Házipatika fórum: Krónikus hólyaghurut - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 229 Oldal +
  • « Első
  • 222
  • 223
  • 224
  • 225
  • 226
  • Utolsó »

Krónikus hólyaghurut

#4461 Nati1 2006. 10. 01. - 18:52:08

Köszönöm a gyors választ!!!! Natália

#4462 ovatos 2006. 09. 30. - 21:52:59

Szia Nati! A Gentost patikában adják, vény nélkül. Eddig nem nagyon vagyok megelégedve vele, de lehet hogy másra másképpen hat. Írtam egy levelet a gyártónak, mert nagyon furcsálom a 10 cseppet - olyan kevés - , de visszajött a levél, azzal, hoogy tele van a postaládájuk. ( e-mailt írtam természetesen) Majd újra megpróbálom. Mert azt is írják, hogy szedésekor esetleg részegség érzést okoz, amit 10 csepptől aligha ér el az ember. Még egy csecsemőnek is kevés. :d Jó hétvégét mindenkinek!

#4463 Nati1 2006. 09. 30. - 13:46:20

Sziasztok! Hol lehet venni a Gentos cseppet?Bár most szedem a Biocrant,de azért bebiztosítom magam.A kettőt együtt nem lehet szedni szerintetek/Biocran és Gentos/Köszi ,gyógyulást mindenkinek! Natália

#4464 2006. 09. 29. - 18:12:58

szia ovatos! Köszönöm gyors segítséged!!! Megvettem a teát,nemsokára iszom is belőle és várom jótékony hatását... :) Mégegyszer köszi!!!! Minden jót!!! Üdv:Móni

#4465 ovatos 2006. 09. 29. - 13:43:55

Szia Móni! Karol írt a medveszőlőteáról régebben. Ide másolom neked: "Az említett tea tisztán medveszőlőlevelet tartalmaz, olyan mint bármilyen gyógynővény.A csomagjára ez van írva: " A hugyutak gyulladásos betegségeiben alkalmazható altibakteriális hatású hugyúti fertőtlenítő, gyulladáscsökkentő. Huzamos alkalmazása kerülendő." Íme itt egy leírás a vitalitas.hu oldalról: A vese és a hólyag fertőtlenítője: a medveszőlő Más, kedvelt gyógynövényekkel ellentétben, a medveszőlőre csak a 18. század közepén figyeltek fel az orvosok. A 19. század elején vezették be gyógyító szerként, ma már azonban minden érvényes gyógyszerkönyvben megtalálhatjuk. A medveszőlőlevél bevált, hatásos gyulladásellenes szer a vese, a hólyag és a húgyutak területén. Időben és helyesen alkalmazva a medveszőlőlevélből készített tea az akut panaszokat legkésőbb három nap alatt csökkenteni tudja. A tudomány a medveszőlőteát kiegészítő terápiaként ajánlja a hólyag- és vesebetegségekben, viszont óva int a hosszú távú alkalmazástól, mert hidrokinonmérgezést okozhat. Általában nincs is szükség hosszas alkalmazásra, mert az akut vese- és hólyaghurut a medveszőlőlevél teájával kezelve rendszerint néhány nap alatt elmúlik. A medveszőlőben található fő hatóanyag az arbutin, amelyből a lúgos vizelet hatására válik szabaddá a tulajdonképpeni hatóanyag, a hidrokinon. A lúgos vizeletet hosszú távon kizárólag növényi táplálék fogyasztásával érhetjük el, de mivel a medveszőlőlevél-teát általában akut esetekben fogyasztjuk, a vizeletet a lehető leggyorsabban kell lúgossá tennünk. Ezt úgy érhetjük el, hogy a teához fél teáskanál vagy bő késhegynyi nátrium-hidrogénkarbonátot (szódabikarbónát) adunk. Figyelembe kell vennünk azt is, hogy a medveszőlőlevélnek nagy a csersavtartalma. Ha ez teljes egészében belekerül a teába, akkor nagyon megterheli az emésztőtraktust. Ezen egészen egyszerűen úgy segíthetünk, hogy a teát hidegen készítjük el. A medveszőlőlevél további hatóanyagai a flavonoidok, a triterpének és a monotropein. A medveszőlő botanikai neve Arctostaphylos uva-ursi. A hangafélék (Ericaceae) családjába tartozik. Hűvösebb éghajlaton él, Magyarországon nem őshonos. Alacsony, örökzöld cserje, amely hosszú ágakat növeszt, és ezek gyökeret eresztenek. Így kiterjedt, sűrű telepeket találhatunk. Bőrnemű levelei vastagok és érdesek, általában fordított tojás, néha ásó alakúak. Felületükön a levélerek feltűnőek. A vörös áfonyával ellentétben a medveszőlő levelének alsó felszíne nem barnán pettyezett. A medveszőlő kicsiny virágai fehérek, rózsaszín csücsökkel; alakjuk harangra vagy kancsóra emlékeztet. Az ágas virágzatból gömb alakú piros gyümölcsök lesznek, amelyek ugyan nem mérgezőek, de a vörös áfonyával összehasonlítva, sokkal kevésbé élvezhetőek. Drogként a leveleket használjuk. Bár egész évben szedhetjük, mégis a legjobb késő nyáron. A kereskedelemben kapható medveszőlőlevél kizárólag vadon termő növényekből származik." íüdv

#4466 2006. 09. 28. - 23:02:03

Sziasztok! Már többször elolvastam hozzászólásaitokat és azt gondolom tényleg hasznos lehet ez az oldal.Persze nem véletlen akadtam rá,sajnos én is küzdök ezzel a kórral.Szeretném segítségeteket kérni,ha lehet valaki írja meg nekem legyenszíves,hogy a medveszőlő teából mennyit kell inni naponta,hidegen vagy melegen,tényleg fontos-e bele a szódabikarbóna,és hogy meddig lehet inni.Valahol azt olvastam nem ajánlják hosszú távra!??Ez mit jelent?Ti milyen rendszereséggel isztok és csak pár napig vagy meddig lehet és érdemes???Holnap meg szeretném venni és elkezdeni inni,mert mostanában már elég rosszul vagyok.Kedden megyek urológiára,de addig is ki szeretnék mozdulni itthonról... Előre is köszönöm!!! Mindenkinek jobbulást és szebb napokat! Üdv:Móni

#4467 ovatos 2006. 09. 28. - 22:36:19

Szasztok! Már kanalazgattam aloe gélt, de azért, mert a nejemet beszervezték egy ilyen csapatba, ők tiltakoznak az ügynök kifejezés ellen. Akkor nem volt célja tehát, csak úgy megkostóltuk. Ha elfogy a Gentos, valszeg veszek egy litert. -------------- Ez a Gentos érdekes. Azt mondja az utasítás, hogy 10 csepp egy adag, és lehetőleg hígitás nélkül vegyük be, és lenyelés előtt tartsuk a szájunkban egy darabig. Na most 10 csepp olyan kevés, hogy a nyelvemen el is szivárog, már nincs mit lenyelni. Ha ez hatna, nagyon jó lenne, mert rendkivül kényelmes dolog. Alkoholos, kicsit csíp, de nincs rossz ize. Nők is használhatják. ------------- Most már elmondom, hogy én egy 62 éves 'fiú' vagyok, :p , és most végig gondoltam ebből a szempontból az életem. 20 éves voltam én is amikor elöször problémám volt. Az akkor primitiv gyógyszer, amit ma már talán nem is gyártanak, a Salvoseptil, tökéletesen rendbetett. De néha azért újra előjött. Majd 40 éves koromban volt megint komolyabb, akkoriban házakhoz jártam TV-t javítani. Akkor is elég volt talán a Sumetrolim. 60 éves koromban kezdődött megint, és mintha nem tudnék szabadulni tőle. Szóval most meglepett, hogy 20 évenként látogatott meg ez a betegség. --------------- Kívánom, hogy legalább ennyire meggyógyuljatok Ti is. De inkább tökéletesen. :p üdv ovatos

#4468 2006. 09. 28. - 18:44:18

Kedves Mindenki, Ovatosnak irom, hogy az aloe vera kapszulaban is van, de en a gelt jobban szeretem, valahogy a por formaban bekapszulazott aloe vera gel kicsit furcsan hangzik. Altalanos gyogyito es immun rendszer segito hatasa van. Olyan alapveto anyagokat tartalmaz ami a szervezetunkben is megtalalhato, csak alacsonnyabb szamban betegsegek eseten. Probald ki. Nem valami jo az ize, de ha szorppel vagy juice-sal iszod akkor elviselheto, meg hoza lehet szokni. Mindenkinek gyogyulast kivanok. Cilike

#4469 Nati1 2006. 09. 27. - 20:08:20

Sziasztok! Úgy érzem nem rossz a Biocran.3600 ft 60 db.Ez elvileg 2 havi adag,de nekem azt mondta az eladó,aki egyébként diatetikus,hogy nyugodtan szedjek napi kettőt/egyet reggel,egyet este/ A természetgyógyász is jó lehet,én használtam testgyertyát/Tádé/.Szerintem ez is segíthet.Mondjuk még csak 3-mat,de nem rossz.Úgy tudom a húgyuti szervekre úgy kell,hogy a köldök alátt kb 10 cm-re kell helyezni a gyertyát és úgy elégetni.Azért írtam le,mert lehet,hogy valakinek segít,én egyenlőre nem merem elkiabálni.Gyógyulást mindenkinek. Nati

#4470 Petra21 2006. 09. 26. - 23:20:16

Szia! Ma voltam dokinál..kaptam megint antibiotikumot csak most egy másikat mint múltkor, meg elküldtek most vizeletvizsgálatra (ez múltkor elmaradt). Ja és nem szedem majd tovább a fogamzásgátlót mert lehet hogy majd az segít az orvos szerint is. (100ból 2-5embernek a tabi okoz mindenféle zűrt vagyis fogékonyságot mindenfélére )És én nagyon remélem hogy a fogamzásgátló miatt van az egész (április óta szedem és május óta ez a bajom..szóval én nagyon hiszem hogy ez az oka) Meg majd vmi természetgyógyászt is felkeresek, (még ha elmúlik a bajom akkor is ) mert azok állítólag jók nagyon ,meg a talpmasszás is nagyon jó azt hallottam...

#4471 ovatos 2006. 09. 26. - 22:21:18

Petra! Folyamatosan gyógyszeren élek, de ez még nem olyan nagy baj, hiszen pl. a cukorbetegek is erre kényszerülnek. A baj az, hogy csak az éjszakámat tette rendbe, nappal, amikor eszek-iszok, nem tökéletes. Most a medveszőlőlevél teát és a Gentos cseppeket próbálom mellé. A műtét nem biztos hogy megoldás, mert a doktor mondta még anno, hogy ezek a lebenyek visszanőnek. Én meg abban sem vagyok biztos, hogy attól van. Kiváncsi vagyok az újabb vizsgálatodra, kérőbb azért én is meg fogom látogatni az orvosomat. ----------------------- Nati, Te a BioCran-ról én meg majd a Gentosról tudok véleményt mondani. Még senkisem írta le, mennyibe kerül az a fránya BioCran? (Gentos 1300-ért és 2500-ért kapható.) ----------------------- Ciaka! Van aloe vera kapszula? Az aloe vera ahogy hallom mindenre jó, és az ilyesmiben nem nagyon hiszek. De majd meglátjuk.

#4472 2006. 09. 26. - 19:02:33

Sziasztok, Gondoltam megosztom veletek a tapasztalatomat. Amiota nem irtam tovabbra is kezelem magam a medveszolo levelet plusz egyeb gyogynoveny kivonatokat tartalmazo kapszulaval, az aloe veraval es jobban vagyok. Lassu a folyamat, ugy 80 %al jobb, de tovabbra is javul. lehet hogy egy nap eljutok odaig, hogy neki lehet vagni a terhessegnek. Ti hogy vagytok? Udv mindenkinek Cili Kanadabol;);-)

#4473 Nati1 2006. 09. 25. - 20:24:14

Kedves Mindenki! Már pár hete olvasgatom az Írásokat , és egyre inkább magamra ismerek.Visszatérő hólyaghurut már néhány éve.Egy felfázással kezdődött,aztán újra és újra előjött.Antibiotikumkúrák,medveszőlő ...és barátaik.Az bosszant leginkább,hogy vizelettenyésztés során egy árva bakt.sem kimutatható.Akkor legalább tudnám mi a helyzet.Azt mondták terhesség után automatikusan elmúlik.Ha ez így van,én vagyok a kivétel.Nekem nem múlott el.Ha a szexuális élethez van köze,/mert már ilyent is sokat hallottam./akkor mi van?Orvos szerint együttlét előtt vizeletfertőtlenítőt vagy ,szummetrolint kell bevenni.Ti mit tudtok erről?Én már annak is örülnék,ha 1 évben 1x lenne ez a betegség.Az orvosom azt mondta,hugy "hiú ábrándebből a betegségből maximálisan meggyógyulni"Ezek után reménykedjek még??Sajnos nem Pesten lakom .Erkel patika miatt jó lenne.Biocrant szedek 2 napja,ha használ jelentkezem.Gyógyulást mindenkinek!!!!

#4474 Petra21 2006. 09. 24. - 11:32:16

Szia Ovatos! Akkor ez azt jelenti hogy te folyamatosan gyógyszert szedsz?? ez azért nem hangzik túl jól!:( Azt megértem hogy nem vállalkozol a műtétre,de akkor nálad végülis ezekszerint meg van a probléma forrása.Én még egyenlőre el sem tudom képzelni hogy mi történhetett hogy egyik napról a másikra előjött ez a betegség és nem akar elmúlni és tényleg el tud rontani elég sok dolgot ..Elöször még nyugodt voltam hogy majd beszedem a gyógyszereket és végre vége lesz..de mostmár hogy 3x előjött nagyon rövid időn belül kezdek elkeseredni..bár én még bízom abban hogy vhogy ennek 1x vége lesz. Tegnap olvastam vhol hogy azoknál gyakori ez a betegség akik terhesek, cisztájuk van vagy fogamzásgátlót szednek...Sztem abbahagyom a fogamzásgátlót és nagyon remélem hogy azzal megoldódik a dolog vagy nem is tudom már mit kéne csinálni :( Kedden megyek vissza a dokimhoz és beszélek vele remélem az antibiotikumon kivül most kitalál vmi mást is ...

#4475 ovatos 2006. 09. 23. - 22:37:04

Szia Petra! Én is azt tapasztaltam, hogy ahogy abbahagytam az antibiotikumot, már újra kezdődött a dolog. Nem nagyon boldogulnak vele az orvosok, amit nem igazán értek. Csak azt írom le ,én mire jutottam. Véletlenül találtam meg a magam megoldását. Nagyon fájt a derekam is és találtam a fiókban régről 4 szem Cataflamot. El sem olvastam, hogy fel kell oldani egy pohár vízben, beszedtem. Legnagyobb meglepetésemre már első éjjel nem kellett felkelnem pisilni, és ez azóta is így van. Évek óta nem aludtam végig az éjszakát. Aztán olvastam, hogy valóban használható hugyuti gyulladásokra is ez a gyógyszer. De csak tüneti kezelés - de a gyulladást megszünteti - az alapbajt a gyulladás okát nem szünteti meg. Megbeszéltem urologusommal a dolgot, azt mondta rendben van, lehet szedni, csak tartsak szüneteket, mert a gyomrot bántja a Cataflam. Azért kell vízben oldani. A szünetekben próbáljak ki a patikában kapható készítményekből mindig másfélét, próbáljam ki melyik nekem a legjobb. Kérdeztem, hogy esetleg kúppal nem lehet-e megoldani, és felírt Diclofenac kúpot. Én kettétöröm és esténként egy felet teszek fel, azóta jól alszom. Olykor reggel iszok egy Cataflamot is. Egyébként ha minden kötél szakad nálam egy lebenyt kéne kioperálni a hólyag kijáratából, de erre a műtétre nem vállalkozok, sztem nem 100%, hogy ez a probléma, és ha megműtenek - mint ahogy már hallottam ilyet - még rosszabb is lehet a helyzet. Azért írtam le ezeket, mert mindenkit sajnálok aki ettől szenved, minden örömét el tudja az embernek rontani, és zárkózottá tesz. üdv ovatos

#4476 Petra21 2006. 09. 23. - 13:29:08

Sziasztok! Énis hasonló problémával küzdök. Májusban volt elöször vmi fertőzés miatt hólyaghurutom ,amire kaptam antibiotkumot a háziorvostól akihez kb 1hónap szenvedés után mentem el. Másfél hónap múlva augusztusban ismét kiujjult a betegségem akkor nőgyógyászhoz mentem hátha ő szakszerűbb segítséget ad. Tőle is antibiotikumot kaptam meg vmi vizeletfertőtlenítő port.4napra rá hogy befejeztem az antibiotikum szedését ismét előkerült a baj...Kezdem azt hinni hogy ezt senki nem fogja mostmár többé elmulsztani. bár a héten megyek megint orvoshoz. Örülök hogy itt találtam másokat akik ettől szenvednek..már azt hittem hogy én velem van a baj és csak bebeszélem magamnak a dolgot...Ezekszerint akkor legalább pszichiáterre nem lesz szükségem :) Nekem amúgy azon kivül hogy folyton pisilhetnékem van semmi más tűnetem nincsen ,de már ez is elég ahhoz hogy éjszaka 2x min. felébredjek és hogy elég ideges legyek ettől az egésztől hogy újra és újra előkerül a dolog. Szerintetek annak lehet vmi köze a betegségemhez hogy március óta fogamzásgátlót szedek? mert ezelőtt 20évig semmi ilyesfajta bajom nem volt, még náthát is csak 5évente kaptam meg...mostmeg...A nőgyógyász amúgy azt mondta hogy vmitől gyenge az immunrendszerem. Antibiotikumot már nem akarok szedni mert akárhányszor szedtem egy hétig, éreztem hogy nem lett vége a dolognak és már vártam hogy mikor jön újra elő ..:(

#4477 2006. 09. 17. - 08:22:57

Sziasztok! Akik párkapcsolatban élnek és szenvednek sex közben is ugyanattól a kellemetlen érzéstől amitől szinte mindenki! Javaslom , hogy használjatok sikosítót! Én is használom és tényleg sokat segít.Gondolom több félét lehet a patikában találni én amit használok ( K - Y jelly , Ez a Johnson&Johnson terméke.) Szóval, ha tehetitek próbáljátok ki.

#4478 2006. 09. 16. - 20:34:40

Szia Hajnoca! A Biocran kapszulát nyugodtan szedheted, csak növényi kivonatokat , elsősorban tőzegáfonya kivonatot tartalmaz és sok c- vitamint. Így erősíti a szervezeted , segít helyreállítani a hólyagodban a megfelelő körülményeket. Elpusztítja azokat a baktériumokat, amelyeket a sok antibiotikummal egy idő után már mi táplálunk. Én egy hónapig használtam és minden panaszom megszűnt.Kb három hónapja teljesen tünet mentes vagyok. Szerintem szedd addig amíg nem érzed jobban magad, és ha később szükségesnek érzed kezd el újra szedni. Sok sikert kívánok és mielőbbi gyógyulást!

#4479 2006. 09. 15. - 19:19:02

kérdésem sűrgösen az lenne Milyen árban van a Supherb biocran?mire jó, mennyire vagytok megelégedve, kúra zserüen hazsnáljátok e, vagy csak mikor panasz van? köszönöm:Hajni email címem: hajnoca29@citromail.hu Kérlek irjatok

#4480 2006. 09. 11. - 22:26:27

Szia ovatos! Sajnálom hogy ilyen komolyak a problémáid, szerintem vállalnod kellene a műtétet, ha nincs más megoldás.Hátha jobb lesz. Ma vettem én is CRAN-C-t, mivel elfogyott a teám, és itt olvastam hogy mennyire jó. Két szemet vettem be a mai nap folyamán mivel újra éreztem hogy mintha kezdene kiújulni. És most már jobban vagyok, nagyon gyorsan hat.Talán még a teánál is jobb, bár elég drága sztem. pussz

• 229 Oldal +
  • « Első
  • 222
  • 223
  • 224
  • 225
  • 226
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: