 2,5 éve. Ha gondolod, megadom az elérhetőségét priviben, de ha a közelben találsz jó orvost, az is jó.

Mégvalami: ha nem gomba ellen fognak kezelni, mindig ki fog újulni a bajod, egyre gyakrabban.

Jobbulást!

Üdv, C.

#25 krisz1006 2013. 09. 06. - 18:29:35

Szió Ildancs,

Na örülök, remélem jó is lesz neked is!!! Szörnyű ez a vacak betegség. :o( Candida? Ismerős, :o) az én orvosaim is furán néztek. Elismerik h van ilyen csak valahogy nem nagyon foglalkoznak vele. Persze blablabla, ne egyél cukrosat, fehérlisztet stb, ezt mondják. ÉS??? ez nem elég!!!
A Grepofitról annyit, h én reggel veszem be éhgyomorra. Ez az első dolgom mikor felkelek. Utána eszek egy kicsit. Mivel vizelethajtó is van benne igy nekem igy jobban bevált. Estére nekem nem volt jó. Én csak 1 szemet szedek egy nap. Nekem már az első héten jobb volt. Persze odafigyeltem arra is, h mit ettem. És lassan mindig jobb lett kicsit. Most vettem egy másik terméküket is ami a gombára jó, ( hüvelyben) de nekem még nem hozta a várt hatást. De nem adom fel. :o) remélem jobban leszel, irj majd, h neked mennyire vált be. Meg bármi kérdésed van, irj akkor is nyugodtan. Igyekszem gyorsan válaszolni.... :o) szió

Idézve: ildancs - Dátum: 2013. szeptember 05. - 19:22:33

Kedves Krisz1006!

Olvastam, hogy sokáig szenvedtél a betegségeddel és neked a Grapeofit segített meggyógyulni. Én már fél éve küzdök ezzel a nyavalyával. :(
Sikereden felbuzdulva én is vettem ilyen vitamint, mert az orvosok csak tömnek az antibiotikummal, de nem érzem, hogy javulnék. Gyanítom, hogy nekem is gomba lehet a hólyagban, mert a nőgyógyászati vizsgálat kimutatta a hüvelyben a candidát. persze, amikor eme gyanúmat felvettem az orvosnak meg sem akarta hallani.
Kérdésem az lenne, hogy mennyi idő után kezdted el érezni a Grapofit hatását?

Válaszodat előre is köszönöm!

Ildancs

sing

#26 ildancs 2013. 09. 05. - 19:22:33

Kedves Krisz1006!

Olvastam, hogy sokáig szenvedtél a betegségeddel és neked a Grapeofit segített meggyógyulni. Én már fél éve küzdök ezzel a nyavalyával. :(
Sikereden felbuzdulva én is vettem ilyen vitamint, mert az orvosok csak tömnek az antibiotikummal, de nem érzem, hogy javulnék. Gyanítom, hogy nekem is gomba lehet a hólyagban, mert a nőgyógyászati vizsgálat kimutatta a hüvelyben a candidát. persze, amikor eme gyanúmat felvettem az orvosnak meg sem akarta hallani.
Kérdésem az lenne, hogy mennyi idő után kezdted el érezni a Grapofit hatását?

Válaszodat előre is köszönöm!

Ildancs

#27 krisz1006 2013. 08. 31. - 18:26:58

Sziasztok Lányok,
Most látom, h kb egy éve irtam ide, h nincs már lassan semmi öttletem hogyan lehetne ebből a szörnyű dologból kikeveredni. Amit csak lehetett de tényleg ami csak gondoltam h segithet kipróbáltam. Elsőként nem is tudtam h mi a bajom. Mindig együttlét után egy nappal jött elő. Olyan szintem h még ha tünetmentes is voltam egyszerűen mondtam a dokinak h képtelen vagyok ülni. Egyszerűen még az sem ment. Egy hólyagtükrözés során derült ki h a hólyagfal tele van gombával és még a hugycső is. Azért van ez az érzés. Minden együttlét után főleg a szárazságnál a hüvely fala bereped és terjednek össze vissza a gombák. Szinte mindent elvontam a szervezetemből de nem segitett. Sokan irják h a tözegáfonya nagyon jó. Olvastam egyszer h igen van olyan tipusa ennek a betegségnek amire tök jó de van amire NEM! nekem nem lett jobb igy eldöntöttem h én többet nem is szedem. Igy is van a mai napig hozzá se érek. A neten találtam rá erre az új vitaminra ami nekem a megváltást hozta!! Nemtudom mennyire lehet leirni ide de én leirom. Annyi szenvedés után ez az első ami nekem segitett. Ha nekem tünetem volt akkor 300mg Fluconazol és Semmicilin 500 segitett csak igy együtt!! Ez borzasztó nagy adag volt! 6 HÓNAPIG éltem a gombaölön orvos utasitására, de nem használt. Ezután jött ez a vitamin. Szal a neve GREPOFIT. Akit érdekel nézzen utána a neten. Hátha ez ami neki is segit. Nem akarom elkiabálni h jól vagyok, de ha több hónapja jól vagyok úgy h még az együttlét is megy akkor szerintem ebben van valami!! Persze én azért még vigyázok együttlét során. Ajánlotta a doki, h elötte tegyek egy kis Pimafucin krémet oda és igy óvom magam. Hát ez is BEVÁLT!! Sok sikert lányok! Aki egyszer átélte ezt a betegséget az tudja milyen borzasztó is. Ha bárkinek segitség kell szivensen itt vagyok. Eddig is követtem a fórumot. Gyógyulás mindenkinek és csak előre mert van kiút! Mi már most babát tervezünk, mert elötte ez szóba se jöhetett!! Krisz :o)
sing

#28 kenikoa 2013. 08. 31. - 17:19:51

Sziasztok!

Én éveken küzdöttem a hólyaghuruttal volt olyan időszakom amikor nem volt olyan hónap, hogy ne jött volna elő. Bárhová mentem állandóan a táskámban volt egy "komplett patika" cickafarkfű tea, rowatinex bogyó, tőzegáfonya kapszula és az anibiotikum sajnos az esetek 90%-ban csak ez segített és mostanában már csak ezt hordtam mindenhová.Bevettem belőle és 2 napon belűl elmúlt(általában nolicin-t szedtem de volt, hogy ciprobay-t). Úgy voltam vele ha ez a megoldás akkor nincs mit teni szedünk antibiotikumot, ami hozta magával elég sok esetben a gombás fertőzést is, és aztán jött annak a kezelése. Szóval szívtam vele rendesen jó pár évet. Megismerkedtem párrommal, párom anyukája szedett egy vitaminból (tavaly nyáron volt egy mellrák műtétje akkor ajánlották Neki és azóta szedi)Ő ajánlotta Nekem, hogy póbáljam meg mert sok mindenre jó. Adott hozzá egy tájékoztatót, hogy olvassan el és rendelt Nekem is következő hónapban a vitaminból, ami megkapta az egészséges élelmiszer minősítést Magyarországon is. Elkezdetem szedni és azóta nem jött elő, pedig nem volt olyan az elmúlt pár évben,hogy ne jött volna elő pár hónapig. Nem tudom mással indokolni, semmi mást nem szedek csak ezt. Ezért gondoltam, hogy megosztom másokkal is és el is kezdem a termékkel foglalkozni, mert Én is tisztában vagyok vele miylen érzés ezt rendszeresen átélni. Rengeteg nő küzd evvel a problémával, nagyon szívesen megosztom részletesen a tapasztalataimat, keressetek az elérhetőségemen: keniko840324@gmail.com
Üdvözlettel:
Kosik Enikő

#29 zarasorrento 2013. 08. 21. - 17:58:24

[quote name='CateRina28' timestamp='1374642276' post='295925']

szia CateRina,
meg tudnád adni annak a gombaölőnek a nevét, amit neked a doki felírt és segített? Kb 14 év kínlódok folyamatos hólyaghuruttal ( évente 3-5ször előjön, majd antibiotikumra gyógyul. Nőgyógyászatilag én is rendben vagyok, soha nem mutatnak ki semmit a vizsgálatok. )
Köszi szépen,
ZS

#30 cukipicicica 2013. 07. 25. - 15:41:50

eh..béna vagyok.Na mégegyszer..Leírnád konkrétan milyen tünetei vannak a gombás fertőzésnek.?Pl nekem egykeresztes vizeletem volt terhesen is,égő érzés,folyás(hogy hüvelyi vagy húgycső nem tudom),viszont néhány ételre égő érzéssel és pisilni rohangászással reagálok ami inkább az IC vonalat erősítené+ételallergia is van ami dettó.Még mielőtt megszervezném hova menjek(még mindig picur a picurom,nem tudom kire bízni:-(

#31 cukipicicica 2013. 07. 25. - 15:28:02

Kedves Mirazs!

Jobbulást!

Üdv, C.

#32 CateRina28 2013. 07. 24. - 06:04:36

Kedves Mirazs!

Jobbulást!

Üdv, C.

#33 kati12 2013. 07. 18. - 21:19:09

Sziasztok!

Sajnálattal olvasom,hogy ebben a betegségben szenvedtek és a helyzetkép elkeserítő :(
Vagy teletömnek gyógyszerekkel, ami ideig-óráig hat, vagy hatástalan.
Sajnos nálunk nőknél ez elég gyakori probléma és a női egyéb betegségeket is előhozhatja....vagyis összefügg.
Én tudok megoldást a problémáitokra.

Szívesen segítek!

email-ben Keress meg

#34 hercsa 2013. 07. 18. - 01:34:53

Sziasztok!

Elérhetővé vált dr. Lovász Sándor az Interstitialis Cystitis (fájdalmas hólyag szindróma) témájával foglalkozó honlapja: www.holyagfajdalom.hu.
Nagy segítség lehet mindenkinek, aki diagnosztizált IC-s beteg és feltétlen érdemes megnéznie mindazoknak, akiknek a hólyagproblémáira az orvosaik nem találják a magyarázatot.

Mint azt a korábbiakban már írtam én a doktor úr régi betege vagyok és az ő összetett kezelésének hatására a hólyagfájdalmaim mára fokozatosan elmúltak.

Mielőbbi gyógyulást kívánok mindenkinek!
Hercsa

#35 _mirazs_ 2013. 07. 14. - 13:46:34

Sziasztok!

Azóta muszáj volt tegnap meginnom Monuralt, mert nem bírtam elviselni a fájdalmat, vizelési ingert, szúrást. Fájt már a pisilés. Pedig csak egy keresztes volt a háziorvosnál a vér a vizeletemben és a leukocita is. Hihetetlen, pedig úgy éreztem, ott halok meg a sürgősségin hajnali 3-kor...

Javult az állapotom.
Lehetséges, hogy a Cifran-ra rezisztens lennének a baktériumaim? Amik egyébként nem tenyésztek ki a vizeletemből 2 alkalomból egyszer sem.

Hihetetlenül értetlenül állok a dologhoz...

#36 _mirazs_ 2013. 07. 05. - 17:37:39

Sziasztok!

Az a kérdésem, hogy ki tapasztalt olyat, hogy 10 napos Cifran 500mg (2 doboz) antibiotikum-kúrára javulást érzett, de az 1. doboz után csípést kezdett érezni a hólyagban (de a vizelés teljesen kellemes volt, mint azelőtt egészségesen)?

Pisilésem azóta is rendben van, tudok nemi életet élni, de minden pisilés után fáj és nyilallóan viszket valahol a húgycső és a hólyag találkozásánál... A viszketés csak napi 1x van, hirtelen lép fel, és csak 5-10 másodpercig tart, de az eléggé erős. Azt hittem, hogy a hüvelyemben van gomba, de a nőgyógyász megállapította, hogy nincs baja a hüvelyemnek semmilyen szinten, a rákszűrés is rendben volt mellesleg. Az ultrahang szerint nincs nőgyógyászati eltérés, és egy márciusi hasi uh során sem láttak eltérést (azt még nem a hólyaghurut miatt csináltattam).
A mai labor eredményeim azt mutatják, hogy nagyon sok vér van a vizeletemben, de ez szemmel nem látható. Más eltérés nem volt a leletemben.
Még mielőtt a Cifrant szedni kezdtem, bakt.tenyésztést kértem, és nem tenyészett ki semmi. Mégis javultam a Cifranra.
Összegezve: Mitől fáj mégis a hólyagom, húgycsövem? Miért viszket, miért érzek ott duzzadást?
Volt amúgy, hogy egyik nap alig volt fájdalmam, de ma például eszméletlenül fáj. És érdekes az is, hogy pisilni (egyelőre) fájdalom- és szúrásmentesen tudok. Főleg közvetlenül a reggeli pisilés után, vagy amikor hirtelen megiszok 8 dl folyadékot (amúgy is sok folyadékot iszom), és az előzőleg kiürített hólyagom kezd megtelni, érzem. Mintha minden egyes "becsepegést" éreznék. Aztán van olyan is, hogy nem... pl. ha nem mozgok.

A válaszaitokat előre is köszönöm!

Szép napot!

#37 CateRina28 2013. 05. 23. - 17:47:52

Szia!

A nyíregyi doki elérhetősége az alábbi linkre kattintva:

http://www.adanyi-urologia.hu/

Jobbulást!

C.

#38 CateRina28 2013. 05. 23. - 17:46:57

Idézve: lina77 - Dátum: 2013. május 06. - 21:30:13

Sziasztok!
Én is hugyhólyag gyulladástól szenvedek már 7 éve, de nekem nem visszatérő, hanem folyamatos. Mindem leletem negatív a diagnózis trigonitis. Már mindent kipróbáltam, de semmi egyetlen egy napra sem segitett. ( kivéve 1* cifrán antibiotikumtól elmult 2 hétre de akkor már a második szemtől teljesen elmult a fájdalmam viszont azóta sem a cifrán sem semmi más nem segít) Megpróbálkoznék a nyíregyházi orvossal valaki megtudná nekem adni az elérhetőségét? Segítségeteket előre is köszönöm!
email: liviasz@freemail.hu

#39 lina77 2013. 05. 06. - 21:30:13

Sziasztok!
Én is hugyhólyag gyulladástól szenvedek már 7 éve, de nekem nem visszatérő, hanem folyamatos. Mindem leletem negatív a diagnózis trigonitis. Már mindent kipróbáltam, de semmi egyetlen egy napra sem segitett. ( kivéve 1* cifrán antibiotikumtól elmult 2 hétre de akkor már a második szemtől teljesen elmult a fájdalmam viszont azóta sem a cifrán sem semmi más nem segít) Megpróbálkoznék a nyíregyházi orvossal valaki megtudná nekem adni az elérhetőségét? Segítségeteket előre is köszönöm!
email: liviasz@freemail.hu

#40 itiszirk 2013. 04. 17. - 23:13:01

Kedves Kriszta!
El tudnád nekem is küldeni az orvosod elérhetőségét?Email cimem:lovas.kriszti@hotmail.com
Elöre is köszönöm:)

• 229 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: