Házipatika fórum: Fejfájás, migrén - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 13 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

Fejfájás, migrén

#1 th34i5 2014. 12. 03. - 20:01:49

Szia! Engem érdekel a Cinie. Még most regisztráltam az oldalra, nem igazán tudom, hogyan működik. Írd meg, hogyan találjuk meg egymást.

#2 th34i5 2014. 12. 03. - 20:00:30

Üzenet megtekintéseIdézve: krucsayne - Dátum: 2014. november 14. - 23:00:47

Sziasztok! Van egy doboz (6db) Cinie 100 mg-os gyógyszerem. Kedvező áron eladó! Bosi

#3 krucsayne 2014. 11. 14. - 23:00:47

Sziasztok! Van egy doboz (6db) Cinie 100 mg-os gyógyszerem. Kedvező áron eladó! Bosi

#4 andreagyimes 2014. 02. 12. - 19:40:18

Jómagam is migrénes vagyok. Kérlek segítsetek hogy fény derülhessen a migrén pszichés hátterére!

Személyiségpszichológia műhelymunkám keretei között migrénes és nem migrénes személyek pszichológiai jellemzőit hasonlítom össze. Minél több kitöltött kérdőív áll rendelkezésemre, annál színvonalasabb lehet a dolgozatom.
Első körben azokhoz fordulok, akiknek szokott lenni vagy az elmúlt fél évben volt MIGRÉNES FEJFÁJÁSA. A kitöltés 2 percnél több időt nem vesz igénybe.

https://docs.google....gON8lI/viewform

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

#5 jutka107 2013. 08. 01. - 07:49:34

Üzenet megtekintéseIdézve: kriszti91 - Dátum: 2013. július 31. - 15:52:43

Sziasztok 22 éves vagyok.1-2 éve erős fejfájással küszködök.minden vizsgálaton részt vettem / EEG,MRI, szemészet,neurológus/ és szerencsére minden eredményem jó let..semmi problémát nem találtak.És azt mondták hogy migrén. De a fejfájásom nem enyhült..nem állandóan fáj, hanem időközönként.A háziorvosom annyit mondott hogy szedjek fájdalom csillapítót.De állandóan az se jó szerintem..Mit csináljak szerintetek? köszönöm a válaszokat

Szia! 3 évig kajtattam szakrendelésről pszichiáterig.....nincs meg az oka a fejfájásomnak. Fogadd el az állapotodat és ha olyan "szerencsés" vagy, hogy használ az időközönkénti fejfájásodra a fájdalomcsillapító akkor vedd be! Csak az állandóan, rendszeres, napi szinten haznált fájdalomcsillapító okoz hozzászokást és konzerválást. Valamint ha hiszel benne fordulj a természetgyógyászat felé.

#6 kriszti91 2013. 07. 31. - 15:52:43

Sziasztok 22 éves vagyok.1-2 éve erős fejfájással küszködök.minden vizsgálaton részt vettem / EEG,MRI, szemészet,neurológus/ és szerencsére minden eredményem jó let..semmi problémát nem találtak.És azt mondták hogy migrén. De a fejfájásom nem enyhült..nem állandóan fáj, hanem időközönként.A háziorvosom annyit mondott hogy szedjek fájdalom csillapítót.De állandóan az se jó szerintem..Mit csináljak szerintetek? köszönöm a válaszokat

#7 pbaloghaniko 2013. 07. 01. - 12:50:16

Üzenet megtekintéseIdézve: mmonia - Dátum: 2013. január 12. - 14:57:12

Sziasztok! Van egy doboz eladó Cinie 100mg tablettám. Bontatlan doboz, két darab van benne.

Tudom, hogy már elég régen írtad ezt, de aktuális s még esetleg a Cinie?

Köszi!

#8 jutka107 2013. 05. 24. - 12:41:08

Üzenet megtekintéseIdézve: andrasdobai692 - Dátum: 2013. május 24. - 07:43:25

Sziasztok!

Egy súlyos fejsérülés (többszörös arccsont törés) kapcsán frontérzékennyé váltam,ami elviselhetetlen álkapocs+fogfájás és a szemüreg fájdalmával jár együtt.Egyetlen hatékony fájdalom csillapító számomra a Cataflam,melyet ilyenkor 2-3asával kell, hogy szedjem.Újabban azonban kimondottan aluszékonnyá és nyűgössé váltam.Lehet esetleg ez a gyógyszer mellékhatása?Van esetleg más alternatív gyógymód,mit ki lehet próbálni még úgy is,hogy epilepsziás gyógyszereket is szedek (Orfiril,Frisium,Lamolep)?

Előre is köszönöm mindenki segítő válaszát!

Szia! Anno még én is kettesével szedtem a Cataflamot fejfájásra, nem okozott ilyen tüneteket. Ellenben vigyázz a gyomrodra, én nyakló nélkül ettem éhgyomorra is, meg is lett az eredménye:-(Ha csak ez az erős fájdalomcsillapító segít nem hinném, hogy egyéb alternatívák jók lennének. De hátha valaki tud valamit.

#9 andrasdobai692 2013. 05. 24. - 07:43:25

Sziasztok!

Egy súlyos fejsérülés (többszörös arccsont törés) kapcsán frontérzékennyé váltam,ami elviselhetetlen álkapocs+fogfájás és a szemüreg fájdalmával jár együtt.Egyetlen hatékony fájdalom csillapító számomra a Cataflam,melyet ilyenkor 2-3asával kell, hogy szedjem.Újabban azonban kimondottan aluszékonnyá és nyűgössé váltam.Lehet esetleg ez a gyógyszer mellékhatása?Van esetleg más alternatív gyógymód,mit ki lehet próbálni még úgy is,hogy epilepsziás gyógyszereket is szedek (Orfiril,Frisium,Lamolep)?

Előre is köszönöm mindenki segítő válaszát!
sing

#10 zolka707 2013. 04. 14. - 15:12:01

Sziasztok!
Nem tudom hogy a problémáitok,és az időjárás állandó változása közt véltek-e párhuzamot felfedezni.
Én vagy 20 éve szenvedek ettől,tudom sok összetevős a dolog,stressz,fizikai betegség stb... Ezt szinte
bármelyik előidézheti.A lényeg az hogy a szervezet energiaháztartása felborul,az immunrendszer sem működik
már megfelelően.Ha már elég régóta küzdesz vele,valószínűleg a bevitt vitaminok sem szívódnak fel rendesen,
illetve a fájdalomcsillapítók sem hatnak már,(ez az amitől én is szenvedek).Érdemes lenne felkeresnetek egy
akupunktúrás szakorvost,minden nagyobb városban van ilyen.Sok a jó tapasztalat az ismerettségi körömben.Én is kipróbáltam a cérnabeültetéses kezelést.Ez az akupunktúra legolcsóbb,és legtartósabb formája.A bőr alá,annak felületével párhuzamosan beültetnek egy kb 8mm hosszú sebészeti cérnát.Ami tartósan stimulál egy adott pontot 3-4 hétig,ekkorra szívódik fel a cérna.Így elég havonta kezelésekre járni.Ezen az elven működik.Néhány napja voltam az első kezelésen,sokkal kevésbé vagyok már feszült,illetve az eddig eredménytelenül kezelt gyulladásos problémáim is kezdenek megszünni.

#11 jutka107 2013. 02. 04. - 17:36:13

Szia!

Látom egy hajóban evezünk....kevert tipusú az én fejfájásom is, karácsony óta, amikor is megszenvedtem az első igazi hányós migrént 3 napon nem fájt a fejem. Mindent kivizsgáltak már rajtam, számtalan gyógyszert szedtem....semmi. Egyéb alternatív módokkal is kisérleteztem, ne költs rá! A megoldást én sem tudom, viszont ezt a Relpaxot ki fogom próbálni, egyszerűen már nem bírom. 15-én megyek neurológushoz, szegény, már nem tud velem sokat kezdeni, elfogad minden ötletet. Ez lesz a következő.-((

#12 jutka107 2013. 02. 04. - 17:32:43

Üzenet megtekintéseIdézve: cintia0919 - Dátum: 2013. január 30. - 16:49:23

Sziasztok!
Sajnos én is a migrénesek táborához tartozom gyerekkorom ota. Számtalan kivizsgáláson voltam és elintézték annyival hogy migrén majd kinövöm.Egy honapja megint elmentem orvoshoz aki azt mondta h kevert tipusu(migrén-tenzios) fejfájásom van. Relpaxot irt fel.Ez szerencsére megszünteti a fejfájásom, de nem szeretnék életem végéig ilyen gyogyszereket szedni. Persze az ára is elég borsos.A 4 szem nekem 4 hétre elég mert minden héten egyszer tuti h fáj a fejem.Van olyan h kétszer is. Föleg melegfrontra. Csak ez a gyogyszer jo rá, semmi más.Van itt esetleg olyan akinek ilyen fajta fejfájása van és tud rá valamilyen alternativ gyógymódot amit kiprobált már és segitett?

#13 cintia0919 2013. 01. 30. - 16:49:23

Sziasztok!
Sajnos én is a migrénesek táborához tartozom gyerekkorom ota. Számtalan kivizsgáláson voltam és elintézték annyival hogy migrén majd kinövöm.Egy honapja megint elmentem orvoshoz aki azt mondta h kevert tipusu(migrén-tenzios) fejfájásom van. Relpaxot irt fel.Ez szerencsére megszünteti a fejfájásom, de nem szeretnék életem végéig ilyen gyogyszereket szedni. Persze az ára is elég borsos.A 4 szem nekem 4 hétre elég mert minden héten egyszer tuti h fáj a fejem.Van olyan h kétszer is. Föleg melegfrontra. Csak ez a gyogyszer jo rá, semmi más.Van itt esetleg olyan akinek ilyen fajta fejfájása van és tud rá valamilyen alternativ gyógymódot amit kiprobált már és segitett?

#14 mmonia 2013. 01. 12. - 14:59:51

Üzenet megtekintéseIdézve: rena0603 - Dátum: 2012. május 04. - 14:08:35

Sziasztok,Migrénes fejfájásra mindenhonnan a margitvirág teáról hallok, egy probléma van vele, hogy sehol sem találom. Néztem bioboltban,teaházban,gyógyszertárban , herbária boltokban,de csak néztek rám nagy szemekkel hogy miről is beszélek. Van esetleg köztetek olyan,aki tudja,hogy lelhető fel?Köszönöm

Szia! Kapszula formájában lehet kapni, úgy keresd.
pl itt: http://www.vitalabo....szi-margitvirag
sing

#15 mmonia 2013. 01. 12. - 14:57:12

Sziasztok! Van egy doboz eladó Cinie 100mg tablettám. Bontatlan doboz, két darab van benne.
sing

#16 marobert 2012. 11. 28. - 09:07:28

Sziasztok!

Szeretnék megosztani egy tanulságos történetet.Évek óta küzdöttem fejfájással.Időnként szörnyű fájdalmaim voltak.Orvostól orvosig jártam.Ct,MRI,orrműtét minden volt.Sajnos az orvostudomány nem tudott meggyógyítani:(
Gyerekkorom óta sportolok,egészségesen élek.Egyszerűen nem akartam megérteni,hogy történhet ez meg velem.
Az utóbbi egy évben romlott az állapotom.Tavaly télen folyamatosan beteg voltam,tüdőgyulladásom is volt.Úgy éreztem nem működik az immunrendszerem.Természetesen az orvosoknak ismét fogalmuk sem volt mi lehet.Azt mondták valószínű pszichés problémáim vannak...Már edzeni sem tudtam,mert 15-20 perc után megjött a fejfájás és egyre inkább olyan erővel,hogy teljesen letaglózott.Elkeseredetten próbáltam rájönni mi lehet az oka,aztán egyszer csak rájöttem.Minden orvosnak elmondtam,hogy két eset van,amikor elviselhetetlen migrénem van.Az egyik az edzés,a másik a szaunázás.Ebből senki sem vont le semmilyen következtetést sajnos és nekem is csak nem régen sikerült.Hirtelen rájöttem mi lehet a baj.Észrevettem,hogy az izzadtságom nem sós.Azt hiszem már régebben észrevettem,de nem törődtem vele,de most végig gondoltam mi a közös a szaunázásban és az edzésekben.A folyadék vesztés,az ion háztartás felborulása.Erre természetesen gondoltam már előbb is és edzések közben ittam az isostart,de rájöttem,hogy ez kevés.Előszedtem az elmult év vérképeit,megnéztem a nátriumszinteket.137. elvileg 135-145 között jó,de olvastam néhány cikket,amiben leírják,hogy sok embernek 140 alatt már problémát okozhat.Leginkább,ha sokat izzad,sportol.Azt mondják a finomított asztali só nem ér semmit.Tehát elmentem a boltba és vettem tengeri sót.Minden reggel benyomok egy teáskanállal,vizzel.
Alig tudom elhinni,de azóta semmi bajom sincs!Ennyi.Ha belegondolok,hogy mennyi fájdalomba,időbe és pénzbe került ez nekem és a tb-nek.... Remélem legalább tudtam segíteni másoknak.Üdv.
sing

#17 agikadomonkos 2012. 11. 23. - 20:08:39

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. A migrén témaköréből írom a szakdolgozatomat és akinek van ilyen betegsége vagy van ilyen ismerőse légyszi kitöltené nekem? Nem sok kérdésből áll és alig pár percet vesz igénybe, viszont nekem hatalmas segítség lenne nagyon szépen köszönöm mindenkinek. Az előző kérdőív már nem tölthető, hanem ezt lehet.
A kérdőív a linkre kattintva található meg:http://www.kerdoivem.hu/kerdoiv/601142090/
sing

#18 agikadomonkos 2012. 11. 23. - 16:30:02

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. A migrén témaköréből írom a szakdolgozatomat és akinek van ilyen betegsége vagy van ilyen ismerőse légyszi kitöltené nekem? Nem sok kérdésből áll és alig pár percet vesz igénybe, viszont nekem hatalmas segítség lenne :) nagyon szépen köszönöm mindenkinek :)
A kérdőív a linkre kattintva található meg: http://www.kerdoivem...doiv/601038794/
sing

#19 nagylinda 2012. 05. 09. - 06:27:19

Sziasztok! Migrénes fejfájásra Teperin tablettát keresek, vagy receptet vennék. Sürgős!!! Kérlek jelentkezz!!! nagylinda26@gmail.com Köszönöm.

#20 rena0603 2012. 05. 04. - 14:08:35

Sziasztok, Migrénes fejfájásra mindenhonnan a margitvirág teáról hallok, egy probléma van vele, hogy sehol sem találom. Néztem bioboltban,teaházban,gyógyszertárban , herbária boltokban,de csak néztek rám nagy szemekkel hogy miről is beszélek. Van esetleg köztetek olyan,aki tudja,hogy lelhető fel? Köszönöm

• 13 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: