Házipatika fórum: fibrociszta - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3

fibrociszta

#41 ZsoZso88 2007. 02. 05. - 13:31:44

ma voltam Pesten dokinál.3 csomót talált, az egyikre azt mondta kötőszövetes csomó, a másik kettő ciszta...kettőből vett folyadékmintát..nem mondom elég szar érzés volt.mintha elszívták volna az erőt belőlem :s jövőhét kedden kell visszamennem az eredményért.azt is mondta h ha a legnagyobb fél év alatt nő valamennyit akkor ki kell venni.de nem nagy műtét állítolag.de mégiscsak egy műtét :( majd írok jövőhéten h mi lett az eredmény :) Üdv:Zsó

#42 2006. 11. 29. - 16:18:55

Szia ZsoZso88 ! Örülök,hogy elmentél dokihoz és nem talált semmit! Ha továbbra is érzed a csomót és fáj menj el szakorvoshoz saját magad megnyugtatására és majd jelentkezz! Üdv. : :d :d :d

#43 ZsoZso88 2006. 11. 28. - 17:52:21

Már voltam orvosnál, azt mondta "nincs ott semmi". De én sem vagyok bolond..nem ok nélkül mentem el hozzá...fáj is..ez nem elég indok? majd elmegyek pestre egy orvoshoz (ajánlott nekem valaki egy orvost aki ilyenekkel foglalkozik) hátha ő megmondja mi bajom. (felírt a doki egy fogamzásgátlót is, de nem szedem mert a betegtájékoztatón az áll hogy ha "csomót érez a melleiben ne szedje tovább a készítményt és forduljon orvoshoz"). Na ilyen helyzetben tudjam ezek után eldönteni mit csináljak... Köszi szépen hogy válaszoltál az üzenetemre. :) :) :)

#44 2006. 11. 27. - 23:09:50

Szia ZsoZso88! Elég régen kérted a segítséget, remélem azóta felkerested a háziorvosodat! Ha még nem, akkor sürgősen tedd meg, nem valószínű, hogy baj lehet, de jobb, hogyha látja szakember. Édesanyáddal beszéld meg ( ha jó a kapcsolatod édesanyáddal nem lesz nehéz erről beszélni) és menjetek orvoshoz. Én 39 éves vagyok most, 10 éve műtöttek egy picike csomót vettek ki a mellemből.össz. 4 napot töltöttem kórházba.Azóta ujra vannak csomók, cisták, jan.végén kell visszamennem. Az egészséged a legfontosabb, ne halogasd! Fel a fejjel és jelentkezz!

#45 ZsoZso88 2006. 10. 03. - 17:30:26

Szeretném ha segítene valaki. :) 2 hónap múlva leszek 18 éves. 11-12 éves korom körül kezdett el nőni a mellem, már akkor éreztem benne kis csomókat.Nagyon visszahúzódó kislány voltam és nem is tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, ezért nem szóltam senkinek róla. Pár évvel később bár tudtam hogy ott vannak a csomók (mindkét mellemben van csomó, nem is egy..) nem foglalkoztam vele. Pár hónapja ismét zavarni kezdett, mert nyomásra érzékeny...Mi lehet ez?Remélem nem komoly...Az egyik legjobb barátom tud csak a problémámról, a szüleim nem..Egyszerűen nem tudom hogyan tálalni ezt az egészet.Ez az egyik probléma. A másik az az hogy ha elmegyek orvoshoz, nem tudom mennyi időt kell a kórházban töltenem. Ha túl sokáig vagyok bent-esetleges műtét, stb. miatt- akkor évet kell ismételnem, de ebben az évben érettségizek...Tudom hogy az egészségem a legfontosabb, de nem bírnám ki ha pont az utolsó évet kellene ismételnem. Egyébként mennyi az esélye annak, hogy befektetnek a kórházba?És kinek szóljak először?(a szüleim után) a háziorvosnak? Segítsen valakiiii!!! :'(' :'(' :'('

#46 2006. 06. 21. - 07:30:32

Tisztelt Doktorúr! 27 éves vagyok, még nem szültem. Ultrahangos vizsgálaton mindkét mellemben fibroadenomát állapítottak meg. Rendszeres kontrollt javasoltak és 40 éves korom körül a csomók eltávolítását. Az egyik mellemben azonban zavar ez a csomó, a mellem alsó részén található. Éjszakánként húzódik, feszül néha kicsit szúr. Mi a véleménye? Mitől van az hogy az egyik fáj a másikkal semmi panaszom? Kb másfél-2 év múlva szeretnék kisbabát, érdemes kivetetni előtte a csomót? Mi okozza a fájdalmat? Válaszát előre is köszönöm: Heni

#47 Törölt felhasználó 2004. 01. 23. - 09:58:15

Kedves Zsuzsa! Eléggé mélyen bele kell mennünk a dologba, de nem bánom. A lényeg: A tüsző ösztrogéneket termel (27 féle), melyek erősen serkentik a sejtosztódást. A sárgatest progeszteront termel, mely gondoskodik a beágyazódásról és kifejezetten gátolja a célszervekben a sejtosztódás olyannyira, hogy daganatok kezelésére is használják. Ha Önnél csak ösztrogének termelődnek a tüszőrepedés elmaradása miatt, az ösztrogének sejtosztódást serkentő hatása fékezetlenül érvényesül a méhnyálkahártyán (ezért vannak vérzési rendellenességek, ezért okoz az állapot méhtestrákot), a méhizomban (ezért okoz ez az állapot méhizomdaganatot, vagy myomát) és az emlőkben (ezért okoz ez az állapot fibroscisztás emlőbetegséget és emlőrákot). az alacsony progeszteronszint annyit jelent, hogy nincs ovulációja és a szervezetében csak ösztrogének termelődnek. Ezt (a leírt okok miatt) mindenképp kezelni kell. Lévén pszichés állapot következménye, a gyógyulása speciálisan képzett szakembert igényel. Ha igényli a segítségemet, kérem, hívjon fel: 06 209 56 25 13. Utoljára: A fogamzásgátló tabletta kiegyensúlyozottan tartalmaz ösztrogént és progesztint, ezért kifejezett védelmet nyújt a vérzészavarokkal, endometriózissal, méhtestrákka, myomával, fibrocisztás emlőbetegséggel és emlőrákkal szemben. Amíg tehát szedi, az alapbetegség következménye, a hormonális egyensúlyzavar rendezve van. Amikor abbahaggya, az alapbetegségnek megfelelő egyensúlyzavar jön létre. Tisztelettel: dr. Elek Csaaba szülész-nőgyógyász szakorvos, humángenetikus

#48 2004. 01. 20. - 14:50:46

Tisztelt Doktor Úr! Ne tessék haragudni, hogy újból írok de azt amit Ön a válaszában írt nagyon általános, ezt eddig is tudtam. Valamint, hogy nincs tüszőrepedésem az szerintem nem helytálló. Szerintem nálam van tüszőrepedés - ezt mutatja a hőmérsékleti görbém, amit az egyik korábbi kérésére elküldtem Önnek e-mailben és azt írta, hogy van peteérésem, csak mivel ingadozik a második fele ezért nagy a valószínűsége a vetélésnek, és a progeszteron szintem is ezt mutatja - legfeljebb a korom (35 év) miatti alacsonyabb? progeszteron termelődés miatt alakulhatott ki a fibrociszta. Ön is láthatja, hogy én megpróbáltam a nőgyógyászommal beszélni erről, de azt mondta, hogy jó a hormoneredményem.Mivel konkrét hormoneredményeket írtam Önnek mindkét levelemben szíveskedjék megírni, hogy mennyi a normális progeszteron szint -tól -ig határértéke a 21. napon mérve nmol/l-ben kifejezve. Mivel veszprémi vagyok itt kell keresnem olyan orvost aki foglalkozik velem. A sebész orvos és az ultrahangos orvos is megnyugtatott a műtét után, hogy minden rendben, biztosra vették, hogy ez nem fog többször előfordulni, mármint a fibrociszta, nem kell tennem semmit, stb. Ezért próbálkoztam a nőgyógyászomnál. Most keressek egy másik orvost? De ehhez azért kellene egy kis megerősítés, hogy TÉNYLEG ALACSONY a progeszteron szintem és ebből gondok lehetnek ha amúgy is hajlamos vagyok rá. Tisztelettel: Zsuzsa

#49 Törölt felhasználó 2004. 01. 20. - 14:06:59

Tisztelt Asszonyom! A fibrocisztás emlőbetegség a tüszőrepedés elmaradásának következménye, mely stressz eredetű. Ilyenkor szervezetében csak ösztrogén termelődik, de progeszteron nem. Az ösztrogén erős sejtosztódást serkentő hatású, a progeszteron pedig gátolja azt. Ez az egyensúlyzavar vezet a sejtburjánzáshoz, mely rosszidulatúvá is alakulhat. Így a műtéttel nincs minden rendezve, mert ugyanebből a hormonális állapotból kialakulhat még endometriosis, myoma, emlőrák, kismedencei gyulladás, stb. A lelki eredetű testi betegségekhez értő (pszichoszomatikus) orvosok kínálhatnak Önnek gyors és biztos gyógyulást. Amennyiben személyesen is lehetek rendelkezésére, kérem, hívjon fel. Tisztelettel: dr. Elek Csaba szülész-nőgyógyász szakorvos, humángenetikus UI: A sebész csak a "következményt" távolította el és azt sem teljesen! A gyógyulástól tehát még messze van!

#50 2004. 01. 19. - 10:42:40

A 01. 16-i levelemhez szeretnék még kiegészítést írni. Hormoneredményeim: 2003.05.hó: 3 napi:progeszteron: 5,2 nmol/l ösztrogén: 195,0 pmol/l 21. nap progeszteron: 67,5 nmol/l 2003. 06.hó: 3. napi progeszteron: 3,5 nmol/l ösztrogén: 376,0 pmol/l Nem értem: ha teherbeeséshez alacsony a progeszteron szintem, a csomók kialakulásának ellensúlyozásához pedig normális? Akkor miért pont a fogamzásgátló tbl. abbahagyása után 4 hónappal jelentkezett az első csomó? Tudom,hogy ezt Ön nem tudhatja csak nekem furcsa. Más téma: a teherbeeséssel kapcsolatban: honnan lehet tudni, hogy a Clostylbegyt meg fogja emelni a progi szintemet és az elég lesz-e a teherbeeséshez ill. megtartásához. Az az igazság,hogy azt hallottam a Clostylbegytről,hogy elvékonyítja a nyálkahártyát és az esetek nagy részében nem is hatásos.A menstruációmon sajnos már észrevettem,hogy csökkent a mennyisége és éppen ezért nem szívesen venném be. A fibrocisztával és a Clostylbegyttel kapcsolatban is legyen szíves válaszolni. Köszönettel: Zsuzsa

#51 2004. 01. 16. - 10:47:20

Tisztelt Doktor Úr! 2003. 07. 31-én műtöttek fibrocisztás emlődaganat miatt, mert nem tudták az orvosok eldönteni, hogy jó vagy rosszindulatú daganat van-e a mellemben.Utána interneten keresgéltem és azt írják,hogy ez a progeszteron hiány ill. ösztrogén túlsúly miatt szokott kialakulni.A progeszteron szintem vérvizsg. alapján(még a műtét előtt nézték mivel gyereket szeretnénk és úgy jött meg a menzeszem hogy előtte pár napig "barna" van): 3 napi: 5,2 nmol/l 21. napi: 67,5 nmol/l 3. napi: 3,5 nmol/l (köv. hónapban) Az nőgyógyászom erre azt mondta, hogy ez kevés, legalább háromszorosnak kellene lennie és felírt Clostylbegytet 2 hónapra. Ezt nem szedtem be mivel közbejött a műtét és azóta sem szedtem be mert párkapcsolati problémák miatt jelenleg nem próbálkozunk még a "gyerekgyártással" Visszamentem a nőgyógyászomhoz, hogy mit találtam az interneten, megnézte a hormoneredményeimet és azt mondta hogy ha a hó elején mért értékről fel tud menni 67,5-re akkor az egyensúlyban tartja az ösztrogénszintemet. Én egyáltalán nem nyugodtam meg ezen a válaszon. Legyen szíves megírni, hogy tényleg nem tehetek semmit az ellen, hogy esetleg újból ne alakuljon ki ilyen csomó a mellemben? /A menstruációm rendben van, 21-28 napra jön meg és 5 napig tart, nem darabos,és előtte csak 1-2 napig "barnázom". Peteérésem is van a hőmérsékleti görbém alapján. Írtam már Önnek 06. 11-én 18.181 sorszám alatt és választ is kaptam a hormoneredményemmel (magas FSH) kapcsolatban. Szerencsére az FSH-m a köv. ciklusban 7,5 volt./ Még annyit, hogy 2002. 08. 01-én hagytam abba a fogamzásgátlót (Regulon)és 2002. novemberben fedeztem fel egy csomót a mellemben ami a felszínhez közel volt, az ultrahang vizsgálaton azt mondták, hogy fibroadenoma és nem kell vele foglalkozni, menjek vissza fél év múlva újra vizsgálatra. Ez a csomó elmúlt magától.Amikor fél év múlva viszamentem akkor fedezték fel a másik csomót beljebb, kézzel sem volt tapintható pedig kb 1 cm-es volt.És ezt műtéttel eltávolították. Válaszát előre is köszönöm. Zsuzsa

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: