Házipatika fórum: Krónikus hólyaghurut - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 229 Oldal +
  • « Első
  • 226
  • 227
  • 228
  • 229

Krónikus hólyaghurut

#4541 2005. 12. 08. - 11:38:16

Szia!! Most készülök először urólogushoz!Gyakran visszatérő hólyaghurutom van amit általávan nőgyógyászati próblémák is kísérnek!A háziorvosom letudja a dolgot annyival hogy akinél egyszer előfordul az hajlamos marad rá:(Szóval antibiotikum és kész,sok esetben még vizeletvizsgálatot sem kér:(Most telt be nálam a pohár mikor azt mondta hogy vigyázzak jobban magamra!Nem érzem magam hibásnak.Viszont nagyon félek az urólogustól na meg az ilyenek hogy hólyagtükrözés nagyon rémisztőnek tűnek! Veled mi a helyzet?Mit mondott a doki?

#4542 2005. 12. 07. - 19:55:55

Szia Trixi! Elég hamar végeztem az orvosnál, az egész 10 perc alatt megvolt. Mivel hasonló gondokkal műtöttek, ezért elvittem minden zárójelentésem neki. Átnézte és átvizsgált. Megütögette a vesémet, az nem fájt, viszont alhasam elég érzékeny. A katéteres műveletet megúsztam, mivel vittem vizeletmintát, bár nem kérték. Szerencsére mindent rendben találtak, de orvos ragaszkodik a reflux-vizsgálathoz, mivel azt talán még i.e.: 600-ban végeztek rajtam! :) Szóval kb. 20 éve... Jövőhéten megyek vissza a vizsgálatra, majd 10:50-re az orvoshoz az eredménnyel. Neked is menned kell esetleg? Vagy hasonló gondjaid vannak?

#4543 2005. 12. 07. - 10:22:17

Szia!! Ha már voltál orvosnál,kíváncsi vagyok ,hogy mit mondott,és milyen vizsgálatot végzett el? Mielőbbi gyógyulást kívánok!

#4544 2005. 12. 05. - 15:16:00

Még nem igazán tudom, hogy mi a bajom, mert csak szerdán megyek urológushoz. Nagyon félek attól, hogy mi fog velem történni... 4 évesen műtöttek hugyúti problémával. Ha jól tudom, akkor túl tág volt a hugycsövem (?), ami a veséből vezeti el a vizeletet. Sajnos mindig visszafolyt a vizelet, ezért állandóan gyulladásban volt a vesém. Egész kicsi koromban fedezték fel, hogy valami gond van. 17 éves koromig semmi panaszom nem volt, akkor volt egy elég súlyos vesegörcsöm. Azóta semmi nem volt, de kb. szeptember óta ismét kezdődtek a gondok. A vesémmel eddig - lekopogom! - semmi gond, csak hát... a hólyagom. Oflaxcin-B (azt hiszem, hogy ez a neve a gyógyszernek), amit kaptam rá a háziorvosomtól. 1 hét alatt rendbejöttem, aztán megint mentem vissza. Október és november esetménytelenül telt el és most megint nagyon rossz. Beutaltak az urológiára és azóta egy merő para vagyok... Kb. 20 éve nem voltam ilyen vizsgálaton...

#4545 2005. 06. 23. - 12:44:29

Kedves sorstársak! Azóta szenvedek hugyúti panaszoktól, amióta egy túra során Erdélyben megfürödtem egy hideg vizű patakban. Ennek már 10 éve. A nőgyógyász küld az urológushoz, az urológus a nőgyógyászhoz. Megalázó szituációk, körülményes vizsgálatok, flegma, érzéketlen orvosok, tenyésztések, antibiotikum-kúrák, újabb tenyésztések... Ugye ismerős? A közelmúltig nagyon szégyelltem magam. Úgy gondoltam, valamit biztosan nem csinálok helyesen, ami szexuális életemet illeti. De akár volt barátom, akár nem, a panaszok mindig kiújultak. A legutóbbi kálvária után elhatároztam, hogy a végére járok. A háziorvosom javasolt egy urológust, akitől megkaptam az első beutalókat.

#4546 Törölt felhasználó 2005. 05. 24. - 11:59:42

Kedves "Bunny50"! Amenyiben szakorvos válaszát szeretné olvasni, kérjük, használja "Kérdések" szolgáltatásunkat, ahol szakterületenként tud válogatni az orvosaink közül, - jelen esetben Dr, Nyírády Péter, urulógust javasoljuk - mert ezt az oldalt inkább a felhasználóink egymás közötti tapasztalatcseréjére ajánljuk. Üdvözlettel: HáziPatika.com szerkesztősége

#4547 Bunny50 2005. 05. 23. - 15:41:18

:o T.Doktor Ur! honapok ota fel vagyok fazva, oly annyira rossz allapotom van, hogy mar ott tartok , hogy a bal labam is nagyon faj es olykor amikor faj a labam vegig es a lagyekomba is bele nyilal es vizelesi inferem is tamad.Ilyenkor surun kell mennem a toalettre most azzal kuralom magamat a fajdalom csillapitasara, hogy Rowtinexet szedek, No-Spa kiseretben /forte/ hiaba jelentkeztem az urologusnal, nem tuds velem mit tenni, mert a labor leleteim tokeletesek az igaz a sullyedesem 25mml/ora A fajdalom csillapitora szunik a fajdalmam, de ha kimegy a hatasa akkor a labamat huzom. Talan vese problemam lehet???Tisztelettel Bunny50 :o

#4548 Westlife 2005. 04. 06. - 16:34:11

24 éves nő vagyok.3-4 hónapja enyhe alhasi fájdalmat érzek vizelés előtt és közben.Állapotom nem romlikÉtvágyam van,közérzetem jó.Nagyon félek, hogy valami daganatom van. :(

#4549 pekriszti 2005. 02. 26. - 19:04:59

Kaptam egy pár e-mail-t hasonló problémákról, de drasztikus gyógykezelési módszerekről. Közben érdeklődtem én is íme egy orvosi tanács: Javasolt a húgycsöváladék bakteriológiai vizszgálata Ureaplasma, Mycoplasma és Chlamydiára. Feltétlenül szükséges a partnerénél ejaculátum bakteriológiai vizsgálat. Amennyiben kórokozó nem mutatható ki, akkor immunstimuláló gyógszer szedése 3 hónapig. A háziorvosomtól pedig kaptam egy Uro- Vaxom nevű készítményt, amely az immunrendszert stimulálja a természetese ellánállóképesség erősítésére. Csökkenti a húgyutak visszatérő fertőzéseinke rizikóját, különösen a hólyaghurutot. Hátha valakinek segít...

#4550 pekriszti 2005. 01. 29. - 09:35:27

Végre én is találtam egy fórumot ahol hasonló "sorsú" emberek vannak... 98 óta szenvedek kisebb nagyobb kihagyásokkal hólyghuruttal. Túlvagyok 3-4 urológuson, nőgyógyászon - és a clion, zinnat különböző fokozatai, urogin, monural, és most már nem megyek orvoshoz- mert enyhén bolondnak néznek hanem rowatinexet szedek. Vizelettenyésztésre volt hogy fél évig jártam havonta...A nőgyógyász azt mondta, hogy azért van,mert idegeskedem szexuális együttlét alatt...Meg igyak meg napi négy liter vízt és elmúlik az akkor 3+++-es vizeletemből a baci (ez volt a kedvenc urologus).De a dolog nem múlt el, hanem én szoktam lassan meg. Ha valakinek van ötlete hogyan lehet ezen segíteni antibiotikum nélkül- szívesen fogadom! És előre is köszönöm!

#4551 beteg11 2004. 09. 30. - 10:03:19

Üdvözlök Mindenkit! Aki még mindig kűzd ezzel a problémával, kérem írjon egy e-mailt a beteg21@freemail.hu címre, tudnék adni egy-két ötletet a probléma "orvoslására".

#4552 2004. 08. 31. - 01:13:32

Kedves "betegek"! Irtam már egy üzenetet. Nyirády doktor úr és a régi orvosom javaslatára elmentem másik orvoshoz (a nevét kihagyom). Orvosi berkekben ismert ember, kiváló szakember, de egy szadista. Viszont amit a másik főorvos nem talált meg 3 hónap alatt, ő megtalálta azonnal. Bakteriális prosztatagyulladásról volt szó. Kaptam gyógyszert, már sokkal jobb a helyzet. Több tenyésztés is volt, mikor ezek elkészültek, akkor felkerestem egy harmadik dokit, aki jó is és még emberileg is megfelel. Nos, halom gyógyszer, mostmár célzottan a baktériumok ellen és pluszban gyulladásgátló. Szerintem szépp ideig fogom szedni őket, ugyanis "köszönet" az első orvosnak, akinek hiába panaszkodtam nem kezelt, mondván semmi bajom, azóta idültté vált a gyulladás. Szeretnék köszönetet mondani Nyirády doktor úrnak (is), hogy tanácsával segitett és minden hasonló problémával kűzdőnek üzenem: ne adjátok fel!!! Ameddig bármilyen panaszotok van járjatok az orvos nyakára, esetleg menjetek máshoz, de kezeltessétek ki magatokat, nehogy nagyobb baj legyen. Ha valaki megtalálja az igazi okot, akkor a gyógyulás is bekövetkezik, még akkor is, ha hosszúő ideig tart.

#4553 2004. 05. 24. - 19:28:05

Tisztelt Doktor Úr! Nagyon köszönöm válaszát! Épp ma voltam az orvosomnál, a "naplós" dolog szintén negatív. Feltétlen utánajárok az Ön által írt lehetőségnek is! Ugyan van egy orvos az OTE-n, akit ismerős ajánlott, Őt feltétlen felkeresem mostmár, de szeretném tudni, hogy adott esetben van-e lehetőségem esetleg a későbbiekben Önhöz fordulni, akár ezzel, akár majdan más problémáimmal? Köszönettel: R.G.

#4554 Törölt felhasználó 2004. 05. 24. - 12:45:26

Komának: Kedves Kérdező! Elõfordulhat, hogy az Ön panaszát nembakteriális prostata gyulladás okozza, mely esetén a vizelet bakteriológiának nem kell pozitívnak lennie. Ugyanakkor a gyógyulás csak elhúzódó (értsd 6 hét) antibiotikum kezeléstől várható. Tisztelettel: Dr. Nyirády Péter

#4555 Törölt felhasználó 2004. 05. 24. - 12:40:25

Chanel Chance-nek Kedves Kérdező! Önnek feltehetően visszatérő alsó húgyúti gyulladása van, melyet nem sikerült kikezelni. Az Ön kivizsgálása mellett feltétlenül szükséges párjának az urológiai vizsgálata is, mert előfordulhat, hogy ő fertőzi vissza. Ebben az esetben Önnél a gyógyulás csak az újabb együttlétig tarthat. Barátjának nem kell, hogy panasza, vagy tünete legyen ahhoz, hogy baktériumot ürítsen ondójával. Amennyiben segítségükre lehetek, akkor jelentkezzenek be a rendelésemre a 311-9786-os telefonon d.u. Tisztelettel: Dr. Nyirády Péter

#4556 rigel1 2004. 05. 20. - 07:39:37

Sziasztok! Végig olvastam az összes levelet, amit ebben a fórumban írtatok. Azt tapasztalom, hogy a vizsgálatok nagy többsége negatív és nem tudtok előre jutni a problémátokban. Szeretném javasolni, hogy próbáljatok felkeresni egy természetgyógyászt is. Nem mindig lehet megtalálni a probléma gyökerét az orosok segítségével.(természetesen nem vetem meg az orvosokat!) Nekem is voltak prosztata, vizelési, stb problémáim és egy természetgyógyász tudott segíteni. A talpmasszázs nagyon jó dolog és hasznos is!!! Próbáljátok ki! Ezen felül még vannak nagyon jó jóga gyakorlatok is, melyek sokat tudnak segíteni ezügyben. Gyógyulást kívánok mindenkinek!

#4557 2004. 05. 20. - 02:41:40

Kedves "betegek"! Látom, hogy hölgyek vannak a topikban, én férfi vagyok. Viszont döbbenten olvasgatom a beirásokat itt és a többi helyen is. Ennyien vannak, akik küzdenek ezekkel a nyavajákkal? Nos, akkor az én bajom, jólesik leirni valakiknek, akiket érdekel. 2-3 hónapja kb. 2-3 napig nagyon gyakran jártam vizelni, az utolsó éjjelen már a péniszem vége felé erős égető érzést is észleltem. Másnap reggelre a péniszem végén sárgás váladék volt, a vizeletem szine sötétes, vöröses volt. Még aznap vizeletvizsgálat, pár fehér vérsejt, de semmi más. Miután ez pénteken volt, hétfőn mentem az urológiára. (Addigra a váladék és a sötét vizelet megszünt, ez mindössze 1 alkalommal volt.) Vizeletvizsgálat, baktérium tenyésztés, ultrahang. Mint kiderült, minden negativ. Azért kaptam egy adag Ciprobayt, mert a gyakori inger megmaradt. Valamennyire javulni látszott a helyzet, de amint egy kicsit hűvösebb helyen voltam azonnal kiújult. (Értsd 16 fok!) Hetente jártam az orvosomhoz, mindig újabb baktériumtenyésztés és teljes vizeletvizsgálat, mindig negativ. Pár hétre javult a helyzet, már gyógyultnak néztem ki, mikor hirtelen ismét jött a gyakori vizelés. Ez ment 3 napig, majd estére úgy múlt el, ahogy kezdődött. Azóta jobb. Most épp "naplót vezetek" orvosom kérésére (mennyi folyadék megy be és mennyi távozik), hátha abból kiderül valami. De őszintén szólva félek, mi lehet az ok, miért nem találják a bajt (vagy addig jó, míg nincs???), magam sem tudom mi lenne a jobb és mi vár még rám. Általában véve rettegek az orvosoktól, de kiborít az is, hogy lassan 3 hónapja idegesít halálra ez a vizelési inger. Kezdek tanácstalan lenni és kezdek félni, hogy soha nem szabadulok meg ettől a nyavajától. Elnézést a levél hosszáért!

#4558 2004. 04. 19. - 07:14:31

Végső elkeseredésemben találtam erre a fórumra, hátha itt segítséget kapok. Hónapok óta küzdök hólyaghuruttal (feltehetőleg). Urológusnál kezdtem. Nagyon gyakran erős vizelési proplémával és alhasi fájdalommal kerestem fel. Antibiotikumot kaptam, attól persze gombás fertőzésem lett. A vizelési inger ugyan megszűnt, de az alhasi fájdalom nem, sőt ha együtt voltunk a barátommal, szex közben egyre jobban fájt egy ponton, belül. A nőgyógyász szintén antibiotikumot írt fel, 2 hét után nem látott ő sem semmit ultrahangos vizsgálat után sem, de még mindig nyomásérzékenységet éreztem. Azt mondta, ezt biztosan a hólyagom okozza, menjek vissza az urológushoz, aki a negatív vizelet eredményem után csodálkozva nézett hogy miért vagyok ott. Majd azt ajánlotta, hogy hólyagtükrözést csinál, amitől persze halálra rémültem mert csak rosszat hallottam a vizsgálatról és a következményeiről. A tükrözés időpontját lemondtam és persze nem mertem visszamenni hozzá, mert nem úgy nézett ki, mint aki segíteni akar és újabb módszert találna ki hogyan gyógyíthatna meg. Természetesen közben csak erősödött a fájdalmam és visszatért a sűrű vizelési inger is. Már csak görcsoldókkal és fájdalomcsillapítókkal tudok felkelni 3 napja és nem találtam egy urológiai szakrendelést vagy magánorvost sem a neten :-(

#4559 Törölt felhasználó 2004. 02. 17. - 11:24:17

Kedves Kérdező! Sajnos az Ön leveléből az nem derül ki, hogy eddig milyen vizsgálatok történtek. Szükséges lenne teljes urológiai kivizsgálás és partnerének vizsgálata is. Tisztelettel: Dr. Nyirády Péter

#4560 2004. 02. 08. - 15:29:43

Üdv! Én is hasonló problémával küzdök, azonban mindíg van valami a vizeletemben is. Nagyon igyekszek vigyázni magamra, rétegesen öltözni, lábamat óvni.(elég ha az fázik, már beteg leszek) De mindíg visszatér. Most éppen ismételten antibiotikumot szedek, mivel olyan volt a viz. leletem. Voltam urológusnál, nem tudom miért, talán mert szerettem volna végre ezt a dolgot lezárni. Tabletta, ha megint panaszaim vannak, menjek vissza. Hm..... gyerekkoromban úgy megütöttem a vesémet, hogy hónapokig hordtak orvoshoz, ráadásul egy csigolyám is eltört. Ez a trauma lehet a dolog mögött? Muszáj így élni? :'(

• 229 Oldal +
  • « Első
  • 226
  • 227
  • 228
  • 229
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: