Házipatika fórum: Endometriosis - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 78 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

Endometriosis

#1 yalagerd 2014. 06. 15. - 12:45:40

Sziasztok,

Akinek van kedve, töltse ki e két tesztet,
az elsőben tájképeket lehet pontozni:
www.hoxa.hu/?p1=forum_tema&p2=10493

https://docs.google....aWp-2nVNKBMj9..

A másodikban pedig divatképeket:
https://docs.google....o9wIyU2H_5p1k..

KÖSZÖNÖM MINDENKINEK A KITÖLTÉST!

#2 keyomarti 2012. 09. 19. - 18:14:01

Üzenet megtekintéseIdézve: heloise - Dátum: 2012. szeptember 19. - 15:10:09

Szia keyomarti! Igazából tőled szeretnék kérdezni, Visanne témával kapcsolatban. Írtad, hogy több mint egy éve szeded. Én is szedtem egy évig, de akkoriban még (Bokor dr. szerint) rajta volt az egy év korlátozás, ezért gondoltam hogy váltok miután letelik az egy év. Ez az idő úgy telt, hogy megszűntek az endós panaszaim, viszont a mellékhatások miatt már annyira nem akartam erőltetni. A klimaxos tünetek tipikusak voltak: Nekem az éjszakai izzadás mellett elkezdtek a fognyaknál szuvasodni a fogaim (pedig szedtem kalciumot), korpásodott a hajtövem és hullt a hajam, a lábszáramon a bőr olyan száraz és vékony lett (hiába kenegettem) mint a nagymamák bőre.. A beleim elég sokat morogtak, mozogtak és gyakrabban volt hasmenésem is. Az ösztrogén drasztikusan ki lett vonva a szervezetemből, de legalább jól voltam endós téren és lassan kezdtem megbarátkozni a már-már csökkenő mellékhatásokkal.. Képzeljétek, én például fogytam a Visanne-tól!!
Miután letelt az egy év Bokor dr. közölte, hogy levették a gyógyszerről az egy év szedési korlátot, így ha gondolom szedhetem nyugodtan tovább. Nem mertem, mégiscsak egy mesterséges klimax... 32 évesen.. Pedig évekig még én sem szeretnék babát.
A Dienillét írta fel, ami ugyanaz a hatóanyag mint a Visanne, csak van benne egy pici ösztrogén... Ettől (ugye beindult a női folyamat) megnőttek a melleim, picit híztam is, és néha (hiába a folyamatos szedés) ciklusos endós panaszaim most vissza-visszajönnek.
Ezért szeretném most azokat kérdezni, akik több éve szedik, vagy több évre tervezik a Visanne szedését, hogy nektek mit mondott az orvos, meddig lehet szedni komoly problémák nélkül? Nektek nem jelentkeztek kálcium-hiányos mellékhatások? Vagy bőrszárazság? Szeretnék a Visanne-ra visszatérni újra, de jelenleg hezitálok. Köszi! :)

Szia!

Először is, örülök, hogy a Bokor dokihoz jársz; ő jóban van az én dokimmal :rolleyes: ő legalább ismeri a Visanne-t, nem úgy mint sokan mások de nem is ez a lényeg.
Amiket írsz mellékhatásokat, nekem egyik sincs - nem is volt ilyen. Az egy év korláttal megleptél, :mellow: mert én még amikor régebben kérdeztem a dokit azt mondta, hogy szedhetem akár 10 évig is. Értem amit írsz, "gyógyszer" ... nem vagyok híve a gyógyszereknek de ez az egy amit szedek, mert én többet nem akarok endót, és nem is kell ecsetelnem, hogy mivel jár .. a baba téma nálam továbbra sem ügy, tehát nem szeretnék ; és én is 32 vagyok. Persze elgondolkodtam már, hogy vajon meddig szedhetem meg mégis hogy legyen, hogy lesz .. de úgy vagyok vele, hogy amíg nincs komoly mellékhatásom amitől szenvedek, és jól vagyok- mert nincs endó és nőgyógyászatilag abszolút minden tökéletes - valaho nem merném feladni a Visanne-t, hogy aztán újrakezdődjön a dolog. Egyetlen olyan lányt ismerek, aki fél évig szedte és utána abbahagyta mert babát szerettek volna; az elmondása szerint annyi volt, hogy nagyon erős vérzése volt elsőre - többet nem tudok róla. Nem vagy könnyű helyzetben, nem tudom mi lenne jó neked ... talán kéne nézelődni más fórum felé is, hátha van valakinek ilyen tapasztalata (is).
üdv
M

#3 heloise 2012. 09. 19. - 15:10:09

Szia keyomarti! Igazából tőled szeretnék kérdezni, Visanne témával kapcsolatban. Írtad, hogy több mint egy éve szeded. Én is szedtem egy évig, de akkoriban még (Bokor dr. szerint) rajta volt az egy év korlátozás, ezért gondoltam hogy váltok miután letelik az egy év. Ez az idő úgy telt, hogy megszűntek az endós panaszaim, viszont a mellékhatások miatt már annyira nem akartam erőltetni. A klimaxos tünetek tipikusak voltak: Nekem az éjszakai izzadás mellett elkezdtek a fognyaknál szuvasodni a fogaim (pedig szedtem kalciumot), korpásodott a hajtövem és hullt a hajam, a lábszáramon a bőr olyan száraz és vékony lett (hiába kenegettem) mint a nagymamák bőre.. A beleim elég sokat morogtak, mozogtak és gyakrabban volt hasmenésem is. Az ösztrogén drasztikusan ki lett vonva a szervezetemből, de legalább jól voltam endós téren és lassan kezdtem megbarátkozni a már-már csökkenő mellékhatásokkal.. Képzeljétek, én például fogytam a Visanne-tól!!
Miután letelt az egy év Bokor dr. közölte, hogy levették a gyógyszerről az egy év szedési korlátot, így ha gondolom szedhetem nyugodtan tovább. Nem mertem, mégiscsak egy mesterséges klimax... 32 évesen.. Pedig évekig még én sem szeretnék babát.
A Dienillét írta fel, ami ugyanaz a hatóanyag mint a Visanne, csak van benne egy pici ösztrogén... Ettől (ugye beindult a női folyamat) megnőttek a melleim, picit híztam is, és néha (hiába a folyamatos szedés) ciklusos endós panaszaim most vissza-visszajönnek.
Ezért szeretném most azokat kérdezni, akik több éve szedik, vagy több évre tervezik a Visanne szedését, hogy nektek mit mondott az orvos, meddig lehet szedni komoly problémák nélkül? Nektek nem jelentkeztek kálcium-hiányos mellékhatások? Vagy bőrszárazság? Szeretnék a Visanne-ra visszatérni újra, de jelenleg hezitálok. Köszi! :)
sing

#4 essz0522 2012. 09. 07. - 17:29:59

Mire gondoltam? Mindenkinek a saját baja a legnagyobb...
Felkészítenek a legrosszabbra, mintha csak az létezne az ezer út közül (orvos, más betegek, betegtájékoztatók) és akkor rosszul érzem magam ha nem úgy reagálok a dolgokra mint ahogyan kéne. És sajnos megtapasztalom nap mint nap (a munkám során is), hogy az orvos-beteg kapcsolat ebben az országban nulla, szóval nem kellene csodálkoznom, hogy így érzem magam-és nem csak én, hanem más nők is.
Sok helyen olvasható, hogy az orvos közli a diagnózist: endometriosis, és a nő már csak arra eszmél, hogy kint áll az öltözőben, azt sem tudja mi a fene ez a "betegség", majd olvas az interneten és máris jön az önsajnálat. Úgy szeretnék tenni valamit ez ellen, de alapvető problémák vannak, reménytelennek érzem az egészet.
És amúgy picit engem az is dühít, hogy annyira tudatlanok egyes nők a saját testük működésével kapcsolatban, és még írnak is róla... Nem erre a fórumra értem, hanem egy hasonló oldal nagyon aktív fórumára, néha felnézek, majd dühösen bezárom, hogy miket írnak... :)

Hétfőn megyek felíratni a következő adag Visanne-t (Sápy doktorhoz járok,de nem ő műtött), és akkor szeretnék egy ultrahangot, megnézni milyen vastag a nyálkahártya. De szerintem ha eddig nem volt vérzés akkor már nem várható... (nem mintha hiányozna, január óta megvagyok nélküle.)
Edyna! Én kaptam 6 havi GnRH-t, most fogok végezni az első 3 havi adag Visanne-nal, de én sokáig tervezem a szedését, egy ideig a baba még nem célom.
Arra is értettem, hogy nem úgy reagálok ahogy elvárják, hogy sem a GnRhval, sem a Visanne-nal semmi problémám, egy mellékhatást sem tapasztaltam.

Bocsánat a leírtak miatt, de egyre jobban dühít ez a helyzet a magyar eü-ben.

#5 hariss 2012. 09. 06. - 12:44:28

[Hariss, neked mi az eredeti probléma ami nem oldódott meg? Ha fáj a hólyagod, akkor ihatsz azokban a napokban kamilla teát vagy más gyulladáscsökkentőt, hatásosak. (legalábbis nekem az)

Jobbulást nektek!
M
[/quote]

1,5 évvel ezelőtt megfájdult a hasam jobb oldalon vakbél környékén, és a köldököm irányába. Először azt hitték, hogy vakbél, de semmi gyulladást nem mutattak ki a szervezetemben, és az Uh -sem látott semmi rendelleneset,ezért műtétre nem került sor. Mivel nem javultam és már minden szűrővizsgálatom negatív lett MR, CT..... stb ezért belementem, hogy nézzenek be laparral. Ott derült ki, hogy endóm van, és összenövéseim. Sajnos nem készült szövettan ezért senki sem vállalta a kezelésemet. A poén még az, hogy az endós szigetek a bal oldalamon voltak, a jobb oldalt tisztának találták.
Persze nekem fájt továbbra is a jobb oldalam. Félév múlva kerültem dr Fülöphöz, aki sajnos egy újabb lapart tudott csak felajánlani. Ebbe is belementem, mert már 1 éve küzdöttem a fájdalmaimmal, és szerettem volna már normális életet élni végre. / Ezek a fájdalmak mindennaposak, nem csak mensikor!/ Talált is endót bal oldalon, és lett is szövettan ami igazolja ezt az egészet, de a jobb oldalam szerinte is tiszta, persze ez a mai napig fáj. Szedem a viasannet, hátha a láthatatlan endóim is eltünnének. Ezért írtam, hogy nem oldódott meg a problémám, sőtt a műtét óta
hólyagtájéki fájdalmaim is vannak, ezelőtt ez nem volt. A gyógyszertól 2 hetente vérzek, nem nagyon de mikor az lenne a cél, hogy ne legyen vérzésem, hát akkor ez nagyon kiborító. A doki szerint az elején ez még normális. Nem is bánnám, ha nem fájna a hasam ugyan úgy mint régen.
Jövőhéten megyek egy nagy felbontásu UH-ra 3D-4D, hátha valaki lát is valamit, és kezdem a kivizsgálásokat előlről, mert az nem lehet hogy csak a nagy semmitől fájok. Nagyon unom már ezt az egésszet, teljesen beleőszültem, nem tudom mikor lesz már vége.

#6 edyna1981 2012. 09. 05. - 17:30:48

Üzenet megtekintéseIdézve: essz0522 - Dátum: 2012. április 21. - 16:17:49

Szia!Debrecenben felírják a Visanne-t a meddőségin. Én dr. Sápy Tamást ajánlom. Ő hétfőn és csütörtökön rendel 10-14-ig. (van honlapja ha esetleg magánrendelőbe szeretnél menni, nnc.hu).Valószínűleg van szövettani eredményed ebből a jó néhány műtétből, erre szükséged lesz. Illetve mivel nem debreceni vagy, meg kell kérdezni, hogy kell-e beutaló. (engem a klinikán műtöttek, szóval nem tudok erről semmit, egyértelmű volt hogy ellátnak)Nem minősül fogamzásgátlónak, azonban mivel egy pseudograviditas (álterhesség) van, ez megkérdőjelezhető... Nyugodtan írj privátban, ha kérdésed van!Üdv.: Essz

Essz te meg szeded a visannet, vagy mar abba hagytad?Nekem Fekete dr irta fel, ugyanott, es en nagyon megvagyok elegedve vele.En mar 2 hete nem szedem, meglatjuk mi lesz, szeretnek mar nagyon babat.
sing

#7 edyna1981 2012. 09. 05. - 17:26:07

Üzenet megtekintéseIdézve: keyomarti - Dátum: 2012. július 16. - 06:22:30

Szia Essz! Örülök, hogy jól vagy !!! ;) Reméljük így is marad és nem lesz semmi rossz mellékhatásod, tüneted ! Köztes vérzés se volt, semmi ? Miben maradtatok, meddig "kell" szedned?Csak így tovább ;)

szia
A Visannet minimum 6 honapig kell szedni, nekem igy mondta az orvos, ha utana tunatmentes vagy akkor johet a baba projekt :) Ha neadj isten majd ujra kiujul az endo, akkor majd a DR mondja mi tevo legy, vagy eleg a gyogyszer, vagy kell mutet, de en arra most nem is akarok gondolni, ha eddig olyan szerencses voltam hogy mindenen tulestem konnyeden, remeljuk ezutan bejon a gyermekaldas is, es utana az endo nem jon vissza.Majd elvalik ;)
sing

#8 edyna1981 2012. 09. 05. - 17:19:16

Üzenet megtekintéseIdézve: essz0522 - Dátum: 2012. szeptember 04. - 17:40:55

Hát olyan szempontból nem örülök, hogy semmire sem az elvárásnak megfelelően reagálok, illetve hogy sosem tudni, mikor jön meg váratlanul és sajnos fehér nadrágban dolgozom, kellemetlen helyzet lenne...

Mien kezelest szedtek? Nekem sem a Danovaltol es sem a Visannetol nem volt verzesem, masodik heten elkezdodott egy kis pecseteles, de utana semmi, egesz ido alatt nekem nem volt menszeszem egyaltalan.Normalis korulmenyek kozt nem is lenne szabad hogy legyen semmi ha rendszeresen szeditek, nekem is csak akkor volt a pecseteles mikor elfelejtettem vagy keptszer bevenni, utana vfigyaztam hogy minden bevegyem es ha lehett ugyanabban az oraban, utana elet napjaim mint ha mi sem tortent volna, neha a puffadas elojott esmost igyekszem azt a plusz 4 kg-ot leadni, d mas semmi.
Fel a fejjel, vigyazat hogy rendszeresen szedjetek, es akkor nem lesz gond.
sing

#9 edyna1981 2012. 09. 05. - 17:12:58

Üzenet megtekintéseIdézve: keyomarti - Dátum: 2012. augusztus 01. - 14:38:25

Szia Nóra!

Szerintem át lehet térni, de én mindenképpen beszélnék előtte egy nőgyógyásszal - mondjuk ha úgy látod, hogy a tied nem nagyon támogatna ..
Mióta szeded-kapod ezt amit írtál?
Én a Visanne-t szedem évek óta, és azóta jól vagyok, nincs panasz.
Ha gondolod -és ha Bp.-en mennél dokihoz, az én orvosom dr. Fülöp István; van egy honlapja ahol tudsz olvasgatni, www.nemesekteherbe.hu és ott van az elérhetősége is.

Szia, irod hogy mar evek ota szeded a Visannet, gyereked van? volt mar elotte vagy kozben trhes mradtal. En most fejeztem be es szeretnek termszetes uton teherbe esni. Most minden rendben van, tunetmentes bvagyok, a doki adott gyogyszert hogy konnyebben terhes legyek, aztn elvalik hogy segit e vagy sem
Engem az erdekel hogy aki befejezte a kezelest, mennyi ido utan maradt terhes?
Elore is koszi
sing

#10 edyna1981 2012. 09. 05. - 17:07:10

Sziasztok!

En is uj vagyok ezen a fórumon! Kerdeztetek a Visanneval kapcsolatos tapasztalatokat.Mivel en mar tul vagyok mindenen, ugy gondoltam hogy leirom nektek is, hatha egyeseket megtudok nyugtatni, ezert elmeselem z en tortenetemet.
3 eve felfedeztek egy csomot, ami kovetkezo evben hirtelen noni kezdet, utoljara 4 cm volt a miomam, ez volt tavaj majusban, az egyik petefeszkemen allandoan ciszta volt, augusztusban megmutottek vagbellel, es az orvosom azt tanacsolta hogy mennyek heltetlenul egy jo nogyogyaszhoz mert tul nagy a mioma es eldeformalodott a mehem, es az a ciszta sincs rendben.Szeptemberben Olaszban voltam anyosomeknal, es o elvitt ott egy ngyogyaszhoz, aki endora gyanakodott, ezert javasolta hogy csinaljak egy MRE(RMN), miutan elvegeztem a vizsgalatot, egyertelmuve valt hogy endom van, mar reg nem volt csak egy sima ciszta ott.Igy hat elmentem Debrecenbe DR Bacsko Gyorgy profeszorhoz, aki rogton vizsgalt utan bejegyzett mutetre, nekem mindenki azt mondta hogy a klasszikus vagas a legjobb, o meggyozott hogy az nem kell, es laparoszkoppal fog muteni.Nagyon feltem, de biztam benne, es nem hiaba.Nov.28-an reggel megmutott,masnap mikor bejott hozzam a szalonba azt mondta hogy ha jol erzem magam haza enged, akkor megijedtem, mert alig tudtam menni, fajt...delben mikor kivette a csovet mintha ujjaszuledtem volna, mar nem huzodott ugy, jobban tudtam menni, ket orakkor ujra bejott hozzam, en mar sokkal nyugodtabb voltam, o pedig nyugott szivvel haza engedett.Felirt Danavol kezelesre, januartol mar nem lehetett kapni, ezert elkuldott DR Fekete Istvanhoz aki felirta a visanne-t.Elso hetben lehet hogy ingerultebb voltam mint maskor, voltak hohullamaim is, kovetkezo honapba volt egy kis pecseteles, kb 2 hetig, vagy kevesebb, mar nem emlekszem,neha erzekenyebb volt a hasam, idovaltozaskor erzekenyebb volt es a mutet helye fajt egy picit. DE UTANA MINDEN JO VOLT, nem volt semmi panaszom, neha csak puffadast ereztem, de az Espumizant tokeletes ra ;) ja es meghiztam vagy 4 kilot.De csajok nekem semmi mas problmam nem volt, siman es konnyeden atveszeltem azt a 6 honapot.A baratnomnek az orvosa azt monta h ne ijegyen meg ha 2-3 honap jon meg az elso menszesz, na akkor egy kicsit elkeseredtem.DE!!! Penteken vettem be az utolso szemet es vasarnap mar meg is jott.Szerdara behivott a DR es azt mondta hogy teljesen egeszseges vagyok, a mehem tokeletes, visszanyerte a rendes formajat, endom sincs egyaltalan.Kaptam vmi kezelest hogy konnyebben teherbe tudjak esni, hetfon megyek ujra ultrahangra hogy megnezze hogy hat a gyogyszer, es lassuk hogyan tovabb, mikor kell mindenkeppen...... :) aztan meglatjuk, mikor Isten akarja akkor jon a baba is.
ahogy lattam nektek sokkal komplikaltabb a hejzet, vagy csak keso vettek eszre a problemat?
En szerencsesnek erzem magam hogy nem volt olyan sulyos, igaz eleg nagyok voltak az endok is.De Isten fizesse Bacsko profeszor urat, neki koszonhetem hogy jol vagyok, es nem kellett kipakoljanak, ha itt Romaniaba mutottem volna magam akkor nincs kizarva gogy rosszabbul jartam volna.
Remelem segitettem nektek, es megnyugodtataok egy kicsit.
De egyet mondok, nem kell felni a laparoszkopos mutettol, csak a DR legyen jo, es utana a Visanne-t is nyugodtan szedhetitek, mert minden rendben lesz. Fel a fejjel
sing

#11 keyomarti 2012. 09. 05. - 13:53:00

Sziasztok lányok!

Nálam úgy van, hogy minden hónapban "megjön" de ezt mégsem nevezhetem annak, mert elégséges egy tisztasági betét és kész, pár cseppről beszélek mennyiségileg.
Elég régóta szedem, de csak most tapasztaltam a múlt hónapban, hogy kicsit fájt a hasam, vagyis már nagyon régen éreztem az ún.menst.görcsöt, de az is túlzás, hogy görcsöltem.
Szerintem mivel mindenki más, más is lehet a tapasztalat. De ha komoly mellékhatásokat, tüneteket tapasztaltok - akkor menjetek vissza a nőgyógyászhoz, és kérdezzétek meg a véleményét; talán ez a legjobb megoldás és nem kell idegeskedni. Biztosan van olyan is, hogy abbahagyják a szedését mert egyszerűen nincsenek tőle jól ..
Ha meg csak úgy megjönne váratlanul, legyen nálad a biztonság kedvéért egy betét/tampon és kész is.
Hariss, neked mi az eredeti probléma ami nem oldódott meg? Ha fáj a hólyagod, akkor ihatsz azokban a napokban kamilla teát vagy más gyulladáscsökkentőt, hatásosak. (legalábbis nekem az)

Jobbulást nektek!
M

#12 hariss 2012. 09. 05. - 07:32:29

Akkor megnyugtatlak, hogy a fehér nadrágod nem lesz veszélyben, ugyanis nem úgy jön meg, mint a gyógyszer előtt!
Először kicsi nyákos vére valami lesz, szinte pár csepp. Amúgy nekem 2 hetente megjön, egyáltalán nem görcsölök, viszont a hólyagom az állandóan fáj, mintha hólyaggyulladásom lenne, és időnként szúrogat a hasam, vagy a méhem, borzalmas rossz. Az én eredeti problémáimat még egyáltalán nem oldotta meg, de még csak 2 hónapja szedem, talán még van esélyem. Légyszi írd már le, mit értessz az alatt, hogy nem úgy reagálsz semmire ahogy kellene! Nagyon kíváncsi vagyok!!!! Nem csak én vagyok ilyen szerencsétlen?!

#13 essz0522 2012. 09. 04. - 17:40:55

Üzenet megtekintéseIdézve: hariss - Dátum: 2012. augusztus 22. - 07:47:30

Szia!
Örülj neki! Igazán szerencsés vagy! Én 43 napja szedem, de már 2-szer megjött. A második nem volt nagyon vészes, de igazán kihagytam volna. Reméllem már harmadik nem lesz!!!!

Hát olyan szempontból nem örülök, hogy semmire sem az elvárásnak megfelelően reagálok, illetve hogy sosem tudni, mikor jön meg váratlanul és sajnos fehér nadrágban dolgozom, kellemetlen helyzet lenne...

#14 hariss 2012. 08. 22. - 07:47:30

Szia!
Örülj neki! Igazán szerencsés vagy! Én 43 napja szedem, de már 2-szer megjött. A második nem volt nagyon vészes, de igazán kihagytam volna. Reméllem már harmadik nem lesz!!!!

#15 essz0522 2012. 08. 17. - 15:27:25

Szia!

Szerintem Danazol mellett nem lehet kiújulás, mert az olyan mint a GnRH... Nekem is fájt első két hónapban a hasam, alig bírtam ki gyógyszer nélkül. Utána ez elmúlt.

Lányok! Már 2 hónapja szedem a Visanne-t és még mindig semmi vérzés. Szerintetek?

#16 keyomarti 2012. 08. 10. - 13:18:44

Üzenet megtekintéseIdézve: nora74 - Dátum: 2012. augusztus 09. - 21:22:04

Koszonom Marti a valaszod! A Danazolt egyebkent 2 honapja szedem, de allitolag ezt csak fel evig lehet. es utana??? Utana ujra jonnek a gorcsok?? Es ujra kiujul az endo? Ezert kerdeztem, mert olvastam, h Ti huzamosabb ideje szeditek, igy valoszinu azzal tudnam folytatni tovabb ha ez ,,lejar", vagy esetleg atvaltani. Itt nincs dokim, Angliaban elek. Ha hazamegyek, akkor tudok menni dokihoz. Allitolag es jo dokinal voltam otthon, megis teljesen lekezelo volt, igy nem bizom benne. Mikor beszelgettunk a betegsegrol, es latta h nem a homalyban tapogatozom, igy egybol lekezelo lett, nehogy mar en jobban tudjak valamit! Mikor emlitettem h dietazok, meg tornazok, nem mondott ra semmit. Pedig erre ugy gondolom a dokiknak kellene felhivni a figyelmet, hogy az eletmod valtoztatas ugyanugy fontos, nem csak a gyogyszerek! Na mindegy! Itt az ideje, hogy mindenki kezebe vegye a sorsat, mert lassan mar az orvosokban sem lehet megbizni!
Szoval koszonok minden segitseget!
Ui.: Hogy birjatot a dietat?

Szia Nóri!

Hm, :blink: hát igen, ez a kiújulás benne van a pakliban.. ja, hogy te Angilában vagy; :unsure: szép kis dokit fogtál ki. Én mindig azt tapasztalom, legyen az bármilyen orvos, hogy nem tudnak mit kezdeni bizonyos kérdéssel, vagy kijelentéssel legyen az akár talpmasszázs, vagy bármi más alternatív forma mivel nem ismerik nem nyilatkoznak, meg eleve olyan beállítottságúak, hogy más nem lehet hatásos, csakis a műtét, a gyógyszer, a szuri. Én úgy vagyok vele, hogy elfogadom ezt is azt is, de arról már letettem, hogy kérdezzek bármit is - mondjuk valamilyen teát, vagy tornát, vagy étrendváltozást ..stb, mert ugyan honnét tudnának róla? Ők nem igen fognak teázni meg tornázni, gondolom egy-két nő már beszélt nekik róla innen az információ. Amit én szedek (Visane) tudom hogy hormon, ráadásul nem is szeretek gyógyszert szedni, viszont egyelőre úgy vagyok, hogy inkább szedem minthogy legyen endóm; és szerencsére nem szenvedek mellékhatástól sem, de persze nem vagyunk egyformák.
Igazad van, megemlíthetnének ezt-azt ... de ebben a rendszerben?! Még az is haladás volt, hogy 38 ezerről 300 forint lett támogatottsággal.. meg talán kezdenek rájönni, hogy nem csak GnRh-ból áll a világ .. Diéta: nem tudok hozzászólni, én nem diétáztam :)
És te hogy vagy két hónap után? Mellékhatások?

#17 nora74 2012. 08. 09. - 21:22:04

Koszonom Marti a valaszod! A Danazolt egyebkent 2 honapja szedem, de allitolag ezt csak fel evig lehet. es utana??? Utana ujra jonnek a gorcsok?? Es ujra kiujul az endo? Ezert kerdeztem, mert olvastam, h Ti huzamosabb ideje szeditek, igy valoszinu azzal tudnam folytatni tovabb ha ez ,,lejar", vagy esetleg atvaltani. Itt nincs dokim, Angliaban elek. Ha hazamegyek, akkor tudok menni dokihoz. Allitolag es jo dokinal voltam otthon, megis teljesen lekezelo volt, igy nem bizom benne. Mikor beszelgettunk a betegsegrol, es latta h nem a homalyban tapogatozom, igy egybol lekezelo lett, nehogy mar en jobban tudjak valamit! Mikor emlitettem h dietazok, meg tornazok, nem mondott ra semmit. Pedig erre ugy gondolom a dokiknak kellene felhivni a figyelmet, hogy az eletmod valtoztatas ugyanugy fontos, nem csak a gyogyszerek! Na mindegy! Itt az ideje, hogy mindenki kezebe vegye a sorsat, mert lassan mar az orvosokban sem lehet megbizni!
Szoval koszonok minden segitseget!
Ui.: Hogy birjatot a dietat?

#18 keyomarti 2012. 08. 01. - 14:38:25

Üzenet megtekintéseIdézve: nora74 - Dátum: 2012. július 31. - 19:41:45

Sziasztok!
En is idetartozom. Tul egy laparoszkopias muteten, dietaval, gyogyszerrel. Az en orvosom a Danazol szedeset javasolta mutet utan. Plussz en kapom a Depo-Provera fogamzasgatlo injekciot. Verzes nincs, gondolom az injekcio miatt, de a hasi fajdalom ujra elojott. :( Voltam dokinal, es UH utan mondta nem lat semmilyen koros elterest, dehat miert faj az ember hasa ujra?? Gondolom azert mert az endometriozis kiujult. :( A kerdes a kovetkezo, miutan itt olvastam h sok mindenki a Visanne-t szedi. Szerintetek at lehet terni eggyik hormonkezelesrol a masikra? Koszi ha valaki valaszol! :) Nora

Szia Nóra!

Szerintem át lehet térni, de én mindenképpen beszélnék előtte egy nőgyógyásszal - mondjuk ha úgy látod, hogy a tied nem nagyon támogatna ..
Mióta szeded-kapod ezt amit írtál?
Én a Visanne-t szedem évek óta, és azóta jól vagyok, nincs panasz.
Ha gondolod -és ha Bp.-en mennél dokihoz, az én orvosom dr. Fülöp István; van egy honlapja ahol tudsz olvasgatni, www.nemesekteherbe.hu és ott van az elérhetősége is.

#19 nora74 2012. 07. 31. - 19:41:45

Sziasztok!
En is idetartozom. Tul egy laparoszkopias muteten, dietaval, gyogyszerrel. Az en orvosom a Danazol szedeset javasolta mutet utan. Plussz en kapom a Depo-Provera fogamzasgatlo injekciot. Verzes nincs, gondolom az injekcio miatt, de a hasi fajdalom ujra elojott. :( Voltam dokinal, es UH utan mondta nem lat semmilyen koros elterest, dehat miert faj az ember hasa ujra?? Gondolom azert mert az endometriozis kiujult. :( A kerdes a kovetkezo, miutan itt olvastam h sok mindenki a Visanne-t szedi. Szerintetek at lehet terni eggyik hormonkezelesrol a masikra? Koszi ha valaki valaszol! :) Nora

#20 keyomarti 2012. 07. 24. - 11:31:03

Üzenet megtekintéseIdézve: hariss - Dátum: 2012. július 24. - 07:48:29

Sziasztok!

Új vagyok ezen a fórumon! 14 napja kezdtem el szedni a visanne-t. A 12 napon rendellenes időben megjött. Erre felkészített a doki is ! Más mellékhatásom egyenlőre nincs, bár a hasam ugyan úgy fáj, mint műtét, és visanne előtt.
Kérem írjon akinek van már tapasztalata, hogy kb mennyi idő után hat ez a " csodaszer".
H.

Szia H!

Én a saját tapasztalatom alapján csak annyit tudok neked írni, hogy nálam egy-két hétig tartott amíg hozzászoktam a gyógyszerhez és onnantól kezdve semmi. Nekem nem fájt a hasam, leginkább a fejem; és ingerültség párosult a dologhoz, meg köztes vérzés ami szintén elmúlt kis idő után. Szerintem mindenkinél más, várj még pár napot, légy türelemmel.

• 78 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: