Házipatika fórum: Krónikus hólyaghurut - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 229 Oldal +
  • « Első
  • 224
  • 225
  • 226
  • 227
  • 228
  • Utolsó »

Krónikus hólyaghurut

#4501 2006. 08. 28. - 18:05:54

Sziasztok! Tudna valaki olyan fájdalom csillapítót ajánlani, ami használ is ennél a betegségnél?

#4502 2006. 08. 28. - 13:54:52

Sziasztok! Hozzátok hasonlóan én is folyamatosan küszködöm hólyaghuruttal. Nagyon sok mindent kipróbáltam, melyek csak ideig-óráig jelentettek (ha egyáltalán ez bekövetkezett) könnyebbséget. Most több helyen is ajánlották a Gynevac vakcinát. Van esetleg valameyikőtöknek tapasztalata ezzel a szerrel kapcsolatban. Előre is köszi a válaszotokat! Kata

#4503 2006. 08. 21. - 17:36:04

Szia! Azt tanácsolom, hogy feltétlenül menj el urológiára és ne nőgyó- gyászhoz / ha már a saját dokid csak egy hét múlva rendel/. Ne szenvedj mert az sem neked sem pedig a kisbabádnak nem nem tesz jót!!! Ha elolvasod "csilivili" 08.07.-i levelét sok minden okos dologról tájékozódhatsz, ha jól emlékszem e-mail címet is adott, így kap- csolatot is felvehetsz vele. Vigyázz a kisbabádra, gyógyulást kívánok!!! Edit

#4504 karolyinati 2006. 08. 21. - 15:34:23

Szia! Ne használj tampont, attól csak rosszabb. Én is azt használtam, aztán olvastam, hogy a betét használata a tampon helyett segíthet. sokkal ritkábban és sokkal enyhébben jelentkeztek utána a tünetek.

#4505 karolyinati 2006. 08. 21. - 15:29:00

Sziasztok! 9 hetes kismamama vagyok. Amióta ismerem a férjemet (Kb.2 éve), azóta élek rendszeres szexuális életet, és egyben azóta jelentkeznek nálam /valószínűleg a szex miatt/ legalább kéthavi gyakorisággal a hólyaghurut tünetei. Többször is "kikezeltek", néhány hét múlva megint jelentkeztek a tünetek. Több " csodaszert" és "csoda diétát kipróbáltam már, mondanom sem kell a hatás nullával volt egyellő. A kamilla és más nyalánkság szóba se jövetett, kmivel a gyógynövények nagyrészére allergiás vagyok. Az utóbbi időben már nem is fordultam orvoshoz, csak a fájdalmat próbáltam enyhíteni a kb. 6l víz/ nap megivása+ forró fürdő kombinációval. Amikor teherbe estem egyből sejtettem, hogy nem fogok 9 hónapot kibírni hólyaghurut nélkül így is történt. 7 hetes terhesvoltam, mikor az orvosom kénytelen volt antibiotikumot adni rá, mivel mint mondta, "a hólyaghurut vetéléshez vezethet." 1 hete vettem be az utolsó tablettát, és megint mint érzek? szorítógörcsöt a hólyagomban, és hogy marha nehéz pisilni. A férjemmel már 3 hete nem voltam együtt, mert állítólag ilyenkor terhes nőknek kerülni kell a közösülést, és tapasztalataim szerint csak ront a helyzezeten a szeretkezés. Ma bementem a nőgyógyászatra, ahol azt mondták menjek a saját orvosomhoz a terhesgondozóba. Az orvosom hetente egyszer 2 és fél órát rendel a terhesgondozóba, legközelebb pont egy hét múlva. Ha máshoz megyek az meg leugat, hogy miért hozzá jövök. Szóval mit tanácsoltok, mennyire súlyos ez az ügy? Tud várni egy hetet? Addig is mit csináljak , hogy csökkentsem a baba károsodásának kockázatát? Segítsetek, légyszi! E-mailben is válaszolhattok: karolyinati@freemail.hu Köszi szépen!

#4506 2006. 08. 18. - 16:33:08

Szia Lívi! Örülök, hogy gyógyulófélben vagy! Kérdésedre válaszolva, én nem tapasztaltam azt, hogy nagyobb lenne az étvágyam amióta ezt a kapszulát szedem. Inkább azt vettem észre, hogy sokkal nyugodtabb lettem, de sze- rintem azért mert talán oldódik az állandósult, betegség okozta stresz. Nem lehet, hogy nálad ugyanez úgy cseng le, hogy közben szíve- sen eszel többet mint eddig? Ha így van, ezt biztos tudod kezel- ni. Gyógyulj tovább! Edit

#4507 lolita76 2006. 08. 16. - 18:59:27

Sziasztok lányok! Már lassan 2 hete szedem a BioCran kapszulát,egy kis javulást tapasztaltam már,nagyon örülök!Bár amióta szedem,egyfolytában éhes vagyok!Lehetséges hogy a kapszulától?Ti nem tapasztaltatok hasonlót? Lívi

#4508 2006. 08. 14. - 10:08:45

Szia Edit! Örülök, hogy jobban vagy a kapszulától! Végre egy jó hír! Remélem neked sem lesznek később újabb tüneteid! Én köszönöm jól vagyok.Már kb. 2 hónapja teljesen tünet mentesen! Egyébként ezt a kapszulát szerintem elég sokáig lehet szedni, mert végülis c- vitamint és egyéb növényi eredetü kivonatokat tartalmaz.Szerintem érezni fogod, hogy szükséged van e még a szedésére. De , hogy teljesen biztosak legyünk benne, ajánlom, hogy kérdezd meg ott ahol vetted, mit javasolnak a szedésével kapcsolatban. További sok sikert és eredményes gyógyulást! Üdvözlettel: Anikó

#4509 2006. 08. 13. - 20:19:15

Kedves Anita! Szerintem, miután ahogy írod,Neked először van ilyen panaszod fordulj inkább orvoshoz, mert lehet, hogy valóban nem felfázás hanem nőgyógyászati gond és akkor az ezen a fórumon olvasható javaslatok Neked nem jók! Vigyázz magadra,gyógyulj meg mielőbb! Edit

#4510 2006. 08. 13. - 20:07:04

Hello Lányok! Mindenkivel együttérzek aki, végső elkeseredésében itt, "sorstársától" kér segítséget. Pontosan tudom, milyen iszonyatos testi és idegi megterhelést jelent ennek a /szerintem az orvosok által bagatellizált/ betegségnek az állandósult jelenléte. Nagyon sokszor voltam éppen olyan mélyponton, mintahogy Lil írja, sőt, legutóbb még egy egészen más irányú "megoldáson" is gondol- kodtam.... Ennek ellenére azt mondom talán mégis van remény arra, hogy meg- szabaduljunk a "kór"-tól!!! Képzeljétek, velem az történt, hogy itt szomorkodtam mert nagyon rosszul voltam, orvost már látni sem bírtam mert úgysem tud meg gyógyítani a hülye antibiotikumjaival /9 félét szedetettek velem az utóbbi két év alatt!!!/ amikoris Anikó ajánlotta a BioCran-t. Ez három hete történt, másnap megvettem a kapszulát és elmondhatom, hogy nagy örömömre kb. egy hete sokkal jobban vagyok!!!! Persze nem gondolom, hogy már eljött a Kánaán, de szerintem biza- kodni azért lehet. Most már csak azt kellene megtudni, egy lehetőleg nem orvos, nagyon okos valakitől, hogy ezt mennyi ideig lehet szedni egyfolytában, büntetlenül! Szerettem volna, ha egy kis biztatást kaptok az én esetemből. /Na remélem, nem kiabáltam el a gyógyulás kezdetét és holnap minden szenvedés kezdődik előlről....-ez az amit már nem fogok túlélni- ez biztos!!!!!/ Anikó! Neked köszönön a jó tanácsot, kérlek írj, hogy Te hogy vagy. Mindenkinek jobbulást! Bátran írjatok, szerintem csak mi tudunk egymáson segíteni. Edit

#4511 2006. 08. 10. - 10:20:48

Sziasztok! Olvasgattam a fórumot és mivel ti már sajnos tudjátok a tüneteket ezért kérném a segítségeteket.Szóval kb egy hónapja -nem minden este-de jelentkeznek olyan tünetek nálam hogy gyakori fájdalmas pisilés de iszonyatosan fáj illetve égő érzést érzek.először azt hittem hogy majd elmúlik de tegnap este valami iszonyatosan fájt,nem tudtam aludni bevettem egy algopirint.Anyukám szerint felfáztam.Még orvosnál nem voltam.Szedek fogamzásgátlót (mercilont,anyu nem tudja)félek h valami hüvelygyulladás.Szerintetek hólyaghurutom van?A háziorvos tud majd segíteni? Anita

#4512 2006. 08. 10. - 08:37:16

Szia!! Nekem is hasonló gondom van mint ami neked volt! A sok gyógyszer más nem nagyon segít! Ha leírnád nekem e-mailban a teakeverék receptjét azt nagyon szépen megköszönném! Előre is köszi a segítséget

#4513 2006. 08. 07. - 21:01:03

Sziasztok Lányok, végigolvastam minden hozzászólást, a kezdetektől. Régebben én is állandó húgyuti panaszokkal küszködtem, volt olyan orvosom aki folyamatosan csak irkálta nekem az antibiotikum recepteket míg végül már semmire nem reagált a szervezetem. Őt "leváltottam". A következő doki azt mondta legalább 1 évig nem kellene antibiotikumot szednem, hogy a szervezetem ismét reagáljon a kezelésekre és ha gondom volt, katéteren keresztül juttatta be a hólyagba a gyulladáscsökkentőt (higgyétek el, ez semmi a cseppenkénti véres vizelethez képest). Ettől jó sokáig ismét tünetmentes voltam, aztán újra beütött a vész, immáron egy harmadik orvos kezei közé kerültem, akivel aztán mindent kipróbáltunk, de sajna havonta legalább egyszer újra és újra előjött a fránya kórság. Az Erkel patikai teát én is ismerem, nekem is segített elkerülni az antibiotikum kúrát, de persze csak ha időben elkezdtem iszogatni. A tőzegáfonyát is ajánlották de azt már nem volt lehetőségem kipróbálni, aztán egy nagyon jó ismerősömtől kaptam egy teakeverék receptet, ami szintén nagyon jó volt. Az utolsó hónapokban azt ittam szinte folyamatosan, így sikerült tünetmentesnek maradni. Aztán teherbe estem, nem mertem inni a teát az egyes teafüvek miatt amelyeket nem ajánljanak terhesség alatt, és persze a terhesség 6. hetében át is estem egy jó kis Zinnat kúrán (az egyetlen hólyaghurut elleni antibiotikum amely nem árt a babának a gyógyszernagykönyv és az orvosok szerint). Megszületett a kisfiam, most már több mint 8 hónapos, és szerencsére azóta sem jelentkeztek a tünetek. Az utolsó kezelőorvosom is mondta, illetve ismerősöktől is hallottam, hogy az első szülés után nagyon gyakran megoldódnak ezek a problémák, nálam ez egyelőre bejött. :) Persze nem tudni mit hoz a holnap :) Szóval, ezzel a nagy szóáradattal azt akartam mondani, hogy ne adjátok fel a reményt, mindig van megoldás, aki pedig gyereket szeretne, szerintem nyugodtan vágjon bele (persze csak ha sikerül 2 hurut és "kúpos " kezelés között összehozni), lehet hogy épp a kis csemete fog annyi minden mellett erre is megoldást jelenteni, a sok sok örömről nem is beszélve amit egy gyerek jelenthet egy családban. Ha valakit érdekel a teakeverék recept, priviben szívesen megírom (nem az én receptem, nem merem feltenni a netre :( ). Ha egy mód van rá, ne szedjetek antibiotikumot. Persze ha muszáj, akkor muszáj :( Csilivili

#4514 lolita76 2006. 08. 04. - 12:17:19

Sziasztok lányok! Én is hasonló problémákkal küszködök lasssan már fél éve sajnos. :( A reggeli fájdalmas vizeletürités és az azt követő hólyaggörcsök nap mint nap megnehezítik életem,a számtalan antibiotikum nem segített,most pl.Nolicint szedek,hiába...Orvoshoz már nem merek menni,mert mindig ugyanaz,fogyasszon sok folyadékot stb.mindent betartok,mégis megvan a baj!Most jöttem haza nyaralásból párommal,vasárnap már ügyeletre kellett mennem,annyira fájt,ráadásul véres volt a vizeletem.Persze mint mindig genny nem látható,mégis iszonyúan tud fájni,kamillafürdő az jó,meg mellé 1 cataflan,de örökké nem lehet ezt csinálni!Hólyaghurut,mondták ismét,és elmaradhatatlan antibiotikum recept már a kezemben is volt.Bevallom elöszőr kicsit felcsilllant a remény a szememben,bíztam benn talán használ,ma már belátom tévedtem.Volt mindkét vesémben vesekő,amit tavaly,és idén márciusban zúztak,a vizsgálat szerint sikerült a kőnek eltávoznia.De az orvosok mindig azt mondják hogy lehet hogy egy kissebb kő most távozott el,mégis ultrahangon nem látja az urológusom a követ.Érdekes dolgok ezek!A vesém nem fáj,csak a hólyagom görcsöl,csíp a vizeletem,nagyon kellemetlen.Szerencsém van,párom nagyon megértő,de félek egyszer Ő is belefárad.Tervezni nem nagyon tudunk,pedig babát szeretnénk,de ki tudja vajon mennyire árthat egy magzatnak az én bajom!Nem merek kockáztatni,inkább még várok,várok... Együttérzek mindenkivel aki hasonló problémákkal küszködik!!!Tudom hogy a remény hal meg utoljára,kitartok,és bízok benn van megoldás!Olvastam itt a Supherb- BioCran kapszuláról,most én is megpróbálom beszerezni,talán Ő lesz a megoldás!Mindenkinek jobbulást! Üdvözlettel:Livi

#4515 liylu 2006. 07. 31. - 19:13:31

Sziasztok Lányok! Én is ugyanilyen problémákkal küszködök, mint ti! Vagyis hétről hétre előjön a hólyaggyulladásom. Én is rengeteget voltam orvosnál, orvosoknál! Nekem is antibioikumokat írtak fel, kaptam helyi hólyag kezelést és a szokásos szöveget szinte mindig hallottam: " helyes tisztálkodás, megfelelő folyadékfogyasztás stb." Tudom, ezeket mind tuuudom! Tudjuk! Igyekszünk betartani mindent, ennek ellenére semmi eredmény! Milyen érdekes?! Ennyit tud az orvostudomány? Hát igen! A gyógyszereket tömnék belénk ész nélkül, hogy aztán mégbetegebbek legyünk! Ha meg nem tetszik, akkor.... Én is nagyon bizalmatlan lettem az orvosokkal szemben. Legutóbb meg is fogadtam, hogy ezzel a problémámmal nem megyek többet orvoshoz, mert ugyanaz a therápia és ugyanaz és ugyanaz.... Ez év márciusában ismét nagyon nagyon súlyosan kijött az említett mocsok gyull., elmúlt, majd kb. kéthetenet ismétlődött amikor is nem bírtam tovább és egyetlen kiútnak a dokit láttam! Ismét a szokásos recept következett, majd kaptam immumrendszer erősítőt (Urovaxom), amit elvileg 3 hónapig kéne szednem. 1 hónapig nyomtam magamba, amikor ismét kijött ez a nyavaj (Most szintén a heti rendszerességnél tartok!). Visszamentem a dokihoz és közölte, hogy nincs semmi bajom, csak egy kicsit megfáztam, sőt, amit érzek, nem vese fájdalom, hanem izom fájdalom! Hallottátok? IZOM fájdalom! Ha ha ha, már csak tudom, hogy a vesém fáj!!! Megismerem! Úgy gondolom, hogy mindannyian megtudjuk különböztetni a vese fájdalmunkat az izomfájdalmunktól! (Tudom, hogy van néhány betegség, mely hasonló tüneteket produkálnak, de ez nem az!! Főleg, ha azt nézzük, hogy ilyenkor minden ki akar belőlem szakadni pisiléskor!) Ja és azt is mondta, hogy van egy kis vér a vizeletemben, de mivel menstruálok ez annak tudható be! Én tampont használok, a legmaximálisabban megvoltam mosakodva, és ilyenkor egy csepp vér sem található még a közelben sem!!! De ezt már nem fírtattam! Szóval ez után sírva fogtam a receptet, ami egy jól célzott dobással a kukában landolt és inkább saját kúra mellet döntöttem! Nagyon rossz érzés ,mikor kijön, semmi másra nem is tudok koncentrálni! Míg elmúlik, legszívesebben csak a toileten ülnék és lazítanám a hólyagomat! Gondolom ti is így vagytok ezzel! Bekapok egy no spa t, egy algopirint, v. halidort magamba döntök egy hordónyi vizet, 5 percenként pisilek, vagy 2 órát ülök a wcn és türelmesen, hisztizve várom hogy a tünetek csillapodjanak! Szörnyű!!! Csoda, hogy a párom bírja! Csak azt hallom tőle, hogy "már megint"? Majd kipróbálom én is azt a tőzegáfonyát, az áfonya levet és a joghurtot, de nekem is van egy gyógyteám, ami valószínű, hogy hatásos, csak mikor elmúltak a tüneteim én mindig abbahagytam a fogyasztását! :( De ennek vége! Mostantól rendszeresen fogom inni! Szóval ezt a teát, egyetlen patikában lehet kapni (ha jól tudom). Gyulladás csökkentő hólyag és vese teakeverék a megnevezése. Ezt a teamixet ők állították össze kutatások alapján. Kb. 500 Ft-ba kerül. Eddig a blokkon szerepelt a pontos összetétel, de legutóbb mikor vettem már sajna nem! Tehát: Erkel Gyógyszertár 1086 Bp. Luther u. 4-6. Remélem segítségetekre lesz! Kitartás, még így majdnem 10 év után is bízom a kiútban! :) Tudjátok, a remény hal meg utoljára! :) Na jó, ez nem nyugtat meg senkit! Engem sem! :( :) Egyébként most is ezzel szenvedek, megittam a teácskámat, mindjárt ülök egy kád kamillába és várok... Ja, még azt is hallottam, hogy a szülés után elmúlik! Na köszi... én most ezért nem szülök! :) sziasztok Lil

#4516 2006. 07. 26. - 21:12:23

Szia Edit! Örülök, hogy megfogadod a tanácsomat, remélem neked is bevállik. Igen, jól értettél mindent.Egyébként ezt a készítményt nyugodtan szedheted, csak vitamin és étrendkiegészítő. Nem tudom az orvosok ezekről a szerekről miért nem vesznek tudomást. Remélem sikerül beszerezned, herbáriákban biztos van, gyógyszertárakban is érdemes megkérdezni.( de kérésre biztosan bárhol be tudják szerezni. Ha gondolod itt a neten is utánna nézhetsz, hogy mi is ez a kapszula. Sok sikert kíváno és remélem megosztod majd velünk is az eredményt! Üdvözlettel:Anikó

#4517 2006. 07. 25. - 18:33:10

Szia Anikó! Köszönöm, hogy válaszoltál nagyon aranyos vagy. Megfogadtam a tanácsod, remélem sikerült az általad ajánlott kapszulát beszereznem! Az a pontos neve, hogy "BioCran" Kapszula /SUPHERB készít- mény/. Kérlek szépen, hogy válaszolj ha van rá lehetőséged, hogy tény- leg ez az ami Neked segített /nehogy valami hülyeséget csinál- jak!/. Válaszod után azonnal elkezdem a kúrát. Mégegyszer kösz, drukkolok, hogy gyógyult maradj!!!!! Edit

#4518 2006. 07. 24. - 21:01:54

Szia Edit! Kérlek ne keseredj el! Ezen az oldalon szinte - talán nem hargszik meg senki- mindenki átéli vagy átélte a te problémáidat. Én két évig szenvedtem ettől az őrületbe kergető fertőzéstől.Nálam is mindenki tudta E. coli....E coli.... De mégsem csináltak semmit azon kívül, hogy felírták a legdrágább gyógyszereket. Ez a nagy tudomány azt gondolom, ha átéreznékaz orvosok is néhánmyunk helyzetét kicsit többet is tudnának tenni. De inkább felejtsük is el az orvosokat!!! Ők a csodaszerekben nem hisznek , hiszen azokból ők nem húznak hasznot és olcsóbbbak is, mint az egyéb antibiotikumok. Tehát !!! Nekem sikerült meggyógyulnom és mindezt egy olcsónak mondható kapszulával sikerült elérnem.Semmi antibiotikum!Egy idő után az csak táptalaj a baciknak. Ez viszont megöli őket. Miről is van szó , már egy levélben írtam és ajánlottam is mindenkinek:Supherb- BioCran .Tőzegáfonya kivonatot, C-vitamint és probiotikumokat tartalmazó étrendkiegészítő készítmény. Ez a készítmény herbáriákban kapható -én ott veszem- az ára gondolom mindenhol változó nállunk 4000Ft. Tényleg szívből ajánlom, próbáld ki - nekem nem voltak kétségeim ,kipróbáltam hiszen a gyógyszer árak mellett ez inkább elfogadható és élt bennem a remény , hogy ez talán használni fog.És igen használt. Egy hónapig szedtem ez pont egy adag. Kát hete nem szedem és semmi bajom. Természetesen tovább is lehet szedni és előfordulhat, hogy még én is rászorulok.Most csak akkor kapok be belőle egyet mikor érzem, hogy valami nincs teljesen rendben. Remélem kipróbálod és sikerrel jársz!Én kívánok minden jót és mielőbbi gyógyulást. A hatást azért oszd majd meg velünk i8s. Üdvözlettel:Anikó

#4519 2006. 07. 24. - 08:49:01

Szerintetek meg lehet gyógyulni ebből a rettenetes betegség- ből? Én feladom! Az életem tíz éve csak erről szól. Szúr,csíp,ég,véres,iszonyú kínok! Urológia /szuper dokival, de látom nem tud segíteni.../, anti- biotikumok, az azok okozta allergiás tünetek, az azokra kapott más gyógyszerek, az alapprobléma marad és kezdődik előlről az egész!!! Az egész életem, ettől egy csődtömeggé vált. A munkámat épp hogy el tudom látni, a férjem még tolerálja azt hogy gya- korlatilag folyamatosan beteg vagyok.Nem tudok egy progra- mot mégycsak néhány napra előre sem tervezni, mert nem tudom mikor milyen intenzitással támad az E.colli. Félek, hogy komoly depresszióval kell nemsokára szembenéznem, mert tehetetlen vagyok. Így pedig nem akarok élni!!!! Írjatok valami bíztatót! Edit

#4520 2006. 06. 29. - 19:49:58

Szia Csipetke! Nem vagy egyedül ezzel a betegséggel.Nagyon sokan szenvednek tőle és mégse csinálnak srmmit az orvosok.Azaz , hogy csinálnak , felírják a legdrágább gyógyszereket azzal a szöveggel, hogy ettől minden tünet elmúlik.Hát igen a tünetek megszünnek csak az a bizonyos coli baktérium marad ott. Még több antibiotikumot írnak ellene amivel már a szaporodását is előlehet segíteni, mivel ezek a szerek , megváltoztatják a szervezet,a hüvely és a hugycső összetételét ami biztosítani tudja a bacik életfeltételeit. Én két évig szenvedtem 20000-forintos gyógyszereket szedtem, annak reményében, hogy ez biztosan segíteni fog.De semmi.Egy hétig jóbban voltam aztán kezdődött minden előről. Egy hónapja viszint teljesen megszűntek a panaszaim. A herbáriákban kapható egy kapszula ami valóban segít,a neve: Supherb-BioCran.60 db kapszulát tartalmaz , ez egy havi adag az ára gondolom mindenhol változó én 3800Ft-ért veszem. Semmi féle antibiotikumot nem tartalmaz. Mindenféle képpen ajánlom, hogy próbáld ki! Várom a fejleményeket, hogy milyen erdményt érsz el. Üdvözlettel:Schmidt Anikó

• 229 Oldal +
  • « Első
  • 224
  • 225
  • 226
  • 227
  • 228
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: