Házipatika fórum: Endometriosis - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 78 Oldal +
  • « Első
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • Utolsó »

Endometriosis

#121 sgabcsi31 2012. 01. 23. - 11:21:51

Gnrh után általában kontroll műtétet végeznek hogy megnézzék mire jutottak :(

#122 anibaba 2012. 01. 20. - 16:58:39

Helló mindenki!! Új vagyok ezen az oldalon, de örülök hogy rátaláltam.Én 24 éves vagyok, és sajnos endos :(.Tavaly augusztusba megoperáltak sürgősségivel, mert begörcsöltem és borzasztó fájdalmam volt.A bal petefészkemen volt a csokoládécysta, de a másik gond az volt hogy amikor felnyitottak akkor látták csak, hogy a jobb petefészkem ki sincs fejlődve.Pedig rendszeresen jártam nőgyógyászatra, de senkinek nem tünt fel.Szóval a bal petefészkem csonkolni kellett a cysta miatt.Most Debrecenbe járok GNRH-ra februárba kapom a 6. kezelést.Eddig ugy volt hogy 6-ot kapok, de e hónapba azt mondták hogy lehet nem lesz elég :(.Nem tudom meddig kell még ezt csinálnom.Ráadásul 5 éve élek párkapcsolatban, de sajna babánk csak lombikkal lehet majd :(.Kérlek segitsetek, hogy a GNRH után mi a következő dolog ami Rám vár :(. válaszotokat előre is köszönöm. Sziasztok!!!

#123 pindur76 2012. 01. 18. - 21:31:01

Sziasztok! Ma voltam endokrinológián Pécsen. Az orvos mondta, hogy, ha áprilisig nem esek teherbe, akkor komolyan el kell gondolkodni, hogyan tovább! Mivel volt endometriózisom, lehet, hogy az okozza, hogy nem leszek terhes. Tavaly május 2-án műtöttek laparoscópiával. Javasolja, hogy csináltassak mégegy laparoscópiát, hogy meggyőződhessünk, arról, hogy endometriózis miatt nem leszek terhes. Mert állítólag az OEP-nek kb. 140. 000 Ft-jába kerül a lombikprogram és azt, hogy nekem -esetleg endometriózis miat- az javasolt, kell egy friss laparoscópiai lelet. Így én csak töredékét, kb. 10%-át fizetem a lombikprogramnak. És egyébként nagyon fáj a keresztcsont körül a derekam már huzamos ideje. Ez vagy a túlsúlytól, vagy izülettől van vagy attól, hogy hashártya endometriózis van és az kisugárzik a derék tájékára. Mondtam, hogy én mégegyszer nem vállalom a GnRh- kezelést, mert majdnam bele pusztultam. Válaszolta, hogy nem kell a GnRh-kezelés csak a friss lelet az endometriózisról, ha az van. Most mégegyszer műttessem meg magam?

#124 sgabcsi31 2012. 01. 17. - 19:32:04

Szia Timi! Ha cerazettet szedsz amellett tényleg nem lehet más fogamzásgátlót szedni,mivel az is hormonkészítmény,sárgatest hormont tartalmaz,viszont az ovulációt tényleg nem gátolja.hasonló a hatása mint a visannenak,amelett is teherbe lehet esni.A visanne jó gyógyszer,azoknak akik az elkövetkező időkben nem terveznek babát.mivel azt folyamatosan kell szedni,az ovulációt gátolja,de mivel meg sem jön mellette még csak észre sem venné az ember a terhességet,legfeljebb más jelekből,mivel a teherbeesést nem gátolja.én fogamzásgátlót szedek szünet nélkül,yadine-t,valószínű szeretnénk még egy gyereket,addig biztosan nem váltok.szendei is ezt a módszert pártolta a legjobban.Nekem emésztési problémáim nem voltak,hangulatváltozások azok igen,voltak,vannak.szinte ez is olyan mint a gnrh kezelés.klimax szerű állapotba kerül az ember,mivel nincs ovuláció.de meg lehet szokni,én pl nem is figyelem magam már,vannak rosszabb pillanatok de kezelhető,nem annyira brutál ez mint ahogy beállítják.Az új dokim Dr Bokor Attila,teljesen normális,lényegretörő volt.nem volt túl kedves de bunkó sem semmiképpen.nehéz ügy túltenni magam szendein 12 év közös múltunk van,nagyon hiányzik.de ez a doki is felvállalta a kezelésemet és jó orvos szakmailag.muszáj megbíznom benne.egyenlőre a jelen terápia folytatását javasolta.3 havonta megyek ellenőrzésre.ha van még kérdésed bármikor válaszolok.szia

#125 rtimea 2012. 01. 17. - 17:59:04

Sziasztok! Márti nagyon köszönöm az infókat! :) Elméletileg 27-én találkozom az orvossal és akkor megbeszéljük hogy akar kezelni, illetve mit jelent nála a "meg szoktam műteni". Viszont én január elején felírattam, a saját nőgyógyászommal a Visanne-t, bár még nem kezdtem el szedni.Méghozzá azért, mert nem szeretném, ha fél évenként operálgatnának különféle orvosok, illetve nem szeretnék 27 évesen sztómát cipelni magammal... van elég bajom sajna! Szóval szeretném, ha a gyógyszer egy picit lenyomná a méretét. Egyenlőre a Cerazette-t szedem. Az első kérdésem az lenne(Márti,Gabcsi), ugye nem szabad mellette fogamzásgátlót szedni, mert ez a tökfej orvos azt mondta szedjem, ha nem akarunk babát.... viszont a betegtájékoztatóban az van leírva hogy tilos mindenféle hormonális fogamzásgátlás. Második: az emésztési problémákat kifejtenétek picit részletesebben... :s Mert éppen ettől félek, hogy megint egy bélelzáródás lesz a vége. Azóta amúgy alig eszem normális ételt... csak zöldségek, kefír, joghurt, gyümölcs... húst,meg kenyérféléket, cukrot szinte semmit és nem dohányzom... Mennyire jellemzőek a hangulatingadozások, illetve meddig, mert sok hirtelen kedvenc megvonástól, meg a leszokástól így is kibírhatatlan vagyok :( Gabcsi, ki lett az új orvosod? Mondanál róla valamit? Köszönöm szépen előre is a válaszokat! :) Sziasztok!

#126 sgabcsi31 2012. 01. 16. - 20:59:49

Kedves Timi kérdezz bármit ha tudok segítek.:)

#127 sgabcsi31 2012. 01. 16. - 20:54:19

én totál padlón voltam sajnos,még most sem bírom felfogni...:(((((.azóta találkoztam az új orvossal,hát szerintem a csillagokat is lehozhatta volna nekem akkor is kritikus lettem volna.Ahogy ott ültem a folyosón olyan furcsa érzés volt,minden idegen,pedig 12 éve oda járok,de a dokim nagyon nagyon hiányzik!!!!!!!!!!Mindkét kisfiamat neki köszönhetem,az erőt amit belém diktált!!!! azonkívűl 7 műtétem és a 2 császárt,valamint a 8 inszeminációt!!!!! Hatalmas veszteseég mind orvos mind ember!!! :''((

#128 sazi14 2012. 01. 16. - 15:49:27

Nyugodjon békében! Nagyon szomorú vagyok! Sokat köszönhetett neki a szakma és én is! Mélységes sajnálattal vettem a hírt! :'(' :(

#129 sgabcsi31 2012. 01. 16. - 14:12:52

Drága szeretett doktorom Dr Szendei György 2011 dec1 én meghalt :((((((((((((((((((((((((((((((((

#130 devil77 2012. 01. 10. - 12:16:16

Helló!Pécsre járok Pécstől 20km-re lakok! Hát én most jöttem megaz itteni dokitól! Ugye 20.-án kezdtem szedni a Clostilt aztán 4.-án megjött és a 3. napján megint elkezdtem!Vakarta is most a fejét h nem kellett volna de ő mondta a köv ciklusba szedjem! :d De azt mondta ha nincs panasz akkor jól van!Most hőmérőznöm kell megint ....Ha nem lesz köv. hónapban semmi akkor megyek vissza Pécsre!Csak lesz má valami.... Hát szorítok nektek!!!!Nekem meg azt mondta a Tanár úr h akár az utolsó szuri után 1 hónapra rá is terhes lehetek!Nem értem!habár ahány ember annyi féle szervezet....Mi most gyártunk aztán kiderül lesz e végtermék!Jelentkezem ha van valami!

#131 pindur76 2012. 01. 10. - 12:02:30

Szia devil77! Boldog Új Évet kívánok és termékeny napokat! Pécsi vagy, vagy Pécsre jársz orvoshoz? Szerintem még mindig nem vagyok terhes. Én is gondban voltam, hogy mikor szedjem a Clostilbegyt gyógyszert, mert lecsúsztam egy rendelési időről a ciklus 2. napján, ezért elmentem egy másik rendelésre, de akkor már a 4. nap volt. Így 4. nap este elkezdtem szedni a gyógyszert és volt peteérésem. Azután megbeszéltük az orvossal, hogy ebben a ciklusban próbáljuk meg peteérés serkentő nélkül, hátha anélkül is lesz peteérés, de ha nem lenne, akkor a következő ciklusra felírja a gyógyszert. Jan. 12-én megyek follikumetriára, vagyis peteérés figyelő hüvelyi u.h-ra. Majd arról később beszámolok. A tüszőrepesztő szuri nem fájt, mert a köldöktől néhány cm-re kell benyomni és ott hájas (legalábbis nekem igen). Szóval a tüszőrepesztés sikerült és később fájdogált a petefészeknél, mivel peteérés volt és az u.h. is kimutatta a peteérést, csak most sem estem teherbe. Állítólag a GnRh után kell kb. 6-8 hónap, hogy sikerüljön a terhesség ezt mondta az orvos. Szóval szerintem a következő ciklus 3. napjától szedd 5 napig a gyógyszert.

#132 devil77 2012. 01. 04. - 19:11:44

Szia pindur76 Rég nem jártam erre!Boldog Új Évet először is és termékeny évet mindenkinek! Hát nekem is - lett a tesztem, sőt szept.27.-én kaptam az utolsó GnRh-t és decemberben sem jött meg!Aztán elmentem a helyi nőgyógyászatra mert lejárt a citológiám és nekem is írt ki a doki 20.-án Clostilbegyt gyógyszert.Nekem is 5 napig kellett szedjem de napi 1-et!Erre ma megjött! :( Most itt állok és nézek bután mi van most hisz 13.-án kellett volna elvileg megjönnie.Szedjem be a 3. napján a köv. 5-t vagy ne? :| Holnap azt hiszem telefonálás, vagy a klinikára vagy a dokinak aki felírta a stimulálót! :d még jó hogy most két különböző helyen kezelnek és azt sem tudom hova forduljak!Na elég belőlem nálad mi a helyzet????Milyen volt a tüsző repesztő szuri? Van eredmény???:)

#133 keyomarti 2012. 01. 02. - 11:26:18

Szia! Szép kis történet, nem mondom.. de ismerős. Röviden csak annyit, hogy a Szendei dr-t Sazi ismeri; én viszont a Bokor Attiláról már hallottam jókat. (sztem jó kezekben vagy) Az én orvosom ajánlotta nekem tehát otthon van az endometriosis témában. A Visanne - bár nem Gabcsi vagyok de én már több mint egy éve szedem, manapság úgy hívják, hogy az egyik legmodernebb módszer endo ellen. Nyilván ott van a GNRH is, kinek mi tetszik; és hát ugye a mellékhatások. Nekem nagyon bejött, az elején volt egy-két dolog de abszolút kibírható és azóta nincs is problémám. Mikor műtenek? Kérdezz bátran! üdv, M

#134 rtimea 2012. 01. 01. - 20:49:36

Sziasztok kedves lányok! Először is mindenkinek Boldog Új Évet kívánok! Első fórumozásom, szóval mindenkitől elnézést kérek, ha esetleg hosszúra sikerül a történet. :)Nekem is endom van... 13 éves korom óta napra pontos mensi, iszonyatos görcsökkel, hányással, hasmenéssel, összeeséssel kombinálva 17 éves koromig, Akkortól fogamzásgátlók (5 féle) Most 26 vagyok. A gyógyszerek mellett is mindig visszatértek ezek a panaszok pár hónapon belül, mire mindig az volt a válasz-szüljön gyereket- köszi, szeretnék, többet is, de nem mindegy mikor, és miből... Soha egyetlen orvos nem mondta, hogy itt valami gubanc lehet. A lényeg 2010-be kezdődött, mensi után három nappal újra egyre erősödő fájdalom, hányás, iszonyat kínok... melóbol ügyelet, majd Kistarcsa-perforált vakbél gyanú- ott mindenféle vizsgálat: hasi uh., nőgyógyász, sebészet. Az előbbi két orvos bunkó, lealáz, durván vizsgál. A sebészet korrekt. MINDEN NEGATÍV....Magának semmi baja, de ha mégis... Mégis, másnap már az ágyból sem tudtam kikelni, félájultan hánytam néhányat csendesen...Vissza a kórházba, sebészet. Vizsgálódás, nőgyógyászat, normális doki, hüvelyi uh. Valami folyadék a hasüregben... sebészet, azonnali laparoszkópia, nyugi fél óra, megnézzük mi lehet az... Majd 3 órás műtét, petevezeték repedés, több mint 2,5 dl vér a hasüregben, vakbél felismerhetetlen, összenőve a jobb petefészekkel, petevezetékkel... Ébredés... kisasszony, ha vár fél napot, maga meghal...Köszi. Szövettan: endometriózis,petefészekben bazi nagy ciszta. Nos az az igazság, fogalmam sem volt a betegségről, nem is hallottam róla korábban, szóval naív módon jegeltem egy kicsit a témát...kiszedték, elmúlt, gondoltam. Majd 2011 tavaszán egy sima vizsgálaton közölte velem a doki, hogy mindkét petefészkemben ciszták vannak... Itt tört rám a para, lázas orvos keresés kezdődött. Sziller Péter dr. kért egy vastagbéltükrözés(április)t, MR-t(július), és még egy laparoszkópiát(október).Első kettő negatív, no para. Laparoszkópia: mindkét petefészekben bazi nagy ciszták, hashártyán is endo, illetve, a hüvely és a végbél között endo-s szövetszaporulat, sűrűn, gyönyörűen benőve erekkel... A cisztákat kiszedték, ehhez viszont nem mertek hozzányúlni, mert állítólag nagyon gázos. Én hülye szptemberben abbahagytam a fogamzásgátlót, mert azt gondoltam, fölösleges...A ciklusom visszaállt gyönyörűen, viszont nem annyira elviselhetetlen tünetekkel, bár apranax 550-est szedek, ha megjön. Viszont azóta más furcsaság történt. Székrekedés az első naptól, egészen a 6.- 7. napig. Hónapról hónapra egyre durvábban.És ehhez olyan derék, comb fájás, valamit hányás társul, hogy szerdára majdnem bélcsavarodást kaptam... Kiderült ugyanis, hogy ez az átok annyira nagy, hogy mensi alatt bélelzáródást okoz. :'(' Nos a nőgyógyászom beutalt szegény Szendei professzorhoz, de mikor beértem közölték, hogy szegény elhunyt. :s Januárra kaptam időpontot. Ám a szerdai kis balhém után be kellett mennem a SOTE-ra, ott beszéltem dr. Bokor Attilával. Közölte, vöröshúsok, édesség tiltólistás, a fogamzásgátlót pedig azonnal újra szedni, mellesleg ő ezt meg fogja műteni, a kapott időpontban találkozunk. :( Nem mondott a visanne-ról semmit, pedig szegény Szendei doktor azt írta volna fel először. Segítséget szeretnék kérni tőletek. Baromira félek, Gabcsi, hozzád lenne rengeteg kérdésem, illetve azokhoz is akik szeditek a visanne-t. Köszönöm szépen előre is! Kitartás mindenkinek! :)

#135 sazi14 2011. 12. 28. - 08:12:47

Köszi!!! Viszont kívánom Neked is! És mindannyitoknak!!! Puszi :)

#136 keyomarti 2011. 12. 23. - 07:39:03

Lányok! Mindenkinek Boldog Karácsonyt kívánok, és ami a legfontosabb: EGÉSZSÉGET !!!! Ééés: endomentes éveket. ;) M

#137 sazi14 2011. 12. 16. - 09:31:08

Szia Noémi! Nagyon örülök a jó híreknek és annak is, hogy rád így odafigyelnek a GnRH után. Nekem semmi hormonvizsgálat, semmi gyógyszer, hogy megjöjjön, csak hagytak magamra, meg a természetre. Persze, ha panaszom volt akkor uh és ennyi és most egy évvel a GnRH után fut össze Bécs és Buda, hogy nincs peteérés, stb... neked legalább van, ez nagyon jó hír, úgyhogy akkor csak hajrá, babaprojekt... Egyszer én is kaptam Norcolutot, az 20 szemes volt, napi 2*1-et kellett bevennem, úgyhogy miután elfogyott nem is lett volna mit továbbszednem. Amúgy a gyógyszer befejezése után 3-4 nappal jött meg, úgyhogy ne ess egyből kétségbe. Nekem azért kellett, mert egyszer volt egy bevérzett cisztám, ami miatt nem jött meg, de műteni meg nem akarták, mert előtt nem sokkal operáltak. Segített, de csak átmenetileg... persze nálam egész más a szitu. Minden jót, örülünk, hogy megosztottad velünk! Puszi Sazi

#138 nomicica 2011. 12. 15. - 11:04:32

Sziasztok! Kicsit megvan halva a fórum :) Gondoltam,leírom a fejleményeket az ügyemben.Napok óta nagyon fájt a hasam,be-begörcsölt,szúrt feszített.Hőhullámom még mindig ugyanúgy van,még mindig nem jött meg,semmi jelét nem látom,hogy meg akarna jönni.Sőt,tökre olyan tüneteket produkál a testem,mint amikor kiderült,hogy endóm van és műteni kell.Eléggé megijedtem meg bepánikoltam,hogy na basszus,megint előjött. Tegnap este elmentem a nődokimhoz,hogy csináljon egy ultrahangot.Lelkileg már felkészültem,hogy mit láthatok.Megnézett,megmutatta.Semmi elváltozás,ciszta nincs (egyelőre),azért fáj valószínűleg a hasam,mert látszik,hogy több petém is szépen nő,és ez okozhatja a panaszaimat.Írt fel Norcolutot,10 napig kell szednem,hogy megjöjjön.Csak azt felejtettem el megkérdezni,hogy ha a 10 nap alatt jön meg,szedni kell tovább,vagy abbahagyni?Nem tudja valaki? 27-én megyek vissza hozzá,csinálni akar pajzsmirigy meg nemtudommégmilyen hormonteszteket.Meg ha megjött,rá 12 napra megyek vissza egy ultrahangra megint,hogy megnézzük,érik-e a petém.Megnyugtatott,hogy szerinte spontán teherbe fogok esni,nem kell majd lombik. Hát,nagyon remélem,mert az utóbbi napok teljesen kikészítettek idegileg,de most visszatért a remény.Újra bízok és hiszek :) Csak szerettem volna megosztani veletek. Remélem,mindenki jól van! Sok puszi mindenkinek!! Noémi

#139 nomicica 2011. 12. 09. - 09:35:15

Szia Essz! simkonoemi@yahoo.co.uk Köszönöm.Mindenképpen keresni akarok valami normális orvost.Meg most kacérkodok azzal a gondolattal is,hogy majd ha végre eljutok oda,császárral akarok szülni,azt meg úgy hallottam,hogy Debrecenben (jó pénzért persze) csinálnak,így jó lenne az orvost Debrecenben megtalálni.Aki tud rendes,részletes felvilágosítást adni mindenről. Én kérdeztem a dokimat,aki műtött,hogy milyen volt a műtétem,stb ,de nem tudta megmondani....Előkereste a műtéti leírásomat,elolvasta,de abból se tudta megmodani,csak annyit,hogy átjárhatóak a petevezetékeim.Jó mi?Frankó orvos,és persze egy rakás pénzt otthagyok neki,mert ugye magánrendelésre járok... Várom majd az emiled. :) ELőre is köszi! Sazi,nagyon sajnálom,hogy így alakult neked.De hátha végre a lombikkal összejön a baba,nagyon szurkolok!Én se kapok egyelőre semmit (mondjuk nem is mondták,hogy kaphatnék bármit;de erről az orvos-problémámról már épp eleget írtam...), mi is természetes úton próbálkozunk.Immár lassan 3 hónapja.Szurkolok!! Puszi mindenkinek! Noémi

#140 sazi14 2011. 12. 08. - 20:53:01

Szia! Én semmit nem kaptam még, csak úgy próbálkoztunk... nem jött össze, visszamentem dokihoz, mondta, irány a Kaáli, ott meg egyből lombikot kezdenek, mert mint kiderült nekem az endón kívül más gondom is van... Nekem az első kezelés után 3 hónappal jött vissza, most meg jó fél év után... de ebből nem lehet következtetést levonni!!! Amúgy én egy évig kaptam GnRH-t és ezért lett csontritkulásom, de kaptam rá hormont is meg komplett gyógyszereket is. Üdv mindenkinek! Sazi

• 78 Oldal +
  • « Első
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: