Házipatika fórum: OCD-sek, kényszerbetegek, gyertek , beszélgessünk! - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2

OCD-sek, kényszerbetegek, gyertek , beszélgessünk!

#1 mlina1234 2013. 03. 18. - 18:59:02

Sziasztok!

Rádiós- műsorvezetőként tanulok egy budapesti iskolában a segítségeteket szeretném kérni a vizsgaműsoromhoz, szükségem lenne egy diagnosztizált betegre főként kényszeres kézmosásban szenvedők, tisztaságmániások jelentkezését várom, de bármilyen kényszerbetegségben szenvedő beteget szívesen fogadok!!
A műsomhoz egy 10-15 peres interjút kellene készítenem amit kérésre természetes név nélkül készítenék el és kizárólag csak a vizsgán hangzik el!!

Jelentkezéseket a : mira.28@citromail.hu e-mail címen várom!
sing

#2 ritabalogh54 2013. 01. 31. - 15:51:27

Kedves fórumozók!

Negyedéves, végzős ápoló hallgató vagyok a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karán. Szakdolgozatomban a kényszerbetegekkel foglalkozom. A szakdolgozat részét képezi egy kérdőíves felmérés készítése, amelynek kitöltését szeretném kérni tőletek! A kérdőív teljesen anonim, a válaszokból kapott adatokat csakis kizárólag a dolgozat elkészítésére használom fel!
A kérdőív az alábbi linken érhető el:
Kérdőív

Kérlek benneteket, töltsétek ki a kérdőívet, és ha módotokban áll továbbítsátok azon ismerőseiteknek, akik kényszerbetegséggel vagy kényszeres tünetekkel küzdenek!

Hálás köszönettel: Balogh Rita
sing

#3 bettus1022 2012. 11. 22. - 23:11:57

Üzenet megtekintéseIdézve: totem70 - Dátum: 2012. február 16. - 06:04:20

Sziasztok!Solymos!A lányom 20 éves és bizony én vittem szinte erővel orvoshoz!Személyiségzavart állapítottak meg náa,meg nagyon feszült,stb....Szanatóriumba küldte a doki,de oda nem megy!Munkahelye lett közbe,talán jót tsez neki,mert környezetváltozásra van szüksége!Anyósjelöltéknél laik és ez az oka mindennek!Orvoshoz nagy nehezen elcibálom,de többet nem tudok én sem teni,mert nagykorú!De igenis,oda kel figyelni,mivel ők maguk nem látják át!!!!És ez ha 40 évesek lesznek is így lesz!Én ugyan ezt csinálom a lányommal amit te!Hétfőn kell visszamennünk a dokihoz,de nem akar!Szépen rá fogom beszélni!Nincs abba semmi hogy intézkedsz!Én az első alkalommal be is mentem vele!!!!Ezen ne idegeskedj hiszen a gyereked és te látod kívülről azt amit ő nem!

Sziasztok, megjelent a könyvem... E-könybben, de kérheted nyomtatott verzióban is, 1600 de leviszem 1000 forintra az árát. Hajrá! A/5-ben kicsit sok, 231 oldal, de megéri, mert valahol végigröhögöd magad. ;) Ja, a Publio kiadónál keressétek. Belinkelem: http://konyvaruhaz.i...hu_HU/fogsagban
sing

#4 bettus1022 2012. 10. 07. - 17:29:03

Üzenet megtekintéseIdézve: risza31 - Dátum: 2012. február 18. - 00:22:30

Én 31 voltam tavaly,és megkértem Anyámat,hogy kísérjen el az orvosig.Be nem jött azért,de úgy éreztem,ha nem kísér el az ajtóig,akkor nem tudom végigcsinálni.

Sziasztok, kedves fórumozók! Hamarosan megjelenik egy könyvem, mely egyben elmeséli a gyógyulás útját a kényszerbetegségből, másrészt mesél a drogokról, és a szerelemről, ugyanakkor egyben szomorú, váratlan és humoros. Facebook függőknek: http://www. facebook. com/pages/Bettina-Gunner/212921702172794 Akinek van facebookja, az lájkolja előre, az első nyomtatás okt. 22 lesz. Addig is, kérdezhettek tőlem e-mailben, és a face-n. Jó várakozást, találgatást. ;)
sing

#5 risza31 2012. 02. 18. - 00:22:30

Én 31 voltam tavaly,és megkértem Anyámat,hogy kísérjen el az orvosig.Be nem jött azért,de úgy éreztem,ha nem kísér el az ajtóig,akkor nem tudom végigcsinálni.

#6 totem70 2012. 02. 16. - 06:04:20

Sziasztok!Solymos!A lányom 20 éves és bizony én vittem szinte erővel orvoshoz!Személyiségzavart állapítottak meg náa,meg nagyon feszült,stb....Szanatóriumba küldte a doki,de oda nem megy!Munkahelye lett közbe,talán jót tsez neki,mert környezetváltozásra van szüksége!Anyósjelöltéknél laik és ez az oka mindennek!Orvoshoz nagy nehezen elcibálom,de többet nem tudok én sem teni,mert nagykorú!De igenis,oda kel figyelni,mivel ők maguk nem látják át!!!!És ez ha 40 évesek lesznek is így lesz!Én ugyan ezt csinálom a lányommal amit te!Hétfőn kell visszamennünk a dokihoz,de nem akar!Szépen rá fogom beszélni!Nincs abba semmi hogy intézkedsz!Én az első alkalommal be is mentem vele!!!!Ezen ne idegeskedj hiszen a gyereked és te látod kívülről azt amit ő nem!

#7 risza31 2012. 02. 12. - 21:41:21

Szia,én annyira gyerek voltam még 19 évesen.Nekem is anyám segített sokat,pl mert sokszor rohantam a buszhoz,mikor egyetemre jártam.Ha akkor tudtuk volna,hogy kényszerbeteg is vagyok ráadásul,biztos jó lett volna,ha segít nekem orvoskeresésben,terápiára járásban. Azt nem tudom,hogy a fiad miért nem megy magától a dokihoz,lustaságból vagy mert nem érzi szükségét,de az biztos,hogy a kezeletlen kényszerbetegség nagyon el tud fajulni. Kérdezd meg a fiad,hogy erről neki mi a véleménye.

#8 fb_reni 2012. 01. 31. - 21:47:43

Sziasztok! Végzős pszichológus hallgatóként szeretném szakdolgozatom megírásához segítségeteket kérni. Kutatásomban arra keresem a választ, hogy ezek a zavarok milyen hatással vannak a közeli hozzátartozókra különös tekintettel a gyermekre. Vizsgálatomhoz 20-30 éves egyéneket keresek, akiknek amikor 13-17 évesek voltak egyik szülőjénél mentális betegséget diagnosztizáltak. Az egész nem tart tovább fél óránál. A legjobb egy személyes beszélgetés lenne, de ha nagyon kényes a téma emailen keresztül is át tudom küldeni a kérdéseket, teszteket. Jelentkezés: rossurenata@gmail.com Köszönöm!

#9 solymos 2012. 01. 24. - 12:28:08

Kedves Mindenki! Nekem a fiam kényszerbeteg, 19 éves, 2 éve derült ki ez nála, pánikszindróma is jelentkezett. Változó nála a betegség, az orvos szerint jól kézben tartott kényszertünetei vannak. Néha sajnos erősebbek a tünetek, főként akkor, ha kudarc éri, vagy vizsgára kell készülni. Általában én szoktam szólni neki, ha rosszabb lesz az állapota, én szoktam javasolni neki, hogy menjünk orvoshoz, és bejelenteni is én szoktam az orvosához. Emiatt már tett egy-két szemrehányást az orvos, azt mondta, a fiam kellene kezdeményezni a talákozókat, neki kellene sokkal határozottabb lenni ebben. Emiatt elbizonytalanodtam. Nem akarok a gyerek fejére nőni (tudom, hogy 19 éves, de nekem mégis gyerek), nem akarok pont én a gyógyulásának az akadálya lenni, de ha rosszabbul van, nem látom jónak, hogy várjak. Egyszer ezt megtettem, és ronda pánik roham lett a vége. Kérdésem: szerintetek is hiba, hogy én hívom az orvost, és én jelentem be? Félreértem azt, hogy egy pszichés betegségnél fontos a hozzátartozó odafigyelése és segítsége? Ildikó

#10 2011. 03. 11. - 21:44:34

szia! igen, köszönöm. Most vettem be az új gyógyszert is, a seroqualt, remélem nem lesz gond vele. Azt nem is kérdeztem a dokitól, hogy a xanaxot mennyi idő után rá lehet bevenni vagy akár együtt. megtaláltalak titeket az indexen is, megyek majd:-)

#11 risza31 2011. 03. 11. - 20:44:15

Használ a gyógyszer,sikerült megnyugodnod?

#12 risza31 2011. 03. 11. - 12:17:59

Azta,nem semmi.Én már ezt régebben átéltem.Az is jó,hogy vannak ilyen rendes emberek.Vannak kismamák a fórumon, a honlapomon van az elérhetősége akivel beszélgethetsz,neki a gyerekével kapcsolatban voltak kényszergondolatai.

#13 2011. 03. 11. - 12:05:07

Kezdem... reggel arra keltem, megjött... közben a friss tömött fogam fáj, gyökérkezelés lesz. de mindez SEMMI! ELINDULTAM A PSZICHIÁTRIÁRA... JÓKEDVŰEN... EGYSZER CSAK AZ ÚTON KISZÁRADT A TORKOM, NYÁLKÁS HIDEG ÉRZÉS VOLT BENNE, ALIG TUDTAM NYELNI, ELKEZDETT NYOMNI A MELLKASOM, AZT HITTEM MEGFULLADOK. XANAX RECEPTÉRT KELLETT MENNEM. mIRE ODAÉRTEM FOLYT RÓLAM A VÍZ, REMEGTEM, MAJDNEM MEGŐRÜLTEM. kAPTAM EGY POHÁR VIZET, BEHÍVTAK RÖGTÖN. aZONNAL BEKÜLDTEK AZ ORVOSHOZ, AKI KÉT PERC UTÁN MEGETETETT VELEM EGY XANAXOT. sÍRTAM... FÉLTEM... ÉLETEMBEN ENNYIRE MÉG NEM.BESZÉLGETTÜNK... SOKAT. OTT VOLT A LÁNYA IS, Ő A KÓRHÁZBAN DOLGOZIK, NEM ITT A GONDOZÓBAN,. kITALÁLTÁK HOGY MEGYEK ÁPRILIS 4 UTÁN NAPPALI KÓRHÁZBA. FOGLALKOZÁSOK, TERÁPIÁK, VISZONT NEM KELL OTTALUDNI. MENNI FOGOK!NEM ÉLET AZ ÉLETEM ÍGY.HALÁLFÉLELEM VOLT. AZUT MONDTÉÁK NEM IS BAJ, HOGY ITT KAPOTT EL, MOST LÁTTAK TELJES VALÓMBAN... AMIKOR AKÉNYSZERES GONDOLATOMBÓL KIALAKUL EGY ERŐS NAGYON ERŐS PARANOIÁS PÁNIKROHAM. ASZITTEM, MEGHALOK...OTT A HELYSZÍNEN... A GYÓGYSZER KB FÉLÓRA MÚLVA KEZDETT HATNI... DE NEM IS ENGEDTEK ADDIG HAZA. MEGMAGYARÁZHATATLAN AGGODALOM A GYEREKÉRT, ISZONYATOS LELKIISMERETFURDALÁS, HOGY NEM ÚGY FOGLALKOZOM VELE AHOGY KELLENE... ISZONYATOS FÉLELEM A REGGELI KÁVÉTÓL, AZT HITTEM ATTÓL VAGYOK ROSSZUL... ISZONYATOS FOGFÁJÁS, HIDEGRÁZÁS... MENSTRUÁCIÓS GÖRCS. LE A KALAPPAL A HELYI GONDOZÓK ELŐTT, KITETTEK MAGUKÉRT MA. SÍRTAM, ZOKOGTAM... LE A KALAPPAL A BETEGEKÉRT A VÁRÓBAN... VIGASZTALTAK... BIZATATTAK... ENNYI. HAZAÉRTEM MOST, DE NEM KÍVÁNOM SENKINEK azt ami ma velem történt. szóval nappali kórházba fogok járni, így lesz megoldva a kisgyerek miatt. nagyon megértőek voltak. kaptam a doktornő adott egy levél seroquel 25mg-ost pluszba a gyógyszerek mellé, azt mondta fokozatosan fogjuk emelni az adagot. ha elfogyott, külön vissza kell emnenem hozzá, írnak fel. mert most ezt ott adta. este kell bevenni. ja, és igenis vannak még lelkiismeretes orvosok és ápolók sztk alapon is, a két héttel ezelőtti alkalaom, és a mai is tökéletes példa volt erre.

#14 risza31 2011. 03. 11. - 12:01:26

Szia,hogy vagy?Én nehezen,de jól.

#15 risza31 2011. 03. 10. - 23:42:54

Örülök,majd mondd el a véleményed.Most nagyon elálmosodtam, megyek aludni.

#16 2011. 03. 10. - 23:33:40

Megtaláltam a honlapodat:-)

#17 risza31 2011. 03. 10. - 21:43:42

Most megyek nézni a Fábrit,de elküldtem neked a honlapom címét,meg az index fórumban is megtalálod,utána dumcsizok szivesen.

#18 2011. 03. 10. - 21:14:30

örülök neki, hogy van ami segít neked. nekem a pszichológus alkalmazott pszichoterápia nem vált be sajnos:-( Úgy örülnék, ha tudnál nekem ajánlani pár dolgot. komolyan kérem. :)

#19 risza31 2011. 03. 10. - 19:15:06

Már évek óta nincs munkahelyem,de nemcsak a kényszerek miatt.Szorongáscsökkentőt még eddig nem adtak így külön.A KTV-t egy OCkönyvben találtam tök véletlenül,és ez volt a nagy szerencsém,azóta az orvosom is segített benne.Az elején tényleg az egész napom elment a nyavalyákra,voltam kb.10%,jelenleg olyan 80%-os vagyok,és ezt szeretném tartani.

#20 2011. 03. 10. - 18:43:01

Azért kérdeztem, mert ezek az ellenőrző éas ismétlő kényszercselekvések ott tudnak lenni a szeren:-( tudom sajnos. Pszichoterapeuta segített a kognitív terápiát elsajátítani, vagy egyedül van módszered rá? Megosztanád velem? :$

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: