Házipatika fórum: fibrociszta - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3

fibrociszta

#21 ZsoZso88 2009. 02. 05. - 15:57:38

Szia! Nem kell egyből a legrosszabbra gondolni, el kell menni nőgyógyászhoz, vagy a szólj háziorvosnak, és kérj tőle beutalót ultrahangra. Én a Mamma klinikán kezdtem és nagyon segítőkészek, ultrahangoznak, mindenről tájékoztatnak. keresd fel a honlapjukat! Jó egészséget! Zsozsó

#22 Csajszi15 2008. 06. 11. - 10:10:12

sziasztok 18 éves vagyok és pár hónapja egy csomót észleltem a mellembe, most pedig kis behúzódást láttam a mellbimbómon.Sszerintetek ez rossz indulatú rák??Úgy félek:(

#23 juditka83 2008. 05. 23. - 17:15:56

Szia zsozso 88! Engem 2 hete műtöttek és ugyan azokat észleltem amiket te.Amióta nincs rajta a kötés azóta minden tünetem ugyan az mint neked.Amit eddig kötéssel meg tudtam csinálni azt most nem.Te mennyire vigyázol az emelésekre,meg a többire?Neked mit mondott az orvosod,mit nem szabad csinálni vele? Szia! Juditka83

#24 Zsani30 2008. 04. 26. - 07:53:36

Ja és aki tud az küldhet jó sebész címet vagy kórházat ahova kérhetem a beutalot! Előre is köszönöm arik vagytok

#25 Zsani30 2008. 04. 26. - 07:51:53

Sziasztok és köszi a megnyugtató válaszokat!:) Végül kiderült, hogy az a 2 cm az 6 mm, és ciszta tűbiopsziám is volt az is jó lett:) Csak most a jobb mellembe érzem ,de ez teljesen más tapintású:) Május 5-én megyek ultrahangra aszpirácios cytl is lesz a cisztámnak jó ha félévente szúrják? vagy min1? Köszi a válaszotokat!

#26 ZsoZso88 2008. 01. 28. - 17:28:45

Megírtam privátban....Ha nem kaptad meg akkor írj, és akkor megírom ismét! ZsoZso88

#27 africa 2008. 01. 28. - 11:17:18

Kedves Zsozso88 Elkérhetem az orvosod nevét és telefonját no és a korház címét ... mert az én dokim sajnos nyugdíjba ment és nem adott át senkinek:( előre is köszi

#28 ZsoZso88 2007. 12. 05. - 21:53:18

Köszönöm a választ "africa"!:) Zsani, én 2 hét múlva leszek 19, engem is műtöttek most nyáron, fobroadenomával. Ha kell én is tudok egy jó sebészt-és kórházat ajánlani. Nem szabad nagyon elmélyülni a betegségtudatban mert akkor rosszabb lesz... Egyszer majd rossz emlék lesz, de addig is kitartás! :)

#29 africa 2007. 11. 28. - 09:27:38

Kedves Zsani Ne ess kétségbe az a fontos !! én 19 évesen estem át az első ilyenen (két 4cm csomót vettek ki de semmi baj nem volt) és most is van ... ha fibro nem gond több orvoshoz is menj el !!! ... sokan azt mondták nekem hogy ami nem való oda azt el kell távolítani ... lehet benne valami!! keress egy jó sebészt ha kell tudok ajánlani ! és még valamit ne állj meg ott hogy "valószínű" ha kell kérj inkább emlőbiopsziát ... tudom baromi kellemetlen de hidd el megéri !!! kitartás enn

#30 africa 2007. 11. 28. - 09:18:25

Sziasztok lányok zsozsónak üzenem, hogy örülök hogy jól vagy és a csomó amit érzel az a forradás ami utána keletkezik ... tanácsolom hogy több orvoshoz is menjetek el mert nekem most összesen 6 csomóm van 4 a balban és 2 a jobban és sajnos az egyik ebből rossz lett első körben ... nem ijesztegetés képpen írtam csak ne álljatok meg egy orvosnál ... továbbá ajánlom figyelmetekbe a teljes hőtérképes vizsgálatot a Somato Kft-nél ( http://somato.hu/ )ott derült ki hogy egynél túlzott vérbő látszik tehát táplálkozik ... tehát nem fibroadenoma jóbbulást és kitartás lányok! adri(27)

#31 Zsani30 2007. 11. 06. - 12:36:14

Sziasztok !Én új vagyok ezen az oldalon ,és sajnos most vettem észre egy csomot a bal mellemben:( Most jovok az emloambulanciárol és teljes pánik vagyok! 2 cm-es csomot érez a mellemben azt mondja valoszinu hogy fibroma,és jovohét kedden UH!Félek nagyon....30 éves vagyok és van egy 6 éves gyonyoru kisfiam!!!!!Azota egyfolytában sirok!!!!Segitsetek Pls! Zsani

#32 ZsoZso88 2007. 08. 09. - 11:27:38

Pont' 3 hete volt a műtét, és van egy kis problémám. Már ugye nem kell kötöznöm magam, a seb is lejött, és csak a heg, a vágás helye látszik. De a gond az az, hogy fáj...ha hozzáér a póló, meg ha mozgok..szóval ézékeny. Óvatosan megnyomtam a vágás mellett a bőrömet és kis dudort éreztem..ez normális????

#33 ZsoZso88 2007. 07. 21. - 20:15:52

megműtötteeeeek!!!!:D kb fél óra volt a műtét...csütörtök reggel műtöttek s tegnap délután engedtek ki. tök jól vagyok...de kb 36 órán át nem ehettem...:S ez volt a rossz...de nagyon kedves embereket ismertem meg...akik már most hiányoznak:):):) viszlát fibroadenoma! :)

#34 ZsoZso88 2007. 05. 19. - 13:03:28

azt én értem...hogy ha lehet ne vegyék ki...de akinek fáj (mint nekem) annak megkönnyebbülést jelent (szerintem) ha tudja hogy a fájdalom okozóját kiveszik... mert legalább tudja hogy utána a műtét miatt fáj nem pedig a csomó(k) miatt....

#35 cintia7 2007. 05. 18. - 19:19:30

Lányok!!!!! 22 éves koromban diagnosztizáltak fibroadenomát a bal mellemben,az orvosom(azóta is hálával gondolok rá)azt mondta ne szabdaljuk össze a mellem csak figyeljem nő _e....34 évesen gyereket szültem,szoptattam és elmult. Akiket ismertem és kivetették szinte mindenkinek nagyobb nőt vissza.Nekem segitett az orvos hogy nem a mütétet javasolta,remélem én is segitettem valakinek.Jó egészséget mindenkinek Éva

#36 ZsoZso88 2007. 05. 13. - 18:52:27

nah hát még nem vették ki....beteg lettem (megfáztam) és nem műtöttek meg... a doki azt mondta hívjam fel ha meggyógyultam...hát én felhívtam de már közel voltunk az érettségihez...mondtam neki h nem lehetne e nyáron...azt mondta ha érettségin nem buktam meg akkor hívjam fel... :D rendes nem? :D de "hallatszott" ahogy mosolyog :-) ;) egy kicsit azért félek, de sokan tudják mi bajom van és nagyon segítőkészek... ilyenkor jön rá az ember kik az igazi barátai...pár napja mondtam el az egyik fiú osztálytársamnak...teljesen ledöbbent és h nem is gondolta volna, meg h nem lehet észrevenni (még akkor sem gondolta volna h valami bajom van amikor csak minden másnap mentem suliba a műtét előtti vizsgálatok miatt). Valószínű hogy nem fogják ezt a fórumot olvasni de ezúton köszönöm meg nekik hogy szeretnek és én is nagyon szeretem minden barátomat!!!!! :):):)

#37 africa 2007. 04. 28. - 08:31:33

kedves zsozso teljesen átérzem a helyzetedet. képzeld én is pontosan ebben a cipőben jártam mint te 2000ben én 19 évesen kerültem kés alá ... nekem is az első műtétem volt életemben ... hát mit ne mondjak sokkoló volt a fibroadenomák mintavételezése a mamma klinikán ... képzeld én még el is ájultam utánna ... ma 26 múltam és a sajnálatos hogy a múlthéten újra voltam UH-n és újra találtak ... mindkettőben hát nem örülök neki mert újra féléves kontrollra kell járnom amúgy a műtét után 4 - 5 évig félévente vagy évente UH vizsgálatra érdemes elmenni ... sajnos az én hegeim elég csúnyácskára sikeredtek de szerintem a mai orvostudomány már talán kitalálta hogyan kellene szebben. sajnos nálam a bikini kizárt dolog mert csóri vágásaim megégnek ha napocska éri :( de fel a fejjel ne félj gondolj arra ha ez kicsit is vígasztal hogy vannak akik szurkolnak neked és együtt éreznek veled!

#38 ZsoZso88 2007. 03. 07. - 20:20:28

leírom amit nekem írtak a papírokra: Bal oldalon a belső negyedhatáron a tapintási leletnek megfelelően a bőrfelszín alatt 5-6 mm-rel 24x13 mm-es éles kontúrú, echoszegény, fibroadenomára utaló képlet van. Felette, tőle mediálisan a bimbó mögött egy 7x18 mm-es lapos, az előzőnél kissé echoszegényebb képlet látszik. Bal oldalon a külső negyedhatáron 11 mm-es simplex cysta van. a cytologiai leleten ez áll: Kliműnikai vélemény: Duplex nagyméretű fibroadenoma a bal emlőben. Cytologiai vélemény: Mindkét elváltozás fibroadenomának megfelel a cytologiai kép alapján. (kicsit rövidítettem a tartalmát a leletnek) ennyi amit le tudok írni..majd ha hazajöttem a kórházból írok megint :-)

#39 2007. 03. 07. - 17:00:55

Szia ZsoZso ! Örülök, hogy felkerestél másik orvost. Azt nem írtad, hogy milyen műtétet fognak csinálni! A cisztákat fogják eltávolítani? Nekem 10 éve, akkor voltam 30 éves, vettek ki egy babszemnyi csomót a mellemből. 4 napig voltam bent a kórházban. Nem tartott a műtét 1 óránál tovább, előtte elaltattak. Nem volt valami kellemes utána, de ki lehet bírni. Ne félj!!!!!!!!!!!!! Műtét után jelentkezz!!! Puszi: Kisbianka

#40 ZsoZso88 2007. 02. 27. - 19:35:25

kicsit elmaradtam... két hét múlva már túlleszek a műtéten :( még sose műtöttek, szóval nem tom mi lesz...vki leírná hogy mire számíthatok? hogy zajlik egy ilyen műtét és mennyi ideig tart? a kórházban is biztos elmondják de szeretnék rola azért már tudni vmit. :) előre is köszönöm.

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: